Terminacja ciąży cz.3 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 13:59   #4261
malinowa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Oligator01 czy po amniopunkcji w Instytucie Matki i Dziecka dostałaś skierowanie do szpitala od genetyka? oczywiście po otrzymaniu wyników.



W ogóle jeśli któraś z Was jest z Warszawy lub okolic to bardzo polecam amniopunkcje w Instytucie. Co prawda swoje trzeba odczekać w kolejce ale na wyniki czeka się 3-7.
malinowa44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 17:07   #4262
Oligator01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 65
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Tak, wyniki amniopunkcji oddaje i omawia genetyk. Przy odbiorze wyników amniopunkcji genetyk wypisał mi skierowanie na T. Tak jak wspomniałam skierowanie było wypisane bezpośrednio do Instytutu ale na Bielańskim mnie tam bez problemu przyjęli z tym skierowaniem.
Oligator01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 05:52   #4263
Jelonka58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny ja robiłam amnio w Orłowskim. Wynik miałam po tygodniu. Badanie było wykonane z mikromacierzami. Odbierając miałam rozmowę z genetykiem.

Mi skierowanie wypisali już na oddziale po rozmowie z ordynatorem i kolejnym lekarzem, który potwierdził wady synka, ale pewnie dlatego, że wszystko działo się w jednym szpitalu.
Jelonka58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:14   #4264
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A wczoraj ja załapałam doła. Jestem ok 1,5 miesiąca po terminacji i myślałam że już dochodzę do siebie, ale dostałam telefon od kumpeli z pracy z info że zaszła w ciążę nieplanowaną (ma już dwójkę dzieci). Los jest jakimś przewrotnym chujem...

A od listopada wracam do pracy. Niby nie mam źle, ale nie chce mi się spotykać z tymi wszystkimi ludźmi, którzy narzekają na katarki i inne bzdury. No i jeszcze ta koleżanka w ciąży... Psycholożka doradziła mi, żebym napisała maila do osób, z którymi pracuję z i info czego od nich oczekuję. Nie jest to złe rozwiązanie, zwłaszcza że chcę jedynie, żeby nikt ze mną nie zagadywał na te tematy. A jak u Was przebiegł powrót do pracy?
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 15:08   #4265
Niki111999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 32
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

BraGG ja wróciłam bardzo szybko bo po 2 tygodniach, z góry zakładałam ze siedzenie w domu w moim przypadku będzie masakryczne, myśli, sny, stany które są cały czas choć na chwile eliminuje i czas pędzi szybciej a ponoć czas leczy rany. W pracy każdy reaguje inaczej, sama nie wiem jak bym chciała, ktoś pyta i się wzruszam bo wszystko się przypomina, ktoś nie pyta jest mi przykro bo przecież byłam w ciąży nie da się tego wymazać..wiec sama nie wiem jakiej reakcji oczekuje. Mam nadzieje i myśle ze będziemy jeszcze szczęśliwe, ale tak myśle dzisiaj, wczoraj niestety był ten dzień kiedy nic nie myślałam, góry i dołki -tak mam.
Niki111999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 07:26   #4266
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja wróciłam w sumie po roku zwolnienia, bo przed ciążą miałam wypadek i byłam na zwolnieniu. Bardzo ciężko było, ale miałam ogromne wsparcie dyrekcji. Nikt ze mną nie rozmawia na temat tego co było, jeśli ktoś próbuje, to ucinam szybko...

To prawda, że w pracy czas szybciej leci i głową jest zajęta. Ja poprzednie zwolnienie ciążowe wspominam jako koszmar...
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 08:46   #4267
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja jeszcze nie wróciłam do pracy, bo wiem że część ludzi nie uszanuje tego, że nie będę chciała rozmawiać o tym co się stało. Poza tym liczę na to że jednak kariotypy wyjdą w porządku i będziemy mogli się starać o dziecko. A niestety praca mi tego nie ułatwi. Już przy poprzednich staraniach, po wielu badaniach mój gin powiedział wprost, że pewnie przez stres tak długo się nie udaje, pod względem zdrowotnym było wszystko ok i najlepiej zmienić pracę. A w mojej pracy nic się nie zmieniło i boję się, że będzie powtórka z rozrywki. A nie jestem coraz młodsza....
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 11:10   #4268
malinowa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dzwonił genetyk. mają już wyniki, nie ma dla mnie dobrych wieści i zaprasza do siebie jutro... Teraz czeka mnie wybór szpitala, z tego co pisała jedna z Was w Instytucie jest z tym problem, może któraś z Was miała terminacje w Piasecznie pod Warszawą?



