Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-30, 23:22   #1
czarownica_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23

Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty


Witajcie,
mam mały dylemat i nie wiem jak się zachować w tej sytuacji, dlatego proszę Was o pomoc.
Otóż 3 tygodnie temu odbył się wieczór panieński mojej koleżanki ze szkoły średniej. Imprezę "organizowała" sama panna młoda, bo pomysł na to, jak ma wyglądać ta impreza wyszedł od niej. Jej najbliższe przyjaciółki, (których nie znam), utworzyły grupę na jednym z portali i dodały mnie do tej grupy, mimo że się osobiście nie znamy ani nic takiego. Z postów dowiedziałam się tylko daty wydarzenia i tego, że te dziewczyny planują kupić jej jakiś prezent, dlatego na 3 dni przed wieczorem panieńskim napisały, że składamy się po 35 zł na prezent. Na tym cała konwersacja się zakończyła, nie było żadnych informacji co do miejsca zbiórki pieniędzy czy osoby zbierającej, kompletnie nic. Na samej imprezie nie byłam, bo w gruncie rzeczy nic nie wiedziałam oprócz daty. Tydzień temu dostałam wiadomość od jednej z tych dziewczyn z informacją, że "pani X wyłożyła za mnie pieniądze i mam jej je teraz oddać". Dodała też, że "zapomniała" mnie poinformować o zbiórce kwoty (no skoro się nie znamy, nie mamy ze sobą żadnego kontaktu i mieszkamy około 30 km od siebie to jak niby miała o takim szczególiku pamiętać?!).
Nie wiem teraz co zrobić, one nie potrafią zorganizować zbiórki pieniędzy i przekazywać informacji, a mnie obwiniają o brak zdecydowania - no ale jak tu zdeklarować się, kiedy nie zna się szczegółów (a przecież nie napiszę do panny młodej czegoś w stylu "hej, słyszałam, że masz mieć wieczór panieński, powiedz mi coś na ten temat", bo jeszcze by wyszło, że chce się wprosić na imprezę, na której mnie nie chcą)... One się zasłaniają tym, że przecież impreza była połączona z polterabendem (tłuczeniem szkła), a na to może każdy przyjść... Tylko żeby przyjść, to trzeba znać szczegóły...
czarownica_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 08:14   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty

Równie dobrze mogłaś się dopytać Dołożyłabym się do prezentu (te 35 zł) i tyle.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 12:32   #3
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty

Czemu w sumie miała służyć ta grupa, skoro nie zakładała jej organizatorka imprezy ani nie było tam istotnych informacji na temat prezentu od gości? Jeśli nie brałaś udziału w ustalaniu szczegółów (bo to się działo gdzieś poza grupą) i nie deklarowałaś chęci udziału w imprezie, na którą właściwie nawet nie byłaś zaproszona (bo organizowała ją panna młoda, która o niczym nie wspomniała, a do grupy dodały autorkę nieznane jej osoby), to ja bym olała.

Cytat:
One się zasłaniają tym, że przecież impreza była połączona z polterabendem (tłuczeniem szkła), a na to może każdy przyjść...
To trochę jak z abonamentem RTV - zapłać 35 zł za to, że miałaś możliwość przyjścia.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 08:57   #4
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty

Ja bym dla świętego spokoju dała te 35 zł, tylko dlatego, żeby do uszu Panny Młodej nie doszło, że ,,pożałowałaś jej 35 zł za prezent'', bo ludzie są złośliwi i mogą to obrócić przeciwko Tobie, a szkoda przed tak ważnym dniem dla koleżanki popadać w jakieś konflikty przez taką małą kwotę.

Sama sytuacja niepoważna... Z drugiej strony jak chciałaś w tym uczestniczyć to zawsze mogłaś poprosić na grupie, aby dopisały szczegóły albo po prostu napisać, że odpadasz z imprezy i opuszczasz grupę.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 16:35   #5
redlady123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 234
Dot.: Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty

O 35 zł szkoda wątek zakładać. Dorzuć się i tyle! W końcu to Twoja koleżanka i prezent będzie dla Niej.
redlady123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 07:59   #6
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Nieobecność na wieczorze panieńskim a koszty

Też bym dała te 35 złotych dla świętego spokoju...
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-12 08:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.