Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-12, 23:01   #1
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518

Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?


Jak to wygląda w Waszym przypadku?
Pytam, bo zastanawiam się, czy taka przerwa na zjedzenie posiłku jest luksusem? W jednej pracy nie miałam na nią czasu, w obecnej nie mam gdzie zjeść (z powodu remontu mogę zrobić to w pokoju szefowej, która zazwyczaj jest zajęta, ewentualnie w toalecie albo po kryjomu za biurkiem, kiedy nikt nie widzi - z powodu obsługi klienta mam to teoretycznie zabronione). Podziwiam ludzi mojej pracy, którzy głodu nie czują, ale ja tak nie potrafię. Z powodu głodu jestem rozdrażniona, jest mi słabo, oblewa mnie pot lub boli głowa.

Wypowiedzcie się proszę.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 23:11   #2
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

przerwa: maksymalnie pol godziny.
na pietrze mielismy dwa pomieszczenia kuchenne z lodowka, czajnikiem i mikrofala + oczywiscie stoliki i krzesla.
poza tym obok miejsca pracy byla galeria handlowa, piekarnia, chinczyk i stacja benzynowa z hot-dogami wiec wybor calkiem niezly.

jedynym problemem byly zdarzajace sie od czasu do czasu zlosliwe czlowieki podkradajace jedzenie z lodowki.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 23:17   #3
Mad_cat
Raczkowanie
 
Avatar Mad_cat
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 51
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Jak pracowałam jeszcze w galerii handlowej to zależnie od il. godzin albo 15 albo 30 min. Najlepszy moment w ciągu dnia w pracy i też zawsze pilnowałam ją co do minuty zwłaszcza, że żeby zdobyć jedzenie w galerii w centrum miasta to nie takie hop siup. Z tym, że wiadomo to zależy od firmy i branży w jakiej się pracuje. Mój Tż ma stołówkę, punkt 12 migracja wszystkich pracowników nie musi jeść na kolanie przy biurku.
Współczuje, to jest psi obowiązek pracodawców żeby zapewnić Ci miejsce na odpoczynek i spokojne zaspokojenie głodu ale wiadomo jak to jest w rzeczywistości.
__________________
I can be social. Today I meowed at my cat and he meowed back.
Mad_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:36   #4
Agueda_
Raczkowanie
 
Avatar Agueda_
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 38
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

15 minut (hipermarket), trzeba pilnować czasu (są karty zegarowe). Mozna w tzm czasie skorzystac z toalety i zjesc w stolówce np. przyniesione z domu sniadanie.
Uwazam, ze powinno byc do dyspozycji co najmniej 20 minut ale mieszcze sie i w tym.

Edytowane przez Agueda_
Czas edycji: 2016-09-13 o 10:37 Powód: literowki
Agueda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:37   #5
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

ja mam pokój socjalny (z lodówką, zlewem, stołem).
co dzień jem w pracy obiad, czasem też śniadanie jeśli nie zdążę w domu.
mam samodzielne stanowisko pracy, więc raczej sama zarządzam jego czasem.
Ważne, żebym wywiązywała się ze swoich obowiązków, to czy jem obiad 10minut czy 30 to już moja sprawa.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:59   #6
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Kuchnia w pracy w pelni wyposazona ( mikrofalowka, piekarnik, czajnik, kuchenka). Codzinnie jem obiad w pracy o ktorej chce. Chyba ze jest zapierdziel to czasami nie udaje mi sie. Ale to rzadko, zawsze staram sie wygospodarowac czas. Trwa to z 10 min.
Sniadanie zawsze jem przy biurku, w domu szkoda czasu na to ;p

Jak czegos nie zabiore z domu to moge co najwyzej pasc z glodu bo ani jednego sklepu nie ma w poblizu
Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2016-09-13 o 11:01
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:59   #7
vita9
Raczkowanie
 
Avatar vita9
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 274
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

U mnie są 3 przerwy, w tym jedna najdłuzsza - 20 min. Mamy kuchnię, w której można coś podgrzać, zjeść, ale rzadko z niej korzystam.
Nie masz możliwości wyjścia na zewnatrz? Ja często biorę kanapkę i wychodzę na przerwie przed budynek się przewietrzyć
W poprzedniej prayc nie miałam ściśle określonych przerw, ale można było jeść przy biurku.
__________________
Nie chcę patrzeć na świat, którego nie zdołam zmienić.


