Trudny wybór... Pomożecie? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-08, 08:44   #1
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Question

Trudny wybór... Pomożecie? ;)


Witam !
Jak w temacie... muszę dokonać wyboru kierunku, który będę studiować. Właściwie już wybrałam- Zarządzanie BHP w WSB w Bydgoszczy ALE dotychczas chciałam iść na kosmetologię (do prywatnej ponieważ na dzienne do państwowej się nie dostanę a na zaoczne 990zł/mc )...
Zrezygnowałam z tej kosmetologii bo stwierdziłam, że polskie społeczeństwo jeszcze nie za bardzo rozumie na czym to polega i kosmetolog wykonuje właściwie zadania kosmetyczki (którą i tak wolą zatrudnić "bo więcej potrafi")... a na kosmetyczkę to sobie mogę zrobić kurs

No więc co sądzicie- lepsza kosmetologia czy zarządzanie BHP? Wiem, że nikt nie może zdecydować za mnie i to ja sama muszę dokonać wyboru ale liczę na konstruktywne opinie Z góry Wam dziękuję
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:21   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

jak dla mnie kosmetologia. kursy bhp tez mozesz sobie zrobic w jakiejs szkole policealnej
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:34   #3
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

No tak ale po kursie BHP mam ograniczone pole do popisu a mając licencjat, potem magistra, może coś dalej- idę wyżej. Mogę nawet sama prowadzić kursy BHP.

Jako kosmetolog pewnie też jakbym się dobrze wykształciła to można zajść wysoko...

Kurde, nie wiem :|
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:37   #4
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Ja myślę, że kosmetologia daje większe możliwości.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:06   #5
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
Witam !
Jak w temacie... muszę dokonać wyboru kierunku, który będę studiować. Właściwie już wybrałam- Zarządzanie BHP w WSB w Bydgoszczy ALE dotychczas chciałam iść na kosmetologię (do prywatnej ponieważ na dzienne do państwowej się nie dostanę a na zaoczne 990zł/mc )...
Zrezygnowałam z tej kosmetologii bo stwierdziłam, że polskie społeczeństwo jeszcze nie za bardzo rozumie na czym to polega i kosmetolog wykonuje właściwie zadania kosmetyczki (którą i tak wolą zatrudnić "bo więcej potrafi")... a na kosmetyczkę to sobie mogę zrobić kurs

No więc co sądzicie- lepsza kosmetologia czy zarządzanie BHP? Wiem, że nikt nie może zdecydować za mnie i to ja sama muszę dokonać wyboru ale liczę na konstruktywne opinie Z góry Wam dziękuję
Pytanie, czy Ty wiesz co to jest kosmetologia?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 14:31   #6
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

FreakChic ... Twoje pytanie wydaje mi się nie ma miejscu- uważasz mnie za osobę, która zamierza wybrać kierunek o którym nie ma pojęcia? Oczywiście, że wiem co to jest kosmetologia.

Pewnie nawiązujesz do tego, że napisałam o kursach na kosmetyczkę... No ale tak niestety u nas w Polsce jest- kosmetolog = kosmetyczka dla większości ludzi (choć to nie prawda). Kosmetolog to ktoś pomiędzy dermatologiem i kosmetyczką. Stąd moje wątpliwości co do tego kierunku bo jeśli ktoś ma problemy skórne - od razu kieruje się do dermatologa, jeśli zaś chce sobie zafundować depilację, przedłużanie rzęs itp. to idzie do kosmetyczki...
Oczywiście będąc kosmetologiem można też pracować w jakichś fabrykach, przy produkcji kosmetyków, kontroli ich jakości itd. albo jako dermokonsultantka w aptece...

Kosmetologia jest też droższym kierunkiem niestety i to także ma wpływ na moją decyzję :|
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.

