poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 18:36   #1
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807

poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(


Mam przetluszczajaca sie i blyszczaca cere. Baaardzo mi to przeszkadza i denerwuje mnie jak caly czas sie swiece jak latarka ;( Probuje wszystkiego i nic nie dziala ;( Uzywam kremu matujacego, pudru matujacego, zelu matujacego, bibulek matujacych i nic nie dziala ;( najwyzej na 20 min po porannej toalecie mam w miare normalna skore, ale potem to juz tragedia ;( mialam juz nawet peeling chemiczny po ktorym mialam przestac sie swiecic ale nic sie nie zmienilo ;( jestem zalamana bo narpawde strasznie mnie to krepuje i oslabia moja pewnosc siebie ;( pomozcie..
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 18:43   #2
viola89
Raczkowanie
 
Avatar viola89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
GG do viola89
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

a co powiesz na mydełko siarkowe ? mi troszeczke wysuszył skóre ... ale mysle, że dla Ciebi ebędzie w sam raz )
__________________
Where are you going?
viola89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:15   #3
daiva7
Raczkowanie
 
Avatar daiva7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 66
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Miałam mydełko siarkowe i nic nie pomogło, a po dwóch tygodniach miały wszystki syfki zejść I dalej świecę w ciemnościach. Przyłączam się do pytania. Jeśli cię to pocieszy lolitko, to maseczka z glinką Lirene (niebieska) matuje na godzinę
daiva7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:38   #4
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

A ja myśle, że za bardzo przesuszasz swoją twarz. Właśnie wszystkimi kosmetykami matującymi i ostrymi tonikami i żelami do tłustej cery. A ona reaguje na to właśnie wzmocnioną produkcją sebum, żeby zapewnić jej ochrone przed drażniącymi czynnikami (tutaj w postaci kosmetyków). POlecam ci łagodny żel do mycia twarzy (np. Lirene niebieski lub nawet zwykły) i tonik bezalkoholowy, może być z tej samej serii. I do tego po prostu delikatny krem nawilżający.
Ja tez "całe życie" używałam kosmetyków matujących i do tradzikowej skóry. Ale po uważnej lekturze Wizażu i poradać doświadczonych dziewczyn zmieniłam sposób pielęgnacji. Obecnie nie uzywam kremów matujących i nie świece sięna kilometr. A skórę nadal mam z tendencją do trądziku. Tyle że tez zaczęła sięodwadniac po moich eksperymentach z wysuszaniem.
Jesli chodzi zaś o krem matujący, który moge polecić z czystym sumieniem to jest to Biodermine Biocodex. Poszukaj opini w KWC, jest on tam na pierwszym miejscu wsród kremów do takiej cery.
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 20:11   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

proponuję systematyczną pielęgnację cery za pomocą kremów z kwasami, zwężają pory, przez co zmniejszają wydzielanie sebum. jak wpiszesz hasło kwasy w forumową wyszukiwarkę, to dowiesz się wszystkiego
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2006-03-21 o 15:46
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:42   #6
daiva7
Raczkowanie
 
Avatar daiva7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 66
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Lecę po Biodermine
daiva7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 21:46   #7
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

mar_go hmm ciekawy pomysl, ale nie wiem czy to przez to wysuszanie skory.. moze.. ale jak sprawdzic czy tak jest? tzn dajmy na to ze odstawie te wszystkie kremy itd, ile czasu zajmie zebym zobaczyla czy skora mniej mi sie swieci? bo jesli bedzie gorzej to wroce do kremow..
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 11:13   #8
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

mar_go ma rację; im bardziej starasz się zmatowić, odtłuścić swoją skórę, tym bardziej ona sie broni i produkuje więcej tłuszczu. Odstaw agresywne kosmetyki, które tylko podrażniają skórę i wzmagają wydzielanie sebum; np. toniki w których składzie jest alcohol denat.- możesz je zamienić na toniki z kwasami np., albo wypróbować domowy tonik z octu jabłkowego(było o tym dużo na forum). Kremy matujące moim zdaniem nic nie dają, też to przerabiałam i bardzo sie zawiodłam
Wypróbuj skrobię ziemniaczaną zmieszaną z pudrem sypkim albo samodzielnie (o tym też było parę wątków)- zanim wyśmiejesz ten pomysł, jeśli jeszcze o nim nie słyszałaś, spróbuj- na początek gdy będziesz w domu; matuje idealnie przez cały dzień
Dobre efekty daje też regularne stosowanie maseczki z glinki zielonej.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 11:24   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

A ja napisze tylko, ze dla nas chyba nie ma ratunku jedynym w miare dobrym produktm jest podklad Estee Lauder Double Wear, jest to jedyny podklad, ktory rzeczywiscie na kilka godzin matowi moja niesamowicie lubiaca sie przetluszczac i blyszczec skore. Nie ma sie co oszukiwac-nie na caly dzien (oczywiscie pokryty skrobia), ale na prawde u mnie wytrzymuje najdluzej. Raz nalozylam pod niego krem matujacy i okazalo sie ze bardziej skora mi sie przetluszczala niz, jak na codzien, nakladanych filtrach (Avene, wczesniej LRP).
Skrobia cos daje-nie za wiele, zawsze cos, poza tym warto nawilzac skore a ratunku porzadnego tak czy tak nie ma...

