Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Który aspekt dotyczący nowo kupionego mieszkania spędza Ci sen z powiek?
Uciążliwi sąsiedzi 26 46,43%
Głośne ciągi komunikacyjne w pobliżu bloku 8 14,29%
Niedoróbki dewelopera 5 8,93%
Niewyciszone mieszkanie 12 21,43%
Kiepska komunikacja z innymi częściami miasta 9 16,07%
Nieestetyczna i zaniedbana okolica 7 12,50%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-15, 14:18   #271
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

To chyba dużo zależy od usytuowania mieszkania, ekspozycji na światło i tego w jakiej części Polski się mieszka ;-) widzę zwykle po prognozie pogody, że u was na południu macie dużo więcej gorących dni niż północ Polski. No ale fakt, w dużych miastach jak Warszawa też zawsze bardziej czuć upał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 14:21   #272
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88759939]To chyba dużo zależy od usytuowania mieszkania, ekspozycji na światło i tego w jakiej części Polski się mieszka ;-) widzę zwykle po prognozie pogody, że u was na południu macie dużo więcej gorących dni niż północ Polski. No ale fakt, w dużych miastach jak Warszawa też zawsze bardziej czuć upał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie mam goracego mieszkania, raczej dobija mnie letni zaduch, kiedy nawet na zewnatrz nie ma czym oddychac
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 14:26   #273
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88759792]Co do pierwszego, niby tak się właśnie mówi, że obecnie buduje się ze słabszych materiałów, że słychać sąsiadów w nowych blokach, ściany z papieru itd itd. Jednak ja mając porównanie, to w nowym bloku czuję zdecydowanie większy komfort i ciszę niż w starych blokach wybudowanych w XX wieku, gdzie zarówno mieszkając w bloku z wielkiej płyty jak i z cegły często i wyraźnie slyszalam sąsiadów. Więc nie ma reguły.

Co do rozkładów mieszkań, teraz jest wolny rynek i dostępnych wiele ofert nieruchomości, że można znaleźć rozkład taki, jaki nam odpowiada. Co z tego, że w starych blokach częściej były lepsze rozkłady? Z opowieści rodziców wynika, że nie tak łatwo było o mieszkanie i nie było takich możliwości, że wybiorę sobie pasujący rozkład.

Zdecydowanie nie mam sentymentu do starych bloków, nowe osiedla są nowoczesne i zadbane. Największy minus nowych bloków to odległości. Buduje się teraz blok na bloku, żeby zaoszczędzić miejsce, sąsiedzi często okno w okno, a kiedyś były ogromne przestrzenie i luz. A buble typu kiepskie ściany czy elektryka zdarzały się w starych blokach tak samo często jak i w nowych, dużych różnic tu nie widzę.

Co do klimatyzacji, ja na przykład źle się czuję przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach. Może stąd moja niechęć, ale uważam, że Polska nie jest aż tak gorącym krajem, by pakować w klimatyzację kilka tysięcy, bo jest kilka upalnych dni w lecie. Prędzej bym kupiła dobre przyciemniane rolety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Oczywiście nie mówię, że wszystkie nowe mieszkania takie są, ale takie opinie słyszałam, również od od osób, które zajmują się budowlanką i widzieli z czego to powstaje.


Co do rozkładu na pewno można trafić coś fajnego, ale wg mnie teraz większość jest na jedno kopyto. Aneks zamiast osobnej kuchni, brak przedpokoju i wchodzisz od razu do salony, mieszkania głównie jednostronne, nieustawne pomieszczenia, bo deweloper idzie w ilość.


Ja na dłuższą metę też się źle czuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, ale w przecież w domu nie musi to chodzić non stop, no i w upale funkcjonuję jeszcze gorzej, zwłaszcza jak nie można się wyspać.


Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
ja płaciłam 6,5 koła za klimę na dwa pokoje, w Dąbrowie Górniczej.





Dla mnie te kilka tysięcy warto wygrzebać spod ziemi - dni upalnych nie jest kilka, a potrafi być bite kilka tygodni ciurkiem, i żadne rolety nie pomogą na duchotę. Ja śpię przy klimie od dwóch tygodni, bo mam za głośno żeby otwierać okno, a w mieszkaniu już robi się duszno w nocy. Cóż - każdy ma inne potrzeby, ja uważam że w Polsce klima powinna być już standardem, bo co prawda krótko, ale nawet te krótkie lata z upałami mnie dobijały - chodziłam wiecznie niewyspana, osłabiona, trening na pół gwizdka jak miałam trochę siły - nie dlatego że w dzień gorąco, tylko w nocy nie mogłam spać.

