medycyna - studia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 14:25   #31
Karcia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Unhappy Dot.: medycyna - studia

No to świetnie... nie poprawialm biologii ;(;( a tak sie staralam... z fizyki podstawowej mialam 80% echh ciekawa jestem czy jest jakas szansa... pozdrawiam
Karcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 18:58   #32
xxmoonlightxx
Raczkowanie
 
Avatar xxmoonlightxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 354
Dot.: medycyna - studia

a ile miałaś z bio? przeczytaj opinie na forach . Niektórzy wyliczyli sobie 90% ,a mają 60 % itd. Nie załamuj się Kobieto.
__________________
Mój...



SZUKAM PILNIE ZATYCZKI DO MODEMU HUAWEI E 122 . SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI !!!
xxmoonlightxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 14:10   #33
Karcia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: medycyna - studia

na tamtej stronie pisałam ze mialam 72% z biologii i 88% z chemii. mozna sie zalamac jak sie tyle uczylo a tu o. no nic takie realia matury z biologii heh
Karcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 12:47   #34
xxmoonlightxx
Raczkowanie
 
Avatar xxmoonlightxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 354
Dot.: medycyna - studia

a ja liczyłam z chemii 88-90% .Mam 62...

Poprawiam.



Jaki był próg na medycynę np na UJ w tym roku (1 rekrutacja), Nie składałam ,ale mnie to ciekawi:P
__________________
Mój...



SZUKAM PILNIE ZATYCZKI DO MODEMU HUAWEI E 122 . SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI !!!

Edytowane przez xxmoonlightxx
Czas edycji: 2010-07-14 o 17:17
xxmoonlightxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:26   #35
izoolka
Raczkowanie
 
Avatar izoolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Wiadomości: 263
Dot.: medycyna - studia

odnawiam wątek
oczywiście myśle o medycynie za rok mam mature więc mam troche czasu jeszcze. oczywiście planuje pisać rozszerzenie z chemii i biologii.
jednak chciałam się was zapytać czy macie jakieś sprawdzone sposoby na nauke do matury z biologii ? bo słyszałam że napisać ją dobrze jest naprawde ciężko. i nie ukrywam że słyszałam że trzeba mieć ok 90%.
u mnie najgorsze jest to że szczerze nienawidze tych wszystkich roślinek :P reszte biologii to lubie
więc jakbyście mogły napisać jakieś sprawdzone sposoby na nauke byłabym wdzięczna
bo nie będe was pytać czy jest trudno bo słyszałam że jest xd nauki dużo i wgl ale czego sie nie zrobi by spełniać marzenia
dzięki z góry
izoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 21:21   #36
lloziall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: medycyna - studia

Witam,
idę teraz do 3 klasy LO. O medycynie myślę od gimnazjum, więc na szczęście poszłam na profil biol-chem-fiz. W mojej szkole naprawdę dają wycisk. Musiałam zrezygnowac z rzeczy, które były moimi pasjami, co było dla mnie najgorsze. Boję się tylko, że gdybym tfu tfu nie dostała się za pierwszym razem to nie miałabym tyle odwagi by startowac rok później. Bycie lekarzem to cel mojego życia i mam nadzieje, że mi się to uda
Co do metod nauki: dla mnie to strata czasu przepisywanie ksiązki. Wiele osób tak robi, nawet sama tak robiłam dopóki nie musiałam się nauczyc ogromu materiału na sprawdzian. Jak dla mnie to trzeba się uczyc tylko tego co wymagają do matury. Nic ponadto bo naprawde nie ma na to czasu. Uczyc się z podręcznika a potem cwiczenia, testy, matury, matury i jeszcze raz matury, żeby pisac w odpowiedziach tak jak jest w kluczu ( co nie zawsze jest takie proste) Mam wielu znajomych którzy wiedze mają dużą, a na sprawdzianach wypadają kiepsko, tylko dlatego, że nie napisali tak jak było w kluczu.
Ehh.. Mam nadzieję, że coś pomogłam. Wytrwałości życzę Wam i sobie, bo medycyna to naprawdę twardy orzech do zgryzienia.
lloziall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 23:07   #37
yellowdot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: medycyna - studia

