Jak określić porowatość włosów? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-30, 17:57   #31
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Porowatość średnia z naleciałościami wysokiej - końcówki pamiętają starą pielęgnację albo jakieś zabiegi?
Tak, prostownicę
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:27   #32
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Tak, prostownicę
No to jesteś średnim porem, a końcówki się z czasem wyprowadzą
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:58   #33
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
No to jesteś średnim porem, a końcówki się z czasem wyprowadzą
Dzięki staram sie regularnie podcinac koncowki
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:54   #34
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Określiłaby któraś z Was moją porowatość?

1. Schną 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wracają na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najładniejsze są od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? kiedyś bardziej, teraz po kilkumiesięcznym olejowaniu mniej
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię i spięte i rozpuszczone, ale w domu chodzę tylko w spiętych, wygodniej
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak i to bardzo (mam niefarbowane)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. kocia kita
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2013-03-30 o 19:56
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 20:04   #35
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Określiłaby któraś z Was moją porowatość?

1. Schną 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wracają na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najładniejsze są od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? kiedyś bardziej, teraz po kilkumiesięcznym olejowaniu mniej
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię i spięte i rozpuszczone, ale w domu chodzę tylko w spiętych, wygodniej
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak i to bardzo (mam niefarbowane)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. kocia kita
Wydaje mi się, że średnia, ale być może idąca w kierunku niskiej
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 20:15   #36
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że średnia, ale być może idąca w kierunku niskiej
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 00:13   #37
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2 godz
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, bardzo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuję różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie, ale mam kijowe oświetlenie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. obecnie z ogonem bezdomnego kota Po dłuższych maratonach z Hydratorem są w dotyku jak pióro.

Wysoki por?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-31, 08:22   #38
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Jakie moje włoski są?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 4-6h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? ucieka, ale nie bardzo szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? dzień po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? umiarkowanie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie na wszystko, po warkoczu mam falki, ale po zawijaniu na skarpecie fryzura utrzymuje się ze 2 godz, tak samo z kręceniem lokówką, zabawą prostownicą
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez różnicy większej
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzel do makijażu (?)

szampony:
  • Babydream,
  • Joanna z Apteczki Babuni nawilżająco-regenerujący (nie am co sugerować się opisem, bo i szampon do mycia tylko jest)
  • Joanna Mini z kiwi,
  • czasem zdarza mi się używać jakiegoś litrowego, który ma=ój tata ma
odżywki d/s:
  • Isana z olejem babassu
  • Artiste odżywka intensywnie regenerująca
  • Mrs Potters balsam z aloesem i białą herbatą
  • olej kokosowy
odżywki b/s, jedwabie, zabezpieczacze:
  • Joanna Naturia z pokrzywą
  • Joanna z Apteczki babuni balsam nawilżająco-regenerujący
  • Jedwab Green Pharmacy
  • krem do rąk Isana z aloesem na końcówki
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 08:48   #39
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2 godz
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, bardzo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuję różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie, ale mam kijowe oświetlenie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. obecnie z ogonem bezdomnego kota Po dłuższych maratonach z Hydratorem są w dotyku jak pióro.

Wysoki por?
Wysoki, ale nie megawysoki (wiem, że farbujesz - Twoje naturalne włosy raczej mają porowatość niższą).

Hmm, dodałabym w pierwszym poście pytanie o farbowanie, prostowanie, trwałą i suszenie
Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Jakie moje włoski są?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 4-6h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? ucieka, ale nie bardzo szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? dzień po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? umiarkowanie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie na wszystko, po warkoczu mam falki, ale po zawijaniu na skarpecie fryzura utrzymuje się ze 2 godz, tak samo z kręceniem lokówką, zabawą prostownicą
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez różnicy większej
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzel do makijażu (?)

szampony:
  • Babydream,
  • Joanna z Apteczki Babuni nawilżająco-regenerujący (nie am co sugerować się opisem, bo i szampon do mycia tylko jest)
  • Joanna Mini z kiwi,
  • czasem zdarza mi się używać jakiegoś litrowego, który ma=ój tata ma
odżywki d/s:
  • Isana z olejem babassu
  • Artiste odżywka intensywnie regenerująca
  • Mrs Potters balsam z aloesem i białą herbatą
  • olej kokosowy
odżywki b/s, jedwabie, zabezpieczacze:
  • Joanna Naturia z pokrzywą
  • Joanna z Apteczki babuni balsam nawilżająco-regenerujący
  • Jedwab Green Pharmacy
  • krem do rąk Isana z aloesem na końcówki
Niskoporowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 09:43   #40
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.


1. 2-3 godziny
2. Tak
3. Zostanie na miejscu na które je położyłam
4. 3-4 godziny po myciu są najlepsze
5. Nie
6. Tak, śpię w warkoczu, rozpuszczę rano i pół dnia są pofalowane
7. Nabierają objętości
8. Tak, wolę rozpuszczone, jest mi lepiej
9. Tak
10. Pędzel do pudru

Używam oleju kokosowego na końcówki, rycynowego i kokosowego na skalp, wcieram jantar, piję siemię i skrzypokrzywę, używam maski placenta, myję skórę szamponem ziołowym i 2 razy w tygodniu na długości joanną mleko i miód.

