Gyno-Femidazol - wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 14:03   #1
gwiazdeczkamoja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Question

Gyno-Femidazol - wątpliwości


Witam,

Lekarz ginekolog zapisał mi 1 opakowanie Gyno-Femidazolu. Tabletki mam stosować 1 dziennie przez 15 dni. Nie dostałam jednak diagnozy (oprócz stwierdzenia że mam sporo wydzieliny), ani zaleceń, ani leczenia dla partnera. Czy to lekki stan zapalny, czy może grzybica? (głupia byłam że nie zapytałam, wiem, myślałam że lekarz informuje o takich chorobach)

Dodam, że nie odczuwam ŻADNYCH dolegliwości -

żadnego swędzenia, pieczenia czy upławów. Nie mam wyznaczonego terminu kontroli, czyli mam przyjść za 2-3 miesiące.

Na jednym z for wyczytałam, że nie powinno się przerywać współżycia w czasie stosowania Femidazolu, ponieważ gdy wróci się do niego po skończeniu leczenia - choroba wróci...

Czy nie ma żadnych przeciwskazań do współżycia?

Proszę o pomoc, kochane Wizażanki!
gwiazdeczkamoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 18:45   #2
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

kochana z tego co wiem to te labletki sa dopochwowe i je sie na noc bierze. ja bralam takie i podobne przy nadzerce.. najlepiej przez te 15 dni sexu nie uprawiac.. niewiem co mozesz miec albo jakas infekcje, zapalenie pochwy, nadzerke. zadzwon do lekarza i spytaj jesli cie to nurtuje
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 10:56   #3
Butterfly18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 20
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

Ja tez je kiedys stosowałam, bo mam infekcje pochwy. a jesli chodzi o seks to moj gin zawsze mowi mi przy kazdych dopochwowych ze nawet wskazane jest "potaplać" sie wtedy z partnerem bez prezerwatywy, bo to moze pomoc
Butterfly18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 11:34   #4
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

gwiazdeczkamoja, mam podobnie ; ) też przepisano mi gyno-femidazol a nie odczuwam żadnych dyskomfortów przez zwiększona wydzielinę (żadnego swędzenia, pieczenia itp.). mam stwierdzoną nadżerke ; ) jestem pewna, że gin wie co robi ; )
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 12:53   #5
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

Miałam kiedyś taką sytuację.. najdziwniejsze jest to że opinie dotyczące współżycia w czasie przyjmowania tabletek są sprzeczne...
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 14:20   #6
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

co do współżycia, ostatnio słyszałam ciekawą historie. znajoma mi osoba brała gyno-femidazol i współżyła z mężem. problem pojawił sie w tym, że facetowi członek powiększył 3krotnie. nie wiem, czy miał uczulenie na te substancje zawarte w gyno czy coś. dlatego ja nie będe ryzykować. te 15 dni mozna jakos przeżyć ; D
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 10:23   #7
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

no jasne, 15 dni to nie tragedia ale właśnie spotkałam się z opinią że w czasie leczenia POLECANE jest współżycie, żeby przyzwyczaić pochwę do takiego środowiska, to mnie zaskoczyło
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 11:50   #8
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

może dla nas to nie byłby kłopot, tylko ja wole nie ryzykować, aby mój TŻ potem cierpiał ; P wytrzyma te 15 dni ; P
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 15:38   #9
buunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piła/ Poznan
Wiadomości: 136
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

Hej dziewczyny, odswieze troche watek, bo cos ucichlyscie Mi gin dzisiaj przepisal te tabletki i rowniez jak wy i ja sie zastanawiam why? Mam stwierdzona nadzerke, jakies 1,5m-ca temu mialam stan zapalny, bralam tabsy, ktore mi przepisal i po dzisiejszej wizycie, okeslil, ze jest duzo lepiej, wrecz ladnie, ale i tak przepisal mi te tabsy. Jak je wykupilam i przeczytalam w ulotce, ze sa na infekcje grzybiczne to mnie zatkalo, bo on nic o tym nie wspominal a wydaje mi sie, ze to dosc istotne ;p Mowicie ze jest to tez stosowane przy nadzerce, ok w tej syt. to rozumiem

A co do seksu to wyczytalam w ulotce, ze nalezy unikac kontaktu leku z wkladka domaciczna i prezerwatywami z lateksu, bowiem jeden ze skladnikow leku moze uszkodzic lateks...i ciaza morowana
buunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 16:00   #10
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Gyno-Femidazol - wątpliwości

Cytat:
Napisane przez buunka88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, odswieze troche watek, bo cos ucichlyscie Mi gin dzisiaj przepisal te tabletki i rowniez jak wy i ja sie zastanawiam why? Mam stwierdzona nadzerke, jakies 1,5m-ca temu mialam stan zapalny, bralam tabsy, ktore mi przepisal i po dzisiejszej wizycie, okeslil, ze jest duzo lepiej, wrecz ladnie, ale i tak przepisal mi te tabsy. Jak je wykupilam i przeczytalam w ulotce, ze sa na infekcje grzybiczne to mnie zatkalo, bo on nic o tym nie wspominal a wydaje mi sie, ze to dosc istotne ;p Mowicie ze jest to tez stosowane przy nadzerce, ok w tej syt. to rozumiem

A co do seksu to wyczytalam w ulotce, ze nalezy unikac kontaktu leku z wkladka domaciczna i prezerwatywami z lateksu, bowiem jeden ze skladnikow leku moze uszkodzic lateks...i ciaza morowana
Lekarz wie co robi... może przepisał Ci je dla pewności żeby wszyściutko do końca wyleczyć
Sexu lepiej nie uprawiać jak sie je bierze.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.