Boję się zwierząt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-20, 21:27   #1
Gruffi
Rozeznanie
 
Avatar Gruffi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 532
Red face

Boję się zwierząt


Hej. Mój problem polega na tym, że boję się zwierząt a w szczególności psów. W domu nigdy nie miałam psa, a gdy byłam mała ugryzł mnie pies w rękę i wydaje mi się, że od tego się wszystko zaczęło...:/ Tylko, że teraz tak mam, że większości zwierząt się boję... To znaczy jak tak sobie kot chodzi obok czy coś to nic mi nie jest, ale na ręce już go nie wezmę. W domu miałam kiedyś chomika i w ciągu 2 lat raz miałam go na ręce i to przez krótką chwilę. Jak w pobliżu mnie jest pies (a nie jest na smyczy) to jestem strasznie spięta. Nie potrafię się wyluzować, a to naprawdę przeszkadza na co dzień...
Wiele osób ma psy i jak gdzieś pójdę to siedzę tam jak na szpilkach
i nie przekonują mnie teksty w stylu "spoko, on nie gryzie"... mam 18 lat i nie jest fajnie komuś mówić, żeby schował tego psa do innego pokoju czy trzymał na smyczy bo się boję...:/ Da się z tym coś zrobić?
Gruffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 22:55   #2
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Boję się zwierząt

Da, trzeba po prostu wybrać się do specjalisty. Z tego co się orientuję sa nawet organizowane specjalne sesje dla osób bojących się zwierząt, gdzie etapowo przechodzi się od kontaktów z czworonogiem, który nie budzi aż tak negatywnych emocji do kontaktów z takim, którego można się podświadomie bać (czyli np. z ogromnym, kudłatym, czarnym psem )
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 09:38   #3
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Boję się zwierząt

Znam twój problem. Mój tata bał się bardzo psów, ponieważ kiedyś ugryzł go swój pies, którego znał wiele lat. W ogóle nie podchodził od tamtego czasu do psów, nie miał do nich zaufania. Jednak mój chłopak miał psa, który był tak przemiłym i spokojnym stworzeniem, że się w końcu przemógł i go pogłaskał. Później było już tylko coraz lepiej - karmił go, głaskał, bawił się z nim. W rezultacie fobia mu przeszła, ponieważ zgodził się na psa w domu i cały czas go rozpieszcza
Także radzę jak poprzedniczka, wybrać się na sesję do specjalisty, który poprowadzi cię stopniowo i pozwoli poznać, że zwierzęta to nie są krwiożercze bestie, a zwłaszcza psy
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 09:41   #4
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Boję się zwierząt

W dzieciństwie też ugryzł mnie pies, a jakiś czas potem inny rzucił się na mnie szczekając - zwiałam i uczepiłam się bramki przy ogrodzeniu. Potem miałam kontakt z wieloma zwierzakami, przeważnie kundelkami, które były strasznie milusińskie i ufne i bawiłam się z nimi cały dzień, więc myślę, że właśnie to mnie uratowało od strachu przed zwierzętami. Szczurków i myszy się boję - to taka typowo babska fobia. Chomików, które mieliśmy w domu nigdy nie wzięłam na ręce.

Swoją drogą ludzie posiadający agresywne rasy powinni korzystać z mózgu i trzymać swoje pupilki na smyczy podczas spaceru, bo nigdy nie wiadomo co takiemu zwierzęciu strzeli do łba, zwłaszcza jeśli był źle tresowany... Też mam stracha przed takimi psami, chyba każdy instynktownie ma.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 11:52   #5
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Boję się zwierząt

Wg mnie powinnas isc do psychologa na terapie...I to nie mowie zlosliwie tylko taki strach rowniez zwierzeta wyczuwaja i mozesz calkiem nie swiadomie spowodowac ataki...
Zacznij od malenkich kroczkow,od ogladania zdjec,filmow np z psami...
Pozniej fajnie by bylo gdyby znalazl sie ktos z malym psem-bardzo lagodnym zebys sie z nim oswoila.Nic na sile...Najpierw po prostu przebywaj ze zwierzakiem w jednym pokoju a w nastepnych etapach mozna dazyc do glaskania czy zabawy ze zwierzeciem...
To jest bardzo powolny proces,dobrze by bylo gdyby ktos ci pomogl przezwyciezyc strach bo posiadanie zwierzecia to sama radosc
Kazdy strach sie skads bierze i trzeba go po prostu rozpracowac
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 17:33   #6
Gruffi
Rozeznanie
 
Avatar Gruffi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 532
Dot.: Boję się zwierząt

