Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-17, 08:58   #4561
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Autyzmu może nie dostaniesz bo może i jesteś na to za stara, ale może jakiś Alzheimer. W latach 60 kobiety w dobrej wierze przyjmowały talidomid i rodziły dzieci bez rąk i nóg, no ale to było całe 50 lat temu (no patrz i latali nawet wtedy w kosmos ) więc wiadomo milion lat temu i od tamtego czasu świat jest rajem.
A kiedyś nacierali się też rtęcią na kiłę
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:00   #4562
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

ktoś pytał o bieżace szczepienia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/komun...xtymmnwPmj0l_w
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:03   #4563
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Do ginekologa to przynajmniej można w maseczce, więc ochrona jakaś jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A lekarz ma długie ręce to i odpowiedni odstęp da się zachować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:07   #4564
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale czy dentyści nie zamknęli sami gabinetów?

No właśnie moja dentystka jak odwoływała mi wizytę to powiedziała, że musi zamknąć gabinet. Więc zrozumiałam, że to był odgórny nakaz, tak jak galerie handlowe i fryzjerzy. Serio to nie jest regulowane przez obostrzenia?


Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
O tym jeszcze na jakiś czas trzeba zapomnieć. Lekarze w tej chwili nie mogą pracować w więcej niż jednym miejscu i kropka. Jedna dobra wiadomość jest taka, że konsultanci powoli rozszerzają listy schorzeń, które wymagają pilnego leczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie pytanie na jaki czas i czy na pewno wszyscy mogą czekać. Jest gdzieś opublikowania taka lista?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:09   #4565
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Ciekawe kiedy odmrożą komunikację miejską.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:21   #4566
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No właśnie moja dentystka jak odwoływała mi wizytę to powiedziała, że musi zamknąć gabinet. Więc zrozumiałam, że to był odgórny nakaz, tak jak galerie handlowe i fryzjerzy. Serio to nie jest regulowane przez obostrzenia?





Właśnie pytanie na jaki czas i czy na pewno wszyscy mogą czekać. Jest gdzieś opublikowania taka lista?
Ja już sama nie wiem jak to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:21   #4567
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ciekawe kiedy odmrożą komunikację miejską.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to znaczy?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 09:24   #4568
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pamięta się. Ale w moim życiu i w życiu mojej rodziny to niestety była mniejszość.
Moim zdaniem większość lekarzy leczy hurtowo na znane choroby. A że jednak sporo osób choruje na standardowe choroby, to i statystycznie wyleczonych jest sporo. Mało który lekarz (przynajmniej ja jeszcze na takiego nie trafiłam) pomyśli, że może to być jednak coś innego. Prawie wszystkie osoby, które zmarły w mojej rodzinie były leczone nie na to na co chorowały. Pewnie bez pomocy lekarza i tak by umarły, ale przyjmowanie niepotrzebnych leków i przechodzenie zabiegów na pewno śmierć znacznie przyspieszyło. Sama chodzę do lekarza, ale jedynie w celu pobrania próbek, wykonania badania, czy wypisania recepty. Nie ufam kompletnie, a spotkałam na swojej drodze też bardziej uznanych profesorów.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:29   #4569
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Dentysci mają z góry opracowane wytyczne kogo mogą przyjąć i jak ma wyglądać gabinet. Stąd te zamknięte gabinety - mało kto miał stanowiska pracy, które spełniały zalecenia PTSu, plus dużo placówek na samym początku pandemii pooddawalo środki ochrony osobistej do szpitali, a kupić nie ma jak albo są ograniczenia.

Koleżanka pracująca na NFZ przyjmująca tylko nagle przypadki pracuje cały dzień w jednej maseczce, asystentka w ogóle nie dostaje.

Także to nie jest złośliwość wrednych dentystów. Wszyscy dentyści których znam chcą już wrócić do pracy i zarabiać, bo oni tez się powietrzem nie żywią.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:31   #4570
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

O kurcze, nie było mnie kilkadziesiąt godzin i tyle stron :O


No nic, będę czytać.


