Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 21:14   #2761
payne21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 26
Dot.: Wągry, wypryski, tłusta skóra

.

Edytowane przez payne21
Czas edycji: 2015-06-24 o 18:33
payne21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 15:45   #2762
Felixa_Jin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przegrana walka z zaskórnikami

Hejka wam ^ ^
Jestem tu nowa i chciałam poszukać pomocy w sprawie moich zaskórników. Może i ten problem gdzieś się już pojawił, ale jak widzę 92 strony pogadanek to wybaczcie mi - jestem zbyt leniwa na takie długie lektury, gdzie na dodatek większość nie dotyczy mojego problemu D:

Mam 17 lat i chyba wpadłam w okres w życiu, gdzie (wreszcie) zaczynam się interesować tym, co się dzieje na mojej twarzy.. Wiem, że to późno, ale wcześniej jakoś mi nie zależało na wyglądzie, a na edukacji. Chwilowo moim największym problemem są te piekielne zaskórniki które mam... WSZĘDZIE. Dosłownie. Nie dość, że w tej sławnej "strefie T" to mam je na całych policzkach, ramionach, szyji, dekolcie i brzuchu... Ostatni tydzień przesiedziałam na youtubie przeszukując wszelkie informacje na temat zaskórników. Wiem już jak powstają i jak im zapobiegać, ale są to jedynie same ogólniki. Tutaj proszę was o małe, ale konkretne rady:

Zwykłe peelingi 2 razy w tygodniu mi nie wystarczają, więc szukałam czegoś, co mogłabym używać często, ale tak, aby mi nie podrażniały skóry (czyli nie tak, jak to robią polskie peelingi). Najbardziej odpowiada mi sposób robienia delikatnego peelingu ściereczką filcową. Mój problem jest taki, że mam suchą skórę, którą i tak muszę nawilżać, a dodatkowo mam problem z zaskórnikami, więc szukam jakiegoś kremu, który nie będzie mi zapychał porów, ale nie wiem czym się kierować będąc na zakupach....

To był pierwszy problem, drugi jest taki, że przez ten rok radziłam sobie z tymi czarnymi diabełkami... wyciskając je... No i teraz mając całą twarz w strupach bardzo chciałabym uniknąć ponownego wyciskania... Tak więc moje pytanie brzmi: Jak poradzić sobie z istniejącymi już wągrami? Czy jak będę regularnie stosować peeling to wągry po czasie znikną? Czy może są jakieś produkty, które oczyszczają pory, a nie tylko skórę?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Felixa_Jin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 19:01   #2763
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

nie ma co sie czarowac zaskórnikow nie da sie usunac na dobre ... mam taki san problem jak ty cala twarz w zaskornikach przesuszona od masci , szukam kremu ale prawie wszystko mnie zapycha , moja skora sama zle dziala i sie zapycha a nie ktore kosmetyki jeszcze pomagaja w tym, uzylem juz wszystkich masci zeli itp od dermatologa teraz bede go blagal o silne tabletki bo juz nie wytrzymuje jak inni z mojego wieku nie maja zadnych problemow

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 22:30   #2764
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

niemożliwe, nie załamujcie mnie. :/ męczę twarz roznymi zelami tonikami i nic. jeszcze jakies grudki do tego. chyba zaczne myc twarz samym mydlem. moja znajoma tak robi od kilku miesiecy i ma ladna cere, ale troche sie obawiam bo podobno to najgorsze co mozna zrobic dla cery
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 05:55   #2765
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

tez tak uwazam ale mydlo a mydlo to roznica kup sobie alepp 20 a zobaczysz co to znaczy oczyszczona cera! jest genialne , nie dawno kupilem sobie

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:32   #2766
blondd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Pomocy! Zaskórniki podskórne

