Czerwone i piekące policzki po każdym myciu...... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 21:19   #31
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

A i użyłam przedwczoraj filtru z AVENKI może to od tego

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Silvenko wiesz używałam wcześniej tak 18 lipca i 19 używałam Krem BBioderma Sensibio Bioderma, Sensibio, Light Cream (Krem łagodzący o lekkiej konsystencji)i wiesz ale piekły mie policzki i były zaczerwienione nie wiem co za skłąd mnie w nich podrażnił

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Do Error słyszałam coś o maści Metronidazol że jest na trądzik różowaty nigdy nie używałam kremów wymienionych przez ciebie raz użyłam krem Rozex i strasznie mnie podrażnił

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Argosulfan/
to maśc Wskazania: Oparzenia (także popromienne), odleżyny, przewlekłe owrzodzenia podudzi.
Możliwe skutki uboczne: Po długotrwałym stosowaniu mogą się pojawić objawy uczuleniowe, a w przypadkach dużego wchłaniania (duże rany) methemoglobinemia (zwłaszcza u małych dzieci).
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 21:21   #32
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Ja nie wiem czy chlapanie się rano wodą mineralną to dobry pomysł, ale jak już mówiłam - ja sie nie znam co słuzy cerom suchym.
Bioderma Sensibio H2O - to bardzo dobry wybór, pytasz mnie niestety czy to on Cie podrażnił.. a skąd ja miałabym wiedziec takie rzeczy? musisz obserwowac skórę, jak zaczęłaś go uzywać a po paru dniach zorbiło sie podrażnienie, to pewnie przez niego, ale jak uzywasz pól miesiaca i teraz dopiero podraznienie wystapiło, to moze jednak rozeznaj sie czy to nie jakis inny kosmetyk. Ja mysle, że może to też być od słonca albo/i alergii, albo coś czego nie piszesz - np jakis eksperyment z czymś cięzkiego kalibru, z jakimś mordercą naczynkowych cer


A co do samego "podrażnienia" - to nie wiem co to może być, a z tego co Ciebie czytam, to Ty tez nie wiesz dokładnie, to może być np pajączek (jesteś naczyniowcem), albo np "placek alergiczny" (ja mam takie na rękach, wielkosci orzecha włoskiego, różowe, czasem swędzące, chropowate miejsce) stąd Protopic pomagał, bo może to alergia nasilona (np zaczyna sie sezon "zbożowy" i może skóra na niego reaguje). Nie jestem dermatologiem Aniu, ani kosmetyczką, nie potrafię Ci pomóc, bo ocena czyjegoś stanu skóry do mnie nie należy

Poczytałam właśnie o kremie Sensibio DS, polecają go na ŁZS, opinie dobre, oby Ci posłużył. (cetylem sie nie martw)

a tak BTW to zaczynam tracic lekko cierpliwość, Aneczko, prosiłam juz kilka razy przeczytaj temat -
Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIORCZY!
- stronie 69-ej tego tematu, dziewczyny pisza o "cetearyl alcohol", że nie podrażnia cery naczynkowej......

Co do filtrów, to tez są tematy o nich:

Filtry Ochronne-zbiorczy

nie-apteczne filtry na plażę

Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

tam dziewczyny piszą, co potencjalnie podrazniło ich buźki, na pocieszenie powiem Ci, ze mnie już kilka filtrów różnych firm podrazniło, zapchało i zapryszczyło i kazdy był do dupy



Cytat:
Najgorsze to to że ja mam skórę suchą wrażliwą bardzo i naczynkową ale dopiero od stycznia To chyba po laserze bo czytałąm że skóra staje sie bardziej wrażliwa albo sam już nie wiem od kremów złuszczających z AVENE
kompletnie sie na zabiegach laserami nie znam, tu na wizazu tez sa o nich tematy.. wszystko trzeba czytac by cos wiedzieć.. ja nie czytałam nigdy zadnego z nich



Cytat:
W takim razie będe musiała znaleśc dla siebie dobrze nawilżający krem dla cery suchej wrażłiwej i naczynkowej
wystarczy, że poczytasz wątek do którego dałam Ci, już któryś, raz linka i będziesz wiedziała jaki kupić



a co do skrzypu - to pisalam w tamtym temacie, że nie moge powiedziec co masz robic, a co nie, jesli uważasz ze skrzyp pomoże Ci na kłopoty z paznokciami czy wlosami etc, to żadna z wizażanek nie będzie Ci tego broniła.