Edytowane przez maalinkaa8
Czas edycji: 2011-07-08 o 14:34
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 15:55   #7
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
FreakChic ... Twoje pytanie wydaje mi się nie ma miejscu- uważasz mnie za osobę, która zamierza wybrać kierunek o którym nie ma pojęcia? Oczywiście, że wiem co to jest kosmetologia.

Pewnie nawiązujesz do tego, że napisałam o kursach na kosmetyczkę... No ale tak niestety u nas w Polsce jest- kosmetolog = kosmetyczka dla większości ludzi (choć to nie prawda). Kosmetolog to ktoś pomiędzy dermatologiem i kosmetyczką. Stąd moje wątpliwości co do tego kierunku bo jeśli ktoś ma problemy skórne - od razu kieruje się do dermatologa, jeśli zaś chce sobie zafundować depilację, przedłużanie rzęs itp. to idzie do kosmetyczki...
Oczywiście będąc kosmetologiem można też pracować w jakichś fabrykach, przy produkcji kosmetyków, kontroli ich jakości itd. albo jako dermokonsultantka w aptece...

Kosmetologia jest też droższym kierunkiem niestety i to także ma wpływ na moją decyzję :|
Mialam na myśli to, że napisałaś, że kosmetolog wykonuje zadania kosmetyczki... Dla mnie, to dwie różne rzeczy, chociaż masz rację, że kosmetolog potrafi to, co kosmetyczka, jednak wydaje mi się, że pewne rzeczy typu przedłużanie rzęs czy paznokci wchodzi raczej w kompetencje kosmetyczki, niż kosmetolożki. Ale już się nie czepiam.

Pytanie, z czym Ty będziesz czuła się lepiej, co bardziej chciałabyś robić... Może na jakiejś innej uczelni taniej jest? Albo jest możliwość studiowania za darmo za dobre oceny.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 16:23   #8
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Przeważnie jest to kwota 500zł/m-c + ok. 300zł jednorazowo za jakieś przybory... To dużo zwłaszcza, że nie mogę liczyć na dobrze płatną pracę (jak na razie) ... ba! Póki co nie mam żadnej choć od połowy maja szukam

a na Zarządzanie BHP - 350zł/m-c :P Nie jest źle.
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 16:35   #9
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
Przeważnie jest to kwota 500zł/m-c + ok. 300zł jednorazowo za jakieś przybory... To dużo zwłaszcza, że nie mogę liczyć na dobrze płatną pracę (jak na razie) ... ba! Póki co nie mam żadnej choć od połowy maja szukam

a na Zarządzanie BHP - 350zł/m-c :P Nie jest źle.
To może faktycznie, to zarządzanie. Chociaż pewnie znalazłabyś pracę.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:13   #10
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

No... chyba jednak wybiorę to Zarządzanie

A kształcić się można przez całe życie, nie? Więc nie powiedziane, że jeszcze licencjatu z kosmetologii nie zrobię

Naszły mnie takie wątpliwości nad tymi kierunkami bo ostatnio patrzę a tu artykuł w gazecie właśnie na temat kosmetologii... No ale coś trzeba wybrać
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:33   #11
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
No... chyba jednak wybiorę to Zarządzanie

A kształcić się można przez całe życie, nie? Więc nie powiedziane, że jeszcze licencjatu z kosmetologii nie zrobię

Naszły mnie takie wątpliwości nad tymi kierunkami bo ostatnio patrzę a tu artykuł w gazecie właśnie na temat kosmetologii... No ale coś trzeba wybrać
Niestety, trzeba wybrać. Najważniejsze, żeby się zajmowalo tym, co się lubi.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 19:15   #12
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Tylko, że ja nie wiem co wolę Trudno powiedzieć co się lubi w przypadku Zarządzania BHP ale myślę, że by mi to odpowiadało...
W sumie obydwa kierunki stwarzają wiele możliwości ale fakt, że się od siebie zupełnie różnią :P

