pięty - ścierać czy nie jak to jest?? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-21, 19:34   #91
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: pięty - ścierać czy nie jak to jest??

nikt nie wspomnial ze scierac powinno sie nie czesciej niz co 3 tyg.... czeste scieranie powoduje szybsze narastanie.....

sylvia gehwol

co do matek nie dbajacych, jestem mama dbam o siebie ale rozumiem inne mamy bo wiem jak ciezko znalesc chwile kiedy nie dosypia sie i nie dojada.... myslenie o pieknych stopach w takim czasie to chyba wyczyn ... ale to juz mamy rozumieja tylko
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2013-05-21 o 19:37
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:16   #92
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: pięty - ścierać czy nie jak to jest??

kupilam jednak Evree - dobry zdzieraczek, taki nie za mocny + fusswohl pilnik .
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:35   #93
Aurora Eten
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 64
Pięty

Nie wiem gdzie to założyć, więc pisze tu. Mam strasznie zrogowaciałą skórę na piętach. Trochę wstyd, a tu się lato zbliża. Znacie jakieś dobre sposoby na to? A i jeszcze jedno: lubię chodzić boso. To ma jakiś wpływ na wygląd moich stóp?
Aurora Eten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:46   #94
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Pięty

Rób codziennie peeling stóp, pumeks i nawilżaj kremami czy olejkami. Na noc gruba warstwa kremu i bawełniane skarpetki. Powinno pomóc
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:02   #95
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Pięty

Wszystko jak pisze wyżej przedmówczyni.
Pumeks/tarka po absolutnie każdej kąpieli, to musi wejść Ci w nawyk. Peeling ładnie wygładzi stopy. Kup jakiś apteczny kremik z wysokim procentem UREA np. 50. Jak już zrogowacenie stanie się mniejsze polecam Lirene 30%UREA do stosowania na noc+skarpetki bawełniane, a po porannym prysznicu kremik Neutrogeny.
Przy pedicure moczę stopy w wodzie z solą kuchenną i wtedy bardzo ładnie schodzi zrogowacenie przy tarciu.
Jeśli te zabiegi nie pomogą pozostaje Ci wizyta u dobrej i sprawdzonej kosmetyczki.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:14   #96
PREBUDZONA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Pięty - proszę o rady

