Kosmetyki The Ordinary - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-04, 12:57   #421
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Kupiłam serum z niacynamidem, ale chyba używanie rano i wieczorem to za dużo.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
To zależy od skóry. Ja robiłam od razu, ale w grupie na fb są pliki żeby mieszać z ha i powoli zwiększać ilość kropli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:02   #422
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
U mnie zero działania
U mnie tak samo, ale serum salicylowe bardzo lubilam. Przez rzekoma reformulacje jest ono u mnie od paru miesiecy niedostepne jednak, wiec przerzucilam sie na serum salicylowe Revolution, ktore tez jest ok.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 15:27   #423
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie tak samo, ale serum salicylowe bardzo lubilam. Przez rzekoma reformulacje jest ono u mnie od paru miesiecy niedostepne jednak, wiec przerzucilam sie na serum salicylowe Revolution, ktore tez jest ok.
O właśnie, co się z nim stało? Też je kiedyś miałam, było super a od jakiegoś czasu w ogóle go nie widuję nigdzie?
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 15:29   #424
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
O właśnie, co się z nim stało? Też je kiedyś miałam, było super a od jakiegoś czasu w ogóle go nie widuję nigdzie?
Podobno robia reformulacje i ma za jakis czas wrocic w zmienionej formie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 15:45   #425
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez 4Cats Pokaż wiadomość
Ja używam tylko wieczorem, bo często mi się roluje na twarzy i w dzień bym się z tym czuła niekomfortowo.
Na serum nakładam dość treściwy krem i nie mam uczucia ściągnięcia.
Właśnie tego rolowania to bym raczej chciała uniknąć
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie tak samo, ale serum salicylowe bardzo lubilam. Przez rzekoma reformulacje jest ono u mnie od paru miesiecy niedostepne jednak, wiec przerzucilam sie na serum salicylowe Revolution, ktore tez jest ok.
Szkoda, że w międzyczasie, dopóki nie wypuszczą nowszej wersji, nie ma tej starszej dostępnej. Chciałam przetestować i jak już robiłam zakupy to nigdzie nie było...
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 15:56   #426
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87472132]Właśnie tego rolowania to bym raczej chciała uniknąć

Szkoda, że w międzyczasie, dopóki nie wypuszczą nowszej wersji, nie ma tej starszej dostępnej. Chciałam przetestować i jak już robiłam zakupy to nigdzie nie było...[/QUOTE]

Tez zaluje, nie widze jakiejs kolosalnej roznicy miedzy serum The Ordinary, a obecnie uzywanym Revolution, chociaz TO kosztuje $9, a to drugie $16. Przy tak niskich cenach nie robi mi to za wielkiej roznicy, ale mam wrazenie, ze mialam mniej problemow z cera w trakcie uzywania serum TO. Moze sobie wmawiam, bo obydwa kosmetyki maja podobne sklady i takie samo stezenie kwasu salicylowego
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 20:42   #427
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja lubiłam serum z niacynamidem. Pomogło mi w walce z drobnymi krostkami.
Ja tez je polubiłam i to chyba jedyny kosmetyk z TO, który u mnie jakkolwiek zadziałał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-05, 13:25   #428
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Ja tez je polubiłam i to chyba jedyny kosmetyk z TO, który u mnie jakkolwiek zadziałał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niacynamid mam od niedawna (jakiś miesiąc), nie jestem jeszcze w stanie jednoznacznie ocenić działania, póki co lubię to serum. Oczekuję po nim zredukowania wydzielania sebum w strefie t, chciałabym bardzo żeby obkurczał pory. Mam nadzieję, że nie jest to tylko myślenie życzeniowe i dam mu jeszcze czas ze 3 miesiące.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
10% i mialam wrazenie, ze nie robi absolutnie nic
Dzięki za odpowiedź, chcę przetestować tę wersję mocniejszą, jestem ciekawa jak wypadnie w porównaniu z krwawym peelingiem, wprawdzie inaczej się oba stosuje ale chodzi mi o porównanie efektów