vita9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 12:21   #8
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Ja nie mam przerwy w pracy (!) Obsługuję sama mój dział i zwyczajnie nie mam czasami jak wyjść do toalety, bo klienci już się burzą, że nikogo nie ma. Nie mam jak siąść i spokojnie zjeść, często zwyczajnie nie jem, ewentualnie jem gdy nie ma nikogo, stojąc. Ale idzie przywyknąć
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 13:34   #9
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

u mnie przerwy są na zasadzie "idź dokąd chcesz i kiedy chcesz, ważne żebyś zrobiła wszystko co trzeba". Zwykle robię sobie jedną przerwę ok. 20-30 min na obiad i kilka mniejszych na wyjście na fajkę, do kuchni, pogadanie z kimś z innego działu, zrobienie sobie kanapek i herbaty itd.
Ale wiadomo że zależy to od ilości obowiązków w danym dniu, jak mam nawał to siedzę cały dzień i się nie ruszam, bo chcę wszystko zrobić. Ale nikt siłą na szczęście nie trzyma przy biurku
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.

Edytowane przez thirky
Czas edycji: 2016-09-13 o 13:35
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 13:56   #10
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Mam godzinną przerwę obiadową (wliczoną w czas pracy) plus są mniej więcej 30-minutowe przerwy na śniadanie i potem na kawę. Nie ma też żadnego problemu z wyjściem na papierosa czy do sklepu.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:09   #11
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
u mnie przerwy są na zasadzie "idź dokąd chcesz i kiedy chcesz, ważne żebyś zrobiła wszystko co trzeba". Zwykle robię sobie jedną przerwę ok. 20-30 min na obiad i kilka mniejszych na wyjście na fajkę, do kuchni, pogadanie z kimś z innego działu, zrobienie sobie kanapek i herbaty itd.
Ale wiadomo że zależy to od ilości obowiązków w danym dniu, jak mam nawał to siedzę cały dzień i się nie ruszam, bo chcę wszystko zrobić. Ale nikt siłą na szczęście nie trzyma przy biurku


U mnie jest identycznie.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 14:26   #12
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Praca zdalna, więc przerw mam ile chcę i jem kiedy chcę
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:46   #13
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

W jednej pracy godzinna (z czego 15 min. płatne). W drugiej nie mam unormowanej przerwy, więc przeważnie robię sobie żarcie i jem przy kompie. W jednej i drugiej do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia.
Współczuję tym co nie mają warunków zjeść. Dla mnie 8 godzin bez zjedzenia to koszmar, byłabym wycieńczona po jakimś czasie takiej pracy.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2016-09-13 o 14:50
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:55   #14
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Ile chcę, ważne żebym robił swoją robotę. Do dyspozycji kuchnia, w niej ekspres do kawy i wybór herbat. Czasem świeże owoce. Jest też pokój relaksu z grami na konsole i piłkarzykami
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 15:38   #15
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Przerwa ile chcę.
Posiłki mogę spożywać zarówno przy biurku jak i w innych pomieszczeniach np. korytarz, czy na świeżym powietrzu. W godzinach pracy mogę iść do sklepu czy coś załatwić.

Sekcja obok mnie, również spożywa posiłki kiedy chce i jak długo chce, i również mogą jeść przy własnym biurku bądź przemieszczać się z jedzeniem, spacerować itp.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 16:45   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
ja mam pokój socjalny (z lodówką, zlewem, stołem).
co dzień jem w pracy obiad, czasem też śniadanie jeśli nie zdążę w domu.
mam samodzielne stanowisko pracy, więc raczej sama zarządzam jego czasem.
Ważne, żebym wywiązywała się ze swoich obowiązków, to czy jem obiad 10minut czy 30 to już moja sprawa.
U mnie tak samo.
Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Jak to wygląda w Waszym przypadku?
Pytam, bo zastanawiam się, czy taka przerwa na zjedzenie posiłku jest luksusem? W jednej pracy nie miałam na nią czasu, w obecnej nie mam gdzie zjeść (z powodu remontu mogę zrobić to w pokoju szefowej, która zazwyczaj jest zajęta, ewentualnie w toalecie albo po kryjomu za biurkiem, kiedy nikt nie widzi - z powodu obsługi klienta mam to teoretycznie zabronione). Podziwiam ludzi mojej pracy, którzy głodu nie czują, ale ja tak nie potrafię. Z powodu głodu jestem rozdrażniona, jest mi słabo, oblewa mnie pot lub boli głowa.

