Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 13:08   #1
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247

Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?


hej, mam pytanie, przy samodzielnym organizowaniu wyjazdu około tygodniowego zauważyłam, że ceny noclegów są stosunkowo porównywalne w tych miastach (Praga najtańsza, ale wciąż podobna półka cenowa).

Jak wyglądają kwestie cen na miejscu? Planujemy żywić się "na mieście" i oczywiście zwiedzać jak najwięcej, więc dochodzą ceny wstępów.

Wydaje mi się, że Wiedeń będzie najdroższy, a Praga najbardziej przyjazna dla kieszeni, ale może się mylę? Czy ktoś orientuje się, jak to by mogło wyglądać cenowo w tych miastach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 16:29   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

W Wiedniu będzie jakieś 30% drożej niż w Pradze czy Budapeszcie, także warto to rozważyć. Wg mnie Budapeszt i Praga są porównywalne cenowo, kwestia tylko tego, czym będziecie jechać do tych miast. Osobiście są to moje 3 ukochane stolice - aczkolwiek Wiedeń rozpatruję w kontekście życia w nim, Praga jest po prostu przepiękna i w tym mieście zostawiłam wiele osobistych wspomnień, natomiast Budapeszt jest najpiękniejszy z tych 3 stolic. Jak poczytasz i poszperasz w internetach to zauważysz, że tani trip będzie można zorganizować szybciej w Budapeszcie i Pradze niż w Warszawie...
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:45   #3
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
Jak wyglądają kwestie cen na miejscu? Planujemy żywić się "na mieście" i oczywiście zwiedzać jak najwięcej, więc dochodzą ceny wstępów.
Wydaje mi się, że Wiedeń będzie najdroższy, a Praga najbardziej przyjazna dla kieszeni, ale może się mylę? Czy ktoś orientuje się, jak to by mogło wyglądać cenowo w tych miastach?
U nas właśnie tak to wyszło, najbardziej kosztowny był pobyt w Wiedniu, trochę tańszy w Budapeszcie, a zdecydowanie najtańsza okazała się Praga W Pradze udało nam się znaleźć najtańszy nocleg, a i ceny w sklepach były niezbyt wysokie.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 14:06   #4
matokarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Również wahałabym się między Pragą, a Budapesztem jeśli pod uwagę bierzemy także ceny. Jeśli miałabym wybrać jedno miasto, to postawiłabym na Budapeszt. Bardzo atrakcyjne dla turystów, a nocleg można łatwo znaleźć nawet w dniu przyjazdu (wiem z doświadczenia moich przyjaciół, którzy urządzili sobie tam spontaniczny weekend). No a piękna temu miastu nie sposób odmówić, oba oblicza (i historyczne i to bardziej nowoczesne) bardzo urzekające. I oczywiście przepyszne jedzenie

Edytowane przez matokarz
Czas edycji: 2014-05-06 o 14:08
matokarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:16   #5
Valar_
Raczkowanie
 
Avatar Valar_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Z racji wykonywanego zawodu byłem wielokrotnie we wszystkich wymienionych miastach i zdecydowanie polecam Budapeszt z racji najlepszego stosunku jakości do ceny. W/g mojej oceny Budapeszt jest w pierwszej "trójce" najpiękniejszych miast europy. Dodatkowym atutem nacji węgierskiej jest to że tam można wyczuć przychylność aby nie powiedzieć przyjaźń do nas czyli Polaków. Czesi nas ogólnie nie lubią i kasują sporą kasę za marne usługi natomiast Austria ma ceny dla nas jakby " z innego świata ".
__________________
----------------------------------------------------
<ciach_reklama>
Valar_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 10:42   #6
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Byłam w Pradze i w Budapeszcie w odstępie miesiąca, półtora roku temu. Praga okazała się być dużo droższa (jeśli chodzi o jedzenie na mieście chociażby), Budapeszt ma ceny porównywalne do warszawskich, nawet ciut tańsze momentami (są miejsca, gdzie można wypić dużą kawę i zjeść ciacho za około 10 zł). Jest mnóstwo tanich hosteli w centrum (ja ostatnio płaciłam ok. 30 zł za noc), a miasto jest przepiękne... Dlatego sto razy bardziej polecam Buda, choć Praga też warta zobaczenia.

W Wiedniu nie byłam, ponoć też piękny, ale z pewnością duuużo droższy.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 10:57   #7
Orest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Byłem we wszystkich wymienionych stolicach przynajmniej 4 dni (ostatnio: Budapeszt 2014, Praga 2015, Wiedeń 2016).

Ceny

Praga z wymienionych miast jest najtańsza - zdecydowanie - biorąc pod uwagę cenę hoteli, bilety oraz jedzenia. Aby zjeść zdecydowanie polecam wybrać się poza ścisłe centrum, do knajp, w których siedzą mieszkańcy - będzie lepiej i taniej.

