Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-20, 09:27   #4021
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Chyba zależy z czego.
Z truskawek się nie opłaca, próbowałam 2 lata temu, przeliczyłam i własne wyszło drożej (liczyłam bez ceny słoików). Teraz ceny poszły w górę, więc się pewnie nie opłaca jeszcze bardziej.
Ja narobiłam w zeszłym roku słoików od groma, ale dostałam warzywa i owoce od rodziny, bo im obrodziło aż za bardzo.
No ale jak się nie opłaca.
Truskawki 1 kg - 5 zł
cukier 350 gr - 1,75 zł
dżemix - 3 zł
słoiczki - 7,50 zł
łącznie 17,25 zł za 6 słoiczków, czyli 2,80 zł za słoiczek mi wychodzi ( z kg truskawek mam 6 słoików), dżem w sklepie kosztuje 5 zł.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:28   #4022
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
U mnie Łubianke nawet po 8 zł można dostać ostatnio kupowałam za 10 zł ale z dostawa do domu. Z 1 kg mam 6 słoiczków dżemu, dodaje tylko cukier i dżem fix


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



taką cenę za łubiankę, na giełdzie od bezpośredniego dostawcy, to widziałam jakieś 6-8 lat temu.
Ide płakać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:28   #4023
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
czyli same koszty materiałów. Bez kosztów zużycia energii i wody
Nie wiem ile zużyje za 15 minut gotowania w tm, ale jest to tak mała kwota, że nawet nie wliczam, za umycie truskawek to mi chyba wyjdzie z 5 gr.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:28   #4024
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Nie wiem ile zużyje za 15 minut gotowania w tm, ale jest to tak mała kwota, że nawet nie wliczam, za umycie truskawek to mi chyba wyjdzie z 5 gr.
przetwory tylko 15 min gotujesz? aaaaa, doczytałam, w â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠⠘☠ie. No tak, to zmienia postać rzeczy. Wiesz, jeszcze umycie sprzętu tez wymaga wody. U mnie w domu nie kalkulowałoby się robic przetworów bo dużo gazu na to schodzi i dużo wody na umycie tego.

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2023-06-20 o 09:30
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:29   #4025
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
U mnie Łubianke nawet po 8 zł można dostać ostatnio kupowałam za 10 zł ale z dostawa do domu. Z 1 kg mam 6 słoiczków dżemu, dodaje tylko cukier i dżem fix


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tym roku zrobiłam około 20 swoich słoików dżemu truskawkowego. Kupowałam na giełdzie owocowo-warzywnej łubiankę 2 kg za 6 zł. Pierwsza cena to było 8 zł, ale wzięłam w sumie 10 łubianek i targowałam się z panią. Wjazd na giełdę 3 zł.
Jak się nie ma dostępu do takiej giełdy czy tanich truskawek, to moim zdaniem średnio się opłaca. Jeszcze zależy ile kto zje tego dżemu, ale u nas schodzi może z 10 słoików truskawek w okresie zimowym. Jak nie mamy dżemu domowego, to kupuje dżemy dmosińskie. Kosztują około 15 zł za słoik, ale są pyszne.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:32   #4026
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89609232]to ja mam taki nowy temat - zastanawiam sie czy opłaca sie (finansowo) robic własne przetwory np. kompoty, soki, dżemy, jesli nie ma sie własnych owoców tylko trzeba je kupić na rynku albo gdzieś z cudzego ogrodu. Ktoś to moze przeliczał?[/QUOTE]

