Przesuwanie okresu / krwawienia z odstawienia - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-30, 19:32   #151
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
zahamować okres...

witam!
mam 18 lat, chciałabym na jakiś bliżej nieokreślony czas zatrzymać krwawienia miesiączkowe wiem, że jest to możliwe, ale zanim wybiorę się do lekarza chciałbym trochę się na ten temat dowiedzieć.
To się zapewne osiąga przyjmując tabletki right?;] Ma to jakieś skutki uboczne: tycie, ZAROST czy cos w tym rodzaju?
bo qrcze wakacje juz blisko ;\

z gory dziekuje za informacje
pozdrawiam
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 19:36   #152
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: zahamować okres...

bez tabletek go nie zachamujesz a że jestes młoda to takiej metody nie polecam tabletki szkodzą bardzo jak sama wiesz


asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 19:46   #153
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

no ja oczywiście myślałam o używaniu tabletek tylko nie orientuję sie za bardzo, jakie skutki to może za sobą pociągnąc... a Ty próbowałaś kiedyś takiej metody?
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 20:06   #154
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: zahamować okres...

Jedynie tabletki antykonpecpyjne mogą "zatrzymać" krwawienie. Wiąże się to z tym, że nie robisz przerwy pomiedzy opakowaniami. Stały system to 21 dni czyli 21 tabletek po czym 7 dni przerwy bez tabletek. Można jednak w celu przesuniecia okresu pominąć 7 dniową przerwę. Z tego co mi wiadomo można taką czynność stosować nawet do 6 miesiecy.

Skutki uboczne mogą byc różne, każda z nas jest inna i każdej odpowiadają inne tabletki. Najczęstsze skutki uboczne to plamienia, ból piersi, spadek libido, bóle głowy, mdłości, ogólne złe samopoczucie. Lekarz najlepiej dobierze dla Ciebie tabletki, po badaniu i wywiadzie, jadnak nie świdczy to o tym, że dobrze trafi. O zarost to raczej nie musisz się martwić.

Pomyślałambym jednak na Twoim miejscu o tym, czy bedziesz w stanie, czy bedziesz pamietała o systematycznym przyjmowaniu tabletek bo to bardzo ważne przy tej metodzie antykoncepcji.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 21:17   #155
camelka1
Raczkowanie
 
Avatar camelka1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 82
Dot.: zahamować okres...

martuch myślę, że podjęcie decyzji o wstrzymaniu miesiączki bez uzasadnionego, poważnego powodu nie bardzo jest wskazane, tym bardziej, że jesteś bardzo młoda osobą.
Oczywiście można przesunąć okres w czasie przyjmując odpowiednie dawki progesteronu w postaci tabletek doustnych lub dopochwowych np. luteiny lub duphastonu przez określoną ilość dni ( w tym czasie okres nie wystapi ). Należy jednak mieć na uwadze skutki uboczne zażywania tych leków.
camelka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 21:37   #156
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

juz raz miałam tabletki przesuwające okres...jakaś "provera" czy coś takiego. z tym, że okres mozna dzieki nim przyspieszyć nawet o miesiąc, po to, żeby następny mieć z głowy no, ale tak czy tak kiedys musi on się pojawić, a przesuwanie nic mi nie da. wybiore sie do lekarza zobaczymy co wymysli
dzieki za rady buzki )
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 22:03   #157
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zahamować okres...

a tak btw to po co Ci zatrzymanie okresu ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 15:55   #158
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

po pierwsze są wakacje, wtedy sie zazwyczaj siedzi na basenie, a poza tym ogolnie uprawiam rozne sporty, jezdze na obozy sportowe, chodze na basen i troche mi to przeszkadza :P akurat zazywanie tabletek codziennie to nie problem.
widzę ze muszę sie przejsc do lekarza, zawsze mozna sprobowac. jak bede sie bardzo zle czula to odstawie dzieki za odp dzieffczyny
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 16:07   #159
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zahamować okres...

oj dziewczyno, czy naprawdę nie jesteś w stanie przeżyć tych pare dni w miesiącu i wolisz się truć hormonami? A co jak później będziesz miała jakieś komplikacje? Tabletki to jest poważna sprawa, "widzimisię" to jest ostatni powód jaki ja bym przyjęła do zażywania tabletek gdybym była lekarzem. Lepiej się zastanów.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 16:14   #160
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: zahamować okres...

