Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-08, 19:52   #1681
donia_26
Raczkowanie
 
Avatar donia_26
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 194
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Hej. Mnie interesuje ten wymaz. Czy trzeba za niego płacić, a może trzeba dostać skierowanie, gdzie go można zrobić? Jak wygląda "zabieg" pobierania tego wymazu i czy trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotować. Bardzo mnie to interesuje. Jeśli nie masz nic przeciwko, napisz proszę wszystko co o tym wiesz.


Ja wymaz robiłam w krakowie koło rynku ..sorki ale nie pamiętam nazwy ulicy....
Pani pobiera próbkę syffka tzn wygniata sobie go...
Musisz być czysta tzn żadnych antybiotyków wewnętrznych i zewnętrznych ze dwa tyg wcześniej żadnego mycia się antybakteryjnymi żelami mydłami itd...
Hodujesz po prostu pryszcze i z takowymi SWIEŻYMI się do nich udajesz...
Na wynik czekasz 2 tyg
Musisz mieć skierowanie i mimo to płacisz chyba 35 zł ale piszę chyba bo dobrze już nie pamiętam
Jak Ci nic nie wyhodują to masz gratis badanie kontrolne pod warunkiem że sobie schowałaś paragonik...
Mam nadzieję że pomogłam
donia_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:46   #1682
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

No więc, dopiero co wróciłam od mojego dermatologa. Tetralysal stosuję już dokładnie od miesiąca ( 1 tabletkę 300mg dziennie), przepisała mi tak samo na następny miesiąc - zaznaczyła, że właśnie w trakcie drugiego miesiąca łykania widać naprawdę jakieś efekty.

Po pierwszym miesiącu łykania widzę jakąś poprawę, ale rewelacji nie ma. Nadal policzki i broda dają o sobie znać, jednak na czole już jest lepiej.

Zdam relację co będzie dalej.
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:58   #1683
tastemycherries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez olivvuska Pokaż wiadomość
No więc, dopiero co wróciłam od mojego dermatologa. Tetralysal stosuję już dokładnie od miesiąca ( 1 tabletkę 300mg dziennie), przepisała mi tak samo na następny miesiąc - zaznaczyła, że właśnie w trakcie drugiego miesiąca łykania widać naprawdę jakieś efekty.

Po pierwszym miesiącu łykania widzę jakąś poprawę, ale rewelacji nie ma. Nadal policzki i broda dają o sobie znać, jednak na czole już jest lepiej.

Zdam relację co będzie dalej.
Widzę,że każdy dostaje różne zalecenia co do zażywania,pewnie w zależności od stanu cery ja stosuję tetralysal tydzień -300mg dziennie, teraz mam brać przez 2 tygodnie jedna tabletka-150mg. A po tym czasie zgłaszam się do swojego dermatologa. widzę znaczną poprawę(po tygodniu-szybko bardzo chyba?)-nie pojawiają się nowe krosty, są przysuszone i generalnie twarz się uspokoiła
powodzenia!
__________________
“A może potrzebuje pani trochę ciepła, bo czuję, że centralne nie działa."

tastemycherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:35   #1684
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja brałam przez 2tygodnie po 300mg 1 dziennie.
Teraz zaczynam drugie opakowanie 150mg. Dodatkowo Duac i Zintecforte(co do ostatniego mam wątpliwości i chcę zapytać się dermatologa, ale z drugiej strony boję się podważać jego kompetencje)
Ogólnie jest w porządku - mimo to sceptycznie podchodzę do każdej kuracji i nie liczę na cuda.
Na jednym policzku oprócz kilku przebarwień nie ma nic, drugi nieco gorzej, chociaż powoli wszystko idzie w dobrym kierunku.
Tak jak wspominała któraś z poprzedniczek - moim problemem jest również świecenie. Nawilżam skórę, mimo to po ok.3godzinach w szkole zaczynam się niemiłosiernie świecić >.<
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 18:02   #1685
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Nareszcie mam recepte na tetralysal od jutra zaczynam 10-dniową kurację 2x jedna tabletka 300 mg,potem po jednej (taka sama dawka). Recepta jest na 3 opakowania + brevoxyl + flumycon osłonowo. Oby ta kuracja dała jakieś efekty
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 21:16   #1686
Maksiu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Czesc

