dermaroller-co ile stosowaæ i co pod pod rolkê - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zamkniête > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przysz³o¶ci

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przysz³o¶ci Jak pozbyæ siê zmarszczek, utrzymaæ m³ody i naturalny wygl±d skóry? Wszystko, co chcia³aby¶ wiedzieæ o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-31, 12:29   #1
asia7696
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 5

dermaroller-co ile stosowaæ i co pod pod rolkê


Witam
Kupi³am dermaroller 0,5 i zaczê³am rolowaæ twarz. Po pierwszym rolowaniu by³am bardzo czerwona, jednak zaczerwienienie zniknê³o nastêpnego dnia. S³ysza³am, ¿e s± odpowiednie kosmetyki-typowe pod rolkê. Jakie to kosmetyki?
Przyznajê, ¿e zakupi³am kwas hialuronowy 1,5% i ju¿ kilkakrotnie zastosowa³am go pod rolkê. Zauwa¿y³am te¿, ¿e moja twarz znacznie siê poprawi³a odk±d rolujê twarz rolk±. Przede wszystkim znacznie sp³yci³y siê moje zmarszczki a twarz nabra³a sprê¿ysto¶ci no i w koñcu moje pory nie s± ju¿ takie rozszerzone jak by³y.
Mam w zwi±zku z tym pytanie;
Z jak± czêstotliwo¶ci± mo¿na rolowaæ twarz ¿eby nie dostaæ martwicy skóry?
Czy kwas hialuronowy mo¿e byæ stosowany pod rolkê,
Jaki inny kosmetyk pod rolkê mo¿na zastosowaæ dla kobiety w wieku 36 lat, ¿eby zapobiec wiotczeniu skóry.
asia7696 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-06, 11:53   #2
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: dermaroller-co ile stosowaæ i co pod pod rolkê

Cytat:
Napisane przez asia7696 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Kupi³am dermaroller 0,5 i zaczê³am rolowaæ twarz. Po pierwszym rolowaniu by³am bardzo czerwona, jednak zaczerwienienie zniknê³o nastêpnego dnia. S³ysza³am, ¿e s± odpowiednie kosmetyki-typowe pod rolkê. Jakie to kosmetyki?
Przyznajê, ¿e zakupi³am kwas hialuronowy 1,5% i ju¿ kilkakrotnie zastosowa³am go pod rolkê. Zauwa¿y³am te¿, ¿e moja twarz znacznie siê poprawi³a odk±d rolujê twarz rolk±. Przede wszystkim znacznie sp³yci³y siê moje zmarszczki a twarz nabra³a sprê¿ysto¶ci no i w koñcu moje pory nie s± ju¿ takie rozszerzone jak by³y.
Mam w zwi±zku z tym pytanie;
Z jak± czêstotliwo¶ci± mo¿na rolowaæ twarz ¿eby nie dostaæ martwicy skóry?
Czy kwas hialuronowy mo¿e byæ stosowany pod rolkê,
Jaki inny kosmetyk pod rolkê mo¿na zastosowaæ dla kobiety w wieku 36 lat, ¿eby zapobiec wiotczeniu skóry.
Ja niestety mam z³e do¶wiadczenia je¿eli chodzi o stosowanie dermarollera. Kilka z moich pacjentek, które korzysta³y wcze¶niej (nie u mnie) z zabiegów wykonywanych tym urz±dzeniem i stosowa³y go równie¿ w domu na pocz±tku mia³y dobre efekty, ale docelowo drobne, powtarzaj±ce siê urazy skóry spowodowa³y jej znaczne uszkodzenie. Zmarszczki nasili³y siê, pojawi³y siê popêkane naczynka itp. Skóra wygl±da³a du¿o starzej. Wieloma zabiegami musia³y¶my doprowadzaæ ich skórê do zadowalaj±cego stanu .

