Kosmetyczka a kosmetolog - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 07:43   #91
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
każda szkoła jest inna, szczerze to zbytnio do serca nie należy brać opinii innych chyba że się idzie do tej samej szkoły.

ja jestem na kosmetologii i uważam że jestem b. dobrze przygotowana do tego zawodu. Będe mieć specjalizacje, ukończone mam kursy, szkolenia itp. które moja szkoła organizuje
a poza tym trzeba się samemu dokształcać z różnych źródeł a nie tylko liczyć na szkołę to tak ode mnie
i powodzenia z tym licencjatem.
A dziękuję.

A powiedz mi jeszcze czy robisz magisterkę czy tylko licencjat?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-05-16 o 07:46 Powód: literówka
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 14:27   #92
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

w studium kosmetycznym wykłada dziewczyna KOSMETOLOGIE, która skończyła niedawno sama to studium, w którym teraz pracuje. Ma ogromne braki...
Widze, ze niektóre uczennice są wkurzone, ze maja taka "nauczycielkę", która ma nikłą wiedzę. Czego ona może nauczyć? tego, co sama się nauczyła niedawno, a jak się jej zada pytanie poza programem nauczania to z uśmiechem mówi, ze musi sprawdzić, ze jej tego nie uczono. Co prawda, ma skonczona pedagogikę, ale wiedzę z kosmetologii...pożal się boże.
Słyszałam, ze ona może uczyć tylko na pracowni jako kosmetyczka, a nie kosmetolog. Do tego jej daleko...
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:05   #93
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

karolynka90, po prostu jeśli Cię bardziej interesuje wizaż, to na kosmetologii nie nauczysz się go. Ja jeszcze do tego miałam taką uczelnię...pożal się Boże. Jeśli już się zdecydujesz na kosmetologię, życzę powodzenia Ja niestety straciłam czas i pieniądze, a do tego...potwornie się zraziłam Nie życzę tego nikomu.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 19:23   #94
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Ja już kończę rok na Zdrowiu Publicznym, specjalności Kosmetologia. Myślałam, że coś się tej kosmetologii nauczę, ale widzę, że jak na razie Zdrowie Publiczne nie ma z nią nic wspólnego. A że otwierają na mojej uczelni Kosmetologię, to bez wahania postanowiłam się przenieść.