I jak?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 10:12   #41
Patrysia92
Raczkowanie
 
Avatar Patrysia92
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 45
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Nie dlugo...do okolo 2h bez suszenia...
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie, powoli wroci na swoja strone.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Odrazu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Lekkie fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Traca
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuje ulge!
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Teraz troszke szrostkie, ale po umyciu sa miekkie
Patrysia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-31, 13:07   #42
elle90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

hej Dziewczyny, tez mam duzy problem z okresleniemporowatosci, pomozecie?
1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4 h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie, ale nie od razu tez cale chlona wode
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, jak juz dobrze wyschna
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troche blyszcza
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? ogolnie troche sie faluja, nawet po rozczesaniu warkocza nie sa calkiem proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? tak
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszcza
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. teraz sa miekkie, jak reszta wlosow, ale czesta bywaja jak pedzel - troche sztywne
co do pielegnacji:
mycie; alterra granta i aloes
maska: kallos latte, biovac jedwab i keratyna
oleje: rycynowy + obecnie lniany, argan na koncowki
koncowki zabezpieczam tez: serum joanna rzepa, jedwab chi lub mythic oil l'oreal
obecnie wcieram tez jantara
wlosow nie prostuje od pazdziernika, a i wczesniej tez robilam to rzadko, susze tez tylko okazjonalnie. najwiekszym problemem sa rozdwojone kocowki, lamia sie ok 2 cm od konca i okropnie sie placza.
elle90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 13:39   #43
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Czy któś mógłby określić moją ?
Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość



1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 - 2 godz
2. Czy trudno je zmoczyć? nieee ...
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godz po myciu ..
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Średnio bo średnio ale się błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Mam, i to dość pokaźne.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Trudno powiedzieć, zyskują ale po jakimś czasie znów tracą ...
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę i to dosłownie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Widzę błyszczą się nie tak jakbym chciała, ale się błyszczą.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. To zależy od tego czy potraktuję je maską, po niej są super miękkie. Po samym balsamie już tak średnio
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję, raz na ruski rok podsuszę.

A oto moje włosiska ... Może komuś pomogą w ich ocenie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0166.jpg (112,1 KB, 92 załadowań)
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 13:40   #44
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?przed następnym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak, bardzo są. Naturalnie lekko się falują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nie czeszę na sucho, bo robi mi się puch
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?zdecydowanie ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?mają taki złotawy połysk gdzieniegdzie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.taki "rozciapirzony" pędzelek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? od 2,5 roku nie, wcześniej używałam prostownicy

moja nieudolna pielęgnacja :
szampony: różne m.in. babydream, jantar, barwa, jak potrzebuję mocniejszego oczyszczenia to green pharmacy z pokrzywą
odżywki i maski do spłukiwania: bingo spa z proteinami kaszmiru i kolagenem, alterra morela, średnio służy mi kallos mleczny, mam po nim puch
odżywki b/s joanna z rumiankiem od kilku lat (boje się, że wysusza)
oleje próbowałam z kokosem i wywołał puch i przesusz, a później lniany i efekt był równie mizerny i się zniechęciłam

starałam się unikać silikonów, ale nie wiem czy słusznie, bo włosy zupełnie bez ochrony

jakie produkty byłyby dla mnie dobre ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 14:18   #45
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Bardzo długo, końce szybciej ale przy głowie bardzo wolno.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wróci na swoją stronę, chociaż nie wiem czy "mega szybko".
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po myciu, ale zaraz potem im przechodzi, bo mam przetłuszczająca się skórę głowy. Od razu po myciu włosy są trochę za sianowate jak na mój gust.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ogólnie są błyszczące z natury.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale bardzo krótko, zaraz wracają do własnego kształtu. Z tego powodu nie zakręcam włosów ani nie robię żadnych fryzur wbrew naturze moich włosów.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Hm. Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zależy jak zepnę... Wiadomo że jak się mocno naciągnie włosy albo nierównomiernie rozłoży ciężar upięcia to może potem boleć.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z moimi włosami. Ogólnie moje włosy były kiedyś bardziej jedwabiste i gładkie w dotyku, ale po wielu farbowaniach są bardziej szorstkie. Na samych końcach zawsze były szorstkie, bo mam włosy do pasa. Mimo wszystko nie powiedziałabym, żeby były teraz jakoś szczególnie szorstkie. Po rozczesaniu, bez odżywki, są całkiem przyjemne w dotyku, tylko ja wiem, że kiedyś były jeszcze gładsze
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Często i intensywnie farbuję. Są bardzo odporne na farbowanie i farbowanie mało je niszczy, ale po paru latach wiadomo, że na długości już nie są takie gładkie i zdrowe jak kiedyś.

