Co się dzieje z moimi oczami?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 16:27   #1
jola1983
Przyczajenie
 
Avatar jola1983
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: -
Wiadomości: 24
Question

Co się dzieje z moimi oczami?!


Ostatnio mam kłopoty z oczami, od dwóch dni budzę się z opuchnięciami pod dolnymi powiekami (ale to na pewno nie jest spowodowane niewysypianiem się, bo śpię 7 godzin i wstaję wypoczęta i w świetnym humorze...dopóki nie spojrze w lustro i nie zobacze tych "worów" ). Poza tym jak nakładam jakikolwiek kosmetyk na linii rzęs (kredka, cienie), to od razu zaczyna mnie szczypać i oczy sie robią czerwone i łzawią. Nie wiem co jest grane, to raczej nie jest uczulenie, bo mam tak od paru dni, a kosmetyków używam stale tych samych. Co to może być? To szczypanie i worki pod oczami...Szczypie mnie też w wewnętrznych kącikach oka. Ogólnie mam wrażenie że moje oczy zrobiły się bardzo wrażliwe. Może jakichś witamin mi brakuje? W sobotę mam randkę!! A tu takie opuchnięte oczy! Proszę o porady.
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu.
jola1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 20:42   #2
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

a nie zmianiałaś ostatnio kosmetyków do pielęgnacji cery? Jakiś nowy krem, kwasy??
Jest też taka możliwość, że jeśli na powieki/pod oczy kładziesz bardzo odżywczy, ciężki krem, to limfa w tych okolicach nie jest w stanie go wchłonąć (znaczy wchłania naskórek a chłonka rozprowadza), w rezultacie tworzą się obrzęki, opuchlizna.

Trudno mi stwierdzić przyczynę; jeśli jesteś alergikiem to może roztocza kurzu domowego, albo proszek po wypraniu pościeli..?

Skoro to trwa jakiś czas to najlepiej udać się do lekarza, z oczami nie ma żartów.
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 20:45   #3
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

oj, przeoczyłam, że pisałaś, że nie zmieniałaś kosmetyków.
No to nie wiem już.
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 23:55   #4
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

Sprobuj moze krople do oczu Visine i zel ze swietlikiem Flos leku.Byc moze jest to spowodowane zbyt dlugim siedzeniem przed monitorem lub telewizorem?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 23:57   #5
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

No albo jakis stan zapalny,wtedy nie obejdzie sie bez okulisty,krople lecznicze i po klopocie.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 08:11   #6
jola1983
Przyczajenie
 
Avatar jola1983
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: -
Wiadomości: 24
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Sprobuj moze krople do oczu Visine i zel ze swietlikiem Flos leku.Byc moze jest to spowodowane zbyt dlugim siedzeniem przed monitorem lub telewizorem?
Aneta??? Wiesz, może masz racje, ostatni tydzień prawie cały dzień musiałam ślęczeć przed komputerem. Kupię na pewno ten żel ze świetlikiem Flos Lek, ma dobre opinie na KWC. I te kropelki też
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu.
jola1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 08:15   #7
jola1983
Przyczajenie
 
Avatar jola1983
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: -
Wiadomości: 24
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

Dziękuję za odpowiedzi Komputera juz nie musze uzywać tak długo, zobaczę czy będzie poprawa. Na wszelki wypadek odstawię mój stary krem pod oczy (ziaja..do tej pory nic mi po nim nie było, ale wypróbuję teraz Flos Lek ). A jak sie nie poprawi, to do lekarza

Pozdrawiam!
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu.
jola1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 08:09   #8
Rafaelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: stuttgart
Wiadomości: 5
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

czesc ja tez mam ten sam poroblem mam opuchniete oczy pod dolnymi powiekami i tez mnie szczypia ale u mnie trwa to juz jakis miesiac i zadnej poprawy nie widze stosowalem zel z flos-lek i nic nie pomoglo wogole nic nie pomaga jestem zalamany nie wiem co mam robic w najbliszym czysie wybieram sie do okulisty zobaczymy co mi poradzi.
Rafaelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 08:34   #9
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

Ja chodziłam pół roku temu przez tydzień z opuchniętymi oczami. Nie wiedziałam co jest grane. Objawy dokładnie jak Twoje. Kosmetyczka ośweiciła mnie, ze to od pyłku z piłowanych paznokci. Miała racje, bo było to zaraz po mojej wizycie "paznokciowej" Samo przeszło.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 10:52   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co się dzieje z moimi oczami?!

Bardzo prawdopodobne, że to alergia - od mniej więcej miesiąca zaczynają pylić różne rośliny, może jesteście na nie uczulone? To, że w zeszłym roku tak nie było, o niczym nie świadczy, bo alergie pojawiają się własnie "znikąd", nagle. Mój mąż miewa takie dni na wisnę, kiedy właśnie puchnie (głównie pod oczami, ale trochę też policzki), białka oczu ma przekrwione i podrażnione powieki. Może spróbujcie kontrolnie połknąć jakiś środek antyhistaminowy i zobaczycie, czy zadziała. Jeżeli to uczulenie na kurz albo pyłki, to raczej żaden żel czy krople nie pomogą.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.