Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-29, 19:46   #2101
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Świadcze usługi. Teoretycznie mogę kogoś zatrudnić, ale nie wiem gdzie znajdę osobę tak wyspecjalizowana w tym, jak ja (mówiąc nieskromnie). Pewnie mogłabym kogoś wyszkolić, ale wiecie jak to jest.
Przykladowo: dobry fizjoterapia otwiera swój gabinet. Ma za dużo pacjentów, wiec zatrudnia innych fizjoterapeutow. No ale pacjenci, co zrozumiałe, i tak chcą być rehabilitowani przez tego właściciela, co ma certyfikaty, kursy, doswiadczenie, a nie przez jego pracownika.


Jak tam po świętach?
Aa, na święta musieliśmy oddać psa do hotelu (pani teściowa nie życzyla sobie go w domu, choć jest nieklopotliwy i tylko śpi koło kaloryfera). W naszym mieście ceny kosmiczne i miejsc brak.
100 km od nas, na trasie, wiec po drodze, za 4 dni pobytu zapłaciliśmy mniej niż u nas za 1 dzień chcieli. Pies zadowolony.

To szczęście, że pies da się zostawić u byle kogo i nie wariuje.



Moja teściowa nie potrafi zrozumieć, że komuś może przeszkadzać puszczony bez smyczy i kagańca bokser. Oburza się, że inni mają do niej pretensje i nie przetłumaczysz.



Tżtowi prezent bardzo się spodobał. Myślałam, że będzie chciał jak najszybciej zarezerować lot na tym symulatorze, a on pierwsze co zrobił to odpalił na yt filmiki instruktażowe "Jak pilotować boeinga" .


Dzisiaj bylismy w galeriach w poszukiwaniu mojego prezentu gwiazdkowego i chyba znaleźliśmy (przynajmniej częściowo). Co prawda nie kupiliśmy od razu, bo miałam wątpliwości, ale to kupi się przy okazji albo pojedzie w poniedziałek.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Macie jakies postanowienia noworoczne?


Ja tak, choć niestety to mało oszczędne - chcę wymienić moją garderobę na taką, która naprawdę będzie do mnie pasować i przykuwać uwagę, a nie tylko służyć do ubrania się. Chodzi mi raczej o zwyczajne ubrania (nie żadne eleganckie spódnice, garsonki itp.), ale takie, których noszenie będzie mi sprawiać radość.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 21:01   #2102
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
ZamyslonaRoztargniona
Takie żądanie teściowej skreśliłoby ja na zawsze. Przecież pies to członek rodziny.

Kanalia z niej.

Dzisiaj nawet hotele przyjmują z niekłopotliwymi psami...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pies wszędzie z nami jezdzi. Nad morze, w góry. Ma 10 lat, nie ma już sił na harce, jest zupełnie nieklopotliwy. Spi pod kaloryferem i tyle.
Na ale to dom pani teściowej i jej zasady. Już dawno tam nie byłam, ostatnie kilka razy mąż sam z dziećmi jeździł (ostatnio byli w listopadzie zeszłego roku), a ja zostawalam z psem. Raz na kilka lat się tam pojawię i wystarczy.
Teściowej nawet pies sąsiadki z parteru przeszkadza, bo czasem szczęka. Teściowa nie lubi zwierząt, przeszkadzają jej wszelkie hałasy (tzn rozmowa dzieci tez), uznaje ze to skutki choroby, ciągłego odczuwania bólu.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 19:26   #2103
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja też bez psa bym nie pojechala wiem jak moja psina się zachowuje jak jedziemy na wakacje i jest u rodziny. Nie JE nie pije a co w takim hotelu bez pieszczot

Terha ja mam 2 postanowienia na 2019 rok. Przeprowadzką do naszego domu i spotkać się z moim bliźniakiem internetowy. Dziewczyna poznaną na forum mamusiowym bratnia dusza od 3,5 roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 20:44   #2104
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez piekielkoo Pokaż wiadomość
Ja też bez psa bym nie pojechala wiem jak moja psina się zachowuje jak jedziemy na wakacje i jest u rodziny. Nie JE nie pije a co w takim hotelu bez pieszczot

