Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-08, 16:43   #2791
tonieani
Raczkowanie
 
Avatar tonieani
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: daleko ;)
Wiadomości: 94
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
jak mnie sie okres zatrzymal, to tak samo dr zrobila badania i dostalam luteine, po wystapieniu miesiaczki - kontrola, i dostalam recepte na tabletki,. mialam czekac na okres zeby zaczac op ( w sumie to i ten drugi tez wywolalam bo mialam dosyc czekania)

jesli zaczniesz teraz tabletki to bedziesz zabezpieczona dopiero od 2 opakowania

jak ja to mowie - druga czy trzecia konsultacja nigdy nie zaszkodzi
No właśnie wydawało mi się, że chyba powinnam dostać coś na wywołanie na początek a dopiero później tabletki.
Nic to. Idę dziś do drugiego lekarza i zobaczymy co ten mi powie.
tonieani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 14:47   #2792
SREBRNA PANI ZIMA
Przyczajenie
 
Avatar SREBRNA PANI ZIMA
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: L B N
Wiadomości: 23
Dot.: zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

nie masz nic do gadania .mi to lotto kto by to robil aby mnie tylko wyleczyl.ja mialam operacje gin.i tez nie pasowalo mi ze zanim mnie uspili przyszli studenci ogladac jak wyglada nadzerka itp.pogonilam ich awantura ale to akurat mozna zalatwic, lekaza nie.jak sie obudzilam po operacji to byl murzyn nade mna i myslalam ze umarlam...
SREBRNA PANI ZIMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 15:12   #2793
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witajcie

4 dni temu odstawiłam luteinę ( brałam 1tabletkę dziennie przez 7 dni) i dostałam okresu. Tylko nie wiem, czy mogę go tak nazwać. Moja @ jest brązowa. Wydaję mi się, że to nie żadna patologia, bo wydzielina nie zawsze jest'zywo' czerwona. Poprawcie mnie jak się myle A może któraś z Was miała taki problem?
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 09:59   #2794
crash
Rozeznanie
 
Avatar crash
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 683
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Taka mała rada
Każda kobieta powinna co jakiś czas przechodzić badanie usg.
Nawet jeśli jest w porządku i miesiączki są regularne, nic nie boli.
Ja unikając wizyt i tego typu badań dochowałam się ogromnego torbiela mierzonego nie w minimetrach a w centymetrach
Sięgał nawet po łuki żebrowe. A okres był zawsze
Teraz po operacji będąc, staram się do każdej przemawiać, bo ten cały proces w cale nie jest miły i lepiej wiedzieć za wczasu..
__________________
"lubisz hardcore..." ^^
(...) nie oceniaj ich, są wk****eni, nie zazdrośni
dla takich jak my nie ma już nic, nawet miłości
kumasz mogę zagrać o to życie w kości
bo nie mam nic do stracenia oprócz niepewności...
crash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 21:23   #2795
pinacolada69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziewczyny, mam pewien problem. A raczej nie problem, tylko wielką obawę, którą przed wizytą u lekarza chciałam skonsultować z Wami.

Rok temu, dokładnie 18 października 2009, miałam wycięte dwie torbiele z prawego jajnika. Na stół trafiłam z podejrzeniem wyrostka, jednak jak się okazało te niesamowite bóle powodowały w/w torbiele. Ze szpitala wyszłam po tygodniu, później zaczęły się niesamowicie bolesne miesiączki, lekarz stwierdził że pojawiły się zrosty. Przez kilka miesięcy brałam luteinę, bóle w okolicy prawego jajnika pojawiały się co jakiś czas, ale szczerze nie zwracałam na to uwagi. Od ok. dwóch, trzech dni podbrzusze w tej okolicy boli mnie cały czas, przy podnoszeniu nogi, kaszlu i mocniejszym wysiłku boli bardziej. Tu rodzi sie moje pytanie - czy moja panika jest uzasadniona ? Istnieje możliwość że torbiele znowu wyrosły ? Dodam, że mam niecałe 17 lat
pinacolada69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 22:44   #2796
crash
Rozeznanie
 
