Nadmierne pocenie się - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-01, 20:21   #151
andy7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: nadmierne pocenie się ...

witam czytam na forum tutaj o tym problemie i sam go mam. Teraz moje dwa pytanka
1.Czy Etiaxil moge stosowac rowniez na plecy bo u mnie poca sie mocno plecy. pachy mniej. To wazne prosze
2. Czyli tak, smaruje wieczorem na Suche!! pachy i plecy, zalezy jak odpiszecie, potem po nocy zmywam to czy nie?? czy moge potem normalny swoj dezodorany na to psiknac czy nie mozna??
pozdr
andy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 20:51   #152
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez andy7 Pokaż wiadomość
witam czytam na forum tutaj o tym problemie i sam go mam. Teraz moje dwa pytanka
1.Czy Etiaxil moge stosowac rowniez na plecy bo u mnie poca sie mocno plecy. pachy mniej. To wazne prosze
2. Czyli tak, smaruje wieczorem na Suche!! pachy i plecy, zalezy jak odpiszecie, potem po nocy zmywam to czy nie?? czy moge potem normalny swoj dezodorany na to psiknac czy nie mozna??
pozdr
1. Chyba ktoś tam wcześniej pisał że na plecy też go stosuję, więc chyba możesz. Tylko nie za często żebyś nie miał wysuszonych całych pleców. Ale to znowu strasznie duża powierzchnia z porami... Działać chyba działa, ale sam rozważ czy sie na to zdecydujesz bo to już więcej niż tylko pod pachami.
2. Smarujesz na suchutkie pachy, najlepiej żeby Ci same wyschły bo sam ręcznik nie wystarczy, Wytrzyj ręcznikiem i poczekaj jeszcze żeby co doschły. Rano zmywasz lub nie. Jak chcesz, bo różnie tu robimy. Ja osobiście zmywam. Dezodorant później możesz użyć, ale w sumie jest Ci już on nie potrzebny. To też jak chcesz.


I mam prośbę: czytajcie co pisaliśmy wcześniej, bo cały 2 punkt wcześniej parę razy parę osób już pisało!!!
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:13   #153
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: nadmierne pocenie się ...

I przepraszam od razu, ale nie przeczytałam dokładnie i myślałam że chodzi o Antidral... Są podobne, ale Etiaxil podobno silniejszy.
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 15:55   #154
kiiiciiia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 336
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Antidral jest boski przeczytalam w niedziele wątek wczoraj poleciałam do apteki i wieczorem wyprubowalam... troche swedzialo ale malo a dzisiaj suchutko i plam nie ma na ubraniach xD
jeden koszmar lata sie skonczyl xD
kiiiciiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 12:53   #155
Wiolka525
Rozeznanie
 
Avatar Wiolka525
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 753
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Wybrałam się dziś do apteki z zamiarem nabycia kolejnego opakowania etiaxilu a skusiłam na nowy regulator potliwości driclor solution. Cenowo tańszy (32zł) za większą pojemność (20 ml a nie 12,5). Stosuje się jak etiaxil, mam nadzieję, że okaże sie skuteczny, nie wywoła uczulenia i będę zadowolona z zakupu.
Dla zainteresowanych podaje link do wspomnianego produktu
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24472
__________________
**********
Wierzę, że tylko trudne ścieżki prowadzą do ciekawych miejsc...
Wiolka525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 17:47   #156
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dziewczyny, zastanawiam się nad zakupem Etiaxilu... Antidral na mnie nie działał, jest sens próbować z Etiaxilem, jak myślicie?
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 12:17   #157
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja niedawno pisałam, ze sobie poradziłam.
Wróciłam do szkoły)bylam chora), stresu troche mialam, czy jak sie spoce to ktos zauwazy ( tak też było ), bo jednak vichy czasem nie pomagał.
Dziś już nie wytrzymalam i kupilam Antidral za 14 zł.
Czy jak wieczorem na suche pachy posmaruje się tym, i rano nie zmyje, to będzie większa skuteczność niż jakbym zmyla ?
Jak to stosujecie ? Z tego co wiem Antidral podraznia wiec codziennie raczej nie bede go stosaować - ale stosujecie go raczej co 2 dni czy co 3 ? czy w dni w ktore nie stosujecie antidralu stosujecie zwykly deod ? Na ile wam przecietnie starcza Antidral ? Miesiąc ?
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 13:26   #158
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja niedawno kupiłam Antidral, używam go na noc, piecze i swędzi tak okropnie że nie mogę zasnąc, ale z tego co czytam tutaj, to normalne.. W zasadzie pod pachami nie mam takiego problemu z poceniem, a zastosowałam go żeby miec większy komfort Kupiłam Antidral do stóp ale niestety jakoś nie dziala a pod pachami suchutko.. i to przez kilka dni. Czy to może tak być ze pomaga tylko w jednym miejscu?
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:23   #159
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez Aga3012 Pokaż wiadomość
ratunku!!!
mam problemy z nadmiernym poceniem się pod pachami, które występuje w sytuacjach stresowych ( a mam takie dość często ), stosuję różne antyperspiranty w sztyftach, te sklepowe ale one mi nie pomagają, kiedyś stosowałam kosmetyki svr z apteki ale też mi nie pomagały.czytałam w ostatnim numerze shape o preparacie ETIAXIL, który ma "usypiać" gruczoły potowe, zastanwiam się czy któraś z was już słyszała coś o tym preparacie?

