PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-15, 20:46   #301
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Nie mam zaufania do państwa, a jeszcze mniej do instytucji finansowych, obawiam się poważnych krachów i poprzednio się z PPK wypisałam, widzę też wady, ale jak sobie siądę i policzę bez emocji, to jednak wychodzi mi, że takie kwoty mogę zaryzykować. Może lepiej bym wyszła, gdybym dostała wyższą pensję i sama kombinowała, gdzie to ulokować, tylko że... skąd pomysł, że to tak działa? Mogę się denerwować, że powinno to inaczej wyglądać, ale co moje denerwowanie się zmieni? Tak samo byłam sfrustrowana, że nie wystarczy, że zarabiam i odkładam, tylko powinnam jeszcze umieć inwestować - ale z samej frustracji nic mi nie przyjdzie.

Autozapis jest uciążliwy, ale chyba musiałabym być przez ponad miesiąc odcięta od świata, żeby go przegapić, a wypisanie się to było podpisanie jednego papierka. Co za nim stoi można uzasadnić choćby tym, żeby znalazło się więcej osób, które dały się namówić.



[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89531637]Nie jestem za zusem, to się nadaje do reformy, ale brak obowiązkowych składek na emeryturę skutkowałby tym, że ludzie nie mieliby za co żyć. Jestem pewna, że większość nie miałaby nic odłożone i co z tymi ludźmi wtedy? Niech zdychają na ulicy? Emerytury są glodowe- fakt. Ale zawsze lepsze 2 tys za które kupisz jedzenie niż nic. Jak masz mieszkanie, to jakoś pociagniesz.

Ludzie są za głupi finansowo lub za biedni, żeby ogarneli swoi los. Mały procent świadomych ludzi tego nie zmieni.

Być może za te 30 lat będzie jakis dochód gwarantowany i wszystkie składki pójdą w piach, ale to moim zdaniem nie jest jeszcze powód, aby nie było systemy emerytalnego. Zawsze lepiej robić cokolwiek niz nic.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:00   #302
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
O upadku zusu mówi się już od wielu lat. Nie daje gwarancji, że za 20 lat będzie istnieć, ale widzę większą katastrofę, gdyby jednak teraz postanowić, że każdy oszczędza samodzielnie na emeryture. W obecnym systemie jest przynajmniej nadzieja, że jednak przetrwa...

Bo nie ma innego pomysłu, żeby zapewnić wyższe emerytury, więc ściąga z przedsiębiorców, z resztą jak zwykle sięgają do ich kieszeni, powoli dobijając wszystkich przedsiębiorców

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Tak, dzisiaj mogą mieć emerytury mniej niż 2k zł, ale nie uwzględniasz, że za 20 lat nje będzie to samo 2k zł. Naprawdę wolisz mieć pewne 2k (które nic nie będzie warte za 20 lat) niż odkładać w systemie emerytalnym?

Nie rozumiesz. Porównujesz gruszki z jabłkami. Oszczędzając z ppk dostajesz extra bonus, który jestem pewna, że sama na żadnej lokacie/inwestycji nie odrobisz odkładając samodzielnie.

I taka mamy świadomość. Ludzie mają małe pojęcie o finansach, co gorsze, nawet nje próbują poczytać, ani zgłębić tematu, tylko wola twierdzić, że coś im śmierdzi, nie mając pojęcia co, ale głosić wszem i wobec, że to ZŁO. Takie społeczeństwo typu "wydaje mi się".

Sent from my SM-G970F using Tapatalk




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:17   #303
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Mnie zniechęca ten zapis na siłę powtarzany co kilka lat i tak, dla mnie jest to problem że muszę pamiętać o wydrukowaniu papierów i wysłaniu ich pocztą wewnętrzną do HR, po to aby zrezygnować z czegoś do czego się nie zapisywałam. Musi im bardzo zależeć na podatku od tych składek pracodawcy, albo mają plan o którym dopiero się dowiemy w przyszłości. Nie wierzę tym skunksom ani odrobinę.
Mam podobne odczucia

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
O upadku zusu mówi się już od wielu lat. Nie daje gwarancji, że za 20 lat będzie istnieć, ale widzę większą katastrofę, gdyby jednak teraz postanowić, że każdy oszczędza samodzielnie na emeryture. W obecnym systemie jest przynajmniej nadzieja, że jednak przetrwa...

Bo nie ma innego pomysłu, żeby zapewnić wyższe emerytury, więc ściąga z przedsiębiorców, z resztą jak zwykle sięgają do ich kieszeni, powoli dobijając wszystkich przedsiębiorców

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Tak, dzisiaj mogą mieć emerytury mniej niż 2k zł, ale nie uwzględniasz, że za 20 lat nje będzie to samo 2k zł. Naprawdę wolisz mieć pewne 2k (które nic nie będzie warte za 20 lat) niż odkładać w systemie emerytalnym?

