Plastry antykoncepcyjne Lisvy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-24, 14:21   #211
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez beck20 Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszym opakowaniu Pierwszy plasterek przykleiłam na lewe ramie, drugi na prawe, a trzeci na brzuch. Na ramionach kiepsko się trzymał, gdyż przy prysznicu trochę się odklejał i przy podnoszeniu rąk do góry - może zbyt wysoko je przykleiłam. Na brzuchu trzymał się idealnie Oczywiście czarna obwódka brudu w każdym miejscu się pojawiła, ale jeśli nie kombinowałam i nie próbowałam pozbyć się brudu to plasterek dobrze przylegał.
Mam inną dolegliwość i zastanawiam się czy to należy do normy, przy każdym plasterku gdzieś około 6 dnia zaczyna trochę swędzieć obwódka z brudem. Gdy odklejam plasterek to zostaje mi taka czerwona obwódka jakbym przypiekła sobie kształt księżyca w pełni, po tygodniu to blednie. Nie sądzę, żeby to była reakcja alergiczna, gdyż pojawia się dopiero pod koniec użytkowania i tylko tam gdzie jest ten brud. Która z Was też ma taki problem?
Mnie skóra nie swędzi, ale obwódka czerwona też mi pozostaje po odklejeniu plastra, blednie na drugi dzień
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 21:09   #212
anullanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Crewe
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cześć dziewczyny, ten straszny brud wokól plastra na drugi dzień mnie dobił..

Wczoraj założyłam pierwszy raz plaster, wyglądał całkiem estetycznie i mało widocznie. Dzisiaj rano obudziłam się z konkretną obwódką czarną wokół plastra. Wygląda to tragicznie! Jak tu ubrać bluzkę na szelki z takim czarnym kółkiem na ramieniu? Jestem dobita :/

Możecie coś na to poradzić? Słyszałam o talku, pudru, aby obsypać dookoła, albo usunąć brud oliwą. Ale czy to nie zaszkodzi? Nie zmniejszy działania?

Słyszalam że można naklejać plastry na łopatkach, ale przeciez w instrukcji nic o tym nie pisze, pisze jedynie o ramionach, brzuchu i pośladkach..


Błagam o pomoc, wydana kasa, zero estetyki, jeszcze niech się okaże że poprzez usunięcie brudu przeze mnie, zmniejszy się skuteczność...
anullanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 12:35   #213
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej dziewczyny, jezeli chodzi o plastry antykoncepcyjne jestem zielona kompletnie. Czy ich działanie jest podobne do tabletek? Co prawda ich tez nie brałam. Ale mam na myśli czy też zmienia się konsystencja śluzu, zanika owulacja, nie ma okresu tylko krwawienie z odstawienia ?
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 18:06   #214
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jezeli chodzi o plastry antykoncepcyjne jestem zielona kompletnie. Czy ich działanie jest podobne do tabletek? Co prawda ich tez nie brałam. Ale mam na myśli czy też zmienia się konsystencja śluzu, zanika owulacja, nie ma okresu tylko krwawienie z odstawienia ?
tak, bo plastry stosujesz przez 3 tygodnie- 1 plaster=7 dni, a potem masz tygodniową przerwę, w której wystąpi krwawienie
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 19:54   #215
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jezeli chodzi o plastry antykoncepcyjne jestem zielona kompletnie. Czy ich działanie jest podobne do tabletek? Co prawda ich tez nie brałam. Ale mam na myśli czy też zmienia się konsystencja śluzu, zanika owulacja, nie ma okresu tylko krwawienie z odstawienia ?
Skoro jeszcze nie używałaś plastrów najlepiej idź do swojego ginekologa i przedyskutuj z nim tę metodę antykoncepcji. Ja używam plastrów od jakiegoś czasu i świetnie się po nich czuje
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 20:10   #216
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Zastanawiam się czemu tych plastrów nie można naklejać na łopatki? Przy koszulce z krótkim rękawem brudny plaster na ramieniu wygląda okropnie. Na brzuch i pośladkach przyklejać nie chcę.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 09:52   #217
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej, u mnie aktualnie drugi plaster z pierwszego opakowania. Póki co jest ok, właściwie nie mam żadnych skutków ubocznych, a tego się bałam. Wieki temu brałam tabletki i czułam się po nich okropnie. Plaster trzyma się bardzo dobrze, chociaż brudna obwódka jest denerwująca. Po 4 dniach pojawiło mi się kilka zapowietrzeń w 1 plastrze, ale normalnie wszystko się dokleiło. Wczoraj przy usuwaniu miałam bolesną depilację meszku na ramionach, więc trzymał się jak widać bardzo dobrze :P

