Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-14, 12:45   #1
pysiekpysiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3

Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce


Witajcie. Piszę, by podpytać się was o radę. Otóż moja dziewczyna ma wystający brzuch, mimo tego, że generalnie jest szczupła, a na samym brzuchu nie ma dużo tłuszczu. Jedyne co, to widać trochę tkanki tłuszczowej na biodrach, bo robią jej się oponki, gdy założy za ciasne spodnie. Patrząc po jej mamie będzie miała skłonność do otyłości brzusznej. Ma w tym momencie 28 lat.
Moja dziewczyna tłumaczy to tym, że ma za wąskie biodra i duże narządy rodne, stąd "zawartość" brzucha jej się nie mieści i dlatego musi wystawać. Coś w tym jest, bo gdy ma mieć miesiączkę, brzuch robi się większy. Miesiączki ma bardzo bolesne i obfite. Ma też problemy gastrologiczne, puszcza sporo gazów, myślę, że to też ma wpływ. Niemniej płaskiego brzucha nie widziałem u niej nigdy, ona mówi, że zawsze miała taki.
Mam do was pytanie, czy jest szansa tak wyćwiczyć brzuch, by wzmocnione mięśnie zadziałały jak gorset i wypłaszczyły brzuch?
To naprawdę ładna dziewczyna, ale ten brzuch zaczyna mnie odpychać. A zanim zacznę o tym mówić, chcę mieć przygotowane jakieś działania, żeby jej zaproponować, żeby się nie dołowała.
Załączam poglądowe zdjęcie losowej dziewczyny z internetu jak to wygląda, jak początkowa ciąża.

pysiekpysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 16:38   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Cytat:
Napisane przez pysiekpysiek Pokaż wiadomość
Witajcie. Piszę, by podpytać się was o radę. Otóż moja dziewczyna ma wystający brzuch, mimo tego, że generalnie jest szczupła, a na samym brzuchu nie ma dużo tłuszczu. Jedyne co, to widać trochę tkanki tłuszczowej na biodrach, bo robią jej się oponki, gdy założy za ciasne spodnie. Patrząc po jej mamie będzie miała skłonność do otyłości brzusznej. Ma w tym momencie 28 lat.
Moja dziewczyna tłumaczy to tym, że ma za wąskie biodra i duże narządy rodne, stąd "zawartość" brzucha jej się nie mieści i dlatego musi wystawać. Coś w tym jest, bo gdy ma mieć miesiączkę, brzuch robi się większy. Miesiączki ma bardzo bolesne i obfite. Ma też problemy gastrologiczne, puszcza sporo gazów, myślę, że to też ma wpływ. Niemniej płaskiego brzucha nie widziałem u niej nigdy, ona mówi, że zawsze miała taki.
Mam do was pytanie, czy jest szansa tak wyćwiczyć brzuch, by wzmocnione mięśnie zadziałały jak gorset i wypłaszczyły brzuch?
To naprawdę ładna dziewczyna, ale ten brzuch zaczyna mnie odpychać. A zanim zacznę o tym mówić, chcę mieć przygotowane jakieś działania, żeby jej zaproponować, żeby się nie dołowała.
Załączam poglądowe zdjęcie losowej dziewczyny z internetu jak to wygląda, jak początkowa ciąża.



Bardzo ciekawa scieżka linka, zacytuję jej kluczowy fragment jakbyś podmienił: /fajnamama.pl/img/artykul/252/17-tydzien-ciazy

Na 17ty tydzień ciazy, to bardzo płaski brzych . To jedno.

2. pokaż siebie, tylko pamiętaj, ze istnieje cos takiego jak wyszukiwanie google po obrazach. Nie wklejaj Arniego itp, bo znajdziemy. I weź pod uwagę, ze mozemy poprosić o zdjecie z konkretnym rekwizytem, żeby sparawdzic czy fakycznie to Ty, czy ściema.
Na podstawie zdjecia okreslimy czy juz nas obrzydzasz i trzeba z tobą powaznie porozmawiać, czy moze być "belmondo".
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 17:38   #3
pysiekpysiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawa scieżka linka, zacytuję jej kluczowy fragment jakbyś podmienił: /fajnamama.pl/img/artykul/252/17-tydzien-ciazy

Na 17ty tydzień ciazy, to bardzo płaski brzuch . To jedno.