ja robię od lat, opłaca się, bo słoik takich konfitur jak robię w domu, to kosztowałby ho ho ho. Wiadomo, owoce kupuję w mega sezonie, jak są naprawdę tanie. Robię z żelfiksem, bo raz szybko, a dwa ja lubie całe kawałki owoców, błyskawicznie się je smaży, więc koszt energii niewielki. Mam swoje maliny, truskawki kupuję od rolnika więc wychodzi tanio, tak samo śliwki i wiśnie. A słoiki zbieram cały rok, więc koszty niewielkie, a mamy swoje konfitury i powidła. Mrożę tak samo truskawki, kupuję kubeczki na napoje, takie po 250 ml, truskawki myję, i miażdżę tłuczkiem do ziemniaków, mam potem do owsianek czy naleśników. Wystarczy wyjąć kubeczek, rozmrozić i jest musik. Mrożę też borówki z pola, i maliny z ogródka. Posadziliśmy w tym roku w ogrodzie jabłoń, gruszkę, czereśnię i śliwki, więc będziemy za kilka lat robić wszystko swoje
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2023-06-20 o 09:34
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:36   #4027
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
W tym roku zrobiłam około 20 swoich słoików dżemu truskawkowego. Kupowałam na giełdzie owocowo-warzywnej łubiankę 2 kg za 6 zł. Pierwsza cena to było 8 zł, ale wzięłam w sumie 10 łubianek i targowałam się z panią. Wjazd na giełdę 3 zł.
Jak się nie ma dostępu do takiej giełdy czy tanich truskawek, to moim zdaniem średnio się opłaca. Jeszcze zależy ile kto zje tego dżemu, ale u nas schodzi może z 10 słoików truskawek w okresie zimowym. Jak nie mamy dżemu domowego, to kupuje dżemy dmosińskie. Kosztują około 15 zł za słoik, ale są pyszne.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
U mnie jest to normalna cena, nie na giełdzie. Tyle kosztuje na ryneczku

W domu mam dżemowego skrytożercę zrobiłam 40 słoiczków z truskawek i mam nadzieję, ze starczy do kolejnego sezonu

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
przetwory tylko 15 min gotujesz? aaaaa, doczytałam, w â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠⠘☠ie. No tak, to zmienia postać rzeczy. Wiesz, jeszcze umycie sprzętu tez wymaga wody. U mnie w domu nie kalkulowałoby się robic przetworów bo dużo gazu na to schodzi i dużo wody na umycie tego.
U mnie woda jest mega tania, więc serio, nawet się nie kłopoczę w doliczaniu tego kosztu.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-20, 09:38   #4028
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:48
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:42   #4029
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
przetwory tylko 15 min gotujesz? aaaaa, doczytałam, w ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ie. No tak, to zmienia postać rzeczy. Wiesz, jeszcze umycie sprzętu tez wymaga wody



Ja na dżem tez tak krótko gotuję, wkładam gorące do słoików, nakrywam kocem do ostygnięcia i już.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:43   #4030
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
No ale jak się nie opłaca.
Truskawki 1 kg - 5 zł
cukier 350 gr - 1,75 zł
dżemix - 3 zł
słoiczki - 7,50 zł
łącznie 17,25 zł za 6 słoiczków, czyli 2,80 zł za słoiczek mi wychodzi ( z kg truskawek mam 6 słoików), dżem w sklepie kosztuje 5 zł.
Nie widziałam u mnie truskawek po 5 zł za kg.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 09:46   #4031
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Nie widziałam u mnie truskawek po 5 zł za kg.
Nawet zakładając cenę truskawek 10 zł / kg (chociaż tyle u mnie kosztuje 2 kg) wychodzi 3,70 zł za słoiczek, więc nadal taniej niż w sklepie.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-20, 10:04   #4032
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Nie wiem gdzie mieszkacie, że tak tanio kupujecie truskawki.. Niby mieszkam w mniejszym mieście, a u mnie najniższa cena, z jaką się spotkałam to 10zł/kg
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:11   #4033
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie mieszkacie, że tak tanio kupujecie truskawki.. Niby mieszkam w mniejszym mieście, a u mnie najniższa cena, z jaką się spotkałam to 10zł/kg
Mieszkam na mazowszu, okolice warszawy
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:13   #4034
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Teściowa i siostra tzta robią namiętnie przetwory pół lata i jesieni, więc chyba musi się opłacać. Tylko,że one kupują na rynku jak już cena owoców czy warzyw jest najniższa w sezonie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:17   #4035
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Teściowa i siostra tzta robią namiętnie przetwory pół lata i jesieni, więc chyba musi się opłacać. Tylko,że one kupują na rynku jak już cena owoców czy warzyw jest najniższa w sezonie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Dużo to kwestia "zawsze się robiło".

Taniej jest zrobić samemu, ale jak doliczyć jeszcze robotę to ta różnica nie będzie zbyt duża.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:36   #4036
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
U mnie jest to normalna cena, nie na giełdzie. Tyle kosztuje na ryneczku

W domu mam dżemowego skrytożercę zrobiłam 40 słoiczków z truskawek i mam nadzieję, ze starczy do kolejnego sezonu

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------



U mnie woda jest mega tania, więc serio, nawet się nie kłopoczę w doliczaniu tego kosztu.
Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mieszkam na mazowszu, okolice warszawy
W Warszawie takich cen jeszcze nie widziałam, ale też truskawki do jedzenia kupuje od pana, który przyjeżdża na osiedle i sprzedaje od siebie z pola. Nie szukam po osiedlowych ryneczkach. Ostatnio miał po 10zl/kg.
A 6 zł za łubiankę to już 100 km od Warszawy kupowałam.

