Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-31, 13:05   #1
she922
Raczkowanie
 
Avatar she922
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 55
Exclamation

Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA


Chce zacząć kurację Aknenorminem. Byłam u dermatolog i wszystko mi powiedziała. Że skuteczność gwarantowana ale:
1. Nie można zajść w ciąże, oddawać krwi itp/
2. Inne skutki uboczne
Mam całą broszurę informacyjna o tym leku ale chciałabym wiedzieć czy któraś z Was może jest w trakcie tej terapii lub ją skończyła i jakie są wasze wrażenia? Czy rzeczywiście skutki uboczne mogą być takie doleliwe?
Nie jestem w wieku rozrodczym i nie zacznę przyjmować antykoncepcji, bo nie mam jak narazie szans na zajście w ciąże (mam 16 lat ).
Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi
she922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:21   #2
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

aknenormin to praktycznie to samo co curacne, roacuttan czy izotek, ogólnie wpisz w wyszukiwarce retinoidy doustnie i Ci wyskoczy kilka ciekawych wątków
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:29   #3
Sylt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witam!
to wiadomość do wszystkich którzy chcą się leczyć Aknenorminem lub podobnym preparatem!!! NIE rozpoczynaj leczenia jeśli nie jesteś całkowicie pewien/a, że nie masz zapalenie migdałów, próchnicy lub innych stanów zapalnych!!!
Ja jestem po terapii Aknenorminem i po pół roku od zakończenia prawie 5 miesięcznego leczenia wyglądam jak przed leczeniem ... czyli witajcie pryszcze!!!
okazało się (co przed terapią zbagatelizowałam) że mam chore migdały! i niestety chrosty wróciły!!! teraz czekam na usunięcie migdałów i modle się żeby to coś dało!!!
Mam 33lata i od 18lat walczę z pryszczami różnymi sposobami. mam to na twarzy na głowie na plecach i na dekolcie i czasem nawet na Pupie! Patrzę w lustro i chcę krzyczeć! Wydałam kupę kasy na leczenie i tylko pół roku mogłam się cieszyć gładka skórą!
Zęby ma zdrowe, ginekolog też twierdzi, że wszystko OK i tylko Pani Laryngolog jak zobaczyła moje migdały to bez słowa dała skierowanie na usunięcie! na moje pytania powiedziała mi krótko pryszcze, bóle w stawach i inne objawy mogą ustąpić ale po wyrwaniu migdałów. nawet nie miałam pojęcia, że moje migdałki są chore... ale kasa za leczenie Aknenorminem już do mnie nie wróci!!! wieć przestrzegam wszystkich, że lek nie będzie działał jeśli coś zaniedbamy!
pozdrawiam
Sylt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:28   #4
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Dlugi watek na ten temat jest w biochemii urody.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 14:03   #5
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

mnie dziwi opinia , że nie ma się szans zajścia w ciążę mając 16 lat...a skąd niby ciąże u 12, 13, 14 latek? jak one mogą to ty też, no chyba, że nie masz chłopaka ;p
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:36   #6
Mia 23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wszędzie
Wiadomości: 32
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cytat:
Napisane przez Sylt Pokaż wiadomość
Witam!
to wiadomość do wszystkich którzy chcą się leczyć Aknenorminem lub podobnym preparatem!!! NIE rozpoczynaj leczenia jeśli nie jesteś całkowicie pewien/a, że nie masz zapalenie migdałów, próchnicy lub innych stanów zapalnych!!!
Ja jestem po terapii Aknenorminem i po pół roku od zakończenia prawie 5 miesięcznego leczenia wyglądam jak przed leczeniem ... czyli witajcie pryszcze!!!
okazało się (co przed terapią zbagatelizowałam) że mam chore migdały! i niestety chrosty wróciły!!! teraz czekam na usunięcie migdałów i modle się żeby to coś dało!!!
Mam 33lata i od 18lat walczę z pryszczami różnymi sposobami. mam to na twarzy na głowie na plecach i na dekolcie i czasem nawet na Pupie! Patrzę w lustro i chcę krzyczeć! Wydałam kupę kasy na leczenie i tylko pół roku mogłam się cieszyć gładka skórą!
Zęby ma zdrowe, ginekolog też twierdzi, że wszystko OK i tylko Pani Laryngolog jak zobaczyła moje migdały to bez słowa dała skierowanie na usunięcie! na moje pytania powiedziała mi krótko pryszcze, bóle w stawach i inne objawy mogą ustąpić ale po wyrwaniu migdałów. nawet nie miałam pojęcia, że moje migdałki są chore... ale kasa za leczenie Aknenorminem już do mnie nie wróci!!! wieć przestrzegam wszystkich, że lek nie będzie działał jeśli coś zaniedbamy!
pozdrawiam
witaj,