Witam,
Martuch, przeciez te pare dni w miesiacu to az nie jest nic takiego strasznego i wydaje mi sie ze lepiej miec normalnie okres bez zadnych pozniejszych komplikacji niz brac hormony bez waznego powodu tylko na taka wlasna zachcianke a pozniej co chwilke biegac do lekarza i leczyc sie bo np. zatrzyma Ci sie okres i bedzie trzeba przyjmowac kolejne specyfiki itd.
A te pare dni w miesiacu to tez mozna przyjemnie spedzic, np. zamiast na jakies cwiczonka isc to sobie pojdziesz do kina

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 11:52   #161
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

margitta, antykoncpecja to tez wg ciebie widzimisie? pierwszy raz slysze opinie ze zazywanie srodkow antykoncepcyjnych, a one chyba wlasnie sluza do zatrzymywania okresu, to trucie sie )
przejde sie do lekarza a jak nic nie wymysli, to no najwyzej zostanie mi kino
pa ; )
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 12:14   #162
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: zahamować okres...

widzę martuch, że przesunięcie okresu to dla Ciebie ot taka błaha i prosta sprawa... tzn. rozumiem, że bardzo Ci na tym zależy, ale...

po pierwsze to zawsze jakaś ingerencja w funkcjonowanie organizmu i coś nie chce mi się wierzyć, że przechodzi bez echa , znam wiele przypdków kiedy dziewczyny za pomocą tabletek starały manipulować krwawieniem, ale trzeba to robić z głową...

też kiedyś 'na gwałt' chciałam wstrzymać miesiączkę, wydawało mi się, że to jedyne najlepsze rozwiązanie, ale ostatecznie nie zrobiłam tego;
za to żeby miesiączka trwała krócej i nie była tak 'obfita' poradzono mi bym zażywała tabletki hemorigen (być może pomyliłam coś z nazwą) i to okazało się świetnym rozwiązaniem.

Choć może to dla mnie tak proste, bo miesiączka nigdy nie przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu i nie zdarzyło się jeszcze bym odmówiła sobie czegoś ze wwzględu na nią...
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 12:31   #163
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

rzeczywiscie, jesli lekarz odradzi mi inne metody, to skorzystam z Twojej rady i sprawię sobie tabletki ktore zmniejszają obfitosc okresu i skracają go zawsze to jakies ułatwienie, dzieki : -)
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 12:37   #164
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: zahamować okres...

Warto wiedziec ze proba zahamowania okresu pigulkami nie zawsze przynosi pozytywny efekt - okresu nie bedziesz miala ale moga sie pojawic plamienia trwajace po kilka dni i wracajace po krotkiej przerwie.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:31   #165
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zahamować okres...

Cytat:
Napisane przez -=martuch=-
margitta, antykoncpecja to tez wg ciebie widzimisie? pierwszy raz slysze opinie ze zazywanie srodkow antykoncepcyjnych, a one chyba wlasnie sluza do zatrzymywania okresu, to trucie sie )
przejde sie do lekarza a jak nic nie wymysli, to no najwyzej zostanie mi kino
pa ; )

Droga murtucho, antykoncepchja absolutnie nie jest żadnym widzimisię. Ale ty o antykoncepcji nie napisałaś ani słowa. Twój powód (wygoda) uważam za widzimisię. I tabletki atykoncepcyjne NIE SŁUŻĄ do zatrzymywania okresu. Przy odpowienim stosowaniu mogą zatrzymać, ale nie jest to ich celem. Pozdrawiam.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:45   #166
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

no faktycznie to nie jest ich celem, ale mozna je do tego celu wykorzystac wygoda jest wystarczającym powodem, o ile tabletki nie szkodą.
no bo faktycznie, za cenę wygody nie chciałabym sie w jakis sposob 'truc'. nigdy wczesniej sie tym nie interesowalam, wiec moja wiedza na ten temat nie jest zbyt szeroka-dlatego tez wybiore sie do lekarza. wydaje mi sie ze ktos juz wczesniej doszedl do wniosku, ze okres moze byc czasem naprawde klopotliwy i juz wymyslili jakies sposoby na jego wyeliminowanie na czas, kiedy nie jest potrzebny
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:16   #167
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: zahamować okres...

