Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 10:07   #121
milusia1991
Rozeznanie
 
Avatar milusia1991
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 639
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Zakładając ten wątek miałam nadzieję że będziecie tu opisywac co komu pomogło a co nie. ;/ A wy tylko się wymądrzacie jeden z drugim ;/
milusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 10:15   #122
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Angry Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez milusia1991 Pokaż wiadomość
Zakładając ten wątek miałam nadzieję że będziecie tu opisywac co komu pomogło a co nie. ;/ A wy tylko się wymądrzacie jeden z drugim ;/
Zamiast zakładać tysięczny wątek o tym samym może trzeba było chociażby pierwszą stronę przeglądnąć. Nikt Ci nie napisze, co Ci pomoże, bo każdemu pomaga coś innego. Dlatego każdy lek ma osobny wątek itd.

Gdybyś zadała sobie chociaż najmniejszy trud dowiedziałabyś się, ze:

1) trzeba pójść do dobrego dermatologa (jest wątek an samej górze działu o polecanych dermatologach w różnych miastach)
2) brać leki zgodnie z zaleceniem przez dłuższy czas i nie zniechcęcać się
3) pielęgnować twarz (dokładne oczyszczanie 2 razy dziennie, na dzień nawilżające filtry, a na na noc leki lub kwasy).

Ale po co skoro można mysleć, że przez net ktoś Ci pomoże wyleczyć taką ciężką chorobę jaką jest trądzik.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 10:33   #123
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

ja mogę polecić beznacne w żelu, jeśli długo już walczycie z tego typu problemami, to możecie zastosować żel o większym stężeniu 10%, po za tym można go stosować w różnych etapach leczenia, działa wysuszająco a do tego złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, żeby dostarczyć tlenu, który zabija beztlenowe bakterie, odpowiedzialne za trądzikowe zmiany zapalne. ja w ten sposób poradziłam sobie ze trądzikiem
elekti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 10:36   #124
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Słuycham ? To zapraszam na Biochemie kosmetyczną, poczytaj jak dziewczyny piszą co je pozatykało.

Nanobase ? Podstawowym składnikiem Nanobase jest najpopularniejszy "zapychacz" - parafina.
od czasu kupienia kiedys kremu do twarzy ZIAJA BIOALESOWA zawsze czytam sklady kosmetykow czy nie ma w nich parafiny.
mnie zatkala niesamowicie.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 11:17   #125
Sadelmelik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Szugarbejb, weź proszę do rączki opakowanie po czekoladzie i odczytaj zawartość energetyczną produktu.

Nie muszę i nawet nie zamierzam kontrować Twoich tez. Wystarczy mi, że to, o czym mówię - potwierdzają dermatolodzy. Popytaj...
Sadelmelik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 11:30   #126
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

do mycia twarzy, polecam mydelko ziołowe Boniderm, przepisane od dermatologa, super skład, dobrze oczyszcza, zajrzyj do KWC
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 11:45   #127
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez Sadelmelik Pokaż wiadomość
Szugarbejb, weź proszę do rączki opakowanie po czekoladzie i odczytaj zawartość energetyczną produktu.
Nie chwytam. Najpierw piszesz o cukrach i węglowodanach i trądziku. A teraz o wartości energetycznej. Czyli teraz to kalorie wpływają na powstawanie trądziku ?

Cytat:
Nie muszę i nawet nie zamierzam kontrować Twoich tez. Wystarczy mi, że to, o czym mówię - potwierdzają dermatolodzy. Popytaj...
Co potwierdzają dermatolodzy ? Że czekolada gorzka składa się z miazgi kakaowej czy to, że parafina to jeden z najpopularniejszych zapychaczy ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 11:47   #128
Myriam
Przyczajenie
 
Avatar Myriam
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

szugarbejb zamiast negować czyjeś słowa lepiej zamilcz! Lek który podałam nadaje się jak najbardziej na zaawansowaną formę trądzika. Jest on bowiem na: pęcherzycę łojotokową, łuszczycę, rybią łuskę, trądzik pospolity, alergiczne zapalenie skóry, łupież łojotokowy. I nawet nie denerwuj ludzi takimi wypowiedziami. Ja mam zamiar Komuś doradzić i pomóc dzieląc się swoim doświadczeniem a Ty chyba się po prostu nudzisz. Pozdrawiam!