Cytat:
A i Silwneko nie wiem ale też zauważyłam ze wyskoczyło mi na czole takie białe kropki jest ich malutko i na policzku od czego to może byc bo dzisiaj zastosowałam Filtr i Sensibio SD
naprawde nie odpowiem Ci na takie pytania, może to jakas wysypka, a może to kaszka podskórna - objaw tradziku, czy zapchania porów skóry jakimś kremidłem, nie wiem Aniu




Eror trądzik to choroba skóry, ziółka i inne tego typu rzeczy jak najbardziej stosuję (hydrolaty, sok z aloesu, oleje - pachnotka, konopny, macerat z nagietka, różne olejki eteryczne itd itp) ale one nie wylecza mnie z tej choroby, napewno sa lepszym rozwiązaniem niż chemiczne drogeryjne kosmetyki z dużą ilościa konserwantów i alkoholi, takich rzeczy nie uzywam od lat, a wygląd cery i tak sie u mnie nie zmienia. Najwyraźniej miałaś drobny defekt kosmetyczny w postaci paru wyprysków i cieszę się niezmiernie, że już go wyleczyłaś tymi ziółkami


nie zbieraj opini po ludziach, którzy najwyraźniej nie potrafili stosowac tych preparatów (Differin, etc)
ja słyszałam juz setki opinii, że antybiotyki doustne przyczyniaja sie do powstania zapalenia grzybicznego pochwy, a jakoś nigdy przez antybiotyki takiego nie dostałam, a swego czasu łykałam ich pokaźne ilości

wiem, ze są tacy co dostali takiego zapalenia, bo lekarz nie powiedział im co brac osłonowo na układ pokarmowy, a to juz nie jest wina antybiotyku, który wymyslono po to zeby leczył.

tak samo z kwasami czy retinoidami, jakbys czytała tematy na wizazu wiedziałabyś, że wiekszość pisała o tym ze nie została poinformowana przez DERMATOLOGA - ani o tym jak nakładac te leki, jak wdrażać skóre w ich działanie, przyzwyczajać ją, stopniowo stosować i obserwować, ani nie powiedzieli o koniecznosci ochrony skóry przez słonkiem, ani też nie mówili o łuszczeniu sie ewentualnym (nie kazdy go ma), ani o tym co robic w przypadku podrażnienia, ani jaką ilość preparatu nakładać by podraznienia uniknąć, ani ile minut po umyciu go nałożyć, itd itp - to nie jest wina retinoidów, że się nie potrafi ich uzywać, taka prawda

Tych Metronidazolów i reszty nie uzywałam nie ma żadnych podejrzeń że to tradzik rózowaty, ani widać nigdy nikt nie pomyslał by wypróbowac na mnie te maści.

a o tym WSPANIAŁYM () lekarzynie też możesz poczytać na wizażu ciekawe opinie, Różańki sławny jest nie tylko na tym forum, swego czasu, gdy zaczynałam się rozglądać w tym biochemicznym świecie, też mnie nabrał paroma wypowiedziami i od razu leciałam do danego tematu płakać, że Różanski to.. a Różanski tamto - miały ze mnie wizażanki ubaw


Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
używałam wcześniej tak 18 lipca i 19 używałam Krem BBioderma Sensibio Bioderma, Sensibio, Light Cream (Krem łagodzący o lekkiej konsystencji)i wiesz ale piekły mie policzki i były zaczerwienione nie wiem co za skłąd mnie w nich podrażnił
ostatnią rzeczą do jakiej mnie zmusisz to bedzie analiza składu kosmetyku

odsyłam do tematu : ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III


Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-29 o 21:28 Powód: fgtdrewe
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 21:50   #33
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

do Error Wskazania: Grzybice skóry. Powierzchniowe nadżerki z wtórnym zakażeniem bakteryjnym, liszajec pospolity.