Poza tym powiedzcie mi co trzeba zabrać ze sobą do szpitala?
malinowa44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 11:29   #4269
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć Wam. Nie myślałam że kiedykolwiek tutaj będę pisać
Mam kilka pytań.
Mamy wynik z amniopunkcji ale ten szybszy na razie fish. Trisomia21.
Mieliśmy spotkanie z genetykiem ale nie byliśmy jeszcze pewni co chcemy dalej robić.
Teraz już wiemy. Byłam wczoraj u swojego gin. Pytałam jak to wygląda z t. Gdzie dalej się kierować ale on mi powiedział że skoro to nie jest chorobą śmiertelna ,czy z gwałtu to nic nie mogę z tym zrobić.
Proszę o radę co dalej robić. Czy wynik fish wystarczy ? Cały będę miała gdzieś dopiero za 2 tygodnie. A u mnie już 17+6


Dodam jeszcze że jestem z Wielkopolski. Jest tu ktoś też stąd?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez moli2iii
Czas edycji: 2019-10-24 o 11:31
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 13:06   #4270
Niki111999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 32
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć Moli2iii nikt z nas zapewne nigdy nie przypuszczał ze tutaj trafi, ale niestety tak się stało, oczywiście ze masz prawo do terminacji w przypadku Trisomii21 ZD, byłam w takiej samej sytuacji dostałam skierowanie od genetyka na podstawie FISH-a (nie czekałam na pełen wynik amio byłoby już za późno), niestety nie jestem z Wielkopolski
Niki111999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 13:19   #4271
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Niki111999 Pokaż wiadomość
Cześć Moli2iii nikt z nas zapewne nigdy nie przypuszczał ze tutaj trafi, ale niestety tak się stało, oczywiście ze masz prawo do terminacji w przypadku Trisomii21 ZD, byłam w takiej samej sytuacji dostałam skierowanie od genetyka na podstawie FISH-a (nie czekałam na pełen wynik amio byłoby już za późno), niestety nie jestem z Wielkopolski
Czyli myślisz że musiałabym się dostać znowu do genetyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 13:30   #4272
Niki111999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 32
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja dostałam opis FISHa a mój gin wystawił skierowanie na T tzn skierowanie do szpitala gdzie napisał rozpoznanie trisomia21, przykro mi ze trafiłaś na takiego gina, szukaj innego.
Niki111999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 16:57   #4273
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

czesc..
jestem w 15 tyg c, za pare dni bede miala amniopunkcje( w usg przyziernosc karku 10...i inne wady. Trzech lekarzy widzialo usg i wyniki PAPPA- nie dali zbytno nadziei) Nie oczekuje dobrego wyniku amniopunkcji, szykuje sie na T.


Chciałam zrobic tą wersje amniopunkcji z szybszym wynikiem, ale nie wiem czy to mi coś da..jeśli będe musiala czekac na pelny wynik aby otrzymac orzeczenie/skierowanie do T . Szybsze wyniki są mi potrzebne by rozpoczać maraton po szpitalach(podejrzewam ze bez skierowania nikt nie bedzie chcial ze mna rozmawiac powaznie). Jak ustalic czy zakwalifikuja mnie do T na podstawie Fisha....dzwonic do szpitala?(tylko czy ta pani w rejestracji cokolwiek wie). Czy to tylko kwestia zeby ginekolog prowadzacy zgodzil sie wystawic skierowanie do T na pdstawie samego Fisha, a szpitalowi to musi wystarczyc? Genetyk do ktorego pojde na omowienie wynikow amniopunkcji powiedzial ze on da orzeczenie o wadach ale skierowanie do T musi dac gin prowadzacy.


