Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-05, 14:57   #1
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune

Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania


Sytuacja przedstawia sie tak - jestem atopkiem w okresie spektakularnej remisji atopowego zapalenia skóry, cieszę sie niemożebnie, że wyglądam po ludzku, ale skóra niestety ostatnio jest zbiesiona okrutnie. A mianowicie wygląda to tak, generalni zawsze mialam suchą (wydawało mi się) skórę - rano twarz przed myciem jest ładna matowa, czasami czoło połyskuje (mam grzywkę), no i po umyciu zaczynają sie cyrki. Bo nie posmaruję - to skóra jest tak ściągnięta i piecze, ze zejść można, posmaruję czymś nawilżającym li tylko - piecze, trochę sie poprawia i później znów ściąga, no to muszę maźnąć czymś cokolwiek tłustawym - twarz uradowana, ale klops, nie wchłania się całkiem. Później krem zaczyna przebijać przez makijaż. - zauważyłam że część porów sie nie zamyka, częśc sie zatyka - fuj....
Matujących kremów w ogóle nie ruszę - bo efekt owszem jest, tylko twarz podrażniona i ściagnięta.
wiem, że buźka po prostu przyzwyczaiła się do tego że musi mieć warstewkę ochronną mazi tłustej i się boczy jak jej sie tego nie zagwarantuje - ale oczywiście niemyta i bez kosmetyków też sobie daje radę (złosliwa zaraza), ale nie zamierzam przestać sie myć... Ech ...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 16:23   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania

A czym myjesz twarz? Musisz stosować bardzo łagodne kosmetyki.
Możesz też spróbować myć twarz wodą wapienną z olejem lnianym (w aptece można zamówić), może Physiogel bez zmywania wodą, albo papka z płatków owsianych (ale takie dobrze rozmiękczone). Do pielęgnacji możesz wypróbować kosmetyki firmy Orion - to są emolienty ,specjalnie przeznaczone dla bardzo wrażliwych i problematycznych cer , także dla skóry atopowej. Wszystko o emolientach znajdziesz na www.emolienty.pl - polecam lekturkę , dużo ciekawych informacji.To nie reklama. Ja już od jakiegoś czasu polecam moim klientkom te kosmetyki.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 17:02   #3
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania

A jakie mają wrażenia - tzn. czy dają sie stosować pod makijaż - też o nich dużo dobrego słyszałam, ale raczej od osób, które traktują nimi skórę w trakcie stanów zapalnych, albo tuż po nich, gdy sie tak piekielnie łuszczy. Natomiast nie wiem jak się zachowują na "zdrowej" skórze - czy da sie to stosować na co dzień, pod makijaż - szczególnie myślałam tu szczególnie o Humektanie - może ktoś używał???
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 17:13   #4
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania

a może spróbuj ten olejek hauschki - gesichtol czy jakos tak. jest tlusty i podobno wchlania sie calkowicie po kilku minutach i mozna na to nakladac makijaz. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8906
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 17:15   #5
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania

na noc jeszcze moglabyc sobie zaserwowac na twarz olejek rozany albo krem rozany hauschki. a moze pigwowy? one podobno tworza jakąś powłoczkę ochronną na skórze.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 17:17   #6
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Grrr - skóra zdziczała błyszczy sie a potrzebuje natłuszczania

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10257

tu masz o kremie rozanym
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.