Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-19, 12:26   #4501
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja Cię atakuję? To Ty piszesz, że ludzie kłamią i januszują, bo nie spowiadają się usługodawcom.
Tak, atakujesz mnie, ale być może masz taką naturę. Bądź co bądź, ale tak, to jest okłamywanie usługodawcy, czy komuś to się podoba czy nie. Jak inaczej mam takie zachowanie określić?
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:38   #4502
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
no dla mnie to słabe argumenty
Nie muszą być mocne. Dla innych są wystarczające jak widać po ilości panien młodych z bukietami ślubnymi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:40   #4503
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Tak, atakujesz mnie, ale być może masz taką naturę. Bądź co bądź, ale tak, to jest okłamywanie usługodawcy, czy komuś to się podoba czy nie. Jak inaczej mam takie zachowanie określić?
Ale jakie okłamywanie? Po co usługodawcy informacja z jakiej okazji ktoś robi sobie paznokcie? Albo po co mu bukiet?' kupujesz usługę, nie okazję. To usługodawcy oszukują wymyślając np. bzdurne "bo rezerwuje sobie więcej czasu na obsuwę ze strony panny młodej". A jak obsuwy nie będzie to zwróci nadwyżkę? Nie. Po prostu usługodawcy oszukują klientów układając cennik i tyle. Zakładając że mają inną ofertę ślubną (nie wiem np inny rodzaj lakieru - tiaa- dla paznokci panny młodej) i inną zwykłą to klient ma prawo wybrać czy chce skorzystać z oferty ślubnej czy zwykłej. Bo może np. nie potrzebuje tego wyjątkowego ślubnego lakieru tylko zwykły wystarczy. Oszustwem jest na hasło "ślub" natychmiast, bez uzgodnienia z klientem, narzucanie mu oferty ślubnej. I możesz grzmieć tu i cudować, ale takie są fakty - usługodawca tworzy ofertę ale to klient wybiera w jakim zakresie z niej korzysta. A tu doszło do wypaczeń. Doszukujesz się oszustwa nie po tej stronie.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2023-07-19 o 12:41
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:43   #4504
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Tak, atakujesz mnie, ale być może masz taką naturę. Bądź co bądź, ale tak, to jest okłamywanie usługodawcy, czy komuś to się podoba czy nie. Jak inaczej mam takie zachowanie określić?
Hmm czy ja wiem czy okłamywanie? Idziesz do kwiaciarni i mówisz że chcesz bukiet taki czy siaki. Usługodawca przystaje na to. To jest kłamstwo?



Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:52   #4505
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Nie muszą być mocne. Dla innych są wystarczające jak widać po ilości panien młodych z bukietami ślubnymi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
wiesz, pytanie na ile to wolny wybór, a na ile presja z różnych stron
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:59   #4506
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Tak, atakujesz mnie, ale być może masz taką naturę. Bądź co bądź, ale tak, to jest okłamywanie usługodawcy, czy komuś to się podoba czy nie. Jak inaczej mam takie zachowanie określić?
Piękne odwracanie kota ogonem, bo o ile mnie pamięć nie myli, to Twoje wypowiedzi (nie tylko w tej dyskusji) nie są w zbyt miłym (ani nawet neutralnym) tonie.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie czym różni się makijaż na ślub a na inną imprezę, więc może odpowiesz dlaczego powiedzenie makijażystce, że makijaż ma być na całonocną imprezę (a nie ślub) to kłamstwo.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 13:16   #4507
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ale jakie okłamywanie? Po co usługodawcy informacja z jakiej okazji ktoś robi sobie paznokcie? Albo po co mu bukiet?' kupujesz usługę, nie okazję. To usługodawcy oszukują wymyślając np. bzdurne "bo rezerwuje sobie więcej czasu na obsuwę ze strony panny młodej". A jak obsuwy nie będzie to zwróci nadwyżkę? Nie. Po prostu usługodawcy oszukują klientów układając cennik i tyle. Zakładając że mają inną ofertę ślubną (nie wiem np inny rodzaj lakieru - tiaa- dla paznokci panny młodej) i inną zwykłą to klient ma prawo wybrać czy chce skorzystać z oferty ślubnej czy zwykłej. Bo może np. nie potrzebuje tego wyjątkowego ślubnego lakieru tylko zwykły wystarczy. Oszustwem jest na hasło "ślub" natychmiast, bez uzgodnienia z klientem, narzucanie mu oferty ślubnej. I możesz grzmieć tu i cudować, ale takie są fakty - usługodawca tworzy ofertę ale to klient wybiera w jakim zakresie z niej korzysta. A tu doszło do wypaczeń. Doszukujesz się oszustwa nie po tej stronie.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Co do paznokci to jestem w stanie to zrozumieć, bo tutaj usługa nie jest wykonywana na konkretną datę (ślub), można to wykonać stosunkowo wcześniej. Poza tym nie spotkałam się z wyższą ceną ''ślubną'' jeśli chodzi o paznokcie, raczej tutaj płaci się za rodzaj wykonywanej usługi.. przedłużanie, zdobienia, tutaj cena adekwatnie wzrasta. Ale za czas się płaci. Czy zostawałabyś za darmo za nadgodziny? Wątpię. Tutaj jest to samo, przeznaczasz więcej czasu na pannę młodą, kosztem innego klienta! Stąd nieraz wyższa cena.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm czy ja wiem czy okłamywanie? Idziesz do kwiaciarni i mówisz że chcesz bukiet taki czy siaki. Usługodawca przystaje na to. To jest kłamstwo?



Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
W porządku, schody zaczynają się robić gdy zamawiasz np. strojenie świątyni/restauracji, dodatki typu butonierka i florystka wówczas wcale się nie domyśli, że jest to wiązanka ślubna?


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Piękne odwracanie kota ogonem, bo o ile mnie pamięć nie myli, to Twoje wypowiedzi (nie tylko w tej dyskusji) nie są w zbyt miłym (ani nawet neutralnym) tonie.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie czym różni się makijaż na ślub a na inną imprezę, więc może odpowiesz dlaczego powiedzenie makijażystce, że makijaż ma być na całonocną imprezę (a nie ślub) to kłamstwo.
Żadne odwracanie kota ogonem, a czysta prawda, skoro już tak lubisz się czepiać słówek. Dziwię się, że jesteś w stanie wyłapać ton wypowiedzi, skoro to jest tylko słowo pisane, a nie mówione, ale okej, może masz jakiś nadprzyrodzony dar.
A może powiesz mi, jako potencjalna panna młoda, w dniu swojego ślubu spóźniasz się pół godziny na makijaż i makijażystka odmawia Ci wykonania usługi, bo nie wystarczy jej czasu, co wówczas robisz? Krytykujesz ją? Bo jest nieprofesjonalna? Wówczas Ty zostajesz na lodzie przez swoje kombinowanie. Makijażystka założyła z góry, że będzie to makijaż na imprezę całonocną, a nie na ślub dla panny młodej, dlatego przeznaczyła na jego wykonanie mniej czasu.

Tak w ogóle jeśli Wam to tak przeszkadza i czujecie się w tym temacie pokrzywdzone, albo oszukane, to serio, jestem niemalże pewna, że można znaleźć usługodawców, którzy z racji ''ślubu'' nie podwyższają cen. Ja za makijaż i fryzurę zapłaciłam więcej, bo chciałam mieć tą pewność, że ktoś nie da plamy, ani że mi czasu zabraknie. Za tort również zapłaciłam normalną stawkę, tak samo jak i dodatki u florystki. Nawet by mi to przez myśl nie przeszło, nie znając nawet ceny, aby mydlić oczy cukierniczce z dekoracją tortu, który ma wyglądać jak weselny, ale zupełnie taki nie jest.. Ja za dobrą usługę i zadowolenie jestem w stanie zapłacić więcej, bo widzę ile ktoś pasji i serca w to wkłada.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-19, 13:30   #4508
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Co do paznokci to jestem w stanie to zrozumieć, bo tutaj usługa nie jest wykonywana na konkretną datę (ślub), można to wykonać stosunkowo wcześniej. Poza tym nie spotkałam się z wyższą ceną ''ślubną'' jeśli chodzi o paznokcie, raczej tutaj płaci się za rodzaj wykonywanej usługi.. przedłużanie, zdobienia, tutaj cena adekwatnie wzrasta. Ale za czas się płaci. Czy zostawałabyś za darmo za nadgodziny? Wątpię. Tutaj jest to samo, przeznaczasz więcej czasu na pannę młodą, kosztem innego klienta! Stąd nieraz wyższa cena.