ja tez mecze sie z tradzikiem i wlasnie kilka dni temu kolezanka powiedziala mi o zirteksie - cos na ksztalt Twojego aknenorminu... i tak mysle o leczeniu tym preparatem (slyszalam ze bedac w trakcie terapii nie mozna zajsc w ciaze i ze leczenie jest bardzo kosztowne ?? to prawda??ile kosztuje miesieczna kuracja?
a jeszcze jedno, ja mam powiekszone migdalki ale moja lekarka powiedziala ze jesli nie mam anginy kilka razy w roku to nie zaleca mi ich usuwac...myslisz ze one moga wplywac na to ze tradzik nadal sie u mnie utrzymuje??? - glownie w okolicach zuchwy - pod broda!! okolice uszu - nawet same uszy!! i policzki okolice uszu
jak myslisz? a co mozesz powiedziec o tym leczeniu Aknenormin"em??jak sie po nim czulas??
pozdrawiam i czekam na opinie...........
Mia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 17:35   #7
Bogumil_co_lubi_kozy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witam drogie Panie, właśnie wczoraj wziąłem ostatnią tabletkę Aknenormin, moja kuracja trwała od września ubiegłego roku. Powinna trwać dłużej, lecz została skrócona przez mojego dermatologa, ze względu na dobre i szybkie efekty. Wcześniej byłem leczony bezskutecznie antybiotykami i innymi specyfikami. Obecnie nie wyskakują mi żadne nowe wypryski właściwie już od paru miesięcy. W trakcie kuracji nie miałem żadnych skutków uboczny, nie odczuwałem, że biorę ten lek w żadne sposób poza wyschniętymi ustami jak również skóry w ich okolicy. Także jak na razie jestem z niego zadowolony. Oczywiście może być nawrót trądziku jednak pojawi się on w mniejszym stopniu. Branie tego leku jest poprzedzone badaniami na podstawie, których lekarz stwierdzi czy dana osoba może go przyjmować.
Jeśli chodzi o ciąże to, oczywiście można zajść w ciąże. Jednak jest to zabranianie z tego względu, że ten lek może negatywnie wpłynąć na napoczęte dziecko.
Odnośnie ceny leku, to u mnie jedno opakowanie Aknenormin kosztuje ok. 120zł, ja w trakcie terapii zużyłem ok. 11-12 opakowań.
Bogumil_co_lubi_kozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 18:09   #8
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Wszystkie takie informacje to powinien podać LEKARZ
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 13:38   #9
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

polecam tą stronę- istna kopalnia wiedzy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407292
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 10:04   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

podstawa terapii aknenorminem, to dobry lekarz, który wszystko wytłumaczy, wyjaśni, zrobi odpowiednie badania i da właściwe zalecenia i kontroluje organizm pacjenta oraz oczywiście przestrzeganie jego zaleceń. wtedy w zasadzie są małe szanse na NIE wyleczenie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:55   #11
Sylt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Aknenormin, no cóż... temat rzeka. 1. trzeba zbadać krew na cholesterol i trójglicerydy.
2. poza tym że zeszła mi 1000 razy skóra z ust, to nie miałam żadnych środków ubocznych
3. terapia jest kosztowna, na początek koło 1.000zł na miesiąc.
4. później ja zimniejsza się dawką to jest taniej.
5. było fajnie ale wróciły... tak tak pryszcze wróciły.
Sylt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 11:25   #12
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

uważam że ten wątek powinien być połączony z wątkiem który odpowiada na wsyztskie zadane tu pytania:

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthr...1#post16228001


po co dublować temat?








i tak poza tym do osoby powyżej:

jakie 1000 zł miesięcznie?

eee.... ja wydałam 81 na lek, plus 15 na krem i pomadkę. więcej na dzień dzisiejszy mi nie potrzeba.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-01-11 o 21:53
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 10:03   #13
studi22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Konczę już 2 op. Aknenorminu 20 i nie miałam objawów nieporządanych no może poza suchością w ustach, ale to da się przeżyć za to efekty super. W dodatku znalazłam bardzo tanią aptekę w Krakowie przy ulicy Gertrudy na przeciwko Wawelu tam za aknenormin placę 69 zlotych i w dodatku nabyłam tam dobre kosmetyki do pielegnacji twarzy w bardzo rozsądnych cenach
studi22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 10:04   #14
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Ja jestem rok po zakonczeniu kuracji Akne. Objawy typowe: wysuszenie ust, sluzowki nosa, przesuszenie skory - nic poza tym. Tolerancja bardzo dobra, bezproblemowo. Trzeba brac tabletki anty, bo zajscie w ciaze jest wykluczone. Są czesto robione rózne badania.
Koszty zależa od dawki, ktora sie przyjmuje. Ja bralam i slabsza wersje leku i mocniejsza. Średnio ok 100zl opakownie mnie kosztowalo, a na miesiac byly 2 op.
Pozostale leki (masci, maseczka) raz zakupione starczyly mi na cala kuracje niemal.
Jednak dodatkowym kosztem byly zabiegi peelingujace (100zl) likwidujace blizny. Mialam 2 serie po ok 5-6 zabiegow (juz nie pamietam).
Po roku od zakonczenia, mialam wrazenie, ze przyszedl maly nawrot - wzielam opakownie Tetralysalu, lekarka zapisala mi tez masci itp. i sytuacja sie unormowala.

Jednak czasem cos wyskoczy (raczej niegrozne czerwone wypryski), co z reguly szybko znika - nie jest to problemowe. Przed miesiaczka zazwyczaj jest nasilenie. Jednak wszystko do 'przezycia', nie jest to niepokojace, ani szczegolnie uciazliwe.
Cala kuracja po podliczeniu kosztow wizyt, lekow, zabiegow wyszla mnie ok 3000 zl.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą

Edytowane przez Yenotek
Czas edycji: 2010-11-21 o 10:07
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:51   #15
renata1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witam,
Mam takie pytanie: Czy nie ma żadnych przeciwwskazań podczs stosowania plastrów rozgrzewających (na dolne partie kręgosłupa) i jednoczesne branie leku aknenormin, ktory powoduje suchosc skory? Mam plastry zwykle i zelowe, w tej chwili mam zalozone zwykle i czuje bardziej pieczenie niz rozgrzewanie i widac spod plastra ze skora jest dosyc czerwona. Biore jedna tabletke dziennie aknenorminu 20 mg. Czy lepiej zamienic na plastry zelowe czy wcale ich nie uzywac? Proszę o pomoc!
renata1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:24   #16
pauula060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Jestem w trakcie terapii Aknenorminem i jestem zachwycona !

Mój trądzik aktualnie nie jest zbyt zaawansowany, to jest przeciętne około 5-8 krost plus zaczerwienienia no i maleńkie blizny. Problem mój polega na tym, że walczę z nim już około 5 lat.
Początkowo stosowałam maści ogólnie dostępne w aptece, potem wybrałam się do dermatologa i dostałam maści na receptę i specjalnie robione, pewnej zimy stan mojej twarzy był straszny ! ropna maskara (chwała mojemu chłopakowi że mnie nie zostawił ) i dostałam wtedy antybiotyk, nieco załagodziło, potem znowu maści, żadnej rewelacji.
Od stycznia do czerwca tamtego roku brałam antybiotyk Tetralysal, efekty mizerne i poza wieczornymi bólami żołądka nie uzyskałam wiele więcej.
Podsumowując, po pół roku brania Tetralysal'u takie same efekty jak 11 tabletek Aknenorminu
Przy czwartej tabletce czułam już suchość ust, przy szóstej suchość dłoni, dzisiaj rano wzięłam jedenastą i suchość również wokół nosa i w kącikach oczu (ogólnie mam problemy z suchością skóry zimą)
Te drobne skutki uboczne w postaci suchości to nic z bólami żołądka przy Tetralysal'u

UWAGA ! dzięki Aknenorminowi mamy szansę na czyste buźki !