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:43   #10
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Dla mnie nr 1 to Biodermine firmy Biocodex.Dzieki niemu nie swiece sie cały dzień i pozostawia super mat.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:00   #11
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Cytat:
Napisane przez lolitka123
mar_go hmm ciekawy pomysl, ale nie wiem czy to przez to wysuszanie skory.. moze.. ale jak sprawdzic czy tak jest? tzn dajmy na to ze odstawie te wszystkie kremy itd, ile czasu zajmie zebym zobaczyla czy skora mniej mi sie swieci? bo jesli bedzie gorzej to wroce do kremow..
Hmm, nie wiem ile to może potrwać, może tydzień, dwa, skóra musi się przestawić na nowy sposób pielęgnacji. Ale na pewno będzie Ci wdzięczna. Na początek wymień może żel i tonik, kremów możesz nadal używac tych samych, bądź spróbuj tego Biocodexu, na pewno gorzej nie będzie, zapewniam .
Najłatwiej sprawdzić czy kosmetyki Cie wysuszają w ten sposób, że po umyciu żelem i uzyciu toniku nie nakładaj kremu. jesli skóra się "ściągnie" będzie jakby "za mała" to znaczy że są one agresywne. Jeśli poczekasz z pół godziny, godzine, to i tak się przekonasz że nos sięzacznie świecić, tzn że skóra stara się uzupełnić braki w nawilżeniu i ochronie przed tym czym ją traktujesz. Jesli będziesz dla niej "delikatna i dobra" odwdzięczy Ci się. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale tak serio jest zazwyczaj....
No chyba że masz poważny łojotok, to już problem dermatologiczny i wtedy idź do dermatologa, a on Ci dobierze odpowiedni sposób pielęgnacji.

Pozdrawiam
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 13:18   #12
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Cytat:
Napisane przez taniacos
Dla mnie nr 1 to Biodermine firmy Biocodex.Dzieki niemu nie swiece sie cały dzień i pozostawia super mat.
na mnie to on podziałał przez troche i przestał...ale ogólnie to dobry kosmetyk
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:01   #13
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Wiem, że jeszcze dużo osób, w tym i wizażanek, chwali sobie olejki regulujące (Haushka, Clarnis), no ale to już większy wydatek . Chociaż jak ktoś zna się na aromaterapii to może sobie sam wyprodukować taki olejek.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:19   #14
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Cytat:
Napisane przez taniacos
Dla mnie nr 1 to Biodermine firmy Biocodex.Dzieki niemu nie swiece sie cały dzień i pozostawia super mat.
A ile on kosztuje i gdzie go szukać?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:51   #15
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Cytat:
Napisane przez Angel@
A ile on kosztuje i gdzie go szukać?
w dobrze zaopatrzonych aptekach, ponad 20 zł
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 15:57   #16
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Dzięki Gabi Jutro ruszam na poszukiwania.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:58   #17
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

eh a ja juz sama nie wiem co robic.. w sumie zelu nie mam zadnego bradzo wysuszajacego ( cetaphil) a toniku nie uzywam. Ale skore moge miec sucha od uzywania lekow przeciwtradzikowych. I moze faktycznie ona sie "broni" ale nie wiem jak temu zaprzestac.. ehh.. a teraz sie lato zbliza to ja sie chyba pochlastam z taką latarka na twarzy ;(
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 15:21   #18
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Lolitka, zacznij po prostu akceptowac swoja cere, choc troche, pamietaj, ze przetluszczajaca sie starzeje pozniej, to jedyne pocieszenie.
Co do Biodermine, mi po tym jeszcze bardziej sie cera swieci, a do tego jest bardzo malo wydajny i neiprzyjemny w stosowaniu, ale to juz osobiste odczucia.
Jelsi chodzi o zele, stosowalam Clarnisa, na noc, ktory mia regulowac-zmiejszac wydzielania sebum, ale nie pomoglo.
Jak pislalam wczensiej, jedynym sposobem okazal sie Double Wear, ktory radzi sobie najlepiej ze wszystkich kosmetykow, choc nie moge napsiac, ze calkowicie
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 21:42   #19
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Być może trochę nie na temat, ale szukam i nigdzie na forum nie mogę znaleźć więc zapytam tu
ktoś kiedyś wspominał o toniku Biodermine, ale ja nie pamiętam ani kto ani gdzie, a potrzebowałabym szybkiego info na jego temat (chodzi mi o ten jako ratunek dla tłustej, problematycznej cery)
z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 21:50   #20
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Ja muszę podpisać się pod postami o wysuszaniu skóry. Zawsze miałam cerę mieszaną, którą im bardziej katowałam środkami matującymi, tym bardziej ona się tłuściła i błyszczała, aż kiedyś za radą mądrej Pani kosmetyczki, która uważa, że przetłuszczanie to reakcja na niewystarczające nawilżenie, zaczęłam stosować kremy nawilżające. I od roku nie narzekam na cerę, fakt, nie zmieniła się w normalną, ale smaruję się nawilżającymi kremami i tylko nakładam puder sypki, nic więcej, a skóra błyszczy się dopiero po kliku godzinach...