Budapeszt jest na drugim miejscu pod względem ogólnych kosztów, jednak nie ma aż tak bardzo niewiele ustępuje Wiedniowi. Zaskakują wysokie ceny jedzenia w restaracjach/barach, a nawet w sklepach spożywczych.

Wiedeń jest najdroższą stolicą wśród rozpatrywanych miast ze względu na koszty hoteli. Ceny jedzenia nie powalają aż tak na kolana. Jeżeli będziemy rozsądnie wybierać restauracje to ceny nie będą wyższe niż w Warszawie czy Wrocławiu. Trzeba jednak rosądnie gospodarować budżetem - pamiętajmy, że Austryjacy zarabiają kilka razy więcej niż Polacy, więc ogólnie ceny są wyższe. Uwaga - Wiedeń jest znakomicie skomunikowany, także w bez wahania wybierajcie hotele nieco dalej od centrum. Bardzo szybko dostaniecie się tam metrem. Sam mieszkałem w hotel w samym centrum - niepotrzebnie, bo często korzystałem z komunikacji miejskiej.

Wrażenia (w dużym skrócie)

W Wiedniu znajdziemy najwięcej atrakcji/zabytków i jest to ogólnie najpiękniejsza, najlepsza do życia stolica Europejska, ale chyba większe wrażenie na mnie zrobiła na mnie Praga i Budapeszt (może przez to, że ilość atrakcji w Wiedniu jest tak duża, że czasami aż nuży ).
W Budapeszcie imponujący jest parlament, zamek (Buda), starówka (Peszt) Koniecznie atrakcje te należy zobaczyć w dzień oraz w nocy. Poza tym warte obejrzenia są też termy. Moim zdaniem optymalna jest wycieczka na 4 dni.
Praga jest ogólnie piękna. Sugeruję wybrać się na zwiedzanie w miesiącach o mniejszym natężeniu turystycznym, ponieważ potrafi być tam naprawdę tłoczno (byłem w Pradze kilka razy). Intensywnie spędzony długi weekend (3 dni) może wystarczyć, aby zobaczyć kwintesencję tego miasta (chociaż równie dobrze można spędzić tam tydzień i nie będziemy sie nudzić).
Wiedeń jest po prostu... imponujący. Piękne, bardzo zadbane, genialnie rozplanowane miasto. Warto spędzić tam trochę więcej czasu (4-5 dni minimum), aby zobaczyć przynajmniej największe atrakcje.

Powyższy komentarz pisany jest z perspektywy osoby, która czasy studenckie ma już dawno za sobą i pracuje w dużym mieście. Generalnie pobyt w każdym z wymienionych miast jest sporym wydatkiem, jeżeli chcemy mieszkać w hotelu/apartamencie i żywić się w restauracjach. Jeżeli nie chcemy aż tyle wydawać warto poszukać okazji hostelach (uwaga - hostele również potrafią być drogie) i zrezygnować z restauracji, na rzecz budek z jedzeniem (kiełbaski/nudle/kebab/pizza itp.), szczególnie tych w centrach miast (w Pradze czy Budapeszcie koniecznie sprawdzajcie rachunki - kelnerzy mogą nas próbować oszukać, a część restauracji dolicza z góry serwis), albo lepiej - zainteresować się couchsurfingiem.

Edytowane przez Orest
Czas edycji: 2016-07-31 o 11:26 Powód: Dodatkowa informacja
Orest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 15:26   #8
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Byłam we wszystkich trzech stolicach. Wiedeń jest najdroższy, choć wg mnie, najbardziej czuje się w nim "ducha" dawnego cesarstwa austro-węgierskiego. Jest też bardziej niż Praga czy Budapeszt wielokulturowy. Pracuje i mieszka tu sporo Polaków.
Praga i Budapeszt są porównywalne cenowo, mają prześliczne zabytki i swój niepowtarzalny klimat. Z tym, że Węgrzy są chyba lepiej nastawieni do Polaków.
We wszystkich miastach spokojnie się można dogadać po angielsku. W Budapeszcie każda bzdura jest opisana także po angielsku.
Co do cen hotelów/ kwater, uważam,ze Praga jest najtańsza.
Wszystkie trzy miasta są dobrze skomunikowane, mają po kilka linii metra.