Je¿eli koniecznie chce Pani korzystaæ z tego urz±dzenia my¶lê, ¿e nie wolno stosowaæ wiêcej zabiegów ni¿ 3 w serii co 6 tygodni, bo tyle potrzeba czasu na regeneracjê skóry po zabiegu. Dwie, trzy serie w roku. Je¿eli chodzi o stosowanie urz±dzenia w domu to nie czê¶ciej ni¿ jeden zabieg co 3 tygodnie. Musi Pani byæ ostro¿na w wyborze kosmetyków czy substancji stosowanych podczas zabiegu oraz po jego zakoñczeniu, bo poprzez mikrouszkodzenia przenikaj± w g³±b skóry nie tylko substancje aktywne, ale te¿ konserwanty, substancje zapachowe, barwniki itp., co mo¿e wywo³aæ w skórze niepozytywne efekty. Najlepsze by³yby oprócz kwasu hialuronowego: peptydy, witamina A, witamina C .
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-15, 17:22   #3
monroe_30
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: dermaroller-co ile stosowaæ i co pod pod rolkê

Cytat:
Napisane przez Dr Iwona Marycz-Langner Poka¿ wiadomo¶æ
Ja niestety mam z³e do¶wiadczenia je¿eli chodzi o stosowanie dermarollera. Kilka z moich pacjentek, które korzysta³y wcze¶niej (nie u mnie) z zabiegów wykonywanych tym urz±dzeniem i stosowa³y go równie¿ w domu na pocz±tku mia³y dobre efekty, ale docelowo drobne, powtarzaj±ce siê urazy skóry spowodowa³y jej znaczne uszkodzenie. Zmarszczki nasili³y siê, pojawi³y siê popêkane naczynka itp. Skóra wygl±da³a du¿o starzej. Wieloma zabiegami musia³y¶my doprowadzaæ ich skórê do zadowalaj±cego stanu .

Je¿eli koniecznie chce Pani korzystaæ z tego urz±dzenia my¶lê, ¿e nie wolno stosowaæ wiêcej zabiegów ni¿ 3 w serii co 6 tygodni, bo tyle potrzeba czasu na regeneracjê skóry po zabiegu. Dwie, trzy serie w roku. Je¿eli chodzi o stosowanie urz±dzenia w domu to nie czê¶ciej ni¿ jeden zabieg co 3 tygodnie. Musi Pani byæ ostro¿na w wyborze kosmetyków czy substancji stosowanych podczas zabiegu oraz po jego zakoñczeniu, bo poprzez mikrouszkodzenia przenikaj± w g³±b skóry nie tylko substancje aktywne, ale te¿ konserwanty, substancje zapachowe, barwniki itp., co mo¿e wywo³aæ w skórze niepozytywne efekty. Najlepsze by³yby oprócz kwasu hialuronowego: peptydy, witamina A, witamina C .

Czêsto osoby, które poddaj± siê zabiegowi z u¿yciem derma roller w gabinecie nie przestrzegaj± wytycznych jakie specjali¶ci zalecaj± podczas trwania terapii. Mam tutaj na my¶li miêdzy innymi u¿ywanie filtra z faktorem 50+ oraz ewidentny zakaz opalania siê. Wynikiem zaniedbania tych zaleceñ jest powa¿ne uszkodzenie skóry co znacznie przyspieszy proces starzenia.
Wielu profesjonalistów w okresie wakacyjnym, ze wzglêdu na dba³o¶æ o zdrowie klienta, wycofa³o ten zabieg ze swojego gabinetu na okres letni.

W dalszej kwestii w zupe³no¶ci zgadzam siê z Pani± Doktor. U¿ytkownik rollera powinien zobowi±zaæ siê do stosowania przerw zarówno miêdzy zabiegami jak i seriami zabiegów z zastosowaniem preparatów rekomendowanych przez producenta do tego typu zabiegów.

Zaznaczê, ¿e nie jestem specjalist± w dziedzinie. Moja wiedza wynika z licznych konsultacji u specjalisty w celu podjêcia siê tej terapii w warunkach domowych.
monroe_30 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-19, 10:47   #4
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: dermaroller-co ile stosowaæ i co pod pod rolkê

Moja znajoma rolluje siê, ale z tego co wiem nie robi tego czêsto (raz na 2 tygodnie) i zaraz po u¿yciu u¿ywa kremu z arnic±, ¿eby ranki szybciej sie goi³y i oczywi¶cie dezynfekuje roller za ka¿dym razem. Jest wielk± fank± rollera, ale u¿ywa go naprawdê przepisowo.
Altarfka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przysz³o¶ci


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.