To moi znajomi płacili 3k za jedno pomieszczenie, więc chyba to normalna cena teraz.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 14:34   #274
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Duzo zalezy od konkretnej jednostki, wiec jak ktos chce wybrac tanszą to nie ma problemu, to nie sa jakies straszne koszty
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 14:52   #275
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Oczywiście nie mówię, że wszystkie nowe mieszkania takie są, ale takie opinie słyszałam, również od od osób, które zajmują się budowlanką i widzieli z czego to powstaje.


Co do rozkładu na pewno można trafić coś fajnego, ale wg mnie teraz większość jest na jedno kopyto. Aneks zamiast osobnej kuchni, brak przedpokoju i wchodzisz od razu do salony, mieszkania głównie jednostronne, nieustawne pomieszczenia, bo deweloper idzie w ilość.


Ja na dłuższą metę też się źle czuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, ale w przecież w domu nie musi to chodzić non stop, no i w upale funkcjonuję jeszcze gorzej, zwłaszcza jak nie można się wyspać.





To moi znajomi płacili 3k za jedno pomieszczenie, więc chyba to normalna cena teraz.
Jasne, ja cię rozumiem, bo też słyszałam takie opinie o słabej jakości. Przyzwyczajona byłam do mieszkania w blokach, gdzie nawet konkretne słowa w rozmowie sąsiadów się dało słyszeć. Nie oczekiwałam więc cudów, a jednak tu gdzie obecnie mieszkam w nowym budownictwie jest dużo ciszej. Aż byłam zdziwiona. Nie wiem czy to kwestia farta, czy po prostu kiedyś budowało się bloki z jeszcze gorszych materiałów ;-)

Lubię też oglądać oferty od deweloperów albo rzuty od znajomych szukających mieszkania i wybór układów jest naprawdę spory. Bez większego problemu można znaleźć dwustronne mieszkanie z osobną kuchnią (też nie lubię aneksów). A jeśli na planie jest aneks, to na etapie budowy można ustalić z deweloperem postawienie ścianki.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak szybko chce się kupić mieszkanie i wprowadzić, bo najlepsze układy potrafią się szybko rozchodzić. I rezerwuje się je ponad rok-dwa przed zakończeniem budowy Jeśli kupuje się mieszkanie w bloku, który już stoi i zostało niewiele niesprzedanych mieszkań, to wybór będzie ograniczony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 15:09   #276
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
U mnie było to samo. Z tego upału i duchoty w nocy nie spałam, potem w ciągu dnia niewyspana i tak przez całe lato

W moim przypadku też wszyscy pukali się w głowę i były komentarze typu 'o la la burżua', 'w lotka wygraliście że macie klimę' itp. A dla mnie to jest po prostu mus. Bez klimy w mieście w lecie nie funkcjonuję. Myślę że dużo ludzi w ten sposób myśli że klima to takie wymyślanie na siłę ale to naprawdę poprawia komfort życia.
Jeszcze przy kupnie mieszkania (ostatnie piętro) pytałam czy jest dobrze zrobiona izolacja i czy nie będzie za gorąco i chodziłam po sąsiadach i pytałam jak z temperaturami w lecie. I niby wszyscy mówili że będzie okej ale zdecydowałam się na klimę.
ja tez od razu robilam klimatyzacje w nowym mieszkaniu bez czekania "a jak to będzie", bo wiem, ze dla mnie lato jest nieznosne i nie wiem gdzie musialabym mieszkac, zeby mi ten upał nie przeszkadzał. Po iluś takich piekarnikowych dniach jest duszno absolutnie wszędzie, nawet w bunkrze

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A ile dałyście za klimatyzację? I jaka jest podwyżka w rachunkach miesięcznie?
Widziałam, że padło 6,5tys, a czy to standardowa cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zalezy jaka jednostka cie interesuje, bo to głównie winduje cenę, mozesz sobie nawet zrobić jednostkę udającą obraz i czy 1 jednostka czy multisplit. Druga rzecz instalacja, czy lecisz tylko na drugą stronę przez scianę czy kladziesz kawalek rury, czy skropliny na zewnątrz czy do kanalizacji.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 15:36   #277
KaSza999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 141
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Groszowe sprawy?? Jaki jest koszt założenia? Z tego co wiem to minimum kilka tysięcy a to nie takie grosze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie szukamy kogoś do klimy, chcemy założyć na poddaszu, na którym planujemy zrobić sypialnię, a w upalne dni jest tam 30 stopni. Ostatnio był pan i wycenił na 9,5 tysiąca na dwa niewielkie pokoje. I przyznam, że mnie zaszokowała ta kwota, spodziewałam się raczej ceny w okolicach 6 tysi maks.

