stypendium socjalne, dochód utracony - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 11:28   #31
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
a możesz podać przykładową "pierdołę"? to wcale nie jest prosta sprawa jeśli student jest w porządku, a nawet jak nie jest w porządku to też nie jest tak łatwo się go pozbyć, więc czekam na przykłady
Tak jak to wyżej jest napisane, dziekan może choćby odmówić wpisu warunkowego pomimo że spełnia się wymagania, po prostu może, ma takie prawo i korzysta z niego a dogadać się dziekanowi z jakimś wykładowcą żeby ulał studenta to nie jest problem.
Jak podniesiesz głos w rozmowie z wykładowcą/dziekanem to już w ogóle można wylecieć z uczelni jeszcze z wilczym biletem na inne uczelnie w Polsce bo to jest "zachowanie nie godne studenta" i stanowi złamanie umowy podpisywanej z uczelnią na początku studiów.

W ogóle to realia polskich uczelni są takie że dziekan jest bogiem i wszystko mu wolno i z niczego się nie musi nikomu tłumaczyć i ma nad sobą jeszcze rektora który jest jeszcze bardziej boski i ten to jeszcze jak w przypadku mojej uczelni potrafi rozstawiać ministrów po kontach, opiepszać publicznie komendanta głównego policji i nikt mu nic nie zrobi.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 12:03   #32
mysiu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Co ty kolego za głupoty opowiadasz? Chyba na samosi takie rzeczy przeczytałeś, bo ja nawet połowy z tych bzdur nie słyszałam. Radzę zmienić swoją roszczeniową postawę, bo inaczej to faktycznie studiowanie może szybko się skończyć, ale już z winy studenta.
mysiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:03   #33
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Studiuję trzeci rok i wszystko co piszę to wiem z życia, z własnych doświadczeń i doświadczeń kolegów i znajomych. Realia są takie jak napisałem i trzeba się z nimi pogodzić. Nowi studenci własnie myślą że prawo za nimi stoi, że mogą się o coś wykłócić z prowadzącym/dziekanem a potem są brutalnie sprowadzani na ziemie.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:21   #34
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez mysiu Pokaż wiadomość
Co ty kolego za głupoty opowiadasz? Chyba na samosi takie rzeczy przeczytałeś, bo ja nawet połowy z tych bzdur nie słyszałam. Radzę zmienić swoją roszczeniową postawę, bo inaczej to faktycznie studiowanie może szybko się skończyć, ale już z winy studenta.
popieram Sensei, ja też już nie jestem pierwszoroczniakiem i poznałam realia i ma 100% racji.

także póki co to Ty masz pretensjonalny ton wypowiedzi i z założonego kotna przed chwilą możesz najpierw wysłać post z opisem swojej sytuacji, czy studiujesz, czy miałaś problemy bo nakrzyczeć, że ktoś głupoty gada to potrafi każdy.