Dodam zdjęcie, bo już słów nie mam na to..
Czy na prawde musze czekać az do jesieni żeby się pozbyć tego?
Może jakieś maści?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-06-15 16.59.41.jpg (39,8 KB, 107 załadowań)
blondd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 11:07   #2767
Intoksynator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

mam podobne także podłączam sie pod pytanie, smaruje twarz maścią cynkowa ale to nic nie daje
Intoksynator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 16:01   #2768
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Ja też walczę z zaskórnikami. Poszłam do dermatologa 6 mies temu i dała mi maść (differin) ale nie działała na mnie. Potem zmieniła mi na locacid i zaczęła działać. Zaskórniki są wyraźnie mniejsze i nowe nie wyskakują. Ja mam wrażliwą twarz więc w czasie stosowania kremu bez żadnego podkładu jest ona lekko różowa 2 razy w tyg robię też ziołowe parówki na twarz z rumianku, która otwiera pory i potem kładę peeling enzymatyczny, który oczyszcza je jeszcze bardziej, po 15 min zmywam i przecieram twarz kostką lodu, żeby zamknąć pory. U mnie działa (odpukać) jak na razie A no i nie rozstaję się z najsilniejszymi filtrami przeciwsłonecznymi i się nie opalam wcale. Pomijam to, że po prostu nie lubię być opalona, ale słońce źle wpływa na trądzik, wgl słońce jest nie zdrowe dla skóry nie ma tu co się oszukiwać
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 16:02   #2769
pejkola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 127
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Długo leczyłam zaskorniki na wlasna reke, ale jedynym dobrym wyjsciem był DERMATOLOG! Teraz jest o niebo lepiej
Pamietam, że uzywalam tez peelingu z kwasem migdalowym z pharmaceris który też mi bardzo pomógł.
Pasty/masci cynkowej nie radze uzywac. Sa podzielone opinie na jej temat, ale gdy ja nakladamy na twarz ona blokuje ujscie loju i jest jeszcze gorzej. Przynajmniej taka moja opinia
Jeśli juz na prawde nie masz jak isc do dermy to moge polecic brevoxyl. Na poczatku troche wysusza i moze powodowac malutki wysyp, ale to dlatego, ze skora sie oczyszcza. Mi on ladnie wygladzil buzke
A no i pamietaj o kremach z filtrem, zwlaszcza gdy masz zamiar siedziec na sloneczku
Tak jak napisala burtonistka - slonce ma bardzo zly wplyw na cere sklonna do tradziku
__________________
Zapuszczam włosy!
Walcze o ładną cere

Edytowane przez pejkola
Czas edycji: 2014-06-25 o 16:04
pejkola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:05   #2770
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

pisalam wlasnie przed chwila w watku, gdzie byl przedstawiony podobny problem. ja sama mam dokladnie to samo na calej twarzy a do tego dochodza jeszcze czarne wagry. moglabym to non stop wyciskac. tragedia. znajoma polecila mi myc twarz szarym mydlem. zadne zele, toniki, nic - po prostu szare mydlo. zaczynam od dzisiaj i bede informowac jak mi idzie, to juz trzecia osoba ktora mi to poleca, a ta moja znajoma tez miala słabą cere - wczoraj sie z nia widzialam i gladka jak kartka papieru. mowi ze tylko szare mydlo i dla dobrego nawilzenia tani krem z olejkiem arganowym z bielendy i tyle.
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 20:25   #2771
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

wiecie moze gdzie we wroclawiu mozna laserowo usunac zaskorniki? ile kosztuje taka przyjemnosc? :-D
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 18:59   #2772
amb86
Zakorzenienie
 
Avatar amb86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 3 018
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Mam to samo plus zaskórniki otwarte, ciemne, twarde, dotykanie twarzy przy jej myciu jest straszne... Byłam u dermatologa, ale chyba zbagatelizował to, bo przepisał mi "tylko" specyfiki bez recepty (Glamid, jakiś krem regenrujacy skórę i tabletki zincuprin). Co prawda stosuję je półtorej tygodnia, ale NIC a NIC sie nie zmienia na mojej twarzy;( do tego odzywa się moja (daawna) skłonność do wyciskania pryszczy;( jednym słowem dramat. Chciałabym raz a dobrze przeprowadzić kuracje antybiotykiem..ale musze chyba zmienić lekarza;/
amb86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 19:39   #2773
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Cytat:
Napisane przez amb86 Pokaż wiadomość
Mam to samo plus zaskórniki otwarte, ciemne, twarde, dotykanie twarzy przy jej myciu jest straszne... Byłam u dermatologa, ale chyba zbagatelizował to, bo przepisał mi "tylko" specyfiki bez recepty (Glamid, jakiś krem regenrujacy skórę i tabletki zincuprin). Co prawda stosuję je półtorej tygodnia, ale NIC a NIC sie nie zmienia na mojej twarzy;( do tego odzywa się moja (daawna) skłonność do wyciskania pryszczy;( jednym słowem dramat. Chciałabym raz a dobrze przeprowadzić kuracje antybiotykiem..ale musze chyba zmienić lekarza;/
mam taki sam problem prawie kazdy por jest zapchany i tam czarny zaskornik a przy myciu ta szorstkosc i nierownosc skory to meka , nie wiem co to znaczy gladka skora :/ dostalem nawet takie same specyfiki na serio mam glamid i wit. pp i cynk do lykania widze troche poprawy po tym zelu bo skora staje sie gladsza i zaskorniki chca same wyjsc