Avatar crash
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 683
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Po operacji bolesne dni przed okresem też mam, jak nigdy nie mialam.
Co do objawów, o których piszesz to lekarz na pewno lepiej Ci doradzi.
Nie robiłaś w ciągu tego roku badań usg kontrolnych? Wydaje mi się, że mogłyby powstać torbiele, ale pewna nie jestem..
__________________
"lubisz hardcore..." ^^
(...) nie oceniaj ich, są wk****eni, nie zazdrośni
dla takich jak my nie ma już nic, nawet miłości
kumasz mogę zagrać o to życie w kości
bo nie mam nic do stracenia oprócz niepewności...
crash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 11:07   #2797
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

pinacolada69 - niestety istnieje prawdopodobieństwo, że znów coś zaczęło się dziać. zrób sobie poziom hormonów i poproś lekarza żeby znalazł przyczynę torbieli i leczył, a nie likwidował skutki nieprawidłowości...
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-17, 13:31   #2798
pinacolada69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiel jajnika :-(

crash, badania miałam tylko na początku roku, co tylko potwierdziło te zrosty, o których mówił lekarz.
teraz wizytę niestety muszę odwlec aż do stycznia, bo wolnych terminów brak.
pinacolada69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 13:35   #2799
crash
Rozeznanie
 
Avatar crash
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 683
Dot.: Torbiel jajnika :-(

hmm, mogłaś jeszcze raz/dwa zrobić dla bezpieczeństwa te badania..
mnie by nie dało to spokoju i na pewno znalazłabym ginekologa z wolnym terminem, ale skoro już chwile się z tym męczysz, to może wytrzymasz
__________________
"lubisz hardcore..." ^^
(...) nie oceniaj ich, są wk****eni, nie zazdrośni
dla takich jak my nie ma już nic, nawet miłości
kumasz mogę zagrać o to życie w kości
bo nie mam nic do stracenia oprócz niepewności...
crash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 21:15   #2800
Paulina6945
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Czy jest możliwe, powiększenie się nadbrzusza z powodu torbieli??
Paulina6945 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 11:33   #2801
aanulkaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nordhorn
Wiadomości: 35
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Czy odstawienie tabletek może być przyczyną powstawania torbieli?? Pod koniec września odstawilam tabletki, dostalam okres, pozniej w listopadzie tak samo i do tej pory nic... Zrobilam 3 testy - negatywne, nie wiem co robić... Ciąża?? Torbiel?? Czy po prostu nieregularny okres po odstawieniu??
aanulkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 13:45   #2802
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

anulka juz ci mowilam, idz do lekarza, na forum nie ma usg i rentgena zeby cie przeswietlic i sprawdzic co jest grane
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 15:55   #2803
aanulkaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nordhorn
Wiadomości: 35
Dot.: Torbiel jajnika :-(

OK... W poniedziałek idę do lekarza...
aanulkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 18:36   #2804
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez pinacolada69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pewien problem. A raczej nie problem, tylko wielką obawę, którą przed wizytą u lekarza chciałam skonsultować z Wami.

Rok temu, dokładnie 18 października 2009, miałam wycięte dwie torbiele z prawego jajnika. Na stół trafiłam z podejrzeniem wyrostka, jednak jak się okazało te niesamowite bóle powodowały w/w torbiele. Ze szpitala wyszłam po tygodniu, później zaczęły się niesamowicie bolesne miesiączki, lekarz stwierdził że pojawiły się zrosty. Przez kilka miesięcy brałam luteinę, bóle w okolicy prawego jajnika pojawiały się co jakiś czas, ale szczerze nie zwracałam na to uwagi. Od ok. dwóch, trzech dni podbrzusze w tej okolicy boli mnie cały czas, przy podnoszeniu nogi, kaszlu i mocniejszym wysiłku boli bardziej. Tu rodzi sie moje pytanie - czy moja panika jest uzasadniona ? Istnieje możliwość że torbiele znowu wyrosły ? Dodam, że mam niecałe 17 lat

