Dobry krem do cery suchej i wrażliwej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 20:48   #31
wampi23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 61
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

olej kokosowy jest fajny i działa praktycznie na wszystko
ja bym poleciła jeszcze jakieś maski na twarz, u mnie dobrze sprawdzają się z bielendy z serii professional. do wyboru do koloru u mnie super sprawdza się peel of głęboko nawilżająca.
wampi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 20:16   #32
MagdaWojas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja mam suchą i wrażliwą skórę, na której dość często pojawiały się podrażnienia i zaczerwienienia zwłaszcza po kąpieli. Od kilku miesięcy stosuję krem nawilżający organicseries, który poleciła mi kosmetyczka. Jest to naturalny środek oparty na wyciągach roślinnych m.in na wyciągu z figi, lnu i bawełny oraz na bazie oleju arganowego. Po pierwszym miesiącu codziennej pielęgnacji, była znaczna poprawa. Teraz po pół roku czuję się tak jak bym nigdy nie miała z tym problemu.
MagdaWojas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 11:26   #33
juliiiaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

ja stosowałam różnego rodzaju kosmetyki; ziaja , vichy, yonelle, sheseido, bo ogólnie uwielbiam kosmetyki. Wszystkie raczej mi odpowiadały. Teraz chciałabym zwrócić się w stronę natury i sięgnęłam po organic. Następny będzie shedor z tych, które miałam szansę przetestować to chyba najbardziej polubiłam yonelle
juliiiaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 17:38   #34
boratynkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja właśnie też mam taki problem, tylko że moja skóra nie jest sucha tylko na twarzy ale i na reszcie ciała więc zastanawiam się nad kupieniem xxx co o tym myślicie? Faktycznie może działać?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-22 o 22:00 Powód: Link.
boratynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 18:45   #35
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Cytat:
Napisane przez boratynkaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie też mam taki problem, tylko że moja skóra nie jest sucha tylko na twarzy ale i na reszcie ciała więc zastanawiam się nad kupieniem xxx co o tym myślicie? Faktycznie może działać?
na mnie on nie działa pozytywnie - no i jak zwykły żel ma wysoko SLS, nic specjalnego.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-22 o 22:00 Powód: Link w cytacie.
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 14:55   #36
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

po lecie, po wakacjach nad morzem i nadmiernym opalaniu miałam bardzo przesuszona skóre i wtedy stosowałam młodzieńczy blask z bielendy bo był silnie nawilżający, teraz juz go nie stosuje bo ogolnie mam cere tłusta wiec jest dla mnie nie odpowiedni, ale wtedy dzieki temu kremowi udało mi się doprowadzić skórę do normalnej kondycjii wiec mozesz spróbować
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 18:38   #37
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Do suchej i wrażliwej cery u mojej mamy dobrze sprawdzają się bielendowskie kremy-eliksiry z olejkami z makadamii, arganowym i marula. Jeden ma dodatkowo w składzie pro-retinol a drugi kwas hialuronowy. Mama obecnie używa tego z pro-retinolem chyba na noc i z tego co widzę dobrze się wchłania i nie uczula.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 20:52   #38
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Moja skóra to mnie zaskakuje, niby jest mieszana ale czasami tak sie przesusza, ze normalnie zacyzna się łuszczyć, w zimie było ok, ale teraz właśnie w niektórych miejscach zrobiła się sucha, nnie wiem skąd to wynika, w sumie podejrzewam że to może być jakieś alergiczne, jak na razie oeparol daje radę bo nawilza ale nie jest taki ciężki, wiesiołek super działa na skórę , w ogóle z wiekiem to mi skóra zaczyna różne figle płatać
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:09   #39
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja ostatnio, chyba dość przypadkiem kupiłam Beta-Skin Natural Active Cream . Stosuję już go drugi tydzień i złego słowa nie mogę powiedzieć. Nawilża i natłuszcza skórę, intensywnie regeneruję. Posiada miły zapach, konsystencja która się nie roluje pod palcami i po nałożeniu makijażu nie zostają żadne mazie.
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 13:39   #40
Mirabellak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 17
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Mam sucha skórę i wiem co to znaczy dobrać coś właściwego do takiego typu cery. Ostatnio zaczęłam stosować crem CC skin79 i jest bardzo fajny. Lekki, korygujący, niweluje lekkie przebawienia, posiadający właściwości przeciwzmarszczkowe. Z resztą wszytkie produkty tej marki są bardzo dobre.
Mirabellak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:26   #41
zuziek111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 15
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja sama mam problem z suchą skórą. Najbardziej nie przyjemna jest po długich kąpielach. Bardzo lubię zrelaksować się w wannie, ale potem mojej skóry nie da się dotknąć, bo dość że jest nie miła w dotyku to aż szczypie. Teraz kupiłam sobie takie masło do ciała: xxx firmy xxx i stosuję je dwa razy dziennie od pewnego czasu. Moja skóra dzięki niemu szybko się regeneruje nawet po godzinnej kąpieli. Myślę, że jest dobrze nawilżona, bo aż przyjemnie się ją dotyka i pięknie pachnie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-22 o 11:46 Powód: Reklama.
zuziek111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-19, 08:53   #42
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

moja skóra należy do tych wrażliwych i dobrze sprawdzają się u mnie kremy vichy, jakoś nie drażnią mnie zapachy ich kosmetyków pielęgnacyjnych i konsystencja mi pasuje. całkiem szeroka gama, więc sukcesywnie tylko sobie coś zmieniam z wiekiem
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 12:22   #43
SylwiaMalwa
Przyczajenie
 
