Jest na to jakaś rada? Trądzik, pory, zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 13:04   #1
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724

Jest na to jakaś rada? Trądzik, pory, zaskórniki


Witam serdecznie! Mam 27 lat, posiadam cerę mieszaną - w strefie T lekko się przetłuszcza, na policzkach jest normalna. Od około 7 lat borykam się z problemami ze skórą na twarzy. Po ciąży przywitałam na twarzy trądzik - są okresy kiedy nie wyskakuje mi nic a np w chwili obecnej mam pokryte wypryskami około 85% twarzy. Nieraz nasilają się przed miesiączką, ale teraz akurat nie jestem przed a wysyp jest przeogromny. Najczęściej są to duże bolące gule, które nieraz zamieniają się na wypryski z ropą. Bardzo długo się goją - około 3 tygodni a w miejscu ich wystąpienia potem zostają brązowe blizny. Najczęściej je mam na skroniach oraz na policzkach oraz pod brodą. Od około roku doszły zaskórniki na nosie - mam cały w okropnych wielkich kropkach Dodatkowo około 2 miesiące temu zauważyłam, że na kościach policzkowych mam rozszerzone pory.
Stosuję różne żele, maseczki, kremy, domowe sposoby i nic jeszcze mi nie pomogło. Jak się wyzbyć chociaż jednej z tych brzydkich dolegliwości? Bardzo proszę o pomoc.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 16:20   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jest na to jakaś rada? Trądzik, pory, zaskórniki

może zasięgnij rady dermatologa
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 19:48   #3
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Jest na to jakaś rada? Trądzik, pory, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! Mam 27 lat, posiadam cerę mieszaną - w strefie T lekko się przetłuszcza, na policzkach jest normalna. Od około 7 lat borykam się z problemami ze skórą na twarzy. Po ciąży przywitałam na twarzy trądzik - są okresy kiedy nie wyskakuje mi nic a np w chwili obecnej mam pokryte wypryskami około 85% twarzy. Nieraz nasilają się przed miesiączką, ale teraz akurat nie jestem przed a wysyp jest przeogromny. Najczęściej są to duże bolące gule, które nieraz zamieniają się na wypryski z ropą. Bardzo długo się goją - około 3 tygodni a w miejscu ich wystąpienia potem zostają brązowe blizny. Najczęściej je mam na skroniach oraz na policzkach oraz pod brodą. Od około roku doszły zaskórniki na nosie - mam cały w okropnych wielkich kropkach Dodatkowo około 2 miesiące temu zauważyłam, że na kościach policzkowych mam rozszerzone pory.
Stosuję różne żele, maseczki, kremy, domowe sposoby i nic jeszcze mi nie pomogło. Jak się wyzbyć chociaż jednej z tych brzydkich dolegliwości? Bardzo proszę o pomoc.
Pielęgnacja skóry mieszanej ze skłonnością do zmian trądzikowych jest bardzo trudna. Niestety z takimi problemami borykają się nie tylko nastolatki, ale również coraz częściej osoby po 20, 30 a nawet 40-tym roku życia. Domowe i kosmetyczne metody często nie dają żadnych efektów. Natomiast dzięki odpowiedniemu leczeniu oraz indywidualnie dobranemu programowi leczniczo-pielęgnacyjnemu możemy całkowicie pozbyć się trądziku, nawet tego najgorszego. W czasie pierwszej konsultacji ustalam plan działania: zlecam badania krwi konieczne przed rozpoczęciem leczenia tabletkami, także badania hormonalne, a następnie rozpoczynam leczenie doustne: w najcięższych przypadkach izotretinoiną, w lżejszych antybiotykiem i preparatami zawierającymi retinoidy, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy czy azelainowy. Później dobieram indywidulany program przeciwtrądzikowy, przeciwłojotokowy wraz z odpowiednimi preparatami nawilżającymi. Program ten pacjent kontynuuje również po zakończeniu leczenia doustnego aby nie dopuścić do ponownego powstawania zaskórników, które później mogą się przekształcać w większe grudki i krostki.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 11:46   #4
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Jest na to jakaś rada? Trądzik, pory, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! Mam 27 lat, posiadam cerę mieszaną - w strefie T lekko się przetłuszcza, na policzkach jest normalna. Od około 7 lat borykam się z problemami ze skórą na twarzy. Po ciąży przywitałam na twarzy trądzik - są okresy kiedy nie wyskakuje mi nic a np w chwili obecnej mam pokryte wypryskami około 85% twarzy. Nieraz nasilają się przed miesiączką, ale teraz akurat nie jestem przed a wysyp jest przeogromny. Najczęściej są to duże bolące gule, które nieraz zamieniają się na wypryski z ropą. Bardzo długo się goją - około 3 tygodni a w miejscu ich wystąpienia potem zostają brązowe blizny. Najczęściej je mam na skroniach oraz na policzkach oraz pod brodą. Od około roku doszły zaskórniki na nosie - mam cały w okropnych wielkich kropkach Dodatkowo około 2 miesiące temu zauważyłam, że na kościach policzkowych mam rozszerzone pory.
Stosuję różne żele, maseczki, kremy, domowe sposoby i nic jeszcze mi nie pomogło. Jak się wyzbyć chociaż jednej z tych brzydkich dolegliwości? Bardzo proszę o pomoc.
Nie wiem czy moja rada pomoże, ale spróbuj wizyty u alergologa i sprawdź, czy przypadkiem nie masz skazy białkowej. Mój szwagier przez lata męczył się ze zdiagnozowanym przez dermatologów trądzikiem, próbował mnóstwa metod włącznie ze złuszczaniem naskórka laserem. Aż w końcu znalazł się lekarz który skierował go na badania krwi i okazało się że wcale nie jest to trądzik tylko nabyte uczulenie na białko, które objawiało się identycznie jak u Ciebie. Duże, bolące, długo gojące się krosty, ropa zbierająca pod skórą, a wszystko udało się opanować zmianą diety i eliminacją białka. Teraz, po kilku latach, skóra mojego szwagra wygląda bardzo ładnie, widać kilka drobnych blizn po najgorszych i najgłębszych zmianach, ale jest już naprawdę bardzo ładnie. Niestety z diety trzeba było wyeliminować mleko, jajka i ich pochodne, bo nawet dodanie śmietanki do kawy wywołuje pojawianie się nowych krost, ale da się tak żyć bez większych problemów.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:46:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.