Raczej interesuje mnie kosmetologia jako kosmetologia, a nie wizaż.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:01   #95
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Widzę że ile osób, tyle opinii na temat kosmetologów/kosmetyczek. Ja jednak zdecydowałam się na studia kosmetologiczne na SWSM w Katowicach. Jest to szkoła prywatna. Czytając wasze opinie, dochodzę jednak do wniosków, że absolwent po takiej szkole płatnej ma mniejsze szanse znalezienia pracy, ogółem mówiąc, tak? No i co z pracą? Bo tyle się mówi - spa, odnowa biologiczna, produkcja kosmetyków, przedstawiciel firmy kosmetycznej, itd. Fajnie brzmi, ale czy tak naprawdę jest w rzeczywistości? Czy naprawdę łatwo znaleźć pracę w ww zawodach po tych studiach? Zastanawiam się nad tym, bo teraz myślę, że gdybym skończyła studia, została już panią KOSMETOLOG i dostała prace gdzieś jedynie w salonie kosmetycznym - czy opłaca mi się to? Za... no nie oszukujmy się - marne pieniążki. No bo jednak same studia prywatne tanie nie są, a gdybym po nich zarabiała tyle co pani kosmetyczka po studium czy po jakimś kursie, to cały życie pluła bym sobie w twarz, że nie zdecydowałam się studiować czegoś innego.
Mam jeszcze trochę czasu na decyzję, więc pewnie się nad tym wszystkim zastanowię... Co Wy myślicie?
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 07:59   #96
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Ja zrezygnowałam po semestrze, też mnie to męczyło i z biegiem czasu przestałam wierzyć, że coś się w tym kraju zmieni. Za mało chemii jeśli chce się pracować przy kosmetykach i za mało praktyk by być dobrą kosmetyczką w fachu. Jedynie teoria i to często wiele niepotrzebnej teorii... No, ale myślałam, że jakoś to będzie, ale że moja była uczelnia to skalanie boskie pomogła mi tylko w podjęciu decyzji i uciekłam stamtąd. Teraz idę na pedagogikę, bo ona otwiera wiele drzwi w zależności od specjalizacji. Myślę także nad studium kosmetycznym by skończyć co zaczęłam oraz rocznej szkole wizażu, ponieważ mnie to interesuje, a szkoda bym przez głupią uczelnię i moje rozczarowanie do kierunku zapomniała o tym co sprawiało mi przyjemność i co chciałam w przyszłości robić. A jak kiedyś coś się zmieni to nikt nie zabrania mi wrócić na kosmetologię
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 09:42   #97
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
Ja zrezygnowałam po semestrze, też mnie to męczyło i z biegiem czasu przestałam wierzyć, że coś się w tym kraju zmieni. Za mało chemii jeśli chce się pracować przy kosmetykach i za mało praktyk by być dobrą kosmetyczką w fachu. Jedynie teoria i to często wiele niepotrzebnej teorii... No, ale myślałam, że jakoś to będzie, ale że moja była uczelnia to skalanie boskie pomogła mi tylko w podjęciu decyzji i uciekłam stamtąd. Teraz idę na pedagogikę, bo ona otwiera wiele drzwi w zależności od specjalizacji. Myślę także nad studium kosmetycznym by skończyć co zaczęłam oraz rocznej szkole wizażu, ponieważ mnie to interesuje, a szkoda bym przez głupią uczelnię i moje rozczarowanie do kierunku zapomniała o tym co sprawiało mi przyjemność i co chciałam w przyszłości robić. A jak kiedyś coś się zmieni to nikt nie zabrania mi wrócić na kosmetologię
A Ty Wena studiujesz na prywatnej uczelni tak?
Ja właśnie też się zastanawiam nad pedagogiką, tylko teraz nie wiem co zrobić z tą kosmetologią. Nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto...
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 16:50   #98
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Tak bylam na prywatnej, w moim rejonie tylko takie były o tym kierunku... Wiesz ja też wyrzuciłam dużo pieniędzy w błoto, aż nie chcę myśleć ile, bo aż mnie skręca...ale wyrzuciłabym jeszcze czasu i pieniędzy, a czasu i nerwów nikt mi nie odda. Jeszcze moja uczelnia tak mnie urządziła, że szkoda gadać... ale tak to już jest. Może jak w końcu im wpadnie komisja to zamkną tą budę. Powracając do tematu nie zastanawiaj się, jeśli się męczysz, bo to bez sens.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:09   #99
gagaton89
Raczkowanie
 
Avatar gagaton89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 38
GG do gagaton89
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

witam czy orientuje się ktoś czy w jakiejś PAŃSTWOWEJ szkole można zrobić magistra z kosmetologii mając dyplom licencjata z fizjoterapii? Studiuję ten kierunek i od roku uczę się też w studium kosmetycznym i to mnie dużo bardziej interesuje dlatego chciałabym zrobić magistra z kosmetologii tylko nie wiem czy szkoły akceptują coś takiego. słyszałam,ze niby jest takie rozporządzenie,ze mgr można robić na dowolnym kierunku nwet jesli licencjata ma się z czegoś zupełnie innego.
2.pytanie czy wiecie gdzie można zrobić licencjat w rok po studium kosmetycznym?słyszałam o Podkowie Leśnej i tam w rok sie robi promocje zdrowia po takim studium. Istnieją jeszcze inne takie szkoły?

będę wdzięczna za odp
gagaton89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:44   #100
Marysia180
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 61
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

SYLWUŚ witaj,

Tez wybieram się na SWSM, czytam wiele opini i są plusy i minusy tylko strasnzie martwi mnie wiekszość wypowiedzi osob, ktore zrezygnowały albo nie są zadowolone,
Marysia180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 11:51   #101
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez gagaton89 Pokaż wiadomość
witam czy orientuje się ktoś czy w jakiejś PAŃSTWOWEJ szkole można zrobić magistra z kosmetologii mając dyplom licencjata z fizjoterapii? Studiuję ten kierunek i od roku uczę się też w studium kosmetycznym i to mnie dużo bardziej interesuje dlatego chciałabym zrobić magistra z kosmetologii tylko nie wiem czy szkoły akceptują coś takiego. słyszałam,ze niby jest takie rozporządzenie,ze mgr można robić na dowolnym kierunku nwet jesli licencjata ma się z czegoś zupełnie innego.
2.pytanie czy wiecie gdzie można zrobić licencjat w rok po studium kosmetycznym?słyszałam o Podkowie Leśnej i tam w rok sie robi promocje zdrowia po takim studium. Istnieją jeszcze inne takie szkoły?