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Ja jedynie mam problem z krwawym peelingiem. Mam wrażenie, że nic nie robi. Tzn jak nakładam to czuję lekkie mrowienie, ale efektów jako takich to nie widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może masz skórę ładnie wypielęgnowaną i dlatego nie widać efektów. Albo zahartowaną i takie stężenie wcale jej nie wzrusza, może też Twoja skóra polubiłaby inne kwasy. I zależy czego oczekujesz. U mnie bezpośrednio po peelingu skóra jest bardziej napięta, czysta i miękka, peeling gasi też ewentualny stan zapalny, jeżeli chce mi jakaś gula wyskoczyć i czuję bolesność, smaruję to miejsce punktowo na 10 min. - pomaga. Chciałabym by efekty utrzymywały się dłużej ale mam wrażenie, że są doraźne - to jedyne zastrzeżenie, które mam do tego kosmetyku, jestem jednak dopiero na pierwszej buteleczce.
Jedna z moich koleżanek najpierw stosowała lekki nawilżacz (np w postaci toniku) i potem aplikowała peeling, dopiero jak na zupełnie suchą skórę zaczęła go używać to jest zadowolona.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
A jaki filtr zimą używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kończę ten: https://cosibella.pl/product-pol-142...-PA-50-ml.html

i zamierzam kupić sobie taki: https://sklep.larose.net.pl/purito-c...ml,3,4264,4648
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 13:38   #429
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, chcę przetestować tę wersję mocniejszą, jestem ciekawa jak wypadnie w porównaniu z krwawym peelingiem, wprawdzie inaczej się oba stosuje ale chodzi mi o porównanie efektów
Daj znac jak porownanie. Mnie raczej nigdy nie bedzie dane sprobowac czerwonego peelingu, takie stezenie kwasow w Australii nie jest dozwolone do sprzedazy, podobnie jest z peptydami.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 13:45   #430
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Niacynamid mam od niedawna (jakiś miesiąc), nie jestem jeszcze w stanie jednoznacznie ocenić działania, póki co lubię to serum. Oczekuję po nim zredukowania wydzielania sebum w strefie t, chciałabym bardzo żeby obkurczał pory. Mam nadzieję, że nie jest to tylko myślenie życzeniowe i dam mu jeszcze czas ze 3 miesiące.[COLOR="Silver"]
U mnie właśnie zlikwidował sporo małych krostek i obkurczył pory. Temat tylko o TO, ale ja łączę to serum z peelingiem enzymatycznym z Tołpy. Tez super działa na moje pory, moze u Ciebie tez sie sprawdzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 13:55   #431
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Niacynamid mam od niedawna (jakiś miesiąc), nie jestem jeszcze w stanie jednoznacznie ocenić działania, póki co lubię to serum. Oczekuję po nim zredukowania wydzielania sebum w strefie t, chciałabym bardzo żeby obkurczał pory. Mam nadzieję, że nie jest to tylko myślenie życzeniowe i dam mu jeszcze czas ze 3 miesiące.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------



Dzięki za odpowiedź, chcę przetestować tę wersję mocniejszą, jestem ciekawa jak wypadnie w porównaniu z krwawym peelingiem, wprawdzie inaczej się oba stosuje ale chodzi mi o porównanie efektów

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------



Może masz skórę ładnie wypielęgnowaną i dlatego nie widać efektów. Albo zahartowaną i takie stężenie wcale jej nie wzrusza, może też Twoja skóra polubiłaby inne kwasy. I zależy czego oczekujesz. U mnie bezpośrednio po peelingu skóra jest bardziej napięta, czysta i miękka, peeling gasi też ewentualny stan zapalny, jeżeli chce mi jakaś gula wyskoczyć i czuję bolesność, smaruję to miejsce punktowo na 10 min. - pomaga. Chciałabym by efekty utrzymywały się dłużej ale mam wrażenie, że są doraźne - to jedyne zastrzeżenie, które mam do tego kosmetyku, jestem jednak dopiero na pierwszej buteleczce.
Jedna z moich koleżanek najpierw stosowała lekki nawilżacz (np w postaci toniku) i potem aplikowała peeling, dopiero jak na zupełnie suchą skórę zaczęła go używać to jest zadowolona.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------