Wypowiedzcie się proszę.
Ten pokój szefowej to miejsce zabronione, gdy jest zajęta, czy to twoja decyzja, by wtedy tam nie wchodzić?
Przyznam, że dla mnie to jest jakaś abstrakcja, żeby siedzieć kilka godzin na głodzie. Nieważne w jakiej pracy. Przecież to nie kołchoz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:07   #17
happys
Zadomowienie
 
Avatar happys
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 148
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Tez bym nie wytrzymala 8 godzin bez jedzenia. Na szczescie moge jesc kiedy chce byle wszystko bylo zrobione
happys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:43   #18
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Nie mam określonego czasu, ile trwa. Zwykle robię sobie pół godziny, czasem siedzę 40 minut, a jak jest zapierdziel to mniej niż 10.
Z tym, że moja przerwa to nie taka do końca przerwa typu idę jeść i mam wszystko gdzieś. Jem przy biurku, bo muszę pilnować, czy ktoś czegoś nie chce (firmowe gg). W ciągu 7 miesięcy 2 razy udało mi się normalnie zjeść śniadanie. A tak to przeważnie jem kajzerkę na raty, czasem nawet 8. Biorę gryza i muszę po coś lecieć. Wracam, robię gryza i znowu czegoś chcą.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:55   #19
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

U mnie w pracy wszyscy jemy kiedy chcemy i gdzie chcemy Na parterze mamy kantynę, gdzie można zjeść posiłki kupione w restauracji znajdującej się tam, bądź swoje. Również na moim piętrze jest 'kuchnia' połączona z pokojem rozrywki, gdzie są stoliki, mikrofalówki, lodówka itp. i tam również możemy jeść i jeśli przynoszę swój posiłek to najczęściej jem lunch właśnie tam. Różne przekąski jemy też przy biurkach Na szczęście nikt nas nie rozlicza z tego ile czasu spędzamy na przerwach, dlatego często wychodzę po coś do jedzenia poza firmę i jem u siebie na piętrze.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 18:56   #20
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Nie mam zdaje się ścisłego czasu przerwy, ale przyjmuję - i reszta też z tego co widzę - że jest te przepisowe 15 minut przerwy na śniadanie. Mamy kuchnię z mikrofalą, lodówką itp., ale ja z niej nie korzystam, bo jestem bułowa - jem rano kanapkę przy biurku zaczynając pracę, potem w międzyczasie jeśli zgłodnieję to coś tam jeszcze przegryzam podobnego, a samą przerwę wykorzystuję na wyjście na papierosa i przewietrzenie się. Ale nie pracuję bezpośrednio z klientem, więc jeśli ktoś faktycznie przy biurku nie ma swobody, to wg mnie ta przerwa powinna być dłuższa, żeby można było swobodnie zjeść, wyjść do toalety, zrobić sobie herbatę itp., bez zamieszania na zasadzie "klient nie ma do kogo podejść".
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 20:56   #21
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Zwykle rano jem kanapke przy biurku, zajmuje mi to doslownie 5 minut. A pozniej robie sobie przerwe na obiad, 20-30 min zalezy. Obiady z domu zwykle jem po prostu w kuchni, bo jedna jest bardzo duza i zawsze jest miejsce a jak nic nie mam to ide do restauracji w tym samym budynku, czasem ide gdzies dalej. Generalnie jak jestem glodna to po prostu jem, chyba ze jest straszny nawał. Kawe/herbate/wode sącze bezustannie.

Szkoda ze akurat pokoju relaksu z grami u nas brak musi wystarczyc tv
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 21:28   #22
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

.