Przy ogólnym koszcie budowy domu klima nie jest ogromnym wydatkiem, ale teraz, gdy jesteśmy na finiszu wykończenia, sczyściliśmy się z niezłej kasy i został tylko kredyt na 20 lat, to 10 klocków na klimę jednak boli. Dzisiaj przychodzi inny pan, mam nadzieję, że poda rozsądniejszą cenę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KaSza999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-15, 15:54   #278
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez KaSza999 Pokaż wiadomość
Właśnie szukamy kogoś do klimy, chcemy założyć na poddaszu, na którym planujemy zrobić sypialnię, a w upalne dni jest tam 30 stopni. Ostatnio był pan i wycenił na 9,5 tysiąca na dwa niewielkie pokoje. I przyznam, że mnie zaszokowała ta kwota, spodziewałam się raczej ceny w okolicach 6 tysi maks.

Przy ogólnym koszcie budowy domu klima nie jest ogromnym wydatkiem, ale teraz, gdy jesteśmy na finiszu wykończenia, sczyściliśmy się z niezłej kasy i został tylko kredyt na 20 lat, to 10 klocków na klimę jednak boli. Dzisiaj przychodzi inny pan, mam nadzieję, że poda rozsądniejszą cenę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie jednostki?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 16:18   #279
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Może spróbuj wiatraków podsufitowych? Jeśli są okna i przewiew, to wiatrak może się okazać fajną opcją - są tanie, mało prądu zużywają i dobrze się pod nimi śpi - ja w klimie spać nie lubię - mam przesuszony nos i skórę i łatwo się zaziębiam. Przy wiatraku jest ok. A jeśli się nie sprawdzi to za rok czy dwa zainstalujesz klimę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 16:44   #280
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ja planowałam klime ale ze względu na problemy z zatokami zrezygnowałam, wystarczy ze z pracy wychodzę z bólem głowy…
Mam za to wiatrak sufitowy i sobie chwale, nie wali bezpośrednio na człowieka a raczej miesza powietrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 16:50   #281
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez KaSza999 Pokaż wiadomość
Właśnie szukamy kogoś do klimy, chcemy założyć na poddaszu, na którym planujemy zrobić sypialnię, a w upalne dni jest tam 30 stopni. Ostatnio był pan i wycenił na 9,5 tysiąca na dwa niewielkie pokoje. I przyznam, że mnie zaszokowała ta kwota, spodziewałam się raczej ceny w okolicach 6 tysi maks.

Przy ogólnym koszcie budowy domu klima nie jest ogromnym wydatkiem, ale teraz, gdy jesteśmy na finiszu wykończenia, sczyściliśmy się z niezłej kasy i został tylko kredyt na 20 lat, to 10 klocków na klimę jednak boli. Dzisiaj przychodzi inny pan, mam nadzieję, że poda rozsądniejszą cenę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To na moj dom 150m2 byłoby pewnie 20tys. Ale mi klima nie jest potrzebna. Wieczorami powietrze wychladza się bo mam wokół dużo zieleni i drzew a nie betony. I lubię spać przy otwarty oknie 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-15, 16:53   #282
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja planowałam klime ale ze względu na problemy z zatokami zrezygnowałam, wystarczy ze z pracy wychodzę z bólem głowy…
Mam za to wiatrak sufitowy i sobie chwale, nie wali bezpośrednio na człowieka a raczej miesza powietrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiatrak mam w sypialni, bo tam klimy nie chcialam (tez zatoki, nie wiem jak mialabym ustawic nawiew zeby bylo ok, raczej nie w tym pomieszczeniu).
Juz tu chyba ten temat sie przewijal, ale nadal polecam, to byl spontaniczny pomysl a wyszlo swietnie. Powaznie sie zastanawiam nad jakims mniejszym do drugiego pokoju
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 19:37   #283
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ja już mam opatentowane - idealnie mi się śpi, jak mam ustawioną temperaturę na 23st, najmniejszy nawiew, skierowany tak, żeby nie wiał bezpośrednio na łóżko. Cały czas jestem pod wrażeniem, jaki to genialny wynalazek.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 21:26   #284
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Ja już mam opatentowane - idealnie mi się śpi, jak mam ustawioną temperaturę na 23st, najmniejszy nawiew, skierowany tak, żeby nie wiał bezpośrednio na łóżko. Cały czas jestem pod wrażeniem, jaki to genialny wynalazek.