Tylko chciałam napisać,że wczoraj pojechałam na zakupy i zajechałam do rodziców - normalnie psychika mi się poprawiła niesamowicie po takim spotkaniu, nie widziałam ich 3 tygodnie - ze względu na strach przed mandatem i tym,że sama miałam kilka dni duszącego kaszlu - a rodzice są pod 60,więc wiadomo.... strach.
Ale nawet spotkałam brata, który na co-dzień mieszka gdzie indziej, także no całkiem inaczej się czuję, nawet przestało mnie boleć serce (nerwicowe bóle) i głowa...



A od poniedziałku na spokojnie można już wyjść na spacer bez dostania mandatu, także troszkę psychicznie lżej.


Dobra idę nadrabiać wątek
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:33   #4571
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dentysci mają z góry opracowane wytyczne kogo mogą przyjąć i jak ma wyglądać gabinet. Stąd te zamknięte gabinety - mało kto miał stanowiska pracy, które spełniały zalecenia PTSu, plus dużo placówek na samym początku pandemii pooddawalo środki ochrony osobistej do szpitali, a kupić nie ma jak albo są ograniczenia.

Koleżanka pracująca na NFZ przyjmująca tylko nagle przypadki pracuje cały dzień w jednej maseczce, asystentka w ogóle nie dostaje.

Także to nie jest złośliwość wrednych dentystów. Wszyscy dentyści których znam chcą już wrócić do pracy i zarabiać, bo oni tez się powietrzem nie żywią.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak też myślę, czyli mają odgórnie narzucony zakaz przyjmowania pacjentów, jeśli nie mogą spełniać obecnych norm. Dlatego też żałuję, że rząd nic nie mówi na ten temat na razie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 09:38   #4572
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Tak też myślę, czyli mają odgórnie narzucony zakaz przyjmowania pacjentów, jeśli nie mogą spełniać obecnych norm. Dlatego też żałuję, że rząd nic nie mówi na ten temat na razie.

Zgadzam się i tez się dziwie, ze muzea i galerie są ważniejsze niż dentyści...Od braku zakupów nie można umrzeć, a od ropowicy z powodu zakażenia miazgi zęba już tak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:46   #4573
TygrysEuropy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 64
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Ale czasami piszecie dyrdymały, że tego czytać się nie da, a najzabawniejsze jest to, że wyśmiewacie się z Januszu a sami nie rzadko przedstawiacie postawę Januszowa czyli znawczyni od wszystkiego.



W luzuwaniu obostrzeń nie chodzi tylko o to żeby otworzyć co jest najważniejsze tylko gdzie da się zachować odpowiedni odstęp osoby od osoby.

O tym mówił minister wczoraj na konferencji, dlatego takie muzeum będzie pierwsze otwarte przed fryzjerem, gdzie w pierwszym miejscu (muzeum) da się zachować dwa metry od drugiej osoby, a w drugim miejscu (fryzjerzy, kosmetyczki, salonu tatuażu, piercingu) będą otwarte na końcu,bo kontakt między ludzki jest w tych zawodach najbliższy. Ot i całą wasza teoria spiskową dlaczego muzeum pierwsze przed fryzjerem.



Maseczki będzie można zdjąć jak będzie szczepionka. Szczepionka będzie za co najmniej rok, półtora do maksymalnie dwóch lat, oznajmił minister Szumowski.

O powrotu dzieci do szkół ani słowa. Co prawda wróci rocznik tylko klas 1-3 i to nie wszyscy tylko dzieci których rodzice pracują. Pozostali nie wrócą póki nie zdejmiemy maseczek czyli do dwóch lat.

Według mnie starsze roczniki w ogóle już nie wrócą do szkół, bo jak pisałem według mnie nauka przejdzie już na zawsze w tryb online.

