Czy wypada sprzedać auto prezent? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-02, 21:29   #1
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154

Czy wypada sprzedać auto prezent?


Jakoś pol roku temu dostałam od dziadków auto, wszystko było fajnie jednak zaczyna mnie ono rujnować finansowo. Jestem studentką, do tej pory dojeżdżałam autem 60 km na uczelnie (wcześniej busem) ale nie uśmiecha mi sie juz to bo za tą samą kwotę wynajmę pokój na miejscu.. Teraz dochodzi mi ubezpieczenie, naprawa. A jeśli bym je sprzedała miałabym chociaż na mieszkanie... Problem w tym ze głupio mi zapytać sie dziadka czy mogłabym je sprzedać, co byście zrobiły na moim miejscu? Naprawde nie wiem juz co robic:/
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 21:42   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

nie musisz nikogo pytac o zdanie jesli dostalas to na prezent
jesli czujesz ze wypadaloby go zapytac to moze poprostu idz do nich pogadaj jak sie sprawy maja ze cie nie stac finansowo na taki wydatek i rozwazasz sprzedaz
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 21:43   #3
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Jakoś pol roku temu dostałam od dziadków auto, wszystko było fajnie jednak zaczyna mnie ono rujnować finansowo. Jestem studentką, do tej pory dojeżdżałam autem 60 km na uczelnie (wcześniej busem) ale nie uśmiecha mi sie juz to bo za tą samą kwotę wynajmę pokój na miejscu.. Teraz dochodzi mi ubezpieczenie, naprawa. A jeśli bym je sprzedała miałabym chociaż na mieszkanie... Problem w tym ze głupio mi zapytać sie dziadka czy mogłabym je sprzedać, co byście zrobiły na moim miejscu? Naprawde nie wiem juz co robic:/
Powiedziałabym, że rozważam sprzedaż, podając za uzasadnienie fakt, że koszty mnie przerastają, a i tak zamierzam się przeprowadzić. Jeśli auto nie jest na ciebie, to problem z głowy, dziadkowie muszą sami zdecydować. Jeśli jest na ciebie, to zależnie od ich nastawienia musisz rozważyć, czy decyduje się na sprzedaż, czy dla świętego spokoju pozwalasz autu rozpadać się na podwórku.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 21:51   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Powiedziałabym, że rozważam sprzedaż, podając za uzasadnienie fakt, że koszty mnie przerastają, a i tak zamierzam się przeprowadzić. Jeśli auto nie jest na ciebie, to problem z głowy, dziadkowie muszą sami zdecydować. Jeśli jest na ciebie, to zależnie od ich nastawienia musisz rozważyć, czy decyduje się na sprzedaż, czy dla świętego spokoju pozwalasz autu rozpadać się na podwórku.
Jak wyżej. Oczywiście opcja z rozpadaniem się po wyrejestrowaniu pojazdu, aby nie ponosić kosztów ubezpieczenia.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 21:52   #5
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Auto jest na tatę, a on powiedział ze nie pozwoli mi go sprzedać dopóki dziadka nie poinformuje. Na podwórku nie pozwolę żeby stał bo i tak musze na wszystko ja płacić i tak poza tym potrzebuje teraz pieniędzy na mieszkanie
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:00   #6
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Auto to nie dzbanek, żeby go postawić i zapomnieć o jego istnieniu. Tyle, że skoro auto jest na Twoje ojca, a Ciebie średnio na nie stać, to nie lepiej byłoby mu je oddać? Pewnie mu się to nie uśmiecha, ale skoro nie pozwala go sprzedać, niech sam się nim zajmie.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:02   #7
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Auto jest na tatę, a on powiedział ze nie pozwoli mi go sprzedać dopóki dziadka nie poinformuje. Na podwórku nie pozwolę żeby stał bo i tak musze na wszystko ja płacić i tak poza tym potrzebuje teraz pieniędzy na mieszkanie
Niech sobie tata płaci ubezpieczenie w takim razie, ty nie jesteś do tego zobowiązana. Oczywiście, gdybyś jeździła, to co innego, ale w takiej sytuacji bym olała i zbierała na przeprowadzkę.