W porządku, schody zaczynają się robić gdy zamawiasz np. strojenie świątyni/restauracji, dodatki typu butonierka i florystka wówczas wcale się nie domyśli, że jest to wiązanka ślubna?




Żadne odwracanie kota ogonem, a czysta prawda, skoro już tak lubisz się czepiać słówek. Dziwię się, że jesteś w stanie wyłapać ton wypowiedzi, skoro to jest tylko słowo pisane, a nie mówione, ale okej, może masz jakiś nadprzyrodzony dar.
A może powiesz mi, jako potencjalna panna młoda, w dniu swojego ślubu spóźniasz się pół godziny na makijaż i makijażystka odmawia Ci wykonania usługi, bo nie wystarczy jej czasu, co wówczas robisz? Krytykujesz ją? Bo jest nieprofesjonalna? Wówczas Ty zostajesz na lodzie przez swoje kombinowanie. Makijażystka założyła z góry, że będzie to makijaż na imprezę całonocną, a nie na ślub dla panny młodej, dlatego przeznaczyła na jego wykonanie mniej czasu.

Tak w ogóle jeśli Wam to tak przeszkadza i czujecie się w tym temacie pokrzywdzone, albo oszukane, to serio, jestem niemalże pewna, że można znaleźć usługodawców, którzy z racji ''ślubu'' nie podwyższają cen. Ja za makijaż i fryzurę zapłaciłam więcej, bo chciałam mieć tą pewność, że ktoś nie da plamy, ani że mi czasu zabraknie. Za tort również zapłaciłam normalną stawkę, tak samo jak i dodatki u florystki. Nawet by mi to przez myśl nie przeszło, nie znając nawet ceny, aby mydlić oczy cukierniczce z dekoracją tortu, który ma wyglądać jak weselny, ale zupełnie taki nie jest.. Ja za dobrą usługę i zadowolenie jestem w stanie zapłacić więcej, bo widzę ile ktoś pasji i serca w to wkłada.
Zawsze dyskutujesz w taki sposób? Nie odpowiadając na pytania, bo tak Ci wygodnie? Dlaczego zakładasz, że panna młoda musi mieć obsuwę? Ja jakoś nie miałam. Ani żadna ze znanych mi osób. Czy w przypadku braku obsuwy makijażystka zwraca różnicę?
Ponawiam - czym różni się makijaż na ślub? Bo chyba nie trwałością czy starannością? Ma przetrwać całą noc? Ma. Ma być dopasowany do osoby? Ma. Itd.
Btw. Zadaję Ci proste pytania, na które nie odpowiadasz, a Ty mi zarzucasz, że Cię atakuję. I to w toksyczny sposób

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-07-19 o 13:32
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 13:34   #4509
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

