Mamy Wrześniowe 2022 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-30, 19:49   #121
emciaa90
Raczkowanie
 
Avatar emciaa90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 205
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Szkoda by było jakbyście stąd całkiem uciekły

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
emciaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 12:42   #122
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cześć, jeśli powstanie grupa na messenger, to dajcie znać, to się przyłączę.

Podczytuję Was cały czas, ale u mnie już bliziutko rozwiązanie, a na głowie mnóstwo spraw, i coś czuję, że to na dniach, a mam powody, bo syna urodziłam 10 dni przed terminem, chciałabym się mylić, bo małż też z zagranicy musi zjechać, fajnie by było, żeby zdążył na czas, no ale to matka natura tutaj rządzi. Fajnie by było, żebym i ja zdążyła na czas dojechać na cesarkę. Stres jest duży, a jutro mam ostatnią wizytę u mojego gina i już mi skierowanie wypisze na poród i jeszcze potem dentystę i jak się uda, to od razu do szpitala umówić poród, o ile nie urodzę po drodze (tfu, tfu), bo serio tak się już czuję, że jakbym zrobiła kilka podskoków teraz, to .....

Wyprawkę mamy prawie całą, wózek kupiliśmy nowy, a łóżeczko i sporo innych rzeczy mamy używane. Brakuje tylko ręcznika dla niemowlaka i pościeli do łóżeczka, ale to są rzeczy, które chyba po porodzie dopiero kupimy, nie są pilne.



Szumisia już mój syn kupił dla swojej siostrzyczki tego Zazu Coco, ale tak właśnie czułam, że nie jest to niezastąpiona rzecz (apki są teraz przecież na wszystko ) i do tego pewnie będzie pożerać baterie, a patent z suszarką sama dobrze znam, bo jak syn miał odparzenia, to pupę mu suszyliśmy suszarką, niby nie jest to zachwalany sposób, ale bardzo skuteczny i czasem potrafił uśpić dziecko w trakcie zmiany pieluszki. N0, ale mam nadzieję, że zabawka się chociaż odrobinę sprawdzi, a na pewno jest miłym prezentem urodzinowym od starszego brata który zresztą sam się już zaczyna stresować tym wszystkim, a do tego jutro zaczyna nową szkołę, technikum pierwsza klasa.


Co tu dużo mówić, czuję się jak pingwin😅
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-05, 13:34   #123
Liviah
Raczkowanie
 
Avatar Liviah
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

My nadal w dwupaku, wszystko książkowo, więc tylko czekamy- termin za dwa tygodnie
Wyprawka gotowa, torby popakowane, położna umówiona... Już by się mogło zacząć, bo czuję się jak kula do kręgli
__________________
Proud Weimaraner Mom
Liviah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-07, 14:35   #124
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Jutro wieczorem mam być w szpitalu, a w piątek rano poród. Prosimy o kciuki

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-08, 17:57   #125
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Hej, my już po, niestety, zaczęłam rodzić w nocy, córka o 6 rano przyszła na świat. Na szczęście wspaniały zespół się zebrał lekarzy i reszty personelu na czas i udało się cc, a miałam już silne skurcze co mniej więcej 5 minut. Córka zdrowa 3210 g, 56 cm. Trzymajcie proszę kciuki, żeby wszystko się dalej potoczyło książkowo i Wam życzę szczęśliwego rozwiązania.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-08, 18:43   #126
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej, my już po, niestety, zaczęłam rodzić w nocy, córka o 6 rano przyszła na świat. Na szczęście wspaniały zespół się zebrał lekarzy i reszty personelu na czas i udało się cc, a miałam już silne skurcze co mniej więcej 5 minut. Córka zdrowa 3210 g, 56 cm. Trzymajcie proszę kciuki, żeby wszystko się dalej potoczyło książkowo i Wam życzę szczęśliwego rozwiązania.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje i dużo zdrówka dla Was!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 16:04   #127
Liviah
Raczkowanie
 
Avatar Liviah
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Gratulacje! Wszystkiego dobrego
__________________
Proud Weimaraner Mom
Liviah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-11, 07:22   #128
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Dziękujemy bardzo, czekamy, może już dziś nas wypiszą do domu. Co tu dużo mówić, malutka już rozkochała pół rodziny, na szczęście małż zdążył zjechać z pracy i do szpitala pojechaliśmy razem, karmię piersią, ale jest też dokarmiana, bo tak naprawdę to dopiero dzisiaj pojawił się u mnie pokarm w większej ilości, lekarze i położne mówią, że podczas porodu przeżyłam ogromny stres, bo strasznie mną trzęsło, nawet podczas operacji, i nie mogli nic z tym zrobić, przeszło mi dopiero, jak mnie odwieźli już na salę poporodową dwie godziny po cesarce. Więc dziewczyny, życzę jak najmniej stresu, zwłaszcza jeśli planujecie karmić piersią, bo wszystko ma wpływ... Trzymam kciuki za Was, dajcie znać koniecznie co u Was i jak poszło. Zdrówka! DSC_2299~2.jpg

