Czy jest sens teraz zrobić marker nowotworowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-30, 11:28   #1
Nati12294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3

Czy jest sens teraz zrobić marker nowotworowy?


Witam mam 23 lata jestem osobą o jasnej karnacji, z natury mam rudy kolor włosów, ponadto mój dziadek w młodym wieku umarł na nowotwór skóry-czerniak. Na skórze mam sporo pieprzyków ,jeden konkretnie od jakiś 3 miesięcy mnie swędzi, nie jest odstający jednak robi się bardziej wypukły gdy swędzi. To są takie napady że potrafi przez tydzień swędzieć codziennie a potem przez tydzień wszystko jest w porządku. 2 miesiące temu bylam u dermatologa, który wykonał dermatoskopie i zalecił częstsze obserwacje. Chcialam głównie zapytać czy przed kolejną wizytą jest sens zrobić sobie marker nowotworowy p/k obecności komórek w/w nowotworowu? Czy takie badanie jest w stanie stwierdzić że w moim organizmie juz się coś rozwija?
Nati12294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 21:43   #2
Karolina18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 62
Dot.: Czy jest sens teraz zrobić marker nowotworowy?

Cytat:
Napisane przez Nati12294 Pokaż wiadomość
Witam mam 23 lata jestem osobą o jasnej karnacji, z natury mam rudy kolor włosów, ponadto mój dziadek w młodym wieku umarł na nowotwór skóry-czerniak. Na skórze mam sporo pieprzyków ,jeden konkretnie od jakiś 3 miesięcy mnie swędzi, nie jest odstający jednak robi się bardziej wypukły gdy swędzi. To są takie napady że potrafi przez tydzień swędzieć codziennie a potem przez tydzień wszystko jest w porządku. 2 miesiące temu bylam u dermatologa, który wykonał dermatoskopie i zalecił częstsze obserwacje. Chcialam głównie zapytać czy przed kolejną wizytą jest sens zrobić sobie marker nowotworowy p/k obecności komórek w/w nowotworowu? Czy takie badanie jest w stanie stwierdzić że w moim organizmie juz się coś rozwija?
Jestem naukowcem i takie badanie jest zbędne. Radzę jeszcze raz udać się do innego specjalisty, który specjalizuje się wykrywaniu zmian onkologicznych, niech to dobrze obejrzymy dla Twojego świetego spokoju . Powodów do paniki i strachu nie ma, czerniak nie jest jakoś stricte dziedziczny (w porównaniu do raka piersi) , zmianę chronić przed słońcem i używac kremów z filtrem 50+ . Ogólnie tez czerniak dość szybko rośnie i powiększa sie. Ja mam zmianę pieprzyk, który zdrapalam w wieku ok. 17 lat i taka narośl mi na tym narosła. Kiedyś strasznie mnie swedziala i tez to sprawdzam, co jakiś czas. PZPR
Karolina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-30 22:43:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.