No cóż.. Tobie sie może wydawać, że okres nie jest potrzebny.. Ale jestem pewna, że twój organizm uważa inaczej. w końcu po to natura nas tak ustawiła, że mamy okres co miesiąc, żeby tak właśnie było. 2 ręce i 2 nogi tez mamy po coś i jakoś nie przyszło ci do głowy usunięcie lewej ręki, bo rzadko jej używasz, lub tymczasowo nie jest Ci potrzebna.. A tabletki antyknocepcyjne to hormony, które nie pozostają bez wpływu na Twoje zdrowie. To nie są cukierki, ani witaminki. Przeczytaj sobie wątek "uniwersalna ulotka" i zobacz jakie skutki uboczne mają.. Może to Ci przemówi do rozumu.. Zresztą chyba nie trzeba, bo żaden normalny ginekolog nie przepisze ci anty, bo nie masz ochoty na okres..

Edytowane przez tutusia
Czas edycji: 2006-06-03 o 23:33
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 16:04   #168
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zahamować okres...

Martucha-gratuluję podejścia do tak ważnej sprawy jaką są tabletki antykoncepcyjne
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 21:18   #169
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zahamować okres...

Czy Ty przestajesz myslec bo mamy prawie koniec roku szkolnego? zastanow sie jeszcze z 20 razy co masz zamiar zrobic. Tabletka anty jest dla kobiet, ktore chca sie ZABEZPIECZYC PRZED NIECHCIANA CIAZA nie dla dziewczynek, ktorym sie nie podoba to ze matka natura obdarzyla je comiesieczna niespodzianka. Hormony to nie jest witamina C ! naprawde gratuluje intelektu. i NIE MOZNA uzywac tabletek anty zaby zachamowac okres. Znaczy oczywiscie mozna, ale nie ejst to zdrowe i na pewno nie wykozystywane dla wlasnego widzimisie. Wybaczcie dziewczyny ale jestem przeczulona na czyjas zabawe hormonami bo widzialam jak to sie konczy ;/

W ogole to ciekawe czy podczas pierwszego juz opakowania mozna nie robic 7 dni przerwy ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 21:32   #170
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zahamować okres...

Cytat:
Napisane przez -=martuch=-
zazywanie srodkow antykoncepcyjnych, a one chyba wlasnie sluza do zatrzymywania okresu, to trucie sie )
Oj, martuch - środki antykoncepcyjne chyba jednak mają inny cel, niż zatrzymywanie okresu
Odradzam ci ten pomysł
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 22:09   #171
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: zahamować okres...

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ
Czy Ty przestajesz myslec bo mamy prawie koniec roku szkolnego? zastanow sie jeszcze z 20 razy co masz zamiar zrobic. Tabletka anty jest dla kobiet, ktore chca sie ZABEZPIECZYC PRZED NIECHCIANA CIAZA nie dla dziewczynek, ktorym sie nie podoba to ze matka natura obdarzyla je comiesieczna niespodzianka. Hormony to nie jest witamina C ! naprawde gratuluje intelektu. i NIE MOZNA uzywac tabletek anty zaby zachamowac okres. Znaczy oczywiscie mozna, ale nie ejst to zdrowe i na pewno nie wykozystywane dla wlasnego widzimisie. Wybaczcie dziewczyny ale jestem przeczulona na czyjas zabawe hormonami bo widzialam jak to sie konczy ;/

W ogole to ciekawe czy podczas pierwszego juz opakowania mozna nie robic 7 dni przerwy ?
Upominam za wycieczki w stronę intelektu - proszę przeczytać sobie regulamin. Może czas na małą powtórkę? Kolejne, podobne posty skończą się wpisem do forumowego pamiętnika.

Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:54   #172
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

Cytat:
i jakoś nie przyszło ci do głowy usunięcie lewej ręki, bo rzadko jej używasz, lub tymczasowo nie jest Ci potrzebna.. A tabletki antyknocepcyjne to hormony, które nie pozostają bez wpływu na Twoje zdrowie. To nie są cukierki, ani witaminki
akurat jestem leworęczna nie wiem czy czytalas moje poprzednie posty: pisalam w nich, ze zamierzam sie wybrac do lekarza i zdaje sobie sprawe z tego, ze z tabletkami nie ma zabawy. Nie musisz mi tego tlumaczyc. Tak czy inaczej dzieki za zainteresowanie tematem. Popatrz na to z innej strony: za pare lat z pewnoscia zdecyduje sie na antykoncepcje (nie z powodu zatrzymania okresu, ale będę uzywac tych tabletek do tego, czemu faktycznie są przeznaczone) - czy dorosłym kobietom tak stanowczno odradza sie antykoncepcje i argumentując ze to takie szkodliwe?? Byc moze szkodliwe, ale czasami KONIECZNE.