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 08:14   #129
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Liviah Pokaż wiadomość
My nadal w dwupaku, wszystko książkowo, więc tylko czekamy- termin za dwa tygodnie
Wyprawka gotowa, torby popakowane, położna umówiona... Już by się mogło zacząć, bo czuję się jak kula do kręgli
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziękujemy bardzo, czekamy, może już dziś nas wypiszą do domu. Co tu dużo mówić, malutka już rozkochała pół rodziny, na szczęście małż zdążył zjechać z pracy i do szpitala pojechaliśmy razem, karmię piersią, ale jest też dokarmiana, bo tak naprawdę to dopiero dzisiaj pojawił się u mnie pokarm w większej ilości, lekarze i położne mówią, że podczas porodu przeżyłam ogromny stres, bo strasznie mną trzęsło, nawet podczas operacji, i nie mogli nic z tym zrobić, przeszło mi dopiero, jak mnie odwieźli już na salę poporodową dwie godziny po cesarce. Więc dziewczyny, życzę jak najmniej stresu, zwłaszcza jeśli planujecie karmić piersią, bo wszystko ma wpływ... Trzymam kciuki za Was, dajcie znać koniecznie co u Was i jak poszło. Zdrówka! Załącznik 7779237

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Śliczna Mała


Ja mam 14.09 planowane cc Bo młody w 37+2 miał już 3500

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 02:08   #130
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Śliczna Mała


Ja mam 14.09 planowane cc Bo młody w 37+2 miał już 3500

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzymam kciuki, żeby było wszystko książkowo i jak najmniej bólu dla Ciebie i dobra opieka na oddziale, duży chłopak Wam się szykuje



Wyszliśmy w niedzielę, obydwaj ordynatorzy mieli dyżury i mogli Nas wypisać. Ja po cc jeszcze na lekach przeciwbólowych, mam takie spostrzeżenie, że morfina jest przereklamowana
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 03:39   #131
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Trzymam kciuki, żeby było wszystko książkowo i jak najmniej bólu dla Ciebie i dobra opieka na oddziale, duży chłopak Wam się szykuje



Wyszliśmy w niedzielę, obydwaj ordynatorzy mieli dyżury i mogli Nas wypisać. Ja po cc jeszcze na lekach przeciwbólowych, mam takie spostrzeżenie, że morfina jest przereklamowana
Nie dziękuję
Co do morfiny się zgadzam, bo przy Leo dostałam i tylko ciepło w nogi mi się zrobiło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-15, 00:52   #132
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziękujemy bardzo, czekamy, może już dziś nas wypiszą do domu. Co tu dużo mówić, malutka już rozkochała pół rodziny, na szczęście małż zdążył zjechać z pracy i do szpitala pojechaliśmy razem, karmię piersią, ale jest też dokarmiana, bo tak naprawdę to dopiero dzisiaj pojawił się u mnie pokarm w większej ilości, lekarze i położne mówią, że podczas porodu przeżyłam ogromny stres, bo strasznie mną trzęsło, nawet podczas operacji, i nie mogli nic z tym zrobić, przeszło mi dopiero, jak mnie odwieźli już na salę poporodową dwie godziny po cesarce. Więc dziewczyny, życzę jak najmniej stresu, zwłaszcza jeśli planujecie karmić piersią, bo wszystko ma wpływ... Trzymam kciuki za Was, dajcie znać koniecznie co u Was i jak poszło. Zdrówka! Załącznik 7779237
Gratulacje!

Ja przyszły tydzień, również cc. Stresuję się bardziej, niż przy pierwszej ciąży, bo wtedy decyzja lekarzy o cc była z dnia na dzień i nie miałam czasu o tym za dużo myśleć. Teraz już z góry wiem, że ma być i jest stres. Jestem ciekawa, czy będę miała pokarm. Za pierwszym razem miałam śladowe ilości plus potem chorowałam i już całkiem było po sprawie. Ale jeżeli się nie uda to trudno. Nie zamierzam się z tego powodu dołować jak za pierwszym razem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-09-16 o 02:20
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 18:05   #133
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Nie dziękuję
Co do morfiny się zgadzam, bo przy Leo dostałam i tylko ciepło w nogi mi się zrobiło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I co tam u Was, wszystko dobrze?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Gratulacje!

