Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 17:23   #3541
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
drzewosandalowe, jakie Ty w zasadzie masz stanowisko i zakres obowiązków w umowie?

Właśnie sobie czytam umowę.
Moje stanowisko to sp. ds administracji i kadr


I mam taki opis:
- odbieranie,wysyłanie i ewidencja korespondencji (był 1 list w ciągu moich 4 dni pracy)
- nadzór nad pieczęciami urzędowymi ()
- przyjmowanie interesantów (nikt nie przychodził, ale może będą przychodzić)
- to jest mega -> prowadzanie gospodarki drukami i formularzami
- pełnienie funkcji inspektora RODO (eeee?)


Dalej:
- prowadzenie dokumentacji pracowników, ewidencja urlopów, sporządzanie listy obecności, wydawanie umów o pracę (jestem pierwsza osobą od 10 lat, która przyszła tutaj do pracy, tak to sami swoi i nikomu nie wydawali umów o pracę)
- wydawanie i ewidencja delegacji służbowych (pracownicy wiedzą, gdzie leżą druczki)
- sporządzanie listy płac (nie miałam przyjemności, bo zrobiła to księgowa już za marzec)


I moje ukochane - inna zadania zlecone przez dyrektora (pewnie ta sobota pracująca pod to podchodzi)



DOBRA, rzeczywiście jak się przyjrzałam temu, to jednak nie ma pracy na 8h :/
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 17:24   #3542
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Kafka, z Silvią nawet ja teraz nie mam kontaktu: chyba się już tam na dobre zadomowiła.

Mam nadzieję, że po powrocie stanę się bardziej pewna siebie, nie tylko na rozmowach, ale i w następnym miejscu pracy. Na początku roku wydawało mi się, że wreszcie dopisuje mi szczęście, ale dałam sobie wejść na głowę.

Dziewczyny, jadę jutro. Będziemy w kontakcie i będę śledzić oferty w naszej zbolałej ojczyźnie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 17:41   #3543
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Właśnie sobie czytam umowę.
Moje stanowisko to sp. ds administracji i kadr


I mam taki opis:
- odbieranie,wysyłanie i ewidencja korespondencji (był 1 list w ciągu moich 4 dni pracy)
- nadzór nad pieczęciami urzędowymi ()
- przyjmowanie interesantów (nikt nie przychodził, ale może będą przychodzić)
- to jest mega -> prowadzanie gospodarki drukami i formularzami
- pełnienie funkcji inspektora RODO (eeee?)


Dalej:
- prowadzenie dokumentacji pracowników, ewidencja urlopów, sporządzanie listy obecności, wydawanie umów o pracę (jestem pierwsza osobą od 10 lat, która przyszła tutaj do pracy, tak to sami swoi i nikomu nie wydawali umów o pracę)
- wydawanie i ewidencja delegacji służbowych (pracownicy wiedzą, gdzie leżą druczki)
- sporządzanie listy płac (nie miałam przyjemności, bo zrobiła to księgowa już za marzec)


I moje ukochane - inna zadania zlecone przez dyrektora (pewnie ta sobota pracująca pod to podchodzi)

DOBRA, rzeczywiście jak się przyjrzałam temu, to jednak nie ma pracy na 8h :/
Ta gospodarka drukami, to pewnie zlecanie do drukarni wydruków pism i innych dokumentów, które muszą być na bieżąco w formie papierowej.
Rodo tak samo, powinnaś dostawać jakieś dokumenty jak na mój gust albo procesy i je weryfikować zgodnie z przepisami.

Pracy może być na 8 godzin, ale tam albo jakieś procesy nie chodzą albo inni ludzie robią po trochu tych prac.. Albo nie wiem o co chodzi..
A Twoja poprzedniczka odeszła czy w ogóle jej nie było..?

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86672325]
Dziewczyny, jadę jutro. Będziemy w kontakcie i będę śledzić oferty w naszej zbolałej ojczyźnie.[/QUOTE]

Dawaj znać, co tam słychać trzymamy kciuki, żeby Ci tam było fajnie

A ja dzisiaj totalny dołek. Znowu zero telefonów, tylko jedno CV wysłałam. Totalna brydża, chce mi się wyć..
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-04-04 o 17:43
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 17:50   #3544
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ta gospodarka drukami, to pewnie zlecanie do drukarni wydruków pism i innych dokumentów, które muszą być na bieżąco w formie papierowej.
Rodo tak samo, powinnaś dostawać jakieś dokumenty jak na mój gust albo procesy i je weryfikować zgodnie z przepisami.