Terha ja mam 2 postanowienia na 2019 rok. Przeprowadzką do naszego domu i spotkać się z moim bliźniakiem internetowy. Dziewczyna poznaną na forum mamusiowym bratnia dusza od 3,5 roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj mam wrażenie, że w tym hotelu pies miał więcej uwagi i pieszczot niż w domu. te placówki są bardzo różne, my znaleźliśmy miejsce w takim domowym.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 09:57   #2105
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość

Oj mam wrażenie, że w tym hotelu pies miał więcej uwagi i pieszczot niż w domu. te placówki są bardzo różne, my znaleźliśmy miejsce w takim domowym.
wiadomo, teściowej dom, teściowej zasady. o tyle dobrze, że wasz pies takie zostawienie w obcym miejscu bezproblemowo znosi i trafiliście na odpowiedni hotel.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 23:51   #2106
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Świadcze usługi. Teoretycznie mogę kogoś zatrudnić, ale nie wiem gdzie znajdę osobę tak wyspecjalizowana w tym, jak ja (mówiąc nieskromnie). Pewnie mogłabym kogoś wyszkolić, ale wiecie jak to jest.
Przykladowo: dobry fizjoterapia otwiera swój gabinet. Ma za dużo pacjentów, wiec zatrudnia innych fizjoterapeutow. No ale pacjenci, co zrozumiałe, i tak chcą być rehabilitowani przez tego właściciela, co ma certyfikaty, kursy, doswiadczenie, a nie przez jego pracownika.


Jak tam po świętach?
Aa, na święta musieliśmy oddać psa do hotelu (pani teściowa nie życzyla sobie go w domu, choć jest nieklopotliwy i tylko śpi koło kaloryfera). W naszym mieście ceny kosmiczne i miejsc brak.
100 km od nas, na trasie, wiec po drodze, za 4 dni pobytu zapłaciliśmy mniej niż u nas za 1 dzień chcieli. Pies zadowolony.
To samo mówi mój fryzjer. Co z tego, że on zatrudnia jak nikt nie chce iść do pracownika tylko do niego, wiec po co mu pracownik.
Widzę u mojego męża na firmie to samo. Mu zależy bo to jest jego. Pracownikowi, który ma jakiś zysk z utargu jeszcze też w miarę. Ale tym którzy mają wypłatę i premie już nie bardzo. A niestety mówiąc brzydko jedno słabe ogniwo chwieje wszystkim.
Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To szczęście, że pies da się zostawić u byle kogo i nie wariuje.



Moja teściowa nie potrafi zrozumieć, że komuś może przeszkadzać puszczony bez smyczy i kagańca bokser. Oburza się, że inni mają do niej pretensje i nie przetłumaczysz.



Tżtowi prezent bardzo się spodobał. Myślałam, że będzie chciał jak najszybciej zarezerować lot na tym symulatorze, a on pierwsze co zrobił to odpalił na yt filmiki instruktażowe "Jak pilotować boeinga" .


Dzisiaj bylismy w galeriach w poszukiwaniu mojego prezentu gwiazdkowego i chyba znaleźliśmy (przynajmniej częściowo). Co prawda nie kupiliśmy od razu, bo miałam wątpliwości, ale to kupi się przy okazji albo pojedzie w poniedziałek.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Macie jakies postanowienia noworoczne?


Ja tak, choć niestety to mało oszczędne - chcę wymienić moją garderobę na taką, która naprawdę będzie do mnie pasować i przykuwać uwagę, a nie tylko służyć do ubrania się. Chodzi mi raczej o zwyczajne ubrania (nie żadne eleganckie spódnice, garsonki itp.), ale takie, których noszenie będzie mi sprawiać radość.
Też muszę się w końcu zabrac za garderobę. Marża mi się uniwersalne ciuchy pasujące do wszystkiego.



A propo psów nie mam nic do nich ale ostatnio mnie babka zirytowala, bo weszła z psem do sklepu. Pracuje w markecie budowlanym. I pies warczal na każdego innego klienta i się szarpal z nią a ona nie mogła zrozumieć czemu kierowniczka kazała jej wyjść z psem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 22:23   #2107
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Jak tam finansowe podsumowania roku 2018?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 16:07   #2108
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak tam finansowe podsumowania roku 2018?