P.S. Wiadomo, że najlepiej udać się do dermatologa, ja jednak napotkałam samych mądrych ludzi którzy mi jednomyślnie przepisywali Zineryt, który figę dawał. Wiem zatem, że dermatolodzy podchodzą do tego nie tak jak powinni. A kiedy znalazłam lek który mi niesamowicie pomógł, to polecam go innym, a to od Nich zależy czy z niego skorzystają czy będą korzystać z rad jedynie dermatologów.
__________________
60-59-[58]-57-56-55-54-53-52-51-50

Edytowane przez Myriam
Czas edycji: 2009-06-16 o 11:51
Myriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 12:12   #129
Dinara
Raczkowanie
 
Avatar Dinara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 54
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez kamila614 Pokaż wiadomość
Droga koleżanko informację tę prostowano też bardzo często. Czekolada powoduje większe wydzielanie łoju. Więc jak widzisz zdania na ten temat są podzielne, ale jeśli tak uważasz to najedz się tej czekolady.
Zgadzam się. Fakt jest faktem, że dieta BARDZO wpływa na stan cery. Więc chrzanić co jest udowodnione naukowo, a co nie.
odpowiednia dieta to podstawa
ekspertem nie jestem, ale od 10 lat studiuje naturalne metody leczenia, byłam kilkakrotnie w Indiach, rozmawiałam od specjalistami od Ajurwedy. Poznałam swój organizm i dzięki temu się wyleczyłam. Dermatolog- owszem może pomóc, ale antybiotyki to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę i zazwyczaj są zbyt inwazyjne. Dlatego bardziej szkodzą niż pomagają.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

to, że homeopaty działaja moge potwierdzić wynikami badań. Próby watrobowe w normie, hemoglobina z 7.3 do 11, TSH w normie (miałam niedoczynność). Hormony także- ginakolog sie załamała jak zobaczyła moje wyniki pół roku po odstawieniu Diany.
Poza tym po przetrenowaniu (flamenco, akrybatyka, balet) miałam tachykardie powysiłkowa dochodząca do 200 uderzen na minutę. Kilka razy lądowałam w szpitalu. W miesiąc wyleczyłam sie natrium muriaticum. (potwierdzoine holterem i próba wysiłkową)

czuje się bez porównania lepiej. Dla mnie to najlepszy dowód ,że działa. I życze każdemu, żeby przekonał sie o tym na własnej skórze.

I małe sprostowanie co do mięsa. Rybie mięso jest oczywiście niezbędne.
Dinara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 12:46   #130
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez Myriam Pokaż wiadomość
szugarbejb zamiast negować czyjeś słowa lepiej zamilcz! Lek który podałam nadaje się jak najbardziej na zaawansowaną formę trądzika. Jest on bowiem na: pęcherzycę łojotokową, łuszczycę, rybią łuskę, trądzik pospolity, alergiczne zapalenie skóry, łupież łojotokowy. I nawet nie denerwuj ludzi takimi wypowiedziami. Ja mam zamiar Komuś doradzić i pomóc dzieląc się swoim doświadczeniem a Ty chyba się po prostu nudzisz. Pozdrawiam!
Moja Droga. Widzę że od niedawna jesteś na forum. Musisz jednak wiedzieć że jest to forum publiczne i każdy ma prawo się wypowiadać; Ty masz prawo coś powiedzieć ja mam prawo to skomentować itd. Jeśli Ciebie to denerwuje to możesz po prostu zaprzestać wchodzenia.
Nie obchodzi mnie na co pomaga ta pomada, moim osobistym prywatnym zdaniem jeśli się ma ciężką postać trądzika leczonego kilka lat różnymi środkami to ziółka na rybią łuskę nie pomogą choćbyś poszła do Częstochowy na kolanach.

