co to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-01, 07:53   #1
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764

co to jest?


wyskoczyło mi to na ostatnim palcu u stopy jakiś miesiąć temu..boli przy chodzeniu wątpię,że jest to odcisk,bo nie chce pęknąc..troszkę to rozdrapałam..kto mi pomoże?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P300611_22.13_[01].jpg (24,5 KB, 495 załadowań)
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:03   #2
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: co to jest?

Najprawdopodobniej kurzajka.
Maszeruj do dermatologa i nie grzeb przy tym, bo Ci się rozsieje.
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:16   #3
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: co to jest?

To faktycznie może być kurzajka. Idz jak najszybciej do lekarza, bo dość ciężko to usunąć samemu. Mój brat miał i walczył z tym kilka tygodni. W końcu udało mu się ją wyrwać z 6cm korzeniem i przez kilka dni miał dziurę w stopie.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:50   #4
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
To faktycznie może być kurzajka. Idz jak najszybciej do lekarza, bo dość ciężko to usunąć samemu. Mój brat miał i walczył z tym kilka tygodni. W końcu udało mu się ją wyrwać z 6cm korzeniem i przez kilka dni miał dziurę w stopie.

fu.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:58   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
fu.
Fu, ale mnie takie rzeczy zawsze fascynują - mogłabym być kosmetyczką, albo dermatologiem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:27   #6
Andora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 372
Dot.: co to jest?

wszystko super, ale jeśli jest to kurzajka, i pójdziesz do dermatologa, żeby wymrozić, to zostanie ślad. Trochę temu miałam kurzajki, i wg mnie najlepszym sposobem na nie jest przyłożenie kawałeczka skórki z cytryny, wcześniej wymoczonego w occie. Przyklejasz plastrem i tak trzymasz. Codziennie zmieniaj, a już po mniej-więcej tygodniu kurzajka zczarnieje i sama odpadnie.

ale najpierw jednak upewnij się że to kurzajka
Andora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:36   #7
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: co to jest?

Tez mi sie wydaje, ze to kurzajka... Kilka razy mialam, i to zawsze w tym samym okresie - jak przygotowywalam sie do zawodow i razem z druzyna chlopakow uzywalismy tezgo samego sprzetu Mialam jakas masc w domu i w sumie nie mialam az takeij wielkiej jak Ty. Od czasu zapzrestania owych treningow kurzajki juz wiecej nie mialam
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 09:36   #8
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: co to jest?

To nie jest kurzajka, tylko odcisk. Odcisk nie równa się pęcherz, więc nie pęka. Odcisk jest bolesny, twardy i usuwa się go.

"Odciski to nadmiernie zrogowaciały naskórek. Są wyraźnie odgraniczone od zdrowej skóry i mają bardziej lub mniej widoczny trzpień, który niczym kolec wrasta w głąb tkanek miękkich i może powodować silny ból. Odciski powstają zwykle, gdy nosimy złe buty, które nadmiernie uciskają stopę. Pojawiają się najczęściej na trzecim, czwartym, piątym palcu albo między palcami."

Spróbuj kąpieli dla nóg w solonej wodzie, po czym lekko ścieraj na tareczce do stóp ten odcisk. Na koniec wysusz i posmaruj specjalnym kremem na odciski, np. z School. Jeśli nie pomoże, zgłoś się do kosmetyczki na zabieg usunięcia. To nie jest nic, co należałoby konsultować z dermatologiem.
__________________

Edytowane przez CytrynowaPannica
Czas edycji: 2011-07-01 o 09:44
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:51   #9
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: co to jest?

Mnie to wygląda na zwykły odcisk, można kupić na to w aptece specjalne plastry z kwasem salicylowym, np Compeed.

Edytowane przez Jazzlyn
Czas edycji: 2011-07-01 o 09:53
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 10:30   #10
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 118
Dot.: co to jest?

Dokładnie to odcisk...Miałam taki sam. Kup w aptece płyn do zdejmowania odcisków. Wygląda jak lakier do paznokci. I tak jak dziewczyny pisały...moczysz stopy, pumeksem ścierasz i smarujesz. I tak codziennie kilka dni. Aż dostaniesz sie do korzenia. To jest twarde i bolesne.

Są 2 rodzaje problemów stóp..

Pęcherze
i Odciski
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015



Lianca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:14   #11
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
wyskoczyło mi to na ostatnim palcu u stopy jakiś miesiąć temu..boli przy chodzeniu wątpię,że jest to odcisk,bo nie chce pęknąc..troszkę to rozdrapałam..kto mi pomoże?
U nas nazywa się to "wronie oko".
Na górze jest skóra a pod spodem takie czarne korzonki, to one bolą przy chodzeniu i wkłuwają się w skórę. Najlepiej tego nie drapać bo jest bardzo siejące. Ja kiedys miałam na pięcie i przez takie dłubanie rozsiało mi się na ręce na kciuki i palcu wskazującym.