Nawet nie chcę myśleć. Jesteśmy totalnie na zero, z naszych oszczędności zostały ochłapy. Ale nie narzekam, bo wiem, że się odkujemy. A tak chociaż mamy wykończony i częściowo umeblowany dom i załatwionych kilka spraw ślubnych. W tym roku dalej się wykańczamy + robimy wesele, więc pewnie za wiele nie odłożymy. Aha, jeszcze samochód kupuję, chociaż rozważam leasing na firmę, więc może chociaż to aż tak nie walnie jednorazowo po kieszeni.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 16:14   #2109
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak tam finansowe podsumowania roku 2018?
Ja jestem bardzo zadowolona. Jednak nie ciesze się za bardzo, bo w 2019 czekają mnie spore wydatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 16:24   #2110
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Bez szału. To co mogliśmy oszczędzić wydaliśmy na mechanika, lekarza, badania i spłatę karty kredytowej. Kupa kasy tak naprawdę.

Trochę jestem sfrustrowana prowadzeniem excela. Zawsze pod koniec miesiąca coś mi się nie zgadza, ale nie że wydaję i zapominam wpisać, tylko w wg obliczeń mam mniej pieniędzy niż jest w rzeczywistości na koncie. Dzisiaj spędziłam chyba 2h na analizowaniu wydatków z grudnia i teraz nowych.

No i popłynęłam z zakupami ciuchowymi. Od około roku staram się powoli wymieniać swoją szafę, ale jest to pracochłonne, czasochłonne i $$$ - chłonne. Tym bardziej, że moja waga nieustannie się zmienia. Jestem tym trochę przygnębiona.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 22:07   #2111
be_fulfilled
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Hej Dziewczyny Czytam Was już od dawna, temat wątku jest mi bardzo bliski, więc postanowiłam dołączyć. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak tam finansowe podsumowania roku 2018?
Ja jestem bardzo zadowolona. W 2018 udało się sfinansować wesele, zaliczyć 5 wyjazdów ( w tym jeden miesięczny) i odłożyć na wkład własny na zakup działki.
Na 2019 mamy z mężem dużo planów, więc i oszczędzanie potrzebne
be_fulfilled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-05, 11:26   #2112
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez be_fulfilled Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Czytam Was już od dawna, temat wątku jest mi bardzo bliski, więc postanowiłam dołączyć. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie



Ja jestem bardzo zadowolona. W 2018 udało się sfinansować wesele, zaliczyć 5 wyjazdów ( w tym jeden miesięczny) i odłożyć na wkład własny na zakup działki.
Na 2019 mamy z mężem dużo planów, więc i oszczędzanie potrzebne
Witaj
Miesięczny wyjazd? WOW . Możesz się pochwalić, gdzie byliście?


U nas podsumowanie roku też słabe. W listopadzie prawie wyzerowaliśmy konto, ale w ostatnim roku skończyliśmy urzadzać mieszkanie (zostały tylko detale), spłacilismy większośc kredytu, sporo Tż wydał na swoje przyjemności no i kupilismy auto, które znając nasze potrzeby posłużyć nam może przez kolejne 15 lat. Wszystkie te inwestycje są na lata, więc przez jakiś czas możemy o takich wydatkach zapomnieć. W tym roku nie planujemy większych wydatków. Jedyne co to znacznie uszczuplą nasze oszczędności podejścia do in vitro no i ewentualne szykowanie wyprawki. Może pozwolimy sobie na jakieś droższe wakacje, ale wszystko zależy od tego jak się sytuacja rozwinie. W Nowym Roku zrobiłam też wszystkie niezbędne badania na tarczycę. Teraz tylko znalezienie specjalisty i heja z tematem.



Czy używacie dziewczyny wybielaczy? Ja takie cudo miałam w ręce ze 2 razy w życiu i słabo to wspominam, bo kolorowe ciuchy zawsze mi się odbarwiały. Teraz mam taki problem, że zżółkły białe koszule pod pachami od dezodorantów i nie wiem co kupić. Macie jakiś pomysł?

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość

No i popłynęłam z zakupami ciuchowymi. Od około roku staram się powoli wymieniać swoją szafę, ale jest to pracochłonne, czasochłonne i $$$ - chłonne. Tym bardziej, że moja waga nieustannie się zmienia. Jestem tym trochę przygnębiona.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też mam ostatnio ten problem. Jak założyłam na sylwestra tunikę, to wyglądałam jak słonica. Rodzinie mogłam się tak pokazać, ale obcym, ludziom już nie. Nawet postanowiłam, że po nowym roku wybiorę się na zakupy jakiejś bielizny wyszczuplającej, ale to chyba na razie nie ma sensu, bo waga ciągle mi rośnie. Musimy najpierw poeksperymentować z endokrynologiem, a potem jak już się wszystko ustabilizuje to wtedy się pomysli.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2019-01-05 o 16:20
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 11:33   #2113
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Witaj
Miesięczny wyjazd? WOW . Możesz się pochwalić, gdzie byliście?


