Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-09, 15:28   #1
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Angry

Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?


Tak jak w tytule... Nienawidzę świąt, a Bożego Narodzenia to już kompletnie!
Jestem osobą wierzącą i praktykującą, ale nienawidzę świąt!

Mój tata nie spędza z nami świąt - mieszka i pracuje za granicą i nie dostaje wolnego na święta - nie pytajcie o więcej, nie będę tego rozwijać.
Święta spędzam z mamą i z bratem, którego NIENAWIDZĘ!!!
NIENAWIDZĘ łamać się z nim opłatkiem, ponieważ zarówno on jak i ja nie życzymy sobie nawzajem niczego dobrego.
Przygotowywanie do świąt to też jedno wielkie zamieszanie i nerwy, robienie wszystkiego na ocenę - pieczemy ciasta też dla dziadków, którzy oceniają oraz ich goście też oceniają te wypieki.


Ktoś ma podobnie? Wy też nienawidzicie świąt?
__________________
"Diab☠le, ty głup☠ku, jeżeli się powieszę, to ko☠go będziesz dręczył? " - Barbara Rosiek
_____________
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:48   #2
Neferath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 122
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Ja nie lubię świąt ze względu na to zamieszanie, zmuszanie do przyjazdu na nie, życie w biegu, szczególnie bezpośrednio przed świętami, ubierania choinki nienawidzę wręcz... Jestem osobą wybitnie nietowarzyską i spędzenie tygodnia czy dwóch, szczególnie w tym czasie, jest po prostu męczarnią dla mnie. W czasie wigilii wszystko jest takie sztuczne, że aż zęby bolą... Łączę się w bólu...
Neferath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:48   #3
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

"Nienawidzę" to za dużo, ale zdecydowanie nie znoszę.
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:47   #4
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Wierząca, praktykująca. Gdzie wiara i praktyka, skoro mówisz, że nienawidzisz drugiego człowieka i to swojego brata?

Ja lubię święta, to jedyny czas w roku, kiedy mogę z rodzicami i bratem zjeść chociaż wspólny posiłek.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:49   #5
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Też nie znoszę świąt, bo nie mam swojej własnej rodziny. Po drugie u mnie w domu z kasą krucho. Po trzecie nie mam do kogo się odezwać we święta i do kogo wyjść we święta. mama czasem tv u mnie w pokoju poogląda we święta. Nie lubię jak ludzie sztuczne " życzenia" sobie składają. W wigilię sobie składają życzenia, a po świętach się już nie kochają, tylko się kłócą i nienawidzą.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:57   #6
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Jest już taki wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=580565
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:08   #7
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Wierząca, praktykująca. Gdzie wiara i praktyka, skoro mówisz, że nienawidzisz drugiego człowieka i to swojego brata?

Ja lubię święta, to jedyny czas w roku, kiedy mogę z rodzicami i bratem zjeść chociaż wspólny posiłek.

Może masz normalnego brata, który nie znęca się nad Tobą i Twoją matką psychicznie, który Was szanuje?
Nie było go w domu 9 miesięcy i ja przez te 9 miesięcy czułam, że żyję. Teraz moje piekło wróciło, muszę lecieć na tabl uspokajających bo inaczej tego nie zniosę.

I ja mam z takim człowiekiem dzielić się opłatkiem?! To jakaś kpina!!
__________________
"Diab☠le, ty głup☠ku, jeżeli się powieszę, to ko☠go będziesz dręczył? " - Barbara Rosiek
_____________
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 17:31   #8
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

To porozmawiaj z Mama o tym . Powiedz ze nie chcesz spędzać z nim świat .
Ewentualnie wyjedz na swieta gdzies poza miejsce zamieszkania np. W gory albo gdzies , będziesz wtedy miała motyw zeby zabrać ze soba mamę . Skoro mówisz ze znęca sie nad wami psychicznie to zaargumntuj jej to tak , ze Ty nie chcesz spędzać z nim świat i Ty wyjedziesz i chcesz razem z nią spędzić te święta . Nie jest to jakieś wybitne rozwiazanie ale jedna z opcji .
Z kolei moze porozmawiaj z bratem ? Powiedz mu ze to co robi Was rani , moze prozmawiajcie o tym we trójkę ? Moze to da jakiś efekt ?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 18:26   #9
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

nie wiem czy problemem są tu święta, czy relacja z bratem..
świąt nie zmienisz za bardzo (daty, tradycji), ale relację można zmienić.
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 18:36   #10
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez moniaszelki Pokaż wiadomość
nie wiem czy problemem są tu święta, czy relacja z bratem..
świąt nie zmienisz za bardzo (daty, tradycji), ale relację można zmienić.
Zgadzam się. Problem nie leży w świętach, a w waszej relacji.