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

marze o izoteku bo wydalem tysiace i wyprobowalem wszystkie zele i masci z aptek :/ wydaje mi sie ze pryszcze wygladaja gorzej ale mozna je ,, wyleczyc" dosc szybko a tegp gowna nie da sie pozbyc
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 22:45   #2774
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Ja choć mam cerę suchą to ciągły katar więc na nosie rozszerzone pory i zaskórniki. Kupowałam kiedyś już nawet drogi krem vichy na to w desperacji. A wiecie co mi pomogło? Po prostu trzeba porządnie wyszorować miejsca dotknięte tym szczoteczką do zębów z odrobiną mydła albo specjalną szczoteczką do mycia twarzy, tak żeby pory porządnie wyczyścić a potem posmarować jakimś kremem z mocznikiem + kwasem złuszczającym jednocześnie. W moim wypadku był to cerkoderm - krem z mocznikiem i kwasem mlekowym. Oczywiście muszę kilka razy to powtarzać, żeby efekt się utrzymał, ale efekt jest, w końcu, stały, widoczny, nie mam widocznych czarnych kropek na nosie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:43   #2775
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
mam taki sam problem prawie kazdy por jest zapchany i tam czarny zaskornik a przy myciu ta szorstkosc i nierownosc skory to meka , nie wiem co to znaczy gladka skora :/ dostalem nawet takie same specyfiki na serio mam glamid i wit. pp i cynk do lykania widze troche poprawy po tym zelu bo skora staje sie gladsza i zaskorniki chca same wyjsc

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

marze o izoteku bo wydalem tysiace i wyprobowalem wszystkie zele i masci z aptek :/ wydaje mi sie ze pryszcze wygladaja gorzej ale mozna je ,, wyleczyc" dosc szybko a tegp gowna nie da sie pozbyc

Glamid - najgorzej. wlasnie to mialam i NIC nie dalo. masakra jakas :/ a takie tanie tez to nie jest. jeszcze gorzej mi zapchalo
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 07:23   #2776
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez White Kitty Pokaż wiadomość
Orientuje się ktoś czy można stosować Atrederm w okolicach popękanych naczynek?

mam popekane naczynka i stosowałam Atre, nic złego się nie stało ale wszystko trzeba z głową, Atre powoduje jednak miejscowe zaognienie skóry. ja na początek cieniutko smarowałam na noc - raz i potem dzień przerwy..obserwacja..i znowu na noc i dzień przerwy....musisz obserwować twarz czy nie reaguje zbyt mocnym zaczerwienieniem. jednak latem nie polecam Atre, za dużo słonka
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 08:37   #2777
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Pomocy! Zaskórniki podskórne

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Ja też walczę z zaskórnikami. Poszłam do dermatologa 6 mies temu i dała mi maść (differin) ale nie działała na mnie. Potem zmieniła mi na locacid i zaczęła działać. Zaskórniki są wyraźnie mniejsze i nowe nie wyskakują. Ja mam wrażliwą twarz więc w czasie stosowania kremu bez żadnego podkładu jest ona lekko różowa 2 razy w tyg robię też ziołowe parówki na twarz z rumianku, która otwiera pory i potem kładę peeling enzymatyczny, który oczyszcza je jeszcze bardziej, po 15 min zmywam i przecieram twarz kostką lodu, żeby zamknąć pory. U mnie działa (odpukać) jak na razie A no i nie rozstaję się z najsilniejszymi filtrami przeciwsłonecznymi i się nie opalam wcale. Pomijam to, że po prostu nie lubię być opalona, ale słońce źle wpływa na trądzik, wgl słońce jest nie zdrowe dla skóry nie ma tu co się oszukiwać
locacid to retinoid prawda? mogłabys tu wrzucić skład tego cuda? bo np. moja pani dermatologa przepisała mi żel glamid a na drugim miejscu po wodzie jest glikol propylenowy a na końcu kwas salicylowy 0,5% to domyślcie się jaki jest jego działanie... po zastosowaniu żelu na drugi dzien miałem chyba z 20 pryszczy tak mnie zapchał , ja nigdy nie miałem pryszczy jeśli tak to sporadycznie jeden od święta a tu nagle taki armagedon , nie kupujcie tego drogiego szajsu !
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 19:47   #2778
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