Sama nic z tym nie zrobisz. Trzeba iść do dermatologa. Ja dostałam taki specyfik, nazywał się Brodacit. Smaruje się bolące miejsce takim żelem jak lakier do paznokci i zostawia do wyschnięcia. Ten specyfik ściąga to dziadostwo i powoduje że korzonki wychodzą wraz z tą skórką co się robi od tego specyfiku.

Moje leczenie trwało około 2 tygodni.
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 12:28   #12
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Fu, ale mnie takie rzeczy zawsze fascynują - mogłabym być kosmetyczką, albo dermatologiem.




ja niestety mam wręcz przeciwnie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 13:30   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Fu, ale mnie takie rzeczy zawsze fascynują - mogłabym być kosmetyczką, albo dermatologiem.
gdybys byla dermatologiem to i przy okazji wenerologiem. jak dla mnie jednak fuuu
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 14:15   #14
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gdybys byla dermatologiem to i przy okazji wenerologiem. jak dla mnie jednak fuuu
te specjalizacje chyba nie idą zawsze w parze, nie? pytam, bo często miałam styczność z dermatologami i niektórzy mieli sam tytuł lekarz dermatolog, a niektórzy dodatkowo wenerolog.

a do pytania co to jest: na 100% nikt z nas chyba nie wie obstawiałabym odcisk tylko, że to dziwne... takie odciski z rdzeniem robią się przeważnie na stopie, a na palcach przeważnie są te takie z bąblami - przynajmniej u mnie tak bywa na twoim miejscu kupiłabym w aptece zwykła maść na odciski i zaaplikowała na noc.
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 15:06   #15
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: co to jest?

dziękuję wam za pomoc...a powiedzcie jeszcze ile kosztują te leki w aptece?krucho u mnie z kasą
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 15:17   #16
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: co to jest?

Płyn na odciski ok 7zł, plastry Compeed sa dosyć drogie, ale niektóre apteki sprzedają je na sztuki (1 plaster nakleja się na dwa dni, kuracja powinna trwac 4 dni z tego co pamiętam ), tania jest też maść na odciski Hasco, około 4zł.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:01   #17
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez Andora Pokaż wiadomość
wszystko super, ale jeśli jest to kurzajka, i pójdziesz do dermatologa, żeby wymrozić, to zostanie ślad. Trochę temu miałam kurzajki, i wg mnie najlepszym sposobem na nie jest przyłożenie kawałeczka skórki z cytryny, wcześniej wymoczonego w occie. Przyklejasz plastrem i tak trzymasz. Codziennie zmieniaj, a już po mniej-więcej tygodniu kurzajka zczarnieje i sama odpadnie.
Miałam kurzajkę na stopie i masę kurzajek na dłoniach (które rozsiały się w zastraszającej ilości, bo zamiast pójść od razu do lekarza na wymrażanie, to bawiłam się właśnie w jakieś domowe sposoby). Po wymrażaniu nie mam choćby najmniejszego śladu
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:30   #18
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: co to jest?

ja osobiście wolę maść na odciski niż ten płyn, ale to dlatego że jestem taką łajzą i nie trafiam pędzelkiem tam, gdzie trzeba

jeśli jesteś tym zaniepokojona, to warto odwiedzić lekarza. nawet ten od pierwszego kontaktu powinien się na tym poznać
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:34   #19
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: co to jest?

Brodawka. Leczysz przez zamrażanie lub smarowanie np duofilmem. Radzę iść do lekarza, bo to wirusowe świństwo i lubi się namnażać. Ja walczę z czymś podobnym na dłoni już 1,5mca.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 17:48   #20
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
wyskoczyło mi to na ostatnim palcu u stopy jakiś miesiąć temu..boli przy chodzeniu wątpię,że jest to odcisk,bo nie chce pęknąc..troszkę to rozdrapałam..kto mi pomoże?
są też odciski, które nie pękają, ja miałam kiedyś od spodu na stopie też wyciągnęłam go z rdzeniem po kilku tygodniach moczenia, smarowania specjalnym preparatem i skubania
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 18:05   #21
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Brodawka. Leczysz przez zamrażanie lub smarowanie np duofilmem. Radzę iść do lekarza, bo to wirusowe świństwo i lubi się namnażać. Ja walczę z czymś podobnym na dłoni już 1,5mca.
jezusie to nie zadna brodawka!!