W internecie znalazłam fajną grafikę gdzie można przyklejać plaster i sama się zastanawiam czemu łopatki przy Lisvy odpadają?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stosowanie-plastrow-evra.jpg (30,6 KB, 33 załadowań)
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-26, 13:11   #218
zielone_oczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 228
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

a mi ta czarna obwódka nie przeszkadza- trudno :P przecież tam jest klej
(ja mam na brzuchu)


ostatnio byłam na basenie, w saunie i jaccuzi- nie odkleiło się nic


stresuje mnie za to inna sprawa- zauwazylismy z chlopakiem, że mam wahania nastroju, zdarza mi sie plakac bez powodu, na zmiane jestem smutna, wesola i zdenerwowana nie chce sobie wkrecac ze to te plastry bo jako metoda antykoncepcji mi sie bardzo podoba, ale wczesniej nie mialam tak z moim humorem
zielone_oczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 10:46   #219
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez zielone_oczka Pokaż wiadomość
a mi ta czarna obwódka nie przeszkadza- trudno :P przecież tam jest klej
(ja mam na brzuchu)


ostatnio byłam na basenie, w saunie i jaccuzi- nie odkleiło się nic


stresuje mnie za to inna sprawa- zauwazylismy z chlopakiem, że mam wahania nastroju, zdarza mi sie plakac bez powodu, na zmiane jestem smutna, wesola i zdenerwowana nie chce sobie wkrecac ze to te plastry bo jako metoda antykoncepcji mi sie bardzo podoba, ale wczesniej nie mialam tak z moim humorem
to kolejny dowód na to, że lisvy się super trzymają wiesz co to może być kwestia zmiany ilości hormonów w Twoim organiźmie- no bo lisvy zawierają ich naprawdę niewiele. nie jestem lekarzem, ale może warto przedyskutować tę kwestię z ginekologiem
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 11:58   #220
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Dziewczyny drogie... Nakleiłam pierwszy plaster Lisvy jakieś pół godziny temu... Mam wrażenie, że pod spodem robią się delikatne pęcherzyki powietrza (zwłaszcza przy ruchach). Czy to normalne?

Mam też dziwne pytanie- czy mogę przymocować plaster taśmą chirurgiczną? Bardzo się boję, że z nienacka się odklei...
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży

Edytowane przez tekla45
Czas edycji: 2016-05-29 o 15:25
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 14:30   #221
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Czy któraś ma jakieś skutki uboczne? Niestety to pierwsze hormony, przy których czuję się po prostu źle. Byłam już na trzech różnych tabletkach oraz na Evrze i było wszystko super, a tutaj? Humor depresyjny, libido zerowe, niedostateczne nawilżenie Jestem w trakcie drugiego opakowania, dam sobie jeszcze czas na przystosowanie ale czuję, że to będzie porażka.

P.S. Polecam naklejać na pośladek, wówczas plaster jest niewidoczny i ten "brud" z ubrań może zbierać się do woli
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-29, 15:27   #222
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Jeśli objawy trwają tak długo, odstaw. Ja kiedyś brałam jedne tabletki- przez miesiąc miałam piekło i odstawiłam. Tobie też to radzę ze szczerego serca
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 08:01   #223
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Dziewczyny drogie... Nakleiłam pierwszy plaster Lisvy jakieś pół godziny temu... Mam wrażenie, że pod spodem robią się delikatne pęcherzyki powietrza (zwłaszcza przy ruchach). Czy to normalne?

Mam też dziwne pytanie- czy mogę przymocować plaster taśmą chirurgiczną? Bardzo się boję, że z nienacka się odklei...
Też tak mam, a później przy odklejaniu miałam depilację ramienia także klej mocno trzyma mimo wszystko

str. 74 książeczki "Nie należy używać dodatkowych substancji klejących ani owijać plastrów w celu ich przytrzymania w miejscu naklejenia". W ogóle nie wyobrażam sobie oklejać go taśmą chirurgiczną
Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość

P.S. Polecam naklejać na pośladek, wówczas plaster jest niewidoczny i ten "brud" z ubrań może zbierać się do woli
U mnie brzuch i pośladek odpadają


Napisałam mejla do firmy z pytaniem dlaczego wyszczególnione są tylko te 3 miejsca klejenia. Ciekawa jestem co odpiszą
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 12:32   #224
Andzia159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej dziewczyny czy któraś z Was zauważyła wzrost wagi po stosowaniu plastrów? Mój ginekolog zapisał mi pierwsze opakowanie za dwa miesiące mam ślub i boję się żebym się nie roztyła po plastrach
Andzia159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:34   #225
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Dziewczyny drogie... Nakleiłam pierwszy plaster Lisvy jakieś pół godziny temu... Mam wrażenie, że pod spodem robią się delikatne pęcherzyki powietrza (zwłaszcza przy ruchach). Czy to normalne?