PS. JEstem z Wrocławia..moze ktos wie jaki szpital nie odmawia tu terminacji i jest ok



z góry dziękuje za opowiedzi
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 17:21   #4274
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Malinowa44, napisałam wiadomość prywatną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 17:28   #4275
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny, ja miałam omówienie wyniku fish z Panią genetyk i pani doktor na tej podstawie wystawiła skierowanie. Pani genetyk stwierdzila, ze wynik fish jest uznawany w calej Europie za WYNIK MIARODAJNY a wynik pełny amnio jest tylko potwierdzeniem wyniku fish. Wydaje mi się, że skierowanie od genetyka jest dla szpitala bardziej wiarygodne, niż od ginekologa. No pomyślcie same... Mój gin nawet mnie nie widziała od czasu odebrania wyniku fish.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 18:06   #4276
am2019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Malinowa44 ja mimo wszystko uważam że IMID to naprawdę dobre, przyjazne miejsce...
am2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 18:41   #4277
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Malinowa44 przykro mi... A nowe dziewczyny...po tylu wpisach na forum wydaje mi się, że musicie sprawdzić w konkretnym szpitalu czego wymagają do przeprowadzenia T. Czy orzeczenia dwóch specjalistów, czy jeszcze innych dokumentów oprócz wyników badań. Przykre to wszystko ale niestety jeżeli wasi ginekolodzy was nie pokierują (mój na szczęście przeprowadził mnie przez całą procedurę za rękę) to musicie same się dowiadywać i pilnować swoich praw. Zarówno przed zabiegiem jak i po.

A ja dalej czekam na wyniki kariotypów. Już 4 tyg. Stres zaczyna mnie zżerać, nie mogę spać już w ogóle. I jeszcze na dodatek naciski z pracy, żebym wróciła wcześniej bo mnie potrzebują. A ja im dłużej nie mam wyników, tym bardziej jestem w rozsypce i nawet nie mam siły myśleć o tym, że w pracy będę musiała być na wysokich o obrotach. Ciężkie to wszystko.. Chyba teraz jest gorzej niż przed podjęciem decyzji o T. Wtedy miałam przynajmniej doping do podjęcia szybkiej decyzji od lekarzy na których trafiłam. Okropne jest takie wyczekiwanie...
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-24, 23:09   #4278
Oligator01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 65
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Malinowa 44

Ja pisałam, że w Instytucie nie chcieli mnie przyjąć. A wyglądało to tak: amniopunkcja zrobiona w instytucie, genetyk z instytutu wpisał skierowanie na T, poszłam do sekretariatu ginekologii, uprzejma Pani kazała zgłosić się jeszcze do psychologa i przyjść następnego dnia. Chciałam się umówić jak najszybciej na T bo to już był 20 tydz. Kolejnego dnia spotkaliśmy się z ordynatorem. I to on rozpoczął zniechęcanie. Wprost mi powiedział, że nie prowadzę od początku u nich ciąży, że wyniki pappa nie od nich i że oni nie lubią takich pacjentek. Pierwszeństwo maja te, które są u nich od początku. Poza tym maja tylko 8 łóżek i muszą wtedy odwoływać jakąś planowana pacjentkę. Zaczął mówić o zabiegu i od razu zapowiedział, że nie mam co liczyć na pomoc personelu bo mają ważniejsze sprawy. Zasugerował, że powinnam zrobić to w szpitalu w mojej mieścinie. Już nie chciałam mówić, że tam nikt normalnie nie chce rodzic a co dopiero T. Koniec końców zaproponowali mi termin na kolejny tydzień czyli koniec 21 tygodnia i tu już powiedział, że mogą być problemy. A poza tym mam nadwagę i musi się wypowiedzieć anestezjolog czy podejmie się uspienia. Podobno mnie zapisali, choć nic nie widziałam, żeby pisali. Jak dzwoniłam, żeby anulować termin to nikt nie odbierał w sekretariacie.