Włosy wysokoporowate:




Włosy niskoporowate:



Zdjęcia - w rzeczywistości wyglądają jak u pani na pierwszym zdjęciu, ale na fotografiach najczęściej wcale tego nie widać i wypadają na znacznie bardziej gładkie i błyszczące niż w rzeczywistości. BTW w życiu nie spotkałam kogoś kto miałby naturalnie takie włosy jak pani na trzecim zdjęciu. Mówię o wyglądzie włosów bez używania odzywek, balsamów i serów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-03-31 o 14:32
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 15:40   #46
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

Pozwolę sobie i ja się zapytać, bo niby podejrzewam, ale nie jestem w stu procentach pewna. Z góry dzięki.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Długo- niekiedy nawet kilka godzin w nocy. Pierwsze wysychają odrosty. W warkoczu spać nie mogę, bo i przez całą noc nie wyschną do końca.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, z tym akurat nie mam problemu.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie, ale góra będzie odgięta w tamtą stronę. Po jakimś czasie wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myję włosy codziennie przed snem, zdecydowanie kilka godzin po umyciu, czasem nawet kilkanaście.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale lekko. Za to w słońcu lub tych oświetlonych mocno.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale lekkie. Na stylizację za to bardzo nie bardzo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nie czeszę włosów w dzień- tylko na mokro, z nałożoną odżywką.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Uwielbiam mieć rozpuszczone włosy. Tylko kiedy coś piszę i mnie rozpraszają to je spinam w coś niedbałego.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z czym to nie wiem... Są bardziej suche niż reszta włosów, ale nie jakoś super zniszczone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie suszę. Prostuję codziennie, ale tylko grzywkę i wierzchnią część. Farbuję.

Do pielęgnacji używam (oczywiście zamiennie):
- szampon kallos vanilla, szampon rumiankowy barwa, szampon lavera nawilżający
- maska kallos honey, maska kallos latte
- odżywka w sprayu kitoko active restructurant z olejkiem arganowym
- olejek ze śluzu ślimaka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb

Edytowane przez SceneQueene
Czas edycji: 2013-03-31 o 15:42
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 16:03   #47
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:

1. Jak długo schną Twoje włosy? Jeśli porządnie je odsączę wcześniej, to do 2h, ze stylizatorem 20min suszenia + ok. 40-50min podsychania
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?wróci na miejsce dość szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? pofalowane tak godzinę po myciu, proste po kilku godzinach
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale przy "nie ich" skręcie nie trzyma się to cały dzień
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? proste tracą, ale wiadomo - jak rozczeszę fale, to mam szopę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię i spięte, i rozpuszczone; ciasne upięcia "bolą", wtedy czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. czasem spuszone, sianowate, ale po prostu zniszczone... przy skręceniu tego nie widać, wtedy są nawet błyszczące i milusie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę ciepłym nawiewem, farbowałam i rozjaśniałam (rozjaśnione na końcach, farbowane 3/4 włosów, wyżej henna)
Na ogół używam odżywek Alterry Granat i Aloes i Garniera Oleo, choć tego drugiego ostatnio rzadziej. Garnier AiK czasem mi przeciąża włosy, dlatego przed zdenkowaniem nakładałam raczej w formie maski przed myciem. Nie lubią moje włosy keratyny, miodu, chyba lubią pantenol.
Z olejów lniany, oliwa z oliwek, alterra nie robią nic złego, ale są w miarę neutralne, lepsza chyba jest oliwka BD. Na razie nie odkryłam swojego ulubionego.
Szamponu używam BD na co dzień, ale tak co 4-5 dni myję slsem.
Stylizacja (o ile to istotne) - moje włosy lubią żel lniany i pianki, ale i to, i to za słabo trzyma mój skręt, Isana pomarańczowa trzyma dobrze, ale zbija w strąki w ciągu dnia i włosy są niemiłe.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2013-03-31 o 16:14
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 16:08   #48
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Końcówki bardzo szybko, najwolniej schną z głowy u nasady (3-4h), reszta włosów tak sobie (1-2h)
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, ciężej u nasady.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepsze są dzień po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej słabo.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Po warkoczu lekkie fale, po kucyku denerwujące odgniecenie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Zdecydowanie nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję wielką ulgę, na ogół w spiętych włosach nie wytrzymam więcej niż 2 godziny - boli mnie skóra głowy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale tylko te u nasady.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są suche i szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, nie prostuję. Po każdym myciu daję im czas, żeby pozbyły się nadmiaru wody, potem chwilę podsuszam letnim nawiewem te przy skórze głowy.

Czy to możliwe że moje włosy od nasady mają o wiele niższą porowatość niż te od połowy długości?

Pielęgnacja:
oleje: babydream, ze słodkich migdałów, lniany
metoda OMO: balsam do włosów Potters z aloesem na długość, skalp traktowany szamponem barwy tatarakowo-chmielowym/lnianym z farmony, potem jakaś odżywka emolientowa (garnier oleo repair/nivea long repair) lub maska na pół godziny kallos latte/naturvital

Edytowane przez Lagoon
Czas edycji: 2013-03-31 o 16:15
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 16:12   #49
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dotarłam i ja do tego wątku, może mi pomożecie określić porowatość bo ja nie mam pojęcia