Chcialbym sie przywitac, bo jestem tu nowy.
Od wczoraj starałem sie przeczytac wiekszosc postów na tym forum,
zeby miec jakies rozeznanie. Moje problemy skórne zaczely sie w mniej wiecej w styczniu tego roku i trwaja do dzis. Bylem u 4 dermatologow w Gdansku i bylem leczony juz na rozne choroby ( m.in opryszczke, grzybice, drozdzyce, AZS oraz nuzyce !) z czego nic z tych rzeczy nie mialem. Teraz jestem leczony klasycznie na tradzik, nowa pani dermatolog ponoc dobra przepisala mi przedwczoraj wlasnie Tetralysal jeden raz dziennie 300mg, na razie na 3 tygodnie kuracje - potem sie okaze do tego mam smarowac sie Rozexem.

Pozdrawiam Was serdecznie i wszystkim zycze tego samego - wiadomo czego
Maksiu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 21:49   #1687
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Maksiu87 Pokaż wiadomość
Czesc

Chcialbym sie przywitac, bo jestem tu nowy.
Od wczoraj starałem sie przeczytac wiekszosc postów na tym forum,
zeby miec jakies rozeznanie. Moje problemy skórne zaczely sie w mniej wiecej w styczniu tego roku i trwaja do dzis. Bylem u 4 dermatologow w Gdansku i bylem leczony juz na rozne choroby ( m.in opryszczke, grzybice, drozdzyce, AZS oraz nuzyce !) z czego nic z tych rzeczy nie mialem. Teraz jestem leczony klasycznie na tradzik, nowa pani dermatolog ponoc dobra przepisala mi przedwczoraj wlasnie Tetralysal jeden raz dziennie 300mg, na razie na 3 tygodnie kuracje - potem sie okaze do tego mam smarowac sie Rozexem.

Pozdrawiam Was serdecznie i wszystkim zycze tego samego - wiadomo czego
Witamy w gronie walczących (wiadomo z czym).
Pozwól, że przypomnę ci (bo pewnie już wiesz), żeby podczas brania tetralysalu zażywac leki osłonowe i chronić twarz przed słońcem kremami z wysokim filtrem. Opalanie zabronione!
Powodzenia.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 22:24   #1688
Maksiu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dzieki za porade
Lek oslonowy biore - Trilac
Jesli chodzi o filtry to musze jakis zakupic. Moze jakis polecasz/polecacie
latwodostepny, nietlusty i niedrogi i zeby nie pogryzl sie z Rozexem
Najbardziej jednak boje sie o zęby po tym co przeczytalem na forum.
Ulotke do leku czytalem co prawda tyle razy, ze znam ja niczym inwokacje z Pana Tadeusza Ale nie wiedzialem, ze akurat naprawde wystepuje to powiklanie...
Bo co by nie mowic to w ulotce tez strasza "calkowita utrata wzroku" Mam nadzieje, ze nam to nie grozi.. zreszta jesli juz to nikt o tym na forum nie napisze bo jak niby?
Postaram sie pisac co bedzie sie dzialo z moja skora w trakcie "leczenia" Tetrasylem. Jak na razie 2 dzien wiec nie spodziewam sie cudow ale jest jakby troche gorzej... wysypalo mnie i stalem sie bardziej czerwony. W ogole na mojej twarzy obecne sa rozne cudenka: nacieki (obecnie dwa pod okiem i 3 sie wykluwa), krosty, grudki takie czerwone bolace, glownie wokol ust... Ale i tak gorzej bylo w lutym... Zobaczymy co dalej
Maksiu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 23:01   #1689
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Maksiu87 Pokaż wiadomość
Dzieki za porade
Lek oslonowy biore - Trilac
Jesli chodzi o filtry to musze jakis zakupic. Moze jakis polecasz/polecacie
latwodostepny, nietlusty i niedrogi i zeby nie pogryzl sie z Rozexem
Najbardziej jednak boje sie o zęby po tym co przeczytalem na forum.
Ulotke do leku czytalem co prawda tyle razy, ze znam ja niczym inwokacje z Pana Tadeusza Ale nie wiedzialem, ze akurat naprawde wystepuje to powiklanie...
Bo co by nie mowic to w ulotce tez strasza "calkowita utrata wzroku" Mam nadzieje, ze nam to nie grozi.. zreszta jesli juz to nikt o tym na forum nie napisze bo jak niby?
Postaram sie pisac co bedzie sie dzialo z moja skora w trakcie "leczenia" Tetrasylem. Jak na razie 2 dzien wiec nie spodziewam sie cudow ale jest jakby troche gorzej... wysypalo mnie i stalem sie bardziej czerwony. W ogole na mojej twarzy obecne sa rozne cudenka: nacieki (obecnie dwa pod okiem i 3 sie wykluwa), krosty, grudki takie czerwone bolace, glownie wokol ust... Ale i tak gorzej bylo w lutym... Zobaczymy co dalej
Z tymi filtrami jest tak, że ilu ludzi tyle opinii. Dla jednych jakiś jest dobry dla innych niekoniecznie. No i niestety filtry mają to do siebie, że są tłuste. Ja używam babydream SPF50 z rossmana za około 5 zł. Dla mnie jest dobry i jak na filtr najmniej tłusty, z droższych dobra jest emulsja SPF50 z Avene. Możesz popytać w aptekach o darmowe próbki różnych filtrów to może znajdziesz coś odpowiedniego. Ale nie we wszystkich dają próbki.