robił ktoś z was maseczke z żelatyny i mleka na zaskórniki? jak dobrze zrobić żeby ją łatwo ( prawie całą) ściągnąć?<br/>
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 19:53   #2779
Fiona20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Powiem Wam szczerze , że ja zaskórniki wleczyłam przez zupełny przypadek . Kiedys z nimi waclczylam roznymi żelami , maściami , peelingami co w efekcie podrażniło mi twarz i wywołało mi trądzik , nie wspomnę o bryvoxylu , który wypalił mi twarz . Przedewszystkim UMIAR , czym wiecej "ciapciamy " na twarz tym gorzej . Ale do rzeczy , jak pojawił mi się trądzik to zaskorniki zeszly na drugi plan . Trądzik złagodziłam nie wyleczylam w 100 % ale jest o niebo lepiej , tylko pozostaly mi po nim blizny no i chcąć sie ich pozbyc zaczelam smarowac maścią DIPROBASE , może aż tak nie pomogło to na blizny ale na zaskórniki naprwdę pomogło .
Fiona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 16:35   #2780
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

Hej. Mam prawie 15 lat i walczę z trądzikiem. Ogólnie to była masakra, policzki, czoło, broda, nos - wszystko w zaskórnikach, pryszczach, wągrach i przebarwieniach po tym wszystkim. 5 lutego zaczęłam stosować Epiduo, zużyłam 2 opakowania. W międzyczasie używałam również Klindacin T - 1 opakowanie. Od 23 maja przerzuciłam się na coś mocniejszego, czyli Atrederm. Już zużyłam około połowę. Epiduo używałam codziennie, a na to krem nawilżający, natomiast Atrederm używam 2 dni na noc, 1 dzień krem na noc, znowu 2 dni Atrederm, znowu 1 dzień krem itd. Czyli jakieś 4-5 razy w tygodniu na buzię kładę Atrederm. Łuszczę się dość mocno, ale może już trochę mniej działa, bo on jest ważny 28 dni od otwarcia, ale to jest niemożliwe, żeby go tak szybko zużyć. Jeśli będzie działał słabiej, to będę używać codziennie.
Ale do rzeczy. Od ponad miesiąca nie miałam żadnego zaskórnika ani pryszcza na czole. Na brodzie podobnie. W zasadzie, to mam bardzo dużo przebarwień, jakby po każdej zmianie, zwłaszcza na policzkach. Mam tam dużo czerwonych plam. Ale pryszczy dość długo nie było. A teraz nagle pojawiły mi się 4 zaskórniki zamknięte na czole oraz 2 na brodzie. Ja tak strasznie się boję, że to wraca, drugi raz tego nie przeżyję. :[ Z początku winiłam to za tą sytuację ten żel: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-waschgel.html. Używałam żelu micelarnego z Bebeauty z Biedronki i chciałam przerzucić się na ten żel. Po pierwszym umyciu twarzy tym żelem miałam chyba 2 zaskórniki. W sumie umyłam nim twarz tylko 2 razy i wracam do mojego żelu z Bebeauty. Jednak wydaje mi się, że kolejne zaskórniki wyszły później, jak już poprzedniego dnia nie myłam twarzy tym żelem. Druga opcja jest taka, że te zaskórniki mam przez upał. Byłam w upale kilka godzin i twarz się pociła. Czy to może być przyczyną? Trzecia opcja jest taka, że może Atrederm przestaje działać? Chociaż twarz piecze, no ale nie wiem. Ostatnio go więcej nawaliłam, nawet dodawałam miejscowo, bo bałam się, ze przestaje działać. Jest mi cholernie przykro i nie wiem, co robić. Boję się, że w te zaskórniki wda się stan zapalny i powstanie pryszcz. Wiecie może, co zrobić, żeby je usunąć zanim robi się pryszcz? Bardzo proszę o pomoc.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 22:27   #2781
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Fiona20 Pokaż wiadomość
Powiem Wam szczerze , że ja zaskórniki wleczyłam przez zupełny przypadek . Kiedys z nimi waclczylam roznymi żelami , maściami , peelingami co w efekcie podrażniło mi twarz i wywołało mi trądzik , nie wspomnę o bryvoxylu , który wypalił mi twarz . Przedewszystkim UMIAR , czym wiecej "ciapciamy " na twarz tym gorzej . Ale do rzeczy , jak pojawił mi się trądzik to zaskorniki zeszly na drugi plan . Trądzik złagodziłam nie wyleczylam w 100 % ale jest o niebo lepiej , tylko pozostaly mi po nim blizny no i chcąć sie ich pozbyc zaczelam smarowac maścią DIPROBASE , może aż tak nie pomogło to na blizny ale na zaskórniki naprwdę pomogło .
Serio ta maść Ci pomogła? Ja bym jej nigdy na twarz nie nałożyła, parafina i wazelina zrobiłyby katastrofę na mojej skórze .