Pisałem że zbliża się cyfryzacja i automatyzacja, plus nacjonalizacja firm.

Nie po to firmy wdrażają systemy za gruba kasę cyfrowe aby mialo służyć to tylko na kilka miesięcy na czas wirusa. Choćby przykład bankow w Polsce. Część już oferuje zakładanie konta poprzez skan dowodu i selfi '' ryja'' sam tak już konto zakładałem. Bez kuriera, poczta przychodzi tylko karta płatnicza. Banki przynajmniej część maja juz zakaz korzystania z kuriera przy zakładaniu konta. Wczoraj Alior bank wprowadził ubieganie się o pożyczkę na selfi' 'ryja' ' sądzicie ze te systemy są tworzona na kilka miesięcy? Tak zostanie już na zawsze. Potem zlikwidują placówki bankowo bo po co mają istnieć jak wszystko będzie na selfi' 'ryja' '.

Do wplat i wypłat są bankomaty i wpkatomaty a potem i one zniknął skoro ma być obrót kartami czyli bezgotówkowy.

I tak oto powstanie cyfyzacja banków bez placowek.

Cyfryzację edukacji która zostanie na zawsze tez juz znacie online bez budynków, tylko ewentualnie egzaminy stacjonarnie przed komisją.

Lekarze i przychodnie online i recepty na kody. Poza szczególnymi wyjatkami gdzie faktycznie potrzebny jest fizycznie lekarz.

Ostatnio czytajajac coś w internecie pojawiła się mi reklama przyrządu medycznego, wielkości pilota do TV, którym można osłuchać płuca, serce zmierzyć temperaturę i zajrzeć do gardła, i zrobić zdjecua czy to gardla czy ciała.

Czyli po prostu łączycie się z lekarzem online prze np Skype a pewnie będą inne programy, przykładacie taki przedmiot tam gdzie wam dolega i do lekarza spływają podstawowe dane, czyli to co robi lekarz rodzinny osłuchuje plucs serce foto gardla i temperatura. Jak wypryski na ciele czy wysypka to trzaskacie foto i lekarz widzi skan, ocenia daje e kod na lek i bujacie się do apteki.

Oczywiście takim sprzętem mozna zajrzeć i w du..tylek i pochwe. Teraz to żart, ale kto wie.

Dawna rzeczywistość się skończyła. To jest wojna gospodarcza. Cały przemysł Zachodni zostanie wycofany z Chin i przeniesiony do Europy USA itd. Gdzie będzie szył produkował zamiast chińczyka? Maszyny i roboty, sztuczna inteligencja, poto jest 5 g, plus cyfryzacja każdej dziedziny.
TygrysEuropy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:51   #4574
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez TygrysEuropy Pokaż wiadomość
Ale czasami piszecie dyrdymały, że tego czytać się nie da, a najzabawniejsze jest to, że wyśmiewacie się z Januszu a sami nie rzadko przedstawiacie postawę Januszowa czyli znawczyni od wszystkiego.



W luzuwaniu obostrzeń nie chodzi tylko o to żeby otworzyć co jest najważniejsze tylko gdzie da się zachować odpowiedni odstęp osoby od osoby.

O tym mówił minister wczoraj na konferencji, dlatego takie muzeum będzie pierwsze otwarte przed fryzjerem, gdzie w pierwszym miejscu (muzeum) da się zachować dwa metry od drugiej osoby, a w drugim miejscu (fryzjerzy, kosmetyczki, salonu tatuażu, piercingu) będą otwarte na końcu,bo kontakt między ludzki jest w tych zawodach najbliższy. Ot i całą wasza teoria spiskową dlaczego muzeum pierwsze przed fryzjerem.



Maseczki będzie można zdjąć jak będzie szczepionka. Szczepionka będzie za co najmniej rok, półtora do maksymalnie dwóch lat, oznajmił minister Szumowski.

