Zdobienie paznokci - Konad - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 13:39   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Thumbs up

Zdobienie paznokci - Konad


Będąc na wakacjach na Węgrzech spotkałam się z zestawami do zdobienia paznokci KONAD. Metoda polega na zdobieniu paznokci z wykorzystaniem gotowych szablonów, specjalnych lakierów i stempelka. Dokładniej można to zobaczyć tutaj: http://www.konadnail.pl/images/easy_instruction.wmv
Metoda wydaje mi się prosta i ciekawa, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma zdolności i cierpliwości do fantazyjnych zdobień, czyli dla mnie W sumie miałam nawet ochotę kupić jeden zestawik, ale moje zapędy ostudziła cena - najtańsze były za jakieś 60-70zł w przeliczeniu na nasze. Koniec końców nic nie kupiłam, a teraz po powrocie do Polski i przeszukaniu internetu okazało się, że ta metoda i te zestawy można kupić i u nas ( http://www.konadnail.pl/ ), niestety w podobnych cenach I dalej myślę nad zakupem Zastanawia mnie tylko jedno - jaka jest trwałość tych zestawów? Czy nie popsują się po miesiącu? Bo, że wzorki robi się łatwo, to widziałam na żywo i nawet miałam na jednym pazurku. Co prawda nie trzymał się długo, ale niby jak miał to zrobić, skoro dzień w dzień moczyłam się w basenach po kilka godzin, a wzorek był bezpośrednio na paznokciu bez żadnej bazy wierzchniej czy spodniej (ale to brzmi )
Może któraś z Was ma taki zestaw? Może koleżanka? Siostra? Ciocia? Mama? Wiecie jak się sprawuje w praktyce?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg konad1.jpg (54,7 KB, 321 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg konad 2.jpg (59,4 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg konad 3.jpg (58,3 KB, 191 załadowań)
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:47   #2
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Ja nie posiadam takiego cudeńka. Obejrzałam film i powiem Ci , że szybciej zrobisz sobie sama jakiś wzorek - ile po tym jest sprzątania..... Jak pomalujesz tą płytkę czerwonym lakierem , żeby miec jakiegoś kfiatka to potem trzeba to umyć bo nakładając biały lakier powstanie róż no i ja nie jeste pozytywnie do tego nastawiona ale może ktoś już to ma więc czekam z Tobą MagJa na opinie

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:02   #3
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Podobny sprzęt był na allegro. Jak dla mnie to jest zabawka.
I to tak jak ze zwykłą pieczątką, raz się odbije dobrze raz nie.

Już było o tym:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89871
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:42   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Cytat:
Napisane przez froggie
Podobny sprzęt był na allegro. Jak dla mnie to jest zabawka.
I to tak jak ze zwykłą pieczątką, raz się odbije dobrze raz nie.

Już było o tym:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89871
Ten sprzęt, jak to mówisz, z Allegro to trochę co innego, choć działa na podobnej zasadzie, z tego co mi się zdaje. Tam wzorki kupujesz w ciemno i faktycznie pieczątka raz się może odbić dobrze, a raz źle, bo w tej machince nie ma chyba ustawień siły i kąta docisku. W zestawach KONAD pieczętujesz paznokcie sama, z odpowiednią siłą docisku i pod odpowiednim kątem, więc wzorki wychodzą jak trzeba - wiem, bo widziałam na własne oczy

Cytat:
Napisane przez mona1978
Ja nie posiadam takiego cudeńka. Obejrzałam film i powiem Ci , że szybciej zrobisz sobie sama jakiś wzorek - ile po tym jest sprzątania..... Jak pomalujesz tą płytkę czerwonym lakierem , żeby miec jakiegoś kfiatka to potem trzeba to umyć bo nakładając biały lakier powstanie róż no i ja nie jeste pozytywnie do tego nastawiona ale może ktoś już to ma więc czekam z Tobą MagJa na opinie

Może i faktycznie trzeba potem myć i płytkę i podkładkę pod nią i stempelek i tą, że tak powiem, wycieraczkę do płytki ale jak się maluje pazurki tradycyjna metodą, to też trzeba myć pędzelki czy inne służące ku temu narzędzia, więc chyba na jedno wychodzi. A samemu ciężko zrobić niektóre z tych wzorków - trzeba by mieć niezłą wprawę, a do tego zdolności plastyczne, których mi brak
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:54   #5
Malattia_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Wiadomości: 539
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Też widziałam ten gadżet Wiesz, w sumie nie sądze, żeby był sens w zaopatrywaniu sie w ten zestaw. Na większe wyjście pazurki ozdobisz u stylistki, nie biorą za to duzo, na co dzien w sumie można sobie zrobić wzorki niewymagające superwprawy i zręczności, a jak zobaczyłam ceny tych zestawików, to musiałam dokładnie 2 razy przeczytać
Malattia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:52   #6
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