Może lepiej ją ponawilżać i... odstawić wszelkie specyfiki z alkoholem na jakiś czas?
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:12   #21
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Mnie pomogły chusteczki absorbujące sebum. Łatwe w użyciu i bardzo skuteczne.
Uważam, że na świecenie się skóry nie ma rady - jeśli już istnieją jakieś cudowne preparaty na te rzeczy, to i tak będą działać przez określony czas... Czyli na to samo wyjdzie jakbym miała użyć tej chusteczki.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:27   #22
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Lolitko wszystko, co dziewczyny napisały, to prawda.
Nadmierna produkcja sebum jest zazwyczaj odpowiedzią skóry, jej obroną,przed zbyt agresywnym traktowaniem.
Odstaw natychmiast wszystkie preparaty matujące, zawierające alkohol, zaopatrz sie w łagodny żel do mycia buzi bez SLS, antybakteryjny i nawilżający jednocześnie krem Young AA i tonik z tej serii http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2734
Dbaj o nawilżenie (ten podany przez mnie kremik jest ok), rób regularnie maseczki aspirynowe i z glinki zielonej (zwłaszcza Argiletz) i zauwazysz poprawę.
Na noc bym kupiła kwasy, lato idzie, więc delikatne, Effaclar K.
No ale wtedy, to już filtry musowo
Nic nie zapanuje nad cerą lepiej, niż kwasy. I pory zwęża, i niespodzianki ograniczą.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:36   #23
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dbaj o nawilżenie (ten podany przez mnie kremik jest ok), rób regularnie maseczki aspirynowe i z glinki zielonej (zwłaszcza Argiletz) i zauwazysz poprawę.
Ja popieram glinki!! Stosuję regularnie na twarz, szyję i dekolt, dzięki temu cera jest świeża, jasna i świetlista, naprawdę wygląda zdrowiej, a dodatkowo zwęza pory i usuwa nadmiar sebum. Świetna rzecz.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:38   #24
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

na błyszczenie krem Dax Cosmetics Perfecta Cera Mieszana matujący , mi wspaniale i długotrwale matuje,
glinki też popieram.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 15:12   #25
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

A znacie jakiś łagodny ale równiez głeboko oczysczający antybakteryjny zel do mycia twarzy bez SLS? Bo ja narazie uzywam Cetaphilu ale on okropnie oczyszcza. Po umyciu twarzy jak przecieram twarz tonikim pichtowym to na waciku sa slady po podkladzie (!). dlatego potrzebuje cos mocno oczyszczajacego (przynajmniej na wieczor kiedy trzeba zmyc z siebie te cale warstwy makijazu..:P). Myslalam o zelu Effaclar bo mam probke i sie nim zachwycilam - wspaniale oczyszczal i zwezał pory, i nie podraznial mnie ale teraz doczytalam sie ze zawiera SLS a juz mialam go kupic.. No i to cos musi byc tez bez alkoholu - naczynka i wysusza..
eh ciezkie jest zycie posiadacza takiej cery ;(
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:21   #26
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Jelsi chodzi o zele, to ja polecam Dermoklar. Polecila mi do dermatolog, teraz musialam zmienic na chwile po kilku buteleczkach, jest w KW, dla mnie byl b dobry choc co do skadu nie jestem do konca pewna, mojej wrazliwe cery nie podraznial
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:09   #27
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Nowa seria Dax Cosmetics "No problem" - ma dwa żele do skóry trądzikowej. Oba oglądałam, nie mają sls i alkoholu raczej też, pięknie pachną - wąchałam arbuzowy (różowe opakowanie)> skład fajny antybakteryjny, nie mają zapychaczy, myślę, że fajne.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:30   #28
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

młodaa - mogłabys wklepac sklad tego zelu? bo na KWC chyba nie ma pełnego składu.. byłam bardzo wdzieczna
dziewczyny wielkie dzięki za pomoc co ja bym bez Was zrobiła?
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:38   #29
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: poszukuje SKUTECZNEGO sposobu!!! ;(

Cytat:
Napisane przez lolitka123
młodaa - mogłabys wklepac sklad tego zelu? bo na KWC chyba nie ma pełnego składu.. byłam bardzo wdzieczna
dziewczyny wielkie dzięki za pomoc co ja bym bez Was zrobiła?
Na KW (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...&itemid=11731), zglaszajac ten produkt, wkleilam sklad podawany przez producenta
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.