Kończę ten: https://cosibella.pl/product-pol-142...-PA-50-ml.html

i zamierzam kupić sobie taki: https://sklep.larose.net.pl/purito-c...ml,3,4264,4648
Dziękuję Ci bardzo. Ten pierwszy brzmi obiecująco. Myślałam właśnie o some by me tylko tym pomarańczowym 50 spf.
Jeżeli chodzi o peeling czerwony to właśnie na suchą skórę go trzeba używać.
Nie wiem czy jestem zachartowana, bo np po retinolu 0,2 miałam wysuszony placek na brodzie i dopiero teraz doszłam do siebie. Muszę go łączyć z ha żeby się przyzwyczaić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-05, 14:44   #432
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87471090]O, przeoczyłam źródła. Przejrzę z ciekawości
One są rzucone hurtem na końcu bez odniesień co jest skąd, do czego się odnoszą. Może są przeczytane a nie tylko przeklejone, ale nie przepadam za takimi manierami

Pierwszy raz się spotkałam z tym, że ktoś traktuje PPD jako % ochrony przed UVA. Z 2-3 razy przewija się to w tekście. Trochę (bardzo) niepokojące...

ochrona UVA w przeciętnym kremie do opalania jest na poziomie 18-19%. - ciekawa statystyka

Jeśli produkt spełnia wymogi unijne literki PPD są w kółeczku i jest na poziomie 19-20%, choć są producenci deklarujący ochronę UVA nawet 48%. W produktach azjatyckich ochronę UVA oznacza się PA++++ - powinno być raczej UVA w kółeczku a nie PPD, ale to drobiazg

To trochę jakby stwierdzić, że SPF 50 daje tylko 50% ochrony przed promieniowaniem odpowiedzialnym za poparzenia... no nie, to jest 98% a nie 50%.

Widać, że autorka bloga jest zwolenniczką filtrów mineralnych. Często takie osoby wrzucają wszystkie możliwe filtry "chemiczne" do jednego worka, tu też jest taka praktyka... nie zbyt ładna z naukowego punktu widzenia.
[/QUOTE]

Hm, autorka bloga niejasno oddała pewne kwestie albo wręcz namieszała. Z tego co wiem PPD (w japońskich kosmetykach funkcjonuje chyba jako PA) to stopień ochrony przed UVA i określa się go w skali do 30 a nie procentowo. Ekspertem jednak nie jestem.
Natomiast jeżeli chodzi o konkretne produkty z filtrami, czytam ten blog od początku jego istnienia i wiem, że autorka nie jest zwolenniczką tylko mineralnych, poleca raczej mieszanki (np. Antheliosy). Akurat ja osobiście lubię mineralne ale to jest tylko mój osobniczy wybór
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 15:25   #433
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Hm, autorka bloga niejasno oddała pewne kwestie albo wręcz namieszała. Z tego co wiem PPD (w japońskich kosmetykach funkcjonuje chyba jako PA) to stopień ochrony przed UVA i określa się go w skali do 30 a nie procentowo. Ekspertem jednak nie jestem.
Natomiast jeżeli chodzi o konkretne produkty z filtrami, czytam ten blog od początku jego istnienia i wiem, że autorka nie jest zwolenniczką tylko mineralnych, poleca raczej mieszanki (np. Antheliosy). Akurat ja osobiście lubię mineralne ale to jest tylko mój osobniczy wybór
Skala ochrony przed UVA (UVA-PF, PPD) nie zatrzymuje się na 30
I to nie jest skala procentowa. Myślę, że to nie jest jedyny "kwiatek" w tej wypowiedzi, no ale przynajmniej tu jest ewidentny byk na takim elementarnym poziomie, że chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, nie jest ciężko to sprawdzić. Powtórzony w różnych miejscach tego postu, więc to nie jest kwestia "literówki", przypadkowego wciśnięcia klawisza.
Mnie się źle czyta jak ton jest taki wykładowy/naukowy a informacje niezbyt wiarygodne i muszę każdą z osobna sprawdzać. Już wolę takich tekstów nie czytać. No bo jak jest jeden wielki babol to każda inna informacja może być błędna.
Lepiej byłoby zaznaczyć, że się nie jest profesjonalistą w temacie, czyta się hobbystycznie i być może wszystkiego się nie wie, a nie na zasadzie "jestem kosmetologiem, wiem co mówię" - takie osoby tylko degradują coraz bardziej moje zdanie o kosmetologach, same sobie szkodzą...
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 16:10   #434
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87475131]Skala ochrony przed UVA (UVA-PF, PPD) nie zatrzymuje się na 30
I to nie jest skala procentowa. Myślę, że to nie jest jedyny "kwiatek" w tej wypowiedzi, no ale przynajmniej tu jest ewidentny byk na takim elementarnym poziomie, że chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, nie jest ciężko to sprawdzić. Powtórzony w różnych miejscach tego postu, więc to nie jest kwestia "literówki", przypadkowego wciśnięcia klawisza.
Mnie się źle czyta jak ton jest taki wykładowy/naukowy a informacje niezbyt wiarygodne i muszę każdą z osobna sprawdzać. Już wolę takich tekstów nie czytać. No bo jak jest jeden wielki babol to każda inna informacja może być błędna.
Lepiej byłoby zaznaczyć, że się nie jest profesjonalistą w temacie, czyta się hobbystycznie i być może wszystkiego się nie wie, a nie na zasadzie "jestem kosmetologiem, wiem co mówię" - takie osoby tylko degradują coraz bardziej moje zdanie o kosmetologach, same sobie szkodzą...
[/QUOTE]