Wizyty u specjalistów tego typu raczej odpadają, bo nie mam kasy na to...
Zawsze jak się przyglądałam ludziom bawiącym się z psami to aż tak dziwnie mi się robiło, ale nie, że jakoś negatywnie, tylko ta świadomość, że ja nie mogę przełamać tej bariery, a inni tak beztrosko się bawią z psami i w ogóle.. Raz miałam sytuacje, gdzie byłam u znajomych, pies nie duży, taki kundel jakiś i kręcił się cały czas obok mnie, jak na złość
a jak sobie usiadłam to przyszedł, położył mi się na stopach i zaczął smacznie spać... całą godzinę tak siedziałam i nie ruszyłam nogami, bo się bałam, że go wtedy obudze i mnie ugryzie a nikt na to nie zwrócił uwagi, bo siedziałam przy stole, a on pod stołem był, a też mi głupio było mówić o tym :P Dobrze, że dłużej nie spał
Gruffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:20   #7
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Boję się zwierząt

Hm,ale czasem sa poradnie z psychologiem za free,u mnie jest np poradnia zdrowia psychicznego za darmo,wystarczy isc i sie zapisac i juz...
Nic sie nie placi.
Musisz przestac myslec ze pies czy inne zwierze ci zrobia krzywde-one nie zyja po to by zabijac ludzi naprawde
Zaden normalny pies sie nie ugryzie,tym bardzziej jesli jest przy wlascicielu,...
To Ty decydujesz o strachu,jesli uwierzysz ze ci sie go uda pokonac-to to zrobisz...Ja walczylam troche z nerwica az zrozumialam ze to odemnie zalezy i od moich mysli co sie dzieje w moim ciele...
Naprawde-czlowiek ma bardzo potezny umysl
Polecam ci formy relaksacji oddechem-sa specjalne kasety-moze mozna dostac jakies na lęki...
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 14:44   #8
aug
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Boję się zwierząt

Znam to doskonale. Też się panicznie boję zwierząt. Najbardziej psów i ptaków. Jak widzę, że gołębie chodzą gdzieś w okolicy to zaczynam machać nogami, żeby nie podeszły bliżej. Jak idę ulicą i gdzieś chodzą ptaki to się zatrzymuję i czekam aż przejdą a dopiero wtedy przechodzę ja. Zdarzają się takie sytuacje, że nie zauważam psa, np na przystanku pełnym ludzi a pies zaczyna szczekać jak ja podchodzę do przystanku. Czy to możliwe, że pies wyczuwa mój podświadomy strach? Wiem, że jest coś takiego, że psy czują jak się ktoś ich boi. Nie głaszczę kotów bo się ich brzydzę. Nienawidzę jak właściciele psów, które biegają po łące i podbiegają do mnie, kiedy czytam książkę na kocu, że "on nic nie zrobi" i idą sobie niewzruszeni dalej a ja ze strachu siedzę i się nie ruszam, żeby pies sobie poszedł.
aug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 22:37   #9
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Boję się zwierząt

No ja niestety też boje się psów a nawet kotów A już nie wspomnę o myszy!
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:02   #10
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Boję się zwierząt

Cytat:
Napisane przez aug Pokaż wiadomość
Znam to doskonale. Też się panicznie boję zwierząt. Najbardziej psów i ptaków. Jak widzę, że gołębie chodzą gdzieś w okolicy to zaczynam machać nogami, żeby nie podeszły bliżej. Jak idę ulicą i gdzieś chodzą ptaki to się zatrzymuję i czekam aż przejdą a dopiero wtedy przechodzę ja. Zdarzają się takie sytuacje, że nie zauważam psa, np na przystanku pełnym ludzi a pies zaczyna szczekać jak ja podchodzę do przystanku. Czy to możliwe, że pies wyczuwa mój podświadomy strach? Wiem, że jest coś takiego, że psy czują jak się ktoś ich boi. Nie głaszczę kotów bo się ich brzydzę. Nienawidzę jak właściciele psów, które biegają po łące i podbiegają do mnie, kiedy czytam książkę na kocu, że "on nic nie zrobi" i idą sobie niewzruszeni dalej a ja ze strachu siedzę i się nie ruszam, żeby pies sobie poszedł.
psy swietnie wyczuwaja rozne ludzkie stany. Sa psy ktore olewaja to ze ludzie sie ich boja, a sa i takie psy ktore czujac niepewnosc same czuja sie bardzo niepewnie (osoba ktora sie boi w oczach takiego psa zachowuje sie bardzo nienaturalnie i pies woli ja nastraszyc jeszcze bardziej zeby nie przekraczala jego strefy komfortu). Duzo zalezy od konkretnego psa i stopnia jego zrownowazenia.


co do wlascicieli psow- mowisz ze ci to nie pasuje czy milczysz? trzeba walczyc o swoje, wiekszosc ludzi na zwykla prosbe reaguje zabraniem psa.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-23 22:02:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.