O powrotu dzieci do szkół ani słowa. Co prawda wróci rocznik tylko klas 1-3 i to nie wszyscy tylko dzieci których rodzice pracują. Pozostali nie wrócą póki nie zdejmiemy maseczek czyli do dwóch lat.

Według mnie starsze roczniki w ogóle już nie wrócą do szkół, bo jak pisałem według mnie nauka przejdzie już na zawsze w tryb online.

Pisałem że zbliża się cyfryzacja i automatyzacja, plus nacjonalizacja firm.

Nie po to firmy wdrażają systemy za gruba kasę cyfrowe aby mialo służyć to tylko na kilka miesięcy na czas wirusa. Choćby przykład bankow w Polsce. Część już oferuje zakładanie konta poprzez skan dowodu i selfi '' ryja'' sam tak już konto zakładałem. Bez kuriera, poczta przychodzi tylko karta płatnicza. Banki przynajmniej część maja juz zakaz korzystania z kuriera przy zakładaniu konta. Wczoraj Alior bank wprowadził ubieganie się o pożyczkę na selfi' 'ryja' ' sądzicie ze te systemy są tworzona na kilka miesięcy? Tak zostanie już na zawsze. Potem zlikwidują placówki bankowo bo po co mają istnieć jak wszystko będzie na selfi' 'ryja' '.

Do wplat i wypłat są bankomaty i wpkatomaty a potem i one zniknął skoro ma być obrót kartami czyli bezgotówkowy.

I tak oto powstanie cyfyzacja banków bez placowek.

Cyfryzację edukacji która zostanie na zawsze tez juz znacie online bez budynków, tylko ewentualnie egzaminy stacjonarnie przed komisją.

Lekarze i przychodnie online i recepty na kody. Poza szczególnymi wyjatkami gdzie faktycznie potrzebny jest fizycznie lekarz.

Ostatnio czytajajac coś w internecie pojawiła się mi reklama przyrządu medycznego, wielkości pilota do TV, którym można osłuchać płuca, serce zmierzyć temperaturę i zajrzeć do gardła, i zrobić zdjecua czy to gardla czy ciała.

Czyli po prostu łączycie się z lekarzem online prze np Skype a pewnie będą inne programy, przykładacie taki przedmiot tam gdzie wam dolega i do lekarza spływają podstawowe dane, czyli to co robi lekarz rodzinny osłuchuje plucs serce foto gardla i temperatura. Jak wypryski na ciele czy wysypka to trzaskacie foto i lekarz widzi skan, ocenia daje e kod na lek i bujacie się do apteki.

Oczywiście takim sprzętem mozna zajrzeć i w du..tylek i pochwe. Teraz to żart, ale kto wie.

Dawna rzeczywistość się skończyła. To jest wojna gospodarcza. Cały przemysł Zachodni zostanie wycofany z Chin i przeniesiony do Europy USA itd. Gdzie będzie szył produkował zamiast chińczyka? Maszyny i roboty, sztuczna inteligencja, poto jest 5 g, plus cyfryzacja każdej dziedziny.
Chyba ty piszesz dyrdymały. Myślisz, że wszystko da się tak łatwo zastąpić? Proszę cię...chyba się musiałeś mocno w głowę ostatnio walnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:57   #4575
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Szkoda, że rząd nie mówi nic o odmrażaniu dentystów, prywatnych gabinetów lekarskich itd. Ja wiem, że to zagrożenie, ale jednak nie tylko na covid ludzie chorują. Jeśli Szumowski uważa, że do opracowania szczepionki nie można chodzić bez maseczek no to rozumiem, że dentysta też odpada. Nie wyobrażam sobie tego.
dentysta i orto moich córek - można się na pilne leczenie umówić, ALE do każdej wizyty + 100zł na środki ochrony.

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Myślę że tak. Skoro do parków można rekreacyjnie się udać to właściciele na własny ogródek działkowy, raczej bez problemów mogą iść. Mnie bardziej zastanawia czy mogę sobie obiad na grillu zrobić, mając na myśli- tylko ja i mąż.