Poza tym to lubię święta, doceniam ten czas, ale sama forma i otoczka beznadziejna. Najpierw latasz z językiem na brodzie, gotujesz, sprzątasz, kupujesz. W wigilię od rana na nogach, żeby dogodzić gościom, a w drugi i trzeci dzień świąt odpoczywasz po 2 tygodniowym za-pieprzu przed wigilią. Chciałabym choć raz w życiu mieć luz i w te trzy dni usiąść z najbliższą rodziną, zjeść skromną kolację, dać sobie prezenty, grać w planszówki, wyjechać na krótką wycieczkę i po prostu RAZEM odpocząć.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 18:50   #11
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez moniaszelki Pokaż wiadomość
nie wiem czy problemem są tu święta, czy relacja z bratem..
świąt nie zmienisz za bardzo (daty, tradycji), ale relację można zmienić.
Odniosłam podobne wrażenie, że to nie święta tu stanowią problem. Hm, a nie miałabyś możliwości pojechania na ten czas do taty? Mimo, że nie ma wolnego w święta?
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 19:17   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Hej, jest juz taki watek

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:21   #13
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Nie jesteś sama, też nielubię świąt. Nie napisałam, że nienawidzę bo przynajmniej jest wolne od pracy i to chyba jedyny pozytyw. NIenawidzę jeździć do rodziny, nie lubię kiedy rodzina przyjeżdża do mnie. Te przygotowywania, nerwówka, zeby zdążyć tylko po to, żeby posiedzieć za stołem te kilka godzin z rodziną za którą się nie przepada.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 23:20   #14
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Może nie to, że nie znoszę.. Ale zdecydowanie mogłyby dla mnie nie istnieć. W ogóle uważam, że, (o ironio!) jest to czas dla ludzi szczęśliwych.
Jakoś nie napawa mnie myśl, że nie spędzę ich z moim już byłym. Będzie mi na pewno przykro i ciężko. I każdy, kto ma podobne problemy rozstania czy straty bliskiej osoby jakiś czas temu będzie czuł się osamotniony i zasmucony. Głupie.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:43   #15
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez Kreciola Pokaż wiadomość
Tak jak w tytule... Nienawidzę świąt, a Bożego Narodzenia to już kompletnie!
Jestem osobą wierzącą i praktykującą, ale nienawidzę świąt!

Mój tata nie spędza z nami świąt - mieszka i pracuje za granicą i nie dostaje wolnego na święta - nie pytajcie o więcej, nie będę tego rozwijać.
Święta spędzam z mamą i z bratem, którego NIENAWIDZĘ!!!
NIENAWIDZĘ łamać się z nim opłatkiem, ponieważ zarówno on jak i ja nie życzymy sobie nawzajem niczego dobrego.
Przygotowywanie do świąt to też jedno wielkie zamieszanie i nerwy, robienie wszystkiego na ocenę - pieczemy ciasta też dla dziadków, którzy oceniają oraz ich goście też oceniają te wypieki.


Ktoś ma podobnie? Wy też nienawidzicie świąt?
Mam zupełnie inaczej - uwielbiam święta
Mimo że jestem ateistką - święta oznaczają dla mnie spokojny czas spędzony z rodziną, która kocham. I do tego śnieg, choinka (uwielbiam ją ubierać), prezenty (uwielbiam dawać i dostawać), dobre jedzenie

Mysle, że to kwestia podejścia - denerwujesz sie, czujesz sie oceniana, nienawidzisz brata (!). Masz tu dużo kwestii, nad którymi powinnaś popracować.

A w ogóle to dziwia mnie poglądy, z jakimi sie czasem spotykam, że np. w czasie świąt ludzie się upijają, że wszystko jest sztuczne. U mnie w domu nikt sie nigdy nie upił w święta (pomysł wydaje mi się absurdalny), a sztuczność - chyba można się zdobyć na troche życzliwości przy składaniu życzeń ludziom, którzy sa naszą rodziną? Nie widze nic sztucznego w tym, że ktoś jest życzliwy czy miły.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Problem nie leży w świętach, a w waszej relacji.