Amen.

Cytat:
P.S. Wiadomo, że najlepiej udać się do dermatologa, ja jednak napotkałam samych mądrych ludzi którzy mi jednomyślnie przepisywali Zineryt, który figę dawał.
To niestety nie byli mądrzy ludzie, więc musisz zmienić swoją definicję człowieka mądrego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:47   #131
Dinara
Raczkowanie
 
Avatar Dinara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 54
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

ja myślę, że w tym przypadku nikt nikogo nie przekona...
Może każdy napisze własne doświadczenia a inni powstrzymaja się od komentowania. Tak będzie przyjemniej dla wszystkich.
Tak, jest to forum publiczne ergo obowiązują niepisane zasady, jak w każdej publicznej dyskusji, nie robimy w polityce i umiemy sie zachowac jak cywilizowani ludzie. Każdy kto podaje sposoby robi to, bo wie, że jemu pomogły i chce pomóc. W dobrej wierze. Co autorka wątku wybierze- to już jej decyzja.
ja sie wyłączam bo tego typu rozmowy zawsze mnie wyczerpują
adios i powodzenia
Dinara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 15:04   #132
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

hej moim zdaniem po pierwsze musisz zrezygnowac z tego malowania ja po sobie wiem ze jednak wszystkie te podklady do cery tradzikowej pogarszaja ja , maluj sie ale tylko na jakies wazne wyjscai np pokladam excipial ja jego przez dlugi czas uzywalam;D nie wiem jakie leki uzywalas ale ja od dwoch tygodni uzywam skinorenu mam nadzieje ze pomoze;p do tego pij aloes ,cherbatki ziolowe , rob sobie maseczki oczyszczajace lerosett polecam;p
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:40   #133
Myriam
Przyczajenie
 
Avatar Myriam
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Moja Droga. Widzę że od niedawna jesteś na forum. Musisz jednak wiedzieć że jest to forum publiczne i każdy ma prawo się wypowiadać; Ty masz prawo coś powiedzieć ja mam prawo to skomentować itd. Jeśli Ciebie to denerwuje to możesz po prostu zaprzestać wchodzenia.
Nie obchodzi mnie na co pomaga ta pomada, moim osobistym prywatnym zdaniem jeśli się ma ciężką postać trądzika leczonego kilka lat różnymi środkami to ziółka na rybią łuskę nie pomogą choćbyś poszła do Częstochowy na kolanach.

Amen.



To niestety nie byli mądrzy ludzie, więc musisz zmienić swoją definicję człowieka mądrego.
widać że nie wyczułaś/-łeś ironii. Pozdrawiam
P.S. Więcej na ten watek nie zajrzę; jest tu bardzo niesympatycznie
__________________
60-59-[58]-57-56-55-54-53-52-51-50
Myriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:55   #134
Sadelmelik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Najlepszym sposobem na forumową krzykaczkę typu szugarbejb, jest jej ignorowanie. Trzeba przestać karmić Trolla.
Sadelmelik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:12   #135
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Właśnie, każda Wasza wypowiedź jest przeze mnie zjadana, bo piszecie w większości bzdury.