Dopiero zacząłeś brać tetralysal to pewnie jeszcze za wcześnie na działanie. Na początku może być gorzej, ale nie musi. Nie zrażaj się . Twarz może być zaczerwieniona, mogą w miejscach po pryszczach zostać czerwone ślady, plamy (ja wole to od pryszczy ), twarz jest bardziej wrażliwa, ale to mija jak się przestanie brać tetrę.
Co do działań ubocznych to niestety są, ale każdy antybiotyk je ma. Na moim przykładzie powiem ci, że jedynie odczuwałam niezbyt uciążliwe bóle brzucha, zżółkły mi moje piękne niegdyś ząbki (dobrze, że nie wypadły!), ale z tym walczę myjąc je kilka razy dziennie i używając wszelkich czyścidełek, niedługo idę na scaling i piaskowanie to może odzyskają swój wcześniejszy kolor. Zżółkły zaledwie o jeden stopień, inni mówią, że nie widać, ale ja widzę różnicę. I to wszystko u mnie.
Tez najbardziej bałam się utraty wzroku, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Miałam kiedyś wzrost ciśnienia śródczaszkowego (nie wiadomo co było przyczyną, czasem samoistnie powstaje) i już wtedy o mało co nie oślepłam. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy dzisiaj żyję i widzę . Zanim wzięłam pierwszą tabletkę tetralysalu przeszłam wszystkie możliwe badania okulistyczne i neurologiczne oraz konsultacje lekarskie. Zaś po wykupieniu tetralysalu leżały w szafce 2 miesiące zanim zaczęłam brać. Wówczas miałam dosyć ciężką postać trądziku i to zaważyło na tym, że brałam tetrę. Nic mi się nie stało dzięki Bogu ze wzrokiem, ale liczyłam się ze wszelkimi konsekwencjami. Byłam ostrożna, nawet prywatnie robiłam MRI. Wiadomo wygląd ważny, ale zdrowie ważniejsze. Dlatego nie martw się na zapas, ale uważnie obserwuj jak reagujesz na antybiotyk. Ja znosiłam go bardzo dobrze.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 13:03   #1690
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Kurcze,w sumie dzisiaj zastanowiłam się nad dawką tetralysalu jaką mi przepisała pani dermatolog.. 2 tabletki dziennie,300 mg ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się,że mój trądzik jest aż taki straszny babeczka w ogóle stwierdziła,że nie kwalifikuje się do tego leku bo nie mam tragedii ale skoro trądzik jest tak długotrwały ( lecze się od podstawówki a jestem już w liceum) to dlatego tez mi go przepisała.. tylko czy we właściwej dawce?
czy jest możliwość poproszenia w aptece o wydanie mi tego antybiotyku tylko że jako 150 mg czy raczej nie ma takiej możliwości..?
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:13   #1691
ingielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 20
Dot.: Tetralysal- działa to coś wogóle?????????