Pozdrawiam ;*
pauula060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:32   #17
limakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Kochani moi!
Zwracam się z mega wielką prośbą. Właśnie odwiedziłam bardzo dobrego dermatologa, który wytłumaczył mi, że mam dwie drogi leczenia 1- Tetracykliną, a 2- to Aknenormin, jednak ja się bardzo boję, tak pewnie każdy z nas tutaj. Proszę powiedźcie mi, czy w trakcie tego leku mieliście dużo tych ropnych wyprysków? Jak wyglądają pierwsze tygodnie? Ja się strasznie boję, bo pracuje w sklepie i boję się, że będę wszystkich straszyć ropniakami. Proszę, doradźcie mi co mam zrobić.
limakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:16   #18
pauula060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Lecz się Aknenorminem ! u mnie było widać poprawę już po kilku dniach przez 27 dni brania leku wyskoczyły mi dwie maleńkie krostki, a za to cała reszta się pięknie goi
pauula060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 21:42   #19
iponeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Yenotek możesz powiedzieć jakie zabiegi peelingujace miałaś usuwające blizny, bo mi dermatolog zabronił stosowania jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych typu peelingi, kwasy itp w trakcie kuracji Aknenorimem. Jakich maseczek i maści używałaś???

Jutro ide na badania jak będą ok to zaczynam terapie . Tylko mnie martwi bo jak dotąd nie używam antykoncepcji dopiero mam zamiar zacząć brać a w ulotce Aknenorimu przeczytałam że trzeba zacząć przyjmować anty miesiąc przed rozpoczęciem kuracji i miesiąc po. Czy mogę w tym samym czasie zacząć używać i to i to???? Czy ktoś z was nosi soczewki kontaktowe i jak branie leku wpływa na ich użytkowanie??

Ech sporo tych wątpliwości ...ale zrobię wszystko by się tego pozbyć dziadostwa z twarzy po prawie 15 latach walki....zaczynam od małej dawki 10 ml.
iponeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 10:09   #20
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

.



NIE DUBLUJCIE WĄTKÓW


Na temat kuracji IZOTRETINOINUM (składnik m.in. Aknernorminu), jest już jeden wielki, szczegółowy wątek. Nie zaśmiecajcie forum.
Wszystkie wasze pytania mają swoje odpowiedzi w tym wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407292













.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-01-28 o 10:13
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 18:51   #21
Roksana_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Biore Aknenormin od tygodnia i jak narazie nie widze żadnych polepszeń mojej skóry. Jedynie co się zmieniło to to, że od jakiś trzech dni zaczynam mieć strasznie suche usta, oczy i w gardle. Mój dermatolog powiedział mi, że tak ma być i żeby się tym nie przejmować KONIECZNIE WAŻNE JEST, ABY PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPI ZROBIĆ BADANIA, ABY UPEWNIĆ SIĘ CZY JESTEŚMY NA 100% ZDROWI.
Roksana_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:47   #22
Little Monster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Dzisiaj zaczynam pierwsza tabletka wzięta... dziwi mnie tylko, że lekarz nie zalecił żadnych badań ani o nic nie pytał... Powiedzcie mi czy wysyp jest zawsze i czy jest taki straszny?
Little Monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 16:32   #23
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA




NIE DUBLUJCIE WĄTKÓW


Na temat kuracji IZOTRETINOINUM (składnik m.in. Aknernorminu), jest już jeden wielki, szczegółowy wątek. Nie zaśmiecajcie forum.
Wszystkie wasze pytania mają swoje odpowiedzi w tym wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407292
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:12   #24
slomka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Stosuję aknenormin od dwóch tygodni i szczerze mówiąc u mnie nie było czegoś takiego jak "wysyp". Niby czytałam na przeróżnych forach i tym leku (o początkach jego brania) i było napisane właśnie o silnych wysypach na początku ale ja nic takiego nie mam i nie miałam A co do leczenie to moj dermatalog mi powiedział, że mam najpierw brać te tabletki przez jakieś dwa tyg i umówić się na badanie czy nic się nie dzieje z moją wątrobą (w środe ide do lekarza). Szczerze to nie odczuwam praktycznie, że stosuje ten lek jedynie co to strasznie mi skóra wyschła na twarzy i porobiły mi się czerowny plamki na kącikach ust (nie mam pojęcia czy to od tego leku :c ).
slomka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 15:59   #25
slomka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Jestem już po badaniach kilka dni i wyszło, że wszystko w porządku ze wszystkim. A co do skutków Aknenorminu to widze mega poprawe polecam ten lek.
slomka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 09:04   #26
Payton10
Przyczajenie
 
Avatar Payton10
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 16
Smile Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Biorę aknenormin już miesiąc i trzy tygodnie.

Nie widzę żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie. Stan mojej cery pogorszył się!

Pani Dermatolog nie przepisała mi dodatkowo żadnych kremów/maści.
Zażywam same proszki. Dawka: Raz dziennie.

Mam problem typowo grudkowo- zaskórnikowy.

Czy ktoś miał podobny problem jak ja? Już tracę wszelkie nadzieje...
Payton10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 11:40   #27
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Payton10- spokojnie, wysyp jest poządany , u mnie bylo tak samo i u mojej kolezanki- mega wysyp ale odczekaj 2 tyg. i bedzie pięknie, pięknie przez jakis rok, potem zacznie wracac , a jesli bedziesz miala szczescie (niewielu takie ma) to beda to tylko pojedyncze krosty
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 12:37   #28
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA




NIE DUBLUJCIE WĄTKÓW


Na temat kuracji IZOTRETINOINUM (składnik m.in. Aknernorminu), jest już jeden wielki, szczegółowy wątek. Nie zaśmiecajcie forum.
Wszystkie wasze pytania mają swoje odpowiedzi w tym wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407292
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:01   #29
Iwona16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Czesc , mam 18 lat w tym roku i walcze z tradzikiem juz jakies 5 lat , w sumie nawet dokladnie nie pamietam jaki to okres czasu , jakos w podstawowce sie to zaczelo i nadal sie ciagnie .... Leczylam sie 2 lata bez przerw u dermatologa , stosowalam przerozne masci, antybiotyki itd , chodzilam do kosmetyczki , probowalam diety (czyli ograniczenie slodyczy, fast foodow itd ) , niedawno bylam u endokrynologa , ktory zlecil mi badania i wyszlo mi , ze mam podniesiony testosteron i przepisal mi Atywie , koncze juz 3 opakowanie i nie ma zadnej poprawy w sumie jest tak jakbym nic nie brala . Nie mam juz sily na to , moj tradzik to strasznie tlusta cera , mnostwo zaskornikow i grudek czasami pojawia sie cos wiekszego i bolacego , oprocz tego mam okropnie wysypane plecy , myslicie , ze nadawalabym sie do kuracji izotekiem ? Przez jaki okres czasu trwal u was wysyp ( wiem , ze to sprawa indywidualna , ale chcialabym wiedziec ) ? Prosze pomozcie mi , bo mam juz tego dosyc , mam takiego dola , ze nie mam na nic ochoty juz ! ;(((
Iwona16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:48   #30
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cóż, doustna izotretynoina to absolutnie najlepszy lek na trądzik.

Sam fakt stosowania przeróżnych maści, żelów itp., które Tobie nie pomogły kwalifikuje Cię do leczenia izotretynoiną, bez względu na to czy masz duży czy mniejszy trądzik. Poszukaj dobrego dermatologa, który podjąłby się leczenia (istnieją lekarze, którzy sceptycznie podchodzą do Izoteku).

A jeśli mam Cię podnieść na duchu:
przed: http://postimage.org/image/nu566yhob/
po: http://imageshack.us/photo/my-images/851/dsc0190o.jpg/
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-06 19:16:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.