Możesz
Grill nie jest zakazany - nie wolno grilla z towarzystwem pozadomownikowym.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

TygrysEuropy - nowe wcielenie Edana

Olać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:57   #4576
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Zgadzam się i tez się dziwie, ze muzea i galerie są ważniejsze niż dentyści...Od braku zakupów nie można umrzeć, a od ropowicy z powodu zakażenia miazgi zęba już tak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Zalecana jest telefoniczna weryfikacja przyczyny zgłoszenia się do lekarza dentysty, umożliwiająca dostęp wyłącznie pacjentom, którzy wymagają udzielenia pilnej pomocy lekarskiej.
Zalecane jest ograniczenie zakresu działalności gabinetów stomatologicznych.
Zakres świadczeń stomatologicznych realizowanych w gabinecie w ramach ogólnej opieki podstawowej, chirurgii stomatologicznej, stomatologii dziecięcej i stomatologii zachowawczej powinien być ograniczony do wykonywania procedur niezbędnych w przypadku wykonywania pilnej interwencji, tj. występowania bólu, procesów zapalnych i ropnych, urazów, torbieli oraz stanów z wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań u pacjentów.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/zalec...sem-sars-cov-2
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:59   #4577
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez TygrysEuropy Pokaż wiadomość
Ale czasami piszecie dyrdymały, że tego czytać się nie da, a najzabawniejsze jest to, że wyśmiewacie się z Januszu a sami nie rzadko przedstawiacie postawę Januszowa czyli znawczyni od wszystkiego.



W luzuwaniu obostrzeń nie chodzi tylko o to żeby otworzyć co jest najważniejsze tylko gdzie da się zachować odpowiedni odstęp osoby od osoby.

O tym mówił minister wczoraj na konferencji, dlatego takie muzeum będzie pierwsze otwarte przed fryzjerem, gdzie w pierwszym miejscu (muzeum) da się zachować dwa metry od drugiej osoby, a w drugim miejscu (fryzjerzy, kosmetyczki, salonu tatuażu, piercingu) będą otwarte na końcu,bo kontakt między ludzki jest w tych zawodach najbliższy. Ot i całą wasza teoria spiskową dlaczego muzeum pierwsze przed fryzjerem.



Maseczki będzie można zdjąć jak będzie szczepionka. Szczepionka będzie za co najmniej rok, półtora do maksymalnie dwóch lat, oznajmił minister Szumowski.

O powrotu dzieci do szkół ani słowa. Co prawda wróci rocznik tylko klas 1-3 i to nie wszyscy tylko dzieci których rodzice pracują. Pozostali nie wrócą póki nie zdejmiemy maseczek czyli do dwóch lat.

Według mnie starsze roczniki w ogóle już nie wrócą do szkół, bo jak pisałem według mnie nauka przejdzie już na zawsze w tryb online.

Pisałem że zbliża się cyfryzacja i automatyzacja, plus nacjonalizacja firm.

Nie po to firmy wdrażają systemy za gruba kasę cyfrowe aby mialo służyć to tylko na kilka miesięcy na czas wirusa. Choćby przykład bankow w Polsce. Część już oferuje zakładanie konta poprzez skan dowodu i selfi '' ryja'' sam tak już konto zakładałem. Bez kuriera, poczta przychodzi tylko karta płatnicza. Banki przynajmniej część maja juz zakaz korzystania z kuriera przy zakładaniu konta. Wczoraj Alior bank wprowadził ubieganie się o pożyczkę na selfi' 'ryja' ' sądzicie ze te systemy są tworzona na kilka miesięcy? Tak zostanie już na zawsze. Potem zlikwidują placówki bankowo bo po co mają istnieć jak wszystko będzie na selfi' 'ryja' '.

Do wplat i wypłat są bankomaty i wpkatomaty a potem i one zniknął skoro ma być obrót kartami czyli bezgotówkowy.