Poza tym to lubię święta, doceniam ten czas, ale sama forma i otoczka beznadziejna. Najpierw latasz z językiem na brodzie, gotujesz, sprzątasz, kupujesz. W wigilię od rana na nogach, żeby dogodzić gościom, a w drugi i trzeci dzień świąt odpoczywasz po 2 tygodniowym za-pieprzu przed wigilią. Chciałabym choć raz w życiu mieć luz i w te trzy dni usiąść z najbliższą rodziną, zjeść skromną kolację, dać sobie prezenty, grać w planszówki, wyjechać na krótką wycieczkę i po prostu RAZEM odpocząć.
To dlaczego tak nie zrobisz?
Czytam te wasze posty i co druga osoba pisze o zamieszaniu, nerwówce i gościach/ludziach, za którymi sie nie przepada. Nie rozumiem, dlaczego nie spędzicie świąt tak, jak byście chciały. O ile zamieszanie i nerwówka to wasze odczucia i kwestia nastawienia (np. ja tak nie mam), o tyle zaproszenie gości albo pójście w gości to decyzja, ktorą podejmujecie.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:52   #16
haniawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Święta to ciągłe zamieszanie, pieczenie, gotowanie i tego nie lubię. Denerwuje mnie też stres, że trzeba kupić prezenty, zapasy, a potem leżenie i jedzenie. Niestety w tym roku nie spędzamy świąt w dużym gronie rodzinnym bo nie mamy możliwości, więc będzie smutno.
haniawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:14   #17
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
[/COLOR]

To dlaczego tak nie zrobisz?
Czytam te wasze posty i co druga osoba pisze o zamieszaniu, nerwówce i gościach/ludziach, za którymi sie nie przepada. Nie rozumiem, dlaczego nie spędzicie świąt tak, jak byście chciały. O ile zamieszanie i nerwówka to wasze odczucia i kwestia nastawienia (np. ja tak nie mam), o tyle zaproszenie gości albo pójście w gości to decyzja, ktorą podejmujecie.
Czasem tak się nie da i ja to rozumiem. Też chciałabym wszystko rzucić, wyjechać ale cieżko tak. I o ile jeszcze wyjazd byłby zrozumiany tak np to, że zostaję w domu ale do ciotki nie idę to już była by obraza na całego i tłumaczenie się, czy kłamanie, że jest się chorym. Bo jak tu powiedzieć rodzinie, że się z nimi nie lubi spędzać czasu?
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:47   #18
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Od zawsze nie lubilam tej calej sztucznej otoczki swiat, skladania sobie nieszczerych zyczen i paskudnych potraw wiligijnych. Jak widze, nie jestem sama. Za to uwielbiam kupowac bliskim prezenty swiateczne, lubie sprawiac im radosc i nie ma to nic wspolnego ze swietami.
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:54   #19
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Tez nie znoszę świat . Napawają mnie obrzydzeniem . Zawsze w Wigilię siedzę głodnA , bo wiecznie te same potrawy i zero mięsa . Zeby chociaz jakieś inne ryby były oprócz karpia, szczupaka i śledzia których za cholerę nie włosów do ust . Karpia juz napewno nie . Nie zjem czegoś co kilka godzin wcześniej pływalo w mojej wannie .... Fu
Czy prezenty sa fajne ? Tak , kiedy nie ma sie w rodzinie napinki , " zeby sie pokazać ". Wtedy prezenty mogą byc skromne ale bardziej wartościowe niż takie na pokaz .
Szum , nerwowość przed kolacja ? Ugh nie wiem po co sie tak denerwować bo nie przyjeżdża królowa Anglii tylko mąż, syn, córki , generalnie rodzina . A i tak zawsze dostalawam o☠☠☠☠☠☠☠ co ja tak sie guzdram, szybko szybko wszystko ma byc cacy ..
Ktos mówił o życzliwości przy składaniu życzeń - złóż życzenia osobie ktora jest winna Twojemu załamaniu nerwowemu i jeszcze specjalnie cie dobija jakbym mogła to bym zakończyła ten oplatek w jakimś środku przeczyszczajacym ...
Nie , zdecydowanie święta z moja rodzina to nic przyjemnego


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 15:46   #20
Aredheel
Przyczajenie
 
Avatar Aredheel
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 5
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez Kreciola Pokaż wiadomość
Tak jak w tytule... Nienawidzę świąt, a Bożego Narodzenia to już kompletnie!
Jestem osobą wierzącą i praktykującą, ale nienawidzę świąt!