Cytat:
Hormony to nie jest witamina C! naprawde gratuluje intelektu.
masz mniej-wiecej pojecie, o co pytałam zakładając ten wątek? nie potrzebuje twoich rad na temat tego czy zdecydowac sie na zazywanie tabletek czy nie pytałam dziewczyn, czy wiedzą, jakie są skutki uboczne ich zazywania - bóle głowy, nudnosci - niektorzy zrozumieli moje pytanie .
przeczytaj sobie to, co napisałam pare postow wczesniej - zamierzam przejsc sie z tym do lekarza, nie opieram sie tylko na tym, co wyczytam na forum. Nie wiesz o co pytam, to nie pisz
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:13   #173
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: zahamować okres...

Cytat:
Napisane przez -=martuch=-
akurat jestem leworęczna nie wiem czy czytalas moje poprzednie posty: pisalam w nich, ze zamierzam sie wybrac do lekarza i zdaje sobie sprawe z tego, ze z tabletkami nie ma zabawy. Nie musisz mi tego tlumaczyc. Tak czy inaczej dzieki za zainteresowanie tematem. Popatrz na to z innej strony: za pare lat z pewnoscia zdecyduje sie na antykoncepcje (nie z powodu zatrzymania okresu, ale będę uzywac tych tabletek do tego, czemu faktycznie są przeznaczone) - czy dorosłym kobietom tak stanowczno odradza sie antykoncepcje i argumentując ze to takie szkodliwe?? Byc moze szkodliwe, ale czasami KONIECZNE.

masz mniej-wiecej pojecie, o co pytałam zakładając ten wątek? nie potrzebuje twoich rad na temat tego czy zdecydowac sie na zazywanie tabletek czy nie pytałam dziewczyn, czy wiedzą, jakie są skutki uboczne ich zazywania - bóle głowy, nudnosci - niektorzy zrozumieli moje pytanie .
przeczytaj sobie to, co napisałam pare postow wczesniej - zamierzam przejsc sie z tym do lekarza, nie opieram sie tylko na tym, co wyczytam na forum. Nie wiesz o co pytam, to nie pisz
Za parę lat bedziesz w takim razie miała powód do brania tych tabletek zgodny z ich przeznaczeniem. Sama biore tabsy anty i wiem z czym to sie wiąże, wię rozbrajają mnie teskty, że nie mam ochoty na miesiączkę, wiec się 3 miesiące potruje hormonami, a jak mi sie spodoba życie bez niej to może i dłużej..
I nawet dorosłym kobietom stosującym tabletki w celu zabezpieczenia sie odradza sie nierobienie przerw, bo o po protu nie jest wskazane dla orgnizmu kobiety.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:41   #174
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

tutusia, na pewno masz racje, ze to w jakis sposob szkodzi, nie twierdze ze nie... Ale jak ktos tam wczesniej napisal, kazda z nas jest inna i na kazda tabletki moga miec inny wplyw. Byc moze w moim przypadku nie wplynie to az tak znacząco na moje samopoczucie i bede mogla brac leki bez przeszkod. Od tego jest wlasnie konsultacja z lekarzem Jesli poczuję, ze mi szkodzą, to rzecz jasna odstawię je - nie chodzi o to, by pozbyc sie okresu za wszelką cenę: wyeliminowac jedną niewygodę na rzecz innej.

----
btw czy ktoras z was w ogole kiedys zainteresowała sie mozliwoscią zatrzymania okresu? sądząc po waszych wypowiedziach i komentarzach to raczej nie. Moze są jakies srodki slużące temu? Jak czytam niektore odpowiedzi to wydaje mi sie, ze niektorzy czytaja po prostu ostatni post a nie moje pytanie . Zapytalam, czy ktoras z was kiedykolwiek stosowała jakies srodki i jak one działały i czy była to moze antykoncepcja.to dosc proste prawda? ale widze, ze trzeba jeszcze pare razy wytlumaczyć.
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 23:08   #175
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: zahamować okres...

