Czarna Lista PLOTKI cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Ogłoszenia > Targowisko: kosmetyki

Notka

Targowisko: kosmetyki Targowisko: kosmetyki. Tutaj oddajemy i wymieniamy kosmetyki, których już nie używamy. Nie używasz? Oddaj!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 21:25   #61
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Przekupka: 45 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Edyta Pokaż wiadomość
Moje perfumy 20ml, odlewka 20ml i balsam 50ml za jej flakon perfum 90ml.
Biorąc balsam niby myślała że to perfumy... Przepraszam, że tak chaotycznie opisane było

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------



Miałam wystawione w wątku perfumy Miracle 20/30ml i balsam Miracle 50/50ml. Najpierw zainteresowały ją perfumy, ale później zapytała czy zgodziłabym się wysłać jej tą pięćdziesiątkę zamiast nich (rozmowa miała miejsce jeszcze w trakcie negocjacji)
doczytalam watki
co do problemu 'pelnosci' to juz nie mam zdania (bo to slowo przeciw slowu)
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 21:26   #62
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

magda s.- a na moim miejscu co byś zrobiła? Bo mi nadal się wydaje że to zwykłe naciąganie... Dodatkowo dostałam wiadomość że jeśli się z nią nie odmienię to wystawi mi stosowny komentarz odnośnie całej naszej wymiany :/

Edytowane przez Agnieszka_Edyta
Czas edycji: 2012-12-09 o 21:29
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 21:31   #63
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Przekupka: 45 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Edyta Pokaż wiadomość
Edit: w wątku wyraźnie było napisane co jest balsamem a co perfumami...
tak, bylo
ale pozniej pojawil sie zarzut o wyslanie polowy balsamu, ato juz nie do ogarniecia przeze mnie

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Edyta Pokaż wiadomość
magda s.- a na moim miejscu co byś zrobiła? Bo mi nadal się wydaje że to zwykłe naciąganie... Dodatkowo dostałam wiadomość że jeśli się z nią nie odmienię to wystawi mi stosowny komentarz odnośnie całej naszej wymiany :/
to juz nie pierwsza sprawa tego typu, wiec przed wymiana chyba bede robic foto kosmetyku na wadze, innego wyjscia nie ma, zeby udowodnic swoje racje
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-09, 21:35   #64
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Też zacznę tak robić żeby później nie było problemów. No nic, na razie napiszę do wizażanki że niestety ale się odmieniać zamiaru nie mam i zobaczę co zrobi.
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 08:16   #65
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
Przekupka: 108 pkt / 99% pozyt.
GG do aakkzzii
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

to ja mam problem, może opiszę to ze swojej strony bo nie lubię jak ktoś o mnie piszę gdy mnie nie ma.
wszytsko jest napisane jak trzeba, nie zwróciłam uwagi że zamieniłam perfumy na balsam z czym się pogodziłam i przełknęłam slinę.

doszło do mikołajek, chcąc podarować koleżance balsam Miracle, wyjęłam go z torby której nie ruszałam od czasu przyjścia kosmetyków i chciałam zapakowac do prezentowej, otworzyłam sprawdzić zapach by ładnie sie z nim pożegnać, ale wydał mi się dziwnie lekki, wzięłam tubkę pod światło i kolor wypełnienia sięgał połowy. co napisałam Pani Edycie, czy się przez przypadek nie pomyliła wysyłając mi nie pełny balsam. na to dostałam odpowiedź że próbuje się odmieniać choć nie użyłam w żanej swojej wiadomości tego typu określenia. chciałam wyjaśnić to jak należy ale zostałam posądzona o oszustwa.
mam trochę większe doświadczenie na wymiankach i wiem i nie raz spotkałam się z takimi nie pełnymi zeczami, kolorem zielonym który miał byc niebieski, bądź wgl nie dochodziły do mnie paczki.
oczywiście nie dostaje żadnych prób rozwiązania problemu tylko ciągłe wiadomości o tym jaka ze mnie oszustka ze chce się odmieniac ( co jak mówie nie padła nawet taka propozycja )
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 08:37   #66
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Twoja wiadomosc do mnie z dnia 2012-12-06, 23:51

''[...] jeżeli to jakaś pomyłka w wysylce to się odmienie , jeżeli uwazasz ze jest pełny i że oszukuje wystwie ci odpowiednią przekupkę bo to jest ściema jakaś, nie raz się spotkałam z takimi rzeczami na wizażu.''