W robicie nawet jak ustawie na 24 st i nawiew gdzieś w kosmos to po kilku minutach zaczyna mnie cisnąć czoło, po 20 minutach już boli fest i zaczyna lecieć z nosa☹️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 23:44   #285
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ja mogę spać w klimie jak nie wieje na mnie bezpośrednio. Wtedy używam grubszej kołdry i szalika - bez szalika gardło mnie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 08:18   #286
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ja tez jestem team wiatrak sufitowy duzo lepiej sie spi niz z klima. Przed kupnem warto zwrocic tylko uwage na halas jaki robi - sa takie ktore sa absolutnie bezszelestne.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:21   #287
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

No, ale klima też można ochłodzić pomieszczenie i na noc ja już nie ma takiego upału ją wyłączyć i trochę świeżego powietrza wpuścić.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:45   #288
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja tez jestem team wiatrak sufitowy duzo lepiej sie spi niz z klima. Przed kupnem warto zwrocic tylko uwage na halas jaki robi - sa takie ktore sa absolutnie bezszelestne.
komu lepiej temu lepiej - wiatrak mieli powietrze, jak jest duchota to plaster na złamaną nogę.


Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No, ale klima też można ochłodzić pomieszczenie i na noc ja już nie ma takiego upału ją wyłączyć i trochę świeżego powietrza wpuścić.

klima ciągnie powietrze z dworu, można ją ustawić na samo wianie bez chłodzenia. A nocą - przy zamkniętym oknie u mnie w mieszkaniu robi się zaduch. Zanim zainstalowałam klimę przerobiłam otwieranie okna w nocy, kiedy ciszej, budzenie się co chwilę, bo ktoś gada pod blokiem, albo zaczynają jeździć tramwaje - wiedząc, że za chwilę może mnie coś obudzić nie mogłam zasnąć. Lato to był dla mnie koszmar i wieczne niewyspanie, a bardzo źle to znoszę.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:02   #289
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88760011]Lubię też oglądać oferty od deweloperów albo rzuty od znajomych szukających mieszkania i wybór układów jest naprawdę spory. Bez większego problemu można znaleźć dwustronne mieszkanie z osobną kuchnią (też nie lubię aneksów). A jeśli na planie jest aneks, to na etapie budowy można ustalić z deweloperem postawienie ścianki.
[/QUOTE]

W moim mieście jest dosłownie jedno nowe osiedle, gdzie mieszkania mają osobną kuchnię.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 12:07   #290
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
komu lepiej temu lepiej - wiatrak mieli powietrze, jak jest duchota to plaster na złamaną nogę.
Ale tak teoretyzujesz czy faktycznie wyprobowalas? Ja tak, mieszkam w miejscu gdzie w dzien temperatura siega nawet 45 stopni. Wiatrak nie tylko przemieszcza powietrze ale tez cie ochladza. Sprawdzam na sobie w upalne dni Oczywiscie nie robi takiej lodowki jak klimatyzacja (nie ma szans), ale przynosi bardzo wyrazna ulge.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:26   #291
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

ja mam klime w innym pokoju niz sypialnia bo nie zasnelabym jakby mi wialo
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 13:24   #292
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Że kupiłam je od wschodniej strony i w lato mam niezłą parówę xD
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 13:59   #293
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ale tak teoretyzujesz czy faktycznie wyprobowalas? Ja tak, mieszkam w miejscu gdzie w dzien temperatura siega nawet 45 stopni. Wiatrak nie tylko przemieszcza powietrze ale tez cie ochladza. Sprawdzam na sobie w upalne dni Oczywiscie nie robi takiej lodowki jak klimatyzacja (nie ma szans), ale przynosi bardzo wyrazna ulge.