ja go znam i lepszego preparatu nigdy nie widziałam
miałam też problemy,a teraz rewelkaradzę poczytać opinie na KWC,bo jest ich dużo i naprawdę są prawdziwe
Produkt jest wydajny,na allegro kosztuje mniej niż 40zł,ja kupiłam do cery wrażliwej i jeśli wg ulotki się zachowujesz jest wszystko oki.Co prawda dobrze wcześniej domownikom powiedzieć co się będzie robić,bo jak ja suszyłam 1 raz pachy suszarką to każdy sie na mnie patrzył jak na nienormalnąPoza tym przez pierwszy tydzień stosuje się co 2 dni,a że ja czasem nie jestem w domu na noc to lepiej wybrać sobie dni kiedy się nocuje w domu,bo być gdzieś indziej i smarować nim pachy i trzymać w górze aż się wchłonie może być dziwnym zjawiskiem dla osoby,która to widzi hehe
Ale przechodząc do rzeczy jestem osobą która zawsze wszędzie biegnie,ciągle jednym słowem w ciągłym biegui niestety bywało trochę niekomfortowo pod pachami(szczerze mówiąc nienawidziłam tego),ale od niedawna czuję się świetnie
Polecam
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 22:32   #160
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja wlasnie jestem po umyciu, wytarciu,, osuszeniu suszarką paszek, potraktowania ich antidralem, i leżakowaniu z rękami w górze.Póki co piecze i szczypie, swedzi,najbardziej pod prawa pacha ...mam nadzieje ze wiecej nie bedzie mnie szczypac itd., no i ze antidral poskutkuje.


Boże....Dziękować temu kto wymyślil Antidral !!!
Dziś mialam ślub brata - ciasne przemieszczanie się samochodem, sytuacje w którym powinnam być mokra jak nie wiem ( akurat mialam bluzke taka na ktorej potu i tak by nie bylo widac, ale mniejsza z tym ), a tu suchutko !
Tak jak pisałam :
1.Umyłam pachy
2.Wytarłam ręcznikiem.
3.Suszyłam je suszarką.
4.Posmarowałam Antidralem - 1 raz maźniecie na każdą pachę.
5.Leżalam z rekami w górze aż do wyschnięcia.
6.Troche szczypalo i swedzialo pod prawa pachą - nic takiego, oby tak bylo zawsze.
7.Rano zmyłam.
8.Nie było zadnych podrażnień.
9.Miałam sytuacje w któych powinnam się spocić, gdyby nie Antidral.
10.(chhcialam by bylo 10 pkt. ) NIE SPOCIŁAM SIĘ !!