Pracy może być na 8 godzin, ale tam albo jakieś procesy nie chodzą albo inni ludzie robią po trochu tych prac.. Albo nie wiem o co chodzi..
A Twoja poprzedniczka odeszła czy w ogóle jej nie było..?

Moja poprzedniczka zajmowała się dodatkowymi sprawami,a że było to też z korzyścią dla firmy, to robiła to w godzinach pracy. Teraz robi to po godzinach, chodzi mi dokładnie o projekty unijne - robi to jakby wolontariat.


Czy ja wiem,czy to praca na 8h?
- odbieranie,wysyłanie i ewidencja korespondencji - podpisanie poleconego listu,przybicie pieczątki, wpisanie do rejestru - 5 minut.
- nadzór nad pieczęciami urzędowymi - tu nie ma czasowo jak opisać
- przyjmowanie interesantów - jak przyjdą, to im proponuję kawę, i np.umawiam do dyrektora - ile? 10-15 minut?
- prowadzanie gospodarki drukami i formularzami - zlecam raz na jakiś czas druki.
- pełnienie funkcji inspektora RODO
- prowadzenie dokumentacji pracowników, ewidencja urlopów, sporządzanie listy obecności, wydawanie umów o pracę - sporządzenie listy obecności raz na miesiąc - 10 minut, podanie druku urlopu i podanie dyrektorowi do podpisu - 5 minut, wpięcie czegoś do akt - 5 minut.
- wydawanie i ewidencja delegacji służbowych - 5-10 minut
- sporządzanie listy płac - raz na miesiąc, może z godzinę.



Nie wiem, może zapomniałam napisać, że ta firma jest mała - 10 osób.


Nie wiem Kafka gdzie widzisz pracę na 8h
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 17:59   #3545
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Moja poprzedniczka zajmowała się dodatkowymi sprawami,a że było to też z korzyścią dla firmy, to robiła to w godzinach pracy. Teraz robi to po godzinach, chodzi mi dokładnie o projekty unijne - robi to jakby wolontariat.


Czy ja wiem,czy to praca na 8h?
- odbieranie,wysyłanie i ewidencja korespondencji - podpisanie poleconego listu,przybicie pieczątki, wpisanie do rejestru - 5 minut.
- nadzór nad pieczęciami urzędowymi - tu nie ma czasowo jak opisać
- przyjmowanie interesantów - jak przyjdą, to im proponuję kawę, i np.umawiam do dyrektora - ile? 10-15 minut?
- prowadzanie gospodarki drukami i formularzami - zlecam raz na jakiś czas druki.
- pełnienie funkcji inspektora RODO
- prowadzenie dokumentacji pracowników, ewidencja urlopów, sporządzanie listy obecności, wydawanie umów o pracę - sporządzenie listy obecności raz na miesiąc - 10 minut, podanie druku urlopu i podanie dyrektorowi do podpisu - 5 minut, wpięcie czegoś do akt - 5 minut.
- wydawanie i ewidencja delegacji służbowych - 5-10 minut
- sporządzanie listy płac - raz na miesiąc, może z godzinę.



Nie wiem, może zapomniałam napisać, że ta firma jest mała - 10 osób.


Nie wiem Kafka gdzie widzisz pracę na 8h
Wszystko zależy od natężenia prac, ale rzeczywiście raczej w dużej firmie to mogłoby być 8 godzin. W takiej małej to faktycznie może być problem.. Dziwne to wszystko. To chyba tylko pozostaje Ci przeglądać dane, jakieś raporty, może dokumenty w kompie... I umrzeć z nudów mam nadzieję że to się jednak jakoś rozkręci już wkrótce.