U nas podsumowanie roku też słabe. W listopadzie prawie wyzerowaliśmy konto, ale w ostatnim roku skończyliśmy urzadzać mieszkanie (zostały tylko detale), spłacilismy większośc kredytu, sporo Tż wydał na swoje przyjemności no i kupilismy auto, które znając nasze potrzeby posłużyć nam może przez kolejne 15 lat. Wszystkie te inwestycje są na lata, więc przez jakiś czas możemy o takich wydatkach zapomnieć. W tym roku nie planujemy większych wydatków. Jedyne co to znacznie uszczuplą nasze oszczędności podejścia do in vitro no i ewentualne szykowanie wyprawki. Może pozwolimy sobie na jakieś droższe wakacje (marzą nam się Malediwy), ale wszystko zależy od tego jak się sytuacja rozwinie. W Nowym Roku zrobiłam też wszystkie niezbędne badania na tarczycę. Teraz tylko znalezienie specjalisty i heja z tematem.



Czy używacie dziewczyny wybielaczy? Ja takie cudo miałam w ręce ze 2 razy w życiu i słabo to wspominam, bo kolorowe ciuchy zawsze mi się odbarwiały. Teraz mam taki problem, że zżółkły białe koszule pod pachami od dezodorantów i nie wiem co kupić. Macie jakiś pomysł?

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------




Też mam ostatnio ten problem. Jak założyłam na sylwestra tunikę, to wyglądałam jak słonica. Rodzinie mogłam się tak pokazać, ale obcym, ludziom już nie. Nawet postanowiłam, że po nowym roku wybiorę się na zakupy jakiejś bielizny wyszczuplającej, ale to chyba na razie nie ma sensu, bo waga ciągle mi rośnie. Musimy najpierw poeksperymentować z endokrynologiem, a potem jak już się wszystko ustabilizuje to wtedy się pomysli.
Moje problemy to również hormony. Muszę pomyśleć żeby włączyć więcej ruchu / sportu. Zauważyłam że dieta o niskim indeksie glikemicznym ruszyła coś, czego od lat nie umiałam zmienić.

Ja mam problem trochę taki, że kiedy patrzę w lustro, wszystko wydaje się być okej. Tzn. nie jestem może szczupła, ale nie jest najgorzej. Dopiero gdy spojrzę na jakieś zdjęcia, albo mam okazję pooglądać się w galerii z każdej strony, to trochę niedowierzam że to naprawdę ja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 11:40   #2114
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Moje problemy to również hormony. Muszę pomyśleć żeby włączyć więcej ruchu / sportu. Zauważyłam że dieta o niskim indeksie glikemicznym ruszyła coś, czego od lat nie umiałam zmienić.

Ja mam problem trochę taki, że kiedy patrzę w lustro, wszystko wydaje się być okej. Tzn. nie jestem może szczupła, ale nie jest najgorzej. Dopiero gdy spojrzę na jakieś zdjęcia, albo mam okazję pooglądać się w galerii z każdej strony, to trochę niedowierzam że to naprawdę ja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To samo mam szczególnie nienawidzę luster w przymierzalniami - podobno wizualnie poprawiaja sylwetkę, a ja w nich wyglądam fatalnie
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 11:54   #2115
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Hej, my kupiliśmy wczoraj drugie auto. Jedno konto wyczyszczone ale i tak musieli byśmy kupić i fajnie że udało się przed całą biegania wykańczania domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:37   #2116
be_fulfilled
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Witaj
Miesięczny wyjazd? WOW . Możesz się pochwalić, gdzie byliście?
Byliśmy na zachodzie USA, wynajęliśmy vana, w którym mieszkaliśmy i jeździliśmy po Parkach Narodowych i wybranych miastach
be_fulfilled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 18:26   #2117
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez be_fulfilled Pokaż wiadomość
Byliśmy na zachodzie USA, wynajęliśmy vana, w którym mieszkaliśmy i jeździliśmy po Parkach Narodowych i wybranych miastach