Mam też dziwne pytanie- czy mogę przymocować plaster taśmą chirurgiczną? Bardzo się boję, że z nienacka się odklei...
Nie no bez przesady, akurat w przypadku Lisvy klej trzyma tak mocno, że potem mam trudności z jego odklejaniem

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Czy któraś ma jakieś skutki uboczne? Niestety to pierwsze hormony, przy których czuję się po prostu źle. Byłam już na trzech różnych tabletkach oraz na Evrze i było wszystko super, a tutaj? Humor depresyjny, libido zerowe, niedostateczne nawilżenie Jestem w trakcie drugiego opakowania, dam sobie jeszcze czas na przystosowanie ale czuję, że to będzie porażka.

P.S. Polecam naklejać na pośladek, wówczas plaster jest niewidoczny i ten "brud" z ubrań może zbierać się do woli
Ja na razie zastosowałam 2 opakowania tych plastrów i jak na razie żadnych skutków ubocznych nie mam

Cytat:
Napisane przez Andzia159 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny czy któraś z Was zauważyła wzrost wagi po stosowaniu plastrów? Mój ginekolog zapisał mi pierwsze opakowanie za dwa miesiące mam ślub i boję się żebym się nie roztyła po plastrach
Ja stosowałam tabletki anty przez kilka msc, teraz od 2 msc stosuję plastry anty i nie zauważyłam, żebym miała skłonności do tycia
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 17:35   #226
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez Andzia159 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny czy któraś z Was zauważyła wzrost wagi po stosowaniu plastrów? Mój ginekolog zapisał mi pierwsze opakowanie za dwa miesiące mam ślub i boję się żebym się nie roztyła po plastrach
ja nie zauważyłam u siebie wzrostu wagi zresztą teraz środki antykoncepcyjne są już tak wytwarzane, że raczej ten skutek uboczny nie występuje
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 19:20   #227
zielone_oczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 228
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

też się bałam co będzie z masą ciała ale nic się złego nie dzieje nie przybieram na masie


u mnie skutkiem ubocznym były te wahania nastroju- pisałam wcześniej
ale teraz jestem na 3 plastrze i mi przeszło
zielone_oczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 20:17   #228
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Chyba tylko od źle dobranej antykoncepcji można jeszcze tyć no i od łakomstwa
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:46   #229
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Słuchajcie mija 2 doba odkąd mam plasterek... Trzyma się mocno, ale pojawiły się objawy- senność, ból głowy, ogólne wyczerpanie. Czy może mieć to związek z plastrem?
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 23:22   #230
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Też zauważyłam senność przy nowych plastrze, przez pierwsze 2 dni. Do tego pojawia się biegunka :/ Dzisiaj dodatkowo zauważyłam, że czuję delikatne spięcie mięśni. W tamtym tygodniu plaster miałam na lewym ramieniu i czułam, że mięśnie są lekko obolałe, jakbym miała zakwasy. Teraz mam tak na prawym ramieniu...Jestem ciekawa czy przy kolejnym opakowaniu będzie podobnie
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 08:19   #231
fountain95
Przyczajenie
 
Avatar fountain95
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Co do skutków ubocznych to również zauważyłam u siebie ogólne zmęczenie i senność, jednak tłumaczę to sobie ostatnim nadmiarem obowiązków i dość konkretnym tempem życia oprócz tego zaczęły występować u mnie zmiany skórne na twarzy, gdzie nigdy nie miałam problemów z trądzikiem! Ale organizm musi się przyzwyczaić do nowej dawki hormonów, więc mam nadzieję, że to przejściowe

A tak wgl, plastry stosuję od tygodnia i dziś wypada mi dzień zmiany plastra. Nie mogłam się doczekać, bo primo-wygląda już strasznie nieestetycznie, a po drugie-zaczął się odklejać z jednej strony na jakieś 4-5mm. Obstawiam, że z mojej winy tzn. nie do końca, ale plaster mam na brzuchu i chyba troszkę za nisko, bo akurat zaczął się odklejać w miejscu, gdzie występuje załamanie przy schylaniu się następnym razem (czyli dziś) będę bardziej uważna co do wyboru miejsca.

Stosowała któraś z Was plastry na pośladkach? trwałość lepsza niż na brzuchu? Bo ja wybrałam brzuch na pierwszy raz, ponieważ chciałam mieć plaster pod całkowitą kontrolą, a naczytałam się tutaj, że plaster wygląda nieestetycznie po kilku dniach, a że jest ciepło to ramię odpadło. A chcę się przerzucić na pośladki!