miałam takie objawy przy pęknięciu torbiela

pewnie że uzasadniona lepiej dmuchac na zimne jeśli kiedyś miałaś torbiele to jest większę prawdopodobienstwo u Ciebie że znowu się pojawią
aha i idź do kliniki gdzie mają bardzo dobry sprzęt medyczny tylko na takim wykryją Ci i dojrzą czy torbiel był i pęknął, na innym tego nie dojrzą i zrobią z Ciebie panikarę jak to zwykle robią z ludzi



dostałyście jakieś przeciwskazania co do ćwiczen fizycznych po pęknięciu torbiela (z krwią)?

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-12-19 o 18:40
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 21:51   #2805
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
miałam takie objawy przy pęknięciu torbiela

pewnie że uzasadniona lepiej dmuchac na zimne jeśli kiedyś miałaś torbiele to jest większę prawdopodobienstwo u Ciebie że znowu się pojawią
aha i idź do kliniki gdzie mają bardzo dobry sprzęt medyczny tylko na takim wykryją Ci i dojrzą czy torbiel był i pęknął, na innym tego nie dojrzą i zrobią z Ciebie panikarę jak to zwykle robią z ludzi



dostałyście jakieś przeciwskazania co do ćwiczen fizycznych po pęknięciu torbiela (z krwią)?
torbieli.
nie strasz dziewczyny. to, że przy poruszaniu boli ją jajnik nie znaczy, że pękła jej torbiel. mnie boli jajnik jak stoję na lewej nodze (tam dwukrotnie była usuwana torbiel) czy to znaczy, że torbiel mi pękła? nie! bo nic tam nie ma.
i głupie usg wykryje, że coś działo się na jajniku, nie potrzeba do tego specjalistycznych sprzętów.
przeciwwskazania co do ćwiczeń fizycznych i ogólnego wysiłku są, nie tylko po pęknięciu torbieli, ale również po jej usunięciu czy jakiejkolwiek ingerencji dot. jajnika. na pewno kilka miesięcy po trzeba konkretnie na siebie uważać, później to już w zależności od organizmu.
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 09:36   #2806
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

pewnie dr powie ze nalezy sie oszczedzac po jakiejkolwiek operacji czy zabiegu

ja mam operacje za 2 tyg. probuje wysmuklic sie zeby po operacji nie cierpiec, bo zalezy mi zeby miec ladna sylwetke, moja pani dr powiedziala ze moge wszystko robic majac torbiel - plywam na basenie, chodze na silownie, robie brzuszki, a na moje obawy powiedziala ze jak peknie to peknie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 11:59   #2807
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
pewnie dr powie ze nalezy sie oszczedzac po jakiejkolwiek operacji czy zabiegu

ja mam operacje za 2 tyg. probuje wysmuklic sie zeby po operacji nie cierpiec, bo zalezy mi zeby miec ladna sylwetke, moja pani dr powiedziala ze moge wszystko robic majac torbiel - plywam na basenie, chodze na silownie, robie brzuszki, a na moje obawy powiedziala ze jak peknie to peknie
jasne, jak ma się torbiel można wszystko dopiero później trzeba trochę na siebie uważać
jak chcesz nadal mieć ładną sylwetkę to po zdjęciu szwów możesz popracować nad blizną, głaskać ją, rozciągać w poprzek, żeby po prostu była plastyczna a nie twardym zrostem. jeśli nie wiesz jak to robić poproś o wskazówki doktora, chociaż bardziej jakiegoś fizjoterapeutę czy rehabilitanta, który będzie wiedział o co Ci chodzi
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 18:42   #2808
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
torbieli.
nie strasz dziewczyny. to, że przy poruszaniu boli ją jajnik nie znaczy, że pękła jej torbiel. mnie boli jajnik jak stoję na lewej nodze (tam dwukrotnie była usuwana torbiel) czy to znaczy, że torbiel mi pękła? nie! bo nic tam nie ma.
i głupie usg wykryje, że coś działo się na jajniku, nie potrzeba do tego specjalistycznych sprzętów.
przeciwwskazania co do ćwiczeń fizycznych i ogólnego wysiłku są, nie tylko po pęknięciu torbieli, ale również po jej usunięciu czy jakiejkolwiek ingerencji dot. jajnika. na pewno kilka miesięcy po trzeba konkretnie na siebie uważać, później to już w zależności od organizmu.