SUPER. Parki w USA potrafią być piękne .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 06:12   #2118
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez be_fulfilled Pokaż wiadomość
Byliśmy na zachodzie USA, wynajęliśmy vana, w którym mieszkaliśmy i jeździliśmy po Parkach Narodowych i wybranych miastach
moje marzenie taka wyprawa mogłabyś napisać orientacyjnie jakie są teraz koszty vana? jedyne info do jakich dotarłam są sprzed kilku lat a na stronach firm wynajmujących tylko info, że ustalane indywidualnie itd.

jak jest z wjeżdżaniem do miast?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 19:57   #2119
be_fulfilled
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Wink Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
moje marzenie taka wyprawa mogłabyś napisać orientacyjnie jakie są teraz koszty vana? jedyne info do jakich dotarłam są sprzed kilku lat a na stronach firm wynajmujących tylko info, że ustalane indywidualnie itd.

jak jest z wjeżdżaniem do miast?
Jasne
My wypożyczyliśmy Dodge Grand Caravan, to minivan siedmioosobowy, w którym składa się 5 tylnych siedzeń i spokojnie z tyłu mieści się duży dwuosobowy materac, walizki, kuchenka itp. Wyniósł nas ok 4500zł za 4 tygodnie. Do tego benzyna 3000zl (przejechaliśmy 9000km). Cztery razy spaliśmy w hotelach ( m.in. w Las Vegas bo w tygodniu są mega tanie), a poza tym na campingach w Parkach Narodowych lub na parkingach przy autostradach. Koszt noclegów, jedzenia, biletów,tzw życia to ok 5000-6000 zl. Bilety to wiadomo, jak się trafi, od ok 4000zl w górę ( my lecieliśmy do Los Angeles). Wszystkie koszty są już oczywiście za dwie osoby.

Do miast wjeżdżaliśmy bez problemu, to w końcu minivan był, w Stanach większość ludzi jeździ dużymi samochodami, więc nasz był nawet jednym z mniejszych Parkingi da się ogarnąć za darmoszkę albo za kilka dolarów.

Taka podróż to spełnienie marzeń. W tym roku chcemy wybrać się na Alaskę i zachodnią Kanadę
be_fulfilled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 20:25   #2120
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez be_fulfilled Pokaż wiadomość
Jasne
My wypożyczyliśmy Dodge Grand Caravan, to minivan siedmioosobowy, w którym składa się 5 tylnych siedzeń i spokojnie z tyłu mieści się duży dwuosobowy materac, walizki, kuchenka itp. Wyniósł nas ok 4500zł za 4 tygodnie. Do tego benzyna 3000zl (przejechaliśmy 9000km). Cztery razy spaliśmy w hotelach ( m.in. w Las Vegas bo w tygodniu są mega tanie), a poza tym na campingach w Parkach Narodowych lub na parkingach przy autostradach. Koszt noclegów, jedzenia, biletów,tzw życia to ok 5000-6000 zl. Bilety to wiadomo, jak się trafi, od ok 4000zl w górę ( my lecieliśmy do Los Angeles). Wszystkie koszty są już oczywiście za dwie osoby.

Do miast wjeżdżaliśmy bez problemu, to w końcu minivan był, w Stanach większość ludzi jeździ dużymi samochodami, więc nasz był nawet jednym z mniejszych Parkingi da się ogarnąć za darmoszkę albo za kilka dolarów.

Taka podróż to spełnienie marzeń. W tym roku chcemy wybrać się na Alaskę i zachodnią Kanadę
oooo to odważnie, myślałam, że przez vana rozumiesz to co oni jako RV określają - jechalibyśmy z dzieckiem, więc bardziej o takie coś mi chodziło, żeby bezproblemowo zmieniać miejsce, a nie musieć się wciąż pakować i rozpakowywać

ale dzięki

fajne plany podróżnicze
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 21:02   #2121
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Witam się po przerwie Mało mnie tutaj, bo maluszek pochłania cały mój czas
Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak tam finansowe podsumowania roku 2018?
Nawet w miarę. Zrobiliśmy to co zaplanowane, jakoś wszystko udało się dopiąć.
Zdecydowanie większym wyzwaniem będzie ten rok. Prace budowlane na poddaszu u mnie w domu rozpoczęte. Dach już ocieplony i od dziś ruszyła budowa ścianek.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 21:56   #2122
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak tam finansowe podsumowania roku 2018?
Niby spoko, ale ciągle brak rezerwy finansowej. Takiej jaka chciałabym mieć.