No poprostu shock
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya

Edytowane przez AryaxD
Czas edycji: 2008-06-07 o 12:22
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 09:29   #161
CraZyyMee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 118
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Mi antidral pomogl na pachy ( dzieki Bogu) alee poca mi sie jeszcze dlonie ( i tez strasznie mi to przeszkadza ( czy ktos wie jak uzywac ANTIDRALU na dlonie aby zadzialal ? czy wogole dziala ? pomozcie
CraZyyMee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 19:36   #162
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: nadmierne pocenie się ...

a słuchajcie stosowałyscie nowosc - mydło przeciw nadmiernemu poceniu sie znanej polskiej firmy BARWA??bo już widziałam je w sklepie kosztuje 4.99
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 17:19   #163
Millenium94
Przyczajenie
 
Avatar Millenium94
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Smile Dot.: nadmierne pocenie się ...

Oh... Walcze już z tym [tzn. poceniem się] od jakiś 2-3 lat... Próbowałam antyperspirantów (Rexona itd.) ale nic nie pomagało.! Jedynym wyjątkiem była 'kulka' Lady SpicTick (czy jakos tak^^) która była skuteczna AŻ (!!) 1 dzień i koniec=( Wpadłam na to forum i stwierdziłam że warto spróbować i zainwestowałam całe 13,82 PLN w AntiDral. Pisze [na butelce] żeby stosowac co 1-2 dni... Czytałam wasze porady na temat stosowania (rano/wieczorem i te wszystko o szczypaniu...) i sie pogubiłam... Jakbyście mogły/li mi to tak wyjaśnić byłabym cholernie wdzięczna;*
PS: Mam nadzieje że jutro nareszcie będę mogła swobodnie podnieśc ręce do góry bez strachu (i plam pod pachami) I że efekt będzie trwały bardzo trwały... Pozdrawiam;*
Millenium94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 17:22   #164
martaj145
Zadomowienie
 
Avatar martaj145
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 016
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Antidral jest poprostu cudowny za małą cenę (14zł) taki efekt! niesamowite! ja stosuje go mniej wiecej 2 razy w tygodniu na noc, dzień po depilacji na umyta i osuszoną skórę. Gdy szczypie wiem, że działa i juz nie musze martwić się nadmiernym poceniem! Przestałam sie całkowicie pocić Po co wydawać prawie 50zł na na Etiaxil kiedy można za grosze mieć takie cudo! Pozdrawiam
martaj145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 18:02   #165
Millenium94
Przyczajenie
 
Avatar Millenium94
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: nadmierne pocenie się ...

martaj145 a od kiedy go stosujesz? I jak czesto zaczynałaś na początku??
ja kupiłam go wczoraj i dzisiaj czułam sie mokro ale kiedy spostrzegłam że nie ma plam bylo cudnie. Narazie chyba przez pierwsyz tydzien bede stosowac codziennie? może tak być czy będzie to złe????
Millenium94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 21:26   #166
CraZyyMee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 118
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Czy Odpowie Mi Ktos Na Moje Pytanie ? Zadane Wyzej ?
CraZyyMee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 07:30   #167
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez CraZyyMee Pokaż wiadomość
Mi antidral pomogl na pachy ( dzieki Bogu) alee poca mi sie jeszcze dlonie ( i tez strasznie mi to przeszkadza ( czy ktos wie jak uzywac ANTIDRALU na dlonie aby zadzialal ? czy wogole dziala ? pomozcie
Na opak. jest napisane, że można stosować na dłonie, więc spróbuj. Na dłoniach jest grubsza skóra, więc jeśli paszki wytrzymały to rączki także, najwyżej nie pomoże na Twój problem
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:30   #168
wild_red_rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Na rece i stopy uzywalam zarowno antidralu i etiaxilu. I nie dosc, ze efektow zadnych nie bylo to jeszcze skora rąk zaczela mi sie luszczyc i schodzic jakbym swierzb miala. Chyba na mnei juz nie ma sposobu.
wild_red_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:17   #169
Millenium94
Przyczajenie
 
Avatar Millenium94
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja jestem narazie zadowolona z poczynań Antydrialu Stosuję go od wtorku (pierwsze dwa dni codziennie, dzien przerwy, i znowu zastosowałam) i narazie zamierzam co dwa dni. Myślałam, że mi już nic nie pomoże a jednak....! Nietość, że miałam sucho pod paszkami [czułam że mam mokro a nie było.] mogę chodzić NARESZCIE w kolorowych ciuszkach i w ogole dużo lepiej się czuję!! Polecam
PS: Na nóżki stosuję taką sypką 'mączkę' [na noc] i pomaga. W aptece za ok. 7 zł.
Millenium94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 10:52   #170
nanana1212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 85
Dot.: nadmierne pocenie się ...