A ta poprzedniczka nie ma już kontaktu z firmą? Ona odeszła, Ty przyszłaś?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 18:04   #3546
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No to jak dla mnie wygląda na to, że zatrudnił cię dla tej funkcji inspektora RODO, bo reszte obowiązków może wykonywać każda inna osoba dodatkowo. Nigdzie nie ma wzmianki o telefonach więc czas pokaże co ci jeszcze rzeczywiście dorzuca. A wykonywanie innych poleceń dyrektora oznacza, że może Ci dawać owszem dodatkowa pracę ale w ramach etatu czyli od pn-pt w godzinach pracy a nie w sobotę, święta czy Bóg wie jeszcze kiedy. Na jak długo masz pierwsza umowę?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 18:49   #3547
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

O rany, myślałm, że dłużej odpocznę, a jutro muszę być w nowej pracy na spotkaniu o 10. Inny, potencjalny, pracodawca będzie dzwonił o 9 i będziemy rozmawiać po angielsku-nie wiem czy powinnam pić tyle wina dzisiaj
A tak, na poważnie- nie nastawiam się na nic, zobaczymy
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-04, 18:53   #3548
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ta gospodarka drukami, to pewnie zlecanie do drukarni wydruków pism i innych dokumentów, które muszą być na bieżąco w formie papierowej.
Rodo tak samo, powinnaś dostawać jakieś dokumenty jak na mój gust albo procesy i je weryfikować zgodnie z przepisami.

Pracy może być na 8 godzin, ale tam albo jakieś procesy nie chodzą albo inni ludzie robią po trochu tych prac.. Albo nie wiem o co chodzi..
A Twoja poprzedniczka odeszła czy w ogóle jej nie było..?



Dawaj znać, co tam słychać trzymamy kciuki, żeby Ci tam było fajnie

A ja dzisiaj totalny dołek. Znowu zero telefonów, tylko jedno CV wysłałam. Totalna brydża, chce mi się wyć..
Kafka u mnie też był taki okres ze była kompletna cisza. Jeszcze znajomi bez problemu zmieniali prace, a ja na dupie siedząca i nie mogąca nic w miarę normalnego i uczciwego znaleźć. W pewnym momencie szukanie pracy to się zamieniło u mnie w jakąś obsesję. Co kilka minut wchodziłam na portale i sprawdzałam czy czasami nie ma nowej oferty. Potem jakoś odpuscilam i coś się ruszyło.
Maggie powodzenia. Jestem ciekawa czy wrócisz czy zostaniesz dłużej ��

Edytowane przez gregia
Czas edycji: 2019-04-04 o 19:14
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 19:08   #3549
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

U mnie też bez szału, a znajomi pracę znajdują, więc czuję się jak jakiś nieudacznik. W tym tygodniu nie przeglądam zbyt intensywnie ogłoszeń, w sumie nie ma nic interesującego z tego co widzę.

Nie wiem jak jedni znajdują prace bez większych problemów, a inni szukają i szukają. Chodzi mi o osoby, o podobnym doświadczaniu, umiejętnościach itp.itd.

Jestem już strasznie zestresowana tym szukaniem, boję się, że już zawsze będę słyszeć " niestety....".

Jeszcze to gadanie," że na pewno coś znajdziesz". Ehh


drzewosandalowe - będziesz miała co wpisać do cv, resztę olej, jak się nie ułoży to trudno, ich strata.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-04-04 o 19:16
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 19:18   #3550
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
U mnie też bez szału, a znajomi pracę znajdują, więc czuję się jak jakiś nieudacznik. W tym tygodniu nie przeglądam zbyt intensywnie ogłoszeń, w sumie nie ma nic interesującego z tego co widzę.

Nie wiem jak jedni znajdują prace bez większych problemów, a inni szukają i szukają. Chodzi mi o osoby, o podobnym doświadczaniu, umiejętnościach itp.itd.

Jestem już strasznie zestresowana tym szukaniem, boję się, że już zawsze będę słyszeć " niestety....".