ja kiedyś poszłam po bukiet służbowy dla szefowej na imieniny. Pani kwiaciarka wypytywała mnie o szczegóły osobowości osoby dla której chcę bukiet. Za 50 zł składek chyba szałowego bukietu nie zrobi bez wgzlędu na kolor oczu mojej szefowej
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 13:40   #4510
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zawsze dyskutujesz w taki sposób? Nie odpowiadając na pytania, bo tak Ci wygodnie? Dlaczego zakładasz, że panna młoda musi mieć obsuwę? Ja jakoś nie miałam. Ani żadna ze znanych mi osób. Czy w przypadku braku obsuwy makijażystka zwraca różnicę?
Ponawiam - czym różni się makijaż na ślub? Bo chyba nie trwałością czy starannością? Ma przetrwać całą noc? Ma. Ma być dopasowany do osoby? Ma. Itd.
Btw. Zadaję Ci proste pytania, na które nie odpowiadasz, a Ty mi zarzucasz, że Cię atakuję. I to w toksyczny sposób
Odpowiedziałam już na to pytanie kilkukrotnie, odpowiadając innym osobom, więc nie będę tego samego pisać x razy, a poza tym to nie przesłuchanie, a tak się czuję, rozmawiając z Tobą. To, że Ty nie miałaś, to nie oznacza, że takie sytuacje nie mają miejsca. Chyba lepiej jest mieć zapas czasu niżeli później miałoby go zabraknąć i na spokojnie wykonać daną usługę bez żadnej presji, to się nazywa profesjonalne podejście. To, że ktoś zawyża stawki, a w rzeczywistości usługa nie różni się totalnie niczym od zwykłej to już inna bajka i nie mój problem. Nie ja ustalam stawki.

Edytowane przez evonla
Czas edycji: 2023-07-19 o 13:42
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 13:59   #4511
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Odpowiedziałam już na to pytanie kilkukrotnie, odpowiadając innym osobom, więc nie będę tego samego pisać x razy, a poza tym to nie przesłuchanie, a tak się czuję, rozmawiając z Tobą. To, że Ty nie miałaś, to nie oznacza, że takie sytuacje nie mają miejsca. Chyba lepiej jest mieć zapas czasu niżeli później miałoby go zabraknąć i na spokojnie wykonać daną usługę bez żadnej presji, to się nazywa profesjonalne podejście. To, że ktoś zawyża stawki, a w rzeczywistości usługa nie różni się totalnie niczym od zwykłej to już inna bajka i nie mój problem. Nie ja ustalam stawki.
Nadal - ludzie mają różne ważne uroczystości. Dlaczego jedynie panna młoda ma wymagać, by było wszystko spokojnie i na czas? To jest nadal ten sam makijaż- okazjonalny.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-19, 15:26   #4512
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Co do paznokci to jestem w stanie to zrozumieć, bo tutaj usługa nie jest wykonywana na konkretną datę (ślub), można to wykonać stosunkowo wcześniej. Poza tym nie spotkałam się z wyższą ceną ''ślubną'' jeśli chodzi o paznokcie, raczej tutaj płaci się za rodzaj wykonywanej usługi.. przedłużanie, zdobienia, tutaj cena adekwatnie wzrasta. Ale za czas się płaci. Czy zostawałabyś za darmo za nadgodziny? Wątpię. Tutaj jest to samo, przeznaczasz więcej czasu na pannę młodą, kosztem innego klienta! Stąd nieraz wyższa cena.



W porządku, schody zaczynają się robić gdy zamawiasz np. strojenie świątyni/restauracji, dodatki typu butonierka i florystka wówczas wcale się nie domyśli, że jest to wiązanka ślubna?




Żadne odwracanie kota ogonem, a czysta prawda, skoro już tak lubisz się czepiać słówek. Dziwię się, że jesteś w stanie wyłapać ton wypowiedzi, skoro to jest tylko słowo pisane, a nie mówione, ale okej, może masz jakiś nadprzyrodzony dar.
A może powiesz mi, jako potencjalna panna młoda, w dniu swojego ślubu spóźniasz się pół godziny na makijaż i makijażystka odmawia Ci wykonania usługi, bo nie wystarczy jej czasu, co wówczas robisz? Krytykujesz ją? Bo jest nieprofesjonalna? Wówczas Ty zostajesz na lodzie przez swoje kombinowanie. Makijażystka założyła z góry, że będzie to makijaż na imprezę całonocną, a nie na ślub dla panny młodej, dlatego przeznaczyła na jego wykonanie mniej czasu.