Edytowane przez pffe
Czas edycji: 2013-10-14 o 16:22 Powód: literówki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 13:40   #35
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cześć mam pytanie odnośnie tego dochodu utraconego, nie wiem już czy dobrze to rozumiem. Złożylam wniosek o stypendium socjalne, ale decyzje dostałam odmowną ponieważ przekroczony został próg o całe 15 zł. Chciałabym się odwołać i tak: Dochód za poprzedni rok 2012 na miesiąc wychodził 2549,54, z tymże tato procował na umowę zlecenie od stycznia do grudnia, czyli od stycznie 2013 r. już nie pracował(czyli to jest dochód utracony? minus te 850 zł od kwoty całego dochodu mam odjąć?) z tymże później od 12.06.2013r. do 30.09r.2013r. znowu był zatrudniony(czyli dochód uzyskany 850zł?) A ja składałam wniosek w październiku kiedy już nie był zatrudniony czyli ponownie jest to dochód utracony? Ja już się pogubiłam. Wiecie może jak to obliczyć? I czy dobrze to rozumuję?
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 17:02   #36
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez PaniMucha Pokaż wiadomość
Cześć mam pytanie odnośnie tego dochodu utraconego, nie wiem już czy dobrze to rozumiem. Złożylam wniosek o stypendium socjalne, ale decyzje dostałam odmowną ponieważ przekroczony został próg o całe 15 zł. Chciałabym się odwołać i tak: Dochód za poprzedni rok 2012 na miesiąc wychodził 2549,54, z tymże tato procował na umowę zlecenie od stycznia do grudnia, czyli od stycznie 2013 r. już nie pracował(czyli to jest dochód utracony? minus te 850 zł od kwoty całego dochodu mam odjąć?) z tymże później od 12.06.2013r. do 30.09r.2013r. znowu był zatrudniony(czyli dochód uzyskany 850zł?) A ja składałam wniosek w październiku kiedy już nie był zatrudniony czyli ponownie jest to dochód utracony? Ja już się pogubiłam. Wiecie może jak to obliczyć? I czy dobrze to rozumuję?
ten z 2013 powinien być uznany jako utracony, natomiast ten z 2012 wliczą Ci normalnie do dochodu a teraz jak składałaś wniosek to TYLKO liczyli Ci kwotę z dochodu za 2012 rok, rok 2013 będzie ich interesował za rok, jak będzie szła na rok 2014/15 na drugi rok np.
poza tym ile jest osób w rodzinie? Ty i rodzice? jeśli tak to dochód wychodzi większy o 49 zł a nie o 15.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 18:44   #37
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

No właśnie czytałam na forach, że przy odwołaniu można się na to powołać , że dochód jest utracony i nie ma już tego dochodu. W rodzinie są 4 osoby, jeszcze mój niepełnosprawny brat. Najlepiej chyba będzie jak pójdę do dziekanatu, mam nadzieję ze uzyskam jakiekolwiek informacje bo z dziekanatami to roznie bywa
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 19:47   #38
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez PaniMucha Pokaż wiadomość
No właśnie czytałam na forach, że przy odwołaniu można się na to powołać , że dochód jest utracony i nie ma już tego dochodu. W rodzinie są 4 osoby, jeszcze mój niepełnosprawny brat. Najlepiej chyba będzie jak pójdę do dziekanatu, mam nadzieję ze uzyskam jakiekolwiek informacje bo z dziekanatami to roznie bywa
Ale ich nie obchodzi dochód za 2013 rok w tej chwili i powiedzą Ci dokładnie to samo a niepełnosprawny brat to on dostanie jakieś stypendium dla niepełnosprawnych a Ty nie.
Możesz pytać, czemu nie ale w tej chwili Twój tata pracował do końca 2012 roku a ten okres ich interesuje.
I jak już to nie do dziekanatu a do samorządu studenckiego albo tych osób, które zarządzają stypendiami, przyznają je itp. a to rzadko jest dziekanat to są jakieś powołane komisje.