będę wdzięczna za odp
Gdzie w podkowie? I od kogo słyszałaś? ja teraz ide do studium kosmetycznego bo na studia kosmetologiczne mnie nie stać. Naprawdę fajnie, by było gdyby była taka możliwość o której mówisz!
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 13:45   #102
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Marysia180 Pokaż wiadomość
SYLWUŚ witaj,

Tez wybieram się na SWSM, czytam wiele opini i są plusy i minusy tylko strasnzie martwi mnie wiekszość wypowiedzi osob, ktore zrezygnowały albo nie są zadowolone,
Eh, no właśnie A jak zrezygnujesz w trakcie studiów to (duża) kasa Ci przepadnie...
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:16   #103
Karusiawannatouchme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Katowice/Chorzów
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Sylwia bardzo chętnie opowiem Ci o całej szkole masz pytania pisz

Jeśli jesteś bardzo ambitna dasz rade, ale zastanow sie czego oczekujesz po tych studiach, bo jesli chcesz nauczyć się perfekcyjnie np robienia zabiegów pielegnacyjnych ,makijażu wybierz studium, ja juz jedno kończę, teraz zapisałam sie na kurs z wizażu, jesli go ukoncze to 30 h jest to bede miałą miedzynarodowy certyfikat, kurs wspołfinansowany przez miasto Katowice i Unię Europejską, wykładowcy z Akademi Sztuk Pięknych w Katowicach i Akademi Sztuk Pięknośći naprawdę warto brac w czyms takim udział co prawda rekrutacja do kursu juz zamknięta, ale w wakacje tez mają być.

Myślę że waższe są zdolności, ukonczone kursy wizażu, makijażu, masażu plus studium gdzie dostajesz kosmetyki kolorowe i pielegnacyjne= mniej płacisz i ćwiczysz również w domu!
Karusiawannatouchme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:21   #104
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Karusiawannatouchme Pokaż wiadomość
Sylwia bardzo chętnie opowiem Ci o całej szkole masz pytania pisz

Jeśli jesteś bardzo ambitna dasz rade, ale zastanow sie czego oczekujesz po tych studiach, bo jesli chcesz nauczyć się perfekcyjnie np robienia zabiegów pielegnacyjnych ,makijażu wybierz studium, ja juz jedno kończę, teraz zapisałam sie na kurs z wizażu, jesli go ukoncze to 30 h jest to bede miałą miedzynarodowy certyfikat, kurs wspołfinansowany przez miasto Katowice i Unię Europejską, wykładowcy z Akademi Sztuk Pięknych w Katowicach i Akademi Sztuk Pięknośći naprawdę warto brac w czyms takim udział co prawda rekrutacja do kursu juz zamknięta, ale w wakacje tez mają być.

Myślę że waższe są zdolności, ukonczone kursy wizażu, makijażu, masażu plus studium gdzie dostajesz kosmetyki kolorowe i pielegnacyjne= mniej płacisz i ćwiczysz również w domu!
Powiem tak - ja chciałabym jednak coś więcej niż tylko kosmetyczka dlatego chcę iść na studia, a nie studium. Jestem ambitna, chcę się uczyć, ale pytanie, czy nie na marne? Czy nie będę potem pracować jako kosmetyczka, po tylu latach nauki? No ale na to niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć... Trochę mam obawy co do tej mojej przyszłej szkoły
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 19:09   #105
szmineczka0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

hej, mam pytanie czy nie wiecie moze gdzie mozna zrobic licencjat w rok po ukonczonym studium kosmetycznym ??
szmineczka0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 14:24   #106
anka12677
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

witam

ja właśnie jestem po pierwszym roku kosmetologii na akademii medycznej są to studia stacjonarne i musze przyznać, że jeżeli kogoś interesuje wizaż, stylizacja paznokci i tym podobne to chyba lepiej porobić jakieś kursy kończące się certyfikatem. Na takich uczelniach jak akademia medyczna raczej w program nauczania wchodzi poznanie organizmu i fizjologii człowieka, pomoc w leczeniu i pielęgnacji ciała. Wiadomo certyfikaty i tak trzeba mieć i na tej uczelni i na innych.
anka12677 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 18:18   #107
joteczka1987
Raczkowanie
 
Avatar joteczka1987
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 77
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Karusiawannatouchme Pokaż wiadomość
Sylwia bardzo chętnie opowiem Ci o całej szkole masz pytania pisz