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Nadal twierdzisz ze nie proponowalas odmiany? Dodatkowo nie uzylam ani razu slowa ''oszustka'' wiec prosze, nie dopisuj do calej sytuacji swojego calkiem nowego scenariusza.
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 08:44   #67
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Przekupka: 98 pkt / 98% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
tak, bylo
ale pozniej pojawil sie zarzut o wyslanie polowy balsamu, ato juz nie do ogarniecia przeze mnie

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------



to juz nie pierwsza sprawa tego typu, wiec przed wymiana chyba bede robic foto kosmetyku na wadze, innego wyjscia nie ma, zeby udowodnic swoje racje
Ja tak zazwyczaj robię... ba nawet przed wystawieniem na wymiankę czegoś sprawdzam tysiąc razy... ale uwież mi są pieniacze którym nawet taki dowód się nie podoba... i nie przyjmują do wiadomości ;/

aakkzzii... a mi się wydaje że niektóre tuby nie są po same brzegi wypełnione ;/ Oczywiście nikogo nie bronie...ale kiedyś sama kupiłam w Sephorze zestaw zapach + balsam po goleniu dla Tż'ta... i w tubie chyba 100ml była połowa ;/ a zestaw fabrycznie zafoliowany...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 08:48   #68
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
Przekupka: 108 pkt / 99% pozyt.
GG do aakkzzii
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

moze się nie wyraziłam dobrze ale chodziło mi o odmianę na ten konkretny balsam za ten własciwy jaki miałas mi wysłac, nadal uwazałam ze to pomyłka

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
w Sephorze zestaw zapach + balsam po goleniu dla Tż'ta... i w tubie chyba 100ml była połowa ;/ a zestaw fabrycznie zafoliowany...
dlatego tez chyba rozumiecie moje rozgorycznie nie dośc ze sie walnęłam i pomyliłam perfumy na balsam to jeszcze dostałam jego połowę....
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 08:50   #69
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Ja tak zazwyczaj robię... ba nawet przed wystawieniem na wymiankę czegoś sprawdzam tysiąc razy... ale uwież mi są pieniacze którym nawet taki dowód się nie podoba... i nie przyjmują do wiadomości ;/

aakkzzii... a mi się wydaje że niektóre tuby nie są po same brzegi wypełnione ;/ Oczywiście nikogo nie bronie...ale kiedyś sama kupiłam w Sephorze zestaw zapach + balsam po goleniu dla Tż'ta... i w tubie chyba 100ml była połowa ;/ a zestaw fabrycznie zafoliowany...

Zawsze troszke ''luzu'' musi byc, bo inaczej po otwarciu balsamu ten wylewal by sie swobodnie z opakowania Co nie zmienia faktu, ze mojego Miracle bylo stanowczo wiecej niz polowa
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 08:52   #70
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
Przekupka: 108 pkt / 99% pozyt.
GG do aakkzzii
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Edyta Pokaż wiadomość
Dodatkowo nie uzylam ani razu slowa ''oszustka'' wiec prosze, nie dopisuj do calej sytuacji swojego calkiem nowego scenariusza.
nie uzywasz ale z twoich słów łatwo wywnioskowac ze za taka mnie uważasz.

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Edyta Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, ze mojego Miracle bylo stanowczo wiecej niz polowa
nie wiem jak mam ci to udowodnić.....
co z tego ze zrobie zdjęcie jak i tak mi nikt nie uwierzy .
jest go połowa.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 08:57   #71
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
nie uzywasz ale z twoich słów łatwo wywnioskowac ze za taka mnie uważasz.

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------



nie wiem jak mam ci to udowodnić.....
co z tego ze zrobie zdjęcie jak i tak mi nikt nie uwierzy .
jest go połowa.