Ja nie doliczam nigdy do kosztów domowych dżemów czy ciast kosztów własnej pracy. Jak się chce coś zaoszczędzić to niestety, trzeba coś zrobić samemu poza tym robię to, bo lubię i jednak domowe mają dla mnie inny smak, wiem ile mają cukru. Dżemów typu łowicz nie kupuję, bo są dla mnie za słodkie i to nie jest taka domowa truskawka.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2023-06-20 o 10:38
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:45   #4037
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89609314]Dużo to kwestia "zawsze się robiło".



Taniej jest zrobić samemu, ale jak doliczyć jeszcze robotę to ta różnica nie będzie zbyt duża.[/QUOTE]No właśnie, czas to zajmuje i kuchnia wiecznie zajęta
W sumie nie wiem co oni z tym robią,my prawie wcale nie jemy, jego mama sama nie przeje takich ilości. Jego siostra zabiera coś do siebie, ale też we dwójkę nie zjedzą nie wiadomo ile. Ja na razie nie mam etapu na domowe przetwory
Rok temu robiłam z mamą jedynie ogórki kiszone i konserwowe, wzięłam też coś dla siebie, bo lubimy i często jemy. W tym roku też planuje, ale tak poza tym to nic. Z ogórkami nie ma tyle roboty, chociaż trochę kilo się kupuje,ale zazwyczaj ogarniamy to w jeden dzień.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 10:45   #4038
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja mogę zarzucić nowy temat - o ile procent podskoczyło Wam wynagrodzenie w ciągu ostatnich, hmm, dwóch lat? Albo o ile procent więcej chcecie zarabiać w nowej pracy gdy decydujecie się na zmianę?
Mam wrażenie, że już rzucam dość wysokimi stawkami na rozmowach o pracę, a i tak czuję, że mój poziom finansowy niewiele się poprawi, skoro muszę wydawać tak dużo na podstawowe produkty jedzeniowe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Około 40% mi wzroslo, z tym ze wczesniej kolejne ze 2 lata prawie stalo w miejscu.
Gdybym teraz zmieniala to bym chciala min 25% wiecej niz obecnie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:06   #4039
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja mogę zarzucić nowy temat - o ile procent podskoczyło Wam wynagrodzenie w ciągu ostatnich, hmm, dwóch lat? Albo o ile procent więcej chcecie zarabiać w nowej pracy gdy decydujecie się na zmianę?
Mam wrażenie, że już rzucam dość wysokimi stawkami na rozmowach o pracę, a i tak czuję, że mój poziom finansowy niewiele się poprawi, skoro muszę wydawać tak dużo na podstawowe produkty jedzeniowe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ciągu 2 lat wzrosło mi 60% i dwa lata temu ta stawka byłaby spoko. Teraz jest słabo.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-20, 11:22   #4040
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Mnie w domowych dżemach zniechęca to, że są z cukrem, a bez cukru niestety sloiki się psują... Wolę kupić dżem z Lidla, czy Biedornki 100% owoców, choć mam świadomość, że to same sciepy owocow tam są, ale nie chce jeść dodanego cukru.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:29   #4041
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Mnie w domowych dżemach zniechęca to, że są z cukrem, a bez cukru niestety sloiki się psują... Wolę kupić dżem z Lidla, czy Biedornki 100% owoców, choć mam świadomość, że to same sciepy owocow tam są, ale nie chce jeść dodanego cukru.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka



dzemy domowe robi się w wersji bez cukru (w sumie powidła, nie dżemy,), to kwestia tylko słodkości/dojrzalosci wybranych owoców i długości gotowania + potem pasteryzacji juz zakręconych słoików

