Alergia na PPD zawarte w hennie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 00:59   #1
kkaasiulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Unhappy

Alergia na PPD zawarte w hennie


Witam Was kobietki. Mam spory problem, kilka dni temu postanowilam ufarbowac sobie brwii i rzesy 'czarna henna'. Wszystko poszlo gladko, ale gdy obudzilam sie na drugi dzien moje oczy byly spuchniete i zaropiale. Nastepnie na powierzchni powiek i brwii porobily mi sie swedzace i szczypiace krosty. Oczy czerwone jak u wampira.. WYbralam sie na pogotowie, lekarz stwierdzil zapalenie spojowek spowodowane substancja chemiczna zawarta w hennie, dostalam masc i krople przeciwbolowe. Gdy wspomnialam o wysypce stwierdzil, ze oczy sa wazniejsze do wyleczenia... Tak wiec samodzielnie szukalam w internecie informacji, okazalo sie, ze henna ktorej uzylam zawierala substancje silnie uczulajaca zwana PPD. Uzywam hydrocortizonu i zazywam Zyrtek, jednak poprawy nie widac, wrecz przeciwnie krostki sie mnoza, a to juz czwarty dzien! Dodam, ze za tydzien wyjezdzam na urlop. Czy ktoras z Was miala podobny problem? Jesli tak, to jak sie z tym uporalyscie i przede wszystkim ile czasu zajal Wam powrot do zdrowia?? Bardzo prosze o podpowiedzi!
kkaasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 17:37   #2
kkaasiulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Alergia na PPD zawarte w hennie

UP.... bardzo prosze o pomoc
kkaasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 15:53   #3
bublegum
Przyczajenie
 
Avatar bublegum
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3
Dot.: Alergia na PPD zawarte w hennie

Koniecznie idz do dermatologa, powinnas dostac jakis lek dodatkowo, jezeli te krostki sa od uczulenia.
__________________
[B]Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło [/B]
bublegum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 00:33   #4
kkaasiulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Alergia na PPD zawarte w hennie

Wlasciwie, to juz jest dobrze. Doktor dal mi masc sterydowa i w ciagu jednej nocy 'bable' wygoily sie przynajmniej w 30-40%. Nie swedzi juz prawie w ogole. Dostalam tez krople sterydowe i parafine do oczu i spojowki maja juz calkowicie normalny kolor. Pomoglo tez przemywanie oczu i skory sola fizjologiczna, a na opuchlizne oklady z ziemniaka! Zazywalam cetirizine raz dziennie. Mysle, ze w poniedzialek bedzie juz calkowicie dobrze, takze w moim przypadku okres trwania tej okropnej alergii to tydzien i 3dni. Zapewne zalezy to m.in. od obszaru jaki byl pokryty ta czarna henna, gdybym malowala wlosy, uczulenie byloby powazniejsze. Kiedy mi sie to przytrafilo szukalam w internecie informacji na ten temat, ale niewiele ich jest, takze mam nadzieje, ze ten post komus posluzy Na pewno jeszcze nie jedna osoba sie przejedzie na malowaniu brwii, a to paskudztwo jest naprawde wyjatkowo nieprzyjemne.
kkaasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-03 01:33:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.