Nie rozumiesz. Porównujesz gruszki z jabłkami. Oszczędzając z ppk dostajesz extra bonus, który jestem pewna, że sama na żadnej lokacie/inwestycji nie odrobisz odkładając samodzielnie.

I taka mamy świadomość. Ludzie mają małe pojęcie o finansach, co gorsze, nawet nje próbują poczytać, ani zgłębić tematu, tylko wola twierdzić, że coś im śmierdzi, nie mając pojęcia co, ale głosić wszem i wobec, że to ZŁO. Takie społeczeństwo typu "wydaje mi się".

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
No ja wiem ile jestem w stanie odłożyć. Poza tym jak dla mnie to najlepiej lokować kasę w ziemi i nieruchomościach i uwierz mi,że pod tym względem będę zabezpieczona na stare lata i to bardzo. A kasa dziś jest, a jutro może nie mieć żadnej wartości. Poza tym skąd mam 100% pewności,że ta kasa z ppk będzie moja i będę ją mogła wypłacić za x lat? No nikt mi 100% gwarancji nie da.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:25   #304
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:29
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 22:09   #305
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Akurat powód dla którego wszyscy są zapisywani automatycznie i trzeba się z niego wypisać jest dobrze znany w ekonomii, stąd pewnie taka metoda. Więcej ludzi oszczędza na emeryturę przy opcji opt out, ta sama zasada dziala w Stanach .Polecam książkę o nudgingu Richarda Thalera.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 23:26   #306
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Akurat powód dla którego wszyscy są zapisywani automatycznie i trzeba się z niego wypisać jest dobrze znany w ekonomii, stąd pewnie taka metoda. Więcej ludzi oszczędza na emeryturę przy opcji opt out, ta sama zasada dziala w Stanach .Polecam książkę o nudgingu Richarda Thalera.

Problem jest taki, że wielu ludzi nie zaufałaby naszemu rządowi, żeby im podlali kaktusa podczas tygodniowych wakacji, a co dopiero w takiej kwestii.


I ciężko się ludziom dziwić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 01:26   #307
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mam podobne odczucia

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

No ja wiem ile jestem w stanie odłożyć. Poza tym jak dla mnie to najlepiej lokować kasę w ziemi i nieruchomościach i uwierz mi,że pod tym względem będę zabezpieczona na stare lata i to bardzo. A kasa dziś jest, a jutro może nie mieć żadnej wartości. Poza tym skąd mam 100% pewności,że ta kasa z ppk będzie moja i będę ją mogła wypłacić za x lat? No nikt mi 100% gwarancji nie da.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Nie bardzo mnie obchodzi, czy sobie poradzisz, czy nie. Nie chodzi o Ciebie, dyskutujemy na przykładach. Mówisz, jakie to ppk zle, bez argumentów, bez zgłębienia tematum. Może spróbuj uzasadnić, co złego jest w ppk, bo na razie opierasz swoją opinię tylko na "wydaje mi się".

Masz konstytucyjną pewność, że te pieniądze są Twoje. Jeśli nie wierzysz w konstytucję, to i Twoje nieruchomości mogą jutro nie być Twoje... Tak,zaraz napiszesz, że konstytucję można zmienić - można, ale tak to sobie możemy dyskutować...

Poza tym... Twoje nieruchomości i ziemia też mogą nie mieć jutro żadnej wartości.

---
PPK moim zdaniem ma jeden poważny minus, ale żaden tutejszy przeciwnik ppk go tutaj nie przytoczył, więc to pokazuje, jak program został rozeznany.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2023-03-16 o 01:41
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 04:28   #308
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie bardzo mnie obchodzi, czy sobie poradzisz, czy nie. Nie chodzi o Ciebie, dyskutujemy na przykładach. Mówisz, jakie to ppk zle, bez argumentów, bez zgłębienia tematum. Może spróbuj uzasadnić, co złego jest w ppk, bo na razie opierasz swoją opinię tylko na "wydaje mi się".

Masz konstytucyjną pewność, że te pieniądze są Twoje. Jeśli nie wierzysz w konstytucję, to i Twoje nieruchomości mogą jutro nie być Twoje... Tak,zaraz napiszesz, że konstytucję można zmienić - można, ale tak to sobie możemy dyskutować...

Poza tym... Twoje nieruchomości i ziemia też mogą nie mieć jutro żadnej wartości.