I tak oto powstanie cyfyzacja banków bez placowek.

Cyfryzację edukacji która zostanie na zawsze tez juz znacie online bez budynków, tylko ewentualnie egzaminy stacjonarnie przed komisją.

Lekarze i przychodnie online i recepty na kody. Poza szczególnymi wyjatkami gdzie faktycznie potrzebny jest fizycznie lekarz.

Ostatnio czytajajac coś w internecie pojawiła się mi reklama przyrządu medycznego, wielkości pilota do TV, którym można osłuchać płuca, serce zmierzyć temperaturę i zajrzeć do gardła, i zrobić zdjecua czy to gardla czy ciała.

Czyli po prostu łączycie się z lekarzem online prze np Skype a pewnie będą inne programy, przykładacie taki przedmiot tam gdzie wam dolega i do lekarza spływają podstawowe dane, czyli to co robi lekarz rodzinny osłuchuje plucs serce foto gardla i temperatura. Jak wypryski na ciele czy wysypka to trzaskacie foto i lekarz widzi skan, ocenia daje e kod na lek i bujacie się do apteki.

Oczywiście takim sprzętem mozna zajrzeć i w du..tylek i pochwe. Teraz to żart, ale kto wie.

Dawna rzeczywistość się skończyła. To jest wojna gospodarcza. Cały przemysł Zachodni zostanie wycofany z Chin i przeniesiony do Europy USA itd. Gdzie będzie szył produkował zamiast chińczyka? Maszyny i roboty, sztuczna inteligencja, poto jest 5 g, plus cyfryzacja każdej dziedziny.
W coś takiego aż tak nie wierzę, ale oglądałam jakiś czas temu dokument, że jakieś państwo (nie pamiętam już jakie, ale chyba w Europie) próbuje się już zmierzyć z technologicznym aspektem życia codziennego, że roboty odbierają pracę ludziom i z czego ci ludzie mają żyć i są już rozmowy na temat podstawowej pensji dla każdego za "nicnierobienie" a właściwie za pracę. Ale praca to nie to samo co zatrudnienie. Bo czy wychowywanie dzieci to nie praca? Czy robienie zdjęć to nie praca? Czy umycie garów to nie praca? Czy sadzenie drzew, kwiatów i krzewów to nie praca? Wszystkie nasze działania to praca, większość ludzi ma jakieś zainteresowania, hobby i mogłaby robić to co lubi w formie pomocy społecznej a i tak każdy dostawałby taka samą pensję.
Gdzieś na netflixie widziałam ten dokument (nie, nie mam netflixa, ale miałam okazję obejrzeć taki film u siostry, która tego netflixa ma).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:00   #4578
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87759362]dentysta i orto moich córek - można się na pilne leczenie umówić, ALE do każdej wizyty + 100zł na środki ochrony.[/QUOTE]

Podejrzewam, ze nadal na brak chetnych nie narzekaja, skoro konkurencja obecnie przewaznie wcale nie przyjmuje pacjentow. Moim zdaniem gabinety lekarskie powinny byc czynne.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:06   #4579
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Co do lekarzy to ja chyba tak pół na pół w życiu trafiałam - byłam u kilku rewelacyjnych specjalistów, u wielu przeciętnych lekarzy a tragedia była u jednego laryngologa, jednego psychologa (niby to nie lekarz), jednej endokrynolog i jednego ortopedy. A no i nikt nigdy nie wpadł na moją nietolerancję nabiału ale jakoś jestem to w stanie zrozumieć bo kiedyś nie było o tym tak głośno a objawy są nijakie, występują np na drugi dzień i pasują do wszystkiego