tu się mylisz

jak mają gówniany sprzęt to nie poznają czy torbiel pękła, poprostu nie widzą, ja mam z tym doświadczenie akurat w szpitalu na oddziale ginekologicznym


a ja jej wcale nie straszę, pęknięta torbiel to nic groźnego. racja może być groźne jak to zignoruje i nie będzie obserwowała czy nie wkrada się zapalenie otrzewnej.

wydaje mi się że pęknięcie torbiela to jednak nie taka poważna sprawa jak wycinanie i tutaj nie obowiązuje aż taki zakaz ćwiczeń jak po zabiegu?
Może miała któraś z Was zalecenia po pęknięciu torbiela?

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
pewnie dr powie ze nalezy sie oszczedzac po jakiejkolwiek operacji czy zabiegu

ja mam operacje za 2 tyg. probuje wysmuklic sie zeby po operacji nie cierpiec, bo zalezy mi zeby miec ladna sylwetke, moja pani dr powiedziala ze moge wszystko robic majac torbiel - plywam na basenie, chodze na silownie, robie brzuszki, a na moje obawy powiedziala ze jak peknie to peknie

ja z moją torbielą miałam zalecenie żeby jakiś gwałtownych ruchów w przód, zginów nie wykonywać (np nie zrywać się z łóżka jakoś głęboko, czy nie robić przewrotów) bo może się przekręcić torbiel

no właśnie jak pęknie to problem z głowy gorzej jak się przekręci
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 09:21   #2809
ania091283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

już jestem po zabiegu i muszę powiedzieć że wszystkie osądy na temat wyboru kobiety lekarza się nie sprawdziły. Bez problemu mogłam poprosić o panią doktor i moja prośba została przyjęta. I możecie mnie nie rozumieć ale dla mnie bardzo ważny jest komfort psychiczny!!!! A wasze gadanie o tym że nie, po co i inne takie że przesadzam to juz wasza sprawa.
ania091283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 10:08   #2810
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

jesli mialas kiedys krzywde ktorej sprawdza byl mezczyzna to rozumiem

ale jesli to jakies widzi mi sie albo twojego partnera - nie ma sie czego bac, ja sama poszlam od babeczki do faceta na druga konsultacjews torbieli i facet byl bardzo delikatny z usg pochwowym - nic mnie nie bolalo, a pani dr na "chama" i czulam bol na koncu
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 10:32   #2811
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

mnie dr mowila ze moge wszystko i nie ma przeciwskazan. zreszta gdyby byly to chyba lekarz by mnie poinf. w poki co zyje jak w kazdym dniu :P

anoska - dziekuje za wskazowki, lekarza popytam. teraz wykorzystuje ten czas poki moge. tz mowi ze po operacji powinnam tez shudnac bo bede miala specjalna diete - oby bo samej w sobie jest mi ciezko stosowac konkretna diete i jem w miare normalnie (normalny obiad, kanapki itp)
a chce sie wysmuklic - nie musza leciec kg w dol, ale chce sie wysmuklic i stracic cm
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 10:55   #2812
Julkajul
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 39
Dot.: Torbiel jajnika :-(

U mnie niedawno zdiagnozowano torbiel i lekarz powiedziała, że szpital jest tu nieunikniony. Słyszałam, że torbiele usuwają poprzez laparoskopię. Słuchajcie, czy ktoś mógłby mi opisać jak to wygląda w tym szpitalu? Czy jakieś badania muszę przygotować przed pójściem na operacje, czy zrobią mi już na miejscu? A rekonwalescencja? Będę baaaardzo wdzięczna
Julkajul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:43   #2813
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

jest tu chyba jakis watek, albo sprawdz na pocztku tematu czy dziewczyny pisaly o laparoskopi. jest mniej inwazyjny niz operacja. masz chyba 3 naciecia? i chyba wraca sie tego samego dnia albo nazajutrz czy po kilku dniach.

