Problemy z żołądkiem - refluks? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-01, 20:27   #1
bulina3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11

Problemy z żołądkiem - refluks?


Witam . Mam problemy z żołądkiem i pomyślałam,że może ktoś miał podobnie i mnie nakieruje. Od miesiąca odczuwam ciągłe ssanie w żołądku (jakby głód) - zarówno przed jedzeniem jak i chwilę po - praktycznie cały czas. Budzę się z ogromnym głodem (i w związku z tym z mdłościami i bólem żołądka). Do tego miewam bóle żołądka - podczas głodu, w trakcie jedzenie i chwilę po, a później jest trochę ulgi (teraz po trzech tyg. już jest lepiej i same bóle mijają). Odczuwam również delikatne kłucie po lewej stronie pod żebrem (czasem jakby kolka). Miewam również mdłości. (ale nie takie skłaniające do wymiotów, nie wymiotuję, mogę przy nich jesć). Byłam u gastrologa - po opisaniu objawów stwierdził że to refluks i przepisał mi controloc 40 i tribux. Jest mała poprawa po controlocu, ale wciąż się męczę i mam wątpliwość czy to aby na pewno refluks. Rzeczywiście odczuwam także uczucie kamienia i ciężkości na żoładku, czasem także jakby coś mi stało w przełyku, ciężko mi się oddycha po cięższym jedzeniu, zdarzy mi się, że cofnie mi się niestrawione jedzenie (miewałam to już w ciągu swojego życia nie raz - jednak jedynie sporadycznie po ciężkim posiłku lub przez 2-3 dni, wówczas 1-2 dni brałam controloc i było ok). Często też miewałam poprzednio mdłości gdy zbyt długo nie jadłam, musiałam wozić przy sobie zawsze jakieś jedzenie, ale to były pojedyncze incydenty. Pierwszy raz tak długo nieprzerwanie się męczę. Być może to refluks, ale czy oprócz tego nie dolega mi coś jeszcze? To ciągłe ssanie w żoładku , uczucie ciężkości wyżej, a jednak jednocześnie głodu nieco niżej. Do tego mdłości, bóle. Czuję również , ze żoładek jest obolały, mimo że bóle minęły, to mocno boli mnie przy dotyku. Miewam również tak jakby zatrzymanie pracy żoładka - czuję, że mnie mdli, żołądek nie trawi i nie pracuje , musze coś zjeść, a nie mogę bo żoładek jest skurczony - to uczucie przechodzi mi jakby do głowy, jakby miało zrobić mi się słabo. Problem z jedzeniem mam tylko w takich momentach, ponieważ na ogół nawet przy tych dolegliwościach jem dużo pomimo małej wagi. (czuje ból żoładka, ale mogę jeść). Nie są to wiec mega silne bóle, mdłości itp. Da się z tym żyć, ale jest coraz bardziej uciążliwe. Nie mam również zaparć ani biegunek. Od miesiąca stosuję dietę - zero kawy, alkoholu, piję siemię , jem lekkostrawne. Mam 25 lat, jestem dosyć szczupła (ważę 47kg przy 159cm). Przez rok brałam hormony na tarczycę (25), które odstawiłam 2 tyg. temu. Planuję zrobić gastroskopię, jednak gastrolog powiedział, ze skoro biorę controloc od 2 tyg. (brałam trochę zanim się do niego udałam) to mogę mieć już coś zaleczone i muszę poczekać aż się kiedyś pogorszy. Rozważałam bóle na tle nerwowym - nie stresuję się, ale jestem osobą dosyć emocjonalną, ale nie sądzę, żeby aż tak dokuczały. Mam spokojny okres w życiu. Robiłam również 2 razy domowe testy na helicobakter i nic nie wyszło.
- gastrolog powiedział, że te testy są dosyć wiarygodne. Wiem niestety , że czasem trudno znaleźć lekarza, który postawi trafną diagnozę dlatego pomyślałam, że być może ktoś tutaj skojarzy objawy i coś doradzi . Z góry bardzo dziękuję!
bulina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 09:18   #2
Olejandra
Raczkowanie
 
Avatar Olejandra
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 31
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

Ja miałam bóle w okolicach żebrowych właśnie, częste odbijanie się, problemy z jedzeniem (wieczne bóle brzucha, ciężkość) i też dostałam controloc, do tego coś na ograniczenie wydzielania kwasu solnego, o ile dobrze pamiętam.
odstawiłam nabiał, pieczywo, surowe warzywa i owoce, jakieś cięższe rzeczy, po około 2 miesiącach była poprawa.
Olejandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 09:43   #3
5b94b96d11b0c4ca017e4749d503f31bbfa540c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 158
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

Nie wiem co się teraz dzieje ale na gastrologii jest MASA młodych ludzi chorujących na żołądek, ja mam 29 i większość co leczą ze mną jest ode mnie młodsza, w tym mnóstwo dzieci. Dojrzali ludzie nie chorują tak jak my, co do jasnej cholery dzieje się z tym światem?
Moi dziadkowie, rodzice nikt nie miał problemów z brzuchem, a poza mną mają też moje młode kuzynostwo, przyjaciółki, znajomi, większość ludzi przed 30. Czy ktoś kto całe życie odżywia się zdrowo, zero używek, imprez brak, dużo ruchu, wyniki z krwi bez zarzutu może AŻ tak źle się czuć praktycznie po wszystkim co je? Jest zdecydowanie coś nie tak i ja muszę dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Jeżeli okaże się, że niestety ale to jedzenie tak nas truje to już nic mnie nie powstrzyma przed wyjazdem na stałe w środek jakiejś puszczy i założeniem własnego ogrodu, sadów. Mój ojciec od dawna miał takie plany, tylko on już ma swoje lata a ja mimo chorowania siły i energię mam, od dawna walczymy z Greenpeace o zdrową żywność.