T zrobiłam w Bielańskim. Lekarze i pielęgniarki bardzo uprzejmi i nadwaga nie stanowiła żadnego problemu. Kroplowke dostałam od razu jak poprosiłam. Ale to tylko moja opinia. Może miałam pecha w instytucie. Choć sama amniopunkcje polecam.
Oligator01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 07:23   #4279
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Moli2iii, ja jestem z Wielkopolski, ale nie robiłam tu T. W każdym razie w Wlkp robią na Polnej w Poznaniu. Zabieg wykonują do 22 tygodnia, więc powinnaś ze wszystkim zdążyć. Zdaje się że w Poznaniu T. robiła Teresa85 - przejrzyj jej posty i napisz na prv. Malinowa idź do bielańskiego od razu. Personel nie robi tam żadnych problemów, a wręcz są lekarze, którzy pomagają kobietom. Warunki, (z mojego doświadczenia) słabe, ale pewnie wynikało to z tego, że byłam przyjęta w środku tygodnia (dłużej nie można było czekać), mieli strasznie dużo pacjentów itp. Trzymajcie się mocno dziewczyny.

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Zwykłylogin, nie kojarzę żeby był tu ktokolwiek z Wrocławia, ale spróbuj skontaktować się z Federacją na rzecz kobiet i planowania rodziny. Dziewczyny z federy wskażą Ci szpital z Twojej okolicy i prawdopodobnie podpowiedzą jakie dokumenty musisz mieć.

I pamiętajcie dziewczyny, ustawa (póki co) mówi o prawie do T, że względu na śmiertelne lub ciężkie i nieuleczalne wady. Jeśli jakiś gin mówi, że nie macie prawa, bo wada nie jest śmiertelna, to nie zna swoich obowiązków. A jak lekarz nie zna swoich obowiązków, to lepiej do niego nie chodzić.
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 10:41   #4280
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez BRaGG Pokaż wiadomość
Moli2iii, ja jestem z Wielkopolski, ale nie robiłam tu T. W każdym razie w Wlkp robią na Polnej w Poznaniu. Zabieg wykonują do 22 tygodnia, więc powinnaś ze wszystkim zdążyć. Zdaje się że w Poznaniu T. robiła Teresa85 - przejrzyj jej posty i napisz na prv. Malinowa idź do bielańskiego od razu. Personel nie robi tam żadnych problemów, a wręcz są lekarze, którzy pomagają kobietom. Warunki, (z mojego doświadczenia) słabe, ale pewnie wynikało to z tego, że byłam przyjęta w środku tygodnia (dłużej nie można było czekać), mieli strasznie dużo pacjentów itp. Trzymajcie się mocno dziewczyny.

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Zwykłylogin, nie kojarzę żeby był tu ktokolwiek z Wrocławia, ale spróbuj skontaktować się z Federacją na rzecz kobiet i planowania rodziny. Dziewczyny z federy wskażą Ci szpital z Twojej okolicy i prawdopodobnie podpowiedzą jakie dokumenty musisz mieć.

I pamiętajcie dziewczyny, ustawa (póki co) mówi o prawie do T, że względu na śmiertelne lub ciężkie i nieuleczalne wady. Jeśli jakiś gin mówi, że nie macie prawa, bo wada nie jest śmiertelna, to nie zna swoich obowiązków. A jak lekarz nie zna swoich obowiązków, to lepiej do niego nie chodzić.
Dziękuję. Postaram się ja znaleźć i jej posty tylko na aplikacji coś ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:42   #4281
Federa
Raczkowanie
 
Avatar Federa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wynik Fish powinien wystarczyć, bo ustawa mówi o "dużym prawdopodobieństwie". Na to należy się powołać. Lekarz prowadzący może na podstawie badania (Fish, opisanego przez genetyka) wypisać skierowanie. Są przepisy mówiące o orzeczeniu genetyka, ale część szpitali bierze po prostu skierowanie i wyniki badań. We Wrocławiu: Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Szpital Specjalistyczny im. Falkiewicza. Warto zapoznać się z poradnikiem. W razie jakichkolwiek problemów, proszę o kontakt (federacja@federa.org.pl, 22 635 93 95).
Pozdrawiam



Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
czesc..
jestem w 15 tyg c, za pare dni bede miala amniopunkcje( w usg przyziernosc karku 10...i inne wady. Trzech lekarzy widzialo usg i wyniki PAPPA- nie dali zbytno nadziei) Nie oczekuje dobrego wyniku amniopunkcji, szykuje sie na T.