Prosze Cie, nie wkladaj mi do ust slow ktorych nie wypowiedzialam i nie doszukuj sie jakiegos innego znaczenia. Mialam na mysli to co Ci napisalam. Widze ze szukasz juz kolejnych rzeczy do ktorych moznaby sie przyczepic. Jak nie to ze balsam wyparowal to nagle ze wyzywam Cie od oszustek. Powoli mam dosc calej sprawy.
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 09:13   #72
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
Przekupka: 108 pkt / 99% pozyt.
GG do aakkzzii
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Edyta Pokaż wiadomość
Prosze Cie, nie wkladaj mi do ust slow ktorych nie wypowiedzialam i nie doszukuj sie jakiegos innego znaczenia. Mialam na mysli to co Ci napisalam. Widze ze szukasz juz kolejnych rzeczy do ktorych moznaby sie przyczepic. Jak nie to ze balsam wyparowal to nagle ze wyzywam Cie od oszustek. Powoli mam dosc calej sprawy.
bo denerwuje mnie twoj stosunek do całej sytuacji, poprostu jestes agresywna.
zamiast wyjasnić to jak nalezy stawiasz przed sobą mur przez który nie da się wgl przebic, trzeba iśc na kompromis w niektórych sprawch ale widzę ze ty nie umiesz, nie raz jak będziesz tu większym stażem zobaczysz ze takie rzeczy sa w niektórych przypadkach na pożadku dziennym.
czasem sa to niedopatrzenia przez wysyłających czasem przez odbierających .

dla mnie balsam jest pusty w połowie i nie zmienie zdania, może nie drązyła bym tak tematu gdyby nie było to prawdą ale niestety jest, nie wiem jak ty udowodnisz to ze wysłałas mi pełny a ja że dostałam pół pusty nie wiem jak to dalej wyjasnić.
ale nie zamierzam się poddać jak widzisz nie ... jestem zła na tą sytuację i nie chce by skąńczyła sie tak. odpusciła bym gdyby balsam był pełny bo z mojej winy popełniłam błąd, ale nie jak dostałam jeszcze wpół wyparowany na co przysięgam na smierć moich bliskich , i nie zostawie tego tak.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 09:19   #73
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
bo denerwuje mnie twoj stosunek do całej sytuacji, poprostu jestes agresywna.
zamiast wyjasnić to jak nalezy stawiasz przed sobą mur przez który nie da się wgl przebic, trzeba iśc na kompromis w niektórych sprawch ale widzę ze ty nie umiesz, nie raz jak będziesz tu większym stażem zobaczysz ze takie rzeczy sa w niektórych przypadkach na pożadku dziennym.
czasem sa to niedopatrzenia przez wysyłających czasem przez odbierających .

dla mnie balsam jest pusty w połowie i nie zmienie zdania, może nie drązyła bym tak tematu gdyby nie było to prawdą ale niestety jest, nie wiem jak ty udowodnisz to ze wysłałas mi pełny a ja że dostałam pół pusty nie wiem jak to dalej wyjasnić.
ale nie zamierzam się poddać jak widzisz nie ... jestem zła na tą sytuację i nie chce by skąńczyła sie tak. odpusciła bym gdyby balsam był pełny bo z mojej winy popełniłam błąd, ale nie jak dostałam jeszcze wpół wyparowany na co przysięgam na smierć moich bliskich , i nie zostawie tego tak.


Agresywna? Nie, po prostu odpowiadam na Twoje zarzuty. Jesli ktos zarzuca mi oszustwo to nie bede wtedy milutka i potulna. Nikogo na tym forum nie oszukalam i nie zamierzam- nie po to tutaj jestem. Wyslalam pelnowartosciowy towar a zarzuca mi sie wysylke bubla. Zaluje ze nie skorzystalam ze sposobu z waga bo to znacznie ulatwilo by osad w tej sprawie. Jeszcze jedna sprawa- pojscie na kompromis? Mam isc na kompromis w sprawie w ktorej nie zawinilam? Troszke to dziwne dla mnie.


[Przepraszam za brak polskich znakow- male problemy techniczne z lapkiem ]
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 09:32   #74
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
Przekupka: 108 pkt / 99% pozyt.
GG do aakkzzii
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

nie widzę innego rozwiązania jak poczęstowac cie negatywem i już koniec tematu.
dla mnie zamkniete.
jezeli masz coś do dodania powstrzymaj sie bo nie bede już reagowac, na przyszłośc sprawdzaj co wysyłasz.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 09:51   #75
Agnieszka_Edyta
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka_Edyta
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kędzierzyn- Koźle
Wiadomości: 771
Przekupka: 23 pkt / 96% pozyt.
GG do Agnieszka_Edyta
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
nie widzę innego rozwiązania jak poczęstowac cie negatywem i już koniec tematu.
dla mnie zamkniete.
jezeli masz coś do dodania powstrzymaj sie bo nie bede już reagowac, na przyszłośc sprawdzaj co wysyłasz.
Na przyszlosc radze dokladnie czytac za co sie wymieniasz a nie pozniej odstawiac takie szopki. Bardzo dziekuje za negatywa, ktory nalezal sie Tobie.
Agnieszka_Edyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 13:28   #76
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Przekupka: 30 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

