Kilka pytań na temat cery tłustej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 17:46   #1
Ann_2001
Przyczajenie
 
Avatar Ann_2001
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Question

Kilka pytań na temat cery tłustej.


Witam, mam 13 lat i bardzo tłustą i wrażliwą cerę z rozszerzonymi porami. Zaledwie po pół godziny od umycia mam na twarzy warstwę tłuszczu
Mam kilka pytań i zależy mi na w miarę profesjonalnych odpowiedziach.

1.Moja mama powiedziała, że jest taki zabieg jak kawitacja, który ma za zadanie oczyścić pory i wygładzić cerę. Czy to może pomóc mojej cerze?

2. Jak mogę pozbyć się rozszerzonych porów? Czy kawitacja pomaga im się "zamknąć"?

3. Czy istnieją jakieś inne zabiegi, dzięki którym mogę zmatowić swoją cerę na długi okres czasu?

4. Czy da się na zawsze zmatowić cerę?

5. Czy intensywne przetłuszczanie się cery może być spowodowane dojrzewaniem?

6. Co należy jeść, by poprawić stan tłustej cery?

7. Czy picie herbat ziołowych oczyszcza ciało z toksyn? Czy to prawda, że mniej toksyn równa się lepsza cera?

Bardzo zależy mi na odpowiedziach do wszystkich, lub do większości pytań.
Pozdrawiam.
Ann_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 18:54   #2
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Witaj Postaram się odpowiedzieć na pytania, na które oczywiście znam odpowiedź
2. Możesz nawilżać cerę, używać kosmetyków, które zmniejszają pory (np. krem z lavera miętowy)
4. Raczej nie :c To, jaki masz typ cery jest uwarunkowane genowo. Jeśli ktoś w twojej rodzinie ma tłustą cerę, to jest duże prawdopodobieństwo, że i ty taką będziesz mieć. Nasilenie wydzielanego sebum zazwyczaj przypada na okres dojrzewania- po 20 roku życia może się unormować. 5. Jak najbardziej.
6. Każdy człowiek jest inny, ale ja np. byłam już na zdrowej diecie przez 2 lata i to nic nie pomagało, więc zależy od organizmu.
7. Od roku piję codziennie rano zieloną czystą herbatę i powiem- jest o wiele lepiej. (lepszy stan cery, zmniejszony trądzik).

Jeśli nie masz trądziku, to twoim priorytetem powinno być nawilżanie cery. Nawilżona skóra=lepsza skóra, unormowana skóra.
Pozdrawiam
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 19:57   #3
Ann_2001
Przyczajenie
 
Avatar Ann_2001
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Dziękuję za rady, teraz tylko muszę zaplanować sobie zdrową dietę i zestaw kremów
Ann_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 20:07   #4
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Podpowiem ci: kupuj kremy niekomadogenne, czyli takie, które nie zapychają porów. Z takich tanich to polecam under twenty pro hydra,lekki krem nawilzajacy a z droższych to pharmaceris T sebomatt moistatic. (Zdecydowanie bardziej polecam ten drugi )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 20:39   #5
pejkola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 127
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

KAWITACJI NIE MOZNA WYKONYWAC PRZED 18 ROKIEM ZYCIA. Mi kosmetyczka powiedziala ze nie ma sie jeszcze wyksztalconych kosci twarzy czy cos w tym stylu. Chyba ze chcesz zniszczyc sobie twarz
Tak jak moja poprzedniczka mowila kupuj kosmetyki NIKOMEDOGENNE np firmy nivea ( te z seri young czy cos takiego ). Musisz poszukac. Goraco Ci polecam mycie twarzy platkami owsianymi. Mi ten sposob uratowal moja dosc tlusta cere
Mozesz jedynie poprawic stan swojej cery ale niestety cera tlusta pozostanie Ci jeszcze przez jakis okres taka. Jest to spowodowane okresem dojrzewania i to zupelnie normalne. Co do zabiegow to wybierz sie do kosmetyczki i po prostu popytaj. Ona najlepiej bedzie wiedziala co jest odpowiednie do twojej cery. Ja polecam mikrodermabrazje i kwasy . Musisz sie liczyc ze to nie sa tanie zabiegi.
Tez jestem nastolatka choc troche starsza, ale duzo zdazylam przetestowac Rowniez nienawidzilam mojej cery za to jaka byla. Z biegiem czasu to przechodzi Co do diety to pamietam ze mi baaardzo pomoglo odstawienie cukru soli i mleka. Na wizazu mozesz znesc bardzo duzo watkow na temat odzywiania sie w czasie dojrzewania. Poszukaj
__________________
Zapuszczam włosy!
Walcze o ładną cere

Edytowane przez pejkola
Czas edycji: 2014-03-29 o 20:48
pejkola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 20:58   #6
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Przecież kwasy się stosuje tylko przy trądziku! To by było bez sensu, wysusznie wzmaga wydzielanie sebum.
Pozatym jeśli dziewczyna ma tlustą cerę, to będzie ją miała zawsze, tylko po okresie dojrzewania wróci bardziej do normy, ale dalej będzie taka tendencja.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez VioletRose
Czas edycji: 2014-03-29 o 21:01
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:44   #7
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez VioletRose Pokaż wiadomość
Przecież kwasy się stosuje tylko przy trądziku! To by było bez sensu, wysusznie wzmaga wydzielanie sebum.
Pozatym jeśli dziewczyna ma tlustą cerę, to będzie ją miała zawsze, tylko po okresie dojrzewania wróci bardziej do normy, ale dalej będzie taka tendencja.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
skąd pomysł, iż kwasy to tylko przy trądziku?
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 15:18   #8
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Dermatolog mi powiedział że skoro problemów nie ma to się kwasów nie stosuje. Btw jaki jest tego sens XD

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:08   #9
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez VioletRose Pokaż wiadomość
Dermatolog mi powiedział że skoro problemów nie ma to się kwasów nie stosuje. Btw jaki jest tego sens XD

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie tylko przy trądziku. Kwasy PHA dla wrażliwców, naczyniowców, osób z trądzikiem różowatym. BHA i LHA dla cery zanieczyszczonej, trądzikowej, tłustej. AHA dla cery dojrzałej, suchej czy "zniszczonej" słońcem.
Sens jest taki, że nie warto wprowadzać kogoś w błąd, a bezgraniczne zaufanie dermatologowi, to też nie jest najlepsze wyjście
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:41   #10
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Pewnie chodziło jej o jakieś konkretne kwasy, tyle że mi nie powiedziała bo i tak bym nie zapamiętała, sory :&

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 20:40   #11
Ann_2001
Przyczajenie
 
Avatar Ann_2001
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Kilka pytań na temat cery tłustej.

Byłam u kosmetyczki. Powiedziała mi, że w tym wieku nie powinnam używać kwasów, by nie zniszczyć sobie skóry. Podobna jestem za młoda na kwasy.
Ann_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-03 21:40:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.