Wybiorę jednak to zarządzanie... zwłaszcza, że się już na te studia zapisałam Mam tylko nadzieję, że nie będę żałować
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:42   #13
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Jak dla mnie to szkolenia BHP może przeprowadzać każdy. Chyba że po tym chciałabyś pracować w jakichś urzędach (nie wiem, czy sanepid pod to podpada?) i dręczyć ludzi
Ja bym wybrała kosmetologię, jeśli nie obrzydzają Cię choroby skórne itd. no i jeśli lubisz biologię, chemię. Tak naprawdę to nie ma wiele wspólnego z kosmetyką (za wiki: Kosmetologia, kosmetyka lekarska – dział dermatologii zajmujący się leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną.) Stwarza o wiele więcej możliwości, a co więcej - własnego rozwoju. W sumie pieniądze nie rosną na drzewach. Daj znać jak tam
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 21:53   #14
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to szkolenia BHP może przeprowadzać każdy. Chyba że po tym chciałabyś pracować w jakichś urzędach (nie wiem, czy sanepid pod to podpada?) i dręczyć ludzi
Ja bym wybrała kosmetologię, jeśli nie obrzydzają Cię choroby skórne itd. no i jeśli lubisz biologię, chemię. Stwarza o wiele więcej możliwości, a co więcej - własnego rozwoju. W sumie pieniądze nie rosną na drzewach. Daj znać jak tam
Zgadzam się. Też bym wybrała kosmetologię. BHPowcem może nawet zostać ktoś kto skończył szkołę policealną w tym kierunku. Z resztą jest masa kierunków, które mają w swoim planie studiów coś takie np. Biotechnologia, Zarządzanie i inżynieria produkcji, a więc osoby po tych kierunkach oprócz wiedzy z bhp mają jeszcze wiele innych rzeczy do zaoferowania pracodawcą i będą atrakcyjniejszym pracownikiem takim 2w1 niż ty. Kiedyś na jakimś wątku ktoś pisał, że to mało opłacalna praca, ponieważ osoby do szkolenia BHP nie są wcale zatrudniane na stałe, bo nie są potrzebne cały rok. Znajdą one zatrudnienie jedynie w firmach powyżej 100 pracowników, ponieważ w mniejszych te szkolenia nie są potrzebne, a poza tym w większości firm rekrutacja odbywa się 2-3 razy w roku, więc częściej pracy dla osoby po zarządzaniu BHP tam nie będzie.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 22:50   #15
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Wybrałabym kosmetologię, jest bardziej przyszłościowa, natomiast zarządzanie BHP to jest dobre, ale jako kurs w szkole policealnej. Mój sąsiad, architekt, zrobił sobie po 60 taki kurs i wykłada w szkole policealnej i w ten sposób sobie dorabia.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 23:24   #16
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 038
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Wybralabym kosmetologię, poniewaz po 1. ten kierunek, z tego co czytam, interesuje Cię o wiele bardziej, a po 2. wcale nie musisz wykonywac obowiazkow kosmetyczki. Mozesz pracowac w firmie farmaceutycznej, aptece, jak sama pisalas mozliwosci jest wiele i niektore są bardzo ciekawe, wystarczy byc kreatywnym i miec odrobinę szczescia, a bedziesz robic cos, co lubisz. To wazne w zyciu.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:37   #17
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Ahh... chyba macie rację ... chyba na pewno

ALE nie mam pracy a raty (w prywatnej) wynoszą 500zł/m-c + 300zł taka wyprawka... więc 800zł na początek Nie będę żerować na rodzicach, którzy też nie mają nadmiaru kasy...

