Nasze książkowe grzechy cz. VII - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-10, 12:25   #451
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Książka jest podzielona na części, na razie czytam pierwszą, o powieściach i ich ekranizacjach, więc póki co bardziej sobie wszystko przypominam niż dowiaduję czegoś nowego, bo wszystkie te starsze powieści czytałam. Czyta się lekko i przyjemnie, jak skończę to dam znać czy warto

koniecznie.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 12:30   #452
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Magnolia czytasz "Sztukę sięgania gwiazd" ? Brakuje mi jeszcze 1 książki do do darmowej dostawy i tak się zastanawiam czy warto kupować.

Dziewczyny, a może Wy polecicie mi jakieś ciekawe tytuły, może coś ostatnio zrobiło na Was wrażenie i wybiorę z Waszych propozycji coś dla siebie i dorzucę do koszyka.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 15:29   #453
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Magnolia czytasz "Sztukę sięgania gwiazd" ? Brakuje mi jeszcze 1 książki do do darmowej dostawy i tak się zastanawiam czy warto kupować.

Dziewczyny, a może Wy polecicie mi jakieś ciekawe tytuły, może coś ostatnio zrobiło na Was wrażenie i wybiorę z Waszych propozycji coś dla siebie i dorzucę do koszyka.
Jeszcze nie, na razie tylko przekładam te papierowe książki
W tym roku takie lektury wow, to była: Boznańska, Patrioci, Kobieta ze szkła, pokój motyli.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

W tamtym roku wow, to było np.: Ksiega nocnych kobiet, Las zna twoje imię, Gdzie śpiewają raki, Śpiewajcie z prochów śpiewajcie, Córki smoka, Dymy nad Birkenau.
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 20:56   #454
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

A ja właśnie skończyłam "Kobietę ze szkła" i niestety to znowu nie to Dla mnie porównywalne z "Była sobie rzeka", urokliwa, banalna wydmuszka, z papierowymi postaciami i fabułą przewidywalną na maxa. Tyle się naczytałam jakie to niby zaskakujące zakończenie, a od początku wiedziałam o co chodzi. I dla mnie to takie UWAGA! NA BIAŁO SPOILER gejowskie love story.

Klimat ta historia ma, ale moim zdaniem tylko tyle, niestety.

PinkVanille, skończyłam też tę książkę o Kingu i tak... Są dobre strony. Mam teraz listę nowych filmów do obejrzenia Przypomniałam sobie większość historii Kinga, zobaczyłam że coś tam mi zostało do przeczytania. Fajnie było prześledzić jego karierę od początku do teraz. Nie wiem jak bardzo jesteś zaawansowana jeśli chodzi o Kinga, ale jeśli chociaż tak jak ja (przeczytałam z 85% z tego, co napisał i swego czasu czytałam forum mu poświęcone) to niewiele nowych rzeczy się dowiesz. Dla nowych czytelników z kolei może być za dużo spoilerów. I to, co mnie wkurzało najbardziej - przeogromne ego autora. O każdej książce pisze jakby jego zdanie było najważniejsze i jedyne, typu "wszyscy wiedzą, że "Worek kości" jest najlepszą książką Kinga", "niektórzy uważają, że "Wielki marsz" jest wybitny, mylą się" Przy tym te opinie są niekiedy mocno kontrowersyjne. I nie chcę, żeby jakiś pan, którego wiedza na temat Kinga nie jest jakieś x razy większa od mojej, mi mówił, co jest dobre, a co nie i co powinno mi się podobać. I widziałam w opiniach na lubimy czytać, że niektórzy czytelnicy mają podobne zdanie co do autora.

Podsumowując... sama nie wiem czy polecam
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:19   #455
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Hej dziewczyny
Ja obecnie czytam 2 książki jednocześnie
"Motylek" Katarzyny Puzyńskiej rozpoczyna cykl o Lipowie, który miałam od długiego czasu w planach, ale zawsze coś było pilniejszego. W końcu wzięłam się za czytanie i podoba mi się. Może nie jest to jakieś łał, ale lektura nie męczy; to jest kryminał połączony z obyczajówką. Owszem, jest morderstwo w małej wsi, w której prawie nigdy nic poważnego się nie dzieje, ale również ukazane są losy poszczególnych mieszkańców Lipowa, ich historie rodzinne, zmagania z bliskimi... Bardzo się cieszę, że jeszcze tyyyyyle tomów przede mną
Druga książka to "Więzy krwi" Hanny Greń. Również kryminał połączony z lekką obyczajówką. Czyta się równie lekko, co poprzedni tytuł. To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale z pewnością nie ostatnie. Czytam na Legimi na telefonie, więc może dlatego tak szybko strony mijają :P