Tak z ciekawości: dziadkowie dali samochód tobie, ale właścicielem jest tata? W nosogardziel niech sobie wsadzą takie prezenty.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jak wyżej. Oczywiście opcja z rozpadaniem się po wyrejestrowaniu pojazdu, aby nie ponosić kosztów ubezpieczenia.
A nie jest tak, że nie możesz sobie wyrejestrować pojazdu? Albo sprzedaż, albo złom?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2016-08-02 o 22:05
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 22:02   #8
roberouge
Raczkowanie
 
Avatar roberouge
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 130
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Czy wiesz że... posiadając własny samochód wciąż można korzystać z komunikacji miejskiej? Do szkoły możesz dojeżdżać busem (taniej lecz mniej komfortowo).
Na opłaty i naprawy niestety nic nie poradzę
__________________
roberouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:05   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Niech sobie tata płaci ubezpieczenie w takim razie, ty nie jesteś do tego zobowiązana. Oczywiście, gdybyś jeździła, to co innego, ale w takiej sytuacji bym olała i zbierała na przeprowadzkę.

Tak z ciekawości: dziadkowie dali samochód tobie, ale właścicielem jest tata? W nosogardziel niech sobie wsadzą takie prezenty.
Hehe, to zupełnie jak z tym "dawaniem" dzieciom piętra domu, a wszystko nadal na rodziców i "na gębę".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:07   #10
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Czy wypada sprzedać auto prezent?

Ja tym autem jeżdzę i jest moje, nie zamierzam go dawać mojemu ojcu! On jest właścicielem tylko dlatego bo wziął ubezpieczenie na siebie, żeby było taniej. A i tak ja za wszystko musze płacić. Poza tym chciałabym pieniądze z tego auta, chce powiedzieć dziadkowi ze bardziej mi sie przyda mieszkanie niż auto tylko czy wypada?

Edytowane przez jestemkasia94
Czas edycji: 2016-08-02 o 22:08
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:09   #11
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Ja tym autem jeżdzę i jest moje, nie zamierzam go dawać mojemu ojcu! On jest właścicielem tylko dlatego bo wziął ubezpieczenie na siebie, żeby było taniej. A i tak ja za wszystko musze płacić
Nie musisz, bo on jest właścicielem. I nie jest twoje - twój ojciec jest właścicielem. Witamy w krainie faktów.

BTW, nie jesteś właścicielem, a to oznacza, że nie możesz go sprzedać. I podatek od wzbogacenia po sprzedaży auta również będzie uiszczał twój ojciec. A następnym razem nie dawaj sobie robić niedźwiedzich przysług, bo to się tak kończy.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 22:10   #12
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Ja tym autem jeżdzę i jest moje, nie zamierzam go dawać mojemu ojcu! On jest właścicielem tylko dlatego bo wziął ubezpieczenie na siebie, żeby było taniej. A i tak ja za wszystko musze płacić. Poza tym chciałabym pieniądze z tego auta, chce powiedzieć dziadkowi ze bardziej mi sie przyda mieszkanie niż auto tylko czy wypada?

Hmm... pewnie mnie ktoś nazwie paranoikiem, ale co jeśli po sprzedaży ojciec Ci tej kasy nie da?
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:12   #13
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Jest właścicielem tylko na papierze, to jest przecież mój prezent. Da mi, bez przesady
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:12   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez CzerwonaArcyksiezniczka Pokaż wiadomość
Hmm... pewnie mnie ktoś nazwie paranoikiem, ale co jeśli po sprzedaży ojciec Ci tej kasy nie da?
Coś czuję, że tak się to by właśnie skończyło.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:12   #15
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez CzerwonaArcyksiezniczka Pokaż wiadomość
Hmm... pewnie mnie ktoś nazwie paranoikiem, ale co jeśli po sprzedaży ojciec Ci tej kasy nie da?
Dziadek mu każe, ten, którego się wszyscy boją.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:14   #16
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Nie musisz, bo on jest właścicielem. I nie jest twoje - twój ojciec jest właścicielem. Witamy w krainie faktów.