Witam wszystkich! Prosze o pomoc. Mam 16 lat od jakiś 2 lat walcze z trądzikeim. W styczniu strasznie mi sie nasilił. Wielki grudki(które potem przechodzą w stan zapalny), ropne krosty. Byłam u dermatologa któty pzrepisał mi Tetralysal 300mg 1 tab. dziennie, rano na oczyszczona twarz davercin(roztwór), witaminy z cynkim, wieczoerm izotrexin.Tą terapie stosuje już około 50 dni. Spodziewanych efektów nie widze. Co prawda te grudki troche ,,sidły", ale coraz to nawe krostki mi wychodzą. Wysgladam okropnie. Moje policzki zamieniły sie w terke. Może ten antybiotyk na mnie nie dziła?
ingielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 19:15   #1692
Maksiu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Gorzka prawda :
Dzieki za odpowiedz
No ja az tak wpradzie sie nie boje, chociaz tez moje oczy sa bardzo wrazliwe, mam wade wzroku itd. Podchodze jakos dziwnie optymistycznie, ale naleze do osob niecierpliwych, wiec chcialbym juz widziec efekty. A kiedy Ty zobaczylas efekty ? Czytalem jakies posty i znalazlem rozne informacje.
Chcialbym juz jakas poprawe, bo szczerze mowiac wstydze sie wychodzic z domu... Jak ide do szkoly to niestety ( to mi troche uwlacza jako chlopakowi) ale robie sobie lekku make-up. Tzn uzywam takiego korektora antybakteryjno-maskujacego i pryszcze wtedy nie wygladaja na czerwone. Niestety wypuklosci sa doskonale widoczne. No ale tak jest lepiej, wiem,ze troche zapycham pory i to na pewno nie pomaga, ale na pewno pomaga mojemu samopoczuciu, a to tez jest wazne... Bo nie chce sie leczyc na depresje, wystarczy mi tradzik ( cokolwiek to jest, bo przez derme to slowo nie padlo) w kazdym razie mam sporo prszyczy, grudek, krostek itp.
Dobrze, ze Wy jestescie Nie jestesmy sami w tym przykrym problemie. To przeciez takie niesprawiedliwe, ze ludzie ktorzy kompletnie nie dbaja o cere ( np. pija duzo, pala, cpaja i maja zla diete i higiene) czesto maja super cere.... Ja juz jem tylko zdrowe produkty... nie dotykam rekami twarzy... posciel zmieniam codziennie... twarz wycieram papierem.. itd.. Jestem szalony - wiem Ale czesc z Was pewnie robi jeszcze bardziej obledne rzeczy... na razie tyle - i tak ujawnilem duzo
3maj Cie sie pozdrawiam , zwlaszcza Gorzka prawde
Maksiu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:57   #1693
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Maksiu87 Pokaż wiadomość
Gorzka prawda :
Dzieki za odpowiedz
No ja az tak wpradzie sie nie boje, chociaz tez moje oczy sa bardzo wrazliwe, mam wade wzroku itd. Podchodze jakos dziwnie optymistycznie, ale naleze do osob niecierpliwych, wiec chcialbym juz widziec efekty. A kiedy Ty zobaczylas efekty ? Czytalem jakies posty i znalazlem rozne informacje.
Chcialbym juz jakas poprawe, bo szczerze mowiac wstydze sie wychodzic z domu... Jak ide do szkoly to niestety ( to mi troche uwlacza jako chlopakowi) ale robie sobie lekku make-up. Tzn uzywam takiego korektora antybakteryjno-maskujacego i pryszcze wtedy nie wygladaja na czerwone. Niestety wypuklosci sa doskonale widoczne. No ale tak jest lepiej, wiem,ze troche zapycham pory i to na pewno nie pomaga, ale na pewno pomaga mojemu samopoczuciu, a to tez jest wazne... Bo nie chce sie leczyc na depresje, wystarczy mi tradzik ( cokolwiek to jest, bo przez derme to slowo nie padlo) w kazdym razie mam sporo prszyczy, grudek, krostek itp.
Dobrze, ze Wy jestescie Nie jestesmy sami w tym przykrym problemie. To przeciez takie niesprawiedliwe, ze ludzie ktorzy kompletnie nie dbaja o cere ( np. pija duzo, pala, cpaja i maja zla diete i higiene) czesto maja super cere.... Ja juz jem tylko zdrowe produkty... nie dotykam rekami twarzy... posciel zmieniam codziennie... twarz wycieram papierem.. itd.. Jestem szalony - wiem Ale czesc z Was pewnie robi jeszcze bardziej obledne rzeczy... na razie tyle - i tak ujawnilem duzo
3maj Cie sie pozdrawiam , zwlaszcza Gorzka prawde
Ja widziałam efekty po około miesiącu stosowania i tak właśnie dermatolog mi mówiła, że wtedy powinnam spodziewać się zmian. Na początku natomiast może być nawet gorzej, może nastapić wysyp (u mnie nic takiego się nie wydarzyło).
Codziennie zmienasz pościel? Ja od jakiegoś roku nie kładę buzi na poduszkę, tylko śpię na jej krawędzi, tak jakby na skroni, a policzek nie dotyka niczego. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo tak zasypiam, a co później w nocy robię to nie wiem. I buzię też wycieram ręcznikami papierowymi, mam oddzielne mydło do mycia rąk zanim dotknę ich do buzi, swój własny ręcznik tylko do rąk. Więc wszyscy mamy jakiegoś fiołka na tym punkcie, co mnie akurat wcale nie dziwi, bo trądzik to traumatyczna dla nas sprawa.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:59   #1694
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Tetralysal- działa to coś wogóle?????????