Tak w ogóle jeśli Wam to tak przeszkadza i czujecie się w tym temacie pokrzywdzone, albo oszukane, to serio, jestem niemalże pewna, że można znaleźć usługodawców, którzy z racji ''ślubu'' nie podwyższają cen. Ja za makijaż i fryzurę zapłaciłam więcej, bo chciałam mieć tą pewność, że ktoś nie da plamy, ani że mi czasu zabraknie. Za tort również zapłaciłam normalną stawkę, tak samo jak i dodatki u florystki. Nawet by mi to przez myśl nie przeszło, nie znając nawet ceny, aby mydlić oczy cukierniczce z dekoracją tortu, który ma wyglądać jak weselny, ale zupełnie taki nie jest.. Ja za dobrą usługę i zadowolenie jestem w stanie zapłacić więcej, bo widzę ile ktoś pasji i serca w to wkłada.
Paznokcie były przykładem, można wstawić w to miejsce cokolwiek. Jeżeli ktoś zamawia makijażystkę z dojazdem, a na codzien nie świadczy takich usług i jest to oferta "ślubna" to ok. Zrozumiała jest dla mnie inna cena. Ale jeśli usługa odbywa się w normalnych warunkach, w salonie to moim zdaniem jest to naciąganie klienta. Różnicę w cenie między makijażem zwykłym a całonocnym też jestem w stanie ogarnąć ale między makijażem osoby planującej całonocna imprezę a panny młodej już nie. I tak, uważam że wielu usługodawców zwyczajnie oszukuje i dorabia do tego ideologię. Moja sukienka ślubna była zwykłą, długą i prostą niebieską sukienką szytą u krawcowej. Nie przyznałam się że na mój ślub, powiedziałam że potrzebuje takiej bo jestem gościem. Zapłaciłam za nią 150 zł (10 lat temu, własny materiał). Z ciekawości sprawdziłam potem ile by mnie kosztowała tego typu sukienka ale "ślubna" i okazało się że min. 450.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 15:34   #4513
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Po przeczytaniu tej dyskusji odetchnęłam z ulga, ze nie brałam i nie mam zamiaru brać ślubu

Co do kryzysu i branży beauty: obłożenie pewnie zależy zależy od wielu czynników, ale w moich sprawdzonych, stałych miejscach zrobiło się odczuwalnie drożej i czas oczekiwania wyraźnie się skrócił.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 15:40   #4514
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
No dla mnie to jest januszowanie. Nie wyobrażam sobie kogoś okłamać w ten sposób, a poza tym mam tą pewność, że ktoś również mnie nie wystawi z usługą, bo ślub to jednak jedne z ważniejszych lub nawet najważniejsze wydarzenie w życiu i usługodawcy również nieco inaczej podchodzą do tego tematu. Jeśli natomiast komuś nie zależy na tym, niech nie mówi, że to na ślub, byleby nie było później rozczarowania
Czym się różni np zwykłe malowanie paznokci od malowania ślubnego że januszowaniem jest nie przyznanie się do ślubu??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Ceny usług będą rosły, tak jak i wszystkiego, to chyba logiczne. Nie zauważyłam spadku klientek w branży beauty pomimo wzrostu cen, a przypominam, że mamy kryzys.



A może były to kwiaty, które florystka miała na stanie, a nie świeżo sprowadzone z hurtowni, tak jak w przypadku bukietu ślubnego? Tutaj również trwałość będzie inna.



Skoro to jest tak logiczne to dlaczego wciąż Ciebie dziwi jakość produktów? Jeśli ktoś dodaje spleśniałe owoce czy warzywa to renoma takiej knajpy/cateringu szybko spada, możesz mi wierzyć, bo to prędzej czy później ujrzy światło dzienne.