BTW, nie jesteś właścicielem, a to oznacza, że nie możesz go sprzedać. I podatek od wzbogacenia po sprzedaży auta również będzie uiszczał twój ojciec. A następnym razem nie dawaj sobie robić niedźwiedzich przysług, bo to się tak kończy.

Podatek od wzbogacenia rownież ja zapłaciłam tzn dałam ojcu na to pieniądze, przecież pisze wyraźnie ze wszystko ja opłacam dlatego juz nie wyrabiam
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:15   #17
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Jest właścicielem tylko na papierze, to jest przecież mój prezent. Da mi, bez przesady
Nie tylko, ale AŻ na papierze. A historii, kiedy fakt, że na papierku sie nie było i to się zemściło znam tabun.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:15   #18
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Dziadek mu każe, ten, którego się wszyscy boją.

Haha nie nikt sie dziadka nie boi, ale jeśli faktycznie by mi tych pieniędzy nie dał to poinformowalabym dziadka a wtedy by mi je oddał
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:16   #19
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Jest właścicielem tylko na papierze, to jest przecież mój prezent. Da mi, bez przesady
Jeszcze raz: nie ma czegoś takiego jak właściciel na papierze. Jest prawo własności, albo go nie ma.
Dodatkowo, opłacając ubezpieczenie twojego ojca, tracisz, bo nie dajesz możliwości zebrać sobie własnych zniżek.
Ogólnie rzecz biorąc, nieopłacalny deal.
Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Podatek od wzbogacenia rownież ja zapłaciłam tzn dałam ojcu na to pieniądze, przecież pisze wyraźnie ze wszystko ja opłacam dlatego juz nie wyrabiam
To jesteś konkursowym łosiem.

I dlaczego dawałaś na to ojcu pieniądze, skoro prezent jest od dziadków? To kto w końcu kupował to auto?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2016-08-02 o 22:17
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 22:18   #20
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Skąd ta pewność, ze odda skoro juz rozporządza Twoim prezentem i zabrania Ci go sprzedać? Ja bym jednak uważała na te TYLKO papiery
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:18   #21
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Podatek od wzbogacenia rownież ja zapłaciłam tzn dałam ojcu na to pieniądze, przecież pisze wyraźnie ze wszystko ja opłacam dlatego juz nie wyrabiam
Ale możesz opłacać, to nie czyni Cię właścicielką. Znajoma mieszka sama w mieszkaniu rodziców. Opłaca rachunki, ale nie czyni jej to właścicielką, prawda? Kupili je i obiecali jej, że je przepiszą. Dziewczyna zainwestowała sporo kasy w remont tego mieszkania. Mineło parę lat.... i rodzice postanowili sprzedać to mieszkanie, żeby kupić sobie dom. Znajoma kasy zainwestowanej w remont nie odzyska, bo rodzice inwestują w dom. Nawet nie ma jak jej odzyskać, bo nie zachowywała rachunków.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:19   #22
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez CzerwonaArcyksiezniczka Pokaż wiadomość
Ale możesz opłacać, to nie czyni Cię właścicielką. Znajoma mieszka sama w mieszkaniu rodziców. Opłaca rachunki, ale nie czyni jej to właścicielką, prawda? Kupili je i obiecali jej, że je przepiszą. Dziewczyna zainwestowała sporo kasy w remont tego mieszkania. Mineło parę lat.... i rodzice postanowili sprzedać to mieszkanie, żeby kupić sobie dom. Znajoma kasy zainwestowanej w remont nie odzyska, bo rodzice inwestują w dom. Nawet nie ma jak jej odzyskać, bo nie zachowywała rachunków.
Ale przecież dziadek powiedział!
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:20   #23
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Jeszcze raz: nie ma czegoś takiego jak właściciel na papierze. Jest prawo własności, albo go nie ma.
Dodatkowo, opłacając ubezpieczenie twojego ojca, tracisz, bo nie dajesz możliwości zebrać sobie własnych zniżek.
Ogólnie rzecz biorąc, nieopłacalny deal.