Jeszcze to gadanie," że na pewno coś znajdziesz". Ehh
Mi bliska koleżanka mówiła ,,jeszcze nie znalazła się odpowiednia propozycja pracy dla tak fajnej dziewczyny jak ty". Jeszcze słyszałam to w najgorszym dla mnie momencie, wiec mega mnie wkurzala tym gadaniem. Chodź wiem, że życzyła mi jak najlepiej.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 19:22   #3551
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Mi bliska koleżanka mówiła ,,jeszcze nie znalazła się odpowiednia propozycja pracy dla tak fajnej dziewczyny jak ty". Jeszcze słyszałam to w najgorszym dla mnie momencie, wiec mega mnie wkurzala tym gadaniem. Chodź wiem, że życzyła mi jak najlepiej.
Mam tak samo. Wiem, że ktoś chce dobrze, ale jak słyszę takie teksty to ciśnienie skacze. Mnie ostatnio koleżanka zasugerowała, że może powinnam przestać brać udział w kilkuetapowych rekrutacjach i zainteresować się mniejszymi firmami. Drobny szczegół, że takie firmy mnie już w ogóle w nosie mają.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-04, 19:32   #3552
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja zawsze powtarzam, że syty głodnego nie zrozumie.
Sprawdza się w naszym przypadku idealnie.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 20:23   #3553
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Controlling? Ale tam też są zamknięcia miesiąca... ale inne zawody związane z weryfikacją danych?
Dużo ciekawych ofert dla osób po finansach jest w centralach banków,ale to musiałabyś mieszkać blisko Wrocławia albo Katowic i pewnie w Krakowie też się coś znajdzie. I to wcale nie są stanowiska związane z księgowaniem
Bankowość mnie kręci, ale nie od strony obsługi klienta, tylko właśnie od zaplecza
Dzwoniła jedna duża firma i umówiliśmy się jutro na rozmowę telefoniczną po angielsku Zobaczymy.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 20:49   #3554
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Właśnie sobie czytam umowę.
Moje stanowisko to sp. ds administracji i kadr


I mam taki opis:
- odbieranie,wysyłanie i ewidencja korespondencji (był 1 list w ciągu moich 4 dni pracy)
- nadzór nad pieczęciami urzędowymi ()
- przyjmowanie interesantów (nikt nie przychodził, ale może będą przychodzić)
- to jest mega -> prowadzanie gospodarki drukami i formularzami
- pełnienie funkcji inspektora RODO (eeee?)


Dalej:
- prowadzenie dokumentacji pracowników, ewidencja urlopów, sporządzanie listy obecności, wydawanie umów o pracę (jestem pierwsza osobą od 10 lat, która przyszła tutaj do pracy, tak to sami swoi i nikomu nie wydawali umów o pracę)
- wydawanie i ewidencja delegacji służbowych (pracownicy wiedzą, gdzie leżą druczki)
- sporządzanie listy płac (nie miałam przyjemności, bo zrobiła to księgowa już za marzec)


I moje ukochane - inna zadania zlecone przez dyrektora (pewnie ta sobota pracująca pod to podchodzi)



DOBRA, rzeczywiście jak się przyjrzałam temu, to jednak nie ma pracy na 8h :/
Jak na moje oko, jeśli masz robić kadry, a teraz ogarnia to księgowa, to do niej powinnaś uderzyć, żeby Ci to przekazała. Kadry to wcale nie tak mało.

A jak nie masz co robić, to przyuczaj się do tego RODO. Ogarnij te przepisy i przeczytaj, co ma robić taki inspektor. Teraz jest obowiązek, żeby inspektor był nawet w małej firmie. I z tymi danymi nie ma żartów, za przetwarzanie bez odpowiednich zgód są kary. Jak dla mnie to też spory temat do ogarnięcia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 21:24   #3555
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Gregia, zostaję tak, pi razy oko, do połowy sierpnia, czyli do końca sezonu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 21:31   #3556
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 21:49   #3557
stokrotkapolna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

drzewosandalowe, trudna sytuacja z Twoją pracą, ale może jakoś się to jeszcze rozkręci i będzie dobrze. U mnie wprost przeciwnie, i też już mam dość. Pani Prezes siedzi ze mną cały czas, i wdraża w programy i obowiązki. Czuje się jak totalny "głąb, bo czasem z tego natłoku wszystkiego i zaległości j nie wiem tak oczywistych rzeczy, że masakra. W poniedziałek ma być moja poprzedniczka na jeden dzień, żeby pokazać mi jeszcze to czego nie wie Pani Prezes A później będę sobie pewnie musiała jakoś sama radzić. Nie wiem co gorsze; nie mieć niczego do zrobienia, czy mieć zapiernicz; dlaczego nie może być po prostu normalnie
stokrotkapolna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 22:07   #3558
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Oby z tym inspektorem RODO nie było żadnych problemów Tzn. temat RODO jest bardzo obszerny i wiele firm deleguje te tematy do kancelarii prawnych.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 22:11   #3559
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86673126]Gregia, zostaję tak, pi razy oko, do połowy sierpnia, czyli do końca sezonu.[/QUOTE]