jesli nie zlecili badan to zrobia to na miejscu, jesli spedzisz kilka dni w szpitalu to na pewno jakas pizamka, sztucce, srodki osobiste, recznik mydlo itp

ja mam miec laparotomie czyli zwykla operacje (oby zmienili zdanie)
w moim przypadku tydzien spedzenia w szpitalu, szwy na caly brzuch, koniec z dzwiganiem przez kilka miesiecy, cwiczenia na min miesiac - niewiem jakie zalecenia.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 18:44   #2814
KamilaEwa
Raczkowanie
 
Avatar KamilaEwa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 458
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Julkajul Pokaż wiadomość
U mnie niedawno zdiagnozowano torbiel i lekarz powiedziała, że szpital jest tu nieunikniony. Słyszałam, że torbiele usuwają poprzez laparoskopię. Słuchajcie, czy ktoś mógłby mi opisać jak to wygląda w tym szpitalu? Czy jakieś badania muszę przygotować przed pójściem na operacje, czy zrobią mi już na miejscu? A rekonwalescencja? Będę baaaardzo wdzięczna
Ja miałam laparoskopię w tamte wakacje do szpitala pojechałam w poniedziałek na izbę przyjęć, zbadał mnie lekarz/ginekolog, zadał podstawowe pytania o chorobach, przyjmowanych lekach. Następnie przydzielono mi salę i łóżko, pobrano mi krew, wieczorem miałam lewatywę ;/ podano jakies leki następnego dnia rano przygotowywali mnie do zabiegu, dostałam leki i zawieli mnie na sale, gdzie tam pod narkoza miałam zabieg po zabiegu leżałam cały dzień i całą noc w sali pod stałą opieką pielęgniarki, trochę mnie bolał brzuch, rany ale podawali mi leki przeciwbólowe, no i miałam drenaż podłączony. Po tej nocy zostałam przewieziona na normalną salę, także w szpitalu spędziłam od poniedziałku do czwartku trochę przeżywałam, bo pierwszy raz byłam w szpitalu i miałam zabieg, ale wszystko dobrze się goiło, teraz po 1 roku mam prawie już niewidoczne ślady, naciecia miałam w pępku, dwa małe po lewej stronie i jedno małe po prawej jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz
__________________
Pielęgnacja włosów
Fitness

I’ve loved and I’ve lost .





KamilaEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 22:56   #2815
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Julkajul Pokaż wiadomość
U mnie niedawno zdiagnozowano torbiel i lekarz powiedziała, że szpital jest tu nieunikniony. Słyszałam, że torbiele usuwają poprzez laparoskopię. Słuchajcie, czy ktoś mógłby mi opisać jak to wygląda w tym szpitalu? Czy jakieś badania muszę przygotować przed pójściem na operacje, czy zrobią mi już na miejscu? A rekonwalescencja? Będę baaaardzo wdzięczna
W wątku zbiorczym o torbielach jajnika masz dokładnie opisane wszystko na temat laparoskopii .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 09:26   #2816
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Ja ju nie wiem ;/