Cytat:
Napisane przez ingielka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich! Prosze o pomoc. Mam 16 lat od jakiś 2 lat walcze z trądzikeim. W styczniu strasznie mi sie nasilił. Wielki grudki(które potem przechodzą w stan zapalny), ropne krosty. Byłam u dermatologa któty pzrepisał mi Tetralysal 300mg 1 tab. dziennie, rano na oczyszczona twarz davercin(roztwór), witaminy z cynkim, wieczoerm izotrexin.Tą terapie stosuje już około 50 dni. Spodziewanych efektów nie widze. Co prawda te grudki troche ,,sidły", ale coraz to nawe krostki mi wychodzą. Wysgladam okropnie. Moje policzki zamieniły sie w terke. Może ten antybiotyk na mnie nie dziła?

Hej, a co na to wszystko Twój dermatolog?? Po 50 dniach kuracji wydaje mi się że efekty powinny już być widoczne. U mnie tak po miesiącu kuracji była poprawa. Pozdrawiam
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:10   #1695
Maksiu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Martusienka:
Hmm miesiac- mysle, ze tyle jestem w stanie poczekac, zreszta mam jakis inny wybor? Pryszcze zjedza mi twarz jak nie bede probowac
Mama dzisiaj mowila mi cos o jakims znachorze - Wiktorze w Gdańsku. On ponoc leczy wszystko WIEM! Ja tez mam do tego takie podejscie jak wiekszosc z Was. Ale z drugiej strony, gdy medycyna, nasze leki nie pomagaja to moze warto sprobowac czegos innego - bo raczej nie zaszkodzi, a pomoc moze i tez nie, ale kto wie :P
Jak mowia Tonacy brzytwy sie chwyta
P.S naprawde duzo mi lepiej gdy jestem posrod Was. W realnym swiecie czuje sie gorzej, bo malo kto mnie rozumie. Wiem, ze sa znacznie gorsze problemy niz syfy , ale to akurat moj problem wiec jest dla mnie wazny...
Maksiu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:29   #1696
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Maksiu uwierz mi, że ja też by pozbyć się trądziku robiłam te wszystkie dziwności co ty . Aż się uśmiechnęłam jak to czytałam.
Jeżeli o mnie chodzi to tetralysal zaczął działać po jakimś miesiącu i trochę. Na samym początku nieco zaostrzył u mnie trądzik. Za to minęło już rok i dwa miesiące (!) od zakończenia terapii i mam śliczną buzię, nawet nie przetłuszcza mi się jak kiedyś, mogę używać kremu nawilżającego. Mam nistety zaskórniki na nosie i czasem wyskoczy coś niedużego, ale to traktuje miejscowo aknemycinem i rano tego nie ma. Teraz biorę tetralysal przez 1 miesiąc w celu kuracji przypominającej. Tak zaleciła mi dermatolog.
Doskonale cię rozumiem, też wstydziłam się wychodzić w domu, a jak już wyszłam to widziałam tylko piękne i gładziutkie twarze, które gapiły się na moje pryszcze. Pisałam tu na forum, że tetralysal zmienił moje życie. Brzmi to śmiesznie, ale tak jest. Ale są też takie osoby, którym nie pomógł .

Jesteś w gorszej sytuacji, bo ja np. mogłam nałożyć na siebie kilka warstw pudru czy korektora itp. Pamiętam jak rano wstawałam 2 godziny wcześniej, by odprawiać rytuał codziennej sztuki kamuflażu . Jeśli chcesz zamaskować niedoskonałości to mogę ci polecić krem tonujący z biodermy (ma kolor podkładu). Działa antybakteryjnie, nie jest tłusty i wyrównuje koloryt twarzy, dostosowuje się do typu karnacji. Nie kryje super mocno, ale też w ogóle go nie widać na twarzy. Polecam też krem z filtrem photoderm max SPF50 - ten kryje nieco mocniej i chroni przed słońcem, ale jest też tłuściejszy (jak to filtr) i też nie widać go na twarzy(przy nakładaniu kolejnej warstwy morze być widoczny). Te dwa kremy możesz nakładać na całą twarz, a na pojedyncze zmiany miejscowo korektor antybakteryjny (ja mam soraya care&control z trawą cytrynową).