2. pokaż siebie, tylko pamiętaj, ze istnieje cos takiego jak wyszukiwanie google po obrazach. Nie wklejaj Arniego itp, bo znajdziemy. I weź pod uwagę, ze mozemy poprosić o zdjecie z konkretnym rekwizytem, żeby sparawdzic czy fakycznie to Ty, czy ściema.
Na podstawie zdjecia okreslimy czy juz nas obrzydzasz i trzeba z tobą powaznie porozmawiać, czy moze być "belmondo".
Witaj.
Po pierwsze. Nie przypominam sobie, bym prosił o umoralnianie w stylu "nie masz prawa się czepiać". Nie zauważyłem, żeby tutejsze kobiety czytając skargi na małe penisy kontrowały na zasadzie "spójrz czy sama nie masz małych piersi albo poćwicz mięśnie Kegla, bo może sama jesteś pojemna niczym wiadro".
Tak jak kobiety mają prawo do swoich odczuć i uwag względem mężczyzn, tak samo mam i ja!

Po drugie. Dla kobiety w ciąży to może bardzo płaski brzuch, ale nie dla kobiety bez ciąży. Co to ma za znaczenie, że użyłem ciążowego zdjęcia? To chyba słabo świadczy o sytuacji, że ciążowe zdjęcie dobrze ilustruje brzuch nieciążowy...

Po trzecie. Swoich zdjęć nie pokażę, bo nie chcę żeby mnie ktoś zidentyfikował po znamionach, tak jak nie pokazałem zdjęć mojej dziewczyny. Jak już bardzo chcesz wiedzieć jak wyglądam, to jestem typowym ektomorfikiem. Masz zdjęcie poglądowe (ja wyglądam tak jak po lewej).



Po czwarte. Obawiałem się, że nie dostanę odpowiedzi jako mężczyzna, bo facet przecież nie może nic wymagać i oceniać. Dzięki za cenną lekcję, by w takich sprawach pisać udając kobietę. Wtedy na pewno dostałbym odpowiedź Tak w przyszłości zrobię, gdy będę potrzebował porady na kobiecym forum.
pysiekpysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 08:24   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

przy intensywnym wysiłku i taka przemiana jest możliwa jak ze zdjęcia po prawej stronie.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 08:32   #5
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Ja też mam taką sylwetkę jak Twoja dziewczyna.
Kilka lat temu, gdy ważyłam kilka kg mniej, uzyskałam brzuch niemal płaski jak deska, ale niestety piersi też mocno poleciały, a uda zrobiły się już za chude.
Tak więc trzymając się restrykcyjnej diety z pewnością mogłabym idealnie płaski brzuch uzyskać, ale nabrałabym wyglądu 12letniego chłopca

W sumie to wolę tak, niż gdyby tłuszcz gromadził mi się na biodrach czy udach. Brzuch zawsze mogę wciągnąć i poudawać że jest idealny
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 18:36   #6
pysiekpysiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Dziękuję dziewczyny. Jak widać, można normalnie i rzeczowo odpowiedzieć.
Czyli co najlepiej, ćwiczenia na mięśnie proste brzucha i jazda?
pysiekpysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 13:45   #7
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Cytat:
Napisane przez pysiekpysiek Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny. Jak widać, można normalnie i rzeczowo odpowiedzieć.
Czyli co najlepiej, ćwiczenia na mięśnie proste brzucha i jazda?
+ nauka trzymania brzucha mięśniami non stop. Taki wywalony brzuch bierze się stąd, że ma się totalnie puszczone mięśnie brzucha - a trzeba je mieć cały czas lekko napięte, tylko wtedy jest możliwy płaski brzuch. I dodam, że mi się też taki brzuch bardzo nie podoba, bo to oznaka zaniedbania, i moja matka, prawie 60-cioletnia pani, która wcale nie ćwiczy - ma lepszą postawę. Podstawa - brzuch "wciągnięty" cały czas. Da się to wypracować.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 14:43   #8
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

A może zaakceptujesz swoją dziewczynę brutalu?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 08:20   #9
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Red face Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Nie oszukujmy się, brzuch głównie robi się w kuchni.
Jeśli dziewczyna jest szczupła a jej jedynym problemem jest odstający brzuch to na 80% nie odżywia się zbyt zdrowo. Piszesz, że ma problemy gastryczne - to, że jest szczupła nie znaczy że zdrowo się odżywia, może takie ma geny. Proponuję więcej naturalnych produktów, nieprzetworzonych, mniej smażonego, a po krótkim czasie zobaczy różnicę. Jak dorzuci do tego 3 x w tygodniu jakieś ćwiczenia wzmacniające na całe ciało (nie da się zrobić tylko jednej partii, czyli brzucha, a reszty nie tykać - to niewykonalne) to efekty będą na pewno .
No i tak jak ktoś już pisał wyżej - ćwiczenie mięśni brzucha to podstawa. Musi wyrobić sobie nawyk "trzymania" brzucha mięśniami. Poza płaskim brzuchem odciąży sobie do tego trochę kręgosłup, jeśli ma z nim jakieś problemy.
Pozdrawiam.
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.

Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 10:02   #10
martuska8881
Przyczajenie
 
Avatar martuska8881
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 9
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Tak jak już tu koleżanki napisał. Złe odżywianie może być problemem. Może pije za dużo gazowanych napoi? To też może być problem. DO złego odżywiania dodałabym jeszcze brak sportu. Jakichś ruch jest jak najbardziej wskazany i może być bardzo pomocny więc może warto pomyśleć o jakimś bieganiu czy pływaniu. Wystarczy 2-3 miesiące i będziecie mogli zauważyć bardzo duże zmiany
__________________
Music is a moral law. It gives soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and charm and gaiety to life and to everything.
martuska8881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 18:18   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Z tym brzuchem zależy od osoby. Może u każdego da się uzyskać płaski ale pytanie przy jakich wyrzeczeniach... np u mnie nie wystarczy ruch (dużo - bieganie, spinning, fitnesy na siłowni, joga i pilates) ani zdrowa dieta bez słodyczy - miałam szczuplutkie kończyny, bardzo mały biust a brzuch i tyłek nadal odstawały, w podobnej proporcji co przy wyższej wadze. A większość kobiet mając biodra i nogi grubsze niż ja wtedy miało płaściutkie brzuchy, taka budowa i u mnie w rodzinie wiele kobiet ma wąskie biodra, szczupłe nogi i ten brzuch.
I teraz jakby mi facet wytknął, że mu się to nie podoba i że mam np zacząć ćwiczyć siłowo i zmienić moją zdrową dietę na inną, a sam miałby z natury szczupłe ciało bez żadnej pracy i wyrzeczeń - delikatnie mówiąc dostałby w łeb i mógł się więcej nie pokazywać.
No chyba, że dziewczyna siedzi na kanapie i je pizzę to możesz zaproponować, że razem zaczniecie się ruszać i gotować.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 11:10   #12
olan12
Przyczajenie
 
Avatar olan12
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 10
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

To jest do wyrobienia tylko potrzeba na to czasu. Zacznij chodzić na siłownię. Żadne tam fitnesy i inne pierdoły. Po prostu zacznij ćwiczyć z ciężarami. Polecam trening FBW. GWARANTUJE, że po miesiącu lub dwóch reguralnego uczęszczania na siłownię (3 razy w tygodniu) i wykonywania właśnie planu FBW będziesz miała płaski brzuch. No i plus oczywiście zdrowa dieta. Czasami samo cardio nie wystarczy i trzeba dorzucić do tego siłownię i trening siłowy na wolnych cięzarach.
__________________
Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war impregnacja.
olan12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 10:26   #13
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Ja też mam taką sylwetkę jak Twoja dziewczyna.
Kilka lat temu, gdy ważyłam kilka kg mniej, uzyskałam brzuch niemal płaski jak deska, ale niestety piersi też mocno poleciały, a uda zrobiły się już za chude.
Tak więc trzymając się restrykcyjnej diety z pewnością mogłabym idealnie płaski brzuch uzyskać, ale nabrałabym wyglądu 12letniego chłopca

W sumie to wolę tak, niż gdyby tłuszcz gromadził mi się na biodrach czy udach. Brzuch zawsze mogę wciągnąć i poudawać że jest idealny
Niekoniecznie. Ja tez mam taki brzuch i mialam go przy 10 kg niedowagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 11:59   #14
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

A moim zdaniem to dobrze, że chce pomóc swojej dziewczynie. Zapiszcie się razem na siłownie, brzuch na pewno się pomniejszy. Gazy i wydęty brzuch może mieć też coś wspólnego ze złą dietą.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 18:22   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Ja tez mam taki brzuch i mialam go przy 10 kg niedowagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja także, nie raz słyszałam pytanie czy jestem w ciąży. Powodem jest dieta wysokowęglowodanowa, czyli taka jak większość z nas ma, czyli pieczywo, ziemniaki, makarony, płatki, słodycze, soki owocowe i owoce. To węgle tak wywalają brzuch. Można oczywiście wyćwiczyć sobie na tyle mocne mięśnie brzucha, że będą robić za gorset dla wzdętego brzucha, ale jak ktoś niekoniecznie chce/może mieć sześciopak, to pozostaje zmiana diety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 18:54   #16
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy można coś zrobić z wystającym brzuchem przy szczupłej sylwetce

a ja od ponad roku unikam węgli - nie jadam makaronu, słodyczy, chleb od wielkiego dzwonu, dodatkowo nie smażę - i mimo, że schudłam nie potrafię uzyskać płaskiego brzucha (rozmiar 34..)
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-21 19:54:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.