Ja przyszły tydzień, również cc. Stresuję się bardziej, niż przy pierwszej ciąży, bo wtedy decyzją lekarzy o cc była z dnia na dzień i nie miałam czasu o tym za dużo myśleć. Teraz już z góry wiem, że ma być i jest stres. Jestem ciekawa, czy będę miała pokarm. Za pierwszym razem miałam śladowe ilości plus potem chorowałam i już całkiem było po sprawie. Ale jeżeli się nie uda to trudno. Nie zamierzam się z tego powodu dołować jak za pierwszym razem.
Miałam bardzo podobnie, też o pierwszym cc dowiedziałem się dzień przed, ale pokarmu miałam nawał. A teraz nie mogłam wręcz powstrzymać emocji, i tu cytat lekarza znad stołu "ale Cię trzęsie dziewczyno". Pokarm pojawił się trzeciego dnia, a teraz fabryka działa jak trzeba, ale niestety mam powikłania, rana po cc się zaczęła sączyć. Jeżdżę codziennie na zmianę opatrunku i czyszczenie. Szczerze mówiąc jestem w ciągłych nerwach, bo od tygodnia ledwo się przekręcam na łóżku, niedołężność mnie dobija. A w ogóle to leczy mnie lekarz z Ukrainy, bardzo miły, mam nadzieję, że dobry fachowiec i doprowadzi mnie do zdrowia. Trzymajcie się cieplutko i stresu jak najmniej.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 02:23   #134
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Po poprzedniej cesarce miałam przez długi czas krwiaka, który w końcu się wchłonął, ale aż położna środowiskowa się niepokoiła. Także współczuję powikłań, to bardzo stresuje i przy okazji osłabia. Podobno rewelacyjne na to są plastry z miodem manuka. Nie wychodzą tanio, ale gdyby Ci się to ślimaczyło, to warto spróbować.

Ja już wiem, że nie popełnię tego błędu i 2-3 dni po cesarce nie pójdę sobie na 2 godzinny spacer, bo potem to odchorowywałam tydzień. Zamierzam podejść do sprawy na spokojnie, żeby nie osłabić organizmu, bo to był jeden z powodów tego, że dość szybko po porodzie dostałam Covidu i prawie nie pamiętam 2 tygodni z życia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 17:13   #135
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I co tam u Was, wszystko dobrze?

Miałam bardzo podobnie, też o pierwszym cc dowiedziałem się dzień przed, ale pokarmu miałam nawał. A teraz nie mogłam wręcz powstrzymać emocji, i tu cytat lekarza znad stołu "ale Cię trzęsie dziewczyno". Pokarm pojawił się trzeciego dnia, a teraz fabryka działa jak trzeba, ale niestety mam powikłania, rana po cc się zaczęła sączyć. Jeżdżę codziennie na zmianę opatrunku i czyszczenie. Szczerze mówiąc jestem w ciągłych nerwach, bo od tygodnia ledwo się przekręcam na łóżku, niedołężność mnie dobija. A w ogóle to leczy mnie lekarz z Ukrainy, bardzo miły, mam nadzieję, że dobry fachowiec i doprowadzi mnie do zdrowia. Trzymajcie się cieplutko i stresu jak najmniej.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
U nas wszystko okej. Milan urodził 4065 i 56 cm.
Dzisiaj właśnie w nocy miałam sytuację, że mi z rany krew poszła, ale ponoć to lepiej, ze poszła niż jakby się właśnie mial krwiak zrobić. Ja już się przestraszyłam, że mnie będą znowu otwierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 09:00   #136
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Po poprzedniej cesarce miałam przez długi czas krwiaka, który w końcu się wchłonął, ale aż położna środowiskowa się niepokoiła. Także współczuję powikłań, to bardzo stresuje i przy okazji osłabia. Podobno rewelacyjne na to są plastry z miodem manuka. Nie wychodzą tanio, ale gdyby Ci się to ślimaczyło, to warto spróbować.