Teraz powinnam iść do dentysty i endokrynologa ale boję się szczerze mówiąc, za dużo jest zarażeń w przychodniach. Póki mogę to poczekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 10:08   #4580
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Patrzę sobie na statystyki na worldmeters i widzę, że dzisiaj w Chinach 1290 zgonów Przy czym jak patrzę na całkowitą liczbę zgonów, to nie widzę, żeby tak bardzo się zmieniła(4632 zgony, czyli mniej więcej tyle, co było, bo na bank 4000 mieli przekroczone chyba). O co chodzi?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:10   #4581
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, ze nadal na brak chetnych nie narzekaja, skoro konkurencja obecnie przewaznie wcale nie przyjmuje pacjentow. Moim zdaniem gabinety lekarskie powinny byc czynne.
I jak to sobie wyobrażasz?
Zupełnie hipotetycznie: Lekarz przyjmuje w gabinecie powiedzmy 20 osób dziennie 3 razy w tygodniu. Na co dzień pracuje w szpitalu, gdzie ma kontakt z całym personelem i pacjentami danego oddziału i soru, w zależności od ośrodka kilkadziesiąt albo setki osób dziennie. Okazuje się, że zachorował. Co teraz ze wszystkimi pacjentami, których badał przez ostatnie dni, personelem oddziału i gabinetu, soru, i tak właściwie całego szpitala?
Już teraz, przy tak ograniczonej działalności najwięcej zakażeń koronawirusowych to szpitale i poradnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:13   #4582
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Patrzę sobie na statystyki na worldmeters i widzę, że dzisiaj w Chinach 1290 zgonów Przy czym jak patrzę na całkowitą liczbę zgonów, to nie widzę, żeby tak bardzo się zmieniła(4632 zgony, czyli mniej więcej tyle, co było, bo na bank 4000 mieli przekroczone chyba). O co chodzi?
To nie z dzisiaj te zgony, tylko tak jakby zalegle.

Wuhan (China), the epicenter of the pandemic, today reported 1,290 additional deaths that had not been previously counted and reported, bringing the total number of deaths in Wuhan from 2,579 to 3,869, an increase of 50%, as the result of a revision by the Wuhan New Coronary Pneumonia Epidemic Prevention and Control. As part of this revision, 325 additional cases in Wuhan were also added. Separately, China's National Health Commission (NHC) reported 26 new cases (and no deaths) in its daily report

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
I jak to sobie wyobrażasz?
Zupełnie hipotetycznie: Lekarz przyjmuje w gabinecie powiedzmy 20 osób dziennie 3 razy w tygodniu. Na co dzień pracuje w szpitalu, gdzie ma kontakt z całym personelem i pacjentami danego oddziału i soru, w zależności od ośrodka kilkadziesiąt albo setki osób dziennie. Okazuje się, że zachorował. Co teraz ze wszystkimi pacjentami, których badał przez ostatnie dni, personelem oddziału i gabinetu, soru, i tak właściwie całego szpitala?
Już teraz, przy tak ograniczonej działalności najwięcej zakażeń koronawirusowych to szpitale i poradnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli obostrzenia maja byc lagodzone, to po prostu uwazam, ze powinny w pierwszej kolejnosci dotyczyc gabinetow lekarskich, a nie galerii czy muzeow, przez niewybranie sie do muzeum jeszcze nikt nie umarl.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:14   #4583
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No właśnie moja dentystka jak odwoływała mi wizytę to powiedziała, że musi zamknąć gabinet. Więc zrozumiałam, że to był odgórny nakaz, tak jak galerie handlowe i fryzjerzy. Serio to nie jest regulowane przez obostrzenia?