Jeśli jesteś bardzo ambitna dasz rade, ale zastanow sie czego oczekujesz po tych studiach, bo jesli chcesz nauczyć się perfekcyjnie np robienia zabiegów pielegnacyjnych ,makijażu wybierz studium, ja juz jedno kończę, teraz zapisałam sie na kurs z wizażu, jesli go ukoncze to 30 h jest to bede miałą miedzynarodowy certyfikat, kurs wspołfinansowany przez miasto Katowice i Unię Europejską, wykładowcy z Akademi Sztuk Pięknych w Katowicach i Akademi Sztuk Pięknośći naprawdę warto brac w czyms takim udział co prawda rekrutacja do kursu juz zamknięta, ale w wakacje tez mają być.

Myślę że waższe są zdolności, ukonczone kursy wizażu, makijażu, masażu plus studium gdzie dostajesz kosmetyki kolorowe i pielegnacyjne= mniej płacisz i ćwiczysz również w domu!
Witam,chciałam zapytać gdzie są organizowane takie kursy?- nazwa szkoły lub firmy?Zainteresowałaś mnie tym wakacyjnym kursemBędę bardzo wdzięczna za odpowiedź
joteczka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 19:07   #108
Karusiawannatouchme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Katowice/Chorzów
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Jeśli jestes zainteresowana warto sprawdzić w urzędzie pracy jesli należysz do Miasta Katowice sprawdz tam jesli np Chorzów to tam

druga rzecz czesto w miastach organizowane są własnie targi i spotkania młodziezy gdzie mozna zapisac sie na kursy to tez czesto orgainuje UP albo Młodzieżowe biuro pracy


Profesja, Copernicus i chyba teb Edukacja organizują świetne kursy, jesli nie wiesz gdzie zapytac zgłoś się do urzedu pracy do biura poradnictwa prasy dla młoedzy i biura kształtowania świadomości edukacyjnej

oczywiscie w internecie znajdziesz tez wiele prywatnych kursów

pozdrawiam
Karusiawannatouchme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 16:40   #109
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

nie aktualne

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-01-21 o 20:46
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 17:08   #110
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
hej mam pytania:
Czy kosmeyczka może otworzyć własne spa???
Czy aby iść na kosmetologie trzeba zdać maturę z chemii rozszerzonej czy można tylko z biologii rozszerzonej?
Czy naprawdę jest dużo wkuwania na kosmetologii wzorów chemicznych;/?
Czy któraś z Was może kończyła roczną szkołę spa7wellness ? ...
I jak wrażenia? Nauczyłyście się czegoś?
Ps. Jesli moje pierwsze pytanie będzie na nie to czy może otworzyć własne spa gdy skończy dwuletnie studium i potem roczną szkołę spa&welness???

Bardzo proszę o odpowiedzi
masz na mysli kosmetologie na medycznej? tam trzeba miec biologie/chemie, nie wiem dokladnie, oprocz tego egzamin wstepny. Pisze o Poznaniu. A na prywatnych uczelniachna kosmetologii, wystarczy zdana matura, dlatego potem jest masa tępych dziewczyn za przeproszeniem.

Gdybym miala podjac decyzje jeszcze raz,poszlabym do studium kosmetycznego, porobilabym kursy, a poźniej kosmetologia licencjat, dla samej siebie. Skonczylam studia, jeszcze tylko obrona pracy. Co mipo tym jak wszedzie chca z doswiadczeniem.

Jasne, ze mozesz otworzyc wlasne spa, a co tam bedziesz miec? masaze, kabiny, kosmetyczka tak naprawde od kosmetologa... niczym sie nie rozni...
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 17:44   #111
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

...

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-01-21 o 20:47
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 16:14   #112
kakusia az
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez gagaton89 Pokaż wiadomość
witam czy orientuje się ktoś czy w jakiejś PAŃSTWOWEJ szkole można zrobić magistra z kosmetologii mając dyplom licencjata z fizjoterapii? Studiuję ten kierunek i od roku uczę się też w studium kosmetycznym i to mnie dużo bardziej interesuje dlatego chciałabym zrobić magistra z kosmetologii tylko nie wiem czy szkoły akceptują coś takiego. słyszałam,ze niby jest takie rozporządzenie,ze mgr można robić na dowolnym kierunku nwet jesli licencjata ma się z czegoś zupełnie innego.
2.pytanie czy wiecie gdzie można zrobić licencjat w rok po studium kosmetycznym?słyszałam o Podkowie Leśnej i tam w rok sie robi promocje zdrowia po takim studium. Istnieją jeszcze inne takie szkoły?