dziewczyny powiedzcie jak podchodzicie do tematu przeterminowanych perfum? Dla mnie d.w. perfum zawsze miała takie samo znaczenie jak w innych kosmetykach, po coś ta data jednak jest. Już kilka razy przed wymianą dopytywałam o kody, sprawdzałam, perfumy okazywały się po terminie więc informowałam wizażankę i rezygnowałam. Mimo to wizażanki nie umieszczały tej informacji w opisie i dalej wymieniały perfumy. Wnioskuje więc że dla niektórych nie istnieje pojęcie przeterminowanych perfum. Ostatnio wymieniłam sie na flaszkę nie pytajac o kod, flaszka prawie pełna - to mnie zmyliło. Okazało sie że są po terminie no i nie wiem czy ingerowac czy nie? Może jaest jakaś odgórna zasada że na daty perfum się nie patrzy, a ja jestem jakas nadgorliwa? Pomózcie...
__________________
Wymieniam: sukienki ASOS XS S, buty 35-36, kosmetyki

Szukam: Solgar na włosy, Placenta, płyn do soczewek
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 13:35   #77
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Przekupka: 159 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Nie wiem, może to zalezy od perfum, ale jak przykładowo mam Tygrysa Kenzo, który został wycofany hoho temu, a perfumy nadal w porządku

W sumie podejrzewam, że większość flaszek ma parę lat, bo kupuję je rzadko i nie zużywam.
Mnie osobiście by to nie przeszkadzało, o ile perfumy by miały odpowiedni zapach.
W takich sytuacjach zawsze się pytam o kod (albo sama podaję) i na tej podstawie ktoś się decyduje, albo nie.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 13:58   #78
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Przekupka: 239 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Nie wiem, może to zalezy od perfum, ....
Mnie osobiście by to nie przeszkadzało, o ile perfumy by miały odpowiedni zapach.
....
no właśnie, to fakt
to zależy od ich stanu, troskliwie przechowywane zachowują właściwości, czasem zmieniają kolor, ale jeśli zapach ok, to bez znaczenia
ponadto, o ile ktoś jest miłośnikiem określonych zapachów, często już nieprodukowanych, to jakby z definicji nie może oczekiwać, że flaszka jest muoda, ale rozumiem, że nie ten przypaek chodzi akurat tamtam

data jest po coś, oczywiście, moim zdaniem jednak (zaznaczam na chłopski rozum, bom ciemniak perfumeryjny), że raczej producent gwarantuje, że bez względu na ilość troski (nie pisze oczywiście o jakimś hardcore'owym traktowaniu zapachu - np. pełna ekspozycja na słońce), że zapach do tego czasu/daty się nie zmieni
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:03   #79
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Przekupka: 98 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
dziewczyny powiedzcie jak podchodzicie do tematu przeterminowanych perfum? Dla mnie d.w. perfum zawsze miała takie samo znaczenie jak w innych kosmetykach, po coś ta data jednak jest. Już kilka razy przed wymianą dopytywałam o kody, sprawdzałam, perfumy okazywały się po terminie więc informowałam wizażankę i rezygnowałam. Mimo to wizażanki nie umieszczały tej informacji w opisie i dalej wymieniały perfumy. Wnioskuje więc że dla niektórych nie istnieje pojęcie przeterminowanych perfum. Ostatnio wymieniłam sie na flaszkę nie pytajac o kod, flaszka prawie pełna - to mnie zmyliło. Okazało sie że są po terminie no i nie wiem czy ingerowac czy nie? Może jaest jakaś odgórna zasada że na daty perfum się nie patrzy, a ja jestem jakas nadgorliwa? Pomózcie...
Nie ma reguły Najwięcej zależy od prawidłowego przechowywania perfum. Nawet z perfumerii stacjonarnej może się zdarzyć kupno zepsutego zapachu (przechowywanie na oświetlanych półkach) mimo aktualnej daty ważności. Dla mnie data ma znaczenie drugorzędne pod warunkiem, że nie grzebali w składzie. Czasami wręcz szukam perfum kilkuletnich sprzed tzw. reformulacji np. gdybym miała do wyboru Dolce Vitę, Hypnotic Poison, Poison czy np. OI wybrałabym bez wątpienia zapach kilkuletni Jeśli perfumy są odpowiednio przechowywane ich jakość nie powinna się zmienić. Mam w swojej kolekcji perfumy czasem kilkunastoletnie (już nieprodukowane dawno), wiem co mówię Więcej informacji na ten temat można poszukać na wiżażowym forum perfumowym