Poza tym poprzychodziły do mnie nowe książki (trochę, czyli duuużo!), muszę któregoś dnia zrobić zdjęcie zbiorowe i wam pokazać moje nowe zbiory
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 15:13   #456
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Spontaniczny zakup w Biedronce
Bardzo ładne wydanie IMG_20200518_155829.jpgIMG_20200518_155900.jpgIMG_20200518_160156.jpg
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:00   #457
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Spontaniczny zakup w Biedronce
Bardzo ładne wydanie Załącznik 7716649Załącznik 7716650Załącznik 7716651
Faktycznie, takie przyciągające wzrok. I pięknie pewnie na półce się prezentuje
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-18, 17:53   #458
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Dziewczyny, kupujecie książki na Świat książki? Aż mam ochotę na więcej takich tomików
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 21:45   #459
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupujecie książki na Świat książki? Aż mam ochotę na więcej takich tomików
Parę razy zamówiłam (z odbiorem osobistym, bo miałam blisko) i byłam zadowolona
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 10:06   #460
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Mag, Naomi dzięki za polecenia książek


Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupujecie książki na Świat książki? Aż mam ochotę na więcej takich tomików
Mag jak kupuje właściwe tylko tam od kilku lat. Bardzo, bardzo polecam. Kupowałam zarówno z dostawą do domu (darmowa od 99zł) jaki i z odbiorem osobistym (w tej opcji dostawa zawsze gratis bez względu na wydana kwotę) - książki są zawsze porządnie zapakowane, obsługa jest przemiła zarówno w sklepach, jak i online, a co najważniejsze tam są super promocje, mają świetne, przyjazne dla portfela ceny.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 11:22   #461
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Dziękuję dziewczyny w takim razie coś z pewnością zamówię na Świat książki

Czytam "Projekt szczęście" i jestem wręcz zachwycona. Świetna książka/ poradnik o tym jak odnaleźć, albo wspomóc swoje szczęście, jak być szczęśliwym tu i teraz, jak być pogodnym, serdecznym, ale też stanowczym wobec siebie... Nawet robię sobie notatki, chyba nigdy mi się to nie zdarzyło
Każdy miesiąc dotyczy innej sfery życia. Myślę, że każdy znalazłby tu coś dla siebie.
Autorka w ten projekt włożyła dużo pracy, sypie cytatami, przytacza przykłady ze swojego życia i czytelników jej bloga, ale w bardzo minimalnym stopniu, dlatego ten poradnik czyta się jak zapiski najlepszej przyjaciółki. Szczere i prawdziwe. Na razie czuję moc!!!
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/92179/projekt-szczescie352x500 (1).jpg
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2020-05-19 o 11:23
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 14:40   #462
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Dodałam już sobie na półkę w Legimi tę książkę Mag. A teraz czytam to co polecałaś wcześniej "Wszystko da się ogarnąć".
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 14:51   #463
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dodałam już sobie na półkę w Legimi tę książkę Mag. A teraz czytam to co polecałaś wcześniej "Wszystko da się ogarnąć".
Super. Ta książka co czytasz to zdecydowanie skłania do działania
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 16:14   #464
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Magnolia ja też zapisałam sobie tę książkę - coś w sam raz dla mnie. Ostatnio bardzo poszukuje pozytywnych inspiracjami, przemyśleń o życiu itd.. Dopisuje jeszcze to co czyta Gosia.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 10:00   #465
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Hej dziewczyny - znowu jakaś tu cisza.
Co porabiacie - szykujecie się do powrotu do pracy i normalności czy może już wcześniej wróciłyście do pracy? Wybrałyście się do restauracji albo fryzjera

Co czytacie ciekawego?

Ja od czerwca wracam do normalnej pracy i mam nadzieję, że na dniach zniosą obowiązek noszenia maseczek na dworze, oby.