Avatar SylwiaMalwa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 24
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Polecam nawilżającą wersję Tołpy, takie zielonkawo-białe opakowanie, daje radę na wrażliwej i suchej cerze.
__________________
Kocham was kwiaty mej ojczyzny, nad Narwią, Odrą i Pilicą, kaliny, malwy białostockie...
SylwiaMalwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 10:33   #44
iwonna_87
Przyczajenie
 
Avatar iwonna_87
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja od zawsze miałam problemy z suchą skórą, a od jakiegoś czasu jest też niestety mocno wrażliwa. Bardzo długo szukałam odpowiednich kosmetyków dla siebie i w końcu trafiłam na emulsję emolium: xxx. Jestem bardzo zadowolona i nie eksperymentuje już z innymi kosmetykami, a już na pewno nie z tymi ze zwykłej drogerii. Uważam, że lepiej kupić kosmetyk w aptece i mieć pewność, że skład jest dopasowany do rodzaju cery i nie zawiera składników, które mogłyby uczulić. Jak dla mnie ta emulsja jest świetna. Bardzo dobrze nawilża i szybko się wchłania, a jest to dla mnie ważne bo nie lubię długo czekać, zanim jakikolwiek krem czy balsam się wchłonie. Emulsja jest też dobra dla osób, które mają AZS.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2016-06-20 o 14:48 Powód: link
iwonna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 13:39   #45
bbrownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 269
Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja mam cerę bardzo wrażliwą, suchą i z tendencją do przetłuszczania się w strefie T. Dużo czasu minęło zanim znalazłam swój ideał, stosowałam zwykłe kremy za 5 zł na bazie parafiny (i o dziwo było dobrze), ale trochę mnie zapychały. Próbowałam Vichy do skóry suchej, próbowałam kremy do cery mieszanej ( ze względu na strefę T) Shiseido, Lancome, apteczne. Nic.
Kupiłam całą serię Immortelle L'Occitane, też nic. Muszę wydać koleżance. Niby ok, ale nie do końca się sprawdziły te kosmetyki, zbyt mało odżywcze. Za to polecam maskę krem z serii Immortelle L'Occitane, stosowałam ją na noc, jako krem. Świetnie rozświetla skórę, nawilża, zmiękcza. POLECAM.
W końcu kupiłam L'Occitane serię Karite, tę z masłem shea - 25% stosowałam na noc, a na dzień ten 5% masła shea.
Idealny zestaw to: szczoteczka Clarosonic, kosta myjąca bez mydła dla skóry wrażliwej Sisley Phyto - Phate, później tonik Sisley Floral dla skóry suchej i wrażliwej, no i cud - krem Sisley Confort Extreme krem na noc do cery wrażliwej i suchej - jest tłusty, ale nie zapycha porów. Ja nie poznaję swojej skóry!!!
Warto zainwestować w cały zestaw, bo ja straciłam więcej pieniędzy na testowanie kosmetyków wszelakich, które i tak się nie sprawdziły.

Edytowane przez bbrownie
Czas edycji: 2016-12-24 o 21:21
bbrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 13:05   #46
Natalina_1989
Przyczajenie
 
Avatar Natalina_1989
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Chyba niestety trzeba na sobie samej przetestować i w ten sposób wybrać najlepszy. Każdemu bowiem będzie pasowało coś innego. Ogólnie polecam próbować tych aptecznych bo są najbardziej skuteczne
Natalina_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 15:27   #47
aidaan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

fajne i tanie kremy ma dermedic. idealne dla wrażliwej cery. W super pharm sa bardzo często promocje.
aidaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 14:24   #48
maolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 11
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

używała któraś z was oeparola? ostatnio wpadł mi w rece w aptece ich krem nawilzający z filtrem spf 15 i tak sie zastanawiam nad kupnem, potrzebuje czegos pod makijaz na lato głównie
maolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 21:01   #49
A_Qaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Doskonały jest krem HYDRO&DRY-CONTROL. Świetnie nawilża i regeneruje skórę. Polecam także serum i mgiełkę w sprayu tej samej marki.
A_Qaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 22:12   #50
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja używałam ostatnio kremu Dermedic hydrain krem-żel, był fajny ale chyba troche za lekki na jesienne mrozy. Teraz mam krem różany z bielendy, rose care, on nadaje sie do skóry wrażliwej i delikatnej. Krem nawilża, wygładza i nie zapycha skóry
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 22:21   #51
RenaaB
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