Muszę sobie zaplanować wydatki na 2019.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 15:13   #2123
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Dla nas rok 2018 był rewelacyjny. Za robiliśmy więcej niż dotychczas, oszczedzilismy tez więcej.

Niestety 2019 zapowiada się gorzej. Całe szczęście że nie zrezygnowałam z etatu. Mam jakiegoś pecha do klientów ostatnio. I to są ci, z którymi współpracujemy kolejny rok. I tego nie rozumiem. Do tej pory współpraca układała się super, a teraz z dużą częścią mam ochotę zakończyć współpracę. Wcześniej to się zdarzało sporadycznie.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:21   #2124
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Witaj
Miesięczny wyjazd? WOW . Możesz się pochwalić, gdzie byliście?


U nas podsumowanie roku też słabe. W listopadzie prawie wyzerowaliśmy konto, ale w ostatnim roku skończyliśmy urzadzać mieszkanie (zostały tylko detale), spłacilismy większośc kredytu, sporo Tż wydał na swoje przyjemności no i kupilismy auto, które znając nasze potrzeby posłużyć nam może przez kolejne 15 lat. Wszystkie te inwestycje są na lata, więc przez jakiś czas możemy o takich wydatkach zapomnieć. W tym roku nie planujemy większych wydatków. Jedyne co to znacznie uszczuplą nasze oszczędności podejścia do in vitro no i ewentualne szykowanie wyprawki. Może pozwolimy sobie na jakieś droższe wakacje, ale wszystko zależy od tego jak się sytuacja rozwinie. W Nowym Roku zrobiłam też wszystkie niezbędne badania na tarczycę. Teraz tylko znalezienie specjalisty i heja z tematem.



Czy używacie dziewczyny wybielaczy? Ja takie cudo miałam w ręce ze 2 razy w życiu i słabo to wspominam, bo kolorowe ciuchy zawsze mi się odbarwiały. Teraz mam taki problem, że zżółkły białe koszule pod pachami od dezodorantów i nie wiem co kupić. Macie jakiś pomysł?

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------




Też mam ostatnio ten problem. Jak założyłam na sylwestra tunikę, to wyglądałam jak słonica. Rodzinie mogłam się tak pokazać, ale obcym, ludziom już nie. Nawet postanowiłam, że po nowym roku wybiorę się na zakupy jakiejś bielizny wyszczuplającej, ale to chyba na razie nie ma sensu, bo waga ciągle mi rośnie. Musimy najpierw poeksperymentować z endokrynologiem, a potem jak już się wszystko ustabilizuje to wtedy się pomysli.

Podobno można wypróbować na to ocet, ale nie ma gwarancji skuteczności, bo to nie są plamy, ale odbarwiona tkanina. Właśnie dlatego między innymi unikam chloru; jedyny wybielacz jakiego używam to ten od Granosika chyba, bo nie zawiera go unikam rzeczy z chlorem, bo mi śmierdzi, nawet jak naleję
Domestosa do muszli, to staram się łazienkę omijać z daleka, bo aż mnie zamula od tego zapachu. Tu jest ciekawy link: https://home.howstuffworks.com/how-t...ine-stains.htm

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2019-01-10 o 22:22 Powód: .
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 16:58   #2125
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Taki wyjazd to też moje marzenie <3 a moje koleżanki dziwią się że chce się zestarzec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 08:07   #2126
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

No to klamka zapadła. Jedziemy w ferie na wakacje skoro nasze starania o dziecko znowu muszą odwlec się o kilka miesięcy. Chociaż taki z tego będzie pożytek. I tu z góry przepraszam za off top, bo chciałam się coś podpytać dziewczyn z niedoczynnością tarczycy.