No fakt zestawy duzo kosztują.
Ja jestem posidaczka takiego zestawu i jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mało wymagajacych klientek.
W sumie samo zdobienie tym zestawem wszystkich 10 paznikci zajmuje 2-3 minuty nawet jesli zmieniam kolorki.
Lakiery powinno sie uzywac te co sa dołaczone ale dobrych firm z duza iloscia pigmentu tez sie lakiery nadają.
Jak sa jakies pytania to prosze konkretne zadawac to bede odpowiadac. Bo tak to bym mogła pisac długo a na interesujaca odpowiedz mogłabym nie trafic.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:45   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Cytat:
Napisane przez Eenax
No fakt zestawy duzo kosztują.
Ja jestem posidaczka takiego zestawu i jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mało wymagajacych klientek.
W sumie samo zdobienie tym zestawem wszystkich 10 paznikci zajmuje 2-3 minuty nawet jesli zmieniam kolorki.
Lakiery powinno sie uzywac te co sa dołaczone ale dobrych firm z duza iloscia pigmentu tez sie lakiery nadają.
Jak sa jakies pytania to prosze konkretne zadawac to bede odpowiadac. Bo tak to bym mogła pisac długo a na interesujaca odpowiedz mogłabym nie trafic.
Pytania są, a jakże
Ile masz ten zestaw i czy przypadkiem nie zużywa się w jakiś sposób? Nie mówię tu oczywiście o lakierach, tylko o ewentualnym niszczeniu się poszczególnych części.
Czy łatwo wymyć stempelek i czy trzeba go myć przed użyciem innego koloru?
Ile się te wzorki trzymają u Ciebie?
Czy łatwo zrobić takie bardziej skomplikowane, z użyciem kilku wzorów i kolorów?
Czy wzorki odbijają się łatwo i dokładnie na każdym lakierze? Ja miałam zrobioną pokazówkę na gołym paznokciu...
No i który zestaw masz i które płytki tam są? Bo widzę, że przy niektórych zestawach podają, co w nich jest, a przy niektórych nie.
To chyba tyle, jak jeszcze mi coś przyjdzie do głowy, to Cię będę męczyć
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 12:56   #8
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Dubel
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 12:56   #9
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Ile masz ten zestaw i czy przypadkiem nie zużywa się w jakiś sposób?
Zestaw mam około roku (tzn. 13 miesiecy). Nie zaobserwowałam jego zuyzywania sie przy tak około 3-4 krotnym korzystaniu tygodniowo.

Nie mówię tu oczywiście o lakierach, tylko o ewentualnym niszczeniu się poszczególnych części.
Lakierey sie koncza szybko ale innych firm mozna stosowac bez problemu z tym ze musza miec zdecydowanie mocne i duzo pigmrentu w kolorach bo inaczej wzorek wyjdzie bardzo wodnisty i przezroczysty.

Czy łatwo wymyć stempelek i czy trzeba go myć przed użyciem innego koloru?
Stempelek jest z specjalnej gumy i wystarczy go przetrzec nawet suchym wacikiem i wszystko z niego schodzi. Mozna tez poprostu jak jest resztka na nim lakieru zrobić nim odbitke na zwykłej kartce papieru i sam sie oczyszcza. Dosłownie 1 sekunda i juz spempelek jest czysty. Matryce sa metalowe i wystarczy je przetrzec wacikiem z zmywaczem i tez sa czyste.
Ile się te wzorki trzymają u Ciebie?
Ja je zawsze pokrywam lakierem nawierzchniowym wiec tak długo az sie ten nawierzchniowy zetrze. Bez pokrycia lakierem miałam raz i wytrzymał 2 dni. Wzorek po odpieczatkowaniu mozna prawie od razu pociagnac nawierzchniowym choić lepiej odczekac chwileczkę dosłownie pare sekund. Ja robie po kolei na palcach a jak skoncze 10 palec to zaczynam ten 1 pokrywac nawierzchniowym.

Czy łatwo zrobić takie bardziej skomplikowane, z użyciem kilku wzorów i kolorów?
Dość łatwo poprostu robisz pieczatki po kolei. Trzeba troszkę wprawy na poczatku by odcisnąc idealnie w tym miejscu co sie chce . Pieczatka nie jest przezroczysta i trzeba tak na oko okreslic jak miejscowo umiescic pieczatke by wzorek sie odbił w tym miejscu co sie chce. Płytke sie zmywał łatwo i szybko wiec nie ma problemu. 1 wzorek na plytce tez mozna pomalowac kilkoma lakierami ja tak robie w przypadku wzorków kwaitków gdzie kwaitki robie 1 koloru srodki 2 a liscie 3.

