Czy to red flag dla pracodawcy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-02, 10:03   #1
Anonim1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 6

Czy to red flag dla pracodawcy?


Nigdy nie pracowałam w wieku 22 lat. Na Internecie napisali mi że nikt nie przyjmie mnie skoro 3 lata studiuje i nic nie robię - żadnych praktyk, wolontariatów czy aktywności i to dlatego nie chcą mnie nigdzie przyjąć?
Anonim1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 15:46   #2
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

To zależy w co celujesz na starcie i co właściwie studiujesz. Czym innym dla pracodawcy jest świezo upieczony magister inżynier układów scalonych a czym innym absolwent socjologii. W tym pierwszym pracodawca sam sie po ciebie zgłosi, w tym drugim bez zahaczania o staże i praktyki raczej zaczynasz po studiach na nisko płatnych stanowiskach albo w ogóle w np. usługach typu kawiarnia.

Przy czym 22 lata to nie dramat - jeżeli chcesz jeszcze robic magistra to masz chwile na ogarnięcie jakichś prac z doskoku. Ja zaczęłam prace w zawodzie (niepełny etat) na pierwszym roku magisterki, potem z braku laku przez dwa lata pracowałam w Empiku, potem wskoczyłam na stanowisko w zawodzie i powoli się pięłam.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 17:47   #3
Anonim1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

W sklepy celuje, ze 100 cv w Krk nikt mnie nie chce. Nie mam prakty, stazu, wolontariatu czy innych aktywności
Anonim1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 15:52   #4
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

Cytat:
Napisane przez Anonim1101 Pokaż wiadomość
Nigdy nie pracowałam w wieku 22 lat. Na Internecie napisali mi że nikt nie przyjmie mnie skoro 3 lata studiuje i nic nie robię - żadnych praktyk, wolontariatów czy aktywności i to dlatego nie chcą mnie nigdzie przyjąć?
Bzdura, nie daj sobie tego wmówić, mnóstwo osób zaczyna pracę dopiero w tym wieku.
Ciężko dokładniej doradzić nie znajać Twojego wykształcenia i celów zawodowych.
Do sieciowek ubraniowych zawsze jest dużo chętnych...
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 03:15   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

Cytat:
Napisane przez Anonim1101 Pokaż wiadomość
W sklepy celuje, ze 100 cv w Krk nikt mnie nie chce. Nie mam prakty, stazu, wolontariatu czy innych aktywności
Czy ktoś rzucił okiem na Twoje CV? Może warto je ulepszyć?
Roznosisz CV osobiście do miejsc, gdzie szukają kogoś do pracy? Sklepy i gastro wywieszają ogłoszenia i często to przyspiesza cały proces.
Widzisz się w pracy z ludźmi? Może masz predyspozycje do czegoś innego i dlatego też odpadasz ze sklepów (o ile widzą Cię na żywo przy roznoszeniu CV).

Teraz będzie wysoki sezon w sklepach i gastro, więc jest duża szansa na załapanie się.
Jakie miasto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-25, 13:43   #6
janekjanowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 3
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

Wbrew pozorom to, że studiujesz może być problemem. Pracodawca może ocenić, że zaraz będziesz chciała odejść do pracy w zawodzie i nie opłaca mu się inwestować w Twoją naukę. Czy to dziwne? Z punktu widzenia pracownika może i tak, ale z punktu widzenia pracodawcy jest to uzasadnione.


Kolejna sprawa to jak słusznie zauważono CV. Nie masz takiego bo nigdzie nie pracowałaś, a na rynku jest wiele osób, które doświadczenie mają i po prostu lepiej zatrudnić gotowego pracownika.


Naturalnie nie oznacza to, że nie dostaniesz pracy, bo każdy kiedyś zaczynał.

Z tym wolontariatem to "xD" w 4 literach pracodawca ma to czy pomagasz innym. Takie mity krążyły 15 lat temu i dalej są powtarzane, to nie ma znaczenia w 99% prac.
janekjanowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-08, 11:37   #7
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

Cytat:
Napisane przez Anonim1101 Pokaż wiadomość
Nigdy nie pracowałam w wieku 22 lat. Na Internecie napisali mi że nikt nie przyjmie mnie skoro 3 lata studiuje i nic nie robię - żadnych praktyk, wolontariatów czy aktywności i to dlatego nie chcą mnie nigdzie przyjąć?
Może zacznij od szukania jakiegoś stażu? Tam nie powinno dziwić, że dopiero zaczynasz i nie masz bogatego CV, a po ukończeniu stażu może dostaniesz etat w tej samej firmie. Wpisuj do CV wszystko co ma jakiś sens - może miałaś jakieś warsztaty, szkolenie w ramach studiów? Obowiązkowe praktyki po 2. roku? Wolontariat to jedna wielka ściema, nikogo to nie interesuje.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-02-17, 11:13   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy to red flag dla pracodawcy?

Cytat:
Napisane przez Anonim1101 Pokaż wiadomość
Nigdy nie pracowałam w wieku 22 lat. Na Internecie napisali mi że nikt nie przyjmie mnie skoro 3 lata studiuje i nic nie robię - żadnych praktyk, wolontariatów czy aktywności i to dlatego nie chcą mnie nigdzie przyjąć?
Na internecine ludzie rozne rzeczy pisza

Ja zaczelam prace, gdy zaczelam studiowac zaocznie. Dziennie studiujac i dojezdzajac na uczelnie nie dalam rady pracowac, bo rano wczesniej wyjezdzalam, a wracam poznym wieczorem. Robilam za to online rozne kursy, niby nic, ale zawsze cos.
Moje kolezanki czy koledzy z roku na dziennych, bedacy na miejscu pracowali, m.in w sieciowkach z ubraniami, na stacji benzynowej, w piekarni czy restauracji.

Studiujesz dziennie czy zaocznie?
Krakow jest duzym miastem, na pewno jest praca tam dla studentow i dziennych i zaocznych.
W jakiej branzy szukasz pracy?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-17 12:13:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.