Śliwkowe powidła to standardowo bez cukru robię od zawsze, nigdy się nic nie popsuło.
Truskawki jak dobrego gatunku i bardzo dojrzałe to podejrzewam tez spokojnie wyjdą, tylko dłuższe gotowanie bo sa duzo bardziej wodniste.
Z brzoskwiniami tez bym zaryzykowała, powinno wyjść jak ze śliwkami.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:35   #4042
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
dzemy domowe robi się w wersji bez cukru (w sumie powidła, nie dżemy,), to kwestia tylko słodkości/dojrzalosci wybranych owoców i długości gotowania + potem pasteryzacji juz zakręconych słoików

Śliwkowe powidła to standardowo bez cukru robię od zawsze, nigdy się nic nie popsuło.
Truskawki jak dobrego gatunku i bardzo dojrzałe to podejrzewam tez spokojnie wyjdą, tylko dłuższe gotowanie bo sa duzo bardziej wodniste.
Z brzoskwiniami tez bym zaryzykowała, powinno wyjść jak ze śliwkami.
i ty krótko gotujesz te bez cukru?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:37   #4043
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie mieszkacie, że tak tanio kupujecie truskawki.. Niby mieszkam w mniejszym mieście, a u mnie najniższa cena, z jaką się spotkałam to 10zł/kg
U mnie to samo- Warszawa-10/11 zł za kilo. Możliwe , że gdzieś jest taniej, ale przecież nie będę jechać przez pół Warszawy, żeby kupić za mniej.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:38   #4044
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

No właśnie, jak czytałam jakieś fora, to że sloiki się psują. Może faktycznie da się bez, ale jak widać - trzeba mieć doswiadczenie, którego ja nie mam Pewnie część słoików by mi się popsuła i już nie byłoby kosztowo tak fajnie... Takie popsute śliski też podnoszą ogólny koszt.

Z resztą tutaj też widzę, że dziewczyny robią z cukrem. Dlatego odpuszczam temat i kupuje syfiaste dżemy na promocji za 3, 5 -4 zł, ale przynajmniej psychicznie zadowolona, że bez cukru

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:43   #4045
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
No właśnie, jak czytałam jakieś fora, to że sloiki się psują. Może faktycznie da się bez, ale jak widać - trzeba mieć doswiadczenie, którego ja nie mam Pewnie część słoików by mi się popsuła i już nie byłoby kosztowo tak fajnie... Takie popsute śliski też podnoszą ogólny koszt.

Z resztą tutaj też widzę, że dziewczyny robią z cukrem. Dlatego odpuszczam temat i kupuje syfiaste dżemy na promocji za 3, 5 -4 zł, ale przynajmniej psychicznie zadowolona, że bez cukru

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Ja robię z cukrem, ale sama ich nie jem ogólnie nie lubię dżemu, ale mam w domu fanów i to fanów słodkich dżemów
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:43   #4046
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Natomiast! spodobał mi się tutaj czyjś pomysł zamrożonych rozgniecionych truskawek w małych porcjach. I to chyba spróbuję, mam mały zamrażalnik, ale powoli wyzbywam się mleka mrożonego, więc mala szuflada mi się zwolni i coś tam wejdzie. W sumie fajny sposób, bo rozgniecionych owoców wejdzie więcej niż mrożone w całości.
Ja dżemy używam do owsianki 1-2 łyżeczki i tak mrożone truskawki będą spoko

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:44   #4047
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Mając własne owoce z działki to się opłaca robić przetwory, inaczej to tak nie bardzo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:45   #4048
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja robię z cukrem, ale sama ich nie jem ogólnie nie lubię dżemu, ale mam w domu fanów i to fanów słodkich dżemów
Jak masz dla kogo to fajna opcja ja i mój TZ nie słodzimy, więc sloiki byłyby dla... Nikogo

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 11:54   #4049
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Tanio. U mnie łubianka kilka dni temu wyszła 24 zł.
U mnie 10 za kg truskawek i ani złocisza mniej. Nigdzie, drogi czy tani targ, rolnicy czy nie, wszędzie tyle lub więcej.
Tak naprawdę nie wiem jak by to miało się opłacać... Bardzo mało jem przetworów i najzwyklejszy słoik że sklepu 'jak coś' wystarczy.
W zeszłym roku dostałam wiadro małych śliwek i robiłam w żelu, no ale to była darmowa dostawa Słoiki jakieś też się znalazły. Koszt - czas i prąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 12:02   #4050
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
i ty krótko gotujesz te bez cukru?

Te bez cukru trzeba gotować długo.
Aż do zgęstnienia.
Potem je dodatkowo wekuję.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.