Pozdrawiam również i cierpliwości życzę
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:57   #1697
Maksiu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Gorzka prawda
Jestes bardzo mila i uczynna, ze pomimo znacznej poprawy jestes
i chetnie pomagasz innym pewnie wszyscy to doceniaja.
Mam pytanie ten krem tonizujacy Bioderm to on jest dostepny w aptekach czy drogeriach? Blisko mnie jest Natura, Rossmann i Superpharm, nie wiem gdzie zaczac poszukiwania... A dodam, ze jestem alergikiem na prawie wszystko, w ogole nie wiem, czy ten tradzik (jesli to tradzik) to moze jest jakos zwiazany z alergia.... Kiedys mialem mega wykwit na tle uczuleniowym, gdy kupilem sobie elektryczna maszynke do golenia... myslalem, ze to tradzik sie zwyczajnie wzmogl... okazalo sie jednak, ze to uczulenie... Wyobraz sobie jestem bardzo ale to bardzo uczulony na NIKIEL.... okazalo sie po testach alergicznych...
Zazdroszcze Ci troche, ze masz juz sliczna buzie, ale ciesze sie razem z Toba... zreszta to dowod na to , ze Tetra dziala... i nie zawsze dochodzi do pogorszenia na poczatku oraz co wazniejsze ze nie dochodzi do remisji po odstawieniu leku... To daje mi nadzieje dzieki
Maksiu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 12:11   #1698
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Maksiu ten krem to krem tonujący (nie tonizujący) tu jest do niego link: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...o-tonujacy.htm

zapoznaj się ze składem i poczytaj opinie. Dobrze by było mieć na początek próbkę to byś sobie wypróbował czy będzie on dla ciebie dobry. Jak się okaże, że nie to wyrzucisz w błoto pieniądze. Jednak nie sadzę żebyś ta próbkę dostał bo to nie jest już nowość. A nikt ci gwarancji nie da, że cię coś w nim nie uczuli lub nie zapcha. Ja mam tez skłonną do podrażnień i zapychania twarz. Odpowiednich kremów zawsze szukam bardzo długo. No i też jestem alergiczką .
W rossmannie na pewno go nie ma i w naturze też nie, dostaniesz go w superpharmie i wszystkich aptekach.

No mi tetra pomogła i to bardzo. Moja dermatolog jak mnie ostatnio zobaczyła to sama była w szoku, że tak długo utrzymuje się u mnie efekt. Więc jestem widocznie w mniejszości tych, na których tetra podziałała aż tak dobrze

Dziękuje ci za miłe słowa Pisz jak piękniejesz z dnia na dzień. Trzymam kciuki!
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 12:58   #1699
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

U mnie już drugi tydzień z Tetrą
Widac że idzie ku dobremu czoło prezentuje mi sie ślicznie
Ale od dwóch dni meczą mnie straszne bóle głowy Mam nadzieje ze nie jest to zwiazane z kuracja
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 14:34   #1700
ingielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 20
Dot.: Tetralysal- działa to coś wogóle?????????

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Hej, a co na to wszystko Twój dermatolog?? Po 50 dniach kuracji wydaje mi się że efekty powinny już być widoczne. U mnie tak po miesiącu kuracji była poprawa. Pozdrawiam
Moja dermatolog powiedziła, że wiadać niewilką poprawe. Kazała mi nadal faszerować sie tym świństwem. Nie wiem co mam robić, nie chce podwarzć jej kompetencji ale mam wątpliwaści czy ten antybiotyk wogóle na mnie działa.
ingielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:57   #1701
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Może przejdź sie do innego dermatologa i przedstaw mu swoja sytuację: że bierzesz tetrę od dwóch miesięcy i nie widzisz efektó- może on coś wymyśli. Twojej dermatolog powinnaś powiedzieć o swoich obawach.. Chyba, że sama podejmiesz decyzję, że kończysz kurację skoro efektów brak. Nie wiem jak Ci pomóc, nie jestem lekarzem a u mnie efekty były widoczne już po miesiącu więc brałam dalej..
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:06   #1702
ingielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 20
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