będę wdzięczna za odp
też mnie to bardzo interesuje,z tymże ja skończyłam juz lic.na fizjoterapii i chciałabym 2-letnie na kosmetologii. Czy wie ktoś coś na temat wspomniany przez cytowaną koleżankę???? Jakby co-moje gg:4261417
kakusia az jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 12:10   #113
anka12677
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

ja studiuję na collegium mediucum w bydgoszczy. maturę musisz mieć z biologii roz lub chemii roz bo z podstawą sie nie dostaniesz. Jest tylko 50 miejsc a chętnych około 13 osoby na miejsce u mnie tak było przynajmniej. Kierunek nie jest tak prosty jak się to wydaje, są wszystkie przedmioty medyczne: anatomia, fizjologia, biologia z genetyką, biofizyka, chemia kosmetyczna itp co do pierwszego roku. Trzeba przyznać, że jest bardzo dużo nauki.
anka12677 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 13:34   #114
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

wydaje mi się że już teraz nie można zrobić magistra z kosmetologii, gdzies chyba tu na wizażu to czy tałam mozna tylko licencjat
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 22:44   #115
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A dziękuję.

A powiedz mi jeszcze czy robisz magisterkę czy tylko licencjat?
sorry że tak długo nie odpowiadałam

zastanawiam się nad tym.
Ale wydaje mi się że jedank pójde na mgr bo niby po nim robi się to samo co po licencjacie ale nie oszukujmy się tytuł mgr jest ważny choćby dla tego żeby z takim tytułem dostać lepszą pracę, mieć większe szanse i trochę więcej zarabiać niż osoba z tytułem licencjata.
Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Widzę że ile osób, tyle opinii na temat kosmetologów/kosmetyczek. Ja jednak zdecydowałam się na studia kosmetologiczne na SWSM w Katowicach. Jest to szkoła prywatna. Czytając wasze opinie, dochodzę jednak do wniosków, że absolwent po takiej szkole płatnej ma mniejsze szanse znalezienia pracy, ogółem mówiąc, tak? No i co z pracą? Bo tyle się mówi - spa, odnowa biologiczna, produkcja kosmetyków, przedstawiciel firmy kosmetycznej, itd. Fajnie brzmi, ale czy tak naprawdę jest w rzeczywistości? Czy naprawdę łatwo znaleźć pracę w ww zawodach po tych studiach? Zastanawiam się nad tym, bo teraz myślę, że gdybym skończyła studia, została już panią KOSMETOLOG i dostała prace gdzieś jedynie w salonie kosmetycznym - czy opłaca mi się to? Za... no nie oszukujmy się - marne pieniążki. No bo jednak same studia prywatne tanie nie są, a gdybym po nich zarabiała tyle co pani kosmetyczka po studium czy po jakimś kursie, to cały życie pluła bym sobie w twarz, że nie zdecydowałam się studiować czegoś innego.
Mam jeszcze trochę czasu na decyzję, więc pewnie się nad tym wszystkim zastanowię... Co Wy myślicie?
wiesz to zależy od ciebie a nie od szkoły.
Jeżeli chcesz pracować w renomowanych szanujących się spa itp... pracach to musisz pochodzić, popytać o tą pracę osobiście , umieć sprzedać słownie siebie dobrze przedstawić się od strony ukończonej szkoły, przebytych praktyk i certyfikatów, szkoleń, kursów.

Nie ma znaczenia czy kończysz szkołę państwową czy prywatną -> liczy się twoja wiedza teoretyczna i praktyczna oraz to jak umiesz ją wykorzystać w owej pracy
bo zarówno może być wiele a jest pseudo kosmetyczek jak i pseudo kosmetologów !

