Zabiera mi moje pieniadze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-31, 21:47   #1
Kwiatuszek133
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 217

Zabiera mi moje pieniadze


Witam. Mam pewen problem praktycznie od kilku lat. Ale juz pomijajac wczesniejsze sytuacje.

Dostaje a raczej dostawalam alimenty od mojego taty, 300 zl o ktore sie tak wykluca a poza tym od kilku lat nic innego na mnie nie dawal. Mieszkam z moja mama no i ona dostawala do siebie te pieniadze nawet jak skonczylam 18 lat. Uczylam sie zaocznie, pracoalam jednak te pieniadze nie wystarczaly na to bym mogla sie wyprowadzic od mamy.

Moja mama powiedziala, ze bedzie dawac mi alimenty jak sie wyprowadze ale w tedy juz nie mam wstepu. No wiec okej. Moja mama otrzymuje te pieniadze, niech juz je ma, ale ona zadala ode mnie dodatkowo 200 zl za to ze niej mieszkam a suma tego co ona by chciala to jest cala oplata za mieszkanie. Byly momenty ze matka kazala mi wypie**** bo jej nie place.

Teraz wycofano mi alimenty bo jestem za granica, wczesniej rowniez bylam i moja mama przez kilka miesiecy miala co miesiac 300 zl dla siebie i gdy wrocilam do polski ani mi jakos tego nie wynagrodzila, nie kupila niczego ani nic, a dodatkowo powiedziala ze jak chce tu byc na jakis czas w jej domu to mam jej zaplacic. No wiec wycofano mi alimenty ale moj tata dobrowolnie zobowiazal sie do placenia 200 zl co miesiac na oplaty, jednak ja jestem za granica, moja mama nie poinformowala mnie o tym no i boje sie ze tych pieniedzy nie ujrze, tzn gdy wroce do polski np na 3 tyg powinnam miec dom otwarty bo mam zaplacone bardzo duzo zsumujac to a ona bedzie mowila ie dotykaj nie dotykaj. Chcialaby m wiedziec co mam robic, bo kiedys zadzwonila na policje ze jestem nacpana i mnie policja zabrala mimo ze nie bylam z mojego domu. mimo ze bylam pelnoletnia i w swoim domu i juz spalam. Prosze o rade
Kwiatuszek133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:18   #2
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Zabiera mi moje pieniadze

szczerze Ci współczuję. Skoro twoja mama zachowuje sie względem Ciebie w taki sposób to powinno dac Ci do myslenia czy wogóle jest sens u niej mieszkać.
Skoro jestes pełnoletnia to rodzice nie maja obowiązku Cie utrzymywać itp. To zrozumiałe, że ona chce byś jej płaciła, pomogła jej w jakis sposób może.
Moim zdaniem powinnaś się wyprowadzić-może wynając jakis pokój itd?
wtedy twoja mama nie bedzie mogła pobierać alimentów a dodatkowo zadzwoń do ojca i powiedz jaka jest sytuacja, że tam nie mieszkasz teraz i niech kasę przelewa tobie na konto jeśli jest taka możliwość.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:38   #3
Kwiatuszek133
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zabiera mi moje pieniadze

jasne ze dalo. teraz z nia nie mieszkam. jednak czasem gdy bede w polsce musze sie gdzies zatrzymac i wydaje mi sie ze 200 zl na pobyt 3 tyg to wystarczajaco tymbardziej ze jestem jej corka to po pierwsze a po drugie to suma tych calych pieniedzy co ona miala dla siebie gdy mnie nie bylo starczylo by na kilka miesiecy wynajmu mieszkania dla mnie. nie zalezy mi na 200-300 zl po prostu oczekuje ze skoro jestem zameldowana tam i zaplacone to nie ma prawda mnie wyrzucac i mowic ze za dlugo swiatlo swiece. a policja mnie nie slucha gdy matka dzwoni bo cos se wszyje i proponuja jej wymeldowanie
Kwiatuszek133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 09:08   #4
NatalQsss
Raczkowanie
 
Avatar NatalQsss
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 81
Dot.: Zabiera mi moje pieniadze

znajdź sobie w mieście jakieś mieszkanko albo ewentualnie hostel. Nie wiem jak ty, ale ja bym uciekła z domu i jeszcze środkowy palec pokazała. Nie daj się tak traktować. TWOJE pieniądze bierze twoja Matka to chyba jest coś nie tak. Przemyśl to i z daleka od niej a z tatą się skontaktuj koniecznie.
__________________
Natalka zapuszcza paznokcie...:ro lleyes:,
dba o wlosy...
o to co je...
o swoja skore...
i wnetrze...

POMOCY ^^
NatalQsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.