ja uzywam Antidral i czytalam duzo o nim i to jest normalne ze piecze chociaz mnie dziwi bo mnie nie , moze troszeczke czasem ale prawie wogole. I czytalam ze u niektorych jak dlugo uzywali to potem jeszcze bardziej sie pocili i juz tak nie dzialal jak na poczatku, wlasnie boje sie tego i dlatego uzywam go rzadko;/
nanana1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 11:18   #171
daily_dose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Błagam niech mi ktoś pomoże!! Pocę się od rana do wieczora, cały czas, w stresie i bez stresu. Używałam Antidralu, Etiaxilu, Odabanu, Spirialu i wszelkich antypersprantów dostępnych na rynku. Nie pomaga nic. Może dlatego,ze mam sporo tłuszczu pod pachami, choć ogólnie nie mam dużej nadwagi (ważę 65kg).
Ale moje pytanie dotyczy czegoś innego:
Gdzie osoby z nadpotliwością mogą pracować?
Szukam pracy na wakacjie i nie tylko i nie mogę znaleźć bo wszędzie mają te koszulki firmowe, już się załamałam bo nawet na kasie w carrfourze i w każdym sklepie w galeriach handlowych, w rossmanie, u Grycana (lody), no wszędzie są firmowe ubrania. Nawet przy wykładaniu towaru w marketach!!
A ja biedna przyszła studentka muszę gdzieś pracować. Na myśl o firmowym ubraniu po prostu chce mi się płakać. Kiedyś się zmusiłam i pracowałam w restauracji kanapkowej 2 dni bo tylko tyle wytrzymałam, miałam tak wielkie mokre plamy pod pachami,ze nie musiałam odnosić rąk żeby je było widać. klienci zwracali uwagę, mówili,ze bardzo gorąco mi musi być, to był koszmar, już nie wspomne o współpracownikach. Stałam tam spocona jak świnia i mało sie nie poryczałam ze wstydu.
A teraz przeżywam to samo szukając pracy. Niech mi ktoś doradzi.
A może ktoś z Was pracował np w McDonaldzie albo gdzie indziej i wie,ze np na ich koszulkach nie widać mokrych plam??
Ja mam taki uraz do tych koszulek,ze boje sie spróbować, a przecież nie pójde do pracodawcy i nie spytam o takie rzeczy... ((
pomóżcie, bardzo proszę, gdzie mają ubrania firmowe na których nie widać?????????
daily_dose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 20:38   #172
CraZyyMee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 118
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez daily_dose Pokaż wiadomość
Błagam niech mi ktoś pomoże!! Pocę się od rana do wieczora, cały czas, w stresie i bez stresu. Używałam Antidralu, Etiaxilu, Odabanu, Spirialu i wszelkich antypersprantów dostępnych na rynku. Nie pomaga nic. Może dlatego,ze mam sporo tłuszczu pod pachami, choć ogólnie nie mam dużej nadwagi (ważę 65kg).
Ale moje pytanie dotyczy czegoś innego:
Gdzie osoby z nadpotliwością mogą pracować?
Szukam pracy na wakacjie i nie tylko i nie mogę znaleźć bo wszędzie mają te koszulki firmowe, już się załamałam bo nawet na kasie w carrfourze i w każdym sklepie w galeriach handlowych, w rossmanie, u Grycana (lody), no wszędzie są firmowe ubrania. Nawet przy wykładaniu towaru w marketach!!
A ja biedna przyszła studentka muszę gdzieś pracować. Na myśl o firmowym ubraniu po prostu chce mi się płakać. Kiedyś się zmusiłam i pracowałam w restauracji kanapkowej 2 dni bo tylko tyle wytrzymałam, miałam tak wielkie mokre plamy pod pachami,ze nie musiałam odnosić rąk żeby je było widać. klienci zwracali uwagę, mówili,ze bardzo gorąco mi musi być, to był koszmar, już nie wspomne o współpracownikach. Stałam tam spocona jak świnia i mało sie nie poryczałam ze wstydu.
A teraz przeżywam to samo szukając pracy. Niech mi ktoś doradzi.
A może ktoś z Was pracował np w McDonaldzie albo gdzie indziej i wie,ze np na ich koszulkach nie widać mokrych plam??
Ja mam taki uraz do tych koszulek,ze boje sie spróbować, a przecież nie pójde do pracodawcy i nie spytam o takie rzeczy... ((
pomóżcie, bardzo proszę, gdzie mają ubrania firmowe na których nie widać?????????