1. Jak długo schną Twoje włosy? długo, zostawione same sobie to kilka godzin, np 5. jeśli umyję je przed spaniem to do rana nie wyschną. oczywiście latem schną bardzo szybko
2. Czy trudno je zmoczyć? nie wiem chyba nie, nie do końca rozumiem jak można nie móc zmoczyć włosów? w każdym razie polewam je wodą i są mokre i już
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? nie wiem mam bardzo długie, więc siłą rzeczy pod wpływem ciężaru zostaną gdzie przerzuciłam ale nie na długo. nie dają się układać
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? trudno powiedzieć, moje włosy się przetłuszczają, więc myję je co dwa dni (od niedawna, wcześniej było codziennie), ale nie lubię ich świeżo po umyciu bo są za proste, ulizane, sypkie, nic się z nimi nie da zrobić. no ale następnego dnia są już lekko przetłuszczone więc nie umiem stwierdzić kiedy lepiej wyglądają bo mi się nie podoba ani jedno ani drugie...
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po 24 godzinnym trzymaniu w warkoczu, fale utrzymują się na godzinę czy półtora. lakier do włosów nie pomaga. generalnie nic z nimi nie mogę zrobić, ale to może być też kwestia ich ciężaru(?)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą. ulizują się i przetłuszczają (zresztą jakiej objętości, ja nigdy nie mam objętości we włosach...)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? tak, czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, mam żarówkę nad lustrem
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie umiem za bardzo odpowiedzieć na pytanie... może trochę jak pędzle do akwareli
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? mam farbowane, a właściwie z 20 cm odrostu, potem ciemna farba na kolejne 20 cm, a na dole rozjaśnione po tej farbie czyli pozostałość po moim dawnym ombre. nie prostuję, nie używam pianek lakierów (bo nigdy nic mi nie dawały). raz na tydzień suszę szuszarką o chłodnym powietrzu, zajmuje mi to wtedy z godzinę

pielęgnacja:
no tu wstyd się przyznać ale jestem początkująca. w ogóle jakichkolwiek odżywek używam dopiero od roku, gdy nagle mi się bardzo zniszczyły. teraz pryz każdym myciu nakładam jakąś odżywkę. obecnie używam tego szamponu i odżywki http://imagestore1.blogger.hu/25_843...b0f1dd_301.jpg
raz na dwa tygodnie nakładam jakiś olej, ale dopiero zaczynam i próbuję. zwykle jest to sojowy, po 1 użyciu miałam baardzo miękkie włosy, ale później już nie było takiego efektu, próbowałam też z kokosowym, ale nie widziałam żadnego efektu. mam też olej z orzechów włoskich, ale jeszcze nie próbowałam.
mam długie włosy do pasa, cienkie i rzadkie (ale widać to przy skórze głowy, tak to robią wrażenie gęstych). bardzo rozdwajają mi się końcówki i bardzo łatwo się plączą. zwłaszcza jeśli mam na sobie sweter, albo zdarzy mi się spać w dzień (albo wydurniać się na dywanie )

nie wiem jakich kosmetyków używać, z żadnego szamponu w życiu nie byłam zadowolona, każdy z nich albo był neutralny albo mi szkodził.

mam jeszcze pytanie, pewnie powinnam pytać o to gdzie indziej, ale nawet nie wiem gdzie... czy powinnam czymś psikać włosy przed rozczesywaniem? po tym jak wyschną. chodzi mi o to, że widziałam zwykle w filmikach urodowych na temat włosów (zagranicznych, dlatego nie znam konkretnych produktów), że dziewczyny psikają włosy jakąś odżywką (?) przed stylizowaniem czy tam układaniem fryzury, ale nie chodzi o ochronę przed ciepłem prostownicy czy lokówki. tylko taki psikacz "tak po prostu", nie wiem jakaś ochrona przed wiatrem, słońcem, zanieczyszczeniami powietrza?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2013-03-31 o 17:11
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-31, 16:28   #50
zbroja
Raczkowanie
 
Avatar zbroja
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 68
GG do zbroja Send a message via Skype™ to zbroja
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

No to tak

1. 1.5h -2h
2. Tak
3. Zostanie
4. Po umyciu
5. Raczej tak
6. Raczej nie
7. Tracą zupełnie
8. Zawsze noszę rozpuszczone, ale po rozpuszczeniu czuję ulgę
9. Tak
10. Nie wiem, niektóre szorstkie, niektóre gładkie
11. Farbuję, suszę

Zazwyczaj normalnie : szampon + odżywka ze spłukiwaniem + czasem biosilk

__________________

Zbroja ma zawsze rację, a jak Zbroja nie ma racji to patrz punkt pierwszy.
zbroja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:20   #51
Ag90
Raczkowanie
 
Avatar Ag90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 67
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? - schną w ekspresowym tempie - nie wiem, jak to określić, ale "wierzchnia" warstwa włosów najszybciej wysycha (a niektóre pasma to niemalże od razu O.o), a te które mam z tyłu głowy schną najdłużej. W sumie w 30min - max w godzinę czasu wszystkie są już suche.
2. Czy trudno je zmoczyć? bardzo łatwo je zmoczyć
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wraca szybko; dodam jeszcze, że gdy związuję włosy na noc w kucyk, to rano zawsze się budzę w rozpuszczonych - frotka po prostu ześlizguje się z włosów
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej od razu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszeczkę błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? nie zaplatam warkoczy, ale wiem, że nie są podatne - np. gdy zakręcę włosy na papilotach, to chociażbym je trzymała przez całą noc, a potem rano włosy spryskała toną lakieru, to po kilku godzinach loki się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą, stają się takie przyklapnięte, ulizane + elektryzują się (moje włosy bardzo łatwo zelektryzować )
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? w pierwszym momencie odpowiedziałabym, że raczej w rozpuszczonych, ale po chwili zastanowienia stwierdzam, że jednak bez większej różnicy, bo czasem mam takie dni, w których stwierdzam, że muszę mieć kucyk, bo tak mi wygodniej, koniec kropka :P
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, błyszczą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - są mięciutkie, fajnie się nimi "mizia" jak piórko ;P absolutnie nie są sztywne jak druty
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nigdy nie farbowałam, nigdy nie prostowałam; kiedyś nałogowo suszyłam włosy (potrafiłam dzień w dzień gorącym nawiewem), ale od 4 lat używam suszarki może raz na miesiąc-dwa, nie częściej; włosy były rozjaśnione i zniszczone przez słońce (przechodząc z ciemnego blondu na naprawdę jasny) i były wtedy suche jak wióro na długości (szczególnie końcówki włosów, które następnie się porozdwajały, a nawet rozczwarzały :/), ale u nasady nie, ponieważ się przetłuszczają. ostatnie takie mocne "rozjaśnienie słoneczne" miało miejsce w 2010 r.