Bylam wczoraj na pierwszej wizycie u endokrynologa. Jak wstępnie rozpoznano u mnie problemy z tarczycą miałam TSH 2,65 a FT4 1,2. Teraz po zwiększeniu dawki do 1 tabletki mam jeszcze gorsze wyniki (TSH prawie 4, a FT4 jeszcze niższe). Lekarz mówi, że to normalne i że dawka i tak jest za mała, więc trzeba ją jeszcze zwiększyć. Wydawało mi się to nielogiczne, bo skoro wyniki mam jeszcze gorsze to jak to możliwe? Ale podobno tak jest, że w stanie stabilnym tarczyca jakoś sobie radzi, ale jak dostanie nawet malutki zastrzyk leku, to ogranizm głupieje i zaczyna te hormony "rozdawać" na prawo i lewo po czym okazuje się, że w efekcie hormonów jest jeszcze mniej. Powiem szczerze, że się nieźle zdziwiłam. Też tak miałyście? Jestem bardzo zadowolona z tej wizyty, bo dowiedziałam sie wielu rzeczy o którym nie miałam pojęci, ale Tż już ostudził mój entuzjazm, że to wcale nie jest powiedziane, że ona ma rację (bo przecież z lekarzami różnie bywa). Więc korzystając z tego, że na tym watku wiele osób ma podobny problem, chciałam zapytać czy Wy też tak miałyście na początku? Z góry dzieki wielkie za odpowiedzi .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 09:05   #2127
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja tak nie miałam. U mnie zaczęło się od tsh 4,9. Po najmniejszej dawce euthyroxu spadło do 4,4, a po zwiększeniu dawki aż do 0,4 i wpadłam w nadczynność a lekarka dalej kazała mi brać tę samą dawkę. Na szczęście zmieniłam lekarza i ten z kolei kazał od razu odstawić lek. Jestem ciekawa co mi teraz wyjdzie, wczoraj robiłam badanie kontrolne.

Jaki lek bierzesz i w jakiej dawce? Twoje tsh początkowe nie było wcale aż tak wysokie, więc może masz coś źle dobrane i dlatego organizm wariuje.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 09:18   #2128
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ja tak nie miałam. U mnie zaczęło się od tsh 4,9. Po najmniejszej dawce euthyroxu spadło do 4,4, a po zwiększeniu dawki aż do 0,4 i wpadłam w nadczynność a lekarka dalej kazała mi brać tę samą dawkę. Na szczęście zmieniłam lekarza i ten z kolei kazał od razu odstawić lek. Jestem ciekawa co mi teraz wyjdzie, wczoraj robiłam badanie kontrolne.

Jaki lek bierzesz i w jakiej dawce? Twoje tsh początkowe nie było wcale aż tak wysokie, więc może masz coś źle dobrane i dlatego organizm wariuje.

To u Ciebie było dokładnie tak jak bym zakładała... Mam Euthyrox. Najpierw dostałam pól tabletki 25 mg, potem 1 tabletkę, a po wczorajszej wizycie lekarz zaleciła mi przerzucenie się na 50 mg.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 12:42   #2129
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja na twoim miejscu na razie postępowałabym zgodnie z zaleceniem, ale jak dalej będzie coraz gorzej, to chyba zmieniłabym lekarza. Niestety, jest bardzo trudno o dobrych endokrynologów, większość „leczy” na oślep i jedyne co potrafi, to wciskać coraz wyższe dawki hormonów. Moja pierwsza też mnie zlała jak wyraziłam swoje podejrzenie, że chyba wpadłam w nadczynność. Dopiero obecny lekarz zaczal mnie naprawdę leczyć, wszystko mi wytłumaczył.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2019-01-16 o 12:43
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 13:34   #2130
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ja na twoim miejscu na razie postępowałabym zgodnie z zaleceniem, ale jak dalej będzie coraz gorzej, to chyba zmieniłabym lekarza. Niestety, jest bardzo trudno o dobrych endokrynologów, większość „leczy” na oślep i jedyne co potrafi, to wciskać coraz wyższe dawki hormonów. Moja pierwsza też mnie zlała jak wyraziłam swoje podejrzenie, że chyba wpadłam w nadczynność. Dopiero obecny lekarz zaczal mnie naprawdę leczyć, wszystko mi wytłumaczył.

Nie strasz mnie, bo jak tak dalej pójdzie to mogę zapomnieć o macierzyństwie, a i inne problemy sie przypałętają. Wrocław niby duże miasto, a w sieci można znaleźć tylko kilku polecanych z czego Ci (podobno) najlepsi mają kolejkę na za 2, 3 miesiące.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-18 16:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.