Nie widzę sensu sprawdzania - szkoda kasy gdyby się okazało, że to wtopa - wiatrak przy zamkniętym oknie co najwyżej pomieli powietrze, i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Klima pompuje powietrze z zewnątrz i je schładza. Każdy ma inne potrzeby - znam osoby, które nie narzekają na upały, ja nie mogę spać nawet jak upałów wcale jeszcze nie ma. Przypominam - opcja otwarcia okna w nocy u mnie odpada, bo przeszkadza mi każdy hałas.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 14:39   #294
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja planowałam klime ale ze względu na problemy z zatokami zrezygnowałam, wystarczy ze z pracy wychodzę z bólem głowy…
Mam za to wiatrak sufitowy i sobie chwale, nie wali bezpośrednio na człowieka a raczej miesza powietrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem porownywanie klimy biurowej z klima domowa jest bez sensu.
U mnie klima biurowa czesto doprowadzala do kataru, czasem nawet zapalenia zatok, a z klimy domowej korzysta mi sie wysmienicie. Sama odpowiadam za serwisowanie (ponadto to mala instalacja, nie wiem na ile klime biurowa da sie tak samo 'doczyscic'?), temperature, regulacje.
Tylko ze ja ustawiam temperature 25-26 st, a nie 24
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 18:03   #295
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem porownywanie klimy biurowej z klima domowa jest bez sensu.
U mnie klima biurowa czesto doprowadzala do kataru, czasem nawet zapalenia zatok, a z klimy domowej korzysta mi sie wysmienicie. Sama odpowiadam za serwisowanie (ponadto to mala instalacja, nie wiem na ile klime biurowa da sie tak samo 'doczyscic'?), temperature, regulacje.
Tylko ze ja ustawiam temperature 25-26 st, a nie 24

ja w biurze byłam z tych, które by klimy często nie używały - było i za zimno, źle wiało etc. W domu ustawiam pod siebie. I mam wrażenie, że z roku na rok upały są coraz bardziej dokuczliwe, zwłaszcza noce - albo zwyczajnie z wiekiem je coraz gorzej znoszę. Tak czy siak - jestem klimą zachwycona, to będzie pierwszy rok, kiedy zamierzam chodzić latem na siłownię (wcześniej nie chodziłam, bo byłam permanentnie niewyspana i nie miałam siły na nic)
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 18:06   #296
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No, ale klima też można ochłodzić pomieszczenie i na noc ja już nie ma takiego upału ją wyłączyć i trochę świeżego powietrza wpuścić.
Mozna, ale mi klima w salonie w zupelnosci wystarczy. Dla mnie wiatrak w sypialni jest wygodniejszy
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 18:09   #297
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ale tak teoretyzujesz czy faktycznie wyprobowalas? Ja tak, mieszkam w miejscu gdzie w dzien temperatura siega nawet 45 stopni. Wiatrak nie tylko przemieszcza powietrze ale tez cie ochladza. Sprawdzam na sobie w upalne dni Oczywiscie nie robi takiej lodowki jak klimatyzacja (nie ma szans), ale przynosi bardzo wyrazna ulge.
jak go montowalismy to bylo cieplo, ale zdecydowanie nie goraco. Tz chcial przetestowac od razu ale niebawem wylączyl bo zrobilo sie za zimno a akurat leżelismy pod wiatrakiem. Sufitowe maja duze lopatki i dają chłód.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 20:19   #298
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ale tak teoretyzujesz czy faktycznie wyprobowalas? Ja tak, mieszkam w miejscu gdzie w dzien temperatura siega nawet 45 stopni. Wiatrak nie tylko przemieszcza powietrze ale tez cie ochladza.Sprawdzam na sobie w upalne dni Oczywiscie nie robi takiej lodowki jak klimatyzacja (nie ma szans), ale przynosi bardzo wyrazna ulge.
Wiatrak nie obniża temp powietrza w pomieszczeniu zamkniętym, pomiesza duchotę i to wsio

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 20:25   #299
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88762113]Wiatrak nie obniża temp powietrza w pomieszczeniu zamkniętym, pomiesza duchotę i to wsio

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]To prawda, wiatrak jedynie pomaga w efektywnym odprowadzaniu ciepła z ciała, ale nie ma fizycznej możliwości obniżenia temperatury pomieszczenia.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 20:36   #300
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
To prawda, wiatrak jedynie pomaga w efektywnym odprowadzaniu ciepła z ciała, ale nie ma fizycznej możliwości obniżenia temperatury pomieszczenia.
Ciepło z ciała odprowadza się i bez wiatraka, dlatego się pocimy. Wiatrak mieszając powietrze sprawia wrażenie "chlodu". Na podobnej zasadzie- 40st upały są bardziej znośne, jesli powieje wiatr

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-25 20:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.