A tak w ogóle to wątek idealny dla mnie . Mam całą twarz w tym świństwie, zaskórnik na zaskórniku. Nie znalazłam jeszcze cudu na ten problem ale póki co polubiłam się z kwasem salicylowym- mam wrażenie, że wygładził skórę i zaskórników jest jakby mniej.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 06:41   #2782
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Serio ta maść Ci pomogła? Ja bym jej nigdy na twarz nie nałożyła, parafina i wazelina zrobiłyby katastrofę na mojej skórze .

A tak w ogóle to wątek idealny dla mnie . Mam całą twarz w tym świństwie, zaskórnik na zaskórniku. Nie znalazłam jeszcze cudu na ten problem ale póki co polubiłam się z kwasem salicylowym- mam wrażenie, że wygładził skórę i zaskórników jest jakby mniej.
uzywasz jakiegos kremu z kwasem salicylowym czy toniku? bo nie moge trafic na cos gotowego z tym kwasem tylko same skladniki do robienia w domu
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 13:05   #2783
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
uzywasz jakiegos kremu z kwasem salicylowym czy toniku? bo nie moge trafic na cos gotowego z tym kwasem tylko same skladniki do robienia w domu
Zrobiłam sobie sama tonik wg przepisu na mazidłach. Zdecydowanie lepiej działa peeling kwasem salicylowym ale obecnie nie mam możliwości żeby chodzić ze złuszczającą się skórą .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 15:43   #2784
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

Cytat:
Napisane przez Naaatkaaaaa Pokaż wiadomość
Hej. Mam prawie 15 lat i walczę z trądzikiem. Ogólnie to była masakra, policzki, czoło, broda, nos - wszystko w zaskórnikach, pryszczach, wągrach i przebarwieniach po tym wszystkim. 5 lutego zaczęłam stosować Epiduo, zużyłam 2 opakowania. W międzyczasie używałam również Klindacin T - 1 opakowanie. Od 23 maja przerzuciłam się na coś mocniejszego, czyli Atrederm. Już zużyłam około połowę. Epiduo używałam codziennie, a na to krem nawilżający, natomiast Atrederm używam 2 dni na noc, 1 dzień krem na noc, znowu 2 dni Atrederm, znowu 1 dzień krem itd. Czyli jakieś 4-5 razy w tygodniu na buzię kładę Atrederm. Łuszczę się dość mocno, ale może już trochę mniej działa, bo on jest ważny 28 dni od otwarcia, ale to jest niemożliwe, żeby go tak szybko zużyć. Jeśli będzie działał słabiej, to będę używać codziennie.
Ale do rzeczy. Od ponad miesiąca nie miałam żadnego zaskórnika ani pryszcza na czole. Na brodzie podobnie. W zasadzie, to mam bardzo dużo przebarwień, jakby po każdej zmianie, zwłaszcza na policzkach. Mam tam dużo czerwonych plam. Ale pryszczy dość długo nie było. A teraz nagle pojawiły mi się 4 zaskórniki zamknięte na czole oraz 2 na brodzie. Ja tak strasznie się boję, że to wraca, drugi raz tego nie przeżyję. :[ Z początku winiłam to za tą sytuację ten żel: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-waschgel.html. Używałam żelu micelarnego z Bebeauty z Biedronki i chciałam przerzucić się na ten żel. Po pierwszym umyciu twarzy tym żelem miałam chyba 2 zaskórniki. W sumie umyłam nim twarz tylko 2 razy i wracam do mojego żelu z Bebeauty. Jednak wydaje mi się, że kolejne zaskórniki wyszły później, jak już poprzedniego dnia nie myłam twarzy tym żelem. Druga opcja jest taka, że te zaskórniki mam przez upał. Byłam w upale kilka godzin i twarz się pociła. Czy to może być przyczyną? Trzecia opcja jest taka, że może Atrederm przestaje działać? Chociaż twarz piecze, no ale nie wiem. Ostatnio go więcej nawaliłam, nawet dodawałam miejscowo, bo bałam się, ze przestaje działać. Jest mi cholernie przykro i nie wiem, co robić. Boję się, że w te zaskórniki wda się stan zapalny i powstanie pryszcz. Wiecie może, co zrobić, żeby je usunąć zanim robi się pryszcz? Bardzo proszę o pomoc.
jeżeli filtry Cie zapychaja i nie możesz ich uzywac to chociaż nie chodź po słońcu gdy uzywasz Atredermu , po drugie to bardzo silny lek i nie wiem jak funkcjonujesz uzywając go tak często i w dodatku stosując jeszcze epiduo , masz jeszcze skóre na twarzy? nawilżasz ją wgl? nie przejmuj się ważnością atredermu on się nie zepsuje tylko będzie miał slabsze działanie ale jak dla mnie to tylko chwyt żeby kuowac kolejne opakowanie , ja zawsze na pojedyncze pryszcze stosuje atrederm i mam go juz od kilku miesięcy i działa dalej tak samo silnie jak kiedyś , przelej go do mnijeszych CZYSTYCH buteleczek i schowaj je w lodówce a jedną tylko uzywaj , nie przejmuj się że się ,,zepsuje czy coś bo data ważności tak mówi"" to bzdura , wiem co mówię bo sam mam go w domu