Jestem kosmetyczką i na codzień zajmuję sie takimi 'zmianami' na stopach tak jak tu juz ktos napisal, to poprostu odcisk tego sie nie leczy
idz do kosmetyczki, niech Ci to frezarka troszke wyrowna. Nosic pewnie zle obuwie, ktore uciska w tym miejscu i dopoki je bedziesz nosic, to Ci sie bedzie odnawiac a z czasem moze doprowadzic do pows.młoteczkowatego palca (za ciasne obuwie powoduje podkurczanie sie palcow co z czasem prowadzi do deformacji kosci).
Kup w aptece sztyft Compeed przeciw pęcherzom i odciskom.

aha... nie widze zeby to byl odcisk z korzeniem - nie widac go, wiec nie sadze by bylo konieczne wypalanie przez płyny apteczne

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2011-07-02 o 18:07
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:11   #22
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: co to jest?

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
jezusie to nie zadna brodawka!!

Jestem kosmetyczką i na codzień zajmuję sie takimi 'zmianami' na stopach tak jak tu juz ktos napisal, to poprostu odcisk tego sie nie leczy
idz do kosmetyczki, niech Ci to frezarka troszke wyrowna. Nosic pewnie zle obuwie, ktore uciska w tym miejscu i dopoki je bedziesz nosic, to Ci sie bedzie odnawiac a z czasem moze doprowadzic do pows.młoteczkowatego palca (za ciasne obuwie powoduje podkurczanie sie palcow co z czasem prowadzi do deformacji kosci).
Kup w aptece sztyft Compeed przeciw pęcherzom i odciskom.

aha... nie widze zeby to byl odcisk z korzeniem - nie widac go, wiec nie sadze by bylo konieczne wypalanie przez płyny apteczne
Brodawki wywołują wirusy brodawczaka ludzkiego a ona ma najprawdopodobniej odmianę brodawki podeszwowej. Przynajmniej wygląda dokłądnie tak jak moja. Moją zmianę ocenił dermatolog. A nie kosmetyczka.
Więc moze pozostawmy opinię lekarzowi. Zamiast się spierać.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:18   #23
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: co to jest?

na zdjęciu aż tak dobrze nie widać..
musisz się przyjrzeć czy ma to korzeń czy nie.
Jeśli ma - kurzajka
Jeśli nie - zwykły odcisk.

Jeśli kurzajka - nie polecam smarowideł z apteki...robią jeszcze gorsze kuku niż masz teraz niestety.
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:48   #24
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: co to jest?

Wydaje mi się, że to odcisk, sama miałam coś podobnego, zdjęcie nie jest wyraźne,ale na tyle,ile widać,to oceniam. Ja polecam zwykłe plastry na odciski (ok.6-7 zl), moczenie w wodzie ciepłej, zmiękczanie mydłem i ścinanie żyletką, ale delikatne (drastyczne,ale cóż). Samo noszenie tego plastra bardzo mi pomogło
Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 15:44   #25
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: co to jest?

nie widzę tam żadnego korzenia,a poza tym często zdarza mi się nosić obcisłe buty,uciskające mnie w palcach
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 22:10   #26
olka2089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: co to jest?

Czesć, ja wiem ze mam odcisk na stopie, bardzo mi przeszkadza wiadomo... mam pytanie, zaczynam smarowac maścią na odciski, firmy hasco, czy po usunięciu bedę miała rankę?? wyjeżdzam na wakacje i nie wiem czy nie bedzie mnie stopa bolala i czy w słonej wodzie nie bedzie mnie piekło po usunięciu odcisku. proszę o rade
olka2089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 07:20   #27
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: co to jest?

Jeśli to kurzajka to polecam Brodacit

uzywałam tego. bardzo dobry specyfik.
po 2 tyg używania zrobi Ci się tam dziura ale nie martw się bo ona zniknie

ja miałam kurzajkę na pięcie, a moja dziura była dosyć duża bo mogłam wsadzić tam małego palca hihi

ale zagoiło się wszystko ładnie i po kurzajce ani śladu

pamiętaj że czarne pręciki dobrze też jest samemu usuwać



ale może to być też odcisk tylko że przetarty.
mi się często na stopach robią odciski od butów, a jak ten odcisk przetrę to boli jak nie wiem. po długim czasie odcisk sam schodzi
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 09:03   #28
olka2089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: co to jest?

ja już swój odcisk mam jakiś ro... moze dłużej kosmetyczka usuwa go a on znowu odrasta (usuwa bez tego czarnego rdzenia -czy jak to sie tam mowi) i czy jak juz wyrwe to czy gana bedzie? jak tak to musze się wstrzymac do powrotu z wakacji
olka2089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.