Ciekawa jestem innych stolic Europy Środkowej,szczególnie Bratysławy i Bukaresztu. Był ktoś? Warto?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:56   #9
urszula87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

A ile płaciłyście za nocleg w Pradze?
urszula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 19:52   #10
cudotechniki79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Byłem w Bratysławie razem z moją żoną 3 lata temu. Pierwsze wrażenie, kiedy wysiedliśmy z autobusu nie jest najlepsze. Nie wiem jak to wygląda teraz, ale 3 lata temu okolice dworca autobusowego zdecydowanie bardziej odstraszały turystów niż zachęcały do odwiedzin. Na szczęście im dalej tym lepiej. Ja byłem zauroczony Bratysławą. Pierwszego dnia popłynęliśmy statkiem po Dunaju do odległych o kilkanaście km od centrum miasta ruin zamku Devin. Moja opinia? REWELACJA. To jest zdecydowanie obowiązkowy punkt do zobaczenia. Każdy kto oglądał nasze zdjęcia był w szoku jak tam jest pięknie i dziwił się, że to są okolice Bratysławy. Innym ciekawym miejscem na mapie Bratysławy jest wzgórze Slavin z punktem widokowym na calutkie miasto. Jeśli dodamy do tego piękną, klimatyczną, choć niewielką starówkę z wieczornymi koncertami na niewielkim placu głównym, a na wzgórzu widoczny chyba z każdego miejsca zamek, z którego rozpościera się piękny widok zarówno na miasto jak i wspaniały Dunaj to otrzymamy idealne miasto na 2-3 dniowy wypad. Taka stolica z klimatem małego miasta.

Edytowane przez cudotechniki79
Czas edycji: 2016-09-11 o 19:53
cudotechniki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 15:09   #11
ma24
Przyczajenie
 
Avatar ma24
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Ja bym polecała Budapeszt - bardzo tanie loty Wizzem, można polecieć z Wawy na piątek-niedziela. Hotele zdecydowanie najtańsze z tych miast, a same miasto super. Jest też ciekawe jedzenie i oczywiście Tokaj
ma24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-01, 13:54   #12
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Byłam w Budapeszcie oraz Pradze, Wiedeń na razie odpuściłam, bo wychodzi najdrożej cenowo. Praga najtańsza, ale nie różni się aż tak bardzo od Budapesztu. Polecam oba te miasta, naprawdę warto zobaczyć
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 16:59   #13
_kamea_
Zakorzenienie
 
Avatar _kamea_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 207
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Najtaniej w Pradze, potem Budapeszt i Wiedeń - tak jak dziewczyny pisały wiadomo jednak, że zawsze można przyoszczędzić na noclegach, jedzeniu itp. Jeśli chodzi o dojazdy, to wszędzie jechaliśmy samochodem, a potem po mieście poruszaliśmy się komunikacją (najlepiej metrem)

Mnie osobiście najbardziej podobał się Budapeszt
__________________
_kamea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 20:12   #14
epepaeu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Wiedeń jest stosunkowo drogim miastem, więc rozpatrując tylko w kontekście cen to Praga i Budapeszt. Ja osobiście polecam bardziej to drugie
__________________
http://epepa.eu/
epepaeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 12:40   #15
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Budapeszt jest najmniej atrakacyjny, ale jedneocześnie jest najtańszy. Byłam tam dokładnie rok temu i ceny były nieco wyższe niż warszawskie.
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 08:20   #16
mkarp69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Wiedeń
Drogi, elegancki ale na pewno ładny
Choć z tych trzech zajmuje dla mnie trzecie miejsce
Raz wystarczy: Wiedeń na weekend - relacja


Praga
Magiczna, mistyczna, ładna, przeciętne ceny i pełna turystów
Praga zimą też jest fajna


Budapeszt
Świetne jedzenie, tani, piękne widoki i klimat. Jest na pewno bardziej atrakcyjny od Wiednia!
Relacja z Budapesztu
mkarp69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 10:02   #17
domeni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 9
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

Cytat:
Napisane przez yagmursahin76 Pokaż wiadomość
Budapeszt jest najmniej atrakacyjny, ale jedneocześnie jest najtańszy. Byłam tam dokładnie rok temu i ceny były nieco wyższe niż warszawskie.
A ja nie zgodzę się, że Budapeszt jest najmniej atrakcyjny. Według mnie ma w sobie magię i klimat, który poczujesz tylko wtedy gdy zgubisz się w plątaninie ulic i zobaczysz jak wygląda życie lokalnych mieszkańców, a nie odhaczasz na mapie same turystyczne miejsca. Mnie to miasto oczarowało mimo że nie jest tak czyste i wymuskane jak Wiedeń.
__________________
Mój blog podróżniczy: http://podrozedominiki.wordpress .com/
domeni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 09:22   #18
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Wiedeń, Praga czy Budapeszt? gdzie taniej?

No i bądź tu mądry Sama musisz zadecydować, bo co człowiek to inna opinia. Najelpiej zwiedź po kolei każde z tych miast Podróży nigdy za wiele
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 10:22:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.