W przypadku takiej jednak problematycznej cery, bardzo fajnie sprawdzają się kremy elixir by nature. Przede wszystkim mają bardzo lekką konsystencję, fajnie się wchłaniają, a przy tym mają śliczny, ziołowy zapach. Przy tym bardzo istotne jest to, że świetnie nawilżają, a jednocześnie eliminują podrażnienia.
RenaaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:44   #52
spod_chmurki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 17
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Cytat:
Napisane przez RenaaB Pokaż wiadomość
W przypadku takiej jednak problematycznej cery, bardzo fajnie sprawdzają się kremy elixir by nature. Przede wszystkim mają bardzo lekką konsystencję, fajnie się wchłaniają, a przy tym mają śliczny, ziołowy zapach. Przy tym bardzo istotne jest to, że świetnie nawilżają, a jednocześnie eliminują podrażnienia.
To prawda, sama używam kosmetyków Elixir by nature i potwierdzam, że są bardzo fajne. Ja akurat mam serum i krem oczyszczająco-odmładzający z serii Pure Control, czyli do cery mieszanej. Dobrze nawilżają, wygładzają, skóra jest miękka. Nie wyskakują mi po nich żadne niespodzianki. Szybko się wchłaniają, nie ma żadnej tłustej warstwy po nich. A serum ma cudny ziołowy zapach, sama natura
spod_chmurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 14:35   #53
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Dla suchej i wrażliwej skóry dobrze się sprawdzi półtłusty krem z propolisem (firma Gal). Ma fajną konsystencję, dobrze się wchłania, dobrze nawilża, ładnie pachnie. Ogólnie mogę polecić jakiekolwiek produkty pochodzenia pszczelego, bo są rewelacyjne, a mam wrażenie, że u nas mało popularne i niedoceniane (choć może się mylę). Kupić polecam najlepiej online w aptece Pod Smokiem, bo wychodzi najtaniej (coś koło 7 zł). Daj znać w razie gdybyś go zaczęła używać, jestem ciekawa czy komuś też przypadł do gustu
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 14:10   #54
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Nie widziałam, żeby ktoś wymienil i dla mnie jednym z lepszych jeśli o kremy chodzi jest Cetaphil. Ja mam akurat teraz intensywnie nawilżający, ale jest tez lipoaktywny. Działa nawilżająco, regenerująco i łagodzi wszelkie podrażnienia. A jeszcze teraz wziełam udział w ich konkursie na zarejestrowany paragon. Do wygrania jest zapas kosmetyków Cetaphil na rok

MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 08:01   #55
AlicjaTetryk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Stosuję krem nano one ma fajną konsystencję, jest delikatny i nie podrażnia. W składzie ma drobinki srebra i złota. Nakładam go 2 razy dziennie, pod makijaż też się nadaje.
AlicjaTetryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 16:55   #56
Pauli64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dobry Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej

Ja zawsze miałam przesuszoną cerę ... i do tego ukrywałam pod grubąą warstwą makijażu :/ zaczęłam stosować krem http://track.easyprofits.com/15e304.
Teraz już po dwóch miesiącach chwale się cerą i maluje już tylko rzęsy paulina.png
Pauli64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 22:29   #57
Agnieszka_Wro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 29
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Moim ulubionym super nawilżającym kremem do twarzy jest La Roche Poseay Ultra Riche. Owszem, nie jest tani, ale można go dostać w akceptowalnej cenie w internecie, lub na promocjach w SuperPharm. Jego minusem jest fakt, że żeby nadawał się pod makijaż i dopowiednio się wchłonął musi być nałozony jakieś 20 min wcześniej.
Trochę tańczym zamiennikiem jest krem z Mixy, ale niestety nie pamieętam jego nazwy, wiem tylko, że na opakowaniu były podane dużymi literami procenty jakiegoś składnika.
A kiedy moja cera jest już bardzo potrzebująca to sięgam po taki koncentrat intensywnie nawilżający z Organique. Niestety pod makijaż się nie nadaje za bardzo, ale stosuję go albo na noc, albo w dni w które nie nakłądam podkłądu na twarz.
Agnieszka_Wro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 02:12   #58
Hanka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 49
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Nawilżajacy z Resibo, cudo!
Hanka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 14:14   #59
nowackaMila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 4
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

U mnie dobrze sprawdza się różany krem-maska od eveline. Bardzo ciekawy, dobry kosmetyk w przystępnej cenie, naprawdę dobrze nawilża oraz wygładza skórę, warto sobie go przetestować, jak lubicie kosmetyki z różą w składzie.
nowackaMila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 11:24   #60
halinamii
Przyczajenie
 
Avatar halinamii
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 12
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Krem-żel Hydrain3 najlepszy na rynku jak dla mnie. Świetnie się sprawdza pod makijaż.
halinamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 16:13:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.