Hmmm, ja biorę tabletki od kiedy skończyłam 16 lat, więc raczej nie jesteś za młoda. Zdarza mi się przesuwać okres, ale musze mieć ważny powód (jakaś sytuacja w której wiem, że okres naprawdę by mnie bardzo ograniczał) bo jeśli chodzi o mnie to źle się wtedy czuję przez pierwsze dni a okres i tak przychodzi niespodziewanie pod koniec opakowania tabletek i jest bolesny (normalnie przy tabletkach raczej nie odczuwam bólów miesiączkowych) Tak więc nie wiem czy udałoby Ci się nawet z tabletkami wyeliminować okres na całe wakacje, ale tak naprawdę nie będziesz tego wiedzieć dopóki nie skontaktujesz się z lekarzem i nie wypróbujesz na sobie, bo każda z nas reaguje inaczej. Ale z mojego osobistego doświadczenia raczej nie polecam...
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 20:54   #176
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zahamować okres...

dziewczynko czy Tobie przypadkiem myslenie sie wylaczylo po koniec roku szkolnego ? chyba nie doroslas jeszcze do takich rzeczy jak tabletki anty
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 08:19   #177
-=martuch=-
Przyczajenie
 
Avatar -=martuch=-
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
Dot.: zahamować okres...

ci sie zdaje, ze jestes dorosła, bo masz 3 czy 4 lata więcej ode mnie? fajna jestes powtarzasz sie.

dobra, sądzę, ze juz tak odeszlismy od tematu, dla ktorego załozyłam ten wątek, ze nie warto go kontynuować. w kazdym razie mnie nie interesują opinie koscielnych dziewczynek, ktore uwazają ze antykoncepcja to ZLO

dziekuje wszystkim ktorzy zrozumieli temat i udzielili mi jakichs przydatne i związanych z nim odpowiedzi. pa
-=martuch=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 12:27   #178
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zahamować okres...

biore tabletki anty od roku i tylko po to zeby moja mama nie zostala za wczesnie babcia 3-4 lata czy rok co za roznica? chyba kwestia psychiki liczy sie tu bardziej trzymaj sie dziecko mam nadzieje ze nie rozwalisz sobie gospodarki hormonalnej przez wlasna glupote
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 05:34   #179
kamaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 14
Dot.: zahamować okres...

Martucha ja mam 17 lat i już dwa razy przesuwałam sobie okres, a tylko dlatego, że ja podczas okresu dostaje conajmniej 2 zastrzyki przeciwbólowe i przez 2-3 dni nie chodzę do szkoły,bo ze mnie się leje dosłownie. Badali mnie, wszystko w porządku, przejdzie mi po ciąży (rzekomo?? szlag by trafił!). Zdesperowana udałam się po raz któryś tam do geolożki mojej czy się można tego pozbyć (a co tam 15 lat miałam :P), no i nie można, można przesunąć najlepiej, żeby nie było skutków ubocznych o 10 dni.. No i przesuwałam dwa razy, dla mnie efekty super bo mnie w koncu nie bolało te dwa razy, ale za to gospodarka hormonalna i samopoczucie tragedia, miałam za dużo męskich hormonów a co za tym idzie trochę za dużo kudłów, dobrze że na nogach a nie na twarzy. W każdym bądź razie nie polecam nikomu, jeżeli ja wytrzymuje i nic z moim okresem nie robie (chyba, że jakies kolonie, ale w tym roku się ładnie zgrało ) to ty powinnaś tym bardziej.. Pozdrawiam.. P.S : okres przesuwałam oczywiscie tabletkami anty 7 dni po jednej, 3 ostatnie po 2, "RIGEVIDON" <-- chyba tak to sie zwało, takie w błękitnym opakowaniu
kamaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 20:16   #180
white-tree
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 47
Smile Dot.: Jak go opóźnić ?!

Wróciłam już z wycieczki
I teraz już też nie wierze w tą witamine C.. Przynajmniej u mnie się to nie sprawdziło. Przed wyjazdem troche źle się czułam, brałam kilka razy Polopiryne S, Gripex i DUŻO wit. C. A co z okresem? Wcale się nie opóźnił!
Ale jakoś przeżyłam.. Było BARDZO FAJNIE i zapomniałam o nim
Tym razem też nie używałam jeszcze tamponów, może kiedyś się przełamie i spróbuje
Pozdrawiam wszystkich
__________________
Where we lay side by side
Tightly wrapped together
Safe from the outside.
white-tree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-27 19:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.