To jesteś konkursowym łosiem.

I dlaczego dawałaś na to ojcu pieniądze, skoro prezent jest od dziadków? To kto w końcu kupował to auto?

No dziadkowie mi go kupili, ale na siebie wziął go ojciec z tego względu ze tańsze ubezpieczenie... Niestety to był błąd, ale teraz juz nic nie zrobie, mam nauczkę
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:21   #24
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Meagara Pokaż wiadomość
Skąd ta pewność, ze odda skoro juz rozporządza Twoim prezentem i zabrania Ci go sprzedać? Ja bym jednak uważała na te TYLKO papiery
Słuszna uwaga. Gdyby ojciec uważał auto za Twoje, nie robiłby Ci problemów.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:22   #25
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Ale przecież dziadek powiedział!

Nie masz nic sensownego do powiedzenia to sie prosze nie odzywaj
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:22   #26
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
No dziadkowie mi go kupili, ale na siebie wziął go ojciec z tego względu ze tańsze ubezpieczenie... Niestety to był błąd, ale teraz juz nic nie zrobie, mam nauczkę
Nie, nauczkę będziesz dopiero mieć, jak rzeczywiście się okaże, że nic więcej nie osiągniesz, bo ojciec ma w nosie twoje zdanie. Ogólnie, olałabym auto i skupiła się na przeprowadzce, niech tatuś robi co chce. I następny prezent przyjmuj osobiście.
Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Nie masz nic sensownego do powiedzenia to sie prosze nie odzywaj
Bo co?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:23   #27
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Generalnie dziadek mieszka 500 km ode mnie, moze lepiej dogadać sie z ojcem, żeby faktycznie przestał sie rządzić moim prezentem?;/
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:27   #28
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Nie jesteś nawet współwłaścicielem?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:27   #29
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Generalnie dziadek mieszka 500 km ode mnie, moze lepiej dogadać sie z ojcem, żeby faktycznie przestał sie rządzić moim prezentem?;/
Podlicz swoje wydatki (zwłaszcza te na auto), środki finansowe, jakimi dysponujesz i powiedz ojcu, że nie masz kasy na samochód, więc skoro nie pozwala Ci go sprzedać, niech sam go utrzymuje. Może tatuś wtedy zmięknie.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 22:28   #30
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy wypada sprzedać auto prezent?

ale w zasadzie co Ty chcesz? przecież masz wyszystko całkowicie jasne
czujesz się właścicielką auta, które należy formalnie do Twojego ojca i który nie pozwala Ci go sprzedać jednocześnie dając Ci przywilej ponoszenia wszelkich kosztów związanych z autem a czynnik decydujący to opinia dziadka
rozwiązania masz dwa
- wersja grzeczna - idziesz do dziadka, dziadek się zgadza, ojciec to przyjmuje i sprzedajesz (mała uwaga - jeszcze musi ktoś kupić) no i może nawet ktoś Ci za to odda kasę
- wersja niegrzeczna - albo z góry albo dlatego, że dziadek nie zgodzi się na sprzedaż - ot po prostu przestajesz płacić bo NIE MUSISZ, ojciec zapłaci raz ubezpieczenie to zaraz go najdzie ochota żeby sprzedać (ale to wtedy raczej kasy za to auto nie ujrzysz)

ps. istnieją telefony i ułatwiają kontakty międzyludzkie przy 500km odległości...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 00:08:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.