Witam,
zawsze wydawało mi się, że mam zaniedbane pięty. Po 30-ce stały się szorstkie i kiedy zaczęły mi szybko niszczyć rajstopy na piętach postanowiłam coś zacząć z tym robić. Zakupiłam jakiś krem z drobinkami -pilling ale na dłuższą metę nie widziałam specjalnej poprawy.
W końcu w tym roku na wiosnę zdecydowałam się na piewszą w życiu wizytę - pedicure. Pięty zostały potraktowane tarką, stały się piękne i gładkie. Zachęcona efektem skorzystałam z tych usług jeszcze kilka razy I ...
za każdym kolejnym razem naskórek narastał szybciej, przy czym był coraz grubszy i twardszy. Gdy już się pojawił praktycznie niemożliwe było dokładne umycie pięt, gdyż ,,brud,, jakby był wżarty w tę narośniętą twardą skórę. Jedynym wyjściem jest użycie tarki ...
Raz po zabiegu pedicuru przez kilka dni odczuwałam ból pięty i od tamtej pory na krawędzi tej pięty warstwa narastającej skóry jest jakby grubsza i przerośnięta - lekko błyszcząca. Po kąpieli jakby biała.
Na moje pytanie - czy powinnam się tym niepokoić, osoba wykonująca mi te zabiegi odpowiedziała, że widocznie za mocno poleciała z tarką - cytuję i, że to nic takiego ... Żeby przez jakiś czas nic nie robić.
Zrezygnowałam z dalszych wizyt u tej osoby, gdyż raz zostałam nawet skaleczona tarką do krwi.
W tej chwili nie wiem jak sobie samemu teraz radzić. Skóra szybko narasta, jest gruba i twarda. Gdy ją zetrę tarką, po kilku dniach wszystko wraca. W tej chwili po kilku dniach od użycia tarki swędzi mnie to co narosło przy krawędzi ze zwykłą cienką skórą. Na jednej z pięt jest gorzej.Coraz bardziej się martwię czy to nie jakaś grzybica i nie wiem co mam z tym zrobić. Czy udać się do dermatologa ? Czy nie zostanę wyśmiana, że przychodzę ze swędzącymi piętami. A może zaszkodziłam sobie sama bo zbyt mocno ścieram pięty a tarkę po użyciu myję tylko wodą z mydłem. Czy powinnam ją również dezynfekować jakimś środkiem ? Proszę o jakieś rady. Czy konieczna jest jakaś konsultacja lekarska czy są środki, kremy, które mogłyby mi pomóc.
Wybierając się na pedicure - myślałam, że oddaję się w ręce specjalisty, tymczasem narobiłam sobie tylko kłopotu i jest gorzej niż wcześniej.
Proszę o pomoc.
PREBUDZONA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:26   #97
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pięty - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez PREBUDZONA Pokaż wiadomość
Witam,
zawsze wydawało mi się, że mam zaniedbane pięty. Po 30-ce stały się szorstkie i kiedy zaczęły mi szybko niszczyć rajstopy na piętach postanowiłam coś zacząć z tym robić. Zakupiłam jakiś krem z drobinkami -pilling ale na dłuższą metę nie widziałam specjalnej poprawy.
W końcu w tym roku na wiosnę zdecydowałam się na piewszą w życiu wizytę - pedicure. Pięty zostały potraktowane tarką, stały się piękne i gładkie. Zachęcona efektem skorzystałam z tych usług jeszcze kilka razy I ...
za każdym kolejnym razem naskórek narastał szybciej, przy czym był coraz grubszy i twardszy. Gdy już się pojawił praktycznie niemożliwe było dokładne umycie pięt, gdyż ,,brud,, jakby był wżarty w tę narośniętą twardą skórę. Jedynym wyjściem jest użycie tarki ...
Raz po zabiegu pedicuru przez kilka dni odczuwałam ból pięty i od tamtej pory na krawędzi tej pięty warstwa narastającej skóry jest jakby grubsza i przerośnięta - lekko błyszcząca. Po kąpieli jakby biała.
Na moje pytanie - czy powinnam się tym niepokoić, osoba wykonująca mi te zabiegi odpowiedziała, że widocznie za mocno poleciała z tarką - cytuję i, że to nic takiego ... Żeby przez jakiś czas nic nie robić.
Zrezygnowałam z dalszych wizyt u tej osoby, gdyż raz zostałam nawet skaleczona tarką do krwi.
W tej chwili nie wiem jak sobie samemu teraz radzić. Skóra szybko narasta, jest gruba i twarda. Gdy ją zetrę tarką, po kilku dniach wszystko wraca. W tej chwili po kilku dniach od użycia tarki swędzi mnie to co narosło przy krawędzi ze zwykłą cienką skórą. Na jednej z pięt jest gorzej.Coraz bardziej się martwię czy to nie jakaś grzybica i nie wiem co mam z tym zrobić. Czy udać się do dermatologa ? Czy nie zostanę wyśmiana, że przychodzę ze swędzącymi piętami. A może zaszkodziłam sobie sama bo zbyt mocno ścieram pięty a tarkę po użyciu myję tylko wodą z mydłem. Czy powinnam ją również dezynfekować jakimś środkiem ? Proszę o jakieś rady. Czy konieczna jest jakaś konsultacja lekarska czy są środki, kremy, które mogłyby mi pomóc.
Wybierając się na pedicure - myślałam, że oddaję się w ręce specjalisty, tymczasem narobiłam sobie tylko kłopotu i jest gorzej niż wcześniej.
Proszę o pomoc.

Za mocno miałaś szorowaną skórę. Jakiej tarki użyto? W domu najbezpieczniej ścieraj skórę papierową Na piety dobre są kremy z mocznikiem np. cerko derm. Idz do dermatologa, na pewno nie zostaniesz wysmiana
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 18:35   #98
PREBUDZONA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Pięty - proszę o rady

Użyłam czarną tarkę - nie wiem jak się nazywa. Dwustronna, z jednej strony jest pumeks, z drugiej czarna gładka powierzchnia. Używam tylko czarnej ...
PREBUDZONA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:38   #99
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pięty - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez PREBUDZONA Pokaż wiadomość
Użyłam czarną tarkę - nie wiem jak się nazywa. Dwustronna, z jednej strony jest pumeks, z drugiej czarna gładka powierzchnia. Używam tylko czarnej ...
Myślałam, że ostrzejszej, ale jak pokazuje wątek taką tez można zrobić sobie krzywdę... Na razie zaprzestan stosowania tarki. Odwiedz dermatologa i spytaj czy to nie jest jakiś problem zdrowotny w zwiazku z ta swedzacą skórą. Potem będziesz mogła spróbować z np. kremami z kwasami.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 12:38   #100
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Pięty - proszę o rady