Edytowane przez DiTu77
Czas edycji: 2012-12-11 o 14:06
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 14:17   #80
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Przekupka: 30 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

No własnie, tylko nigdy nie wiadomo w jakich warunkach perfumy były przechowywane zanim stały się naszą własnością. Ale widzę że macie dość liberalne poglądy co do d.w. perfum więc chyba tez powinnam.

A jak już tutaj jestem to mam pytanie: czy są prowadzone jakieś działania ku temu aby na targowisku obowiązywał jakiś jeden odgórny regulamin? Ja wiem że taki ogólny istnieje, ale może warto pomyśleć nad takim szczegółowym, bo aktualnie każdy sobie sam jakią tam ustala i czasami jest bałagan. Myślę że gdyby zakazac ustalania swoich własnych regulaminów to w końcu kazdy by przeczytał ten ogólny. To byłoby spore ułatwienie bo czytasz raz i wiesz ze obowiązuje, a nie za każdym razem musisz czytac co tam ta wizażanka nawypisywała ;p
__________________
Wymieniam: sukienki ASOS XS S, buty 35-36, kosmetyki

Szukam: Solgar na włosy, Placenta, płyn do soczewek
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:43   #81
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Przekupka: 239 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
No własnie, tylko nigdy nie wiadomo w jakich warunkach perfumy były przechowywane zanim stały się naszą własnością. Ale widzę że macie dość liberalne poglądy co do d.w. perfum więc chyba tez powinnam.

A jak już tutaj jestem to mam pytanie: czy są prowadzone jakieś działania ku temu aby na targowisku obowiązywał jakiś jeden odgórny regulamin? Ja wiem że taki ogólny istnieje, ale może warto pomyśleć nad takim szczegółowym, bo aktualnie każdy sobie sam jakią tam ustala i czasami jest bałagan. Myślę że gdyby zakazac ustalania swoich własnych regulaminów to w końcu kazdy by przeczytał ten ogólny. To byłoby spore ułatwienie bo czytasz raz i wiesz ze obowiązuje, a nie za każdym razem musisz czytac co tam ta wizażanka nawypisywała ;p

wiesz, pisać, to sobie każdy może co chce w swoich "regulaminkach", ale jak jest to niezgodne z Regulaminem Ogólnym Forum i/lub Targowiska, to i tak nic nie znaczy - zasada taka sama, jak ta, że żaden przepis prawa nie może być niezgodny z Konstytucją (ale pojechałam)
zakazać ... hmmm, a kto miałby tego pilnować? edytować? ostrzeżenia dawać? tu i tak jest sporo do roboty, wiem co mówię, bo (jeszcze) pamiętam

myślę, że raczej należy takie wpisy, ewidentnie łamiące Regulamin (jak dla mnie np. propozycja negocjacji na PW) zgłaszać modom

a częste wpisy "nie odmieniam się" to raczej zabezpieczenie przed lekkomyślnymi wymianami/rozmyśleniami, bo jak cos jest faktycznie niezgodne z opisem, to i tak odmiana jest obowiązkowa
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:46   #82
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Przekupka: 40 pkt / 98% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Ja tak zazwyczaj robię... ba nawet przed wystawieniem na wymiankę czegoś sprawdzam tysiąc razy... ale uwież mi są pieniacze którym nawet taki dowód się nie podoba... i nie przyjmują do wiadomości ;/

aakkzzii... a mi się wydaje że niektóre tuby nie są po same brzegi wypełnione ;/ Oczywiście nikogo nie bronie...ale kiedyś sama kupiłam w Sephorze zestaw zapach + balsam po goleniu dla Tż'ta... i w tubie chyba 100ml była połowa ;/ a zestaw fabrycznie zafoliowany...
Kari Kari Twoj przykład świadczy tylko o tym,ze takie wazenie i opisywanie mozna sfingowac wiec takie cos tez jest kiepskim pomyslem
Zobacz dziewczyna wymienials sie z Toba dajac Ci krem bb i zuzycie okreslila jako 35-40% a u Ciebie w watku on sie zrobił 3-4razy uzyty (juz nie mowie o 2 ktory dostalam pusty)
Ale Ty mialas wg Ciebie fotki (wytarowac wage kazdy moze) Dostalas nega a nadal bzdury gadasz Nawet Złośliwiec przekonał się ze kręcisz i wykasował mi to co u mnie wypisywałaś dajać Ci ostrzezenie