Mój tata nie spędza z nami świąt - mieszka i pracuje za granicą i nie dostaje wolnego na święta - nie pytajcie o więcej, nie będę tego rozwijać.
Święta spędzam z mamą i z bratem, którego NIENAWIDZĘ!!!
NIENAWIDZĘ łamać się z nim opłatkiem, ponieważ zarówno on jak i ja nie życzymy sobie nawzajem niczego dobrego.
Przygotowywanie do świąt to też jedno wielkie zamieszanie i nerwy, robienie wszystkiego na ocenę - pieczemy ciasta też dla dziadków, którzy oceniają oraz ich goście też oceniają te wypieki.


Ktoś ma podobnie? Wy też nienawidzicie świąt?
Mam podobnie, jesteś mną
__________________
"Jeśli chcesz żyć, musisz wiedzieć po co żyjesz." #Zmierzch
Aredheel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:50   #21
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Może nie to, że nie znoszę.. Ale zdecydowanie mogłyby dla mnie nie istnieć. W ogóle uważam, że, (o ironio!) jest to czas dla ludzi szczęśliwych.
Jakoś nie napawa mnie myśl, że nie spędzę ich z moim już byłym. Będzie mi na pewno przykro i ciężko. I każdy, kto ma podobne problemy rozstania czy straty bliskiej osoby jakiś czas temu będzie czuł się osamotniony i zasmucony. Głupie.
Ja tak mam od kiedy zmarł ktoś z najbliższej rodziny. Choć najgorsze były ostatnie wspólne święta, kiedy choroba już była nie do wyleczenia. Wszyscy się uśmiechali, a potem wychodzili na chwilę do łazienki i wracali z czerwonymi oczami. Ale tak bywa w życiu. Nie można mieć do nikogo żalu. Ja mam żal do handlowców którzy torturują już od listopada "świątecznymi piosenkami" nie licząc się właśnie z tymi co cierpią, bo im się to nie opłaca.

Nameria, ja myślę że z takimi ciotkami trzeba prosto. Robisz listę w czym Ci pomogła, ile dla Ciebie zrobiła itp. Jeśli lista jest pusta to sorry ale co złego przyjdzie z jej obrażenia? Nic?
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 00:22   #22
ZoSo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 68
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Ja również nienawidzę świąt. Robi mi się niedobrze na myśl o tym, że to już niedługo. I tak, zanim ktoś zwróci na to uwagę, nienawidzę ich ze względu na sytuację rodzinną.

Łatwo też mówić, że święta są cudowne, jeśli nie kojarzą się tylko i wyłącznie z kłótniami.
U mnie to wygląda tak, że wszyscy są ze sobą skłóceni. Jest milion osobnych wigilii, a ta nasza zawsze kończy się płaczem. Święta to idealny czas do wypominania wszystkim błędów, obwiniania o innych o swoje niepowodzenia, narzekania jak to wolałoby się umrzeć przy porodzie własnej córki (sztandarowy wigilijny tekst mojej babci). Dzielenie się opłatkiem to koszmar, bo w każdym życzeniu jest ukryta szpila. Prezentów już nawet nie ma, bo i tak babcia ich ostentacyjnie nie rozpakowywała.

Pewnie lubiłabym święta, gdybym mogła je spędzać w górskiej chatce z ukochaną osobą. Teraz pozostaje mi zacisnąć zęby. Ach, jak żałuję, że przestrzegamy zasady wstrzemięźliwości od alkoholu w Wigilię...
ZoSo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 11:43   #23
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Lubie swieta. Zycze Ci abys za kilka lat zmienila zdanie w tym temacie. Zalozysz rodzine, zaprosisz mame i wtedy zobaczysz, jak to milo spedzic wspolnie ten czas.
Twoj brat niech siedzi sam. Kazdy ma to, na co zasluguje. To nie jest zbyt chrzescijanskie zachowanie ale nikt nie jest w stanie zapanowac nad cudzym charakterem.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:15   #24
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez Kreciola Pokaż wiadomość
Może masz normalnego brata, który nie znęca się nad Tobą i Twoją matką psychicznie, który Was szanuje?
Nie było go w domu 9 miesięcy i ja przez te 9 miesięcy czułam, że żyję. Teraz moje piekło wróciło, muszę lecieć na tabl uspokajających bo inaczej tego nie zniosę.