Skoro w makijażu ślubnym jako gratis dostajesz zestaw poprawkowy, a w okolicznościowym już nie, to dlaczego dziwi Ciebie wyższa cena?
Jaki zestaw poprawkowy? Pierwsze słyszę

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 15:50   #4515
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja miałam profesjonalny makijaż na ślub ale jakbym miała brać drugi to już wole sama się pomalować. Od tej ilości pudru ( szczególnie pod oczami) miałam zmarszczki o których nie miałam pójścia
Za dużo doczepianych rzęs i czułam się trochę jak transwestyta
Po ślubie cywilnym w urzędzie zmylam puder spod oczu bo aż czułam ze tam jest sucho, nieprzyjemne uczucie
Zapłaciłam jak za normalny makijaż


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 15:54   #4516
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Paznokcie były przykładem, można wstawić w to miejsce cokolwiek. Jeżeli ktoś zamawia makijażystkę z dojazdem, a na codzien nie świadczy takich usług i jest to oferta "ślubna" to ok. Zrozumiała jest dla mnie inna cena. Ale jeśli usługa odbywa się w normalnych warunkach, w salonie to moim zdaniem jest to naciąganie klienta. Różnicę w cenie między makijażem zwykłym a całonocnym też jestem w stanie ogarnąć ale między makijażem osoby planującej całonocna imprezę a panny młodej już nie. I tak, uważam że wielu usługodawców zwyczajnie oszukuje i dorabia do tego ideologię. Moja sukienka ślubna była zwykłą, długą i prostą niebieską sukienką szytą u krawcowej. Nie przyznałam się że na mój ślub, powiedziałam że potrzebuje takiej bo jestem gościem. Zapłaciłam za nią 150 zł (10 lat temu, własny materiał). Z ciekawości sprawdziłam potem ile by mnie kosztowała tego typu sukienka ale "ślubna" i okazało się że min. 450.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
przymiotnik "slubny" winduje cene w kosmos, przy takiej samej jakosci uslugi
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 15:59   #4517
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89630431]przymiotnik "slubny" winduje cene w kosmos, przy takiej samej jakosci uslugi [/QUOTE]Oczywiście. Natomiast koleżanka tutaj próbuje nas przekonać, że to klienci oszukują nie mówiąc w jakim celu potrzebują danej usługi.
Kupując usługę powinno się płacić za usługę, nie za okazję.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 16:07   #4518
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Oczywiście. Natomiast koleżanka tutaj próbuje nas przekonać, że to klienci oszukują nie mówiąc w jakim celu potrzebują danej usługi.
Kupując usługę powinno się płacić za usługę, nie za okazję.
oszustwo?
nie mam zamiaru tlumaczyc sie krawcowej, dlaczego chce taka a nie inna kiecke albo garnitur, to maja prywatna sprawa.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 16:25   #4519
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość







Skoro w makijażu ślubnym jako gratis dostajesz zestaw poprawkowy, a w okolicznościowym już nie, to dlaczego dziwi Ciebie wyższa cena?
Skoro cena wyższa to o jakim gratisie mówimy?

Ja malowałam się sama i nie musialam mieć ani jednej poprawki. Zdziwiłabym się jakbym miała poprawiać makijaż od rzekomego profesjonalisty.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-19, 16:39   #4520
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Skoro cena wyższa to o jakim gratisie mówimy?

Ja malowałam się sama i nie musialam mieć ani jednej poprawki. Zdziwiłabym się jakbym miała poprawiać makijaż od rzekomego profesjonalisty.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Zależy - usta nawet najcudowniejszymi kosmetykami "zjedzą się".
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 16:50   #4521
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630459]Zależy - usta nawet najcudowniejszymi kosmetykami "zjedzą się".[/QUOTE]No w końcu się zjadły, jasne. Jednak nie miałam czasu ich poprawiać (ponadto nawet o tym zapomnialam). Dopłacać jednak za ociupinek szminki kilkadziesiąt zł więcej? Średni interes.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 16:54   #4522
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu tej dyskusji odetchnęłam z ulga, ze nie brałam i nie mam zamiaru brać ślubu

Co do kryzysu i branży beauty: obłożenie pewnie zależy zależy od wielu czynników, ale w moich sprawdzonych, stałych miejscach zrobiło się odczuwalnie drożej i czas oczekiwania wyraźnie się skrócił.

Ceny poszły w górę - pensje niekoniecznie. W tym roku miałam ważne wesele więc byłam na makijażu i włosach - zapłaciłam około 500 zł. Dla mnie to kosmiczna kwota i gdyby nie moja rola na tym ślubie w życiu bym tyle nie wyrzuciła na jeden raz.