Autorko, a jak na co dzień dbasz o pięty i całe stopy? Bo zabieg nawet u najlepszej pedicurzystki nie wystarczy, żeby były zawsze zadbane. Co możesz sama zrobić? Dwa, albo na początku nawet 3 razy w tygodniu, wymocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Może to być specjalna sól do stóp, albo taka do kąpieli, ewentualnie nawet garść soli kuchennej. Po dobrych kilku, kilkunastu minutach moczenia, zrób peeling, ze szczególnym uwzględnieniem pięt. Po opłukaniu i wysuszeniu, posmaruj stopy grubszą warstwą maści z wit. A. Najlepiej robić to przed snem, na tak nakremowane stopy nałożyć bawełniane skarpety i iść spać. Rozgrzane stopy wchłoną tyle maści ile mogą i rano na pewno będą w lepszym stanie. Poza tym codziennie po umyciu, smaruj stopy kremem, np. z mocznikiem. Tylko taka regularna pielęgnacja pomoże, bo jak sama zauważyłaś, naskórek ciągle przyrasta i trzeba go co jakiś czas usuwać. Nie ma innej rady. Jeśli to wszystko nie pomoże, to oczywiście idź do dermatologa, bo takie zbytnie twardnienie pięt może prowadzić do ich pękania, a to jest bardzo bolesna dolegliwość, poza tym w te pęknięcia bardzo łatwo wnikają bakterie i można się nabawić poważnych stanów zapalnych.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:09   #101
kodus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Dot.: Pięty - proszę o rady

Na stwardniałe pięty i stopy można stosować maski - skarpetki złuszczające typu skinlite po złuszczeniu naskórka każdy krem wygładzi już i tak gładkie stopy, cha!
kodus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-02, 16:30   #102
facet33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: pięty - ścierać czy nie jak to jest??

Drogie panie
Postanowiłem się udzielić w dyskusji ,gdyż trochę się znam na temacie
Otóż ładne stopy to wizytówka nie tylko kobiet,zadbanych kobietale i mężczyzn
Kilka lat temu miałem idealnie gładkie stopy,nic z nimi nie robiłem,a były gładkie jak u niemowlaka Któregoś dnia zobaczyłem,ze pod prysznicem moja ówczesna dziewczyna używa pumeksu zresztą zdziwiła się,ze ja tego nie robię.Nie potrafię wytłumaczyć jak to się stało,ale któregos dnia postanowiłem zrobic to samo(mimo ze nie musiałem) zauważyłem,ze po tym zabiegu mam przesuszone pięty,a naskórek zaczął narastac,pozbywałem się go ,a on narastał znowu,nie było zle ale miałem ładniejsze stopy.
Dramat zaczął się kiedy przed wyjazdem na wakację chciałem je doprowadzić do stanu jaki zawsze miałem ,wymoczyłem pózniej tarka ,tłusty krem i skarpety na noc.Rano wyglądały super,niestety z upływem dnia było coraz gorzej,suche i szorstkie im częsciej powtarzałem te super zabiegi tym szybciej naskórek narastał,błędne koło
Możecie mi wierzyć lub nie,ale walczyłem kilka lat i nic nie pomagało na tyle by przywrócić moim stopom wygląd sprzed tych cudownych zabiegów...na darmo...
Postanowilem spróbowac czegoś nowego ,pewnie większosc pan mnie zlinczuje,ze radzę coś takiego ale trudno Otóż ,przestałem uzywaz,pumeksu,tarki,tych smiesznych elektrycznych urządzen a stosowac tylko zwykły piling i kremy na bazie mocznika
Było ciężko na poczatku,stopy wyglądały tragiznie,ale ja szedłem w zaparte,zajęło mi to 4 miesiące,ale znów mam ideanie gładkie stopy,a piling stosuję sporadycznie Pomyslcie logicznie drogie panie,jezeli trzecie skórę czymś szorstkim,twardym,zmuszac ie ją do obrony przed tym,dlatego robi się gruba i szorstka,podrazniona i żadne kremy tego nie zamaskują.Skóra na stopach musi odzyskac równowagę,krótko mówiąc wyzdrowiec.Wytrwałym paniom polecam ten sposób,pamiętajcie,ze nie ma idealnych srodków co w mig załatwiają całą sprawe
Reasumując NIE SCIERAMY TARKAMI,PUMEKSAMI i innymi cudami a będzie ok
Pozdrawiam
facet33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 17:30   #103
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: pięty - ścierać czy nie jak to jest??

Cytat:
Napisane przez facet33 Pokaż wiadomość
Dramat zaczął się kiedy przed wyjazdem na wakację chciałem je doprowadzić do stanu jaki zawsze miałem ,wymoczyłem pózniej tarka ,tłusty krem i skarpety na noc.Rano wyglądały super,niestety z upływem dnia było coraz gorzej,suche i szorstkie im częsciej powtarzałem te super zabiegi tym szybciej naskórek narastał,błędne koło
To zupełnie normalne zjawisko, ,jak się z czymś przesadzi. to skóra zaczyna w obronie produkować więcej naskórka albo np więcej sebum w przypadku twarzy. Tylko to w żaden sposób nie świadczy źle o metodzie, raczej o zbyt dużej częstotliwości. Kluczem jest znalezienie takiej, która zapewni naszej skórze równowagę.