Chciałam zrobic tą wersje amniopunkcji z szybszym wynikiem, ale nie wiem czy to mi coś da..jeśli będe musiala czekac na pelny wynik aby otrzymac orzeczenie/skierowanie do T . Szybsze wyniki są mi potrzebne by rozpoczać maraton po szpitalach(podejrzewam ze bez skierowania nikt nie bedzie chcial ze mna rozmawiac powaznie). Jak ustalic czy zakwalifikuja mnie do T na podstawie Fisha....dzwonic do szpitala?(tylko czy ta pani w rejestracji cokolwiek wie). Czy to tylko kwestia zeby ginekolog prowadzacy zgodzil sie wystawic skierowanie do T na pdstawie samego Fisha, a szpitalowi to musi wystarczyc? Genetyk do ktorego pojde na omowienie wynikow amniopunkcji powiedzial ze on da orzeczenie o wadach ale skierowanie do T musi dac gin prowadzacy.


PS. JEstem z Wrocławia..moze ktos wie jaki szpital nie odmawia tu terminacji i jest ok



z góry dziękuje za opowiedzi
__________________
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
www.federa.org.pl
FB/Twitter @federapl
+48 22 635 93 95
Ważne info przed, w trakcie i po terminacji ciąży
Federa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:44   #4282
CiemnaChmura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 16
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Zwykłylogin ja miałam t w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym na Kamieńskiego ale trochę po znajomości. Ale wiem, że na pewno robią tam t bo mają swoje procedury, widać że wiedzą co robią. Jak masz pytania pisz do mnie tu lub na priv, jak wolisz. Na pewno odpiszę, jak nie od razu to na pewno wieczorem bo w ciągu dnia mogę nie mieć czasu.
CiemnaChmura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 10:50   #4283
Federa
Raczkowanie
 
Avatar Federa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Taka wypowiedź dyskwalifikuje ginekologa... To prowadzący ciążę? Najlepiej udać się do innego lekarza (może posprawdzać profesjonalizm na forach typu znanylekarz?) i poprosić o skierowanie do szpitala na Polnej. Z moich doświadczeń, szpital lubi grać na zwłokę i przeciągać procedury, więc trzeba być ostrożnym, najlepiej od razu ustalić datę przyjęcia na oddział. Jeśli zaczną kręcić, mówić, że trzeba poczekać na ostateczne wyniki, to niech wypiszą odmowę na piśmie z takim uzasadnieniem. Koniecznie musi być dowód na piśmie, bo to ułatwi dostęp do świadczenia w innym województwie i też złożenie skargi. Jeśli nie jest Pani z Poznania, to też wchodzą w grę inne szpitale. Proszę o kontakt (federacja@federa.org.pl 22 635 93 95).

Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Cześć Wam. Nie myślałam że kiedykolwiek tutaj będę pisać
Mam kilka pytań.
Mamy wynik z amniopunkcji ale ten szybszy na razie fish. Trisomia21.
Mieliśmy spotkanie z genetykiem ale nie byliśmy jeszcze pewni co chcemy dalej robić.
Teraz już wiemy. Byłam wczoraj u swojego gin. Pytałam jak to wygląda z t. Gdzie dalej się kierować ale on mi powiedział że skoro to nie jest chorobą śmiertelna ,czy z gwałtu to nic nie mogę z tym zrobić.
Proszę o radę co dalej robić. Czy wynik fish wystarczy ? Cały będę miała gdzieś dopiero za 2 tygodnie. A u mnie już 17+6


Dodam jeszcze że jestem z Wielkopolski. Jest tu ktoś też stąd?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
www.federa.org.pl
FB/Twitter @federapl
+48 22 635 93 95
Ważne info przed, w trakcie i po terminacji ciąży
Federa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:25   #4284
malinowa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć dziewczyny,

odebrałam dzisiaj wyniki, potwierdzilo się najgorsze - Zespół Edwardsa. Zaraz po odebraniu miałam spotkanie z psychologiem który wystawił mi opinie i powrót do genetyka ktory wypisal skierowanie do szpitala. Musiałam się trochę wykłócić ponieważ nie chciała mi wypisać normalnego skierowania do szpitala tylko wypisala od razu do Instytutu a dzięki waszym opiniom zdecydowałam się na szpital w Piasecznie, bardzo niechętnie i wielce urażona(?) wpisała szpital w rejonie zamieszkania. na moje pytanie czy w Instytucie bez problemu wykonują terminacje odpowiedziała, że nie wie, trzeba pytać na izbie przyjęć...