Ja już wiem, że nie popełnię tego błędu i 2-3 dni po cesarce nie pójdę sobie na 2 godzinny spacer, bo potem to odchorowywałam tydzień. Zamierzam podejść do sprawy na spokojnie, żeby nie osłabić organizmu, bo to był jeden z powodów tego, że dość szybko po porodzie dostałam Covidu i prawie nie pamiętam 2 tygodni z życia.
Zerknę na te plastry, ale póki co zbiera mi się dużo płynu pod raną i muszę jeździć codziennie na czyszczenie i zmianę opatrunku, żeby nie zaczęło to ropieć, pierwszego dnia miałam nawet dren założony, nic przyjemnego i faktycznie to jest dla mnie dość straszne, ale już dwóch lekarzy powiedziało, żeby się nie martwić, bo nie jest to bardzo zły stan, a wyprowadzali gorsze przypadki na prostą. Ogólnie to była panika na początku, ale teraz staram się już nie płakać i nie stresować, małż bardzo mnie wspiera i nawet sam jest trochę pielęgniarzem. Przyczyna nie jest do końca jasna, ale sugerowano mi, że to jest wina szwu, mam te szwy rozpuszczalne, z którymi nie trzeba wracać do szpitala na usunięcie ich. Przy pierwszym cc miałam zwykłe.

A muszę Wam coś koniecznie polecić, weźcie sobie do szpitala swoją poduszkę, zwłaszcza jeżeli zapowiada się kilka dób.

Faktycznie, taki spacer 3 dni po operacji to zły pomysł, ale tak też działają leki przeciwbólowe, że oszukują człowieka i wydaje się, że możemy wszystko. Ja jak wezmę czopek to normalnie mogę chodzić, schylać się, a bez niego, to ciężko nawet się podnieść z łóżka czy przekręcić na bok.
Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
U nas wszystko okej. Milan urodził 4065 i 56 cm.
Dzisiaj właśnie w nocy miałam sytuację, że mi z rany krew poszła, ale ponoć to lepiej, ze poszła niż jakby się właśnie mial krwiak zrobić. Ja już się przestraszyłam, że mnie będą znowu otwierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje gratulacje Trzymam kciuki, żeby wszystko się bezproblemowo goiło, jesteście już w domu? Ale chłopaka masz konkretnego, niech rośnie zdrowy i silny
Mnie lekarz powiedział, że lepiej, żeby to właśnie rana zewnętrzna się otworzyła niż te szwy powłok wewnątrz, bo wtedy dopiero jest dramat, jak się coś zaczyna sączyć do środka jamy brzusznej i nie ma ujścia. Aż słabo się robi na samą myśl.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 10:21   #137
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zerknę na te plastry, ale póki co zbiera mi się dużo płynu pod raną i muszę jeździć codziennie na czyszczenie i zmianę opatrunku, żeby nie zaczęło to ropieć, pierwszego dnia miałam nawet dren założony, nic przyjemnego i faktycznie to jest dla mnie dość straszne, ale już dwóch lekarzy powiedziało, żeby się nie martwić, bo nie jest to bardzo zły stan, a wyprowadzali gorsze przypadki na prostą. Ogólnie to była panika na początku, ale teraz staram się już nie płakać i nie stresować, małż bardzo mnie wspiera i nawet sam jest trochę pielęgniarzem. Przyczyna nie jest do końca jasna, ale sugerowano mi, że to jest wina szwu, mam te szwy rozpuszczalne, z którymi nie trzeba wracać do szpitala na usunięcie ich. Przy pierwszym cc miałam zwykłe.

A muszę Wam coś koniecznie polecić, weźcie sobie do szpitala swoją poduszkę, zwłaszcza jeżeli zapowiada się kilka dób.

Faktycznie, taki spacer 3 dni po operacji to zły pomysł, ale tak też działają leki przeciwbólowe, że oszukują człowieka i wydaje się, że możemy wszystko. Ja jak wezmę czopek to normalnie mogę chodzić, schylać się, a bez niego, to ciężko nawet się podnieść z łóżka czy przekręcić na bok.
Moje gratulacje Trzymam kciuki, żeby wszystko się bezproblemowo goiło, jesteście już w domu? Ale chłopaka masz konkretnego, niech rośnie zdrowy i silny
Mnie lekarz powiedział, że lepiej, żeby to właśnie rana zewnętrzna się otworzyła niż te szwy powłok wewnątrz, bo wtedy dopiero jest dramat, jak się coś zaczyna sączyć do środka jamy brzusznej i nie ma ujścia. Aż słabo się robi na samą myśl.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Właśnie dzisiaj wychodzimy. Czekamy na tatę już no właśnie ja mam nadzieję, że to rana ta na zewnątrz skoro wylało się na koszule itp ale już mam strupa takiego, że jak sobie pomyśle o sciaganiu szwów to mi już słabo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 22:46   #138
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Już po. Córka na świecie. Szpital, w porównaniu z poprzednim, rewelacja. Od podejścia personelu na wygodnym łóżku skończywszy. I wszystko na NFZ (rozważałam rodzenie w szpitalu prywatnym, w którym do pewnych rzeczy można dopłacić, ale ostatecznie spasowałam).
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 19:44   #139
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Gratulacje Ellen Ile waży malutka? Dużo zdrówka życzymy