I na studiach też się nauczysz tego co mają na studium na zajęciach praktycznych i jeszcze trochę więcej i nie jest tak że tam nic nie uczą
Grunt to dobrze wybrać szkołę i zobaczyć co poza wykładami i ćwiczeniami jeszcze oferuje.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
wydaje mi się że już teraz nie można zrobić magistra z kosmetologii, gdzies chyba tu na wizażu to czy tałam mozna tylko licencjat
można np. w Łodzi na UM

Edytowane przez Dualstar
Czas edycji: 2010-07-15 o 22:46
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 11:01   #116
Neonka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Witam,

Jestem nowa na tym forum, a dotarłam do niego właśnie z tego powodu, że nie wiem co wybrać.
Ogólnie mam 29 lat i jestem już po studiach mgr w ogóle nie związanych z kosmetyką. Ale odkąd pamiętam chciałam być kosmetyczką. I tak sobie teraz pomyślałam, że zrobię to dla siebie i pójdę na studia. Ale nie wiem czy wybrać licencjat kosmetolog czy studium kosmetyczne. Jak myślicie w mojej sytuacji co byłoby lepsze? Przez chwilę myślałam też, że może najpierw iść na kosmetologię pouczyć się teorii, a potem do studium. Ale czy to niegłupie cofać się do szkoły niżej??
Proszę pomóżcie, bo już niedługo trzeba się gdzieś udać a ja mam mętlik w głowie
Neonka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 12:03   #117
ing_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 470
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Dziewczyny, czy jest moze ktoras z was na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kosmetologii? od wrzesnia bede w klasie maturalnej i bardzo bym chciala isc do tej uczelnii na kosmetologię. W tym roku trzeba bylo miec az 170/200 pkt. sporo. Dlatego zalezy mi na opiniach studentek tej szkoly. Prosze, powiedzcie mi jak tam jest. Innej uczelnii nie biore po uwag, ewentualnie Pomorska Akademie Medyczna wSzczecinie, ale tam ranga jest nizsza. Poznan to bardziej rozwojowe miasto, no i magisterke mozna zrobic, co prawda zaocznie ale mozna. Prosze o rady i podpowiedzi!
ing_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 16:22   #118
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez Neonka82 Pokaż wiadomość
Witam,

Jestem nowa na tym forum, a dotarłam do niego właśnie z tego powodu, że nie wiem co wybrać.
Ogólnie mam 29 lat i jestem już po studiach mgr w ogóle nie związanych z kosmetyką. Ale odkąd pamiętam chciałam być kosmetyczką. I tak sobie teraz pomyślałam, że zrobię to dla siebie i pójdę na studia. Ale nie wiem czy wybrać licencjat kosmetolog czy studium kosmetyczne. Jak myślicie w mojej sytuacji co byłoby lepsze? Przez chwilę myślałam też, że może najpierw iść na kosmetologię pouczyć się teorii, a potem do studium. Ale czy to niegłupie cofać się do szkoły niżej??
Proszę pomóżcie, bo już niedługo trzeba się gdzieś udać a ja mam mętlik w głowie
A z czego masz mgr? Bo jesli na studiach miałaś przedmioty chemiczne lub biologiczne to na kosmetologii powinni cię z nich zwolnić i przepisać ocenę. U mnie dużo osób wlaśnie przez to ze studiują kosmetologię jako 2 fakultet, prawie nie pojawia się na zajęciach ;]
Licencjat trwa 3 lata, studium chyba 2. Jeśli chcesz się rozwijać i pracować jako kosmetolog to radziłabym wybrać licencjat. Zawsze to studia wyższe i dają więcej mozliwości w przyszłości.


@ing_ Ja jestem w Poznaniu na UMP. Jak masz jakies pytania to pisz na pm
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 13:48   #119
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Hej dziewczyny, czy ktoras z Was wie, albo gdzie mozna sie tego dowiedziec, czy po licencjacie ze zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym i skończonym dwuletnim studium kosmetycznym, moge zrobic magistra kosmetologii bez potrzeby zaczynania licencjatu? Z gory dzieki za odpowiedz
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:12   #120
kiniusia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez lewa102 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy ktoras z Was wie, albo gdzie mozna sie tego dowiedziec, czy po licencjacie ze zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym i skończonym dwuletnim studium kosmetycznym, moge zrobic magistra kosmetologii bez potrzeby zaczynania licencjatu? Z gory dzieki za odpowiedz
Dołączam się do pytania koleżanki, gdyż to pytanie dręczy mnie od dawna. W lutym konczę licencjata ze zdrowia Publicznego o specjalności kosmetologia i dalsze studia magisterskie chciałabym zrobic juz z kosmetologii a nie ze zdrowia publicznego. Więc zwracam sie do was dziewczyny z pytankiem czy mogę zrobić magistra z Kosmetologii w mojej sytuacji. Jeżeli tak to powiedzcie gdzie i na jakich warunkach. Z góry dzieki za odpowiedz
kiniusia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-24 01:03:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.