Powiedzcie mi jeszcze skąd gentyk wie, że to był przypadek? dzisiaj pytałam o dodatkowe badania dla mnie i faceta jeśli będziemy chcieli się starać o kolejne dziecko i usłyszałam odpowiedź, że nie ma potrzeby wykonywania żadnych bo to, że dziecko było chore było przypadkiem.
malinowa44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:04   #4285
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Oligator01

Jak to nadwaga i problemy z T?! Co za głupoty opowiadają, ech... A jeśli mogę zapytać, to ile wazysz, skoro lekarz miał TAKI argument?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 14:01   #4286
am2019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Malinowa44 czyżby doktor O.?
am2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 15:40   #4287
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Malinowa44, może się nie znam, ale zespół Edwardsa zazwyczaj jest przypadkiem, ale chyba nie zawsze, więc genetyk chyba nie może Ci dać stuprocentowej pewności, że to był przypadek. Wydaje mi się, że istnieje druga opcja, może o wiele rzadziej się zdarza, ale jeśli któreś z Was jest nosicielem translokacji chromosomu 18, to wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Edwardsa wzrasta. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 15:59   #4288
Marakin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć, tez miałam terminację na Polnej w Poznaniu, jesli chcesz cos wiecej wiedziec to odezwij sie na priv
Marakin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 16:07   #4289
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Iskierka u mnie było też podejrzenie trisomii 18, ale niestety z badania dziecka nic nie wyszło. Genetyk powiedziała mi, że ten zespol faktycznie w 99% jest z przypadku, ale jest też 1% prawdopodobieństwa że jest odziedziczony. Dziedziczenie tej trisomii jest niezwykle rzadkie. Dlatego genetyk zaleciła nam badanie kariotypów.

Malinowa44 właśnie rozmawiałam z ginem, który robił mi kontrolne usg piersi. To nie jest mój prowadzący lekarz, więc musiałam mu zdać relację z tego, że przeszłam T. i brałam bromergon. On też powiedział, że mieliśmy pecha, bo zespół edwardsa to zazwyczaj przypadek. Ale stwierdził też, że jeżeli chcemy się starać o kolejne dziecko to dobrze zrobiliśmy robiąc kariotypy. Dla spokojnej głowy. Powiedział też, że niestety w przypadku tego zespołu nie powinno się ciągnąć takiej ciąży-jego zdaniem to niepotrzebny ból dla kobiety ale też i dla dziecka. I tego się trzymam.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 19:35   #4290
CiemnaChmura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 16
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Federa moja gin prowadząca także powiedziała mi, że sam ZD to nie jest wskazanie do terminacji. U nas była jeszcze wada serca. Po przyspieszonym wyniku amnio dostałam orzeczenie od genetyka. Wtedy moja gin prowadząca powiedziała, że przecież w tym orzeczeniu wszystko jest napisane i skierowanie niepotrzebne. A jak potrzebne to czemu genetyk nie wystawił. W końcu napisała skierowanie, ale napisała tylko rozpoznanie ZD i wada serca. Nie napisała, że na terminację zgodnie z ustawą i powiedziała, że to nie ona o tym decyduje. Że ona tylko kieruje na oddział, a tam i tak zbierze się konsylium które zdecyduje czy zrobić t. Czy miała rację? Szpital tego skierowania nie uznał. Poszłam do innego gin, która wystawiła skierowanie konkretnie do tego szpitala na terminację zgodnie z ustawą. W szpitalu po wszystkich formalnościach związanych z przyjęciem od razu ok godz 11 dostałam piwrszą tabletkę. Nie stawiałam się przed żadną komisją.
CiemnaChmura jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.