Przestaniecie pisać bzdury - przestanę być trollem. Proste.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 12:27   #136
Sadelmelik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Szugarbejb - proszę bardzo, powinno działać:
http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.111...0846.2006.00185. x

Edytowane przez Sadelmelik
Czas edycji: 2009-06-17 o 16:29
Sadelmelik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 18:12   #137
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

wiesz czasem takie duże natężenie różnych preparatów może tylko nasilać zmiany na skórze na przykład pojawią się dodatkowe podrażnienia, żel benzacne 10% jest na tyle silny że nie trzeba go łączyć z innymi maściami, do tego w tydzień trudno się pozbyć pryszczy, trzeba być cierpliwym i zamiast męczyć cerę różnymi środkami i to silnymi, to należy cierpliwie poczekać i leczenie wspierać pielęgnacją, używając toników, dbaniem o to żeby nie dotykać buzi brudnymi dłońmi, albo jak nic nie pomaga kuracje uzgodnić z dermatologiem
elekti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 19:54   #138
leros
Przyczajenie
 
Avatar leros
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 24
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Safir,

Mam identyczny problem. Pryszcze na brodzie, czasem za uszami i na szyji.

Brałam atybiotyki: doxycyclinum, unidox, davercin, biseptol, tetralysal, dalanic C.

Mazidła: davercin, metronidazol, differin, mecortolon, bactroban, baneocin, detreomycyna, dicortineff, tetracyclinum, benzacne, chlorocyclina, neotopic, clindacne, duac, dermaknel i wiele robionych.

Efetky? Zerowe i strata ogromnych pieniędzy. A walczę już ok 15 lat. Chyba jestem skazana na ten koszmar do końca życia...
leros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:04   #139
Safir
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Cytat:
Napisane przez leros Pokaż wiadomość
Safir,

Mam identyczny problem. Pryszcze na brodzie, czasem za uszami i na szyji.

Brałam atybiotyki: doxycyclinum, unidox, davercin, biseptol, tetralysal, dalanic C.

Mazidła: davercin, metronidazol, differin, mecortolon, bactroban, baneocin, detreomycyna, dicortineff, tetracyclinum, benzacne, chlorocyclina, neotopic, clindacne, duac, dermaknel i wiele robionych.

Efetky? Zerowe i strata ogromnych pieniędzy. A walczę już ok 15 lat. Chyba jestem skazana na ten koszmar do końca życia...
u mnie troche wychodzi mniej po zazywaniu srodkow antykoncepcyjnych, bo dawniej to byl koszmar ! Teraz wychodza nadal w mniejszych ilosciach ale jednak nadal. Bylam u dermatologa z tym dzis i powiedzial mi ze wyleczy mnie z tego IZOTRETYNOINA... zalozylam nowy watek z tym lekiem, bo jest to jakis dalszy stopien wtajemniczenia niz normalne antybiotyki. Jeslio ktos ma jakies info to prosze sie wypowiedziec.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez elekti Pokaż wiadomość
wiesz czasem takie duże natężenie różnych preparatów może tylko nasilać zmiany na skórze na przykład pojawią się dodatkowe podrażnienia, żel benzacne 10% jest na tyle silny że nie trzeba go łączyć z innymi maściami, do tego w tydzień trudno się pozbyć pryszczy, trzeba być cierpliwym i zamiast męczyć cerę różnymi środkami i to silnymi, to należy cierpliwie poczekać i leczenie wspierać pielęgnacją, używając toników, dbaniem o to żeby nie dotykać buzi brudnymi dłońmi, albo jak nic nie pomaga kuracje uzgodnić z dermatologiem


...tak właśnie robie od 8 lat i nic. czlowiek moze czuc sie zrezygnowany...
Safir jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 08:22   #140
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

A ja chciałam tylko napisać, że Bactroban jest rewelacyjny! Wcześniej pisałam, że nagle mnie wysypało i to konkretnie - całą twarz. Maść sterydowa nie pomogła - wręcz pogorszyła sprawę, Benzacne strasznie mnie wysuszył i go odstawiłam. Zostałam tylko na toniku antybakteryjnym i Bactrobanie - co prawda przez kilka dni nie było żadnego efektu, a potem - w zasadzie w ciągu 3 dni wszystkie syfy zniknęły Minusem stosowania bactrobanu jest straszny świąd i pieczenie skóry po posmarowaniu
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 12:48   #141
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

ja słyszałam że krem bambino ochronny pomaga.Myję twarz mydłem bambino a na noc smaruję kremem babmino tym dla dzieci ale ochronnym.Troche pomaga.
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 13:49   #142
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

hmmm

tradzik to duza dolegliwosc sama sie z nim borykam chodz to juz nie to co kiedys,

hormony ci wycisza na pewno co sama zauwazylas..