Pielęgnacja:
Włosomaniaczką jestem od września-października tamtego roku, wcześniej używałam tylko i wyłącznie szamponu drogeryjnego
Kosmetyki, których używam (klik!), zdjęcia moich włosów (klik)

Obstawiam u siebie raczej wysokoporowatość, ale cholera wie...
__________________
Bloguję - http://thin-hair.blogspot.com
Ag90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:01   #52
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.


1. 2-3 godziny
2. Tak
3. Zostanie na miejscu na które je położyłam
4. 3-4 godziny po myciu są najlepsze
5. Nie
6. Tak, śpię w warkoczu, rozpuszczę rano i pół dnia są pofalowane
7. Nabierają objętości
8. Tak, wolę rozpuszczone, jest mi lepiej
9. Tak
10. Pędzel do pudru

Używam oleju kokosowego na końcówki, rycynowego i kokosowego na skalp, wcieram jantar, piję siemię i skrzypokrzywę, używam maski placenta, myję skórę szamponem ziołowym i 2 razy w tygodniu na długości joanną mleko i miód.

I jak?
Niskoporowatość
Cytat:
Napisane przez Patrysia92 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Nie dlugo...do okolo 2h bez suszenia...
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie, powoli wroci na swoja strone.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Odrazu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Lekkie fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Traca
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuje ulge!
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Teraz troszke szrostkie, ale po umyciu sa miekkie
Średnia porowatość, chociaż końcówki myślę, że mają porowatość wyższą
Cytat:
Napisane przez elle90 Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny, tez mam duzy problem z okresleniemporowatosci, pomozecie?
1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4 h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie, ale nie od razu tez cale chlona wode
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, jak juz dobrze wyschna
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troche blyszcza
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? ogolnie troche sie faluja, nawet po rozczesaniu warkocza nie sa calkiem proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? tak
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszcza
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. teraz sa miekkie, jak reszta wlosow, ale czesta bywaja jak pedzel - troche sztywne
co do pielegnacji:
mycie; alterra granta i aloes
maska: kallos latte, biovac jedwab i keratyna
oleje: rycynowy + obecnie lniany, argan na koncowki
koncowki zabezpieczam tez: serum joanna rzepa, jedwab chi lub mythic oil l'oreal
obecnie wcieram tez jantara
wlosow nie prostuje od pazdziernika, a i wczesniej tez robilam to rzadko, susze tez tylko okazjonalnie. najwiekszym problemem sa rozdwojone kocowki, lamia sie ok 2 cm od konca i okropnie sie placza.
Ewentualna sztywność może pochodzić od nadmiaru protein (Kallos i Biovax). Wyglądasz na niskopora
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:04   #53
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
I jak?
Powiedziałabym, że średnia zmierzająca w stronę niskiej Jeżeli 'ulepszysz' pielęgnację częstym olejowaniem i maskowaniem najprawdopodobniej porowatość jeszcze spadnie.
Są dosyć podatne. Czyli nie całkiem-całkiem proste.



kas dzięki, że mnie ratujesz



Uwaga! Dodałam cztery pytania.
Też są ważne, więc nie omijajcie ich!
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2013-03-31 o 20:50
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:14   #54
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
Czy któś mógłby określić moją ?
Średnia z naleciałościami wysokiej, czego źródłem mogą być sporadyczne farbowania (stąd różny stan końcówek w zależności od użytego kosmetyku ).

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?przed następnym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak, bardzo są. Naturalnie lekko się falują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nie czeszę na sucho, bo robi mi się puch
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?zdecydowanie ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?mają taki złotawy połysk gdzieniegdzie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.taki "rozciapirzony" pędzelek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? od 2,5 roku nie, wcześniej używałam prostownicy

moja nieudolna pielęgnacja :
szampony: różne m.in. babydream, jantar, barwa, jak potrzebuję mocniejszego oczyszczenia to green pharmacy z pokrzywą
odżywki i maski do spłukiwania: bingo spa z proteinami kaszmiru i kolagenem, alterra morela, średnio służy mi kallos mleczny, mam po nim puch
odżywki b/s joanna z rumiankiem od kilku lat (boje się, że wysusza)
oleje próbowałam z kokosem i wywołał puch i przesusz, a później lniany i efekt był równie mizerny i się zniechęciłam