Dawkowanie: W powierzchnie zmienione chorobowo wcierać niewielką ilość maści. Czas trwania kuracji ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne: Przejściowe podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

wiec nie wiem czy te kremy coś mi pomogą


to co ty nie stosujesz żadnych kremów nawilżających

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Dziewczyny wiecie co ale ten Zel Bioderma Sensibio lekko chyba ,mnie wysusza czuje takie lekkie ściąganie nie nawliża wclae może to od niego mam znowu lekkie żyłki i krostki
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 09:33   #34
Eror
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Hmm.. no może Różąnski taki sobie jest...
Ale wiesz jak ja chodzilam po dermatologach to było tak : "To rano, to wieczorem ", Dowidzenia...
Niczego innego nie powiedzieli... trochę to nudne bylo ale cóż zrobić
Nie , nie stosuję kremów nawilżających , nie muszę nawet , tylko wokół oczu smaruję Maśćią z wit A ( na wizażu i na innych forach jest bardzo popularna do codziennego nawilżania , tylko ta wazelina )
Jem pełno warzyw ,owoców , wiem ogólnie jak sie dobrze odżywiać , żadnych czipsów itp.
Wolę sobie ziołami przetrzeć twarz , co do tego że ziołami nie wyleczysz trądziku- moze i sie wyleczy ale trądzik który polega na dwóch krostkach na krzyż
Nigdy nie lubiłam kosmetyków (:P , teraz chcę zacząć minerały ( lada dzień mam nadzieję )
Metronidazol- nie jest tylko na trądzik rózowaty , b.dobry jest na zwykły taki krostkowy
Argosulfan zabija bardzo duzo szczepów bakterii i nie jest drogi dlatego ja go stosuję i bardzo szybko leczy rany i strupki po pryszczach
A co do blizn - Macie z tym problemy , robią wam sie często ? , macie jakąś tendencję do tworzenia się blizn na twarzy ?
I wlaśnie oleje i olejki () uwielbiam olej liniany i migdałowy + olejek lawendowy
Żadnych balsamów tylko wlaśnie te oleje smaruję się raz na trzy dni i mam super skórę :P:
O tych olejach wlaśnie przeczytałam na stronie Różąńskiego , bardzo dobrze tam to opisał

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Crotamiton , Viospet, Chlorocyclinum,Chlorchina ldin i wiele innych lekó stosowałam , ale wszystkie są na wzaelinie !!! , niemilosiernie zapchana była , oj wszystkie pory byly aż czarne dlatego odstawiłam i trądzik sam powoli zaczął schodzić

Edytowane przez Eror
Czas edycji: 2009-07-30 o 09:28 Powód: +
Eror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 10:37   #35
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Cytat:
Napisane przez Eror Pokaż wiadomość
Hmm.. no może Różąnski taki sobie jest...
Ale wiesz jak ja chodzilam po dermatologach to było tak : "To rano, to wieczorem ", Dowidzenia...
Niczego innego nie powiedzieli... trochę to nudne bylo ale cóż zrobić

HA, no to po co takie wypowiedzi dajesz, że słuchasz tylko plecen lekarzy, rozmwasz z nimi, radzisz sie ich, stosujesz do ich zaleceń, skoro oni nawet z Toba nie rozmwaili tak naprawdę...

Skoro lekarz w połączeniu z Twoja marną wiedzą, zawiedli Twoją skórę, to po co naszczekałaś na retinoidy i kwasy, że to ich wina??


Metronidazol jest na recepte, podobnie jak Chlorocyclinum, takie leki wydaje sie z przepisu lekarza i stosuje pod jego opieką, te wszytskie inne - Crotamiton, Viospet, Chlorchinaldin - to leki na świerzb, przeciwgrzybiczne+ przeciwświądowe, na bakterie, pierwotniaki oraz grzyby ---> lekarze Ci to wszytsko przepisywali albo kazali stosować?? a miałaś robiony posiew z krost? antybiogram?

A co do kosmetyków, dermokosmetyków i preparatów z apteki (bez recepty) to nie uzyje zadnego z parrafinami, kaprylami etc, bo to sie mija z celem, jak wiesz, że to Cie zapcha to po kiego pchasz to na twarz, bez sensu