zaskórniki mogą byc od upału i loju którego jest wtedy więcej ale nasza trądzikowa skóra sama funduje takie niespodzianki bez powodu a jeżeli jakiś powód był to jest on jednym z wielu np. dieta , brud, temperatura , kosmetyki itd.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 20:57   #2785
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
jeżeli filtry Cie zapychaja i nie możesz ich uzywac to chociaż nie chodź po słońcu gdy uzywasz Atredermu , po drugie to bardzo silny lek i nie wiem jak funkcjonujesz uzywając go tak często i w dodatku stosując jeszcze epiduo , masz jeszcze skóre na twarzy? nawilżasz ją wgl? nie przejmuj się ważnością atredermu on się nie zepsuje tylko będzie miał slabsze działanie ale jak dla mnie to tylko chwyt żeby kuowac kolejne opakowanie , ja zawsze na pojedyncze pryszcze stosuje atrederm i mam go juz od kilku miesięcy i działa dalej tak samo silnie jak kiedyś , przelej go do mnijeszych CZYSTYCH buteleczek i schowaj je w lodówce a jedną tylko uzywaj , nie przejmuj się że się ,,zepsuje czy coś bo data ważności tak mówi"" to bzdura , wiem co mówię bo sam mam go w domu


zaskórniki mogą byc od upału i loju którego jest wtedy więcej ale nasza trądzikowa skóra sama funduje takie niespodzianki bez powodu a jeżeli jakiś powód był to jest on jednym z wielu np. dieta , brud, temperatura , kosmetyki itd.

Nie stosuję Epiduo, od 23 maja stosuję tylko Atrederm, wcześniej stosowałam Epiduo. Nie rozumiem, dla mnie to wcale nie jest tak często, łuszczę się, ale to normalna reakcja. Tak, mam skórę jeszcze.
Filtra SPF 50+ z Ziai używam od kwietnia, więc to chyba nie on mnie zapchał po takim czasie. Tak czy siak, czy będę chodzić w słońce, czy też nie, to filtry są koniecznością przy Atredermie, wiec i tak i tak będę używać cały czas. Nie chcę zbytnio siedzieć w domu tylko dlatego, że jest upał, a ktoś chce np. gdzieś ze mną wyjść. Owszem, tak byłoby najlepiej, ale to trudne do wykonania. :/ Pisałam, że używam kremu na noc w dni, w które nie używam Atredermu. Ten krem jest dość tłusty, ale nie ma parafiny ani silikonów ani paarbenów ani trójglicerydów, tylko naturalne oleje i nie zauważyłam, żeby mnie zapychał. Przynajmniej czuję, że natłuszcza, nie jest lekki. Jeśli chodzi o te butelkowanie, to przelałam na samym początku stosowania go połowę do ciemnej butelki, a drugą miałam w oryginalnym opakowaniu. Obydwie buteleczki trzymałam w lodówce, jedną butelkę już wyrzuciłam, teraz używam drugą połowę Atredermu. To ja już nie wiem, dlaczego po takim czasie się pojawiły, może przez ten upał, może przez nieszczęsny żel, kosmetyki nie, bo mam prawdziwe minerały, filtr do tej pory nie zapychał, więc nie wiem, ale mam nadzieję, ze trądzik nie wraca.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 05:43   #2786
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