Ciężka sprawa z tymi perfumami bo gdyby jeszcze pojemnosc balsamu sie zgadzala to dziewczyny mogły by sie odmienic a tutaj taka sytuacja... Uroki targowiska

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
wiesz, pisać, to sobie każdy może co chce w swoich "regulaminkach", ale jak jest to niezgodne z Regulaminem Ogólnym Forum i/lub Targowiska, to i tak nic nie znaczy - zasada taka sama, jak ta, że żaden przepis prawa nie może być niezgodny z Konstytucją (ale pojechałam)
zakazać ... hmmm, a kto miałby tego pilnować? edytować? ostrzeżenia dawać? tu i tak jest sporo do roboty, wiem co mówię, bo (jeszcze) pamiętam

myślę, że raczej należy takie wpisy, ewidentnie łamiące Regulamin (jak dla mnie np. propozycja negocjacji na PW) zgłaszać modom

a częste wpisy "nie odmieniam się" to raczej zabezpieczenie przed lekkomyślnymi wymianami/rozmyśleniami, bo jak cos jest faktycznie niezgodne z opisem, to i tak odmiana jest obowiązkowa

Ale Misianko moderatorzy nie maja wgladu w pw? W razie W to chyba tez jest jakis dowód
Mnie czesto ktos zagaduje na pw o jakas rzecz bo wiadomo nie kazdy ma watek
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:52   #83
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Przekupka: 239 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

a jeszcze ... jak wchodzę na taki wątek i widzę jakieś wydziwione regulaminy/oczekiwania/zasady, to uciekam daleko i szybko - nie wiem doprawdy co ktoś musiałby oferować, żebym miała się denerwować potem i jakieś szopki odstawiać, które i tak się przydarzają w z pozoru niewinnych w watkach

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
...

Ale Misianko moderatorzy nie maja wgladu w pw? W razie W to chyba tez jest jakis dowód
Mnie czesto ktos zagaduje na pw o jakas rzecz bo wiadomo nie kazdy ma watek
negocjacje mają być jawne, tak jest napisane w Regulaminie i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego

a Tobie też radzę, nie negocjować na PW, tylko zachecać korespondentkę do założenia wątku, jak chce z Tobą wymieniać, to naprawdę darmowe
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:54   #84
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Przekupka: 30 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

to ja ma jeszcze pytanie, bo już sam a nie wiem jak interpretować regulamin, w sumie niewiele on mówi w temacie d.w. Co jeśli mam podany opis kosmetyku, podany kod (nie ma d.w, tylko po kodzie mozna sprawdzić) i jest chętna na wymiankę. Po wysyłce okazuje się że wizażanka sprawdziłą sobie kod i krem był po terminie. Rozumiem, wysłałam komuś coś po terminie, ale kod był podany. Mimo to jestem winna? Pytam bo miałam taki zapis w swoim regulaminie że jeśli kosmetyk nie ma daty to podaję kod jeśli jest - sama nie sprawdzam bo nie zawsze umiem lub czasu brak.
__________________
Wymieniam: sukienki ASOS XS S, buty 35-36, kosmetyki

Szukam: Solgar na włosy, Placenta, płyn do soczewek
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:56   #85
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Przekupka: 98 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
a jeszcze ... jak wchodzę na taki wątek i widzę jakieś wydziwione regulaminy/oczekiwania/zasady, to uciekam daleko i szybko - nie wiem doprawdy co ktoś musiałby oferować, żebym miała się denerwować potem i jakieś szopki odstawiać, które i tak się przydarzają w z pozoru niewinnych w watkach
A we wątku ziaja, essence, itp. i toaletna woda jakiejś panny Hilton czy innej - za coś specjalnego i extra specjalnego