Ogólnie to jaki masz na uczelni próg stypendium bo 637 zł to mi się wydaje bardzo mało na osobę w rodzinie. I pamiętaj, że pierwszeństwo mają zawsze osoby w gorszej sytuacji, np. bez jednego rodzica, czy z rodzicami po rozwodzie i jednym rodzicu pozbawionym praw rodzicielskich itd. itd.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 13:20   #39
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ogólnie to jaki masz na uczelni próg stypendium bo 637 zł to mi się wydaje bardzo mało na osobę w rodzinie.
U mnie do niedawna było 609 zł, w tym roku dopiero podnieśli, więc te +/- 640 zł to realna kwota.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 16:02   #40
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
U mnie do niedawna było 609 zł, w tym roku dopiero podnieśli, więc te +/- 640 zł to realna kwota.
ok, wydawało mi się malutko bo ja na PŁ miałam próg 650 ale za to na UŁ mam 800 od tego roku a w zeszłym roku było 700.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 16:19   #41
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Ja mam próg 602zł... generalnie masakra, przekroczylo mi jakoś o 15 czy 17 zł. No nic to popytam jutro, ale już na następny rok się załapie
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 18:09   #42
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez PaniMucha Pokaż wiadomość
Ja mam próg 602zł... generalnie masakra, przekroczylo mi jakoś o 15 czy 17 zł. No nic to popytam jutro, ale już na następny rok się załapie
Przekroczyło o 35,4 zł. A to dużo i wierz mi, nic nie da odwołanie w tym przypadku. Zdarzają się osoby, które mając próg 650 a na osobę w rodzinie im wychodzi 600 nie dostają stypendium. Ty wiesz o tym, że i tak się nie łapiesz bo wyliczanie stypendium polega na odjęciu od progu dochodu na jedną osobę w rodzinie? Ile mieliby Ci wypłacić?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:22   #43
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Przekroczyło o 35,4 zł. A to dużo i wierz mi, nic nie da odwołanie w tym przypadku. Zdarzają się osoby, które mając próg 650 a na osobę w rodzinie im wychodzi 600 nie dostają stypendium. Ty wiesz o tym, że i tak się nie łapiesz bo wyliczanie stypendium polega na odjęciu od progu dochodu na jedną osobę w rodzinie? Ile mieliby Ci wypłacić?
Próbować można zawsze
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:24   #44
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Próbować można zawsze
no ale ile mieliby przyznać?Nawet nie mieliby jak tego wyliczyć skoro dochód jest wyższy. Ewentualnie zapomogę z tytułu utraty dochodu przez tatę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:32   #45
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no ale ile mieliby przyznać?Nawet nie mieliby jak tego wyliczyć skoro dochód jest wyższy. Ewentualnie zapomogę z tytułu utraty dochodu przez tatę.
PaniMucha podała, że w ten sposób ustalane są na jej uczelni wartości stypendium? Bo u mnie wygląda to zupełnie inaczej, są z góry ustalone kwoty i zależy tylko z jakiego przedziału ma się dochód
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:34   #46
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
PaniMucha podała, że w ten sposób ustalane są na jej uczelni wartości stypendium? Bo u mnie wygląda to zupełnie inaczej, są z góry ustalone kwoty i zależy tylko z jakiego przedziału ma się dochód
No u mnie też, ale właśnie też się zdarza odejmować kwoty. Wychodzi na jedno bo i tak przekracza dochód więc się nie łapie ani na wyliczanie poprzez odejmowanie ani poprzez sprawdzanie w regulaminie progu bo nie będzie się załapywać ani tu ani tu. Ale owszem, próbować można tylko zdarza się też tak, że osoby, które się łapią na socjalne, go nie dostają więc nie wiem dlaczego ktoś, kto przekracza miałby dostać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:38   #47
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No u mnie też, ale właśnie też się zdarza odejmować kwoty. Wychodzi na jedno bo i tak przekracza dochód więc się nie łapie ani na wyliczanie poprzez odejmowanie ani poprzez sprawdzanie w regulaminie progu bo nie będzie się załapywać ani tu ani tu. Ale owszem, próbować można tylko zdarza się też tak, że osoby, które się łapią na socjalne, go nie dostają więc nie wiem dlaczego ktoś, kto przekracza miałby dostać.
Teraz to "zdarza się", a jeszcze w poprzednim poście brzmiałaś pewnie niczym skała, że się odejmuje i koniec i basta

A co do odwołania może będzie tak jak piszesz, ale dla upewnienia samej siebie ja bym je złożyła, żeby zaspokoić swoje sumienie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:40   #48
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Teraz to "zdarza się", a jeszcze w poprzednim poście brzmiałaś pewnie niczym skała, że się odejmuje i koniec i basta