starałam się unikać silikonów, ale nie wiem czy słusznie, bo włosy zupełnie bez ochrony

jakie produkty byłyby dla mnie dobre ?
Wysokoporowatość. Uważaj na proteiny i oleje wnikające - po dokładne porady zapraszam do wątku Walka o piękne i zdrowe włosy, by tu nie zaśmiecać
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Bardzo długo, końce szybciej ale przy głowie bardzo wolno.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wróci na swoją stronę, chociaż nie wiem czy "mega szybko".
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po myciu, ale zaraz potem im przechodzi, bo mam przetłuszczająca się skórę głowy. Od razu po myciu włosy są trochę za sianowate jak na mój gust.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ogólnie są błyszczące z natury.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale bardzo krótko, zaraz wracają do własnego kształtu. Z tego powodu nie zakręcam włosów ani nie robię żadnych fryzur wbrew naturze moich włosów.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Hm. Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zależy jak zepnę... Wiadomo że jak się mocno naciągnie włosy albo nierównomiernie rozłoży ciężar upięcia to może potem boleć.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z moimi włosami. Ogólnie moje włosy były kiedyś bardziej jedwabiste i gładkie w dotyku, ale po wielu farbowaniach są bardziej szorstkie. Na samych końcach zawsze były szorstkie, bo mam włosy do pasa. Mimo wszystko nie powiedziałabym, żeby były teraz jakoś szczególnie szorstkie. Po rozczesaniu, bez odżywki, są całkiem przyjemne w dotyku, tylko ja wiem, że kiedyś były jeszcze gładsze
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Często i intensywnie farbuję. Są bardzo odporne na farbowanie i farbowanie mało je niszczy, ale po paru latach wiadomo, że na długości już nie są takie gładkie i zdrowe jak kiedyś.

Włosy wysokoporowate:




Włosy niskoporowate:



Zdjęcia - w rzeczywistości wyglądają jak u pani na pierwszym zdjęciu, ale na fotografiach najczęściej wcale tego nie widać i wypadają na znacznie bardziej gładkie i błyszczące niż w rzeczywistości. BTW w życiu nie spotkałam kogoś kto miałby naturalnie takie włosy jak pani na trzecim zdjęciu. Mówię o wyglądzie włosów bez używania odzywek, balsamów i serów.
Uważam, że jesteś genetycznym niskoporem - Twoje końcówki mają porowatość wyższą, ale tak czy inaczej masz bardzo oporną łuskę włosa
Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie i ja się zapytać, bo niby podejrzewam, ale nie jestem w stu procentach pewna. Z góry dzięki.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Długo- niekiedy nawet kilka godzin w nocy. Pierwsze wysychają odrosty. W warkoczu spać nie mogę, bo i przez całą noc nie wyschną do końca.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, z tym akurat nie mam problemu.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie, ale góra będzie odgięta w tamtą stronę. Po jakimś czasie wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myję włosy codziennie przed snem, zdecydowanie kilka godzin po umyciu, czasem nawet kilkanaście.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale lekko. Za to w słońcu lub tych oświetlonych mocno.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale lekkie. Na stylizację za to bardzo nie bardzo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nie czeszę włosów w dzień- tylko na mokro, z nałożoną odżywką.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Uwielbiam mieć rozpuszczone włosy. Tylko kiedy coś piszę i mnie rozpraszają to je spinam w coś niedbałego.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z czym to nie wiem... Są bardziej suche niż reszta włosów, ale nie jakoś super zniszczone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie suszę. Prostuję codziennie, ale tylko grzywkę i wierzchnią część. Farbuję.

Do pielęgnacji używam (oczywiście zamiennie):
- szampon kallos vanilla, szampon rumiankowy barwa, szampon lavera nawilżający
- maska kallos honey, maska kallos latte
- odżywka w sprayu kitoko active restructurant z olejkiem arganowym
- olejek ze śluzu ślimaka
Wysoka porowatość, ale tak na lekkim pograniczu średnioporowatości. Nie wiem, jak odporne włosy masz, ale Twoja pielęgnacja jest dość uboga (chodzi o skład kosmetyków) i Twoja porowatość może się z czasem podwyższać :prostowanie + farbowanie.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Na ogół używam odżywek Alterry Granat i Aloes i Garniera Oleo, choć tego drugiego ostatnio rzadziej. Garnier AiK czasem mi przeciąża włosy, dlatego przed zdenkowaniem nakładałam raczej w formie maski przed myciem. Nie lubią moje włosy keratyny, miodu, chyba lubią pantenol.
Z olejów lniany, oliwa z oliwek, alterra nie robią nic złego, ale są w miarę neutralne, lepsza chyba jest oliwka BD. Na razie nie odkryłam swojego ulubionego.
Szamponu używam BD na co dzień, ale tak co 4-5 dni myję slsem.
Stylizacja (o ile to istotne) - moje włosy lubią żel lniany i pianki, ale i to, i to za słabo trzyma mój skręt, Isana pomarańczowa trzyma dobrze, ale zbija w strąki w ciągu dnia i włosy są niemiłe.
Wysoka porowatość przy granicy ze średnią. Możliwe, że jak dobierzesz "swój" zestaw kosmetyków porowatość szybko spadnie
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:20   #55
elle90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