Co do oleju lnianego to nie można stosować go bezposrednio na skórę (czyli w stężeniu 100%), powinien byc mieszany z innym olejem, ponieważ w wyższych stężeniach niż do 70%, powoduje między innymi wysuszenie skóry

olejek lawendowy - mam uczulenie na lawende, więc nie mam o nim wiedzy, ale olejek z drzewa herbacianego jakbym mogła to dodawałabym do wszystkiego, podobnie jak z limetki kwaśnej i słodkich pomarańczy

olej ze słodkich migdałow, ma niekorzystny dla mnie skład, dla cer tłustych, tradzikowych sie nie nadaje
wśród olejów nalezy wybierać te, które mają najwięcej w składzie kwasów linolenowych, a najmniej oleinowych
migdałowy ma najwiecej oleinowego, a także zawiera kwas palmitynowy, kwas stearynowy, z niego to po prostu taki troche zapychacz i napewno spory natłuszczacz, stąd najlepszy jest dla wrazliwców, sucharków i malusich dzieci (najczęściej jest w ich kosmetykach)

normalnie wszystko nawet SAMA NATURA jest nas w stanie unieszczęśliwić, jesli nie wiemy co nam pomaga, a co szkodzi, jak Tobie pomagają te oleje to good 4 U


te Twoje wypowiedzi o lekarzach i retinoidach/kwasach były beznadziejne i na wyrost, teraz troche zmieniasz wypowiedzi, nagle okazuje się, że Ci lekarze habilitowani i dermatolodzy wcale ci nie pomagali, tylko załatwiali Cie lekceważąco - recepta i do domu

w ogóle powinnam nie reagowac na tamten Twój pierwszy post, ale teraz podając bezsensownie nazwy leków na świąd i grzybice tymbardziej trzeba sie odezwac i to zanegować, bo ktos może pomyśleć, że mu to polecasz na trądzik, zeby sobie samemu przetestował, a nie daj bosz skończy sie to dla kogos bardzo duzymi nieprzyjemnościami, lepiej dopisac, że bez wyraźnego polecenia lekarza i uzasadnienia dlaczego właśnie ten lek a nie inny nie nalezy szpachlowac sie maściami i lekami na chybił trafił - bo ktos poleca!!



Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie co ale ten Zel Bioderma Sensibio lekko chyba ,mnie wysusza czuje takie lekkie ściąganie nie nawliża wclae może to od niego mam znowu lekkie żyłki i krostki
jak wysusza to odstaw

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-30 o 10:39
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 18:06   #36
anias0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Mam pytanie bo piszesz silvena ze olej lninany ciebie uczula a powiedzcie mi dziewczyny bo ja łykam w kapsułkach olej lniany i olej z wiesiołka i olej z czernej porzeczki i rzepakowy omega 3 6 i 9 coś mi po nich będzie negatywnego jak łykam antybiotyki
anias0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:06   #37
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
Mam pytanie bo piszesz silvena ze olej lninany ciebie uczula a powiedzcie mi dziewczyny bo ja łykam w kapsułkach olej lniany i olej z wiesiołka i olej z czernej porzeczki i rzepakowy omega 3 6 i 9 coś mi po nich będzie negatywnego jak łykam antybiotyki

po pierwsze - silWena, przez "W"
po drugie - gdzie napisałam, że olej lniany mnie uczula?
po trzecie - jak lekarz zapisał Ci jakies leki na recepte to od razu z miejsca powinnaś go zapytać, czy suplementy, które łykasz nie kolidują z tymi antybiotykami

pozdr
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 17:18   #38
pole127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

slyszałaś o zabiegach robionych laserem IPL ?? dzięki takim zabiegom można zamknąć popękane naczynka trzeba to wielokrotnie powtarzać w ustalonych odstepach czasowych zawsze możesz się udac do dermatologa i zaczerpnać wiecej informacji co do tego typu zabiegów pozdro
pole127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 17:00   #39
bea334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Pojutrze jestem umowiona na zabieg IP...az sie boje.........jedno jest pewne kremy nie pomagaja.....

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Mialo pisac IPL..zgubilam 1 kiterke..
bea334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:51   #40
bea334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Wreszcie dotarlam na zabieg IPL-em. A wiec tak.....zabieg bolesny...ale da sie przezyc, na pewno pojde na drugi. Po zabiegu lekkie pieczenie,policzki zaczerwienione,ale to normalne. Po powrocie do domu.... pod wieczor wszystko zaczelo wracac do normy...zadnych poparzen itp. Wydaje mi sie ze zaczely sie pojawiac biale przeswity w niektorych miejscach a wiec chyba wszystko idzie ku dobremu...efekt koncowy ma byc widoczny podobno za 2 tygodnie....nastepny zabieg za miesiec....i moze wreczcie sie pozbede tego dziadostwa....
bea334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.