---
PPK moim zdaniem ma jeden poważny minus, ale żaden tutejszy przeciwnik ppk go tutaj nie przytoczył, więc to pokazuje, jak program został rozeznany.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Dla mnie ppk jest nie okej i nie zamierzam się zapisywać, wiesz jeśli ktoś uważa to za super program to niech się zapisuje, ja mam po prostu obawy. Nie będę siła nikogo przekonywać, ale też nie chce żeby mnie przekonywano, bo to się nie uda. Tak, konstytucje można zmienić i nie zdziwiłoby mnie to patrząc na ten rząd, który mamy teraz nie ufam im w żadnym stopniu.
A ziemia czy nieruchomości chyba zawsze mają jakąś wartość. Nie pamiętam żeby kiedyś było tak, że te rzeczy są bezwartościowe.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 05:34   #309
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Wojna, bombardowania i po nieruchomościach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 06:45   #310
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Wojna, bombardowania i po nieruchomościach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ziemia?

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 07:15   #311
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Post Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie bardzo mnie obchodzi, czy sobie poradzisz, czy nie. Nie chodzi o Ciebie, dyskutujemy na przykładach. Mówisz, jakie to ppk zle, bez argumentów, bez zgłębienia tematum. Może spróbuj uzasadnić, co złego jest w ppk, bo na razie opierasz swoją opinię tylko na "wydaje mi się".

Masz konstytucyjną pewność, że te pieniądze są Twoje. Jeśli nie wierzysz w konstytucję, to i Twoje nieruchomości mogą jutro nie być Twoje... Tak,zaraz napiszesz, że konstytucję można zmienić - można, ale tak to sobie możemy dyskutować...

Poza tym... Twoje nieruchomości i ziemia też mogą nie mieć jutro żadnej wartości.

---
PPK moim zdaniem ma jeden poważny minus, ale żaden tutejszy przeciwnik ppk go tutaj nie przytoczył, więc to pokazuje, jak program został rozeznany.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
jaki to minus?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 08:02   #312
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A ziemia?

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Jak jest na wyp**dowie i nie postanowią pociągnąć przez nią autostrady to chyba aż tak wiele nie jest warta. Jak masz działki budowlane na obrzeżach dużych miast to faktycznie jest to dobra lokata. Tylko one już teraz nie są tanie.

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Poza tym w perspektywie kilkudziesięciu lat istnieje jeszcze kwestia katastrof naturalnych związanych z kryzysem klimatycznym. Część miejsc po prostu może przestać być zdatnych do zamieszkania przez suszę albo zalanie morzem.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:20   #313
canaveral
Raczkowanie
 
Avatar canaveral
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 71
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A ziemia?

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Jedną z naczelnych zasad inwestowania jest "nie trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku". Dlatego polecam poczytanie o dywersyfikacji i o historycznych stopach zwrotu z danych aktywów.


Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
jaki to minus?

Zapewnie chodzi o to, że część środków jest inwestowane w WIG20, a w WIG20 jest zatrzęsienie spółek SP.
canaveral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 09:14   #314
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mam podobne odczucia

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

No ja wiem ile jestem w stanie odłożyć. Poza tym jak dla mnie to najlepiej lokować kasę w ziemi i nieruchomościach i uwierz mi,że pod tym względem będę zabezpieczona na stare lata i to bardzo. A kasa dziś jest, a jutro może nie mieć żadnej wartości. Poza tym skąd mam 100% pewności,że ta kasa z ppk będzie moja i będę ją mogła wypłacić za x lat? No nikt mi 100% gwarancji nie da.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Zależy jaka ziemia. Jak jakaś rolnicza to wątpię, że to dobra lokata.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 09:57   #315
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A ziemia?

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Dziewcyzny dorze piszą. Poza tym nieruchomości mają baaardzo niska płynność. Jak chcesz z tego czerpać na emeryturze? Musisz wynająć (co nie koniecznie może się idąc), albo sprzedać, ale przecież wtedy musisz znowu trzymać środki na koncie, z którego państwo Ci może zabrać zmieniając konstytucję. No i na tym kocie będą przez 20 lat emerytury trącić na wartości, jeśli dobrze nimi nie obrucisz.

Nie chce Ciebie przekonywać na siłę. Mam na myśli to, że głosisz, jakie to jest złe, nie znając programu, wyśmiewając zasadność. A patrząc na Twoje odpowiedzi opierasz się tylko na tym co usłyszysz (chociażby ta bezgraniczna wiara w wartość nieruchomości)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
jaki to minus?
Nie wiem czy pisac, bo sama potrafię z tym argumentem ze sobą dyskutować. A pewnie osoby przeciwne mocno by tego argumentu chwyciły

Ogólnie chodzi o inwestycje tych środków. Są małe możliwości i rentowność może być różna

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 09:59   #316
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dziewcyzny dorze piszą. Poza tym nieruchomości mają baaardzo niska płynność. Jak chcesz z tego czerpać na emeryturze? Musisz wynająć (co nie koniecznie może się idąc), albo sprzedać, ale przecież wtedy musisz znowu trzymać środki na koncie, z którego państwo Ci może zabrać zmieniając konstytucję. No i na tym kocie będą przez 20 lat emerytury trącić na wartości, jeśli dobrze nimi nie obrucisz.