poczekam jeszcze troche do skończenia 4 opakowania tetrasylu no i jesli nic z moją buźka sie nie zmieni to poprosze o zmiane leków, albo zmienie dermatologa(z czym trudno w moim mieście).
ingielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:03   #1703
ingielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 20
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Zamieszczam zdjęcie. Uwaga, drastyczne.Nie chce sie niekomu pokazywać!
ingielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 18:06   #1704
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Czy komuś zdarzały się mniejsze wysypy od czasu do czasu w trakcie stosowania ? Biorę Tetralysal od ok. miesiąca i zauważyłam niedawno nieco gorszy stan skóry
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:11   #1705
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez ingielka Pokaż wiadomość
Zamieszczam zdjęcie. Uwaga, drastyczne.Nie chce sie niekomu pokazywać!
Niezbyt wyraźne to zdjęcie, ale widać, że problem jest, a po 2 miesiącach powinno być inaczej. Przeglądałam kiedyś forum o iztoeku, gdzie pacjenci pokazują stan swojej cery i całkiem możliwe, że kwalifikujesz się na ten lek. Zastanów się nad zmianą dermatologa.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:27   #1706
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ingielka martusienka ma chyba racje. Też przeglądałam kiedyś takie forum i były tak zdjęcia osób z podobnym stanem cery do twojego. Poza tym bierzesz tetrę 2 miesiące i nic .

Siokoladka to super, oby tak dalej. Ból głowy może być spowodowany tysiącem różnych powodów. Jeśli dojdą problemy z widzeniem jakiekolwiek i choćby te najmniejsze pędź do specjalisty (przyjmą cię bez kolejki). A póki co się nie martw.

Himee a było już lepiej odkąd bierzesz tetrę i teraz się pogorszyło? Może po prostu lek zaczął działać. Mi po ok. miesiącu wyszła wszelka drobnica na wierzch, a potem to juz tylko znikała.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:07   #1707
ingielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 20
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

dziękuje wam kochani
ingielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:15   #1708
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Himee a było już lepiej odkąd bierzesz tetrę i teraz się pogorszyło? Może po prostu lek zaczął działać. Mi po ok. miesiącu wyszła wszelka drobnica na wierzch, a potem to juz tylko znikała
Gorzka prawda; tak, było bardzo ładnie.. dopiero teraz zauważyłam pogorszenie
Ale skoro piszesz, że Ty również miałaś podobnie i przeszło, mam nadzieję, że u mnie również będzie w porządku i niedługo wszystko wróci do normy. Trochę się przestraszyłam, nie chciałabym żeby dotychczasowa kuracja poszła na marne.

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2010-04-15 o 20:18
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 21:17   #1709
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

No ja właśnie dziś byłam u dermatolożki - brałam antybiotyk od lutego tylko po to żeby się na końcu dowiedzieć że nie skutkuje i trzeba go zmienić. Zdołowało mnie to z lekka, ale dobra. Następny antybiotyk mam brać 3 dni pod rząd a potem co tydzień. Nazywa się... eee... Nobaxin. Jutro sobie go kupię i zobaczymy co to cudo zdziała
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 23:58   #1710
polipeptyd
Przyczajenie
 
Avatar polipeptyd
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Poratujcie mnie radą Dziewczyny. Nie wiem, co robić. Od miesiąca z hakiem biorę Tetralysal. Od samego początku brania było dobrze. Ograniczał powstawanie nowych grud, rozprawił się z zaskórnikami, chociaż co jakiś czas coś tam się pojawiało, ludzie mi mówili, że wyglądam lepiej Czyli, że działaTeraz w ciągu 2 dni wywaliło mi 3 okropne duże bolące podskórne gule (2 obok siebie na policzku
Zaznaczam: nigdy nie miałam tego rodzaju trądziku! Pierwszy raz coś takiego widzę, więc jestem zaniepokojona. A dostanie się na konsultacje do mojej dermy jest udręką (numerki, NFZ, sterczenie od 6.00 w kolejkach)....podobno najlepsza w mieście.... Mam odstawić Tetrę?Jeśli miałyście podobnie i znalazłyście rozwiązanie wesprzyjcie mnie, bo jakiejś załamki dostanę
polipeptyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.