kochana ! doskonale Cie rozumiem , czytajac twoj watek prypomnialy mi sie moje bardzo podobne problemy do twoich za czasow kiedy jeszcze sie bardzo pocilam . Ja jak narazie pracy nie szukam pooniewaz mam 15 lat i nie potrzebuje , ale pamietam jak dowiedzialam sie o wprowadzeniu mundurkow do naszej szkoly(zwlaszcza mudndorkow na lato) czyli mialy to byc niebieskie bluzki polo ! nie spalam czasem jak sobie pomyslałam jak to bedzie kiedy wprowadza takie mundurki. Jak ja bede sie uczyc ? chodzic po tej szkole ? nie mowiac wogole o nieprzyjmnych zapachu . Ja nie mam osobiscie pojecia gdzie sa bluzki na ktorych nie widac potu , ale nie potrafie zrozumiec jak mogly nie zadzialac na ciebie tak mocne srodki antypotowe ? POWIEDZ ILE RAZY UZYWALAS ANTIDRALU ?
CraZyyMee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 20:46   #173
Promyknadziei5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Od najmłodszych lad, odkąd pamiętam, strasznie się pocę. Na pachy
skutkują jeszcze niektóre antyperspiranty, ale na dłonie i stopy
kompletnie nic ! Żadne magiczne specyfiki z aptek i sklepów zielarskich
nie pomagają. Ta nadmierna potliwość jest dla mnie bardzo uciążliwa.
Praktycznie nie mogę normalnie funkcjonować. Niezaleznie od pory roku, i
temperatury moje dłonie sa zimne, wrecz lodowate, stopy tak samo. Dłonie
i stopy pociły mi sie praktycznie od zawsze, pachy zaczeły w okresie
dojrzewania. Dłonie zawsze mam spoconę, sa mokre, ze wstydze sie komus
podać rękę, gdy cos piszę, katrki sa morke, pofałdowane, jakbym polała
je wodą. w butach odkrytych nie moge chodzić, bo mam tak spocone stopy,
ze aż gubię wszelkie klapki ! W sytuacjach stresowych poce sie jeszcze
bardziej, ale nawet gdy nie jestem zestresowana, potliwośc nie ustepuje.
W pazdzierniku tego roku skoncze 17 lat, mam 168 cm wzrostu, waże 58 kg.
lekarze bagatelizuja moj problem, wyniki badan sa 3wrecz idealne. nie
odzywiam sie teraz zbyt zdrowo, jednak jak juz wspominalam poce sie od
dziecinstwa, baz wzgledu na odzywianie sie- nawet, gdy prowadzilam
zdrowy tryb zycia potliwośc nie ustepywala. nie wie, co mam juz robic.
to schorzenia jest bardzo uciazliwe. Nie mam pojecia, czego moglabym
jeszcze sporbowac, aby sie wyleczyc,. nie stac mnie na jakies operacje
czy zabiegi. czy musze juz do konca zycia sie z tym meczyć ??
Promyknadziei5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 10:09   #174
CraZyyMee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 118
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez Promyknadziei5 Pokaż wiadomość
Od najmłodszych lad, odkąd pamiętam, strasznie się pocę. Na pachy
skutkują jeszcze niektóre antyperspiranty, ale na dłonie i stopy
kompletnie nic ! Żadne magiczne specyfiki z aptek i sklepów zielarskich
nie pomagają. Ta nadmierna potliwość jest dla mnie bardzo uciążliwa.
Praktycznie nie mogę normalnie funkcjonować. Niezaleznie od pory roku, i
temperatury moje dłonie sa zimne, wrecz lodowate, stopy tak samo. Dłonie
i stopy pociły mi sie praktycznie od zawsze, pachy zaczeły w okresie
dojrzewania. Dłonie zawsze mam spoconę, sa mokre, ze wstydze sie komus
podać rękę, gdy cos piszę, katrki sa morke, pofałdowane, jakbym polała
je wodą. w butach odkrytych nie moge chodzić, bo mam tak spocone stopy,
ze aż gubię wszelkie klapki ! W sytuacjach stresowych poce sie jeszcze
bardziej, ale nawet gdy nie jestem zestresowana, potliwośc nie ustepuje.
W pazdzierniku tego roku skoncze 17 lat, mam 168 cm wzrostu, waże 58 kg.
lekarze bagatelizuja moj problem, wyniki badan sa 3wrecz idealne. nie
odzywiam sie teraz zbyt zdrowo, jednak jak juz wspominalam poce sie od
dziecinstwa, baz wzgledu na odzywianie sie- nawet, gdy prowadzilam
zdrowy tryb zycia potliwośc nie ustepywala. nie wie, co mam juz robic.
to schorzenia jest bardzo uciazliwe. Nie mam pojecia, czego moglabym
jeszcze sporbowac, aby sie wyleczyc,. nie stac mnie na jakies operacje
czy zabiegi. czy musze juz do konca zycia sie z tym meczyć ??