jesli natomiast nie skutkowalo nic moze warto zrobic posiew ? czasem dodatkowo moze dolaczyc inna infekcja i sie babrze wszystko..

albo retinoidy atwedy dwa lata sie je stosuje cena nie niska za opakowanie ale z tego co wiem chyba najskuteczniejsze do tychczas

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

leros to jeszcze nie bralas wszystkiego jesli nic nie pomoga to pewnie to kwstia hormonalna... a tu leki takie nie pomoga moze anty?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 17:10   #143
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Proponuję mikrodermabrazję diamentową 2 razy w miesiącu.może tabletki anty zmień na inne.ja miałam podobny problem i odkąd biorę diane 35 cera się naprawdę baaaardzo poprawiła zostały drobne blizny ale właśnie teraz chodzę na mikrodermabrazję
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 19:17   #144
leros
Przyczajenie
 
Avatar leros
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 24
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
leros to jeszcze nie bralas wszystkiego jesli nic nie pomoga to pewnie to kwstia hormonalna... a tu leki takie nie pomoga moze anty?
brałam Diane ale po odstawieniu wszystko wróciło :-(
spróbuję u jeszcze jednego dermatologa i zrobię posiew, jeśli to nie pomoże to trudno.... widać taka moja natura..... hehe (to usłyszałam od jednej lekarki)

Edytowane przez leros
Czas edycji: 2009-06-19 o 19:19
leros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 19:28   #145
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

leros zalezy ile bralas diane? i jak ja odatwilas...

ja ci cos napisze odnosnie anty.... mialam ten sam problem nabralam sie mnustwa lekow antybiotykow i nie bylo dobrego efektu w koncu zdycdowalam sie na diane35... po pol roku diany efekty super dla mnie bomba byly.... po okolo 8 mc zmienilam ja na yasmin i bralam jakos 2 lata.... i balam sie odstawienia hormonow i powrotu do tradzika ( chcialam zajsc w ciaze) nie wrocil moje zaskoczenie, cala ciaze i rok po ciazy nie bylo tradzika... teraz rok po ciazy wrocil ale juz nie to co kiedys to raczej krostki kilka nie to co kiedy cala buzia ssypana....

takze jesli chodzi o hormony trzeba je troche pobrac a potem stopniowo zmniejszac ich hormony i wtedy tradzik nie powinien wrocic...

ja sama teraz zastanwiam sie co tu brac na buzke... lato jest wiec chce sie opalac i polowa lekow odpada.... a zaczelam znow rbac anty i mnie wysypalo od tej burzy hormonalnej pewnie za 3 mc sie ustabilizuje znow wsio ale no teraz sobie chce jakos troszkie pomoc i tak mysle nad kupieniem toniku z drzewa herbacianego i krem z drzewm herbacianym raz dziennie ale jeszcze zobacze...

do dermatologow nie mam tzn mam jedna lekarke ktora mi caly tradzik prowadzila ejst super wedlug mnie ona mi najbardziej pomogla ale nie zawsze mam mozliwosc sie do niej dostac... wiec ze w mlodosci wszystkie dostepne leki przetestowalam to dokladnie wiem ktore na mnie zadzialaja ktore nie tylko sobie sama recepty nie wystawie
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:46   #146
Safir
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

przyznam Wam racje, ze tabletki anty lagodza tradzik, tak jst u mnie. Stosuje Cilest, wczesniej Yasmin i praktycznie 80% syfkow mniej. Teraz tez nie wyskakuja caly czas, najczesciej po okresie. Zauwazylam tez ze przy stresiku od razu moja cera reaguje tradzikiem.. Tak czy owak, tradzik jest. Mikro tez robilam, no ale teraz idzie lato chce sie poopalac, polenic na sloncu a przy mikro jest to zabronione.