Czy wzorki odbijają się łatwo i dokładnie na każdym lakierze?
Na poczatku trzeba dość do wprawy w odbijaniu by dokładnie odbić. Z przyczepnościa do powierzchni nie ma problemu. Jedyny problem to by szybko przenościć wzorek z płytki na pieczatke i z pieczatki na paznokiec. Po 2-3 wykonaniach obu dłoni czyli po około 20-30 pieczatknieciach dochodzi sie do wprawy.
Ja miałam zrobioną pokazówkę na gołym paznokciu...

No i który zestaw masz i które płytki tam są? Ja nie wiem który to jest zestaw (chyba szmaragdowy) ale mam taki z 4 płytkami pieczatką 3 lakierami. Numety płytek:4, 8, 15, 21.
Bo widzę, że przy niektórych zestawach podają, co w nich jest, a przy niektórych nie.
Tez mnie to drazni bo nie wiem czy np. sie czegos niezdubluje. Ale ja swój kupiłam od znajomej i ona mi przywiozła z Korei bo była tam na wycieczce i przypadkowo sie natkneła (sobie tez przywiozła).
To chyba tyle, jak jeszcze mi coś przyjdzie do głowy, to Cię będę męczyć
Nie ma sprawy. Zreszta tu na polskiej stronce są one strasznie drogie. Moj kosztował połowe z tego (po przeliczeniach) co podaja na stronie polskiej. Sprawdziłam tez np. ceny w romunii i tam ten moj zestaw kosztuje około 90 a nie 150
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 22:32   #10
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Eenax - wielkie dzięki za tak szczegółówy opis, dopiero teraz zauważyłam Twój post. Muszę przyznać, że narobiłaś mi jeszcze większej ochoty na taki zestaw Tylko dlaczego one są takie drogie...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 22:37   #11
Malattia_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Wiadomości: 539
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Cytat:
Napisane przez MagJa
Eenax - wielkie dzięki za tak szczegółówy opis, dopiero teraz zauważyłam Twój post. Muszę przyznać, że narobiłaś mi jeszcze większej ochoty na taki zestaw Tylko dlaczego one są takie drogie...
Zazwyczaj wszystko co ułatwia życie jest drogie Dzikie prawa rynku
Malattia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 00:53   #12
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Zastanawiam się, czemu służy księga wzorów: http://www.konadnail.pl/index.php?vi...5d177c87e06ae6

z tego, co widac, to jest tam po prostu galeria zdjęć wykonanych wzorków-a skoro to wszystko jest na płytkach, to czemu każą za to płacić? to raczej, jak folder reklamowy... Chyba dobrze sie domyslam... nie ma zadnego opisu.

chyba sobie kupię jakiś zestawik. przegladam plytki i podoba mi sie duzo wzorkow-stanowczo za duzo :/

Eenax, mam pytanie o płytkę m45
http://www.konadnail.pl/shopping_car...5d177c87e06ae6

Czy takie frenczowe wzorki trudno zrobic? czy moze lepiej sobie zrobic zwykly french, a wzorki nakleic inne?
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 07:37   #13
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czemu służy księga wzorów: http://www.konadnail.pl/index.php?vi...5d177c87e06ae6

z tego, co widac, to jest tam po prostu galeria zdjęć wykonanych wzorków-a skoro to wszystko jest na płytkach, to czemu każą za to płacić? to raczej, jak folder reklamowy... Chyba dobrze sie domyslam... nie ma zadnego opisu.
Widziałam tą książeczkę i faktycznie są tam pokazane wzorki wykonane za pomocą różnych płytek. Nie są to zdjęcia, a obrazki. Pokazane wzorki dotyczą każdej płytki z osobna. W pierwszym rzędzie są wzorki każdego z motywów, w drugim mieszanka dwóch, w trzecim trzech - jakoś tak. Niektóre połączenia są naprawdę niebanalne i sama bym na nie nie wpadła, ale są też takie, że tak powiem przewidywalne. Ale żeby dać za to 60zł
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 16:47   #14
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

czy ktos poleci mi lakiery do tych plytek ale nie konadowe?
kupilam sama plytke ze stempelkiem a bez lakierow..
a z moim bialym lakierem wzorki wychodza dosc niewyrazne

cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 16:51   #15
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=12382692
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:10   #16
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: zestawy do zdobienia paznokci KONAD

poszukam jednak lakierow konad...moze na ebayu znajde..
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.