Przy czym mam wrażenie, że jest coraz więcej wszelkiego rodzaju usług beauty. Dużym zainteresowaniem cieszą się usługi domowe, bo tańsze.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No w końcu się zjadły, jasne. Jednak nie miałam czasu ich poprawiać (ponadto nawet o tym zapomnialam). Dopłacać jednak za ociupinek szminki kilkadziesiąt zł więcej? Średni interes.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Dopłacać nie - przy czym ja dostawałam taki pakiecik nie tylko z racji makijażu ślubnego
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 19:17   #4523
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Skoro cena wyższa to o jakim gratisie mówimy?

Ja malowałam się sama i nie musialam mieć ani jednej poprawki. Zdziwiłabym się jakbym miała poprawiać makijaż od rzekomego profesjonalisty.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Na imprezy typu wesela zawsze malowałam się sama i musiałam co najwyżej nos przypudrować.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 22:01   #4524
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Tak, atakujesz mnie, ale być może masz taką naturę. Bądź co bądź, ale tak, to jest okłamywanie usługodawcy, czy komuś to się podoba czy nie. Jak inaczej mam takie zachowanie określić?
Jak dobrze ze uslugodawca to nie ksiadz a usluga to nie spowiedz. Bo inaczej bylby to jeszcze grzech.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 22:31   #4525
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Tak zmieniając temat na mały pozytyw to na pojezierze lubuskim są jednak jeziora z fajnymi duzymi plażami BEZ OPLAT ZA WSTĘP
I nawet parking przy plaży za darmo bywa.
Za to w innych miejscach za dzień parkowania 10 zł albo 20 zł.
Lód włoski za 10 zł.

Ktoś był może w tym roku pod Tatrami i może napisać ile tam kosztuje parking?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 05:30   #4526
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

A januszujcie i dziadujdzie dalej na wszystkim, Wasza wola. Mnie to jedynie śmieszy oburzenie tutaj jakie się wydarzyło odnośnie tych różnic w cenie
Wypłaty stoją w miejscu to i nie dam zarobić usługodawcy, bo poniósł ceny. Ty nie dasz, inny już owszem. Widocznie mało kto z Was prowadził własny biznes, bo jedyne co robicie to narzekanie na to, że ktoś ma wysokie ceny usług. Głupiemu nie przetłumaczysz, a mądremu tłumaczyć nie musisz. Pora opuścić tą grupę, bo narzekanie to jednak nie mój vibe

Edytowane przez evonla
Czas edycji: 2023-07-20 o 05:33
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 05:54   #4527
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89630664]

Ktoś był może w tym roku pod Tatrami i może napisać ile tam kosztuje parking?[/QUOTE]

Parking pod morskim okiem bodajże 75 zł w weekend ? Jest od 55 zł, zależy od dnia. Ostatnio było 75. Cena kosmiczna. Górale litości nie mają.

---------- Dopisano o 05:54 ---------- Poprzedni post napisano o 05:53 ----------

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
. Pora opuścić tą grupę, bo narzekanie to jednak nie mój vibe
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 06:59   #4528
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Pora opuścić tą grupę, bo narzekanie to jednak nie mój vibe
Byłoby miło
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 07:20   #4529
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
A januszujcie i dziadujdzie dalej na wszystkim, Wasza wola. Mnie to jedynie śmieszy oburzenie tutaj jakie się wydarzyło odnośnie tych różnic w cenie
Wypłaty stoją w miejscu to i nie dam zarobić usługodawcy, bo poniósł ceny. Ty nie dasz, inny już owszem. Widocznie mało kto z Was prowadził własny biznes, bo jedyne co robicie to narzekanie na to, że ktoś ma wysokie ceny usług. Głupiemu nie przetłumaczysz, a mądremu tłumaczyć nie musisz. Pora opuścić tą grupę, bo narzekanie to jednak nie mój vibe
Jestę januszę

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 09:34   #4530
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Byłoby miło
Aleś podła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.