kascyskobardzo dziekuje za pomoc, choc takiej odpowiedzi sie nie spopdziewalam - wiem, ze to nie swiadczy jednoznacznie, ale kokos sie nie za bardzo sprawdzal, stad ciezko mi to bylo okreslic, wiadomo kazde wlosy sa inne
elle90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:23   #56
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Lagoon Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Końcówki bardzo szybko, najwolniej schną z głowy u nasady (3-4h), reszta włosów tak sobie (1-2h)
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, ciężej u nasady.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepsze są dzień po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej słabo.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Po warkoczu lekkie fale, po kucyku denerwujące odgniecenie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Zdecydowanie nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję wielką ulgę, na ogół w spiętych włosach nie wytrzymam więcej niż 2 godziny - boli mnie skóra głowy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale tylko te u nasady.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są suche i szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, nie prostuję. Po każdym myciu daję im czas, żeby pozbyły się nadmiaru wody, potem chwilę podsuszam letnim nawiewem te przy skórze głowy.

Czy to możliwe że moje włosy od nasady mają o wiele niższą porowatość niż te od połowy długości?

Pielęgnacja:
oleje: babydream, ze słodkich migdałów, lniany
metoda OMO: balsam do włosów Potters z aloesem na długość, skalp traktowany szamponem barwy tatarakowo-chmielowym/lnianym z farmony, potem jakaś odżywka emolientowa (garnier oleo repair/nivea long repair) lub maska na pół godziny kallos latte/naturvital
Czy Twoje włosy pamiętają brak pielęgnacji lub jakieś zabiegi?

Możliwe, że bardzo szybko Ci się podniszczają, np. mechanicznie, na długości, i stąd masz niskoporowate przy skalpie, średnio na długości i wysoko na końcówkach.
Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
dotarłam i ja do tego wątku, może mi pomożecie określić porowatość bo ja nie mam pojęcia

1. Jak długo schną Twoje włosy? długo, zostawione same sobie to kilka godzin, np 5. jeśli umyję je przed spaniem to do rana nie wyschną. oczywiście latem schną bardzo szybko
2. Czy trudno je zmoczyć? nie wiem chyba nie, nie do końca rozumiem jak można nie móc zmoczyć włosów? w każdym razie polewam je wodą i są mokre i już
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? nie wiem mam bardzo długie, więc siłą rzeczy pod wpływem ciężaru zostaną gdzie przerzuciłam ale nie na długo. nie dają się układać
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? trudno powiedzieć, moje włosy się przetłuszczają, więc myję je co dwa dni (od niedawna, wcześniej było codziennie), ale nie lubię ich świeżo po umyciu bo są za proste, ulizane, sypkie, nic się z nimi nie da zrobić. no ale następnego dnia są już lekko przetłuszczone więc nie umiem stwierdzić kiedy lepiej wyglądają bo mi się nie podoba ani jedno ani drugie...
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po 24 godzinnym trzymaniu w warkoczu, fale utrzymują się na godzinę czy półtora. lakier do włosów nie pomaga. generalnie nic z nimi nie mogę zrobić, ale to może być też kwestia ich ciężaru(?)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą. ulizują się i przetłuszczają (zresztą jakiej objętości, ja nigdy nie mam objętości we włosach...)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? tak, czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, mam żarówkę nad lustrem
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie umiem za bardzo odpowiedzieć na pytanie... może trochę jak pędzle do akwareli
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? mam farbowane, a właściwie z 20 cm odrostu, potem ciemna farba na kolejne 20 cm, a na dole rozjaśnione po tej farbie czyli pozostałość po moim dawnym ombre. nie prostuję, nie używam pianek lakierów (bo nigdy nic mi nie dawały). raz na tydzień suszę szuszarką o chłodnym powietrzu, zajmuje mi to wtedy z godzinę

pielęgnacja:
no tu wstyd się przyznać ale jestem początkująca. w ogóle jakichkolwiek odżywek używam dopiero od roku, gdy nagle mi się bardzo zniszczyły. teraz pryz każdym myciu nakładam jakąś odżywkę. obecnie używam tego szamponu i odżywki http://imagestore1.blogger.hu/25_843...b0f1dd_301.jpg
raz na dwa tygodnie nakładam jakiś olej, ale dopiero zaczynam i próbuję. zwykle jest to sojowy, po 1 użyciu miałam baardzo miękkie włosy, ale później już nie było takiego efektu, próbowałam też z kokosowym, ale nie widziałam żadnego efektu. mam też olej z orzechów włoskich, ale jeszcze nie próbowałam.
mam długie włosy do pasa, cienkie i rzadkie (ale widać to przy skórze głowy, tak to robią wrażenie gęstych). bardzo rozdwajają mi się końcówki i bardzo łatwo się plączą. zwłaszcza jeśli mam na sobie sweter, albo zdarzy mi się spać w dzień (albo wydurniać się na dywanie )

nie wiem jakich kosmetyków używać, z żadnego szamponu w życiu nie byłam zadowolona, każdy z nich albo był neutralny albo mi szkodził.