Jeśli chodzi o moje plany związane z BHP to oczywiście chciałabym pójść dalej ale zdaję sobie sprawę, że z pracą będzie ciężko
Liczę na znajomości

Mam teraz mętlik w głowie, uświadomiłyście mi, że rzeczywiście lepszym kierunkiem byłaby kosmetologia i żałuję, że się w ogóle pytałam
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 23:40   #18
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

E tam, można wziąć dług kredytowy, uzyskać stypendia, kredyt studencki bądź płacić to co się ma, część pożyczyć a po ukończeniu studiów spłacić. Co kto uważa. Ja wybrałam kosmetologię mimo, że musiałam pracować przez rok, aby na nią zarobić.
Kosmetologia jest młodym kierunkiem w Polsce, dla osób ambitnych i rozumiejących różnicę między technikiem usług kosmetycznych a kosmetologiem, daje ogromne możliwości rozwoju i wypełnienia luki na rynku usług medycyny estetycznej, która spowodowała powstanie tego zawodu.
Istnieje także możliwość rozwoju w kierunku technologii chemicznej, biotechnologii kosmetologicznej, medycyny estetycznej, przedstawiciela farmaceutycznego / kosmetycznego, pracy w aptece czy prowadzenia szkoleń. Można także wybrać studia doktoranckie i karierę na Uczelni.
Jeśli ktoś argumentuje, że kosmetolog ma uprawnienia kosmetyczki (a mówi tak większość społeczeństwa) to zapomina o podstawowej i istotnej kwestii - nie od razu Rzym zbudowano - kosmetologia jest najprężniej rozwijającą się aktualnie dziedziną i z upływem czasu wraz z wzrostem wykwalifikowanych specjalistów, będzie zdobywała coraz więcej szacunku i prestiżu.
Jeśli kogoś fascynują zagadnienia anatomii człowieka, ma zmysł estetyczny, zdolności manualne oraz uwielbia pracę z ludźmi to na pewno nie będzie zawiedziony. Ja teraz będę zaczynała 3 rok na KWSPZ w Krakowie i jestem bardzo zadowolona z wyboru - praktyki w szpitalu, instytucie, zajęcia na Uczelni - spowodowały, że oglądnęłam już wszystkie możliwe filmy w tym sekcje zwłok i z roku na rok, jestem coraz bardziej ciekawa, co przyniesie mi kolejny
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:43   #19
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Na razie zajmę się tym Zarządzaniem BHP a kto wie... może jeszcze pójdę w kierunku kosmetologii Póki co mnie na nią nie stać... Nie chcę brać na siebie kredytu nie mając żadnej perspektywy pracy jak na razie...

Zapał do nauki mam także jestem dobrej myśli
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 22:21   #20
Eweczka173
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 370
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

W Nysie na PWSZ jest bardzo dobra kosmetologia (przynajmniej wszystkie koleżanki sobie chwalą i są bardzo zadowolone) i w zasadzie jak ma się zdaną maturę to przyjmują, bo to w zasadzie młoda szkoła
No ale żeby nie było, to kosmetologia ma poziom
Jak coś można spróbować a sama Nysa też nie jest droga.

Edytowane przez Eweczka173
Czas edycji: 2011-07-13 o 09:58
Eweczka173 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 22:31   #21
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Może naprawdę pomyśl nad studiami dziennymi w innym mieście, jeśli u Ciebie nie ma państwowej kosmetologii albo trzeba mieć super osiągnięcia z matury z chemii i biologii na poziomie rozszerzonym...
PS Słyszałam, że 1/4 maturzystów oblała, więc Twoje szanse na studia dzienne wzrastają. Poza tym mamy niż demograficzny.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:54   #22
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Trudny wybór... Pomożecie? ;)

Kierując się na studia postanowiłam sobie dwie rzeczy
1 - Zostaję w Bydgoszczy
2 - Wybieram studia zaoczne i idę do pracy

Dziękuję Wam bardzo za rady

Eweczka173 - Jak widzisz, nie zamierzam wyjeżdżać
Sondrina - W moim mieście jest wydział Collegium Medicum (na dzienne nie miałabym najmniejszych szans ale na zaoczne myślę, że bym się dostała Wszystko super ALE 990/m-c więc może w przyszłości), poza tym w Bydgoszczy są przynajmniej trzy niepubliczne uczelnie w których jest kosmetologia więc akurat z dostępnością kierunku nie ma problemu
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.