I ja mam z takim człowiekiem dzielić się opłatkiem?! To jakaś kpina!!
Ty nienawidzisz swojej rodziny, a nie Świąt...

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;49286245]Od zawsze nie lubilam tej calej sztucznej otoczki swiat, skladania sobie nieszczerych zyczen i paskudnych potraw wiligijnych. Jak widze, nie jestem sama. Za to uwielbiam kupowac bliskim prezenty swiateczne, lubie sprawiac im radosc i nie ma to nic wspolnego ze swietami.[/QUOTE]

Szczerze ci współczuję, że u was to sztuczne. Ja tam składam szczere zyczenia, a potrawy lubię.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:18   #25
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

też nie lubię tego sztucznego czasu i tych corocznych życzeń tego samego z których g... się spełnia i z roku na rok czuję coraz bardziej że zawiodłam bo rokrocznie życzą mi faceta i zmiany pracy na lepiej płatną i to się NIE spełnia. I jest tak dziwnie, przed świętami nerwówka a potem sztuczność - tak to odbieram.
i głupi tekst do mnie: "a teraz najmłodszy w rodzinie przeczyta fragment z Pisma Świętego" - denerwuje mnie takie lekceważenie, jestem osobą wierzącą i dla mnie czytanie Pisma Świętego to nie jest takie tylko odczytanie bo przy stole tak sie robi i tradycja tylko coś więcej. Ale jakbym o tym powiedziała to by było zaraz że robię się kościelna i dewocieję i że moje poglądy są takie a takie.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:25   #26
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

To nic nie rób, tylko narzekaj...Czemu znowu mowa o sztuczności. Nie życzysz dobrze bliskim?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:30   #27
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

dobrze życzę swoim bliskim, ale jakbym np. osobie nerwowej z rodziny życzyła.
spokoju to uważam że było by to chamskie (tak samo jak mi non stop zyczą faceta i nowej pracy) . I to, że ja się będe starała żeby było ok, a pozostali nie będą to guzik to da bo muszą wszyscy chcieć żeby było fajnie.
I nie narzekam tylko piszę jak jest.

a sztuczność - bo do minuta za pięc do wieczerzy nerwówa a potem się siada i burza serduszek i jednorożce nieomal brykają po stole.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 20:22   #28
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
też nie lubię tego sztucznego czasu i tych corocznych życzeń tego samego z których g... się spełnia i z roku na rok czuję coraz bardziej że zawiodłam bo rokrocznie życzą mi faceta i zmiany pracy na lepiej płatną i to się NIE spełnia. I jest tak dziwnie, przed świętami nerwówka a potem sztuczność - tak to odbieram.
i głupi tekst do mnie: "a teraz najmłodszy w rodzinie przeczyta fragment z Pisma Świętego" - denerwuje mnie takie lekceważenie, jestem osobą wierzącą i dla mnie czytanie Pisma Świętego to nie jest takie tylko odczytanie bo przy stole tak sie robi i tradycja tylko coś więcej. Ale jakbym o tym powiedziała to by było zaraz że robię się kościelna i dewocieję i że moje poglądy są takie a takie.
Takie rzeczy się nie spełniają. Takie rzeczy trzeba zrobić .

Ja co prawda nie jestem wierząca, ale gdybym była, to lubiłabym święta . U mnie w rodzinie przebiega to wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze (zazwyczaj ).
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 09:27   #29
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

tak - trzeba zrobić, ale zauważ, jaka jest sytuacja na rynku pracy jak nie jesteś super specjalistą od czegoś to masz jak masz, a co do facetów - no cóż - aby dwoje chciało na raz
więc po co komu życzyć czegoś co się NIE spełnia a wymaga działania.
zyczyc to se można zdrowia i spełnienia marzeń i tyle a nie rozdrabniać się na drobne
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 11:53   #30
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Nienawidzę świąt!!! - ktoś czuje to samo?

E tam, tez podchodziłam sceptycznie do swiat, bo faktycznie nerwowka byla nie raz, ale w tym roku wigilii nie bede spedzac ze swoimi rodzicami i siostra tylko w swoim nowym domu, z mezem i synkiem, plus jego rodzina i powiem Wam ze, kurde...smutno mi ze nie bede siedziec przy stole ze swoimi rodzicami, mimo iz nie zawsze bylo wesolo, w sumie...moze nawet bede tesknic za poganianiem z przygotowaniami?
Zobaczymy
karllii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:02:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.