nie chce ci w glowie miszac ale mnie ta ziaja zapychala i wgl. nadala sie tylko do kosza
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 10:24   #2787
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
nie chce ci w glowie miszac ale mnie ta ziaja zapychala i wgl. nadala sie tylko do kosza
Możliwe, bo wczoraj dokładnie przeanalizowałam skład i pozostawia wiele do życzenia. Jednak z tego, co patrzyłam na KWC, to żaden filtr SPF 50+ nie ma idealnego składu, zawsze cośtam złego jest. A poza tym, to niektóre kosztują 50-60 zł, są też po 30 zł, a Ziaja jest najtańsza. Może gdybym sama siebie utrzymywała, to próbowałabym innych. Ale teraz problem, bo mam zaczęty krem Ziaja i jeszcze cały w opakowaniu na zapas. :/ Ale nie wiem, czy on zapchał, bo używam od 3 miesięcy. Czytałam na jednym blogu, że pewną dziewczynę nic nie zapychało przy Atredermie.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 14:51   #2788
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

tak to prawda , najpierw sprawdz zanim wyrzucisz i ocenisz , przed zakupem kupuj probki na allegro
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 13:12   #2789
LadyNina
Zadomowienie
 
Avatar LadyNina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 311
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

mnie Ziaja też strasznie zapycha, a Iwostin próbowałaś? filtr jest niższy ale do cery trądzikowej
__________________
wymiany z Niną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post44561507

XVX since 2001
LadyNina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 10:42   #2790
lukaszewiczkarolina
Raczkowanie
 
Avatar lukaszewiczkarolina
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Skąd te zaskórniki zamknięte? :(

Naturalne oleje też mogą zapychać ( te ktore masz w kremie).Mnie np. zapycha olej arganowy, a jest olejem do cer tradzikowych,
Po za tym tez uważam, że ziaja to nie najlepsyz wybór, z filtrów polecam np. Uriage.


Cytat:
Napisane przez Naaatkaaaaa Pokaż wiadomość
Nie stosuję Epiduo, od 23 maja stosuję tylko Atrederm, wcześniej stosowałam Epiduo. Nie rozumiem, dla mnie to wcale nie jest tak często, łuszczę się, ale to normalna reakcja. Tak, mam skórę jeszcze.
Filtra SPF 50+ z Ziai używam od kwietnia, więc to chyba nie on mnie zapchał po takim czasie. Tak czy siak, czy będę chodzić w słońce, czy też nie, to filtry są koniecznością przy Atredermie, wiec i tak i tak będę używać cały czas. Nie chcę zbytnio siedzieć w domu tylko dlatego, że jest upał, a ktoś chce np. gdzieś ze mną wyjść. Owszem, tak byłoby najlepiej, ale to trudne do wykonania. :/ Pisałam, że używam kremu na noc w dni, w które nie używam Atredermu. Ten krem jest dość tłusty, ale nie ma parafiny ani silikonów ani paarbenów ani trójglicerydów, tylko naturalne oleje i nie zauważyłam, żeby mnie zapychał. Przynajmniej czuję, że natłuszcza, nie jest lekki. Jeśli chodzi o te butelkowanie, to przelałam na samym początku stosowania go połowę do ciemnej butelki, a drugą miałam w oryginalnym opakowaniu. Obydwie buteleczki trzymałam w lodówce, jedną butelkę już wyrzuciłam, teraz używam drugą połowę Atredermu. To ja już nie wiem, dlaczego po takim czasie się pojawiły, może przez ten upał, może przez nieszczęsny żel, kosmetyki nie, bo mam prawdziwe minerały, filtr do tej pory nie zapychał, więc nie wiem, ale mam nadzieję, ze trądzik nie wraca.
__________________
<ciach_reklama>
lukaszewiczkarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.