Plamy po schodzącej skórze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-21, 21:57   #1
OhSpatium
Przyczajenie
 
Avatar OhSpatium
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Red face

Plamy po schodzącej skórze


Przeczytałam już cały internet i nigdzie nie mogłam znaleźć pomocy.
Byłam nad morzem i po dwóch dniach intensywnego opalania (pierwszy raz w życiu się po prostu opalałam leżąc plackiem na plaży) lekko poparzyłam sobie skórę na dekolcie. Dzisiaj zauważyłam takie malutkie pęcherzyki. Pomyślałam że pewnie skóra mi schodzi i pociągnęłam jeden z nich. W efekcie na moim pięknobrązowym dekolcie pojawiła się obrzydliwa czerwona, jaśniejsza plama. Plama ta piecze przy kontakcie z balsamem nawilżającym. Skórze naokoło plamy zrobiłam peeling i pęcherzyki zniknęły. Moje pytanie jest następujące: czy owa plama pozostanie ze mną do końca opalenizny czy kolor na dekolcie się wyrówna?
Nigdy się nie opalałam, więc skóra nigdy mi nie schodziła, nie mam doświadczenia

Edytowane przez OhSpatium
Czas edycji: 2013-07-21 o 22:00
OhSpatium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 08:28   #2
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

Masz poparzenie słoneczne, a martwisz się jedynie tym, czy Ci to zbrązowieje?
Stosujesz w ogóle jakieś środki łagodzące (np. panthenol w piance lub coś podobnego, do banycia w aptece)? Poparzona skóra wymaga intensywnego łagodzenia i nawilżania, na pewno nie opalania. Teraz to lekka, przewiewna koszulka z bawełny.
A w ogóle używałaś jakiś kremów z filtrem? Nawet jeśli nigdy się nie opalałaś, to trzeba było poczytać, odpowiednio zabezpieczyć skórę, dawkować ekspozycję na promienie słoneczne, a nie bezmyślnie smażyć się plackiem aż do poparzeń.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 10:01   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

dziewczyna sie poparzyla i juz po fakcie. Pecherzykow nie dotykaj. Ja kiedys tez nie wiedzialam co to, pociagnelam i teraz mam brazowa plame miedzy piersiami od 10 lat. Nie dotykaj, jakies srodki lagodzace sobie daj na skore i oczywiscie juz nie wystawiaj skory na slonce.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 10:17   #4
OhSpatium
Przyczajenie
 
Avatar OhSpatium
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

Używałam filtra 6. Po opalaniu skóra mnie mocno nie piekła, ale używałam panthenolu w piance. Nigdzie indziej mi skóra nie schodzi. Tylko nisko na dekolcie i tylko tu była LEKKO poparzona.
I owszem, najbardziej martwię się czy nie będę miała plam. Bo nie mam takiego poparzenia, żeby się o to martwić. Wypraszam sobie komentarze o mojej bezmyślności od osób które zamiast pomóc wolą dopowiadać sobie historie.
OhSpatium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 11:26   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

Cytat:
Napisane przez izull Pokaż wiadomość
chyba warto odwiedzic w yakim wypadku specjalistę https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/jforum/dermatolog ja swojego znalazłam dzieki temu portalowi
reklama
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 12:21   #6
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

Ale jakie dopowiadanie historii? Pojęcie "dekolt" jest dość szerokie. Teraz łagodzenie, nawilżanie, osłanianie skóry.
Po opalaniu mogą zostać trwałe przebarwienia. Jeśli bierzesz leki, to też mogą takie plamy wystąpić. Nie ma się co oburzać. Po prostu lepiej zapobiegac niż leczyć. Tyle.
Jak bardzo piecze, to wieczorem sobie połóż okład z zimnego kefiru, maślanki itp. - na gazę. Przynosi ulgę i łagodzi.
A jeśli zostanie Ci jednak po tym przebarwienie - to można potem spróbować zastosowac jakiś preparat z kwasami. Zadbaj teraz o dobrą pielęgnację, powinno być dobrze.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 12:27   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

Cytat:
Napisane przez OhSpatium Pokaż wiadomość
Używałam filtra 6. .
Kochana, nad morzem to powinnas miec filtr 50. Nad woda najbardziej opala, wystarczy chwilke i jestes spalona. Nawet jak sa chmury to trzeba miec ochrone. No ale to juz na przyszlosc ;-)
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 13:21   #8
OhSpatium
Przyczajenie
 
Avatar OhSpatium
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Plamy po schodzącej skórze

poprzednio smarowałam się nad morzem filterm 30 i wróciłam biała jak ściana ( mnie to chyba musi słońce egipskie opalać żeby coś było widać.
Teraz mnie nic nie piecze już, smaruję maścią z aloesem. Wcześniej piekła ta plama gdy nałożyłam na nią balsam nivea intensywnie nawilżający.
Plama wystąpiła, bo pociągnęłam małego bąbelka i zdarłam skórę w jednym miejscu, czego teraz żałuję. Wygląda jakbym zerwała naskórek i dokopała się do skóry właściwej. Jeśli plama będzie wyraźna to nie będę mogła bluzki z większym dekoltem założyć.
OhSpatium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.