Kończę "Chłopków Anansiego" Gaiamana i dobrze się bawię czytając tę książkę - jest zakręcona historia, watek kryminalny, jest humor i ironia. Bardzo fajna
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 10:44   #466
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Ja już po Wielkanocy wróciłam do pracy. Pracuję od 17:30 do 4 rano i czasu na czytanie prawie nie mam. Mam zaczętych kilka książek, bo chciałoby się tyle przeczytać, ale nie bardzo ruszam się z miejsca.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 11:58   #467
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja już po Wielkanocy wróciłam do pracy. Pracuję od 17:30 do 4 rano i czasu na czytanie prawie nie mam. Mam zaczętych kilka książek, bo chciałoby się tyle przeczytać, ale nie bardzo ruszam się z miejsca.
Gosia pamiętam, że Ty pisałaś o powrocie do pracy i wydłużonym znacznie czasie pracy. Trzymaj się jakoś, bo Twoje nocne godziny pracy to nie lada wyzwanie.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 13:55   #468
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Co porabiacie - szykujecie się do powrotu do pracy i normalności czy może już wcześniej wróciłyście do pracy? Wybrałyście się do restauracji albo fryzjera
Ja staram się już normalnie żyć Byłam dwa razy w restauracji i raz u znajomych na planszówkach. Ten oddech normalności był mi tak potrzebny Do pracy stacjonarnej jeszcze nie wróciłam, rodzice z mojej klasy zdecydowali się na kontynuację zajęć on line. Dla mnie lepiej, bo obecnie, z powodów osobistych, nie mogłabym wrócić do szkoły.

Też czekam na zniesienie nakazu noszenia maseczek, to jest dramat jakiś Nie mogę w tym oddychać i jest mi niedobrze. Często w ogóle nie zakładam maseczki, w Warszawie co 3 osoba nie nosi.

Czytam ciągle dużo, teraz zaczęłam "M jak morderca" Semczuka, ostatnio oglądaliśmy jego wykład i zainteresowała mnie ta historia Dodatkowo podczytuję zbiór opowiadań "Obscura" (dostałam od wydawnictwa Phantom Books po tym jak przysłali mi te książki przez pomyłkę), co drugie trochę dla mnie za ostre. Lubię horrory, ale te łagodniejsze, horror ekstremalny (flaki, nekrofile, zmutowani ludzie brutalnie gwałcący niewinne niewiasty) to nie dla mnie
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 20:01   #469
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Hej dziewczyny
U mnie też już jakaś taka normalność jest. Chodzimy z psem na spacery w spokojne miejsca. Byłam i na kawce i na lodach i na grillu w restauracji. Do fryzjera załapałam się tuż przed tymi wszystkimi obostrzeniami. Przydałoby się podciąć włosy, ale chyba się jeszcze wstrzymam. W galerii też byłam, tłumy to tylko w Pepco i Rossmann.
Czytam różnie: albo dużo, albo prawie nic...
Chciałam poczytać sobie coś lekkiego i to była strata czasu. Zaczęłam "Ucho igielne" i wow!!! Co za kunszt. Po kilku stronach czuję, że to majstersztyk, pewnie będę się delektować każdą stroną.
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 10:53   #470
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Też staram się jakoś normalnie żyć. Byłam u znajomych na grillu - spotkać się po tym czasie izolacji i to na świeżym powietrzu super sprawa.

Cały czas pracuje zdalnie, w sumie to już 2,5 m-cy i mam już dość.
Byłam w galerii, ale dziwnie tak w tych maseczkach i rękawiczkach, mam podobne spostrzeżenia co Magnolia - do Rossmana kolejka, w Sephorze całkiem sporo ludzi, ale w pozostałych sklepach pustawo.
Do fryzjera idę na początku czerwca, nie mogę się doczekać.

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
horror ekstremalny (flaki, nekrofile, zmutowani ludzie brutalnie gwałcący niewinne niewiasty) to nie dla mnie

I nie dla mnie

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Zaczęłam "Ucho igielne" i wow!!! Co za kunszt. Po kilku stronach czuję, że to majstersztyk, pewnie będę się delektować każdą stroną.
Aż spojrzałam na opis co do za książka. Brzmi interesująco.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 11:44   #471
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Mag, Naomi dzięki za polecenia książek




Mag jak kupuje właściwe tylko tam od kilku lat. Bardzo, bardzo polecam. Kupowałam zarówno z dostawą do domu (darmowa od 99zł) jaki i z odbiorem osobistym (w tej opcji dostawa zawsze gratis bez względu na wydana kwotę) - książki są zawsze porządnie zapakowane, obsługa jest przemiła zarówno w sklepach, jak i online, a co najważniejsze tam są super promocje, mają świetne, przyjazne dla portfela ceny.
Często jest tak że jak się zamawia od nich przez stronę to książka jest tańsza niż w sklepie stacjonarnym.
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Też staram się jakoś normalnie żyć. Byłam u znajomych na grillu - spotkać się po tym czasie izolacji i to na świeżym powietrzu super sprawa.