Nie chce Ciebie przekonywać na siłę. Mam na myśli to, że głosisz, jakie to jest złe, nie znając programu, wyśmiewając zasadność. A patrząc na Twoje odpowiedzi opierasz się tylko na tym co usłyszysz (chociażby ta bezgraniczna wiara w wartość nieruchomości)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Nie wiem czy pisac, bo sama potrafię z tym argumentem ze sobą dyskutować. A pewnie osoby przeciwne mocno by tego argumentu chwyciły

Ogólnie chodzi o inwestycje tych środków. Są małe możliwości i rentowność może być różna


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
możesz wyjąsnić dokładniej?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 11:05   #317
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
Zależy jaka ziemia. Jak jakaś rolnicza to wątpię, że to dobra lokata.
Taka ziemię też można przerobić na np budowlana czy jak to się tam zwie.
Ale nie powiedziałabym,że to jest zła lokata patrząc ile chętnych jest na ziemię rolnicza (nie, nie chcemy sprzedać, ale ludzie sami pytaja).

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

W każdym bądź razie i tak uważam,że nieruchomości czy ziemia jest lepszym zabezpieczeniem niż kasa.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 11:45   #318
edetaedyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Patrząc realnie PPK się opłaca, bo nie musisz czekać do emerytury by wypłacić środki. Można to robić co miesiąc wtedy się traci część środków ale i tak wychodzi więcej niż włożyliśmy
edetaedyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 16:12   #319
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
możesz wyjąsnić dokładniej?
Środki są inwestowane w fundusze. Dochodzi więc do tego ryzyko kursowe. Oczywiście gospodarka w dlugim terminie będzie rosła, woec nawet jakieś globalne krachy nje powinny zminusowac kapitału. Ja jednak wolałbym móc wybrać, gdzie chciałabym inwestować środki z ppk np. w rynki zagraniczne, etf, czy nawet obligacje inflacyjne. Ale i tak lepiej się wychofzi na tym, już samemu odkładanie. Ktoś tutaj fajnie to porównał. To tak, jakby szef chodził po biurze i rozdawał 50 zł, a ktos by nie chciał

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 17:00   #320
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Taka ziemię też można przerobić na np budowlana czy jak to się tam zwie.
Ale nie powiedziałabym,że to jest zła lokata patrząc ile chętnych jest na ziemię rolnicza (nie, nie chcemy sprzedać, ale ludzie sami pytaja).

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

W każdym bądź razie i tak uważam,że nieruchomości czy ziemia jest lepszym zabezpieczeniem niż kasa.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
To lepiej odrolnij tę ziemię póki jest to jeszcze stosunkowo łatwe w Polsce. Plan zagospodarowania przestrzennego może się zmienić i już nie będzie się dało, jeśli działka jest na zadupiu.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 17:13   #321
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Rekordzista w ciągu niecałych 4 lat odłożył na rachunku ppk 660k zł

https://businessinsider.com.pl/porad...y-dane/zslwppn


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 18:00   #322
szymonowamatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 61
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

W moim zakładzie pracy jest PPE z którego pieniądze można wybrać dopiero po zwolnieniu się z pracy. Siostra zmieniała pracę w tamtym roku, pracowała wcześniej tam gdzie ja i składając wniosek o wypłacenie pieniędzy z PPE (pomagały jej panie z biura bo trochę zamieszania z tym było) musiała przedłożyć świadectwo pracy, że już nie pracuje w zakładzie gdzie była zapisana do PPE. Przez 3 lata miała naskladane lekko ponad 12 tysięcy, wybrała 5 z hakiem. Znajoma poszła do biura żeby się z tego wypisać to jej powiedziały że nie ma sensu bo i tak przed zwolnieniem z pracy kasy nie wyciągnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szymonowamatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 18:56   #323
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
To lepiej odrolnij tę ziemię póki jest to jeszcze stosunkowo łatwe w Polsce. Plan zagospodarowania przestrzennego może się zmienić i już nie będzie się dało, jeśli działka jest na zadupiu.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Czy ja wiem czy na zadupiu, raczej nie.
Na razie nie odralniamy, bo ja uprawiamy i szkoda by było takie zyski sobie odjąć na dzień dzisiejszy. Może na stare lata

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 10:07   #324
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe.

Dziewczyny, jak to w końcu jest z tymi wypłatami z PKO TFI? Widziałam jeden post pomstujący na trudności z wycofywaniem wpłat przed upływem wieku emerytalnego - czy ktoś ma jakieś bieżące doświadczenia i ma możliwość z ich aplikacji zlecania sobie przelewów na konto co miesiąc - dwa?
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-14 11:07:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.