Edytowane przez arachnea
Czas edycji: 2021-12-11 o 14:51
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 21:48   #23
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Ja mam trzy przerwy po 20 minut w pomieszczeniu, w ktorym znajduje sie czajnik, kawa, herbata, mleko, etc plus lodowka i mikrofala. Ogolnie wiekszosc czasu spedzam z reszta pracownikow w luznej atmosferze przy gadce, kawie i jedzonku.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 23:16   #24
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Ja mam trzy przerwy po 20 minut w pomieszczeniu, w ktorym znajduje sie czajnik, kawa, herbata, mleko, etc plus lodowka i mikrofala. Ogolnie wiekszosc czasu spedzam z reszta pracownikow w luznej atmosferze przy gadce, kawie i jedzonku.
Trzy przerwy po 20 minut? Tylko pozazdrościć.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;65249576]U mnie tak samo.
Ten pokój szefowej to miejsce zabronione, gdy jest zajęta, czy to twoja decyzja, by wtedy tam nie wchodzić?
Przyznam, że dla mnie to jest jakaś abstrakcja, żeby siedzieć kilka godzin na głodzie. Nieważne w jakiej pracy. Przecież to nie kołchoz.[/QUOTE]

Niby możemy tam chodzić na przerwy i jeść, ale jeśli szefowa jest to zazwyczaj ma gości/rozmawia długo przez telefon więc wejść nie można. Zdarzało się, że kręci nosem, że jej przeszkadzamy, że ciągle ktoś tam wchodzi itd.

W ogóle bardzo mi brakuje normalnych obiadów na ciepło. Zdaję sobie sprawę z tego, że się źle odżywiam, bo jak już mam okazję, to wpadam do sklepu i z głodu kupuję takie rzeczy, których normalnie tyle bym nie zjadła. Na dodatek wszystko przesuwa się na wieczór i wtedy nadrabiam, np teraz jestem głodna, ale już sobie odpuszcze, bo i tak po pracy sporo jadłam w domu.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-09-13 o 23:21
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 00:36   #25
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Jak to wygląda w Waszym przypadku?
Pytam, bo zastanawiam się, czy taka przerwa na zjedzenie posiłku jest luksusem? W jednej pracy nie miałam na nią czasu, w obecnej nie mam gdzie zjeść (z powodu remontu mogę zrobić to w pokoju szefowej, która zazwyczaj jest zajęta, ewentualnie w toalecie albo po kryjomu za biurkiem, kiedy nikt nie widzi - z powodu obsługi klienta mam to teoretycznie zabronione). Podziwiam ludzi mojej pracy, którzy głodu nie czują, ale ja tak nie potrafię. Z powodu głodu jestem rozdrażniona, jest mi słabo, oblewa mnie pot lub boli głowa.

Wypowiedzcie się proszę.
Ciekawa kwestia

Moją obecną pracę uwielbiam m.in. za to, że w trakcie pracy mogę sobie i wyjść na miasto coś zjeść, a potem wrócić i nikogo to "nie obchodzi" w tym znaczeniu, że szef się do tego nie przyczepi, bo sam tak robi Mamy też elegancką kuchnię (pokój socjalny) z lodówką, mikrofalą, kubkami, talerzami, sztućcami i nawet solniczkami
Ludzie normalnie wychodzą na przerwy na jedzenie kiedy chcą i jak chcą. To jest superfajne ale szczerze, to pierwszy raz mam tak komfortową pod tym względem sytuację, a pracowałam już w sumie w wielu różnych miejscach.

W poprzednim miejscu pracy miałam wyznaczone dokładnie 6 minut przerwy na każdą godzinę pracy i miałam się w tym zmieścić. Trzeba było przynosić jedzenie ze sobą, bo w ciągu pół h nie dało rady wyjść i kupić gdzieś jedzenia, za to mieliśmy kuchnię (nawet w połowie nie tak wypasioną jak ta obecna, ale była ).