Cały czas pracuje zdalnie, w sumie to już 2,5 m-cy i mam już dość.
Byłam w galerii, ale dziwnie tak w tych maseczkach i rękawiczkach, mam podobne spostrzeżenia co Magnolia - do Rossmana kolejka, w Sephorze całkiem sporo ludzi, ale w pozostałych sklepach pustawo.
Do fryzjera idę na początku czerwca, nie mogę się doczekać.




I nie dla mnie



Aż spojrzałam na opis co do za książka. Brzmi interesująco.
Ja byłam na home office przez 5 tygodni. Na początku super, ale potem za długo się to ciągnęło. Jak wróciliśmy normalnie do pracy to aż się ucieszyłam, że wyjde do ludzi .

Teraz czytam 4 tom Pana Lodowego ogrodu.

Cała masa książek w kolejce. Moja biblioteka działa sprawnie i długo, ale sporo książek wypożyczonych. Rezerwacje maks dwie mozna zrobić to i tak muszę czekać. Dobrze, że mam kilkadziesiat swoich do przeczytania jeszcze.

Rano jak się szykuję do pracy słucham audiobookow z empik. Przesłuchalam: Prostututki. Tajemnice płatnej miłości, a teraz Normalni ludzie (bardzo słaba, ale już dosłucham do końca). Wcześniej na home office przesłuchalam całą serię Dwór cierni i róż. Kiedyś już to czytałam, ale natknęłam sie na świetną recenzje na youtube i postanowiłam do tego wrócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 12:53   #472
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

A to mnie zdziwiłaś z tą opinią o "Normalnych ludziach", bo wszędzie ochy i achy. Moja koleżanka, która ma podobny gust do mojego, też była zachwycona tą książką Na pewno ją dorwę, tylko nie wiem czy kupię czy jednak biblioteka. Zobaczę jaka będzie moja opinia

Nad tą książką o prostytutkach też się swego czasu zastanawiałam.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 13:58   #473
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
A to mnie zdziwiłaś z tą opinią o "Normalnych ludziach", bo wszędzie ochy i achy. Moja koleżanka, która ma podobny gust do mojego, też była zachwycona tą książką Na pewno ją dorwę, tylko nie wiem czy kupię czy jednak biblioteka. Zobaczę jaka będzie moja opinia

Nad tą książką o prostytutkach też się swego czasu zastanawiałam.
Jak dla mnie jest odrobinę infantylna. Bohaterowie dziwni. Jeszcze jej nie skończyłam, ale jestem już za połową.
Jeśli chcesz ją przeczytać to lepiej wypożycz.
Daj znać jak juz będziesz po to lekturze. Ciekawa jestem co o niej powiesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.


Edytowane przez elizka1987
Czas edycji: 2020-05-26 o 14:01
elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 18:05   #474
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Tez mam strasznie dość maseczek ale to chyba każdy tak.

Co do książek to czytam obecnie kryminał Małgorzaty Rogali pt Ważka. Fajnie się czyta i mam ochotę sięgnąć po kolejne tomy.
Ale to w dalszej przyszłości bo obecnie mam w domu kilka książek, które wróciły do mnie z rezerwacji więc najpierw muszę się z nimi uporać.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 18:22   #475
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie jest odrobinę infantylna. Bohaterowie dziwni. Jeszcze jej nie skończyłam, ale jestem już za połową.
Jeśli chcesz ją przeczytać to lepiej wypożycz.
Daj znać jak juz będziesz po to lekturze. Ciekawa jestem co o niej powiesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W bibliotece 6 osób w kolejce Na razie się wstrzymam Zamówiłam sobie za to Riley i jakiś kryminał Link, którego jeszcze nie czytałam. Czytadełka
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 08:21   #476
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
W bibliotece 6 osób w kolejce Na razie się wstrzymam Zamówiłam sobie za to Riley i jakiś kryminał Link, którego jeszcze nie czytałam. Czytadełka
Przesłuchalam do końca i nadal podtrzymuje swoja opinię .
Która od Riley zamówiłas?
Zaczęłam słuchać Baśniobor.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 09:27   #477
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Często jest tak że jak się zamawia od nich przez stronę to książka jest tańsza niż w sklepie stacjonarnym.Ja byłam na home office przez 5 tygodni. Na początku super, ale potem za długo się to ciągnęło. Jak wróciliśmy normalnie do pracy to aż się ucieszyłam, że wyjde do ludzi .
Ja mam bardzo dużą swobodę i niezależność w pracy i jeszcze przed tym całym lockdownem zdarzało mi się pracować i w domu, ale nie przez cały czas. Dlatego cieszę się, że od czerwca wracam do biura. Tam można się do koleżanki odezwać przynajmniej albo pożartować z kolegami a w domu to tylko na Wizaż zajrzeć można