Edytowane przez 5b94b96d11b0c4ca017e4749d503f31bbfa540c7
Czas edycji: 2019-04-03 o 09:45
5b94b96d11b0c4ca017e4749d503f31bbfa540c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 10:28   #4
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

[1=5b94b96d11b0c4ca017e474 9d503f31bbfa540c7;8666701 9]Nie wiem co się teraz dzieje ale na gastrologii jest MASA młodych ludzi chorujących na żołądek, ja mam 29 i większość co leczą ze mną jest ode mnie młodsza, w tym mnóstwo dzieci. Dojrzali ludzie nie chorują tak jak my, co do jasnej cholery dzieje się z tym światem?
Moi dziadkowie, rodzice nikt nie miał problemów z brzuchem, a poza mną mają też moje młode kuzynostwo, przyjaciółki, znajomi, większość ludzi przed 30. Czy ktoś kto całe życie odżywia się zdrowo, zero używek, imprez brak, dużo ruchu, wyniki z krwi bez zarzutu może AŻ tak źle się czuć praktycznie po wszystkim co je? Jest zdecydowanie coś nie tak i ja muszę dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

[/QUOTE]
Miałam podobną rozkminę gdy ostatnio leżałam na nefrologii. Gdy leżałam tam prawie 20 lat temu to były tam same staruszki i ja jedyna młoda, a teraz sporo młodych osób przed 30-stką.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 17:58   #5
bulina3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86667259]Miałam podobną rozkminę gdy ostatnio leżałam na nefrologii. Gdy leżałam tam prawie 20 lat temu to były tam same staruszki i ja jedyna młoda, a teraz sporo młodych osób przed 30-stką.[/QUOTE]
No niestety .. też to zauważam. Całe czas staram się jeść zdrowo, lekko, mało piję, nie palę, a mimo to od zawsze mam problemy z żołądkiem i tarczycą.. niestety żywność jest teraz dużo gorsza niż kiedyś. I nie ma jak się przed tym uchronić. Mi controloc też chyba trochę pomaga, ale wiadomo, że to tylko "zaleczanie", a nie całkowite zwalczanie przyczyny
bulina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 19:19   #6
5b94b96d11b0c4ca017e4749d503f31bbfa540c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 158
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

Cytat:
Napisane przez bulina3 Pokaż wiadomość
No niestety .. też to zauważam. Całe czas staram się jeść zdrowo, lekko, mało piję, nie palę, a mimo to od zawsze mam problemy z żołądkiem i tarczycą.. niestety żywność jest teraz dużo gorsza niż kiedyś. I nie ma jak się przed tym uchronić. Mi controloc też chyba trochę pomaga, ale wiadomo, że to tylko "zaleczanie", a nie całkowite zwalczanie przyczyny
Gdybyś miała dobrego lekarza to postaraj się wkręcić na szpital, tam zrobią Ci badania od a do z. Idź do rodzinnego albo gastrologa z polecenia i może coś da radę w tym temacie zrobić. Liczę na to, że odzyskasz zdrówko
5b94b96d11b0c4ca017e4749d503f31bbfa540c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 07:30   #7
karaluszex
Przyczajenie
 
Avatar karaluszex
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

Cytat:
Napisane przez 5b94b96d11b0c4ca017e4749d 503f31bbfa540c7 Pokaż wiadomość
Nie wiem co się teraz dzieje ale na gastrologii jest MASA młodych ludzi chorujących na żołądek, ja mam 29 i większość co leczą ze mną jest ode mnie młodsza, w tym mnóstwo dzieci. Dojrzali ludzie nie chorują tak jak my, co do jasnej cholery dzieje się z tym światem?
Moi dziadkowie, rodzice nikt nie miał problemów z brzuchem, a poza mną mają też moje młode kuzynostwo, przyjaciółki, znajomi, większość ludzi przed 30. Czy ktoś kto całe życie odżywia się zdrowo, zero używek, imprez brak, dużo ruchu, wyniki z krwi bez zarzutu może AŻ tak źle się czuć praktycznie po wszystkim co je? Jest zdecydowanie coś nie tak i ja muszę dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Jeżeli okaże się, że niestety ale to jedzenie tak nas truje to już nic mnie nie powstrzyma przed wyjazdem na stałe w środek jakiejś puszczy i założeniem własnego ogrodu, sadów. Mój ojciec od dawna miał takie plany, tylko on już ma swoje lata a ja mimo chorowania siły i energię mam, od dawna walczymy z Greenpeace o zdrową żywność.
Stres też beznadziejnie wpływa na żołądek, u dużej części osób to może być to. Taki szybki styl życia nie pomaga.
karaluszex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 06:30   #8
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Problemy z żołądkiem - refluks?

Takie ssanie to.moga byc nadzerki albo wrzody dwunastnicy. Zrob gastroskopie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 07:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.