Masz rację, faktycznie są kremy z wyższym PPD np. 38 czy 42, sama przecież używałam LRP. Akurat o skali PPD do 30 czytałam jeszcze gdzieś indziej. Więc najwyraźniej sporo jest w sieci przekłamań a potem zostaje to w głowie.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:28   #435
Paplinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Exclamation The Ordinary- Ktoś zna?

Cześć!
Jestem tu nowa i jeszcze nie za bardzo ogarniam co i jak tutaj działa. Chciałabym od was drogie Panie i Panowie (o ile są tutaj) dowiedzieć się co nie co o tym produkcie. Chodzi mi dokładnie o "The Ordinary - AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution - Peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2% - 30ml". Mieliście z nim styczność? Czy są jakieś efekty i czy można bez problemu samemu go używać ? Parę razy słyszałam i oglądałam o tym produkcie na YT i babeczki mówiły, że jest bardzo dobry. Macie jakieś swoje zdanie na ten temat?
Producent obiecuje dużo ale czy to się sprawdza... chętnie się od was dowiem
Paplinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 12:47   #436
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: The Ordinary- Ktoś zna?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1192186
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 17:32   #437
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Czy tego serum z retinoidem używacie też w okolicy oczu? Czy raczej omijacie? Ja zawsze mam tak, że nie patrzę tylko smaruję po całości, ale tego jednak się obawiam. I jak z witaminą C w takich większych stężeniach? też lepiej omijać?

W ogóle czego używacie pod oczy? Nie zależy mi na niwelowaniu zasinień czy opuchlizny (tej nie miewam raczej), ale chciałabym mocnego nawilżenia i natłuszczenia, lubię rano się obudzić i czuć jeszcze że wieczorem nałożyłam bogaty krem i skóra jest miękka. A teraz budzę się i mam wrażenie, że na tej skórze nie mam nic, wchłonęło się i tyle.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 01:27   #438
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Czy tego serum z retinoidem używacie też w okolicy oczu? Czy raczej omijacie? Ja zawsze mam tak, że nie patrzę tylko smaruję po całości, ale tego jednak się obawiam. I jak z witaminą C w takich większych stężeniach? też lepiej omijać?

W ogóle czego używacie pod oczy? Nie zależy mi na niwelowaniu zasinień czy opuchlizny (tej nie miewam raczej), ale chciałabym mocnego nawilżenia i natłuszczenia, lubię rano się obudzić i czuć jeszcze że wieczorem nałożyłam bogaty krem i skóra jest miękka. A teraz budzę się i mam wrażenie, że na tej skórze nie mam nic, wchłonęło się i tyle.
Wit C i retinolu nie nakladam na okolice oczu, ale to glownie przez nawracajaca egzeme na powiekach, nie chce dodatkowo draznic skory, a i tak nakladam kolo oczu dwa inne produkty.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 06:33   #439
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Skóra pod oczami jest cieńsza, bardziej wrażliwa - jak chce się coś wprowadzać to ostrożnie, powoli, od małych stężeń. Retinoidy wprowadzam od dużo mniejszych stężeń niż na całej twarzy, nawet sporo później niż zaczęłam na twarzy
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-02, 12:46   #440
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Serum z kwasem mlekowym 10% dołączyło do moich ulubieńców.
Za pierwszym razem nałożyłam je solo na noc, i o dziwo obudziłam się z gładziutką, nawilżoną, świetlistą cerą. Nie była ściągnięta mimo braku okluzji.
Wczoraj użyłam dodałam na wierzch retinoid 2%, i to będzie chyba mój hit. Cera jest po tym miękka i promienna, wygląda lepiej niż po duecie buffet+retinoid, który stosowałam przez ostatni rok.
Stosuje je dopiero od tygodnia, ale na razie jestem zachwycona. Zdecydowanie lepszy z niego nawilżacz niż z serum z HA i b5
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 15:33   #441
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