Pozdrawiam
fountain95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 09:56   #232
anna189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

witam jestem w trakcie używania plastrow Lisvy koncze pierwsze opakowanie jutro mam odkleić trzeci plaster i kiedy mam nakleić następny?
anna189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 10:12   #233
zielone_oczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 228
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

1 tydzien plaster
2 tydzien plaster
3 tydzien plaster
4 tydzien przerwa trwajaca tydzien i po tym tygodniu znowu cykl 3 plastry kazdy po 1 tydzien

i o ile dobrze pamietam nie patrzy sie na krwawienie tak? lecimy tygodniami
zielone_oczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 19:59   #234
fountain95
Przyczajenie
 
Avatar fountain95
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

dokładnie tak nie patrzymy na krwawienie.
fountain95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 19:45   #235
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Tak dobrze dziewczyny piszecie. A jeśli nadal któraś z Was ma problem z czarną otoczką to mi Pani ginekolog poleciła używać waciku z płynem micelarnym podobno działa cuda.
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 20:17   #236
paclapka
Przyczajenie
 
Avatar paclapka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Plastrów Evra używałam około 3,5 roku, później przestałam na jakieś 6 miesięcy. Mój gin zaproponował mi plastry Lisvy. I niestety nie polecam.
Po pierwsze ich zaleta jest raczej wadą. Przeźroczyste więc niewidoczne, niestety nie. Brud który się zbiera przy bokach jak i przy Evrze jest bardziej widoczny, bo kolor plastra go nie ukrywa a pokazuje.
Po drugie cena, są droższe od Evry i to zależy jaka apteka ja mam niewielką różnice bo to najtańszy punkt w moim mieście, ale z tego co się orientowałam ich cena dochodzi do 50zł, sorry Evra 30zł.
Po trzecie i najważniejsze odklejają się, może nie w ciągu dnia ale kiedy idę się umyć po kąpieli, pyk i go nie ma i dzieję się to jeszcze przed używaniem ręcznika.
Także reasumując wracam do Evry. Pozdrawiam
paclapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 10:18   #237
fountain95
Przyczajenie
 
Avatar fountain95
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez zeglarka25 Pokaż wiadomość
Tak dobrze dziewczyny piszecie. A jeśli nadal któraś z Was ma problem z czarną otoczką to mi Pani ginekolog poleciła używać waciku z płynem micelarnym podobno działa cuda.
ale przecież ten brud jest pod plastrem, nie dookoła. Więc ja się pytam "jak?" próbowałaś?

Edytowane przez fountain95
Czas edycji: 2016-06-03 o 10:20
fountain95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 15:48   #238
anullanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Crewe
Wiadomości: 6
Angry Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

NIE POLECAM

Przynajmniej w moim przypadku jest to porażka.
Nakleiłam plaster w pierwszym dniu okresu, dwa tygodnie temu. Okres nadal trwa.

Humor zmienia mi się co sekunde, jestem tak podminowana, że błahostka jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi naprawde mocno. Plaster w miarę się trzyma, wchodzi powietrze do środka i nie da się go dokleić po tym całkowicie gładko.

To że okres mi tyle trwa doprowadza mnie do istnej furii..



Nie mogę tego tak przerwać, prawda? Czekam do konca opakowania i więcej tego nie naklejam. KONIEC
anullanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 22:30   #239
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Dziewczyny czy gdzieś dotarłyście do informacji czy brud z obwódki wnikający pod plaster wpływa jakoś na jego skuteczność? Bo wiadomo brzegi plastra w tych miejscach lekko odstają.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 08:08   #240
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Co do porównania Lisvy z Esrą: nie używałam Esry, ale moja koleżanka tak. Sprawdzałam ceny Lisvy w Poznaniu, koleżanka za Esrę płaci tyle samo. Poza tym uważam, że Lisvy jest bardziej estetyczne. Nigdy mi się nie podobał ten przybrudzony beż Esry z obwódką brudu. Lisvy przynajmniej nie są brudno-beżowe
U mnie się na pośladku Lisvy nie sprawdziły. Właściwie tam plaster trzymał się najgorzej i miałam trudności w obserwowaniu go
Efektów ubocznych nie mam żadnych. W czasie krwawienia z odstawienia przez cały czas bolał mnie brzuch, ale ogólnie czułam się lepiej niż w czasie okresu, ale zobaczę jak się organizm przyzwyczai. No i brak PMS
Ja ostatnimi czasy walczę z tłuszczykiem (zmieniłam dietę i ćwiczę), więc ciągle się mierzę i ważę Plastry mi w tym zupełnie nie przeszkadzają
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-20 10:51:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.