A co do odwołania może będzie tak jak piszesz, ale dla upewnienia samej siebie ja bym je złożyła, żeby zaspokoić swoje sumienie
Nie jak skała ja mam u siebie progi tak jak Ty, ale częściej spotyka się to odejmowanie kwoty od kwoty
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 18:46   #49
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie jak skała ja mam u siebie progi tak jak Ty, ale częściej spotyka się to odejmowanie kwoty od kwoty
jednak "częściej" to nie "zawsze" więc nie ma co zakładać innych teorii, jak nie ma się pewności
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 18:53   #50
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
jednak "częściej" to nie "zawsze" więc nie ma co zakładać innych teorii, jak nie ma się pewności
nie zakładałam
na jednej z dwóch uczelni, na których studiowałam/studiuję było właśnie wyliczane poprzez odejmowanie a na drugiej poprzez te progi
ale z reguły wychodzą bardzo podobne kwoty z tego co zauważyłam po sobie i znajomych
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 19:04   #51
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Na PŁ od progu odejmowało się dochód na osobę, ale min wypłata to 50 zł (może w tym roku się coś zmieniło). I nie słyszałam, aby osoby mieszczące się w progu nie dostały stypendium, jeśli mu się należą. Po to uczelnia SAMA (no uwzględniając maksymalną kwotę narzuconą przez państwo) ustala próg, żeby każdy kto w tym progu się mieści dostał wypłatę

A w ogóle ja nadal nie rozumiem, po co o takie rzeczy pyta się TUTAJ, skoro uczelnie mają swoje regulaminy i wystarczy je przeczytać, nie sadzę aby nie było w nich umieszczonych informacji o dochodzie utraconym.
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 19:07   #52
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Na PŁ od progu odejmowało się dochód na osobę, ale min wypłata to 50 zł (może w tym roku się coś zmieniło). I nie słyszałam, aby osoby mieszczące się w progu nie dostały stypendium, jeśli mu się należą. Po to uczelnia SAMA (no uwzględniając maksymalną kwotę narzuconą przez państwo) ustala próg, żeby każdy kto w tym progu się mieści dostał wypłatę