mam jeszcze pytanie, pewnie powinnam pytać o to gdzie indziej, ale nawet nie wiem gdzie... czy powinnam czymś psikać włosy przed rozczesywaniem? po tym jak wyschną. chodzi mi o to, że widziałam zwykle w filmikach urodowych na temat włosów (zagranicznych, dlatego nie znam konkretnych produktów), że dziewczyny psikają włosy jakąś odżywką (?) przed stylizowaniem czy tam układaniem fryzury, ale nie chodzi o ochronę przed ciepłem prostownicy czy lokówki. tylko taki psikacz "tak po prostu", nie wiem jakaś ochrona przed wiatrem, słońcem, zanieczyszczeniami powietrza?
Niskoporowatość, końcówki o wyższej porowatości (raczej średniej niż wysokiej).
Resztę pytań zadaj w Walce o piękne i zdrowe włosy, by nie robić tu bajzlu
Cytat:
Napisane przez zbroja Pokaż wiadomość
No to tak

1. 1.5h -2h
2. Tak
3. Zostanie
4. Po umyciu
5. Raczej tak
6. Raczej nie
7. Tracą zupełnie
8. Zawsze noszę rozpuszczone, ale po rozpuszczeniu czuję ulgę
9. Tak
10. Nie wiem, niektóre szorstkie, niektóre gładkie
11. Farbuję, suszę

Zazwyczaj normalnie : szampon + odżywka ze spłukiwaniem + czasem biosilk

Biosilk z racji posiadania wódki w składzie może podsuszać Ci końcówki. Średnia porowatość

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Ag90 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - schną w ekspresowym tempie - nie wiem, jak to określić, ale "wierzchnia" warstwa włosów najszybciej wysycha (a niektóre pasma to niemalże od razu O.o), a te które mam z tyłu głowy schną najdłużej. W sumie w 30min - max w godzinę czasu wszystkie są już suche.
2. Czy trudno je zmoczyć? bardzo łatwo je zmoczyć
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wraca szybko; dodam jeszcze, że gdy związuję włosy na noc w kucyk, to rano zawsze się budzę w rozpuszczonych - frotka po prostu ześlizguje się z włosów
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej od razu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszeczkę błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? nie zaplatam warkoczy, ale wiem, że nie są podatne - np. gdy zakręcę włosy na papilotach, to chociażbym je trzymała przez całą noc, a potem rano włosy spryskała toną lakieru, to po kilku godzinach loki się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą, stają się takie przyklapnięte, ulizane + elektryzują się (moje włosy bardzo łatwo zelektryzować )
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? w pierwszym momencie odpowiedziałabym, że raczej w rozpuszczonych, ale po chwili zastanowienia stwierdzam, że jednak bez większej różnicy, bo czasem mam takie dni, w których stwierdzam, że muszę mieć kucyk, bo tak mi wygodniej, koniec kropka :P
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, błyszczą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - są mięciutkie, fajnie się nimi "mizia" jak piórko ;P absolutnie nie są sztywne jak druty
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nigdy nie farbowałam, nigdy nie prostowałam; kiedyś nałogowo suszyłam włosy (potrafiłam dzień w dzień gorącym nawiewem), ale od 4 lat używam suszarki może raz na miesiąc-dwa, nie częściej; włosy były rozjaśnione i zniszczone przez słońce (przechodząc z ciemnego blondu na naprawdę jasny) i były wtedy suche jak wióro na długości (szczególnie końcówki włosów, które następnie się porozdwajały, a nawet rozczwarzały :/), ale u nasady nie, ponieważ się przetłuszczają. ostatnie takie mocne "rozjaśnienie słoneczne" miało miejsce w 2010 r.

Pielęgnacja:
Włosomaniaczką jestem od września-października tamtego roku, wcześniej używałam tylko i wyłącznie szamponu drogeryjnego
Kosmetyki, których używam (klik!), zdjęcia moich włosów (klik)

Obstawiam u siebie raczej wysokoporowatość, ale cholera wie...
Średnioporowatość, z wysokiej masz czas schnięcia, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:32   #57
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

kascysko, dziękuję
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:39   #58
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja również dziękuję.
Idę poszukiwać masek/odżywek. I tak mam denka i muszę jakieś kupić.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:41   #59
teofano_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu i kilka godzin po, nie różnią się znacząco
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuję ulgi, lubię chodzić i w spiętych i rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. hmmm trudno powiedzieć

Włosy mam koloru blond, nie farbowane, nie prostuję i nie suszę suszarką, pielęgnuję od roku.

Szampony
Babydream
Farmona szampon rumiankowy

Odżywki
Balsam z aloesem jedwabiem i białą herbatą Mrs. Potters d/s
Issana z olejem Babassu d/s
Joanna Naturia b/s


Maski
L'Bioticado włosów słabych z tendencją do wypadania
Maseczka drożdżowa babuszki Agafii

Wcierki
Kozieradka
Capitavit

Olej
Vatika olej kokosowy
Olej z pestek winogron
OlejArganowy

Do zabezpieczania końcówek:
Odżywka CHI
Jedwab Stapiz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1361390385566.jpg (11,8 KB, 32 załadowań)
teofano_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 20:07   #60
Ag90
Raczkowanie
 
Avatar Ag90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 67
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Średnioporowatość, z wysokiej masz czas schnięcia, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Cieszy mnie to niezmiernie, że byłam w błędzie i jednak mam średnioporowate
__________________
Bloguję - http://thin-hair.blogspot.com
Ag90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.