Dziewczyny, jestem teraz na pierwszym roku kształcenia wczesnoszkolnego - tylko przez przypadek. Odkąd pamiętam chciałam zostać lekarzem, tylko tak się sprawy potoczyły, że nie wyszło. Ale nagle do mnie dotarło, że jeszcze nic straconego, że mogę zdać w przyszłym roku maturę i spróbować. Co o tym myślicie, czy to ma jakikolwiek sens?
yellowdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 23:48   #38
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: medycyna - studia

Cytat:
Napisane przez yellowdot Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem teraz na pierwszym roku kształcenia wczesnoszkolnego - tylko przez przypadek. Odkąd pamiętam chciałam zostać lekarzem, tylko tak się sprawy potoczyły, że nie wyszło. Ale nagle do mnie dotarło, że jeszcze nic straconego, że mogę zdać w przyszłym roku maturę i spróbować. Co o tym myślicie, czy to ma jakikolwiek sens?
A czemu miałoby nie mieć? Tylko weź pod uwagę, że jeśli zostaniesz na semestr letni na pedagogice, to wykorzystasz punkty ECTS. I wtedy za ostatni semestr będziesz musiała płacić, a lekarski, razem ze stomatologią, to chyba dwa najdroższe kierunki.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 15:13   #39
yellowdot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: medycyna - studia

No tak tylko, że maturę chcę zdać dopiero w 2015 roku, teraz już nie mam jak
yellowdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 16:16   #40
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: medycyna - studia

Cytat:
Napisane przez yellowdot Pokaż wiadomość
No tak tylko, że maturę chcę zdać dopiero w 2015 roku, teraz już nie mam jak
Im dłużej studiujesz pedagogikę, tym więcej będziesz potem płacić na ostatnich latach studiów. Każdy rok medycyny to około 20-25 tysięcy złotych, także zastanów się, czy jest sens tkwić na tej pedagogice zamiast zacząć się uczyć do matury R z biologii i chemii. Jakbyś teraz zaczęła, to spokojnie miałabyś szansę się wyrobić do maja 2015.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 22:43   #41
Metionina
Przyczajenie
 
Avatar Metionina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 10
Dot.: medycyna - studia

Zawsze warto próbować. Medycyna to ciężki kierunek i czeka Cię wiele pracy ale jeśli czujesz, że to Cię najbardziej interesuje to walcz może uda Ci się zdobyć zawód, który będzie Twoim powołaniem, a to świetna sprawa. Pamiętaj też, że jeśli poczujesz, że to nie te studia to zawsze możesz spróbować czegoś innego. Na prawdę bardzo wiele ludzi przenosi się po pierwszym roku lub później, zmienia kierunki i uczelnie - to nic strasznego. Lepiej przekonać się na własnej skórze, że to nie to, niż przez resztę życia zastanawiać się "co by było gdyby".
Metionina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 20:49   #42
Nie nie nie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 16
Dot.: medycyna - studia

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Najpierw się dostań na medycynę (czego Ci nie wróżę po technikum), a potem myśl co będzie.


Cytat:
Napisane przez yellowdot Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem teraz na pierwszym roku kształcenia wczesnoszkolnego - tylko przez przypadek. Odkąd pamiętam chciałam zostać lekarzem, tylko tak się sprawy potoczyły, że nie wyszło. Ale nagle do mnie dotarło, że jeszcze nic straconego, że mogę zdać w przyszłym roku maturę i spróbować. Co o tym myślicie, czy to ma jakikolwiek sens?
Chyba lepiej spróbować spełnić marzenie, niż krzywdzić siebie i dzieci..?

Edytowane przez Nie nie nie
Czas edycji: 2014-02-06 o 20:53
Nie nie nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:48   #43
ina182
Raczkowanie
 
Avatar ina182
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 344
Dot.: medycyna - studia

Zapraszam Wszystkich przyszłych studentów , obecnych studentów oraz absolwentów Uniwersytetów Medycznych i kierunków okołomedycznych na nasz wątek ~~> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744372 zapraszam do pogaduszek łączmy się!!
ina182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-14 19:48:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.