edit. (żeby nie było, że mam coś do tych marek - wręcz przeciwnie i u nich mam ulubieńców - chodziło mi o podkreślenie wartości kosmetyków)
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:58   #86
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Przekupka: 239 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
to ja ma jeszcze pytanie, bo już sam a nie wiem jak interpretować regulamin, w sumie niewiele on mówi w temacie d.w. Co jeśli mam podany opis kosmetyku, podany kod (nie ma d.w, tylko po kodzie mozna sprawdzić) i jest chętna na wymiankę. Po wysyłce okazuje się że wizażanka sprawdziłą sobie kod i krem był po terminie. Rozumiem, wysłałam komuś coś po terminie, ale kod był podany. Mimo to jestem winna? Pytam bo miałam taki zapis w swoim regulaminie że jeśli kosmetyk nie ma daty to podaję kod jeśli jest - sama nie sprawdzam bo nie zawsze umiem lub czasu brak.
nie, moim zdaniem nie jesteś winna, o ile kod był podany
jeśli kogoś ważność interesuje, a nie ma możliwości sprawdzenia kodu (czasem decalculatory odmawiają zeznań, to jego decyzja czy się wymienia i tyle - tu nie widzę znamion zatajenia


__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 15:04   #87
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Przekupka: 30 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

miałam taką sytuację, jedna z moich pierwszych wymianek. Cała byłam zdygana jako świeżak i jakoś wtedy tak wyszło że wizażanka wysłała mi tylko część tego co powinna, zgodziłam się na to. No ale teraz już bym walczyła o swoje
__________________
Wymieniam: sukienki ASOS XS S, buty 35-36, kosmetyki

Szukam: Solgar na włosy, Placenta, płyn do soczewek
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 15:14   #88
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Przekupka: 239 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
miałam taką sytuację, jedna z moich pierwszych wymianek. Cała byłam zdygana jako świeżak i jakoś wtedy tak wyszło że wizażanka wysłała mi tylko część tego co powinna, zgodziłam się na to. No ale teraz już bym walczyła o swoje
no to dobrze, że kody teraz podajesz, bo masz argument
ja jestem leniwa niestety i nie podaję, może czas to zmienić

a a propos rzeczy po terminie i to kolorówki, jestem wielką fanką Platine Illuminator EL, a że to leciwa limitowanka, to nie ma siły, żeby była świeża
ale z drugiej strony, to puder w kamieniu, beztłuszczowy i dobrej marki
i zaręczam, że ten co mam, stareńki, spisuje się na medal i drżę, że to resztka i raczej już nie dostanę
ale jakby gdzieś był, brałabym w ciemno, zawsze można, a nawet należy wierzchnią warstwę zeskrobać i już
ale to oczywiście moje prywatne zdanie i preferencje
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 16:47   #89
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Przekupka: 159 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
a a propos rzeczy po terminie i to kolorówki, jestem wielką fanką Platine Illuminator EL, a że to leciwa limitowanka, to nie ma siły, żeby była świeża
ale z drugiej strony, to puder w kamieniu, beztłuszczowy i dobrej marki
i zaręczam, że ten co mam, stareńki, spisuje się na medal i drżę, że to resztka i raczej już nie dostanę
ale jakby gdzieś był, brałabym w ciemno, zawsze można, a nawet należy wierzchnią warstwę zeskrobać i już
ale to oczywiście moje prywatne zdanie i preferencje
Ja na tej zasadzie mam stare meteoryty, ale ich nie oddam, kto by chciał takie starocie
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 16:58   #90
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Przekupka: 239 pkt / 100% pozyt.
Dot.: Czarna lista targowisko- plotki

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Ja na tej zasadzie mam stare meteoryty, ale ich nie oddam, kto by chciał takie starocie
hre, hre - w sumie moje meteorki też jakby nienajmłodszejsze, a jakoś sobie chwalę i używam

no ale wiadomo, każdy może mieć swoje przekonania

ja np. nie chciałabym przeterminowanych kremów, szminek, podkładów itp. bo tu jakby sprawa ma się inaczej z czysto chemiczno-biologicznych przyczyn
ale znam osobę, która np. na tyle rzadko i mało używa podkładów, że miala kiedyś przeterminowany o jakieś dwa lata (?) i jakoś i podkład i ona w nim wyglądały pięknie i cera się nie buntowała
a kto inny zaraz by dostał na twarzy bógwiczego i nieszczęście gotowe - trza znać swoje możliwości
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Targowisko: kosmetyki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-13 21:10:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.