Do października wszystko było z moim okresem w porządku. Od sierpnia współżyje regularnie z moim partnerem, zawsze w zabezpieczeniu. Do ginekologa chodzę raz na rok albo raz na pół roku zależy czy infekcja grzyba nawróci. Ostatnio robiłam pełne badanie w czerwcu. Moja poprzednia gin stwierdziła iż mam piękną macicę i podręcznikowe wymiary całego układu. Wszystko było ok. Najgorsze były nawracające grzybice. Wystarczył katar. Dostawałam leki. 14 X miałam dostać okres. Czułam się paskudnie. Nie dość, że mam potworny pms to jeszcze bolesny okres grrr. Bardzo bolały mnie piersi, śluz lał się ze mnie na potęgę, było mi niedobrze, słabo tak jakbym miała tygodniową owulację, bolało podbrzusze. Poszłam do innego gina, podobno bardzo dobrego we wrocławiu bo tam teraz mieszkam. Zbadał mnie i powiedział, że mam niepęknięty pęcherzyk Graafa i powstał torbiel na prawym jajniku. Przepisał luteinę, na tysiącach kartek wypisał co i jak z pigułami anty, opisywał mi wszelkie procesy i równiez stwierdził, że mam podręcznikowe wymiary. Brałam luteinę przez dwa dni i dostałam okres. W listopadzie już normalnie miałam miesiączkę a teraz w grudniu czekam już drugi dzień i podobnie jak w październiku, tylko że nie jestem tak osłabiona. Czytałam wszelkie mozliwe opinie na temat ginekologów we Wrocławiu i zdania są tak podzielone, że ja nie wiem już do którego się umówić :/ a chodzę do dr Bielickiego.
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 18:12   #2817
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Ja ju nie wiem ;/

Dwa dni to jeszcze nie tragedia, poczekaj jeszcze trochę
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 21:15   #2818
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Ja ju nie wiem ;/

spóźniać sie może od torbiela/li. ja nie miałam okresu 3 miesiące przez torbiel na jajniku xD
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 16:07   #2819
lady mcbeth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Ja ju nie wiem ;/

Lekarzem nie jestem, więc z góry uprzedzam, że moja wiedza pochodzi jedynie z autopsji mi się cykl wydłużał po odstawieniu anty, ale na to ma wiele rzeczy wpływ, nawet głupi stres, u znajomej po wykluczeniu wszystkich możliwych medycznych przyczyn okazało się, że po prostu tak się stresuje tym czy dostanie i kiedy że jej organizm mówi jej fuck off , czasami wystarczy się przestać martwić
a co do nawrotów grzyba podczas chorób to pewnie antybiotyki brałaś, antybiotyk zabija całe Twoje życie wewnętrzne, w tym m.in. pałeczki kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za prawidłowe pH w pochwie, więc pewnie ci je powybijał tak że infekcja to normalka, najlepiej brać przy antybiotyku leki osłonowe(probiotyki), które te bakterie odbudowują (bakterie te znajdują się w jogurtach kefirach i innych przetworach mlecznych ale żeby mieć ich tyle co po 1 tabletce probiotyku musiałabyś pić litr jogurtu dziennie)i lepiej zapobiegawczo zapodać sobie jakąś globulkę, poza tym w okresach zagrożenia dieta antygrzybowa, w sumie bardziej się dowiesz czego unikać niż co jeść ale po odstawieniu paru produktów szybciej się leczy
pozdrawiam
lady mcbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 18:55   #2820
pinacolada69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
jest tu chyba jakis watek, albo sprawdz na pocztku tematu czy dziewczyny pisaly o laparoskopi. jest mniej inwazyjny niz operacja. masz chyba 3 naciecia? i chyba wraca sie tego samego dnia albo nazajutrz czy po kilku dniach.

jesli nie zlecili badan to zrobia to na miejscu, jesli spedzisz kilka dni w szpitalu to na pewno jakas pizamka, sztucce, srodki osobiste, recznik mydlo itp

ja mam miec laparotomie czyli zwykla operacje (oby zmienili zdanie)
w moim przypadku tydzien spedzenia w szpitalu, szwy na caly brzuch, koniec z dzwiganiem przez kilka miesiecy, cwiczenia na min miesiac - niewiem jakie zalecenia.
mnie po operacji została blizna na ok. 5cm jak po cesarce niestety jeszcze jest widoczna, ale nie widać jej na szczęście jak paraduję w stroju na plaży np.
a w szpitalu leżałam od niedzielnego południa do piątku, całe szczęście ubłagałam lekarza żeby wypuścił mnie przed weekendem.

jeej, po wcześniejszych wypowiedziach co raz bardziej się boję :p ale z natury jestem panikarą, więc pewnie w tym tygodniu jednak poszukam jakiegoś innego ginekologa.
pinacolada69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.