Powodzenia Maggie!! Baw się dobrze i zarabiaj kasiorke

U mnie też mało ciekawych ofert w tym tyg. Brak odzewu zmobilizował mnie do przygotowania kilku wersji cv, może to spowoduje lepszy odzew. Dotychczas miałam 1 ogólne cv i listami motywacyjnymi podpinalam swoją kandydaturę pod stanowisko ale teraz to może nie wystarczyć. Zauważyłam, że już rzadko wymagają LM więc przy zbyt ogólnym cv moja kandydatura może przepadać na 1 etapie. No nic, może coś się ruszy wkrótce. Dobrze ze chociaż pogoda dopisuje...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-04, 22:52   #3560
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Amazoniak, dzięki.

Dobrze, że jadę na przeczekanie, bo pewnie bym tu jajo zniosła przeglądając oferty. Nie wiem, czy to taki martwy sezon, czy coś, ale nic nie wpadł o mi szczególnie w oko przez ostatnie miesiące.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 23:05   #3561
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Powodzenia Maggie!! Baw się dobrze i zarabiaj kasiorke

U mnie też mało ciekawych ofert w tym tyg. Brak odzewu zmobilizował mnie do przygotowania kilku wersji cv, może to spowoduje lepszy odzew. Dotychczas miałam 1 ogólne cv i listami motywacyjnymi podpinalam swoją kandydaturę pod stanowisko ale teraz to może nie wystarczyć. Zauważyłam, że już rzadko wymagają LM więc przy zbyt ogólnym cv moja kandydatura może przepadać na 1 etapie. No nic, może coś się ruszy wkrótce. Dobrze ze chociaż pogoda dopisuje...
Amazoniak ja jak wysyłam swoje CV to w treści maila wpisuje taki mini list motywacyjny. Zawsze to kilka słów o mnie, niech pracodawca widzi że mi zależy, niż sam mail z cv i zdawkowe informacyjne zdanie.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 23:48   #3562
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Amazoniak ja jak wysyłam swoje CV to w treści maila wpisuje taki mini list motywacyjny. Zawsze to kilka słów o mnie, niech pracodawca widzi że mi zależy, niż sam mail z cv i zdawkowe informacyjne zdanie.
No racja, nawet korzystając z pracuj. pl można dopisać coś od siebie. Dzięki za podpowiedź Choć ostatnio mam szczęście do formularzy zamkniętych pracodawców
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 04:50   #3563
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Question Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od natężenia prac, ale rzeczywiście raczej w dużej firmie to mogłoby być 8 godzin. W takiej małej to faktycznie może być problem.. Dziwne to wszystko. To chyba tylko pozostaje Ci przeglądać dane, jakieś raporty, może dokumenty w kompie... I umrzeć z nudów mam nadzieję że to się jednak jakoś rozkręci już wkrótce.

A ta poprzedniczka nie ma już kontaktu z firmą? Ona odeszła, Ty przyszłaś?
Tak,przyszłam miesiąc po jej odejściu.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 07:33   #3564
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Amazoniak ja jak wysyłam swoje CV to w treści maila wpisuje taki mini list motywacyjny. Zawsze to kilka słów o mnie, niech pracodawca widzi że mi zależy, niż sam mail z cv i zdawkowe informacyjne zdanie.
Też tak robię.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 07:41   #3565
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja nie, i oddzwaniają bez tego. Więc nie ma reguły.
Przy takich ofertach z pracuj co pojawia się odzew >100, chyba nie mają czasu zwracać uwagi na te kilka słów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 08:24   #3566
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Question Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

TNie wiem która'ale któraś z dziewczyn miała rację z tym RODO.