Cytat:
Napisane przez facet33 Pokaż wiadomość
Postanowilem spróbowac czegoś nowego ,pewnie większosc pan mnie zlinczuje,ze radzę coś takiego ale trudno Otóż ,przestałem uzywaz,pumeksu,tarki,tych smiesznych elektrycznych urządzen a stosowac tylko zwykły piling i kremy na bazie mocznika
Było ciężko na poczatku,stopy wyglądały tragiznie,ale ja szedłem w zaparte,zajęło mi to 4 miesiące,ale znów mam ideanie gładkie stopy,a piling stosuję sporadycznie Pomyslcie logicznie drogie panie,jezeli trzecie skórę czymś szorstkim,twardym,zmuszac ie ją do obrony przed tym,dlatego robi się gruba i szorstka,podrazniona i żadne kremy tego nie zamaskują.Skóra na stopach musi odzyskac równowagę,krótko mówiąc wyzdrowiec.Wytrwałym paniom polecam ten sposób,pamiętajcie,ze nie ma idealnych srodków co w mig załatwiają całą sprawe
Reasumując NIE SCIERAMY TARKAMI,PUMEKSAMI i innymi cudami a będzie ok
Pozdrawiam
Kremy z mocznikiem to nie jest rozwiązanie dla każdego, u niektórych mogą zwyczajnie za słabo zmiękczać, poza tym sam krem nie usunie zrogowaciałego naskórka, a co jakiś czas trzeba to robić. To samo jest z popularnymi skarpetami złuszczającymi na bazie kwasów - każda skóra inaczej reaguje na dany kwas, jednemu stopy się ładnie złuszczą, u innego odejdzie parę skórek, ale w efekcie nic to nie da.

Na mojej skórze złuszczanie mechaniczne to podstawa, bo ani mocznik ani kwasy nie są skuteczne (doszłam do 80% kwasu mlekowego). Problemem jest dobranie odpowiedniego narzędzia oraz częstotliwości, przy której skóra nie będzie produkować więcej zgrubiałego naskórka niż robi to normalnie.
Dla mnie najgorszym możliwym sposobem są metalowe tarki z tymi okrągłymi, wygiętymi dziurkami. Nie mam pojęcia, kto to dopuścił do produkcji, ale one zwyczajnie szarpią skórę. Fakt, że cześć zedrą, ale zostawiają masę zadziorków i rysują skórę.
Ale lekkie pumeksy (nie te kamienne) jak najbardziej się sprawdzają. Najlepszym narzędziem, jakie miałam jest PedEgg - ale ten oryginalny, nie podróby z allegro za 3 złote. Tylko niestety kiepsko dostępny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 18:21   #104
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: pięty - ścierać czy nie jak to jest??

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zupełnie normalne zjawisko, ,jak się z czymś przesadzi. to skóra zaczyna w obronie produkować więcej naskórka albo np więcej sebum w przypadku twarzy. Tylko to w żaden sposób nie świadczy źle o metodzie, raczej o zbyt dużej częstotliwości. Kluczem jest znalezienie takiej, która zapewni naszej skórze równowagę.
Też tak uważam. Trzeba mieć umiar we wszystkim.
Natomiast jeśli ktoś ma ładne, miękkie stopy bez cudowania, to nie widzę sensu szorować ich tarką .


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie najgorszym możliwym sposobem są metalowe tarki z tymi okrągłymi, wygiętymi dziurkami. Nie mam pojęcia, kto to dopuścił do produkcji, ale one zwyczajnie szarpią skórę. Fakt, że cześć zedrą, ale zostawiają masę zadziorków i rysują skórę.
Ale lekkie pumeksy (nie te kamienne) jak najbardziej się sprawdzają. Najlepszym narzędziem, jakie miałam jest PedEgg - ale ten oryginalny, nie podróby z allegro za 3 złote. Tylko niestety kiepsko dostępny.
Co do tych metalowych tarek to się podpisuję obiema rękami. Natomiast PedEgg był dla mnie za ostry. Na początku super, ale po czasie - katastrofa.

Sama lubię tarkę z Paggy Sage, elektryczny pilnik do stóp (ale trzeba często wymieniać baterie, inaczej tylko pomizia) oraz klasyczny, biały pumeks.
Najważniejsze to nie przesadzić, a na koniec zawsze wypolerować stopy. Jako ostatni szlif stosuje albo kostkę matującą, albo szklany lub inny gładki pilnik do paznokci, koniecznie na sucho (podstawowe złuszczanie robię na sucho lub na mokro, róznie bywa). Wtedy jest naprawdę gładko.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-02 19:21:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.