A w ogóle ja nadal nie rozumiem, po co o takie rzeczy pyta się TUTAJ, skoro uczelnie mają swoje regulaminy i wystarczy je przeczytać, nie sadzę aby nie było w nich umieszczonych informacji o dochodzie utraconym.
są takie informacje w regulaminie.
Wiem, że na PŁ tak jest i dla mnie to logiczne, że nie będą wypłacać 19 czy 21 zł co miesiąc socjalnego. Dlatego właśnie mówię, że przekraczając próg nie ma co pisać odwołania. nie ważne czy wyliczają poprzez odejmowanie czy poprzez patrzenie po progach komu ile wychodzi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 19:52   #53
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie zakładałam
na jednej z dwóch uczelni, na których studiowałam/studiuję było właśnie wyliczane poprzez odejmowanie a na drugiej poprzez te progi
ale z reguły wychodzą bardzo podobne kwoty z tego co zauważyłam po sobie i znajomych
no to moja uczelnia zdecydowanie zaprzecza tym regułom
i teraz nie zakładasz, a początkowo w ogóle nie wspomniałaś o innej metodzie wyliczania kwoty, dlaczego? bo założyłaś najbardziej powszechne znane Tobie rozwiązanie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 18:29   #54
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Miałam wątpliwość, więc spytałam tutaj. I dziękuje za odpowiedzi. Wiem doskonale, że przekroczyłam próg i że gdybym napisała odwołanie to i tak by mi go nie przyznali, bo próg jest żelazny. Przeczytałam regulamin, miałam wątpliwość, więc postanowiłam zapytać tutaj-proste. Chodziło mi o dochód utracony, czy może liczyć się to, że tato od stycznia nie pracuje i czy to się jakoś odejmuje, bo szukając info na ten temat na jakiejś stronie się na to natknęłam, a teraz nie mogę tego znależć. Stąd moja wątpliwość ale napiszę podanie o zapomogę. W każdym bądź razie dziękuje za wszelkie info
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 18:51   #55
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez PaniMucha Pokaż wiadomość
Miałam wątpliwość, więc spytałam tutaj. I dziękuje za odpowiedzi. Wiem doskonale, że przekroczyłam próg i że gdybym napisała odwołanie to i tak by mi go nie przyznali, bo próg jest żelazny. Przeczytałam regulamin, miałam wątpliwość, więc postanowiłam zapytać tutaj-proste. Chodziło mi o dochód utracony, czy może liczyć się to, że tato od stycznia nie pracuje i czy to się jakoś odejmuje, bo szukając info na ten temat na jakiejś stronie się na to natknęłam, a teraz nie mogę tego znależć. Stąd moja wątpliwość ale napiszę podanie o zapomogę. W każdym bądź razie dziękuje za wszelkie info
Przeczytaj regulamin jeszcze raz, pewnie coś o dochodzie utraconym jest napisane- powinni uwzględnić, że sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 08:05   #56
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Przeczytaj regulamin jeszcze raz, pewnie coś o dochodzie utraconym jest napisane- powinni uwzględnić, że sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu
No właśnie uznają to w postaci zapomogi. Wiem z doświadczenia bliskiej mi osoby, że jedno z rodziców straciło pracę w lato, drugiemu zmniejszyli wypłatę o ponad połowę by po pierwsze mieścił się w progu a po drugie to właśnie gwałtowna zmiana sytuacji materialnej i jedyne co usłyszał to, że może się ubiegać za rok bo teraz ważny jest dla nich rok poprzedni,w którym próg znacznie przekroczył.
Właśnie po to są te zapomogi zrobione.
No ale zawsze warto dopytać kogoś na uczelni bo na każdej może być inaczej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 14:53   #57
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Byłam dzisiaj w dziekanacie i już wszystko wiem. Uwzględnią mi to, że nie mamy w tym roku dochodu taty, tylko muszę donieść parę papierków, odejmą mi tą kwotę jako dochód utracony, czyli dobrze kombinowałam i wtedy powinnam się zmieścić w progu Poza tym pani z dziekanatu poradziłą żebym opróćz tego starała się o zapomogę, z racji tego ze ja też od końca października nie pracuje+ moj tato czyli dochody są bardzo małe. Ale w każdym bądź razie problem został rozwiązany czyli nie nie na wszystkich uczelniach jest tak samo, u mnie na szczęście dochod z bieżącego roku czyli jego brak zostanie policzony jako utracony.
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 14:59   #58
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez PaniMucha Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w dziekanacie i już wszystko wiem. Uwzględnią mi to, że nie mamy w tym roku dochodu taty, tylko muszę donieść parę papierków, odejmą mi tą kwotę jako dochód utracony, czyli dobrze kombinowałam i wtedy powinnam się zmieścić w progu Poza tym pani z dziekanatu poradziłą żebym opróćz tego starała się o zapomogę, z racji tego ze ja też od końca października nie pracuje+ moj tato czyli dochody są bardzo małe. Ale w każdym bądź razie problem został rozwiązany czyli nie nie na wszystkich uczelniach jest tak samo, u mnie na szczęście dochod z bieżącego roku czyli jego brak zostanie policzony jako utracony.
I to odwód na to, że zawsze warto walczyć odwołaniami czy jak w Twoim wypadku innymi sposobami, nawet jak wcześniej szanse wydają się być zerowe
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 15:26   #59
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No właśnie uznają to w postaci zapomogi. Wiem z doświadczenia bliskiej mi osoby, że jedno z rodziców straciło pracę w lato, drugiemu zmniejszyli wypłatę o ponad połowę by po pierwsze mieścił się w progu a po drugie to właśnie gwałtowna zmiana sytuacji materialnej i jedyne co usłyszał to, że może się ubiegać za rok bo teraz ważny jest dla nich rok poprzedni,w którym próg znacznie przekroczył.
Właśnie po to są te zapomogi zrobione.
No ale zawsze warto dopytać kogoś na uczelni bo na każdej może być inaczej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak widać uznali to jako dochód utracony, mimo że kolejny raz twierdziłaś , że on nikogo nie obchodzi Skoro w regulaminie jest napisane, że uwzględnia się dochód utracony to łaski nie robią
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 16:06   #60
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Jak widać uznali to jako dochód utracony, mimo że kolejny raz twierdziłaś , że on nikogo nie obchodzi Skoro w regulaminie jest napisane, że uwzględnia się dochód utracony to łaski nie robią
pomijając fakt, że nie mają go udokumentowanego przez urząd skarbowy . na podstawie samej umowy zlecenie odejmą dochód z 2013 w rozliczeniu z 2012 . No ale ważne, że przyznali
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-15 14:53:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.