Poprzednia dziewczyna odeszła,bo szef kazał jej się zajmować RODO,a ona mu mówiła,że nie jest prawnikiem i się na tym nie zna...



*między innymi dlatego odeszła

Edytowane przez drzewosandalowe
Czas edycji: 2019-04-05 o 08:28
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 08:41   #3567
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
TNie wiem która'ale któraś z dziewczyn miała rację z tym RODO.

Poprzednia dziewczyna odeszła,bo szef kazał jej się zajmować RODO,a ona mu mówiła,że nie jest prawnikiem i się na tym nie zna...



*między innymi dlatego odeszła
No to się trochę wyjaśniło Póki masz czas, to faktycznie się zapoznaj z RODO, bo potem może nie być czasu.
A Ty jesteś po prawie? Jeśli nie, to kolejna dziwaczna decyzja..

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ja nie, i oddzwaniają bez tego. Więc nie ma reguły.
Przy takich ofertach z pracuj co pojawia się odzew >100, chyba nie mają czasu zwracać uwagi na te kilka słów.
Nie ma reguły. w ogóle nie wiem czy ktoś czyta tę "wiadomość do pracodawcy" z pracuj?
Ja zaczęłam pisać takie kilka zdań "o mnie" w CV, każde moje CV z tym ma status rozpatrywane, więc chociaż taki zysk ale jak się nic nie działo, tak cisza nadal.
A LM bardzo nie lubię pisać.

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
O rany, myślałm, że dłużej odpocznę, a jutro muszę być w nowej pracy na spotkaniu o 10. Inny, potencjalny, pracodawca będzie dzwonił o 9 i będziemy rozmawiać po angielsku-nie wiem czy powinnam pić tyle wina dzisiaj
A tak, na poważnie- nie nastawiam się na nic, zobaczymy
Golgie, ale to Ty masz nową pracę? Znowu coś mi umknęło
A jak ta rozmowa po angielsku?

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Kafka u mnie też był taki okres ze była kompletna cisza. Jeszcze znajomi bez problemu zmieniali prace, a ja na dupie siedząca i nie mogąca nic w miarę normalnego i uczciwego znaleźć. W pewnym momencie szukanie pracy to się zamieniło u mnie w jakąś obsesję. Co kilka minut wchodziłam na portale i sprawdzałam czy czasami nie ma nowej oferty. Potem jakoś odpuscilam i coś się ruszyło.
Kiedy masz tę rozmowę z preziem?
Ja też chyba muszę trochę poluzować, bo zaczęłam odświeżać pracuj i olx co chwilę....
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 08:44   #3568
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nie jestem po prawie,dostałam dokument do podpisu,że będę odpowiedzialna za przetwarzanie danych osobowych i mam wątpliwości,żeby to podpisać
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 08:51   #3569
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

To jest wymagający temat, w dużych firmach albo urzędach jest osobne stanowisko ale dlatego że dużo procesów. I bez przesady, dla 10 osób chyba się da temat ogarnąć. Nie wiemy jakie usługi ta firma robi?
Musisz się w to wgryźć, ew.na nowo coś na kształt procedury przygotować. Bo na wysłanie na kurs chyba nie masz co liczyć?
Ze swojej strony kojarzę, że miałam u siebie takie miniprzeszkolenie przez inspektora dla zwykłych pracowników, z obowiązków i zmian jakie nałożyła ustawa. Plus nowe formularze zgód. I tyle wewnątrz firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 09:08   #3570
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Nie jestem po prawie,dostałam dokument do podpisu,że będę odpowiedzialna za przetwarzanie danych osobowych i mam wątpliwości,żeby to podpisać
Nie dziwię się skoro nie miałaś z tym wcześniej do czynienia.
Moja koleżanka, która jest po pedagogice dostała się na staż w dziale kadr, po którym została zatrudniona na kolejne 3 miesiące. W czasie stażu tylko 3 dni była dziewczyna, która jej pokazała podstawowe rzeczy a już po miesiącu kazali jej robić to co robi zwykły pracownik. Oczywiście robiła dużo błędów i był to jeden wielki stres. Nikt jednak za bardzo się tym nie przejmował. Na szczęście udało jej się znaleźć coś innego, bo jak mówiła już psychicznie nie wytrzymywała.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.