O dobrze, że piszesz. A nie klei się, nie zostaje taka warstwa? Jak założę samo ha+b5 to właśnie czuję taką warstwę, którą potem mogę rolować jak się zapomnę. Które stężenie masz 5 czy 10?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 16:17   #442
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

W ogóle się nie klei, skóra jest matowa, satynowa. Stężenie LA 10% .


Skład jest podobny do serum z HA, ale sensowniejszy, a sam kwas hialuronowy zresztą jest wg mnie mocno przereklamowany.


Serum z LA
Aqua (Water), Lactic Acid, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Hydroxyethylcellulose, Isoceteth-20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Serum z HA
Aqua (Water), Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Panthenol, Ahnfeltia Concinna Extract, Glycerin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

Pogrubione to kwas hialuronowy w dobrej formie, jedynej po której u siebie widzę efekty poza klejeniem teraz jak widzę, że w kosmetyku jest tylko sodium hyaluronate to nawet nie kupuję bo to dla mnie lipa
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 16:55   #443
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Ok dziękuję bardzo zapisuję w takim razie do listy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 10:42   #444
marta__88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Serum z kwasem mlekowym 10% dołączyło do moich ulubieńców.
Za pierwszym razem nałożyłam je solo na noc, i o dziwo obudziłam się z gładziutką, nawilżoną, świetlistą cerą. Nie była ściągnięta mimo braku okluzji.
Wczoraj użyłam dodałam na wierzch retinoid 2%, i to będzie chyba mój hit. Cera jest po tym miękka i promienna, wygląda lepiej niż po duecie buffet+retinoid, który stosowałam przez ostatni rok.
Stosuje je dopiero od tygodnia, ale na razie jestem zachwycona. Zdecydowanie lepszy z niego nawilżacz niż z serum z HA i b5
Ja też polecam skóra rano jest bardzo miękka, nie czuć żadnego ściągnięcia. Miałam stosować na przemian z wit.C, ale kwas mlekowy daje u mnie tak super efekt, że automatycznie co wieczór wybieram to serum
marta__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 11:04   #445
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Proponuję uważać☠z kwasami AHA, codzienne stosowanie na dłuższą metę może nie służyć - można dorobić się podrażnień, uszkodzić barierę hydrolipidową, przesuszyć skórę.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 11:17   #446
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

czerwone peelingu znów brak w Dauglasie... podobno brak w magazynie, nie lubie robić zbyt dlugich przerw
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 13:45   #447
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Jest dostępny w innych sklepach, akurat na niego nie ma posuchy
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 08:52   #448
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Jak używacie tego serum z niacydamidem? Nakładam na sucha buzię, zostawiam do wchłonięcia. Cokolwiek nie nałożę na serum, to mi się roluje. Krem ze ślimakiem, żel aloesowy, olejek + kwas hialuronowy - wszystko mi się rolkuje

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 09:13   #449
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Ono się będzie rolować, trzeba bardzo ostrożnie z nim postępować. Robienie warstw może być trudne jak ta gumowa powłoczka się zastygnie. M.in. właśnie dlatego unikam tego produktu, więc nie piszę z własnych doświadczeń z tym produktem - ale ogólnie przy kosmetykach, które mają skłonności do rolowania się, unikam smarowania, rozcierania. Jedynie ostrożnie przyklepuje, nakładam punktowo - trochę to przypomina nakładanie podkładu gąbeczką, takie delikatne stemplowanie tylko że palcami.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 12:42   #450
Anikoska
Przyczajenie
 
Avatar Anikoska
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki The Ordinary

Ja sobie kupiłam w TKMaxx Glycolic Acid 7% Toning Solution i The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 Serum 30ml i są ok, ale bez jakiejś szczególnej rewelacji
Anikoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-26 09:33:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.