A propos mkro, akurat u mnie nie wyeliminowala ona tradzik, skora byla rewelacyjna, miciutka, wygladzila sie, zniknely drobne przebarwienia i malutkie blizny. Ma tez swoje dobre strony

Dziewczyny, a laserowo ktoras z was walczyla z tradziekiem? Dermamed ma w swojej ofercie taki zabieg, ciekawe tylko jaka jest jego skutecznosc.
Safir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 20:52   #147
83sabina83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Uwaga na tabletki hormonalne, powodują depresję.
83sabina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 21:12   #148
sher_ry
Raczkowanie
 
Avatar sher_ry
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 245
GG do sher_ry
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

ja też mam problem z trądzikiem i zatkanymi porami
ale ostatnio zaczęłam nad tym panować
krosty wyskakuja mi po chipsach i czekoladzie(pewnie powiecie, co za odkrycie, ale każdy sam musi się o tym przekonać) gdy umyje twarz wieczorem(myję zwykłym mydłem, szarym, ale też takim zwyczajnym pachnącym w kostce) to nakładam grubą warstwę kremu nawilżającego ziaji (oliwkowego, ale lekka formuła, to z białą zakrętką) i syfków jest mniej. a do tego kiedy w ogóle nie jem wyżej wymienionych to nie pojawiają się nowe.
i nie używam żadych kremów anty trądzikowych, żadnych żelów, pianek. mi to jedynie szkodziło, było ich jeszcze więcej. (do tego od czasu do czasu peelenguję twarz)
__________________
zaczynam liczyć od 4.07.2009
długość włosów z przodu: 35 cm
długość włosów z tyłu: 40 cm

4.09.2009
z przodu: 37 cm
z tyłu: 41 cm

8.10.2009z przodu: 41 cm
z tyłu: 44 cm
sher_ry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 21:22   #149
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez 83sabina83 Pokaż wiadomość
Uwaga na tabletki hormonalne, powodują depresję.
Takie stwierdzenie podane jako ogólnik zakrawa na skrajną bzdurę.
Źle dobrane tabletki mogą powodować wahania nastroju, które z czasem mogą doprowadzić do depresji.
Raz, że wtedy się tabletki zmienia, a dwa, że dzieje się to baardzo rzadko.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 22:59   #150
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez Myriam Pokaż wiadomość
szugarbejb zamiast negować czyjeś słowa lepiej zamilcz! Lek który podałam nadaje się jak najbardziej na zaawansowaną formę trądzika. Jest on bowiem na: pęcherzycę łojotokową, łuszczycę, rybią łuskę, trądzik pospolity, alergiczne zapalenie skóry, łupież łojotokowy. I nawet nie denerwuj ludzi takimi wypowiedziami. Ja mam zamiar Komuś doradzić i pomóc dzieląc się swoim doświadczeniem a Ty chyba się po prostu nudzisz. Pozdrawiam!
To nie lek, ale preparat myjący do cery trądzikowej.
Znalazłam skład tego specyfiku:
Skład: Aqua, Sodium Tollowate, Sodium Lardate, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Arctum Lappa Root Extract, Sodium Citrate, Acorus Calamus Rhizome Extract Saponaria Officinalis Root Extract, Chamomilla Matricaria Flower Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide
Fajnie, ze ma ekstrakty roślinne, ale jużniepokoi duża zawartość chlorku sodu. Nie do przyjęcia dla mnie jest też obecność łoju wołowego i wieprzowego. Nie używam mydeł z sodium tallowate i innych produktów też nie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.