Właśnie pytanie na jaki czas i czy na pewno wszyscy mogą czekać. Jest gdzieś opublikowania taka lista?

trzeba czekać na rozporządzenie,które pewnie będzie wrzucone na 3 godziny przed 20 kwietnia :P
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:14   #4584
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Taaa, i przez dwa lata będziemy dymać w maskach na ryju
Przez 5 lat dojeżdżałam na studia. Głównie busami, rzadko dużym autobusem. W godzinach 14-18 ludzie w busach stali jeden na drugim, a jedyne źródło świeżego powietrza to był uchylony lufcik u góry. Wtedy było ciężko oddychać, nie mając maski na twarzy, a co dopiero teraz
Już widzę jak w szkołach, przedszkolach dzieciaki noszą maseczki, jak moja 55 letnia matka przedszkolanka pilnuje 20 pięciolatkow, żeby każden jeden nie zdejmował maski

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:15   #4585
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Taaa, i przez dwa lata będziemy dymać w maskach na ryju
Przez 5 lat dojeżdżałam na studia. Głównie busami, rzadko dużym autobusem. W godzinach 14-18 ludzie w busach stali jeden na drugim, a jedyne źródło świeżego powietrza to był uchylony lufcik u góry. Wtedy było ciężko oddychać, nie mając maski na twarzy, a co dopiero teraz
Już widzę jak w szkołach, przedszkolach dzieciaki noszą maseczki, jak moja 55 letnia matka przedszkolanka pilnuje 20 pięciolatkow, żeby każden jeden nie zdejmował maski

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Fakt, to jest mało realne, więc ten pomysł z tymi maseczkami wydaje mi się o upy kant rozbić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:16   #4586
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Gabinety lekarskie moznaby otworzyć, gdyby na rynku była wystarczająca ilość środków ochrony osobistej. Chyba że nie mialybyscie problemu, żeby dentysta/laryngolog/okulista przyjmował Was w maseczce, na która wcześniej „nachuchalo” 15 osób?

Dlatego rząd nie porusza tych tematów. W galerii handlowej każdy sam zapewnia sobie maseczkę, do gęby nikomu zaglądać nie musi, rękawiczki mogą być typowymi „zrywkami”.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2020-04-17 o 10:17
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:17   #4587
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Gabinety lekarskie moznaby otworzyć, gdyby na rynku była wystarczająca ilość środków ochrony osobistej. Chyba że nie mialybyscie problemu, żeby dentysta przyjmował Was w maseczce, na która wcześniej „nachuchalo” 15 osób?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde ja nie wiem, ale moja ortodontka przyjmowała mnie ZAWSZE w maseczce i googlach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

To samo jej asystentka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:17   #4588
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To nie z dzisiaj te zgony, tylko tak jakby zalegle.

Wuhan (China), the epicenter of the pandemic, today reported 1,290 additional deaths that had not been previously counted and reported, bringing the total number of deaths in Wuhan from 2,579 to 3,869, an increase of 50%, as the result of a revision by the Wuhan New Coronary Pneumonia Epidemic Prevention and Control. As part of this revision, 325 additional cases in Wuhan were also added. Separately, China's National Health Commission (NHC) reported 26 new cases (and no deaths) in its daily report

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------



Jesli obostrzenia maja byc lagodzone, to po prostu uwazam, ze powinny w pierwszej kolejnosci dotyczyc gabinetow lekarskich, a nie galerii czy muzeow, przez niewybranie sie do muzeum jeszcze nikt nie umarl.
W pierwszej kolejności dotyczą miejsc, gdzie jest najmniejsze zagrożenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:18   #4589
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kurde ja nie wiem, ale moja ortodontka przyjmowała mnie ZAWSZE w maseczce i googlach
Mnie kazdy dentysta tak samo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 10:20   #4590
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kurde ja nie wiem, ale moja ortodontka przyjmowała mnie ZAWSZE w maseczce i googlach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

To samo jej asystentka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale tych maseczek, przyłbic, rękawiczek BRAKUJE. Nie ma ich fizycznie. Przed pandemią były i można je było regularnie zmieniać.

Przecież to jest oczywiste, że wcześniej dentysci przyjmowali w maseczkach i goglach - czy ja piszę inaczej? Z tym że nie było limitu, a teraz jest. W szpitalach państwowych takich rzeczy brakuje, a co dopiero w prywatnych gabinetach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2020-04-17 o 10:22
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-18 17:12:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.