W jeszcze poprzednim miejscu pracy mogłam wyjść kupić jedzenie czy na przerwę, ale oficjalnie powinnam się odmeldowywać przełożonemu przed zejściem ze stanowiska. Nieoficjalnie - nie zawsze się to robiło, szczególnie kiedy przełożonego nie było "w zasięgu", ale też takie wyjście bez odmeldowania się było ryzykowne, bo jakby przyszedł przełożony na kontrolę, a stanowisko puste i żaden kolega z pracy nie powie, gdzie jesteś, to przecież przypał. No i nie było kuchni, jedynie szatnia. Inna sprawa, że czasem, jak było dużo klientów, to nie bardzo dało się na tą przerwę wyjść, bo na początku pracy się nie chciało, pod koniec zmiany już nie opłacało, a w środku - nawał pracy.

W 2 innych miejscach pracy specyfika była taka, że pracowało się zrywami, a między tymi zrywami była ciągła przerwa w oczekiwaniu na kolejne zlecenie Brak kuchni, ale można było na upartego np. herbatę w czajniku zrobić no i w sumie wyjść na jedzenie / do sklepu, bo wiadomo było z góry w przybliżeniu, w jakich godzinach będzie się potrzebnym.

W jeszcze innym miejscu pracy była oficjalnie wyznaczona tylko jedna, półgodzinna przerwa na cały dzień pracy na świeżym powietrzu, bez nawet żadnej możliwości wyjścia do łazienki poza tym półgodzinnym "happy hours" bez przypału (i dlatego zrezygnowałam po jednym dniu ). Nawet o herbatce nie było co marzyć, o kuchni nie wspominając

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2016-09-14 o 00:43
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:02   #26
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

U mnie na 8 godzin pracy jest 50 minut, wychodzimy na przerwy w miarę swobodnie, czasem jak jest duzo pracy to jest nieco gorzej. Jesli w danych dniu się tych 50 minut nie wykorzysta to się "zbiera" i innego dnia z tej puli można wykorzystać dodatkowo max 15 minut. Pomieszczenie socjalne, mikrofalowka, lodowka, zlew, prywatne szafki. Można tez w miarę mozliwości jeść przy biurku.
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:22   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

U mnie nie ma żadnego problemu z jedzeniem przy biurku. Oczywiście dla dobra współpracowników nikt nie jada sałatki z tuńczykiem czy kanapki z jajkiem, ale jogurty, drożdżówki, jakieś niepachnące kanapki czy inne przekąski jak najbardziej.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:32   #28
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Ta, przerwa.
Chyba na siusiu
Teoretycznie, oczywiście, można wyjść na dół do restauracji zjeść obiad, można wyjść do sklepu po zakupy (owoce, kanapki, drożdżówki), tylko kto ma na to czas?
Przyjeżdżam specjalnie pół godziny wcześniej, żeby w spokoju kawę wypić, bo potem to bywa różnie....czasem się udaje zjeść kanapkę przy biurku, ale nie zawsze. Zazwyczaj kolejnym posiłkiem jest obiadokolacja ok. 20.00.

Kuchnia w firmie jest - czajnik, ekspress i mikrofalówka. O lodówkę nie można się doprosić od sześciu lat (czyli od kiedy tu pracuję), więc nawet mleka do kawy nie ma gdzie przetrzymać. Krzesła ani stołu tam nie ma, więc usiąść i zjeść jak człowiek też nie ma gdzie. Ale w końcu firma nie jest od jedzenia tylko od pracy.....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:35   #29
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Przeraża mnie to, co niektóre z Was tutaj piszą. Jak pracownik ma być produktywny, jeśli cały dzień nic nie je? Takim stylem żywienia rozwalacie sobie metabolizm i organizm i fundujecie problemy w przyszłości. Jak dla mnie nie jest to tego warte i mając takie warunki rozglądałabym się za inną pracą. Nigdy bym nie pomyślała, że możliwość regularnego jedzenia czy napicia się herbaty to jakikolwiek luksus.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:40   #30
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jak wygląda i ile trwa Wasza przerwa w pracy?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie nie jest to tego warte i mając takie warunki rozglądałabym się za inną pracą.
No i? A do momentu znalezienia innej pracy czym się żywić? Powietrzem? Pytam, bo mnie to jakoś kiepsko idzie....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-17 10:25:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.