Sprobuj zasypki "maczka" lub "pedipur" oba mozna kupic w aptece dosc tanio
CraZyyMee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 10:55   #175
Moola_
Raczkowanie
 
Avatar Moola_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 70
wielki problem potliwych dłoni!

Mam wielki, krępujący problem, który dotyczy pocenia się dłoni.
Wstydzę się podawać ludziom rękę, gdy czegoś dotknę zaraz robi się to mokre.
Byłam z tym u lekarza, który powiedział, że może to być przyczyną dojrzewania, inni mowią, że to oznaki nerwicy. Mam 18 lat i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Może ktoś z was też miał/ma taki problem lub wie jak sobe z tym poradzić?


I mam jeszcze pytanie dotyczące blizn po wypryskach. Mam tego sporo na plecach i nie wygląda to ładnie. Jak sobie z tym poradzić? Jak wyleczyć?



z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
__________________
'strzelam słowami jak morderca, pomędzy myślami przedzieram się do serca!'




PEACE!
Moola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 12:16   #176
Nulka1705
Przyczajenie
 
Avatar Nulka1705
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8
Dot.: nadmierne pocenie się ...

dziewczyny stosuję etiaxil od 2 miesięcy. Pomaga następnego dnia po użyciu wieczorem. Niestety wystarczy, że zrobię przerwę jeden dzień nie działa..... Jeśli chodzi o swędzenie skóry...mam to za każdym razem, mimo że stosuję do skóry wrażliwej.
Nulka1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 14:29   #177
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: wielki problem potliwych dłoni!

Co do dłoni - przyłaczam się do prośby. Stosowałam mydło siarkowe, ale nie pomogło.

A na blizny proponuję maść cynkową - ja co prawda stosowałam ją na blizny po trądziku na twarzy - teraz są prawie niewidoczne, ale myślę że na plecach też pomoże (tubka 20 g ok. 2,00zł, wydajna - nie wiem, na ile wystarcza, bo nie zużyłam całej - ok. 2 mies. ją stosowałam). Maść jest strasznie tłusta, ale naprawdę warto się przemęczyć. Jeżeli nie pomoże idź do dermatologa. Słyszałam też o jakiejś metodzie usuwania blizn, ale nie pamiętam jak się nazywała. Jak sobie przypomnę to napiszę.
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 15:39   #178
Moola_
Raczkowanie
 
Avatar Moola_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 70
Dot.: wielki problem potliwych dłoni!

Dzięki, napewno skorzystam z tej maści cynkowej, może akurat..


Aaa.. i też stosowałam to mydło, nic z tego.
__________________
'strzelam słowami jak morderca, pomędzy myślami przedzieram się do serca!'




PEACE!
Moola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 18:25   #179
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja kilka tyg. temu kupilam Antidral - moj zbawiciel - stosuje go co 3 dni wieczorem, przed tym myję i susze suszarką pachy, rano to zmywam i nakłądma zwykły deod. na poczatku przez 30 min. piecze później nie.Odkad go kupilam nie wiem co to pot pod pachami.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:17   #180
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: wielki problem potliwych dłoni!

napisz jaki efekt po stosowaniu
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-01 15:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.