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-22, 22:56   #140
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gratulacje Ellen Ile waży malutka? Dużo zdrówka życzymy
Bardzo dziękuję. Na usg wychodziło 3500, ostatecznie 3150 g. Wiadomo - do wyjścia ze szpitala spadło nieco. Mam pokarm plus ona chce ssać, więc fajnie - spróbujemy się tak karmić. Na razie czuję się oczywiście w kratkę, bo macica się obkurcza i jest boleśnie. Mam nadzieję, że do końca weekendu będzie już dużo lepiej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 08:11   #141
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Moja spadła po trzech dobach z 3200 do 3050g, przy czym miałam bardzo mało pokarmu, ale teraz nadrabiamy.

U nas już 2 tygodnie minęły, ale nie wiem kiedy, strasznie szybko zasuwa czas.

Testujemy pieluszki i te Bambiboo póki co wygrywają, a przewinęły nam się już Dady premium i Pampersy, a kupiliśmy wczoraj jeszcze Lupilu premium w Lidlu. Generalnie wszystkie się sprawdzają, ale te Bambiboo idealnie skrojone są i najmilsze w dotyku i niestety najdroższe, ale od czasu do czasu skusimy się na nie.

Ogólnie to mała wydaje się zdrowym okazem, żadnych biegunek, zaparć, wysypek, nie ulewa jej się prawie nigdy. Z synem miałam przeboje od samego początku, a z nią to jakby zupełnie inna bajka i oby tak zostało. Jedynie co, to na cycku by siedziała nonstop, po butli od razu zasypia głębokim snem, i jeszcze często ma czkawkę.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 11:39   #142
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

My jesteśmy całkowicie na mm. Od swojego gina dostałam tabletki na zatrzymanie laktacji, ale to była moja świadoma decyzja, po traumie po pierwszej ciąży.
Młody pięknie śpi w nocy, budzi się co 3.5/4 godziny na jedzenie. Jest bardzo grzeczny.
W szpitalu spadł z 4065 na 3800 jak wychodziliśmy. We wtorek była położna i miał już 3850 także rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 18:30   #143
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
My jesteśmy całkowicie na mm. Od swojego gina dostałam tabletki na zatrzymanie laktacji, ale to była moja świadoma decyzja, po traumie po pierwszej ciąży.
Młody pięknie śpi w nocy, budzi się co 3.5/4 godziny na jedzenie. Jest bardzo grzeczny.
W szpitalu spadł z 4065 na 3800 jak wychodziliśmy. We wtorek była położna i miał już 3850 także rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na jakim mleku jakiej firmy jesteście? My kupiliśmy na czarną godzinę Humanę, bo w szpitalu takie dostawała i dobrze je tolerowała, ale widzę, że w składzie jest m. in. Olej palmowy i jak oglądałam inne to wcale nie są lepsze.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 20:06   #144
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na jakim mleku jakiej firmy jesteście? My kupiliśmy na czarną godzinę Humanę, bo w szpitalu takie dostawała i dobrze je tolerowała, ale widzę, że w składzie jest m. in. Olej palmowy i jak oglądałam inne to wcale nie są lepsze.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
My na Bebiko pro +. Jakas nowa ulepszona wersja, w metalowych puszkach. Nie ma właśnie oleju palmowego. Młody fajnie je przyjął. A w szpitalu karmili tym co akurat mieli pod ręką. W pewnej chwili to nawet mleko dla wcześniaków dostał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 07:45   #145
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Mamy Wrześniowe 2022

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
My na Bebiko pro +. Jakas nowa ulepszona wersja, w metalowych puszkach. Nie ma właśnie oleju palmowego. Młody fajnie je przyjął. A w szpitalu karmili tym co akurat mieli pod ręką. W pewnej chwili to nawet mleko dla wcześniaków dostał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U Nas w szpitalu mieli akurat Humanę i to takie małe buteleczki z gotowcem tylko do podgrzania w mikrofali lub kąpieli wodnej i do tego bardzo fajne smoczki NUK z taką dziurką antykolkową z boku, która mi bardzo przypadła do gustu, córka ładnie piła z niego, ale też powiedzieli, że różne mają, zależy co akurat dostawca dostarczy, to tego używają, nam Humana się trafiła. Zapiszę sobie to Bebiko. Mam cały czas nieodparte wrażenie, że mam za mało pokarmu, zwłaszcza wieczorami. Córka poza tym już przejawia oznaki obrony dystrybutora za wszelką cenę

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-27 08:45:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.