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Teraz czytam 4 tom Pana Lodowego ogrodu.
Muszę wreszcie sięgnąć po ten cykl. Od dawna na mojej liście do przeczytania

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
A to mnie zdziwiłaś z tą opinią o "Normalnych ludziach", bo wszędzie ochy i achy.
Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie jest odrobinę infantylna. Bohaterowie dziwni.
Zastanawiałam się nad tą książka, ale właśnie zbiera bardzo skrajne opinie. Są i ochy i achy, ale jest też sporo opinii, że książka infantylna i właściwie nie wiadomo nad czym ten zachwyt, bo nic specjalnego. W sumie jest to książka z gatunku tzw. "young adult" czyli jednak dedykowana młodszym czytelnikom.
Naomi jeśli się na nią zdecydujesz to daj znać jaka jest Twoja opinia.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2020-05-27 o 09:28
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 12:32   #478
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Przesłuchalam do końca i nadal podtrzymuje swoja opinię .
Która od Riley zamówiłas?
Zaczęłam słuchać Baśniobor.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamówiłam w końcu dwie. "Sekret Heleny" mam już do odbioru, a na "Pokój motyli" muszę zaczekać

"Normalni ludzie" właśnie nie przekonują mnie do końca, już 2 razy pominęłam przy zamówieniu, bo właśnie nie jestem pewna czy warto
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 14:21   #479
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo dużą swobodę i niezależność w pracy i jeszcze przed tym całym lockdownem zdarzało mi się pracować i w domu, ale nie przez cały czas. Dlatego cieszę się, że od czerwca wracam do biura. Tam można się do koleżanki odezwać przynajmniej albo pożartować z kolegami a w domu to tylko na Wizaż zajrzeć można



Muszę wreszcie sięgnąć po ten cykl. Od dawna na mojej liście do przeczytania




Zastanawiałam się nad tą książka, ale właśnie zbiera bardzo skrajne opinie. Są i ochy i achy, ale jest też sporo opinii, że książka infantylna i właściwie nie wiadomo nad czym ten zachwyt, bo nic specjalnego. W sumie jest to książka z gatunku tzw. "young adult" czyli jednak dedykowana młodszym czytelnikom.
Naomi jeśli się na nią zdecydujesz to daj znać jaka jest Twoja opinia.
Pan Lodowego Ogrodu bardzo mi się podoba. Generalnie bardzo lubię polską i (nie tylko) fantastykę. Dużo mam w tej kategorii książek, które chce jeszcze przeczytać.
Czytam sporo young adult. I lubię tą kategorię. Nie chce za bardzo pisać szczegółów i tego co mi nie pasowało żeby nie spojlerowac. Widać, że autorka ma słaby warsztat.
Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Zamówiłam w końcu dwie. "Sekret Heleny" mam już do odbioru, a na "Pokój motyli" muszę zaczekać

"Normalni ludzie" właśnie nie przekonują mnie do końca, już 2 razy pominęłam przy zamówieniu, bo właśnie nie jestem pewna czy warto
Moja mama ma ten Pokój Motyli wypożyczony. Też chcę to przeczytać i tą serię o siostrach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 15:28   #480
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz. VII

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Pan Lodowego Ogrodu bardzo mi się podoba. Generalnie bardzo lubię polską i (nie tylko) fantastykę. Dużo mam w tej kategorii książek, które chce jeszcze przeczytać.

Też lubię fantastykę, choć ostatnio rzadziej czytam. Też mam sporą kolejkę z tego gatunku do przeczytania: Sanderson, Grzędowicz, Wzlot i upadek D.O.D.O. - Neal Stephenson, Nicole Galland.
Dużo osób chwali Pana Lodowego Ogrodu. Muszę w końcu się za to zabrać.
Teraz kończę Chłopaków Anansiego Gaimana.

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Czytam sporo young adult.
Co polecasz z tej kategorii?
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2020-05-27 o 15:32
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-01 09:18:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.